New-Y orksche Beurs Het Duitsch frontbericht Italianen bombardeeren Marsa Matrouh „Voetgangers opgepast" Oude tanks der V.S. naar Canada Engeland en de Balkan n ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1940 Liverpool zwaar geteisterd Strijd tegen Engeland in nieuwe phase Bom op schuilplaats in Londen Britsche scheepsverliezen De Amerikaansch-Canadeesche verdedigingsraad Fransche zeekapiteins onder controle Guy la Chambre en Pierre Cot in staat van beschuldiging Arbitrageverdragen der V.S. met Britsche Dominions Amerika en de kwestie- Indo-China Opening Openluchttheater te 's-Gravenhage Koersdaling; slot prijshoudend. Stranding van het m.s. Gerco Glearingkoersen AT H LET I EK Nationale wedstrijden te Leiden gaan door Omzet 710.000 i 4 4 WISSELKOERSEN Franco ontvangt grootkruis van Duitschen adelaar Deensch en Duitsch vee naar den Elzas Distributie van textiel en schoenen in Noorwegen Nieuwe Fransche gezant in Portugal AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT 63 i •- Sept. 40 4 41 57 4 -— Dec 43 4 44 58 J Mel 461 47 i.95f 3.0 5 Sept. Dec 5,12 4* 5.25 731 74| 44 4 73 4 47 4 Oct Dec. Me. i.29 4 1.29 4 1.30 4 29 f 27 4 30 4 28 4 Mel 28 i 131 131 134 29 4 Westlandsche Stoom tramweg Mij. Aanbod tot overname van aandeelen Notarieel examen Stuurlieden-examen Notarieel examen Stuurlieden-examen FAILLISSEMENTEN (Vervolg van pagina 1) Op de startbaan en aan den Zuidelijken rand van het veld werden verscheidene treffers ge plaatst. Er werden 35 Britsche vliegtuigen in de luchtgevechten, die zich bij deze aanvallen ont wikkelden, neergeschoten. Veertien Duitsche toestellen gingen verloren. Duitsche vliegtuigen zoo verneemt het D.N.B. nog nader die Vrijdagochtend ver scheidene doelen in Zuid-Engeland aanvielen, stuitten op sterke groepen jagers. Het kwam tot hevige luchtgevechten. In den loop daarvan werden 35 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Nadat de Duitsche bommenwerpers door de versperde zone heengebroken waren, vielen zij hun doelen met goed gevolg aan. On een Britsch vliegveld werden verscheidene hangars en in een vliegtuigfabriek de installaties ver woest. Daarbij werden tien vijandelijke vlieg tuigen op den beganen grond vernield. Reizigers, die uit Liverpool te Dublin aan kwamen, melden, dat de haven zwaar geleoen heeft onder de luchtaanvallen van de laatste twee weken. De stad heeft in 'den loop van zes dagen niet minder dan 22 maal luchtalarm gehad, meermalen uren achtereen, waardoor zakenleven en verkeer geheel stilgelegd werden. De voornaamste aanvallen waren gericht te gen de groote voorraadschuren en oliereser voirs in het havengebied, die urenlang brand den en in verren omtrek voor toeschouwers af gesloten waren. Ook in de havenbassins hebben bommen zware verwoestingen aangericht, vooral in het bekende Birkenhead Dock, waar tal van sche pen met zware averij liggen. Het goederenver keer van de haven is tot een minimum ge- naald en het laden en lossen moet meermalen buiten het havenbassin met behulp van lich ters uitgevoerd worden, daar het binnenloopen in de bassins te gevaarlijk blijkt. Schepen on der buitenlandsche vlag zijn sedert weken niet meer binnengeioopen, met uitzondering van en kele kleine Iersche schepen, doch er varen tal van Nederlandsche, Noorsche en Deensche sche pen onder Britsch commando. De bevolking van Liverpool is voor een groot deel naar het platteland gevlucht, daar het ver blijf in de stad ten gevolge van de talrijke luchtaanvallen steeds onhoudbaarder wordt. LONDEN, 6 Sept. (Reuter). De strijd tegen Engeland komt in een nieuwe, fellere phase. De luchtaanvallen worden sneller herhaald en tal rijke Duitsche formaties kruisen over Enge land. Even over acht uur Greenwichtijd hebben vanochtend 200 Duitsche vliegtuigen de Zuid oostkust in de richting van Londen gepasseerd In twee gevallen waren vliegvelden de voor naamste doelen der sterke vijandelijke forma ties. Toen de luchtstrijd de richting van Lon den naderde, werd in de hoofdstad voor de tweede maal luchtalarm gemaakt. Arbeiders hebben groote rookpluimen in de lucht gezien, doch konden geen andere teekens van den strijd waarnemen, omdat de vliegtuigen te hoog vio- gen. In een wijk heeft men het gedreun van zware ontploffingen en vallende bommen gehoord welke waarschijnlijk in een stad ten Oosten van de Theems zijn neergeworpen. Men hoorde eveneens het felle vuur der batterijen en ma chinegeweren, de mededeelingen omtrent den vroegen luchtaanval waren nog niet geheel uit gewerkt, toen het derde luchtalarm in Londen werd gemaakt. LONDEN, 6 Sept. (Reuter). Ongeveer dui zend personen, die zich tijdens een luchtaanval in een openbare schuilgelegenheid te Londen bevonden, zijn aan den dood ontsnapt, toen hierop een bom tot ontploffing kwam. Twee personen werden licht gewond. Een groote formatie vijandelijke vliegtuigen was Donderdagavond laat over de Oostkust ge vlogen. Men gelooft, dat dit tot dusverre de grootste formatie is geweest, die sedert het begin van den oorlog dit gebied heeft aange vallen. Brand- en l'luitbommen werden in Lon den uitgeworpen. Boven acht steden werden vijandelijke vliegtuigen gemeld. Slechts afzon derlijke toestellen vlogen over Londen. Om 5 uur 53 werd in Londen het signaal „alles vei lig" gegeven. Het alarm had 1y, uur geduurd. De admiraliteit deelt mede, dat de belde tor- pedobootjagers Ivanhoe en Esk door den vijand zijn getorpedeerd. De torpedobootjager Express is beschadigd, doch kon een haven binnenloo pen. De admiraliteit deelt mede, dat de mijnen veger „Royal" op een mijn geloopen en gezon ken is. den om hun'schepen te doen binnenloopen in een neutrale haven of in een haven van een oorlogvoerende mogendheid. Havas meldt uit Vichy: Maarschalk Pétain heeft den Franschen ambassadeur te Washing ton De Saint Quentin, tot ambassadeur te Rio de Janeiro benoemd. Zijn voorganger. Jules Henry, is als opvolger van Massigli tot am bassadeur te Ankara benoemd. Havas meldt verder, dat het opperste ge rechtshof Donderdag te Riom is bijeengeko men. De openbare aanklager diende bij het hof een aanklacht in tegen de voormalige mi- nisters van luchtvaart, Guy la Chambre en Pierre Cot en eischte dat een bevel tot aan- j houding tegen hen uitgevaardigd zou worden. TRIPOLI, 6 Sept. (Stefani). Een speciale correspondent van het persagentschap Stefani aan het front in Libye meldt, dat vandaag een Italiaansche gevechtsformatie van geringe hoog te Marsa Matrouh gebombardeerd heeft, waar de verdediging in de lucht en het lucntafweer- geschut. die blijkbaar zeer geleden hadüen van het voorafgaande geduchte bombardement, in het geheel geen verzet boelen. Op hetzelfde tijdstip bereikte weer een Ita liaansche bommenwerper Suez en trof met groot effect de omvangrijke benzinereservoirs. Het toestel keerde onverlet op zijn basis terug. Vijandelijke pogingen om een luchtaanval in bepaalde streken van Cyrenaica te ondernemen zijn op schitterende wijze door tusschenkomst van jagers verijdeld. „Er zijn volksstammen, die het nooit leeren." Dit oude, bekende gezegde is ook in deze dagen, of liever gezegd, nachten, zeer toepasselijk. Velen, die zich in de donkere uren nog op straat bevinden, geven er de voorkeur aan zich „uit veiligheids-oogpunt" niet op de trot toirs, maar midden op den rijweg te begevenzulks lot groote ergernis van de nachtelijke pedaalridders, die dan plotseling dergelijke levende stoot- blokken voor zich zien opdoemen. In vele gevallen is een botsing onvermij delijk. De voetganger is er natuurlijk ten volste van overtuigd, dat, de wielrijder de schuldige is; dat hij het pijnlijke voorval" aan zich zelf te wijten heeft, wil er niet bij hem in. Blijkbaar prefereert hij een even- tueele promotie tot fietsenrekbo ven de vele „op- en afjes" op de trot toirs, ofschoon deze toch minder ris kant zijn. Mocht u tot de rijwegbewandelaars behooren, neem er dan goede nota van dat u deel uitmaakt van die groep, die dikwijls de wanhoop is van onze „rol lende" medemenschen, terwijl u voorts nog een goede kans maakt op pijn lijke gewaarwordingen en op het feit enkele maanden in Gods vrije natuur te mogen rondwandelen in een opge lapt kleedingstuk, aangezien uw tex- tielkaart op dergelijke gebeurtenissen nu eenmaal niet is berekend. NEW YORK, 6 Sept. (D.N.B.) De chef van den Amerikaanschen generalen staf, Marshall, heeft medegedeeld, dat de VB. vele honderden tanks uit den wereldoorlog ter beschikking van Canada zullen stellen. Deze tanks met hun snelheid van vijf K.M. per uur zijn dermate verouderd, dat zij slechts voor de opleiding in aanmerking kwamen. Deze besprekingen over de Arr.erikaansche tanks zijn door den voorzitter van de Canadee- sche afdeèiing der Amerikaansch-Canadeesche defensie-commissie te Ottawa bevestigd. Uit Washington meldt Reuter: De burge meester van New York en voorzitter van den gemengden Amerikaansch-Canadeeschen verde digingsraad, Laguardia, heeft na een conferen tie met Roosevelt verklaard, dat de leden van den raad de kwestie van het afstaan van mili taire uitrustingen aan Canada hebben bespro ken. Hij voegde er aan toe, dat de Vereenigde Staten twee steunpifnten voor gewapende troe peneenheden op New Foundland zullen inrich ten Canadeesche leden van den raad zullen 1 betreft, volgens hetwelk Engeland aan Grie- BERLIJN, 6 Sept. (D.N.B.) -De verklarin gen, die de Engelsche minister van Buitenland sche Zaken Lord Halifax gisteren in het Hoo- gerhuis heeft' afgelegd over eenige Balkanpro blemen, worden in een reeks toonaangevende Duitsche bladen aangevallen en scherp afgewe zen. Uit het door deze bladen ingenomen stand punt blijkt, dat zij minder van opvatting zijn, dat aan deze verklaringen op eenigerlei wijze beteekenis gehecht moet worden, dan wel de meening zijn toegedaan, dat Engeland voor der gelijke aangelegenheden in het geheel niet meer bevoegd is. De Berliner Börsenzeitung b.v. spreekt overtuiging uit, dat de door Lord Halifax uit gesproken verklaring, dat Engeland de arbi trage van Weenen niet kan aanvaarden, geen schok meer kan zijn voor den Balkan, want de Balkanmogendheden hebben eerder dan Lord Halifax begrepen, dat de houding van Enge land jegens Europeesche problemen van geen belang meer is. De hoon, waarmede de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken Roemenië overstelp te wegens de .scheidsrechterlijke uitspraak van Weenen, zal in Boekarest op juiste waarde ge schat worden. Wat het aanbod van den Engelschen minis ter van Buitenlandsche Zaken aan Griekenland zich naar Washington begeven, waar Maandag en Dinsdag opnieuw vergaderd zal worden. GENèVE, 6 Sept.. (D. N. B.) Naar uit Vichy gemeld wordt, is krachtens een in de Fransche staatscourant gepubliceerde verordening aan kapiteins van de Fransche koopvaardijvloot verboden zich aan de controle van hun sche pen door de Fransche autoriteiten te onttrek ken. In de motiveering wordt uiteengezet, dat het ter bescherming der Fransche scheepvaart noodzakelijk is, strenge maatregelen te nemen tegen kapiteins, die zich door agenteri van oor logvoerende mogendheden zouden laten verlei- WASHINGTON, 6 Sept. (D. N. B.) Naar het Amerikaansche departement van Buiten landsche Zaken meedeelt, zullen morgen te Washington drie nieuwe arbitrageverdragen door de gezanten van Canada en Australië, als mede door den Engelschen ambassadeur als vertegenwoordiger van Nieuw-Zeeland onder teekend worden. Het betreft hier de z.g. Bryan-verdragen van 1914. Toentertijd hadden de Vereenigde Staten met de Engelsche regee ring een arbitrageverdrag voor het geheele Britsche empire gesloten. In het kader van het langzamerhand uiteenvallen van het vroegere Britsche empire verlangen de Dominions klaar blijkelijk, hun onafhankelijkheid karakter ook tegenover de Vereenigde Staten duidelijk tot uiting te doen komen. Daarom werd in April van dit jaar een soortgelijk arbitrageverdrag met Zuid-Afrika onderteekend, dat morgen ge volgd zal worden door de onderteekening van bijzondere verdragen met Canada, Australië ep Nieuw-Zeeland. kenland in geval van een bedreiging van zijn onafhankelijkheid allen in zijn vermogen liggenden steun zal verleenen, merkt de Ber liner Börsenzeitung op, dat een dergelijke En gelsche houding in Athene alleen bezorgdheid kan wekken. Tot dusverre heeft Griekenland zich door de Engelschen weliswaar nog niet la ten voorpraten, dat zijn onafhankelijkheid wer kelijk bedreigd is. En tenslotte denkt men in Griekenland nog aan de overweldiging van het land door de Westelijke mogendheden tijdens den Wereldoorlog. De Lokalanzeiger noemt de Engelsche ga rantie voor Griekenland een troebel spel van den Engelschen oorlogsagent, een spel, dat in Griekenland geen vreugde zal hebben gewekt. De Nachtausgabe schrijft, dat Halifax, toen hij zich in zijn rede tot Griekenland wendde, nog wel niet verwacht had, dat Koning Carol van Roemenië onmiddellijk daarop het bewijs zou moeten leveren, hoe iedere monarch en iedere ministerpresident ten gronde gaat, die op i Engeland vertrouwt. Door de schuld van Enge- land, aldus het blad, is Roemenië in het onge luk geraakt. Intusschen echter is het spel van Engeland op den Balkan uitgespeeld. WASHINGTON, 6 Sept. (Reuter). Donderdag zijn in het staatsdepartement der V. S bespre kingen gehouden tusschen Huil, den Britschen ambassadeur Lothian en den Australischen ge zant Casey en wel naar aanleiding van de uit lating van Hull ten aanzien van de nieuwe Ja- pansche eischen met betrekking tot Fransch Indo-China. Huil deelde op de persconferen tie mede, dat men deze inlichtingen in het al gemeen besproken heeft, doch niet tot een besluit is gekomen. De opening van het gemeentelijk openlucht theater te Den Haag, welke op Zaterdag a.s. in het Zuiderpark zou geschieden, zal door om standigheden niet doorgaan. NEW-YORK, 6 Sept. Op de New-Yorksche effectenbeurs was de handel aanvankelijk ta melijk levendig en de stemming prijshoudend. In verband met de koersstijging' van gisteren kwa men reeds vrij spoedig winstnemingen los. Deze hadden ten gevolge, dat de handel minder le vendig werd en de koersen langzaam maar ze ker daalden. In de meeste gevallen ging er tot ongeveer een punt verloren. Het scheen wel af en toe alsof zich een herstel zou baanbreken, doch telkens stokte de opwaartsche koersbewe- ging weer en slechts in enkele uitzonderings gevallen kon een koerswinst worden behaald. Tot de fondsen, die boven de noteeringen van den vorigen dag uitkwamen, behoorden onder andere Montgomery Ward, U.S. Smelting en Homestake, die het tot koersverbeteringen van 1 tot 2 punten brachten. Daarentegen hadden staalwaarden en automobielfondsen, die. de laat ste dagen goed gevraagd waren, thans in het bijzonder van verkoopen te lijden. Ook lucht- vaartaandeelen en spoorwegfondsen waren in reactie. Laatstgenoemde fondsen wisten zich echter later weer goed te handhaven, aange zien het cijfer der wagonladingen over de stf- geloopen week van 761.000 tot 768.000 is ge stegen. Al voldeed deze toeneming niet aan de verwachtingen, die men in dezen tijd van het jaar van dit cijfer meende te mogen koes teren. toch bood het aan deze afdeeling vol doenden steun. In afwijking van den algemee- nen gang van zaken stegen ook koperwaarden later nog iets, daar de binnenlandsche koper- verkoopen in 'de eerste Septemberdagen reeds 132.060 ton hebben bedragen, terwijl zij in de overeenkomstige periode van de vorige maand slechts 8.859 ton beliepen. Verder boden che mische waarden, fondsen van handelshuizen en Public Utilities goeden weerstand. De vraag, die er voor deze fondsen bestond, was gegrond op de meening, dat zij bij de algemeene ontwik keling der markt ten achter waren gebleven. Later nam de handel nog iets toe, hoewel het aanbod in verband met het te Washington merkbare streven naar verwachting der bepa lingen van het wetsontwerp der belasting op extra hooge winsten, voortvloeiend uit de be wapening. minder omvangrijk werd. Daartegen over stond echter, dat op grond van berichten uit Europa over toenemenden druk op Enge- De Raad voor de Scheepvaart heeft een on derzoek ingesteld naar de oorzaak van de stranding van het motorschip Gerco, op 6 Fe bruari j.l. even benoorden de rivier de Tyne. Hiertoe was opgeroepen de 25-jarige kapitein. Deze verklaarde om kwart voor vier des na middags met een lading kolen van Blyth naar Antwerpen te zijn vertrokken. Met het oog op de hooge zeëen had de ka pitein, die reeds verscheidene malen op Noord- Engeland gevaren heeft, den loods reeds bin nen de havenpieren van boord gezet. Hij had instructies van de Engelsche autoriteiten ge kregen over de te volgen route. Het zicht was slecht. Tweemaal zag de kapitein het licht van St. Mary. Hij bleef Zuidoost sturen bij sterk verminderde vaart. Kort na 5 uur dienzelfden middag stootte het schip plotseling aan stuurboord aan de achterzijde. De kapitein haalde nog met volle kracht naar bakboord uit in de hoop het schip vrij te krijgen, doch het bleek tevergeefsch. Toen het schip vastzat, was volgens den ka pitein niets van de kust te zien. Een der leden van den Raad wees den ka pitein er op, dat een omhalen naar bakboord niet juist was en dat het wellicht beter.ware geweest, de machines op volle kracht achteruit te zetten om het schip zoodoende vrij te krij gen. De Raad zal nader uitspraak doen. Koersen voor stortingen op .7 September 1940 tegen verplichtingen, luidende in Reichsmar- ken 75.36, Belga's 30.14, Zwitsersche francs 42.77, lires 9.87, Deensche kronen 36.40, Noorsche kro nen 42.80, Zweedsehe kronen 44.85, Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42, Tsjechische kro nen (nieuwe schulden) 7.54, dinar (oude schul den) 3.43, dinar (nieuwe schulden) 4.23. Turk- sche ponden 1,4514. De nationale athletiekwedstrijden van Zon dag a.s., welke aanvankelijk werden uitgesteld, zullen toch doorgang vinden. land, tot verkoopen werd overgegaan. Tijdens het laatste beursuur vielen hier en daar nog weer eenige kleine koersdalingen op te merken. Vooral staalwaarden vertoonden een gedrukte houding. De slotkoersen lagen over het alge meen ten hoogste een punt beneden die van den vorigen dag. De beurs sloot prijshoudend. Vandaag werden 778 fondsen verhandeld, waar van er 275 in koers zijn gestegen, 332 leden een koersverlies, terwijl de noteeringen der 171 overige geen verandering ondergingen. Sept. 6 5 4 Air Reduction 41 41 42 f Allied CheraicaJ 157 158 4 155 American Can Co. 97 4 96 4 96 4 American Radiator 7} 7 f 74 Am. Rolling Mills H I 12 4 114 Am. Smelt Ref. 41 f 40 4 Am. Sugar Refining '4 14 4 134 Am. Tel. Tel. 166 4 166 164 4 Am. Tobacco B. 76 75 4 74 Am. Waterworks 94 94 94 Anaconda Copper 23 4 22 4 22 Atchison Topeke 171 18 17 Baldwin Locomotive 15! 164 16 Baltimore Ohic 44 4! 44 Bethlehem Steel 80 8 81 Canadian Pacific 4 44 44 Comm. Invest. Trust 41 4 41 4 40 4 J. I. Case Company 52 4 534 51 4 Ches. Ohio 40 40 41 Chicago Rock Isl. Chrvsier Motor 79! 80 4 79 Consolid. Edison Co 78 1 28 i 28 4 Coty Incorporated 7 4 54 5 Deleware Huds 134 144 134 Detroit Edison C. 112 113 112 Dupont de Nem. 174 4 174 172 4 Eastman Koda 1 36 137 4 ,36 General Electric 34 4 35 54 4 General Foods 41 4 41 4 41 I Generai v Motors 48! 49 4 49 Good Year 16! 174 161 Hudson Motor 34 34 4 Intern. Harvester 46 4 47 4 46| Intern. Nickel 29 4 29 4 28 4 International Papei 154 16 15| Intern Tel. en Tel 2! 2 4 24 Kennecott Copper 29 29 I 29 4 Mack T rucks lncorp. 23 4 23 23 4 Missouri Pac pref. iV X ■4 Montgomery Ward 43| 42f 41 National Biscuit Co. 19! 204 194 Nat. City Bank 24! 25 4 24| New York Central 14 4 15 144 Norfolk "Westen 220 215 215 Nord. Amer. n.a. 20J 20 4 20 4 Northern Pacific 74 7 7 4 Packard 3 4 34 3 4 Pennsylvania 21 4 22 4 21 4 Proctor at Chamblt 62 62 4 61 4 Publ Serv. N. J. 36| 36 4 35 4 Pullman Incorporat. 21 21 4 21 Pure Oil Company 74 74 Radio Corporation 5 5 5 Reading Company 144 14 4 144 Rep. Stee: 17 4 18 4 18 Reynolds Tobacco B. 36 36 4 35{ Sears Roebuck 80 4 80 4 81 4 Shell Union Oil 9 4 94 9 Socony Vacuum 9 94 8 4 Southern Pacific 94 9! 94 Sotthern Railway 13 134 12 4 Standard Brands 6 4 64 64 Stand, pil ot N -J. 35 J 36! 35 4 Texas Gulf Sulphui 32| 32 4 32 4 TwenL C. Fox Filrr 64 64 54 Union Carb.& Carb. 75! 76 4 77 4 Union Oil of Calif. 12 4 12! 124 Union Pacific 83 4 884 87 United Aircraft 414 42 41 United Corp A. 1 4 1 4 1 4 United Fruit Comp. 66 4 66 4 66 U. S. Ind. Alcohol 20 20! 20 U. S. Rubber 22 4 22 4 21 4 U. S. Steel 77 73 4 57 4 U. S. Steel pref. 18 i IS 4 117 4 Western Union 20 20 4 20 4 Westingh. Electric 101 10 i 4 103 4 •Voolworth Building 34 i 33! nieuwe aandeelen f ex dividend ex coupon. - gedaan en laten t bieden. NEW YORK, 6 Sept. Slotkoersen Sept. 6 i Londen Partjs 4.03 f 4.03 4 4.03 4 Amsterdam Berlijn 39.95 39.95 39.95 Brussel Rome 5.05 5.05 5.05 Madrid 9.25 9.25 9.25 Zwitserland 22.74 22,78 22.79 Weenen Stockholm 23.85 23.85 23! 86 Montreal 87.68 87.50 87.56 B. Aires Papiei 29.7a 29.76 29.78 3 Aires Markl 23,27. 23.20 23.00 Yokohama 23,48 23,46 23.46 MADRID, 6 Sept. (D.N.B.) In opdracht van den Führer heeft de Duitsche ambassadeur in Madrid, von Stohrer, den Spaanschen staats- clief, generaal Franco, het grootkruis van de orde van den Duitschen adelaar in goud, dat de Führer den Spaanschen staatschef op den nationalen feestdag heeft verleend, tijdens een plechtige audiëntie overhandigd. DUITSCHE FONDSEN MET KETTINGVERKLARING AMSTERDAM, 6 Sept. V.K. 1.30-2.30 STAATSLEENINGEN. DultschGr.b. p. 1940 C. 6 Ril 44 Duitsch Gr.b. p. 1942 C. 6 Ril DultschGr.b. p. 1944 C. 6 Ril DultschGr.b. p. 1946 C. 6 Ril DuitschGr.b. p. 1947 C. 6 Ril Duitsch Gr.b. p. 1948 C. 6 Ril Konversions Kasse Oblig. 4 dito dito 3 dto N.Rm. (neue Ausg.) do 3 Pruisen C.v.Obl. 1926 6} Ril 45 45 45GB 45 45 35 43 43% 43% 43% 44%GB 4414 GB 6414 48 51%GB 32% BERLIJN, 6 Sept. (D. N. B.) Naar uit Straatsburg'gemeld wordt, komen thans uit De nemarken en uit het Duitsche Rijk groote transporten vee naar den Elzas om de door de Franschen in talrijke Elzassische plaatsjes bijna geheel uitgeroeide veestapels weer op peil te biengen. Een transport van 11.000 stuks is reeds in den Elzas aangekomen. OSLO, 6 Sept. (D.N.B.) In Noorwegen wordt krachtens een besluit van den raad van be stuur een rantsoeneering van textielgoederen en schoenen, benevens van kleedingstukken van allerlei aard ingevoerd. Vandaag en morgen blijven alle winkels gesloten om inventaris op te maken. „Nu, ik moet zeggen, juffrouw, dat H vroe ger veel meer keuze had 1" LISSABON, 6 Sept. (D.N.B.) De nieuwe gezant van Frankrijk in Portugal, Francois Ger.til, heeft vanochtend aan den president der Republiek, generaal Caimona, zijn geloofsbrie ven overhandigd. INDUSTRIEELE ONDERN. Wlntershall ObL 64 50 50 AANDEELEN. 2e KOERS. Farbenlnd. A.G (l.G.)C.v.A 88 87 DUITSCHE FONDSEN MET CERT. V. COUPONBLAD EN KETTINGVERKLARING STAATSLEENINGEN. Baden Obl. 6) 43 43 Beleren R. 11 Ubi. 61 37% 36 Pruisen Obl 1926 64 37 35% Pruisen Obl 1927 f 37 35% PROV. EN GEM. LEEN Duitsch. Ben. (Ril) 25 0.64 37% 36 Drtsden 1925 1 37% 35% Keulen ObL 64 36% 35% Leipzig 1926 7 37 36% POLDERS, WATERSCH. EN VERDERE PUBL.RECHT LICHAMEN. Ruhrv. 2?1/1-1/7)V.O.(7)4J 43 41% Kuhrverb 30 (1/2-1/8) O. i 43 42 Ruhrverb. 30(1/4-1/10) 0.7 43 42 Ruhrverband 1927 Oblig. 6 42' 40% Ver. Rijn-Ruhr W.sch. 0.6 38 38 BANK EN CRED. INSTELLINGEN. Deutsche Rentenbank '25 7 36 35% D.Rentenb.( 15/1-15/7) '27 6 35 35 D.R.b.(15/4-15/10)2eS. '27 6 35 35 Gec. Landb.Lg.v.D.Bk. O. 64 10 35 uand.b Schlesw.H.G.v.0. 45% 44 Landesb. West! C. v O 7 46 44% Rhein. Girozentr. u. Pr. Bnk (Landesb. d. Rh. Pr.) Pbr. 4) 48% 47 Rheln Girozentr a Pr Bnk (Landesb. d. Rh. Pr.) Pbr. 44 47% 47 Ver, Duit. Stedeni, Uv.U. Z 36% 36% BUITENL. HYP. BANKEN. Pr. Zentralst.sch. S. 29, P. 44 45 44 HYP. BANKEN TEVENS BANK EN CRED. INST. Bayer. Handelsbk. Pbr. 7 tJayerlsche H.5W.8 Pbr. 7 Bayerische H.6W.B. Pbr 64 Bayerische Land.Bk. Pbr. 7 Bayerische Vereinsb. Pbr. 7 Bayerische Vereinsb. Pbr. 64 Fr.H.k. S.9, 121/31/9 Pb. 44 Fr.H.k. S. 11/14 1/1 1/7 Pb. 4J Preuss. Ctr. Bod.k. Pbr. (64)4) Preuss. Ctr. B.Kr. P. (7) 4) Preuss. Hyp. Akt. Bk. O. 6 Preuss. Pfandbr'. Bk. Pbr. 7 Rhein Westf. B. Cr. Pbr. 7 Sachsische Bod. Cr. Pbr. 44 WürL Hyp. B. (7) Pbr. 44 Würt. Land. Kr. Anst. Pbr. 4+ INDUSTRIEELE Gelsenk. Bergw Obl 5 R II Harpener Bergb. Obl. 6 Phoenix Akt. Ges. Obl. 6 Rh Elbe Union Obl. 7 Ruhrchemie A. G. Obl. 6 Ver.St.w. S. A 25-j. O. 64 RH Ver. Stahlw. S. A 20-1. O. 64 Ver. Stahlw. S. C. '26 O. 64 Victor Gewerksch O. 64 Vogel Draht u. Kabelw. 0.7 Badische El. Akt. Ges. 0.6 Lahmeyer 6 Co. Obl. 6 Preuss. Elekt, Akt. G. 0.6 Rhein Westf. El. 1925 O. 7 Rhein Westt. El. 1927 O. 6 Rhein Westf. El. 1928 0.6 Rheln Westf. El. 1930 O. 6 Sachsische Werke Obl. 64 MIJNBOUW ONDERN Mansfeld A.GObl. 7 18 40 DIVERSEN. Ruhrwohnungsbau O. 64 40 39 SPOORWEGEN. Hoch- u. Untergr.bahn O. 64 36 36 TRAMWEGEN. Hagener Strassenbahn O. 8 36% 35 VOORL. GEN. ÓBLIGATIEN. Bonn 1926 Obl 8 12V2 40 Ruhrgas Akt. Ges Obl. 6J 40 40 53 52 53 52 53 52 53 52 53 52 53 52 53 52 53 52 53 52 12 52 45% 44 53 52 53 52 53 52 53 52 51 51 ONDERN. 47% 50 40% 40 47 46 40% 40 16K 40 40% 40 40% 40 40% 40 46% 45 47 46% TEL.-, EN PIJEN. 43 42% 43 43 26 26 40% 40 40 39 40 39 40 39 40 39 AANDEELEN. WintershaU Akt. Ges. Aand. 73% 75 6 Sept. Katoen Oct 9. j8 9. Dec 9.33.34 9. Jan 9.23 9. Koffie (Rio - Nieuw Sept. Sept 3.67+ Dec 3.71 Mrt. 3.78+. Juli - Suiker Dec 0.73 Mrt. 0.77 Met 0.79 Rubber Stcndaard Juh 19.25 Sept 19.23 NEW YORK, 6 Sept. 5 Sept. 6 Sept. 5 Sept. 44 37-38 27 Mrt. 9,h Mel 8.94 Juil 8,74 9,19 9.01 8.81 contract) (Santos) Oct Dec Tin Loco 19.21 19.18 50.25 3.67- Sept. 5,25+ 5.22 3.71 Dec 5.42+ 5.39 3.78.+ Mrt. 5 62+ 5.57. J— Met 5.7i 7.65. 1— Juli 5.80 5,72. 0,71 4 Juli 0.81 0,79 0.76 Sept. 0 83+ 0.83+ 0.78 I 19.30 J an 19.10 19.20 19.30 Mrt. 19.00 (9.10 19.30 Mel 18.90 19.00 90 6 Sept. Tarwe Sept 73 -| i Dec 77 76 i Met 77 f 4 Mais Sept 63 Dec 57 Mei 57 - Reuzfel Sept 4.85+ Oct 4.9j 6 Sept. Tarwe juil Oct. 73+.— Dec 74 - Rogge Oct 43 J ■ec 44 4 - Mei 4 6 4 - tiavei Oct Dec. 19.26 50.37 4 Termijn 50.10 50.12 4 dagen d0.05 50.05 CHICAGO, 6 Sept. 5 Sept. 6 Sept. 5 Sept. Havel 76 J 4 Sept 29 4 30 4 7» 78 4 Uec. 29 4 30 78J-4 Mel 30 4 31 Rogge ;in 5.25+ 3.37 4 WINNIPEG, 6 Sept. 6 Sept. 5 Sept. Gerst Oct 33 i 34 Dec. 34 34 Mel 35 4 35 4 Lijnzaad De Twentsche Bank N.V. en de Incasso-Bank N.V. deelen aan houders van aandeelen in de N.V. Westlandsche Stoomtramweg Mij., 's Gra- venhage mede, dat zij gemachtigd zijn, namens en voor rekening van een Nederlandsche com binatie aan de houders van aandeelen in de N.V. Westlandsche Stoomtramweg Mij. te 'sGraven- hage een aanbieding te doen tot het overnemen van de in hun bezit zijnde aandeelen. De bedoelde Nederlandsche combinatie is be reid, de aandeelen in de N.V. Westlandsche Stoomtramweg Mij. van de houders over te ne men tegen de hieronder genoemde koersen: de prioriteitsaandeelen tegen den koers van 100 pet., de cumulatieve eerste preferente aandeelen tegen den koers van 90 pet., de preferente aandeelen tegen den koers van 15 pet., de gewone aandeelen tegen den koers van 5 pet. De aandeelhouders, die van deze aanbieding gebruik wenschen te maken, dienen daarvan blijk te geven door invulling en onderteekening van het daarvoor bestemde formulier, hetwelk uiterlijk 30 September 1940 des namiddags 4 uur bij De Twentsche Bank N.V. of de Incasso-Bank N.V. te Amsterdam moet worden ingeleverd. De Nederlandsche combinatie verbindt aan hare aanbieding de volgende twee voorbehouden: 1. een naar haar oordeel voldoende aantal aandeelen moet ter overname worden aange meld; 2. met de betreffende Overheidsinstanties moet een naar haar oordeel bevredigende regeling tot stand komen inzake de reductie van de door het Rijk en de Provincie -Zuid-Holland aan de Maat schappij verleende rentelooze voorschotten. Uiterlijk 1 Februari 1941 zal bekend gemaakt worden, of aan deze twee voorbehouden is vol daan: tot dien datum zijn de aandeelhouders, die hunne aandeelen hebben aangemeld, onher roepelijk aan hunne aanmelding gebonden. In dien aan de genoemde twee voorbehouden is voldaan, zal tegelijkertijd worden medegedeeld, op welken datum de aandeelen kunnen worden ingeleverd. De N.V. Westlandsche Stoomtramweg Mij. deelt tegelijkertijd het volgende aan haar aan deelhouders mede: In ons jaarverslag over 1938 deelden wij mede, dat op grond van een door deskundigen uitge bracht taxatierapport de vervangingswaarde der activa ƒ2.300.000 lager was dan de boekwaarde daarvan, onder aftrek van de verschillende reserverekeningen. Daar overeenkomstig artikel 38 onzer statuten de aan onze Maatschappij ver leende rentelooze voorschotten bij liquidatie voor rang hebben boven alle soorten aandeelen be- teekent dit, dat het geheele geplaatste aandee lenkapitaal ad ƒ2.166.500 grootendeels als ver loren te beschouwen zou zijn. Reeds eenige jaren geleden hebben wij onder handelingen aangeknoopt met de Overheids instanties, die onze Maatschappij de rentelooze voorschotten hebben verleend, teneinde te trach ten tot een regeling te komen. Deze onderhande lingen met de betreffende Overheidsinstanties hebben echter niet tot het gehoopte resultaat geleid. In den loop van dit jaar zijn wij in contact ge komen met een Nederlandsche combinatie, welke zich bereid verklaard heeft, na vervulling van een tweetal voorbehouden, de aandeelen van de houders over te nemen. Wat de bedrijfsresultaten onzer Maatschappij betreft, wijzen wij er op, dat deze reeds gedu rende een reeks van jaren zelfs onvoldoende zijn geweest,-om het dividend der cum. eerste prefe rente aandeelen te betalen. Gezien het bovenstaande meenen wij aan aan deelhouders de aanvaarding van het door de bedoelde Nederlandsche combinatie gedane aan bod te moeten aanbevelen. In verband met verschillende omstandigheden is het niet mogelijk, om den uitersten termijn, waarop definitief kan worden bekend gemaakt, of de aangemelde aandeelen worden aanvaard, vroeger te stellen dan 1 Februari 1941. Wij heb ben daarom overwogen, het betreffende aanbod eerst over eenige maanden te publiceeren, doch gezien het groote verschil tusschen de laatste beurskoersen der betreffende aandeelen en de thans aangeboden koersen hebben wij gemeend de publicatie niet te mogen uitstellen. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 1: J. A. Fehr, te Den Haag, en voor deel 2: J. TJ. Veldman, te Ofasselterboerveen (Dr.). 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor 2en stuur- man groote handelsvaart J. dc Zwart en voor stuurman kleine handelsvaart W. Fortuin. •s-GRAVENHAGE Geslaagd voor deel II: C, van Soest te Wageningen. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor tweede stuurman groote handelsvaart H. Aschmoneit. Opgegeven door afd. Handelsinformaties V. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam'. Volgens5 het Weekblad „Handelsbelangen" wer den gedurende de maand Augustus bij de geza menlijke fflriffies in Nederland gedeponeerd: 9 Qrediteurenlijsten, met een totaal passief van 189.947,51. waarvan preferent f 36.695,93. Vanaf 1 Jan. 1940 werden in totaal gedeponeerd 553 crediteurenlijsten, met een totaal passief van f 8.435 539,03, waarvan preferent f 1.177.531, if>. 4iSS^t).r°Mióhael Bijtten te Eindhoven. Schoot- schestraat 30. R.c. Mr. J. W. M. Schroder, curator Mr. J. Winternvans, Eindhoven. 5 Sept. Hendrik Arend Slot, bakker, wonende te Amsterdam, Falembangstraat 47. R.c. Mr. M. D. K. S. van Lier, curator Mr. Dr. D. H. Smit Sarpliatistraat 14, Amsterdam. Adrlana Cornelia Jung, weduwe van W. van Niei Kamerverhuurster en naaister, wonende te Amsterdam, Rustenburgerstraat 298 I. R.c. Mr. J. Meihuizen, aurator Mr. D. H. Smit, Sarphatlstraat 14. Amsterdam. Arend Beekman, slager, wonende te De Steeg gem. Rheden. R.c. Mr. F. M. Pleyte, curator Mr. H. G. Brinkert, Arnhem. J; Jeronlmus, Velp, gem. Rheden. R.c. Mr. B'. M. Pleyte, curator Mr. C. W. Dubblnk te Arn hem. wientles, stucadoor, te Arnhem. Steen- straat 'l2. R.c. Mr. F. M. Pleyte, curator Mr. J p. Bervoets, Arnhem. De nalatenschap van S. J. Veen, van Zuylen van Nijeveltstraat 35 te Wassenaar. R.c. Mr. G. H. B. van den Boom, curator Jhr. Mr. E. C. U van Doorn, den Haag. Govert Cornells Bol, kweeker te Valkenburg ZH„ V'alkenburgscheweg. R.c. Mr. A W. J. van Vrijberghe de Coningh, curator Mr. N. G. Gee- kerken te Lelden. De nalatenschap van K. Nihortt, te Scheve- nineen, Maastrichtschestraat 101. R.c. Mr. A. Hll- bingh Prins, curator Mr. W. Biackstone, den Hajig.^ Geenen> Helmond, Uiverlaan 6. R.c. Mf. E. Franqulnet, curator Mr. C. van der Ham, adv en proc. te Helmond. Wilhelmus Petrus Johannes van der Velden, bouwkundige, Helmond, Houtsche Parallelweg 48. R.c. Mr. E. Franqulnet, curator Mr. F. de Wit. adv. en proc. te Helmond. Vernietigd op grond van vernet: 5 Sept. J. W. Rewinkel, expediteur, te Nieuw- Wehl.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2