weer een overwinning van Osendarp op Nota Van Amsterdam (prof) en Smits (am.) winnen de Ronde van Feiienoord Jan Pijnenburg neemt afscheid Interessante strijd Openingswedstrijden van het Leidsche sportpark IN MEESTERLIJKE COMBINATIE MAANDAG 9 SEPTEMBER 1940 Hemmes wint twee titels bij de oefenmeesters ABG/e rïriüfspsi «Krï^fiS LAWNTENNIS WIELRENNEN Een goede omnium-zege tot besluit Kampioenschap voor oefenmeesters PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT Vraagt Uw handelaar naar de Philips batterijtoesteüen voor plaatsen, waar geen lichtnet aanwezig is. De wedstrijden van Zondag HIER is dan Philips Nieuwe Serie 1940/41 ...beter, machtiger en mooier dan ooit! Ruime keus voor alle beurzen, voor alle wenschen. Mèt drukknoppen of zonder drukknoppen, al naar U prefereert! Kasten, die alle uitmunten door moderne lijnen en weldoordachte materiaalkeus. Nieuwe super-gevoelige „Ticonal" luid sprekers.... bandspreiding voor kortegolf- ontvangst Exclusief Philips linodyne. systeem voor alle drukknop-ontvangers Vraagt een demonstratie met de nieuwe Philips toestellen. Beter dan wij met woorden kunnen doen, bewijzen de toestellen U alle zelf terstond hun enorme en zeldzame capaciteiten! Steenbakkers 1 uur 8 min. 201/5 sec. 4 pnt. Op één ronde: 2. Schultede Rooy 5 pnt. op twee ronden: 3. Pijnenburg—Wals 14 pnt. 4. van Egmondvan der Heide 8 pnt. 5. Pellenaars— van der Linden 8 pnt. 6. KremersJansen 8 punt. 7, van der VoortWijdenes 2 pnt. min. 44.4 sec, 3 J. Elsinger (AV 1923) 2 min. 47.6 sec. Relay-race 2001008060 M. dames: 1 Sagitta (dames mevr. BlankersKoen, Lies Koning, Martha Kunne en Tine Burger) in 57.4 sec., 2 ADA 59.4 sec, 3 Athleta (Zeist) 60.8 sec. 4 maal 200 m. estafette heeren: 1 Trekvogels in -1 min. 30.6 sec, 2 AV 1923 in 1 min. 33.4 sec, 3 Leidsche Combinatie in 1 min. 34 sec, 4 AAC in 1 min. 34.4 sec, 5 Haarlem. Hoogspringen heeren: 1 W. A. Spanjerdt (PSV) 1.75 M, 2 J. J. Houtman (AV 1923) 1.70 M„ 3 J. Wolvetang (AAC) 1.65 M. Polsstokhoogspringen: 1 C. Lamoreé (Haar lem) 3.55 M, 2 J. Noordenbos (Holland) 3.10 M. Kbgelstooten heeren: 1 A. G. J. de Bruyn (V. en L.) 14.37 M, 2 Th. Oreel (AFGS) 13.63 M„ 3 H. Houtzager (V en L) 13.26 M. Speerwerpen dames: 1 mej. P. Dieben Brun- hilde) 35.29 M, 2 mevr. M. Bosch—v. d. Berg (ADA) 31.88 M, 3 mej. G. Slisser (Sagitta) 31.75 M. Speerwerpen heeren: 1 W. Pley (Holland) 56.61 M„ 2 H. Verhagen (AV 1923) 49.20 M„ 3 J. Steen (V en L) 48.97 M. Verspringen heeren: 1 Wellerdieck (Hellas) 6.98 M„ 2 F. Butselaar (Hellas) 6.81 M, 3 J. J. Houtman (AV 1923) 6.65 M. De medaille voor de beste prestatie voor de zen middag werd gewonnen door den heer M. B. Osendarp. Een talrijk publiek heeft Zondagmiddag Jan Pijnenburg zijn laatsten wedstrijd zien rijden. In den omnium tegen Wals en Echulte heeft hi) nog eens op ouderweteche wijze de overwin ning behaald. Vooral in de sprint tegen Wals toonde hij nog steeds zeer fel te kunnen rijden en deze rit was dan ook de meest belangrijke wedstrijd van den dag. In den koppelwedstrijd kon hij met zijn ouden koppelgenoot- Wals er niet in slagen een over winning he behalen. Zij eindigden met twee ronden achterstand op de winnaars Boeyen en Steenbakkers. In de pauze is Jan Pijnenburg door verschil lende sprekers gehuldigd voor het vele goede werk, dat hij in den loop der jaren voor de wielersport gedaan heeft. Jhr. van den Berch van Heemstede sprak als voorzitter van de N. W. II., de heer van Ben- them namens het gemeentebestuur van den Bosch, Cor Wals namens de collega's. Pijnen burg dankte tenslotte alle sprekers. De uitslagen luiden: Omnium amateurs Sprint: 1. Remkes 13 3/5 sec. 2. Savelkouls tijdrit over 250 meter. 1. Rem kes 16 4/5 sec. Savelkouls achtervolging over max. 15 ronden: 1. Remkes 30 meter ingeloo- pen op Savelkouls in 15 2/5 sec. Totaal uitslag: 1. Remkes 9 pnt. 2. Savelkouls 3 pnt. Omnium profs, sprint: 1. Pijnenburg. 2. Wals. 2. Schulte. Tijdrit over 250 meter. 1. Pijnen burg 16 3/5 sec. 2. Wals 16 4/5 sec. 3. Schulte 17 sec. Klassementswedstrijd over 15 ronden: 1. Wals 12 pnt. 2. pijnenburg 9 pnt. 3. Schulte 9 pnt. Totaaluitslag: 1. Pijnenburg 8 pnt. 2. Wals 7 pnt .3. Schulte 3 p. Sprint prof. eerste rit: 1. Kremers 13 sec. 2. van der Linden. Tweede rit: 1. Kremers 13 3/5 sec. 2. van Egmond. Derde rit: 1. van Egmond 13 1/5 sec. 2. van der Linden. Totaaluitslag: 1. Kremers 4 pnt. 2. van Egmond 3 pnt. 3. van der Linden 2 pnt. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1. Boeyen Onder vrij gunstige weersomstandigheden zijn Zondagmiddag te Amsterdam de eindstrijden van de Nederlandsche kampioenschappen voor oefen- meesters gespeeld. Des ochtends wist J. Goedraad in een wed strijd, om de derde plaats in het enkelspel met 64, 64, 36, 62 van Waasdorp te winnen. De middagpartijen waren van een goed ge halte. In het enkelspel viel de beslissing ten gun ste van W. Hemmes, echter niet zonder strijd van de zijde van zijn tegenstander J. de Mos. Hemmes speelde agressiever dan de Mos, hij was het, die het tempo van deze partij aangaf. De Mos daarentegen wachtte iets teveel af. ging niet voldoende tot den aanval over op de ge schikte momenten. De tweede titel voor Hemmes was die in het dubbelspel, waarin hij met J. Goedraad een ge makkelijke zege op M. Goedraad en Waasdorp behaalde. J. Goedraad—W. Hemmes was het beste paar. Zij vormden een uitstekend geheel in tegenstel ling met hun tegenstanders, die eikaars spel niet steeds aanvoelden. Na afloop van de kampioenschappen van de oefenmeesters is de volgende ploeg samenge steld, welke op Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. tegen de ploeg van de amateurs zal spelen: en kelspel: W. Hemmes, Waasdorp en J. de Mos; dubbelspel: J. de MosW. Hemmes en T. en J. Goedraad. Zaterdag zijn in het Eilerstennispark de wed strijden voor oefenmeesters om het Neder- landsch kampioenschap voortgezet. Deze twee de dag van de kampioenschappen was gewijd aan het dubbelspel, doch tevens zijn nog een tweetal enkelspelen afgewerkt. In de eene par tij behaalde J. de Mos een overwinning in straight sets op A. Waasdorp, terwijl in de andere J. Goedraad na een harden strijd van vier sets het onderspit moest delven tegen W. Hemmes. Vooral de zege van De Mos is een groote verrassing. Waasdorp had immers in de tweede ronde een ruime overwinning op Sabbe behaald. De uitslagen luidden als volgt: heerenenkel spel 3e ronde: J. de Mos slaat A. Waasdorp 6_3, 64, 6—3; W. Hemmes sl. J. Goedraad 7 -.g_ 6—4, 7—5, 6—3. Heerendubbelspel le ronde: J. de Mos en Houps slaan A. Sabbe en Stas 63, 75; A. Hemmes en H. Hemmes sl. J. Mulder en B. v. Reem 16, 75, 62. 2e ronde: A. Waasdorp en T. Goedraad sl J. de Mos en M. Houps 8—6, 8—6; W. Goedraad en W. Hemmes slaan A. Hemmes en H. Hem mes 75, 63. De uitslagen van de courses te Duindigt lui den als volgt: Indiraprijs, gewonnen door Carla Scott (eig. P. Dekker te Burgerbrug), kilometertijd 1 min. 32,3. Isisprjjs, gewonnen door Nelly Duffy (eig. H. de Vries te Oranjewoud) kilometertijd 1 min. 28,7. Jupiterprijs, gewonnen door Janicule (eig. F. J. Frowein te Oosterbeek), 2 lengten. Jocondaprijs, gewonnen door Zampa van NZ. (eig. J. Witteveen te Alkmaar), kilometertijd 1 min. 27,8. Imperatorprijs, gewonnen door Job (eig. G. J. v. d. Elshout Pzn. te 's-Gravenhage)kilometer tijd 1 min. 28, in 4 heats gereden. Zondagmiddag werd in Rotterdam de jaarlijksche Ronde van Feijenoord verre den. Ijj de professionals, die een interes santen strijd leverden, won van Amsterdam in de eindsprint van Braspenninx; Chr. Smit zegevierde weer eens bij de amateurs. Er bleek onder de renners voor den wedstrijd der amateurs over 60 K.M. een geweldige be langstelling te bestaan. Van de 160 amateurs en nieuwelingen verschenen er 128 aan den start. Het werd een aardige strijd, welke het groote veld van het begin af ontplooide. Het peloton slingerde zich in den aanvang als een veel kleurig langgerekt lint door de bochten, maar dit verband was van korten duur, daar het peloton in drie groepen getrokken werd. In de kopgroep was het een geweldig gedrang om de eerste plaats, want de renner, die bij iedere vterreden ronde het eerst de finish bereikte, kwam in aanmerking voor de uitgeloofde lei derspremie. Het bleek, dat de Feijenoorder Bas Hordijk, toen hij voor eerste maal beslag wist te leggen op de leiderspremie, in den Amster dammer Faanhof een waren concurrent gekre gen had. De Amsterdammer reed bovendien uitstekend en gaf in de eerste tien ronden het tempo, dat tegen de 37 K.M. liep, aan. Telkens wisselde het in de kopgroep. Howard Wing, China's kampioen, deed buitengewoon goed werk in de kopgroep, maar tenslotte zakte hij uit het hoofdpeloton weg en raakte in de tweede groep verzeild. Het veld, dat reeds tal van uitvallers telde er waren er reeds 100 uit trok er nog steeds hard aan. Het was voor Faanhof wel een harden slag, dat hij door een valpartijtje van verdere deel name uitgeschakeld werd. Nog steeds lag Bra- venboer, die al spoedig een rol was gaan spe len aan kop, maar er kwam meer teekening in den strijd, wijl Chr. Smits weer naar voren kwam en een goede positie zocht. Het vele werk, dat Bravenboer gedurende den wedstrijd gedaan had, begon zijn invloed te doen gel den, steeds meer zakte hij van de kopgroep af. Eenige honderden meters voor de eindstreep zette Smits een goede eindspurt in en won daarmede den wedstrijd. Des middags verscheen een select gezelschap van profs en onafhankelijken aan den start voor den 100 KM.-wedstrijd, 48 renners in totaal. De kwantiteit deed niets af aan de kwa liteit van het gebodene. In de kopgroep deed Overweel hardnekkige pogingen om te ontsnappen, doch van Gent, Piet van Nek, Braspenninx en de Korver bo den heftigen tegenstad en in de achtste ronde dag het Veld weer precies zooals het begonnen was. Ook hier waren Verschillende renners, die door pech of anderszins het strijdperk moesten verlaten. W. de Ruiter en Overweel stelden alles in het werk om de vlucht te nemen, maar van Nek, van Amsterdam en Gommers zorgden er voor, dat de aanvallen niets opleverden. Steeds weer is het Piet Van Nek, dié alle gevaar weet te beweren. Het bleek, dat de uit puttende jachten van Overweel en de Korver te veel van hun krachten gevergd hadden en beiden verdwenen uit de leidende groep. Van Amsterdam, Reuter, Braspenninx en Van Nek beheerschten de situatie volkomen. Het veld bestond uit een kopgroep van acht man, de tweede groep uit zes man met Motké aan het hoofd en een van vier renners, waarin van Gent en de Korver zaten. Braspenninx zette 400 meter voor het einde de eindspurt in, maar Van Amsterdam, die hierop gewacht had, pakte het wiel van Bras penninx, sprong 40 metervóór de eindstreep naar voren om in een formidabele eindspurt met een lengte verschil Van Braspenninx te winnen. De uitslagen luiden als volgt: Amateurs 60 K.M.: 1 Chr. Smit (Rotterdam); 2 Schellingehout (Zaandam)3 P. Verschuren (Rotterdam); 4 C. Bakker (Zaandam); 5 M_. Segaar (Leiden)6 C. Blaauw (Zaandam) C. van Leeuwen (loskoop); 8 den Otter (Ro - terdam); 9 Mooyman (Voorburg); 10 P. Vo gelenzang (Den Haag); 11 W. Bravénbroer (KI Ambacht)12 Howard Wing (Rotterdam) 13 Keyzer (Amsterdam)14 O. Meerkerk (Rot terdam); 15 van der Vliet (Amsterdam); ge start 125 deelnemers. Profs en onafhankelijken 100 K.M.: 1 van Amsterdam (Princenhagè) 2 uur 32 min.; 2 Braspenninx (Princenhage)3 de Hoog (Am sterdam); 4 J. Engel (Amsterdam); 5 Joossen (Made); 6 W. Reuter (Amsterdam); 7 J. Gom mers (Dongen); 8 Westerveld (Rotterdam); 9 Overweel (Middelharnis)10 Motké (Amster dam); 11 Piet van Nek (Nieuwendam)12 W. de Ruiter (Rotterdam); 13 A. de Kover (Wil lemsdorp) 14 Chr. van Gent (Rotterdam)15 Banken (Eindhoven); 16 Visser (Den Haag); 17 Van Gerven (Rotterdam). (Van Onzen correspondent) LEIDEN, 7 September. Ondanks de plotseling opduikende berichten als zou de opening van het nieuwe terreinencomplex nabij den Leid- schen Hout worden afgelast, kon Zaterdagmiddag toch onder begun stiging van buitengewoon fraai zo merweer de officieele opening door gaan. Blakerend in den zonnegloed lag daar het nieuwe ruim 4 H.A. groote Sportpark, toen de toeschou wers ten getale van rond driedui zend de groene velden omzoomden. Toen de Leidsche sportvereenigingen met Keurige vaandels het hoofdveld op marcheer den, waren er reeds verscheidene autoriteiten aanwezig, o. w. wy opmerkten den burgemees- tor van Leiden, mr. A. van de Sande Bafchuy- zon, den gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen, de wethouders, rnr. Tepe, van Stralen en Verwey, den directeur van Gejn eert te werken den inspecteur bij het L. O. in de inspectie Lei den, enz. De voorzitter der Leidsche Sportstichting, aan Wiens zorgen het Sportpark zou worden toe vertrouwd, cpende met een kort inleidend voord, waarna de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, ten aanschouwe van de deelnemende vereenigingen, welke zich haet haar vlaggen voor de tribune hadden op- Besteld. het fraaie sportpark aan de zorgen van de Leidsche Sportstichting overdroeg. Hierna sprak nog de heer G. E. van der Werff, voorzitter der Ned. Athletiek Unie, die zeide, dat Leiden met de totstandkoming van deze sintelbaan een der eerste plaatsen op athletiek- Bebied in Nederland zal innemen. Op het hoofdterrein werd vervolgens een aanvang gemaakt met de gymnastiekwedstrij- den, waaraan door verschillende Leidsche ver enigingen werd deelgenomen. Daarna vingen de athletiekwedstryden voor Leidsche vereenl- 8ingen aan. Op de byterreinen werden verder voetbal- en korfbal wedstrijden gehouden. De eerste vond Plaats tusschen een jeugd-elftal van den Leid- schen Voetbalbond en een van den Dioc. Haar- lemschen Bond, welken laatstgenoemd elftal tnet io won. Het weef was op dezen tweeden middag, den dag der nationale invitatie-wedstryden, heel Wat minder gunstig dan op Zaterdag. Er was geen zon, er stond veel meer wind en deze was te guur om van mooi athletiekweer te spreken. Het kon daardoor niet anders of de prestaties moesten er noodaakeiyk onder lijden. Maar, er Was nog meer om geen al te hooge verwachtin gen van dezen mie dag te koesteren. Het bleek hl. al gauw, dat de sintelbaan hoe goed °verigens aangelegd nog te versch en daar door te zsacht was om topprestaties van de ath- teten te verwachten. Het verwonderde daarom geenszins, dat de aangekondigde recordpogingen op de 4 maal löO en 4 maal 200 M., welke door de Trekvo- 6' -sploeg zouden worden ondernomen, geen re sultaat opleverden. Een ander belangrijk nummer van dezen middag was de stryd op de 100 meter tus schen Osendarp, Van Osta, Van Beveren en Nota. Deze strijd were, op het nippertje door Osendarp gewonnen, hoewel Nota aan- vankeiyk de beste kansen had. Er scheen evenwel by den start iets onregelmatigs te zyn geschied, want de Leidenaar vertelde na de race, dat hy na den start even had ingehouden, omdat hy meende, dat Osen darp, die naast hem liep, struikelde. Toen hy ontdekte, dat zulks niet het geval was, zette hy dadelijk weer door om den kop te nemen en een kleinen voorsprong te be machtigen. Tot op 25 M. voor de finish wist hy dezen afstand te bewaren. Daarna spurtte Tinus Osendarp geweldig en het verschil werd hoe langer hoe minder. Op 5 m. voor de finish lagen beide loopers gelijk en nog viel niet te zeggen, wie ten slotte zou winnen, maar Osendarp zette onversaagd door en kwam met nauwelijks merkbaar verschil als eerste aan. De chro nometers noteerden voor beide loopers den zelfden tyd: 10.9 sec. tebMar PHILIPS 789*. Ideaal voor den muziek** minnaar. Zeldzaam goede weergavekwali- teif. Nieuwe tegenkoppeling. „Ticonal'* luidspreker. Kathodestraal-afstemindicator. Overzichtelijke schaal. Moderne kast. De uitslagen lulden als volgt: 400 M. heeren: 1 F. Butselaar (Hellas) 51.7 sec., 2 K. Peereboom (AAC) 53.9 sec, 3 Noord- hoek (V en L) 53.9 sec. 100 M. heeren B: Nota 1. A. Knuttel (Hol land) 11.4 sec., 2 G. W. Takken (Quick) 11.5 sec, 3 Noordberger (AAC) 11.6 sec. 100 M. dames: 1 mevr. Fanny Blankers— Hoen (Sagitta) 12.3 sec., 2 mej. A. de Vries (ADA) 12.4 sec, 3 mej. G. Koudys (Hollandia) 12a sec. 800 M. heeren (juniores)1 J. Evers (AV 1923) 2 min. 8 sec, 2 Siykhuis (Hólland) 2 min. 8.1 sec, 3 Gobes (AAC) 2 min. 10.9 sec, 4 L. Van Baekel (AV 1923) 2 min. 12.1 sec 100 M. heeren (Leidsche vereenigingen): 1 J- van Nierop (ASC) 12 sec, 2 B. van Leeu wen (ASC) 12.2 sec, 3 H. Christiaanse (ASC) 12.3 sec, 4 J. Fasel (UVS), 5 J. Fikkes (In- dologen) 4 x 100 M. estafette heeren: 1 Nationale Moeg in 43.1 sec, 2 Den Haag in 43.4 sec, 3 Hed. juniores-team 43.5 sec, 4 Amsterdam. 4 maal 100 M. estafette heeren (Leidsche vereenigingen)1 ASC 48.7 sec, 2 Indologei. *8-7 sec, 3 UVS 49.8 sec, 4 Roodenburg 51.2 s. 80 M. meisjes (Leidsche vereenigingen)1 3Dratbe (Brunhilde) 11 sec, 2 C. Wilmers (Nieuw Brunhilde) 11.2 sec, 3 S. Redêt (Nieuw «rimh.) 11.6 sec. 1000 M. heeren: 1 De Roode (Haarlem) 2 toin. 38.4 sec, 2 T. de Bruyn (Trekvogels) 2 PRIJS Fl. 385.— PHILIPS 990A. Dc beste ontvinger ter wereld. Linodyne drukknoppen met motor-aandrijving. Bandspreiding. Twee aieuwe „Ticonal" luidsprekers. Kwaliteit* schakelaar. Zuiverst denkbare weergave KORTEGOLF OP D€ DRUKKNOPPEN! PRIJS Fl 172.50 PHILIPS 81 5A. Voor den radio-fijnproe- ▼er. Linodyne drukknoppen. Buitengewoon natuurgetrouwe weergave. „Ticonal" luid spreker. Verliesvrije tegenkoppeling. Spaar- schakelaar. Indrukwekkende kast. PHILIPS 717\ Een prachtig toestel. Linodyne drukknoppen. Eigen stationskeus op de knoppen. „Ticonal" luidspreker. Ver liesvrije tegenkoppeling. Stabiele kortegolf- ontvangst. Spaaxschakélaar. Voorname kast. PHILIPS 907 A. Tafelmodel radiogramo» foon. Uitmuntende weergave van radio-uit zendingen en gramofponplaten. Krachtige, constant loopende motor. Voortreffelijke gramofoonopnemer. Ideale korregolfont- vangsL Sierlijke, moderne houten kaat. PRIJS FL 270.— PHILIPS 915*. Luxe ontvanger met bandspreiding. Linodyne druk knoppen. Buitengewoon krachtige en pure weergave. Zeldzame gevoelig heid. „Ticonal" luidspreker. Rijke kast. PHILIPS 855 *.tEen uitmuntend ontvang toestel. Pre-ampli schakeling met silentode EF8, drie-dioden schakéling, regelbare selectiviteit. Sublieme weergave. Linodyne drukknopsysteem. Prachtige kast. PRIJS Fl. 97.50 PHILIPS 206A. Laaggeprijsde, complete super-heterodyne. Heldere weergave. Prima kortegolf-ontvangst. Moderne kast uit „Philite" Het speelt ook xonder lichtnet of antenne. pgus n. 124- PHILIPS 655*. to >ijn prijsklasse oict ic «ventten. Prachtige weergive. Tegenkop peling. „Ticonal' luidspreker. Continu- vuiabele toonregeling. Spttnchtkeleu. PHILIPS 122 ABC, bet ooafhenke. lijke toestel. Gemakkelijk tc verplaat sen. Licbt en compact. Automatische omschakeling van lichtnetvoediog naar batterij-voeding. Geschikt voor wissel- en gelijksttoomspanningcn ven 110-250 volt. PRIJS Fl 75.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 7