J. G. van Kessel iti SPELDJESDAG Van Laatste Nieuws Haarlem, 1 1 Sept. 60 jaar HERWONNEN LEVENSKRACHT WIJ HEBBEN ONTVANGEN... Hoofdcommissaris van politie Den Haag BEDRIJFSONGEVAL IN EEN ZAGERIJ LEVENSMIDDELENHUIS 1STE KLASSE Mutaties bij. de rechterlijke macht Bommen bij Amerikaansche ambassade te Berlijn WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1940 SPAERNE-BEKERTOURNOOI GAAT DOOR STEUNT HERWONNEN LEVENSKRACHT Tijdens de collecte op Zondag a.s. Redt de tuberculoselijders Geeft naar vermogen HET PLAATSELIJK COMITÉ DE BUSLICHTINGEN 6.00—10.45—14.00—17.15 Onvoorzichtigheid bezorgt 16-jarigen jongen ernstige verwondingen aan rechterhand NIEUWE HAARLEMSCHE KUNSTKRING Voorstelling op Zondagmiddag a.s. Later vertrek N.Z.LI. tram en bussen R. K. MIDDENSTANDS HAN- DELSAVONDSCHOOL Telegrammen in kuststrook T.Y.B.B.-BIoemendaal Opening nieuwe leerjaar Wat de Radio Centrale morgen geeft WATERSPORTBEOEFENING AAN DE ZAAN Jubileum aan „de Faam" BURGERLIJKE STAND 0 GOEDE MAALTIJDEN IN OORLOGSTIJD 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 O 0 0 0 0 0 0 Speciale vergunningen voor na tien uur Persoonlijk aanvragen bij Rijks- veldwacht te Haarlem „Alberdingk Thijm" BEVERWIJK Schouw Mr. P. M. C. J. Hamer benoemd AGENDA Bioscopen 12 September Bioscopen Apotheekdiensten Bommen op Nederland STAD Morgen zal het lid van den Haarlemschen Gemeenteraad en oud-lid van de Provinciale Staten van Noordholland, de heer J. G. van Kessel. den 60-jarigen leeftijd bereiken. Als hij In volle opgewektheid en nog bezield van fris- schen levenslust op dien dag de gelukwenschen van zijn huisgenooten en van zijn vele vrienden in ontvangst zal nemen, mag hij voor zich zelf de stille voldoening hebben, dat hij een geslaag de carrière achter den rug heeft en dat hij te vreden kan zijn. De heer Van Kessel is in Overveen geboren. Overveener is de heer van Kessel zijn leven lang gebleven, ook na zijn annexatie door de gemeente Haarlem. Er zijn weinig Bloemenda lers, die zich zoo fel tegen de grenswijziging van 1927 hebben verzet als hij en hij is er nog niet mede verzoend, Kessel maar hij heeft zich een goed verliezer ge toond en met evenveel ijver en toewijding is hij zich aan de belan gen van Groot-Haar lem gaan wijden als hij dat in het verleden voor Bloemendaal deed. Dat nam niet weg, dat hij voor Bloemen daal en Overveen een apart plaatsje in zijn hart is blijven bewa ren en niet alleen zijn de Bloemendalers, ook als een der hunnen maar wie in Overveen bare gezondheid, plantsoenen, politie, grond zaken, openbare werken kregen om beurten een behandeling. De heer van Kessel heeft een bezig leven achter den rug. Zijn functies in openbare lichamen en organisaties zouden van menie een „den geheelen mensch" opeischen, maar de heer van Kessel, die toch zijn vertegen woordigingen en bestuurslidmaatschappen met een berg persoonlijken arbeid honoreerde, zag kans zich ook buiten den raad en de sociale organisaties voor het openbare leven te inte resseeren. Voor volksontspanning voelde hij veel. Van de Harmonie-vereeniging „Euphonia" is hij de eere-voórzitter, die zijn baantje niet louter als een eerepost beschouwten ook voor sport, volks- en speeltuinen voelt hij veel. De heer, van Kessel heeft met eere in de renbaan des levens meegeloopen. Bij dezen mijlpaal mag hij even achterom kijken. Wij zijn er zeker van dat de eindspurt niet minder fraai zal zijn en dat zijn staat van dienst voor de gemeenschap nog lang niet is afgesloten. de officieele, hem blijven beschouwen, en Bloemendaal iets van Haarlem gedaan wil krijgen, spreekt daar den heer van Kessel over -aan en de heer van Kessel belast zich gaarne met de behartiging van de Bloemendaalsche belangen. Hij is zoo'n beetje de onofficieele be middelaar tusschen Haarlem en Bloemendaal. Reeds vroeg kwam de heer van Kessel in het bloemistenbedrijf. De arbeidsvoorwaarden waren er niet rooskleurig en hij behoorde tot degenen, die bereid waren voor een betere toekomst te vechten. Toen er een vakvereeni- ging voor bloemistarbeiders werd opgericht, werd hij er lid van en reeds op 17-jarigen leef tijd in het bestuur gekozen. Twee jaar later verliet hij het vak om fruithandelaar te wor den, maar hij bleef het vertrouwen genieten van zijn vroegere collega's en heeft zich dat waardig getoond door altijd voor hun belan gen op te komen. De heer van Kessel bezat een merkwaardige welbespraaktheid, wist zijn weet, heeft 'n nuch ter verstand en gezond oordeel en was een goed organisator. Tal van jaren was hij be stuurslid en voorzitter van de afdeeling Over veen van den R. K. Volksbond en liet ook zijn invloed gelden in het centraal bestuur van die organisatie. Hij werd de oprichter en voorzit ter van het ziekenfonds „Voorzorg" te Over veen: was voorzitter van de vereeniging Bloe mendaal Commando; secretaris van de woning bouwvereniging „Bloemendaal"; werd later bestuurslid van de R. K. Middenstandsvereeni- ging Bloemendaal-Overveen, voorzitter van St. Marcus, vereeniging van aardappelen- en groentehandelaren in Haarlem en is thans te vens voorzitter van de landelijke organisatie der R. K. Kleinhandelaren in aardappelen, groenten en fruit, tevens redacteur van het or gaan van dezen Bond. In tal van andere be sturen, comité's en corporaties heeft de heer van Kessel zich nog verdienstelijk gemaakt. Hij stond niet alleen bij arbeiders en middenstan ders in hoog aanzien, maar werd in alle krin gen gerespecteerd. In 1918 werd hij op 44-jarigen leeftijd tot lid van den Bloemendaalschen gemeenteraad gekozen. Hij was de eerste arbeidersafgevaar digde in den meest deftigen raad van heel Ne derland. maar hij heeft er een goed figuur ge maakt. Het waren in 1918 wel geen geheel on bekende klanken meer voor de Bloemendaal sche heeren als de heer van Kessel daar op kwam voor de arbeidersbelangen, maar on wennig aan het geluid waren zij wel, doch de heer van Kessel wist met zijn aangeboren tact te pleiten zonder iemand te kwetsen en dat zal wel voornamelijk te danken zijn geweest aan het feit, dat hij van zijn goed recht over tuigd was en dit met gezonde en klare argu menten wist aan te toonen. Van Kessel werd niet alleen ontvangen in het Bloemendaalsche milieu, maar allen hadden respect voor zijn persoon en zijn optreden. Bij de eerste verkiezingen na de grenswijzi ging werd hij door de R. K. Kiesvereeniging van Groot-Haarlem naar den Raad afgevaar digd en ook daar heeft hij zich als een mili tant lid doen kennen. Arbeidersbelangen vin den in hem een krachtig verdediger, doch zijn dagelijksch werk en zijn voorzitterschap van de vereeniging van Kleinhandelaren in fruit, groenten en aardappelen maakten als vanzelf dat hij menigmaal als pleiter van midden- standsbelangen optrad. Hij toonde zich daarbij een groot voorstander van ordening in den ruimsten zin van het woord. Die ordening wenschte hij zelfs door te voeren bij den wo ningbouw en heeft hij ook buiten den raad krachtig bevorderd door zijn lidmaatschap van tal van adviescommissies, waarin hij vanwege zijn voorzitterschap van St. Marcus zitting kreeg. Veel heeft de heer van Kessel op dit gebied tot stand .kunnen brengen. Door zijn vakgenooten wordt zijn leiding op zeer hoogen prijs gesteld en de levensvoorwaar den voor fruit- en groentehandelaren zijn de laatste jaren, in vergelijking met vroeger, heel wat verbeterd. Eenige jaren was de heer van Kessel lid der Provinciale Staten van Noord holland als opvolger van wijlen den heer Th G. C. Hooij. Ook daar heeft hij zich laten gel den en heeft hij enkele aanbevelenswaardige voorstellen gedaan. De belangstelling van den heer van Kessel als raadslid en lid der Staten beperkte zich niet tot arbeiders- en midden standersaangelegenheden. maar ging ook uit naar de dingen van alledag. Reiniging, open- Moest ook het jaarlijksche tournooi van de H. F. C. „Haarlem" om den „Spaerne-beker" j.l. Zondag worden uitgesteld, thans vernemen wij, dat dit populaire tournooi a.s. Zondag zal kun nen worden gehouden. De verschillende deel nemers aan dit tournooi V. S. V., Quick (Nij megen) U.V.S. en Haarlem hebben vrijstelling van competitiewedstrijden gekregen, waardoor het oorspronkelijke programma doorgang kan vinden. Dit programma luidt; 11 uur: V.S.V.U.V.S. Scheidsrechter N. J. Twisterling. 12.15 uur: HaarlemQuick (N.). Scheids rechter Ch. Boeree. Na een wedstrijd tusschen twee Haarlem- jeugdelftallen volgt dan: 2 uur: Verliezersronde. Scheidsrechter Seubring. 3.15 uur: Eindstrijd. Scheidsrechter F. W. Kotte. Het is de groote verdienste van hen, die den strijd tegen de tuberculose hebben aangebon den, zoo schrijft ons de voorzitter van den R. K. Volksbond, de heer J. Ph. H. Castricum, dat in den loop der jaren veel leed is verzacht en duizenden gered zijn van een vroegtijdigen dood. Een van de pioniers op dit gebied is de ver-, eeniging tot bestrijding van de tuberculose „Herwonnen Levenskracht", welke vereeniging reeds een staat van dienst heeft van vele jaren, en ook practisch heeft medegewerkt om de tu berculose te bestrijden door het stichten van een groot sanatorium Berg en Bosch waar vele tienduizenden reeds hunne volledige gezond heid hebben terug ontvangen, en wederom met J[ ZONDAG 15 SEPTEMBER aan de uitgangen van alle kerken rken van herwonnen levenskracht in het groote leven, de maatschappij en hunne gezinnen zijn terugge keerd. Dat ook thans nog velen moeten geholpen wor den na zooveel jaren van strijd en opoffering, is zeer te betreuren, maar helaas droeve wer kelijkheid. Ontegenzeglijk is reeds veel ver beterd, maar toch blijft het parool op dit ge bied waakzaam te zijn, opdat niet veel verloren gaat, wat tot nu toe is bereikt geworden. Het plaatselijk comité „Herwonnen Levens kracht" is zich hiervan volkomen bewust, en grijpt daarom elke gelegenheid, welke zich voor doet, aan, om de financieele positie van de kas te versterken, om daardoor en het aantal uit te zenden patiënten naar de sanatoria, en de patiënten voor thuisverpleging zoo hoog moge lijk op te voeren. Dit mooie, van veel liefde en opoffering ge tuigende streven moet door een ieder van harte gesteund worden, maar verdient ook aller waar deering. Wij kunnen onze sympathie en waardeering voor het mooie werk van „Herwonnen Levens kracht" weer koopen, door Zondag a.s. ons offertje te brengen en zoo eenigszins mogelijk het aangeboden speldje te aanvaarden en de gift in het busje zoo groot ogelijk te doen zijn. Moge het bestuur van „Herwonnen Levens kracht" uwe waardeering voor het charitatief werk terugvinden in een groote opbrengst van de collecte. U brengt daarmede het bestuur een waardige belooning voor zijn ijverig en sym- phatiek streven en ontvangt daarbij tevens den dank van duizenden, die dank zij uwe gift we derom gezond en gelukkig kunnen worden. J. Ph. H. CASTRICUM. Voorzitter R. K. Volksbond Tengevolge van de verordening, betreffende het verbod zich tusschen 22 en 4 uur op straat te begeven, moest het postvervoer en in verband daarmede oo kde buslichting wijzi ging ondergaan. De stadsbussen zullen voortaan worden ge licht om: OP WERKDAGEN: 6.00 10.45 14.00 17.15 OP ZON- EN FEESTDAGEN 12.00 De le buslichting aan het hoofdkantoor zal worden uitgevoerd om 4.30 en de laatste om 21 uur. De bus aan het Expeditie-bureel aan de Bal juwslaan wordt gericht y2 uur vóór elke ver- zendgelegenheid Tusschen deze beide tijdstippen vindt regel matig lichting plaats. Gisterenmiddag vond om half twee in een werkplaats aan de Harmenjansweg een be drijfsongeval plaats, waarbij de zestienjari ge A. G. bij het doorzagen van balken met zijn rechterhand onder een Conische zaag geraakte, waardoor het eerste lid van zijn rechterduim werd afgerukt en zijn vier andere vingers werden verbrijzeld. Het slachtoffer was niet de bediener van de zaag en had zich slechts uitsluitend te be moeien met het aanpakken van de stukken hout. Door zijn onvoorzichtigheid geraakte hij met zijn rechterhand op een onbewaakt oogen- blik onder de zaag met het bovengenoemde efnstige gevolg. De Ongevallendienst was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Nadat de hand was verbonden, is de jongen per ziekenauto naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht, waar zijn -verwondingen zijn behandeld. Z'ooals gemeld is, heeft het bestuur van den Nieuwe Haarlemschen Kunstkring besloten, een tooneelvoorstelling te geven op Zondagmiddag 15 September in den Stadsschouwburg. Het Neder- landsch Tooneel zal opvoeren het bekende stuk „Overschotje", met Annie van Ees en Cor van der Lugt Melsert in de hoofdrollen. Slaagt de proef met den Zondagmiddag, dan zal alles in het werk worden gesteld, de voor stellingen voort te zetten. Het is de directie van de N. Z. H. T. M. te Haarlem gelukt voor haar personeel een spe ciale vergunning te bemachtigen, waardoor het ook na tienen nog op straat mag verblijven. Hierdoor is het mogelijk geworden het tijd stip, waarop de laatste trams in Haarlem ver trekken met soms meer dan een half uur te ver lengen. Er zullen ook op slag van tienen en zelfs nog daarna nog enkele trams rijden, die naar de remise gaan. Deze zijn vanzelfsprekend niet bedoeld voor reizigersvervoer. De dienstregeling ziet er nu als volgt uit De tramlijn van station Haarlem naar Heem stede 21.42. Heemstedestation Haarlem 21.36. Buslijnen: Station HaarlemBloemdaal 21,18: Bloemendaal—station Haarlem 21.33. Station HaarlemOverveen 21.18. Ramplaan Overveen—station Haarlem 21—40 (deze bus gaat slechts tot de Raaksbrug te Haarlem). De interlocale trams: HaarlemAmsterdam 21.25. HaarlemZandvoort 21.34. AmsterdamZandvoort 20.55. AmsterdamHaarlem 21,15. ZandvoortAmsterdam 21.05. ZandvoortHaarlem 21.25. Station Leiden 20.02. Leidenstation Haarlem 20.02 HillegomHaarlem 20.41. De directeur van 't Post- en Telegraafkantoor te Haarlem maakt bekend, dat, aangezien tus schen 22 en 4 uur zich niemand op straat mag begeven er geen zekerheid bestaat, dat tele grammen aangeboden in de avonduren en be stemd voor in de kuststrook gelegen kanto ven nog des avonds per besteller kunnen wor den afgeleverd Voor aanstaanden Zondag is wederom vast gesteld de competitiewedstrijd T. Y. B. B.— Bloemendaal. Aanvang 2 uur. Tevens wordt op dienzelfden dag om 12 uui op het T. Y. B. B.-terrein de finale gespeeld van het bekertournooi tusschen Schoten 1 en Onze Gezellen 1. Op eenigszins officieele wijze werd het nieu we schooljaar der R. K. Middenstands Handels avondschool geopend. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. A. Willeruborg, heette de aanwezigen, bestuur en leeraren, alsmede den voorzitter der R.K. Middenstandsvereeni- ging, den heer S. J. Hooij, hartelijk welkom, én installeerde tevens het nieuwe lid, den heer A. J. Borst, voorzitter der afd. Manufacturiers, als secretaris. Spr. feliciteerde het bestuur met dit nieuwe lid en hoopte op een lange en vruchtbare sa menwerking, welke, gezien de kwaliteiten en capaciteiten van den heer Borst, zeker zai strekken tot bloei der school. Zich tot de leerlingen wendend zei spr., dat dit jaar 100 pet. der leerlingen moet slagen, gezien het succes van het vorig jaar, toen ruim 90 pet. het diploma behaalden. Hierna vroeg spr. den heer Hooij, den cursus te willen openen. Deze deed dit gaarne, omdat hy weet, dat wat hier geboden wordt, het beste is wat op Middenstands-onderwijsgebied be staat, en ook omdat nergens, op welken cursus ook, zooveel leerlingen slagen. Spr. vertrouwde, dat de velen die eigenlijk ook deze school moesten bezoeken, zouden inzien, dat het voor hen van het grootste belang is, zich nog' onverwijld op te geven. Voor de verduistering is perfect gezorgd en de uren zijn zoo gesteld, dat ieder op tijd thuis kan zijn. De directeur, de heer J. A. Luyten, dankte het bestuur voor de waardeering ten opzichte van hem en de leeraren uitgesproken en gal daarna nog eenige behartigenswaardige wen ken aan de leerlingen. Na een dankwoord van den heer Borst namen de lessen een aanvang. Met klem dringt het bestuur er op aan, dat eenieder, die het Middenstandsdiploma wil of moet halen, zich zoo spoedig mogelijk ook uit financieele overwegingen bij den heer Luyten. aan de school Gedempte Oude Gracht 120, tel. 19928, opgeeft. Het programma van het gramofoonplaten concert der Haarlemsche Radio Centrale, 78 uur, op Donderdag 12 September luidt: 1. Llza, Al Johnson; 2. Drink to me only with thine eyes, Maxine Sullivan; 3. Nur eine Stun- de, T. Birkigt; 4. And the angels sing, Bing Crosby; 5. Long time no see, Andrew Sisters: 6. Ein Schiff fahrt nach Shanghai, Mimi Torna; 7. Let's dream in the moonlight, Dorothy La- mour; 8. I heard, Mills Brothers; 9. Oui Mada me, Rosita Serrano; 10. Sail along silvery moon. Vera Lynn; ,11. One weet kiss, A1 Johnson: 12. Zwischen heute und morgen, T. Birkigt; 13 S'posing. Bing Crosby; 14. Begin the- beguine Andrew Sisters; 15. Ich hab dich geliebt, Mimi Toma; 16. I go for that, Dorothy Lamour; 17. How I 'm doin'. Mills Brothers; 18. Warum hast du mir Weh getan, T. Birkigt; 19, Don't worry 'Bout me, Marion Mann. Op waardige wijze heeft de Zaanstreek Zon dag j.l. officieel afscheid genomen van het wa tersportseizoen. De hoofdschotel van het laatste „waterdiner' was de jaarlijksche nationale roeiwedstrijd op de Voorzaan van „De Zaanlandsche", welke bij zonder geslaagd mag worden genoemd. In ver band met het eerste lustrum van de roeiafdee- ling van de Zaanlandsche Zeilvereeniging droe gen deze wedstrijden een feestelijk tintje. Het blijkt, dat deze najaarswedstrijden zich elk jaar in een steeds grootere belangstelling verheugen, niet alleen wat de deelname betreft,, doch ook wat de publieke belangstelling aangaat. Het was daarom wel jammer, dat de weersomstandighe den de organisatoren min of meer in den steek lieten, want niet alleen stond er een flinke wind over de lengte van de baan, waartegen de roeiers hadden op te tornen, doch hierbij begon het tijdens de middaguren nog te regenen ook Deze nadeeliige factoren hadden toch ook weer hun goede zijde, doordat onder deze omstandig heden de goede roeiers en roeisters op den voor grond traden. De deelname was zoo groot (15 roeivereenigingen waren vertegenwoordigd), dat ,De Zaanlandsche" naast een baan voor het snelroeien op de Voorzaan eveneens een baan in Zuidelijke richting had uitgezet voor het stijlroeien. Het hoogste nationale roeilichaam, n.l. de Nederl. Roeibond, gaf acte de presence door de aanwezigheid van den voorzitter en secretaris, die zco enthousiast waren over de prestaties en vooral het vele goede, dat door de jeugd op het water werd gebracht, dat de organiseerende vereeniging de toezegging voor een wisselbeker kreeg, bestemd voor de wed strijden van volgend jaar in een nummer door de Z. Z. V. zelf te bepalen. Klaterende Zaansche successen vielen er ove rigens niet te boeken en de verschillende wis selbekers en andere hoofdprijzen werden mede genomen naar Deventer, Haarlem en Amster dam. Een groote attractie vormde weer het nummer voor veteranen in overnaadsche vier. waaraan de deelname van burgemeester In 't Veld in de ploeg van de Zaanlandsche niet vreemd is. De sportieve burgervader, die ook na afloop de prijzen uitreikte, mocht het zoet der overwinning echter niet smaken, want de be ker belandde bij de vereeniging „Het Spaarne" uit Haarlem. Een voorname plaats in het „watersport- galgenmaal" namen de zwemwedstrijden van Nereus te Zaandijk in, welke kringwedstrijden omvatten, gepaard met een dual-meet tusschen Nereus en D. A. W. uit Alkmaar. Deze tweekamp bestaat uit twee deelen, waarvan het laatste gedeelte plaats vindt in den herfst in het Sportfondsenbad aan de Mauvestraat te Zaan dam. Na beëindiging van de Zondag gehouden wedstrijden bleek, dat Nereus met 72 punten een goede kans maakt voor de eindoverwinning, daar D. A. W. 62 punten wist te vergaren. Een opmerkelijke prestatie leverde de Nereus-awem- mer Dick Breeuwer, die er in slaagde, het kring record op de 100 M. rugcrawl heeren, dat ten name staat van zijn clubgenoot J. S. Wegener met een tijd van 1.21.6, met niet minder dan 2.1 sec. te verbeteren en het te brengen op 1.19.5. Bij de dames zag de kringkampioene op de 100 M. schoolslag dames, mej. Tr. Bakker, zich verslagen door mej. Akkie van Loenen eveneens van Nereus. De kanovereeniging „Stormvogels" had de verzorging van hét „voorgerecht" op zich ge nomen door de organisatie van de nationale zeilkampioensohappen, waarvan de baan op Het Zwet was uitgezet. In verband met de ver- voersmoeilijkheden was de deelname niet bijs ter groot. Na een feilen strijd legde G. Rem van „De Stormvogels" beslag op den nationalen titel in 734 M2. zeilkano's. Het dessert bestond uit zeilwedstrijden van „De Onderlinge" op het Alkmaarder Meer, wel ke zich zooals - altijd in een flinke deelname mochten verheugen, 65 scheepjes verschenen aan den start, die voor een spannend verloop hebben zorg gedragen. In de waterpolo-competitie van den kring Noord-Holland boven het IJ hebben de Kroos duikers dames het kampioenschap van de af deeling veroverd, ten gevolge van een ferme 80-zege op de dames van De Ham. De be slissingswedstrijd van de adspiranten tusschen Neptunus en Nereus had tot resultaat, dat de Zaandamsche jongens verheugd naar huis gin gen, daar Nereus met 41 de kous op den kop kreeg. Hiermede is het watersportseizoen 1940 offi cieel gesloten en beginnen de wintersporten de aandacht te vragen. Mogen zij aan hun beoefe naars dezelfde voldoening schenken, welke de waterliefhebbers dezen zomer ook al hebben de weers- en tijdsomstandigheden niet bijster medegewerkt hebben ondervonden. Mejuffrouw Bakkerus herdacht gisteren den dag, waarop zij vóór 12 'A jaar bij dc firma Schlatmann (De Faam) in dienst trad. De di rectie sprak hartelijke en waardeerende woor den en overhandigde de jubilaresse een aan denken. Winkelpersoneel en atelierpersoneel huldigden haar bij monde van den len coupeur, den heer Regeer. Na een gezellig samenzijn ging de feestelinge naar huis, waar zij in fa miliekring den dag verder doorbracht. Geboren: 8 Sept. C. J. Stijnman—Kiekens z.; A. MaartensSonneville d.; 9 Sept. G. E. van Keulenvan Broekhuizen d.; 10 Sept. P A. Muis—Houtsma d.; M. T. Serné—Cromme- lin d.; F. B Stevensvan Essen d.; 11 Sept M. Korzeliusvan Bilderbeek z. Overleden: 10 Sept. C. H. Scheen, 75 jaar, Teijlerstraat; B. W. de Graaff, 59 jaar, Am- sterdamschevaart; G. C. Broekhof, 59 jaar, Ra- velingsteeg. Ondertrouwd 11 Sept. B. J. M. Walker en G. M. Hesselman; J. A. Hessels en J. R. Reg- terschot; G. Tabbers en P. van Hesteren; E. Oomen en A. W. Makkelie; A. M. Drenth en D. Vrugt; H, van der Meij en C. E. Leujes J. Vlugt en A. Bos; R. Groot en M. A. Enden burg: T. O. Essenberg en J. W, v. d. Veldt; F. A. Dekker en J. N. Boeleman; W. der Kin deren en J. W. de Haas; J. Willebord en G. M. Mone; J. J. Bierenbroodspot en C. G. Geer- ding; W. Smit en H. J. C. van Hengel; C. Hui- zinga en M. A. Ruijgrok; M. J. Blom en P. M. Monde; A. P. C. Haan en J. H. Faber; W Stringer en P. van Zeist; N. A. Booms en E. A. M. van Lunenburg; N. Duin en E. Stam. Gehuwd 11 Sept.: D. Treffers en R. Molnar; J. T. v. d. Kroon en J. A. Meerman; J. A. van 't Hoff en E. Fleurij; I. Pels en C. J. Meijer; J. .B Smit en J. Gerritsen; L. Huis en H. Her- mus? J. J. Maarsen en J. Hoogsteder; M. Korre mans en A. E. Serné; J. van der Vliet en I. E Berkhout; C. J. B. Franse en G. Horeman; J. A. F. Kuipers en D. van Dijk; A. M. van Hoof en C. Kort; L. Tangerman en A. Linthorst; A. L. Noorlander en P. Timmer; Q. J. Schou ten en M. Barre-tte; S. E. Moolenaar en D. C, v. d. Putten. aOICOIC3IOIOIC3ICDIOICDIC3IOIC3ICDIOICDaC3l<=>IC3ICDa Wagenweg 122 Telef. 15774 Kleverp.weg 11 Telef. 10987 HAARLEM de laatste blikken regeerings-tomatensoep met bouillon en rijst. De prijs hiervan is 21 ct. per HEEL blik. Tevens wordt door ons verkrijgbaar gesteld het receptenboek: Dit boekje is verkrijgbaar tegen dell zeer lagen prijs van 20 cent. Op aanvraag wordt door ons geheel gratis toegezonden een distributie-map. Bedoelde map zal U in dezen tijd zeker van pas komen. (Wij vertrouwen, dat U alsdan bij het afscheuren van de bons wel aan onze firma zult denken). Bezorging door geheel Haarlem en omstreken. 3IC3SC3 IOIOIOIOIOIO 1C5 lO BO BCD lO iO BCD BO BO 1C3 lO O' II u IO De inwoners van Zandvoort, Heemstede, Lisse, Bcnnebroek, Aerdenhout, Bloemendaal, Velsen, Beverwijk en Heemskerk, die rneenen, dat zij in aanmerking komen voor een speciale vergun ning om 's avonds na tien uur wegens beroeps bezigheden buitenshuis te mogen vertoeven, moeten zich persoonlijk wenden tot den brigade commandant der Rijksveldwacht. Paleis van Justitie, Jansstraat 81 te Haarlem, van 912 en 's middags van 25 uur. De aanvragers van deze speciale vergunningen moeten twee pasfoto's medenemen en tevens papieren, waaruit blijkt, dat men de vergunning voor beroepsbezigheden dringend noodig heeft. De voorzitter van de R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" verzoekt ons mede te dee len, dat de repetitie van a.s. Vrijdag te half acht precies zal aanvangen en te half tien geëindigd zal zijn. Met. het oog op een belang rijke bespreking wordt aller opkomst dringend verzocht. B. en W. maken bekend, dat van 30 Septem ber tot en met 5 October as. schouw zal wor den gedreven over de wegen, straten, pleinen, voetpaden, beken en waterleidingen met de daarbij behoorende kunstwerken. (Gedeeltelijk gecorrigeerd Met de voorloopige waarneming van de zaken van den Haagschen hoofdcommissaris van Po litie is met ingang van heden belast mr. P. M. C. J. Hamer, advocaat en kapitein der infan terie. Mr. Hamer, die lid is geweest van het college van gedelegeerden in den volksraad van Nederlandsch-Indië, is 19 Febr. 1891 te Meppei geboren, volgde eerste de militaire loopbaan hij was als eerste luitenant bij de politietroe- pen gedetacheerd legde zich later op de ju ridische carrière toe en was laatstelijk officier commissaris bij den krijgsraaad te 's-Graven- hage. De van zijn functie ontheven vroegere hoofd commissaris van der Mey zal elders in den po litiedienst aangesteld worden. De procureur-generaal bij het gerechtshof te 's Gravenhage, mr. A. Brants, is belast met de waarneming van de functie van directeur-ge neraal van politie in het departement van Justitie; in zijn plaats is mr. R. van Genechten uit Utrecht met de voorloopige waarneming van de zaken van den procureur-generaal in Den Haag belast. De procureur-generaal bij het gerechtshof te Arnhem, mr. J. A. de Visser, is van zijn ambt ontheven en zal elders in de rechterlijke macht worden aangesteld. In zyn plaats is mr. W. de Rijke, advocaat en procureur te Haarlem, met de voorloopige waarneming der zaken van den procureur-generaal belast. Ten slotte is de procureur-generaal bij het gerechtshof te 's Hertogenbosch, mr. E. L. M. H. Speyart van Woerden, van zijn ambt ont heven en op wachtgeld gesteld. In zijn plaats is de substituut-officier van justitie te 'sHer- togenbósch mr. J. G. C. H. Dubois met de waar rieming va nde zaken van den procureur-gene raal belast. Gebouw St. Bavo: Rechtskundig Bureau, 8 uur, St. Caecilia, 8 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: Ge opend van 10 tot 9 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van Haarlem sche schilders en beeldhouwers, 10 tot 4 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.30—5 uur. Kunsthandel Leffelaar: Zomertentoonstelling van teekeningen en schilderijen van Herman Moerkerk, 105 uur. Kunsthandel „De Eikel", Leidschevaart 142: Expositie van Brabantsche en Limburgsche Lieve Vrouwkes, 106 uur Rembrandt: „De verdwenen minnaar", eiken leeftijd, 2.30, 7 en 9 uur. Cinema Palace: „De man met de twee gezich ten", voor volwassenen, 2, 7 en 9-15 uur. Frans Hals: „Moederlied", boven 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De moord in de villa Harden", voor volwassenen. Gebouw St. Bavo. R. K. Volksbond, 8 uur, Federatie Groenten- en Fruithandel, 8 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelconcert door George Robert, 34 uur. Gem. Concertgebouw. Concert der H.O.V., 7.30 9 uur. Palestina Diorama's, Schotersingfjl 117a; Ge opend van 10 tot 9 uur. Frans Halsmuseum. Expositie van Haarlem sche schilders en beeldhouwers, 10 tot 4 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur. Kunsthandel Leffelaar: Zomertentoonstelling van teekeningen en schilderijen van Herman Moerkerk, 10—5 uur. Kunsthandel „De Eikel", Leidschevaart 142: Expositie van Brabantsche en Limburgsche Lieve Vrouwkes. 106 uur. Rembrandt: „De verdwenen minnaar", eiken leeftijd, 2.30 en 7 uur. Cinema Palace: „De man met de twee gezich ten", voor volwassenen, 2 en 7 uur. Frans Hals: „Moederlied", boven 18 jaar 2.30 en 7 uur. Spaarne: „De moord in de villa Harden", voor volwassenen. De zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Apo theek van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, tel. 12495; Schoterboschapotheek, Rijksstraatweg 10, tel. 12711; Heemsteedsche apotheek, Binnen weg 98, Heemstede, tel. 28197. In den afgeloopen nacht heeft een Engelsch >U'" v. rem fW" neuzen. Drie lichte bómmen kwamen op een stuk land even buiten Terneuzen terecht. Materieele schade werd niet aangericht. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Dinsdagavond kwart over elf zijn in een open veld in de gemeente Borssele twee brisantbom men en twaalf brandbommen neergekomen. Er werd geen schade aangericht. BERLIJN, 11 Sept. (DiN.B.) De Engelsche vliegtuigen, die in den afgeloopen nacht een aanval op Berlijn ondernamen en het beroemde Brandenburger Tor, den Rijksdag, de Siegessaule en talrijke woonhuizen beschadigden, hebben ook een aantal bommen uitgeworpen, die dicht bij het ambassadegebouw van de V. S. neer kwamen. Verscheidene borftmen, die tot dusver niet ontploft zijn, zijn in den tuin van deze ambassade gevallen.. Men gelooft, dat het defecte bommen zijn, doch men moet eveneens vreezen, dat het hier tijdbommen betreft. De Amerikaansche ambassade verkeert hierdoor in ernstig gevaar. Op grond hiervan zijn om vangrijke maatregelen genomen om het waarde volle gebouw, een oud Pruisisch paleis, te redden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2