Na drie maanden in het vaderland terug Mr. J. Linthorst Homan Het kruis blijft Vliegvelden en havenwerken in Zuid-Engeland gebombardeerd De blokkadezone rond Engeland Bulhar in Somali- land bezet Roosevelt's besprekingen met Mackenzie King mm Verduistering Weer mijnen gelegd in Engelsche havens Britsche luchtaanval op Dortmund en Brussel Inval in een speelhol te Amsterdam Engelsch vliegtuig neergestort Roemenië, Hongarije en Bulgarije NIEUW ROOD VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS „SINT PETRUS" utmim m i ZEVEN BOMMEN VIELEN IN N00RD-SCHARW0UDE Landbouwer te Sassenheim in het ongelijk gesteld Duitsch weermachtbericht KINADRUPPELS Werkloozen verdobbelden er hun steun MIJNEN AANGE- SPOELD MAANDAG 19 AUGUSTUS 1940 - AVONDBLAD N.V. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Levensverzekering - Studieverzekering Lijfrente Collectieve Pensioenverzekering DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM Bessen-aperitief fl. 2.85 p. literflesch De Bouvigne-meisjes hadden in Frankrijk het kampwerk gewoon voortgezet Defensiecommissie tusschen VS. en Canada gevormd Gunstige reactie van het Congres Ontslag aangevraagd als Commis saris der provincie Groningen Alleen materieele schade VZ Onderhandelingen met Ierland 64STE JAARGANG No. 22553 Ital. weermachtbericht: Dr. H. NANN1NG'» DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN De bemanning gevangen genomen Het strand te Katwijk en de boule vard moesten Zondag worden ontruimd Vreemde vliegtuigen boven Zwitserland MALIEBAAN 50 ÜTRECH1 RLEMSCHE COURANT Er heersehte Zondagmorgen een feeste lijke stemming op en rond het kasteel „Bouvigne" bij Breda, waar na een afwezig heid van meer dan drie maanden drie en tachtig meisjes van het dienstbodenkamp in den vertrouwden kring waren terugge keerd. Temeer was er reden voor blijdschap nu het groote gezelschap gedurende al zijn omzwervingen bijeen is gebleven en allen in Wakenden welstand bleken te verkeeren. Omtrent het wedervaren van de meisjes, die onder de leiding stonden van de catechiste rnej. van der Horst uit Roosendaal, werd bij de ontvangstplechtigheid, die 's morgens na de H. Mis plaats had, nog het een en ander ver teld. De meisjes zijn gezamenlijk te voet tot on geveer bij Antwerpen gegaan en daarna hebben zij in goederenwagens gedurende negen dagen door België en Frankrijk gereisd, meestal niet Wetend met welke bestemming de herhaaldelijk onderbroken tocht ging. Tenslotte kwamen zij In Clermont, een stadje in de nabijheid van Montpellier. Van hier werden zij na een hal ven dag met autobussen vervoerd naar Tres san Herault, een dorpje van 500 Inwoners, waar de meisjes gedurende de rest van haar gedwon gen verblijf een goed onderdak hebben gevon den. Nadat zij aanvankelijk enkele dagen bij par ticulieren waren ingekwartierd geweest", betrok ken zij in het plaatsje een zaak en wisten zij biet beter tie doen dan het kampwerk maar op den gewonen voet voort te zetten, voorzoover dat in deze omstandigheden mogelijk was. Zoo Werden daar in het uiterste Zuiden van Frank rijk de lessen in algemeene ontwikkeling en huishoudkunde hervat en men heeft er boven dien nog een cursus in de Fransche taal bij ge opend. Het meisjeskamp heeft de voortdurende sym pathieke belangstelling van de bevolking van het kleine dorp gehad, en dat kwam op tref fende wijze tot uiting, toen vorige week de drie autobussen het gezelschap kwamen halen. Van alle kanten kwamen de bewoners toen aandra- Een met souvenirs en versnaperingen. De thuisreis is buitengewoon vlot verloopen. Mgr. F. Frencken, directeur van het jeugd kamp „Bouvigne", verwelkomde de meisjes. Van die gelegenheid maakte hü gebruik, woor den van dank te richten tot den heer Meyer de Vries, vertegenwoordiger van het departe ment van Sociale Zaken, voor het vele, dat het departement voor het meisjeskampwerk heeft gedaan. Ook de heer De Vries richtte welkomstwoor den tot de meisjes. Tenslotte heeft een van de ouders der meis jes nog gesproken. Onze correspondent te Breda had een onder houd met een catechiste, die de vlucht heeft medegemaakt, en verhaalt hier van haar be levenissen Het eerste gedeelte van de reis was nagenoeg gelijk aan die van de meeste Bredasche vluch telingen. Te voet werd de tocht ondernomen in de richting MeerselDreef, waar overnacht Werd, toen verder naar Antwerpen. Het was in deze stad, dat de Bredasche geëvacueerden in allerlei richtingen werden verspreid. De Bou logne-meisjes kwamen terecht bij een groep Belgische vluchtelingen, in wier gezelschap het teet een vluchtelingentrein ging naar Sti hficolaas. Daar werd beraadslaagd: waarheen? Vele Bredanaars gingen van hier naar Zeeuwsch-Vlaanderen, een andere groep trok in de richting Gent en de leidsters besloten, even- eens daarheen te reizen. Met een goederentrein, die Belgische vluchtelingen vervoerde, ging de groep via Gent naar Doornik, waar de Fran- tehe meisjesgidsen haar buitengewoon hartelijk hebben onthaald. In Blarichan werden de B-om ytene-meisjes officieel als vluchtelingen door de fransche autoriteiten geregistreerd. He catechiste was vol lof over de groote be hulpzaamheid, de overal in Frankrijk zoowel Autoriteiten als burgers verleenden. In de goe derentreinen, waarmede gereisd werd, was versch stroo gespreid, de meisjes hadden wollen dekens meegenomen en zoo kon ieder een goe> de nachtrust genieten. „Hoe sneller de trein des nachts reed, des te harder sliepen wij....", vertelde zij. Meestal langs de kust reizende zijn de meis- Jes via Bordeaux en Lourdes ten slotte aange komen in Tressant, waar zij bijna drie maan den zijn gebleven. Den lOden Mei vertrokken kwamen zij hier den 23sten van die maand aanL °m er tot 14 Augustus te blijven. In dit onbe- tette deel van Frankrijk was het zeer rustig en "öhalve, dat er veel vaders en zoons nog niet Varen teruggekeerd van het front, kon men in dit plaatsje weinig van den oorlog bespeuren. De Bouvigne-meisjes kregen de Cinema als Verblijf voor den dag toegewezen, des nachts hadden zij de beschikking over vijf particuliere Woningen. In deze Cinema werd alles zoo goed teogeiijk voor het groote huishouden ingericht. Allen denkbaren huisraad verstrekte de Fran- che overheid, bovendien ontving ieder meisje 10 franc per dag en voor dit bedrag kon alles vcSr levensonderhoud gekocht worden, zelfs konden er nog noodzakelijke kleedingstukken worden aangeschaft. Hoe de tijd hier in het afgelegen gebied werd doorgebracht? Daar wist de leiding spoedig iets op te bedenken. In groepjes werd het huishou delijk werk verricht, vooral houtsprokkelen Verder werd de dag verdeeld in Nederlandsche en Fransche les, krantenbespreking en algemee ne ontwikkeling, terwijl de nog resteerende vrije tijd besteed werd aan hulp in de huishouding bij de Inwoners van het plaatsje, een hulp, die zeer gewaardeerd werd. De menschen beloon den de meisjes met allerlei geschenken als pan toffels of zelfs met een diner! Ofschoon alles keurig marcheerde en de meis jes het goed naar den zin hadden, moest er toch getracht worden, weer naar het vaderland terug te keereii, vooral toen bekend werd, dat jjet normale leven daar weer zijn gewonen gang ging. Via het Zwitsersehe Roode Kruis werden op een goeden dag 83 kaarten naar Nederland gezonden, maar slechts drie bereikten, zooals later bleek, haar bestemming. Toen schreven de catechisten naar haar congregatie-genooten in Maribor (Zuid-Slavië), die onmiddellijk een telegram naar Bouvigne zonden. Gelukkig be reikte dit zijn doel en konden toen pogingen in het werk worden gesteld, de meisjes naar huis terug te brengen. Inmiddels bleken er nog eenige andere Bre dasche vluchtelingen in de omgeving van Tres- sant te wonen, die met de Bouvigne-meisjes kennis kwamen maken. Maandag 14 Augustus stopte er plots voor de Cinema een auto, waaruit de burgemeester en nog twee heeren stapten, die onmiddellijk de Cinema kwamen bezichtigen en de meisjes in het Nederlandsch toespraken. De verwondering van de meisjes was natuurlijk groot en deze steeg nog toen de burgemeester zeide: „Wij ko men jullie halen!" Een gejuich ging er op, de Nederlandsche fa milies uit de omgeving werden gewaarschuwd. Denzeifden avond om vijf uur werd de reis naar het moederland met enkele autobussen aan vaard. De route was LyonParijs, waar de nacht in het Philipshuis werd doorgebracht. Van Fa- rijs zijn de Bouvigne-meisjes Zaterdagavond in Breda weergekeerd. NEW YORK, 18 Aug. (D.N.B.) President Roo sevelt en de Canadeesche minister-president Mackenzie King hebben in verband met hun gisteren gehouden conferentie een gemeenschap pelijke verklaring afgelegd, waarin mededeeling wordt gedaan van het besluit tot vorming van een permanente gemeenschappelijke defensie commissie. Deze commissie zal bestaan uit vier of vijf vertegenwoordigers van eik der beide landen, die voor het meerendeel tot de weermacht be- hooren. De defensiecommissie, aldus de verkla ring, zal terstond beginnen met de bestudeering van de problemen te land, ter zee en in de lucht, overleg plegen over de personeel-vraag stukken en de kwestie van de verdediging der Noordelijke helft van het Westelijk halfrond bespreken. De commissie zal zoo spoedig moge lijk bijeenkomen. De reactie van het Congres op de verklaring van Roosevelt over het vormen van een ge meenschappelijke defensiecommissie met Ca nada is over het algemeen gunstig, zelfs in isolationistische kringen. Senator Holt, een tegenstander van Roosevelt, zeide verheugd te zijn over het feit, dat het vraagstuk der ver dediging van Amerika aan de Amerikaansche en niet aan de Europeesche zijde van den At- lantischen Oceaan wordt aangepakt. Hij voeg de hier echter aan toe, dat Canada, voor het geval het de hulp der Vereenigde Staten aan neemt, ook den plicht heeft, het overplaatsen van de Engelsche regeering naar het Weste lijke halfrond niet toe te laten. Senator Adams verlangde, dat dit plan aan den Senaat zal worden voorgelegd, die hierover alleen te beslissen heeft. Ook Senator George herinnerde eraan, dat voor het aangaan van bindende overeenkomsten met buitenlandsche regeeringen de ratificatie van den Senaat wordt vereischt. De New York Herald Tribune stemt met de verklaring van Roosevelt in, doch levert tege lijkertijd kritiek Op den president, dat hij niet ver genoeg is gegaan, want de toestand ver eischt een onmiddellijk militair bondgenoot schap zonder leemten tusschen Canada en de Vereenigde Staten. De Nederlandsche jeugd helpt hij den landbouw. De eerste groep jongelieden, welke zich heeft aangemeld, om behulpzaam te zijn op het land, is in Zeeland aangekomen. Aan den arbeid in den Bathpolder (foto pax-Holland) Naar wij vernemen, heeft mr. J. Linthorst Homan, nu hij zijn medewerking aan de leiding der Nederlandsche Unie heeft gegeven, daarvan ten volle de consequenties willen aanvaarden, en het als een plicht geveeld, een verzoek om eervol ontslag als Commissaris der provincie Groningen in te dienen. Dit heeft hij dezer dagen gedaan. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben Engelsche vliegtuigen zeven bommen onder de gemeente Noord-Scharwoude uitgeworpen, welke slechts materieele schade aanrichtten aan de te velde staande gewassen. Een bom kwam niet tot ontploffing, zoodat bewaking moest worden ingesteld. Er zijn geen militaire doelen in de buurt. Zonsondergang 18 Augustus 20.59 Zonsopgang 19 Augustus 6.29 Zonsondergang 19 Augustus 20.57 De president der Haagsche Rechtbank heeft heden in kort geding uitspraak gedaan in de zaak van den Sassenheimer landbou wer J. B. tegen het gemeentebestuur ofwel den burgemeester van Sassenheim be treffende de plaatsing van een steenen kruis op het gemeenschappelijke soldatengraf nabij de Postbrug, waartegen eischer zich bij monde van advocaat-notaris mr. Punt had verzet, als motief aanvoerend, dat het kruis te plaatsen op 98 meter van zijn woning het uitzicht belemmeren zou. De president der rechtbank wees de vor dering van eischer af en veroordeelde hem in de kosten van het proces. Productieve De manschappen van 't dertiende korps van den Opbouwdlenst begonnen met de inpoldering van de buitendijksche gronden tusschen Sliedrecht en Papendrecht (foto Pkx-HoUand) BERLIJN, 18 Aug. (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht deelt mede: Een duikboot meldt het tot zinken bren gen van 32.300 ton aan vijandelijke koop- vaardij-tonnage. De luchtmacht heeft giste ren en vooral in den nacht van 17 op 18 Augustus haar verkennings- en aanvals- vluchten tegen Engeland voortgezet. In een uitgestrekt gebied van Zuid- en Mldden- Engeland zijn met succes vliegvelden, lucht doel- en zoeklichtstellingen, de motorenfa- brieken te Filton, vliegtuigfabrieken bij Bir mingham, fabrieksïnstallaties te Reading en de havenwerken van Swansea, Avonmouth Bournemouth gebombardeerd. Het leggen yan mijnen in Engelsche havens is voortge zet. In denzelfden nacht zijn Engelsche vliegtui gen West- Midden-Duitschland en België bin nengevlogen. In verschillende plaatsen, zooals Dortmund, zijn woonwijken getroffen en een aantal burgers gedood of gewond. Ook een lucht aanval op de binnenstad van Brussel heeft slachtoffers onder de burgerbevolking gemaakt Hier zijn vier personen gedood en twee en twintig gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Een Britsch vliegtuig is door de Duitsche nachtjagers neergeschoten, vier toestellen zijn in den nacht van 17 op 18 Augustus door Duitsch afweergeschut neergehaald. Een Duitsch vliegtuig wordt vermist. Het aantal vij andelijke vliegtuigen, dat op 16 Augustus ver- lorep is gegaan, is van 89 tot 92 gestegen. Het opperbevel van de weermacht maakt ver der nog bekend:. In het kader van de gewapende verkenning in het gebied rondom Londen en in het graaf schap Hampshire hebben de Duitsche vliegtuig formaties weder een groot succes behaald. De Duitsche gevechtsvliegers ondernamen doeltref fende aanvallen op strategisch belangrijke ob jecten, met name verschillende vliegvelden in de onmiddellijke nabijheid van Londen: talrijke vliegtuigen werden op den grond vernield. De Duitsche jagers en vemielingstoestellen hebben tijdens de luchtgevechten, die zich hier bij ontwikkelden, aan de Royal Air Force op nieuw gevoelige slagen toegebracht. Een groot aantal vliegtuigen werd In de lucht neerge schoten. Tot op dit oogenblik bedraagt het aantal der heden vernielde vijandelijke machines 133 daarvan werden er 23 op den grond vernietigd Bij deze acties heeft vooral het vernielings eskader Horst Wessel onder aanvoering van zijn commodore, luitenant-kolonel Huth, zich in het bijzonder onderscheiden Dit eskader heeft van daag 51 vliegtuigen neergehaald. Tot dusverre zijn 34 eigen toestellen niet te- ruggekeerd. BERLIJN, 18 Aug. (D.N.B.) Het zee gebied rond Engeland, tegen het bevaren waarvan in de Duitsche nota aan de neutrale regeeringen dringend gewaarschuwd wordt, is, naar het D.N.B. van bevoegde zijde ver neemt, geografisch als volgt begrensd: Van de Fransche Atlantische kust op 47 gr. 30 m. N.B., 2 gr. 40 m. W.L. naar een punt 45 gr. N.B., 5 gr. W.L., vandaar naar een punt op 45 gr. N.B., 20 gr. W.L., dan naar een punt op 58 gr. N.B., 20 gr. W.L., vervolgens naar een punt op 62 gr. N.B., 3 gr. O.L. en van'hier naar het Zuiden naar de Belgische kust en dan langs de Belgische en Fransche kust naar het uit gangspunt. Op een vraag van persvertegenwoordigers werd van bevoegde Duitsche zijde geantwoord, dat de zone slechts gedeeltelijk overeenkomt met de oorlogszone, die indertijd door president Roosevelt voor de Amerikaansche schepen is vastgesteld. Overigens Is de blokkadezone veel kleiner, dan de door Roosevelt vastgestelde oor logszone, omdat de Duitsche maatregelen slechts betrekking hebben op het gebied rond Engeland zelf. Ierland valt binnen de blokkadezone, maar met de Iersche regeering zijn reeds onder handelingen geopend over sociale overeen komsten, die ten doel hebben, den toevoer naar Ierland te waarborgen. Er werd op gewezen, dat Duitschland zich bij de uitoefening van de blokkade zal houden aan de algemeene beginselen van het volkenrecht, waarbij men moet bedenken, dat het volkenrecht zich voortdurend verder ontwikkelt. Naar aanleiding van de afgekondigde blokkade van Engeland schrijft de Deutsche Diplomatisch- Politische Korrespondenz. Hetzelfde Engeland, dat dacht Duitschland met slagvelden te omringen, ziet thans, dat de wateren rondom het eiland, die het tot dusverre als zijn bescherming heeft beschouwd, tot de eigenlijke slagvelden geworden zijn, waar dood en verderf loeren op dengene, die dit zeegebied doorkruist. Engeland, dat alle aangeboden mogelijkheden voor een vreedzame oplossing steeds met een verscherping van zijn onmenschelijke oorlogs methoden heeft beantwoord, bevindt zich thans in de positie, waarin het gedacht had Duitsch land te plaatsen. Het heeft geen recht voor zich zelf een andere behandeling en andere voor waarden te verlangen dan die, welke het niet alleen den vijand, doch onlangs zelfs zijn vroe- geren vrienden heeft toegedacht. Er bestaat geen menschelijkheid, die wel voor den een en niet voor den ander geldt. Op Engeland zijn thans dezelfde wapens ge richt, die het gesmeed heeft voor anderen. Het is vanzelfsprekend dat de oorlogsgebieden in de zee rondom Engeland, waarin alle moderne oor logsmiddelen gebruikt zullen worden, voortaan door diegenen gemeden moeten worden, die niet met den oorlog en zijn verschrikkingen in aan raking wenschen te komen. Wat dit betreft, be staat er tusschen de slagvelden te land en ter zee geen verschil. Wie zich in zulk een gevaar begeeft, handelt niet alleen lichtzinnig, doch zoekt juist dood en verderf. Duitschland is er van zijn kant van overtuigd, dat het den hem ook op deze plaats opgedrongen strijd tot een goed einde zal brengen, n.l tot de vrijheid der zee, waardoor het vreedzamen volken voortaan geoorloofd zal zijn, bevrijd van overvallen van overmachtige piraten, ongehinderd en zonder in gevaar te worden gebracht, handel te drijven en de zeeën te bevaren. ERGENS IN ITALIË, 18 Aug. (Stefani) Het 71ste communiqué van het hoofdkwartier der Italiaansche weermacht luidt als volgt: Bij de voortzetting van den opmarsch in Somaliland heeft een onzer colonnes, die van Zeila uit was opgerukt, Bulhar bezet. Een andere colonne is bij den pas van Lafaroek aangekomen. Te Mandera nam een groot Hindoesch detachement in allerijl de vlucht, zoodra het onze patrouilles zag. Een onzer vliegtuigen, dat aan een actie tegen Berbera had deelgenomen, is niet teruggekeerd. In Noord-Afrika hebben vijandelijke vloot- strijdkrachten niet minder dan 300 granaten van zwaar en middelbaar kaliber afgeschoten op Bardia en het binnenland, waarbij onder de troepen één doode te betreuren is, terwijl elf mannen gewond zijn. Onze bombardementsvliegtuigen gingen onver wijld tot den aanval over eri bonden bovendien oen strijd aan met vijandelijk vliegtuig-forma ties, die den schepen van den vijand te hulp snelden. Het resultaat was, dat zeven vijande lijke Gloster-vliegtuigen werden neergeschoten, waarschijnlijk zijn er echter nog twee neerge haald. Drie onzer toestellen worden vermist. Een onzer duikbooten heeft op den Atlanti- schen Oceaan een Britsch tankschip van onge veer 9000 ton tot zinken gebracht. Het aangewezen middel bij: BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA - GEBREK A AH EETLUST en. Men lette op den naam „De. H. Nanning" bulten op de roode doos en op de (lacon. Prijs f 1.30 Dr. H. NANNiNG'a Phir». Cltn. Fabriek. N.V.. DEN HAAG. Rechercheurs van het bureau Mamïxstraat te Amsterdam hebben Zaterdagavond een goe den slag geslagen. Reeds lang wist de politie dat er een clandestien speelhol gevestigd was in het souterrain van een perceel aan de Tweede Weteringdwarsstraat. De moeilijkheid echter was een gunstig tijdstip voor het ingrijpen te vinden. Zaterdagavond zag de politie haar kans schoon en deed zij een inval, die met goed suc ces werd bekroond. Zij betrapte de aanwezigen op heeterdaad en stoorde hen in hun spel op onmiskenbare wijze door de getrokken revolvers, die duidelijke taal spraken. De handen gingen omhoog en allen lieten zich zonder verzet ar resteeren. Ze werden per politieauto naar het bureau overgebracht, waar proces-verbaal werd opgemaakt. Daarna konden ze weer naar huis terugkeeren. De opruiming van dit speelhol is van groot belang, daar werkloozen er dikwijls hun steun verdobbelden. Het spelmateriaal werd in beslag genomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een Engelsch bombardementsvliegtuig van het type Bristol Blenheim 1939 in het Chaamsche Bosch onder Gilze Rijen neergestort. De bemanning, bestaande uit vier personen, werd gevangen genomen. Zondagmorgen zijn op het Zuiderstrand te Katwijk aan Zee twee mijnen aangespoeld. Na bij de mijn, welke het eerst op het strand kwam, dreef ook een kist met 25 Fransche vliegtuig bommen en een reddingsgordel aan. Zondag middag kort na vier uur is op het Zuiderstrand een derde mijn aangespoeld. De Katwijksche politie heeft de honderden badgasten van strand en boulevard doen vertrekken. Ook aan het Wassenaarsche strand zijn mij nen en dieptebommen aangespoeld. Een der mijnen is in den nacht ontploft. Schade werd niet aangericht. De Duitsche weermacht heeft de andere mij nen gedemonteerd en de dieptebommen tot ontploffing gebracht. In den loop van Zaterdagnacht zijn ook aan het strand te Scheveningen en Kijkduin mijnen en dieptebommen aangespoeld, welke nog niet waren geëxplodeerd. De Duitsche militaire autoriteiten werden hiervan op de hoogte gesteld. De marine heeft daarop In de buurt van de Scheveningsche ha ven eenige in zee drijvende mijnen onschadelijk gemaakt. De bewoners van Den Haag werden daardoor in den loop van den Zondag eenige malen door hevige knallen opgeschrikt. Mijnen, die op het strand gespoeld zijn, zijn door Duitsche militairen gedemonteerd. BOEKAREST, 18 Aug (D.N.B.) De in Turnu Severin aan de Roemeensche delegatie overhan digde Hongaarsche voorstellen worden te Boe karest streng geheim gehouden. Ook over de Roemeensche tegenvoorstellen, die Maandag ochtend in Turnu Severin ter kennis zullen worden gebracht van de Hongaarsche afvaardi ging, is tot dusver niets bekend. Omtrent de Maandag in Craiova aanvangen de Roemeensch-Bulgaarsche onderhandelingen heeft de Roemeensche regeering de volgende officieele verklaring gepubliceerd: Met den wensch tot een vreedzame regeling te komen van de kwesties die Roemenië van zijn naburen kunnen scheiden en in de hoop in dit deel dei- wereld een nieuwe op een vreedzaam samenleven en samenwerken van alle volken gegrondveste politieke orde te vesiigen. heeft Roemenië be sloten met Bulgarije besprekingen te openen. De onderhandelingen zullen Maandag 19 Augustus vcormiddags in Craiova beginnen. BERN, 19 Aug.- (D.N.B.). De generale stat deelt mede, dat in den nacht van 18 op 19 Augustus vreemde vliegtuigen meerdere malen over Zwitsersch gebied hebben gevlogen In ver scheidene plaatsen werd luchtalarm gemaakt. Op enkele plaatsen is ook de luchtdoelartillerie in actie gekomen. Het onderzoek naar de na tionaliteit dezer vliegtuigen is nog niet be ëindigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1