De R.K. Tooneelvereenigingen in het komende seizoen UIT DEN OMTREK Laatste Nieuws Bommen op Londen en Liverpool Haarlem, 18 Sept. Zilvervossen 75 Dansschool Schröder Rechtspositie van het overheidspersoneel P.T.T.-diensten in de kustzone ENUUIS' Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden ALBERDINGK THIJM ZIET ABRAHAM R.K. DANSLESSEN VOOR GEVORDERDEN Slot defect? Tel. 11493 Duitsch weermachtsbericht .j^abINN WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1940 STADSNIEUWS Achter de wolken schijnt de zon Vijf stukken van Genesius P. J. Lubbers regisseur van Thalia M iddagvoor stellingen VOORDRACHTAVOND CHARLOTTE KöHLER Nederlandsche gedichten WAT BETEEKENT „SANTOS"? RAAMSINCEL 16 - TELEF. 11045 - HAARLEM A.s. Vrijdagavond aanvang der Cursusprijs f 12.50 in termijnen te voldoen AANGIFTE VAN LEERLINCEN DAGELIJKS De stamkaart als legitimatiebewijs W. F. van Zeijl 20 jaar bestuurs lid van E.D.O. Wat de Radio-centrale morgen geeft DE SLEUTELSPECIALIST - L. VEERSTR. 10 BURGERLIJKE STAND NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM ZANDVOORT HEEMSTEDE De onderhandelingen van Kobajasji Mgr. A. A. Marmottin Nieuwe bepalingen toegelicht Binnenkort waarschijnlijk weer normaal Britsche vliegers in actie boven Duitschland AGENDA Bioscopen 19 September Bioscopen Apotheekdiensten DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN ALGEMEENE ADVERTENTIE- VOORWAARDEN AANTREKKELIJK NU TROUWEN, WAAROM NIET Zilvervossen de grote mode! K. Uw Modehuis De plannen van tooneelvereenigingen ple gen niet gemaakt te worden enkele weken voor den aanvang van het seizoen. Met de keuze van de stukken, het verdeelen van de rollen, met de repetities, het vaststellen van uitvoeringsdata en het bespreken van zalen is men reeds maanden van te voren bezig. En men kan zich dus indenken hoeveel plannen gedoemd waren slechts plannen te blijven en hoevele ervan ingrijpende wij zigingen moesten ondergaan toen, naast de moeilijkheden welke gepaard gingen met de verduisteringsvoorschriften, ook nog het ver bod, om zich na tien uur op straat te be vinden, afkwam. Daar zaten de bestuurders van tooneelvereenigingen. Wat nu? Plan nen, die reeds vaste vormen hadden aange nomen, losten zich op in de duisternis en verdwenen, zooals ook een bij de verschil lende vereenigingen wisselend percentage donateurs verdwenen was. De Haarlemsche R. K. Tooneelvereenigin gen hebben alle vier, gesterkt door de ge dachte, dat de mensch luist nu recht heeft op avonden van ontspanning en afleiding, de tegenslagen in een hoek gedreven en zij zijn met nieuwe plannen voor den dag ge komen, zij het dan, dat deze wat beschei dener waren dan de in rook vervlogene. Dat geldt vooral voor de R. K. Rederijkers kamer Alberdingk Thijm, die in verband met de viering van het Gouden bestaansfeest vele en grootsche plannen had. De omstandigheden hebben er toe geleid, dat het vijftig-jarig jubi leum op bescheidener schaal, echter toch waar dig zal worden herdacht. Een zeer bijzonder litterair werk is als jubileumstuk in studie ge nomen, dat, onder regie van den heer Hermar Moerkerk, verschillende malen zal worden op gevoerd. O.a. ligt het in de bedoeling een a.g. „schoolvoorstelling" te geven. Het jubileum zal worden geopend met een voorstelling in den Stadsschouwburg in de maand November. Dan zal een houd repertroire- stuk worden opgevoerd, op verzoek van de oud ste leden der kamer, die mét het gouden jubi leum van Alberdingk Thüm ook zelf een jubi leum (o.a. dertig jaren lidmaatschap) vieren Mede met het oog op de voorbereidingen van de jubileumuitvoering en de verzorging van de jaarfeesten van den Volksbond, werd in verband met de altijd noodzakelijke repetities een stuk van het oude repertoire gekozen. Ook Ludamus gaat een jubileumseizoen tege moet. In Februari van het volgend jaar viert deze jongste der vier tooneeldochters van Ka- teholiek Haarlem haar tienden verjaardag. De donateurs worden in verband met dit tweede lustrum verrasst met een speciaal programma. Op 22 September wordt in den Stadsschouwburg een grootsche revue opgevoerd, onder den titel „Achter de wolken schijht de zon", en eind Januari „Carnaval de Venise" van Kees Spie- rings, reeds door de R. K. Nijmeegsche studen- tenvereeniging opgevoerd, met welk stuk men aan het jubileum een zoo waardig en feestelijk mogelijk cachet hoopt te geven. Ten slotte zal in April „Ex-koning Peter", een blijspel van A den Hertog, worden opgevoerd. In het historische atelier van den regisseur Jan Kraakman, de oude kerk van de Oud-bis schoppelijke Clerezy aan de Kokstraat, zullen ae leden van Ludamus, waarbij enkele debutanten zyn, de repetities houden. De R. K. Gemengde Tooneelvereeniging van Overveen en Bloemendaal „St. Genesius" heeft voor dezen winter een uitgebreid programma samengesteld, dat op den laatsten Zondag van deze maand wordt geopend met „De Grap van den deurwaarder", geschreven door den regis seur der vereeniging, W. de Maré. Omstreeks Kerstmis zal een voor die dagen toepasselijk spel ten tooneele worden gebracht, waarvan de titel nog niet bekend is. Ter gelegenheid van de jaarfeesten v. d. Volksbond Overveen heeft men de keuze laten vallen op Polly Perkins, een door Gerard Nielen bewerkt blijspel. Vóór de Vasten volgt dan nog een donateursuitvoering en tot sluiting van het seizoen wederom een blijspel. Sedert jaren was het de gewoonte van Ge nesius haar uitvoeringen om en in Domi te Overveen en in hotel Vreeburg te Bloemendaal te geven. Zoolang dit nog niet mogelijk is be perkt men zich tot Vreeburg. De ledénlijst onderging eenige veranderingen: vijf leden hebben om verschillende redenen, twee dames door huwelijk, bedankt, maar daar tegenover staat, dat drie dames en twee heeren zijn toegetreden, zoodat momenteel weer ovei eenzelfde aantal krachten kan worden beschikt. De oude kern is zoo goed als intact. Ingrijpender zijn de wijzigingen in de ledenlijst van de grootste der Haarlemsche vereenigingen, Thalia. Mej. Rie Koning, die In den loop der jaren zoovele hoofdrollen voor haar rekening nam en door de kwali teiten van haar spel menig stuk tot een suc ces wist te maken, heeft het maatschappe lijk leven verlaten om haar roeping als Fran- ciscanesse te vervullen. Door bijzondere om standigheden daartoe gedwongen kunnen bovendien de heeren Louis Hopstaken en Cor Wassenberg niet ten tooneele verschij nen. En tenslotte heeft mej. Wil Hom we gens vertrek de vereeniging vaarwel moeten zeggen. Debutante is mej. Rie van Doorn. Evenals de uitvoeringen van Ludamus en Al berdingk Thijm zullen die van Thalia in den Stadsschouwburg worden gegeven. De eerste zal plaats hebben op Zondag 13 en Maandag 14 October. Dan zal worden opgevoerd „De vrome leugen" van Jac. Ballings. Door de verduisteringsmaatregelen heeft Tha lia met een zeer bijzondere moeilijkheid te kam pen gekregen. Haar regisseur, de heer Jos van Turenhout, woont in Amsterdam. Het was hem daardoor onmogelijk de regie te blijven voeren. Zij is nu in handen gegeven van den heer P. J. Lubbers. Voor de verduisteringsmoeilijkheden hebben de vereenigingen ieder voor zich oplossingen ge vonden, die echter gezien de weinige mogelijk heden, vrijwel met elkaar overeenkomen. Alberdingk Thijm heeft het voornemen om, althans voor wat de uitvoering in November be treft, de voorstelling om half zeven te doen be ginnen en voor de volgende voorstellingen den Zondagmiddag te kiezen. Ludamus overweegt voortaan de repetities op Zondagmorgen, b.v. van 11 tot 1 uur, en de voorstellingen op Zondagmiddag te houden. Genesius begint haar eerste voorstelling op Zondagmiddag om vier uur. Iedereen kan dus voor donker weer thuis zijn, terwijl zij, die een wandeling door donker Bloe mendaal en bagatelle nemen, nog tot acht of negen uur gezellig bijeen, kunnen blijven. Wat de uitvoeringen van Thalia betreft, een ervan heeft op Zondagmiddag plaats, de tweede zal waarschijnlijk Maandagavond om zeven uur beginnen en zonder pauze zijn. De voordrachtkunstenares Charlotte Kohier zal Zaterdagavond in den Stadsschouwburg Nederlandsche gedichten voordragen. Als motto koos zij: de schoonheid, de arbeid, de liefde, het geloof en het vaderland. De avond begint om 7.15 uur en is geëindigd om 9 uur. Ongetwijfeld zullen de Haarlemmers de komst van Charlotte Kohier naar waarde weten t<- schatten. Velen hebben wel eens gehoord van „San tos." Sommigen denken aan een stad in Zuid- Amerika, waar de Santos-koffie vandaan komt. Anderen denken als zij „Santos" hoo- ren aan een speldjesdag, en de Katholieke Middenstanders weten daarbij dan, dat de op brengst van dezen speldjesdag is voor Steun Aan Tuberculose Onbemiddelde Standgenoo- ten. Dat is dus de beteekenis van S.A.N.T.O.S. As. Zondag zult u bij de kerken weer aan geklampt worden door een bloempjes-verkoo pend meisje. En dat meisje zal U aanbieden een Santos-bloempje. Koop 't! Dat geldstukje zal U niet armer maken en anderen krijgen daardoor den rijkdom der ge zondheid. TH. S. J. HOOIJ, Voorzitter Hanze. Tevens vestigen wij er nog eens de aandacht op, dat door de bij zondere tijdsomstandigheden, onze lessen op weekavonden voor- loopig zijn van half acht tot half tien. 7. Bell Song uit Lakmé v. Delibes Lilly Pons. 8. Torna a surriento Alfred Piccaver. 9. Herz du kennst meine Sehnsucht Martha Eggerth. 10. Tu ca nun chiagne Wladislow Ledis. 11. Die Madchen von Cadiz Miliza Korjus. 12. Si vous l'aviez compris Luigi Fort. 13. Ein par Tranen werd'ich weinen Zarah Leander. 14. Dort wo du hingehst H. E. Groh. 15. Home sweet home Deanna Durbin 16. Die Perlenfischer v. Bizet Costa Milona 17. Ein neues Leben fangt an Martha Eggerth. Ons bereikten opmerkingen van eenige lezers, die het gebruiken van de distribi^tiestamkaart als legitimatiebewijs niet zonder bezwaren ach ten. Die kaart moet men dan immers altijd bij zich hebben, waardoor men in de onmogelijk heid komt te verkeeren haar eenige uren aan een huisgenoot af te staan voor het halen van distributiebescheiden, b.v. Dit bezwaar zal ech ter niet lang gelden, daar de stamkaart niet altijd als legitimatiebewijs zal worden gebruikt. Het is slechts een overgangsmaatregel. Binnen kort zullen nadere voorschriften worden gege ven over nieuwe legitimatiebewijzen. De drukte bij de fotografen houdt onvermin derd aan. Sommigen van hen hebben vandaag hun zaak voor het maken van pasfoto's ge sloten. Een, enkele, omdat hij niet meer over het benoodigde materiaal beschikte en moest wachten op aflevering door de fabriek, anderen, om de duizenden gemaakte foto's te ontwikke len en af te drukken. De aflevering door de fabrieken geschiedt zeer vlot, naar men ons mededeelde, zoodat men zich over een „dreigend tekort aan foto-mate riaal" niet ongerust behoeft te maken. 19 September zaï het 20 jaar geleden zijn, dat de heer W. F. van Zeijl als bestuurslid van EDO gekozen werd. De laatste 11 jaren be heerde hij de financiën van de Rood-Zwarten, hetgeen de laatste jaren lang geen gemakke lijke taak is geweest. Het programma van het •gramofoonplaten- concert der Haarlemsche Radip Centrale, 78 uur, op Donderdag 19 September, luidt: Liebe kleine Nachtigall Miliza Korjus. Ay Ay Ay Luigi Fort. Heut abend lad ich mir die Liebe ein Zarah Leander. Heut und alle Tagen H. E. Groh. Ave Maria v. Bach-Gounod Deanna Durbin. Die Afrikanerin v. Meyerbeer Costa Milona. Ondertrouwd: 18 September, A. Willems en M. C. v. prunen; A. C. Korving en C. C. Wee- ren; M. Langenveld en D. M. v. Bergen Hene gouwen; J. v. Oudenaaren en M. Schutter; F. de Vries en J. F. J. Cassa; P. G. Cramer en A. Hammer; C. Nat en'A. C. Masee; A. J. Bink en H. M. Peschar; W. A. Cliteur en.M. A. Ruiter; M. Vroone en J. M. v. d. Star; J. C. Last en A. v. d. Vecht; F. J. v. Steijn en J. Otte; G. J. J. v. Ginkel en P. A. J. Kramer; L, Pieters en E. Bos; H. U. Leuwener en A. Le Noble; W. v. Buuren en J. Scholder; T. Sernee en G. S. Schmidt; J. H. C. de Laat en T. J. H. Konings; P. L. v. d. Munnik en M. H. Hoogreef; A. Adema en C. C. M. Kobus; J. J Mölmanen M. Klaassen. Getrouwd: 18 September, J. R. Groos en I. Szuppan; P. A. v. Donkelaar en J. M Har- desmeets; G. Berlee en W. M. C. Horn; T. v. Houten en P. C. M. Bok; A. Bax en M. Glas; J. J. Jansen en C. J. ter Metz; A. H. A. Timmers en J. H. v. Hoof; S. F. Apeldoorn en P. C. v. d. Raadt; T. v. d. Wal en L. v. d. Plas; J. Winkel en A. C. Heijerman; R. v. d. Walle en A. C. v. d. Blom; H. Smits en E. C. Scheelings; J Olie en J. Krikke; B. Verboom en R. C. v. d. Berg; E. J. Moonen en A. de MooijC. J. v. d. Boogaard én H. A. Nieuwehuis; C. N. de Gooijer en A. Bakker; R. de Leeuw en C. D. Bruijn; L. H. Veerman en M. J. W. Hoonhout; D. J. Hoogendonk en J. Weert; B. A. Bertels en C. M. Castricum. Geboren: 17 Sept.: C. J. RoestTitzinig, z.; H. W. KuijpersPrinsen, 2 z.; M. M. Kaagman Burgerlijke Stand Geboren: Franciscus Leonardus, z. v. A. F. de Groot en J. C. van der Putten; Pieter. zoon van G. W. LarosenA. Rietvink; Gerardus, z. van J. C. van den Berg en A. Tulen; Clasina Maria, d. v. J. C. van den Berg en A. Tulen; Juriaan Johannes Wilhelmus, z. v. Jac. van der Linden en H. C. Vreeburg; Jan, z. v. T. Verbree en M. van Lunteren; Alida Cecilia Geertruida Maria. d. v. W. J. Warmen- hoven en M. van der Slot; Albertus Christianus Maria, z. v. M. C. Immerzeel en W. M. Bakker; Hendrika, d. y. T. Scheepmaker en S. M. W. Hondrich; Petrus Johannes Antonius, z. v. M. J. Warmerdam en C. M. Langeveld; Maria Catharina Petronella, d. v. P. H. van Eeden en J. Balk; Cornelis Franciscus, z. v. P. van der Steen en M. H. Bruins; Margaretha Johanna, d. v. C. H. Koster en P.Tetteroo; Leonardus Cor nelis Josephus, z. v. J. C. Berg en C. J. van der Lans; Petrus, z. v. J. C. van der Voort en P. C de Ridder; Johanna, d. v. J. A. van den Berg en P. Jansen; Cornelia Maria Anna, d. v. J. de Groot en J. van Stijn; Petrus Leonradus Huber- tus Maria, z. v. C. L. van der Lans en M. H. Brama; Petrus Jozef Maria, z. v. C. Th. Wil- lemse en J. J. Zandbergen; Hennetje Alida, d v. L. Zuiderduin en P. J. Diederiks; Wilhelmina Juliana Maria, d. tf. J. Hoogkamer en M. J. van den Berg; Maria Johanna, d. v. N. van Gijlswijk en C. H. F. de Winter. Overleden: Jan Meiland, 68 jr., echtgenoot van A. Kaptijn; Th. C. van den Berg, 60 jr.; B. Hoog veld 72 jr., echtgenoote van A. Duivenvoorde: S. W. van Duin, 18 jr.; Johanna van den Berg, 2 dagen. Ondertrouwd: P. Peters, 31 j. en J. H. H. Leen- ders, 25 jr.; Tj. M. Rienstra, 26 jr. en F. Mulder, 21 jr.; P. C. van der Lans, 27 jr. en A. M. van Diemen, 25 jr.; L. Toth, 29 jr. en A. Bakker, 23 j. Getrouwd: W. P. Ijijkzeul, 55 jr. en M. van Berker, 47 jr. Burgerlijke stand. Geboren: Dorothea Eli sabeth Maria, d. van C. Rotteveel en van N. E. Schoenfeld; Adri Johan, z. van M. Zandbergen en van N. Schuilenburg. Getrouwd: R. Pit, oud 32 jaren en C. G. Wijntjes, oud 26 jaren; C. Kooij, oud 26 jaren en M. Koning, oud 23 jaren. Bureau voor Zuigelingenzorg. Dr. Naessens, leider van het Bureau voor Zuigelingenzorg al hier, houdt Donderdag 19 September a.s. geen zitting. Een zeldzaam jubileum. Den 30sten Sep tember a.s. hopen onze geliefde ouders Antony Beekhuis en Hendrika Beekhuisvan den Kom mer den dag te herdenken, dat zij vóór 60 jaar in het huwelijk traden. 'Hun dankbare kinde ren, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen. Zoo staat het in de plaatselijke bladen. Opa Beekhuis dus 60 jaar getrouwd. En dan stormen herinneringen aan. Vooral Opa Beekhuis, toen hij nog in weer en wind de schillen van huis kwam halen. Opa, die je immer rriet hetzelfde ontzag placht te behandelen als Sinterklaas, vanwège dien witten baard van hem. Omdat je moeder je verteld had, dat de Sint best eens in een burgerpak kon verschijnen om je precies na te gaan. Maar ook had je ontzag voor hem omdat hij je altijd liet meerijden, naar het dorp, naar school. Later zag je hem nog altijd loopen in de Haltestraat, met een emmer en zijn stok, niet zoo fier recht-opmeer, maar "wat gebo- en. Altijd een groet voor iedereen klaar en Jtijd een trouw voetbalsupporter. Nu gaat Opa ijn diamanten bruiloft vieren. Opa 84 jaar en Hendrika 83. Hun gezondheid laat niets te wen- chen over, ook al moet dr. Tichelaar wel eens voor Beekhuis komen. Ik ken Opa Beekhuis alleen als schillenboer, maar hij blijkt glazen- wasscher geweest te zijn, petroleumventer, land arbeider, schillenboer dan enzelfs conducteur op de Haarlemsche paardentram. 36 jaar woont het gezin nu op Zandvoort. Beroemd werd hij met zijn paard „Ida" met de schillenkar. Ik heb Opa nog wel gezien met ijs in z'n baard. Voor het bruidspaar zijn de gouden tijden voor bij zoo zij ze gekend hebben en de vrouw heeft vooral met financieele zorgen te kampen. Zoo zal geen grootsch feest gevierd kunnen worden. Maar een en ander zal zeker niet onop gemerkt voorbij gaan. Neen, daar is Beekhuis een veel te bekende figuur voor. Waar we het gezin een groot pleizier mee kunnen doen? Wat is voor oude menschen de eenige troost? Laten zij die het kunnen doen hen verrassen met wat koffie en thee. Dan kunnen zij in de bruids dagen ten minste een lekker bakje zetten. Ze zouden het zoo graag iederen bezoeker aanbie den en ze kunnen het niet. Ze zullen U er dank baar voor zijn. Wij wenschen hun nog vele jaren vol geluk en voorspoed toe, gezondheid en onbezorgdheid. Huwelijk. Onder zeer groote belangstelling werd alhier het huwelijk voltrokken tusschen den populairen voorzitter der Zandvoortsche Handelsver., den heer Ernst Brokmeier en mej. E. Boon, --Möring, d.; 16 Sept.: G. Sminkv. Berloo, d.; 15 Sept.: J. KapteinComelisse, z.; A. E. KollerieHouben, z.; 16 Sept.: C. J. H. G. M. WeLsscherSchilder, d.; 18 Sept.: J. J. M. v. Giffen—Visser, z.; 16 Sept.: C. H. Burggraaf— Siegerist, z. Overleden: 17 Sept.: C. Janssen, 75 j., Ver- spronckweg; 16 Sept.: A. M., 1 j., d. v. A. J. Buis, v. d. Meerstraat; 17 Sept.: A. M. Droog lat, 66 j., Kamperlaan; B. Hin, 68 j., Kam- lerlaan. Gouden huwelijksfeest Vandaag herdenkt het echtpaar P. C. v. GaartPaulen, Clivia laan 1, zijn gouden huwelijksfeest In den mor gen werd het feest kerkelijk aangevangen met een plechtige H. Mis in de St. Bavokerk. Reeds in de morgenuren mont het gouden paar talrijke stoffelijke blijken van belangstel ling ontvangen, o.a. een fraai bloemstuk en een wandlamp van het hoofdbestuur van den Ned. R.K. Bond van behangers en stoffeerders, een fraaie kamerlamp van de afd. Haarlem en O. van bovengemelden bond en een bloemstuk van de dames der leden van deze afdeeling, bene vens vele bloemen en geschenken van kennis sen en familieleden, terwijl ook vele schriftelijke felicitaties waren ontvangen van vrienden en clü'uteele. Reeds vroeg kwamen enkele vrienden 'ook per soonlijk het gouden echtpaar feliciteeren. (Berichten reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplaag) TOKIO, 17 Sept. (A.N.P.). De waarschijnlijke omvang der onderhandelingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië wordt heden door de Ja- pansche pers uitvoerig besproken. Naar aanleiding van de onlangs door den Japanschen minister van Economische Zaken Kobajasji afgelegde verklaring, dat de onder handelingen zich tot handelsvraagstukken zou den beperken, geeft het te Tokio verschijnende blad Tsjoegai Sjogyo als zijn meening te kennen, dat bij de besprekingen met den Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indië ook andere belangrijke zaken behandeld zullen worden. Het blad noemt als voorbeelden de vraagstukken van het Japansche kolonisatierecht in Nederlandsch- Indië, de Japansche beleggingen in economische ondernemingen en de actieve deelname aan het winnen var. grondstoffen. Tenslotte merkt het blad op, dat de onderhandelingen met groote omzichtigheid gevoerd moeten worden, daar En geland en de Vereenigde Staten trachten, de Ja pansche pogingen te verijdelen en ook van de zijde der Nederlar.dsch-Indische ambtenaren een zékeren tegenstand verwacht kan worden. BERLIJN, 17 Sept. (V.P.B.). Zooals reeds gemeld, heef': Z. H. de Paus Mgr. Aloysius Aug. Marmottin van het diocees Saint Dié benoemd tot Aartsbisschop van Reims. Deze bisschopszetel was sinds Juni van dit jaar onbezet door de benoeming van Kardinaal Suhard, vroeger Aartsbisschop van Reims, tot Aartsbisschop van Parijs. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Van bevoegde Duitsche zijde geeft men de volgende toelichting op de in Verordeningen blad no. 26 opgenomen en dezer dagen gepubli ceerde nieuwe bepalingen omtrent de rechts positie van ambtenaren en overig personeel in openbaren dienst: De verordening is een algemeen voorschrift dat de mogelijkheid moet scheppen, de rechts verhoudingen van in openbaren dienst aange- stelden, leeraren aan bijzondere scholen en dragers van bepaalde ambten, zooals bijv. no tarissen en advocaten, aan te passen aan de geldende staatsrechtelijke en economische be palingen. Krachtens deze verordening kunnen de rechts- en financieele verhoudingen, waar onder genoemde personen verkeeren, in het bij zonder de voorwaarden van aanstelling en ont slag geregeld worden. Zoo noodig in afwijking van het tot dusver geldende recht. De op zich zelf staande bepalingen zullen worden ge maakt in den vorm van beschikkingen. Deze beschikkingen kunnen in de Nederlandsche Staatscourant openbaar worden gemaakt. Het verbod, zich in de kustzone na tien uur op straat te begeven heeft er aanvankelijk toe geleid, dat, wat depost betreft, het vervoer met de laatste treinen moest uitvallen, terwijl de laatste buslichtingen moesten worden ver vroegd. De bestelling van telegrammen kon na ne gen uur niet meer worden uitgevoerd. Inmiddels zijn voor het posit- en telegraaf personeel, dat met deze diensten belast is, nachtvergunningen aangevraagd en gedeelte lijk reeds verleend. Zoo kunnen thans te's-Gra- venhage en te Rotterdam telegrammen met een dringenden inhoud reeds weder na 9 uur 's avonds bezorgd worden. Zoodra de noodige vergunningen zijn ver kregen, zullen ook de laatste buslichtingen we der op de tot dusver gebruikelijke tijdstippen plaats vinden, terwijl dan eveneens heit post vervoer met de laatste treinen zal worden her steld. BERLIJN, 18 Sept. (D.N.B.) Het op perbevel der weermacht deelt mede: De vergeldingsvluchten naar Londen werden in den loop van den 17den Sep tember voortgezet, evenzoo in den nacht van 17 op 18 September met toenemende heftigheid. Er zijn bommen van alle kali bers geworpen op de West-India- London- em Victoriadocks op waterleiding en gas fabrieken, op stations en andere strategi- Gebouw St. BavO; Bestuur Bakkers, 6.30 uur; Leden 'van St. Jozef-melkhandel, 8 uur; Dames koor St. Caecilia, 8 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a; ge opend van 10 tot 9 uur. Frans Halsmuseum, Expositie van Haarlem sche schilders en beeldhouwers, 10 tot 4 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.305 uur. Kunsthandel Leffelaar: Zomertentoonstelling van teekeningen en schilderijen van Herman Moerkerk, 105 uur. Kunsthandel „De Eikel", Leidschevaart 142; Expositie van Brabantsche en Limburgsche Lieve Vrouwkes, 106 uur. Rembrandt; „De boemelbaron", 2.30 en 7 uur. Cinema Palace: „De kassier vergist zich", eiken leeftijd, 2, 5 en 7' uur. Luxor: „Stormachtige Jeugd", 2.30, van 6— 9.30 uur doorloopend (volwassenen). Frans Hals: „Lentelied", 2.30, 5 en 7 uur, el- ken leeftijd. Spaarne: „Watt en Watt". Gebouw St. Bavo; Saneering groenten- en ruilhandel, 7.30 uur; Bevolkingsbureau. Grocte of St. Bavokërk: Orgelconcert door 3. Robert, 34 uur. Gem. Concertgebouw: Volksconcert H. O. V., 7.30 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a; ge opend van 10 tot 9 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103; Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur. Kunsthandel Leffelaar: Zomertentoonstel ling van teekeningen en schilderijen van Her man Moerkerk, 105 uur. Kunsthandel „De Eikel", Leidschevaart 142: Expositie van Brabantsche en Limburgsche Lieve Vrouwkes, 10—6 uur. Rembrandt: „De boemelbaron" 2.30 en 7 u. Cinema Palace:' „De kassier vergist zich" el- ken leeftijd, 2 5 en 7 uur. Luxor: „Stormachtige Jeugd", 2.30, van 6 9.30 uur doorloopend (volwassenen). Frans Hals: „Lentelied", 2.30, 5 en 7 uur, el- ken leeftijd. Spaarne: „Wa£t en Watt". De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Bosch- en Vaart-apotheek, Bosch- en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354; Noorderapotheek, Jan Gijzenkade 181 tel. 2382 I; C. Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 28320. sche doelen. Nieuwe groote branden waren overal het gevolg van deze aanvallen. Andere aanvallen in den loop van den dag waren gericht op het vliegveld Croydon, als mede op vliegvelden en strategische doelen van de Zuidoostkust. Liverpool is overdag en 's nachts herhaaldelijk aangevallen. De vlieg tuigfabrieken te Liverpool Speke werden ern stig getroffen. Ook de noordelijkste groote ha ven van Engeland, Glasgow, is in den afgeloo- pen nacht aangevallen. Bij een aanval ten noorden van Ierland is een Britsch stoom schip van 5000 ton zwaar beschadigd. In dén afgeloopen nacht hebben weder om Britsche vliegers in Noord- en West- Duitschland woonwijken gebombardeerd en eenige woonhuizen beschadigd. De vijand verloor gisteren zeven vliegtuigen tijdens luchtgevechten en twee door afweerge schut. Vier Duitsche vliegtuigen worden ver mist. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM Met ingang van heden worden bij de uitreiking van vleesch- kaarten formulieren MD 89 uitgereikt waarop de voorraad vaste brandstoffen die op negen en twintig September '40 aan wezig is, moet worden ingevuld. Zij die bij de uitreiking der vleeschkaarten dit formulier niet hebben ontvangen, kunnen dit de volgende week alsnog af halen uitsluitend aan het distributiekantoor Zijlstraat en de agentschappen Badhuisstraat en Steenbokstraat. De inlevering van deze formulieren moet geschieden tegen gelijktijdige ontvangst der bonkaarten, waarvan plaats en tijd van uitreiking nader zal worden gepubliceerd. Ter voorkoming van moeilijkheden moeten de formulieren dus niet per post e.d. worden toegezonden. De uitreiking van vleeschkaarten eindigt deze week beslist Zaterdag te 1 uur n.m. De administratie van dit blad oehoudt zich het recht voor, haar ter ilaatslng aangeboden advertentie! op ;rond van Inhoud of vorm niet op t» lemen. De „Omroepers" (gerubriceerde ;leine annonces) worden gezet In •.espunts-letter. voor de tekstge- leelten die het meest moeten uit- mmen kan een letterhoogte van maximaal 12 punts (ls y2 c.M.) .vorden gebezigd. Het gebruik van randen, lijnen, cllché's e.d. Is niet loegestaan. De breedte van „Omroe- lers" kan zijn één of twee kolom; voor êén-kolommers mag de hoogte 0 regels niet overschrijden. WD reserveeren ons net recht irieven op advertentlën olet af te geven. Indien wD daartoe gronden aanwezig achten. Nlet-afgehaalde ol niet-doorgezonden brieven worden een maand na ontvangst vernietigd WD kunnen geen verantwoordelDk- neld op ons nemen voor de gevolgen van het niet of met vertraging door zenden van brieven op advertentlën of voor onjuistheden en drukfouten m de advertentlën zelve anders dan door het eventueel toestaan var •ratls herplaatsing of rectificatie. Deze algemeene voorwaarden Uggen •;en onzen kantore ter lezing en wor den periodiek in ons blad afgedrukt sn billijk ls reclame tusschen de Omroepers. Eiken avond hebben deze 1e belangstelling van duizenden ge- -Innen die dit blad lezen De inrichting der woning kan in elk geval geen be zwaar vormen. Wij1 sloe gen tijdig zoo'n grooten voorraad meubelen en stoffeeringsbenoodigdhe- den in, dat wij nog steeds tegen zeer voordeeligen prijs kunnen leveren Hiervan kunt U NU NOG profiteeren. f wonii WO NIMC-IN DICHTING* Julianapark 58 Westergracht 79 HAARLEM. VELE ZAKEN zouden juist ln dezen tijd haar afnemers, haar verbruikers heel veel willen vertellen Men kan niet voordeeliger alle inwoners van Nederland bereiken dan door te adver- teeren in de dagbladpers. Men kan ook geen enkele andere reclame sneller veranderen of desnoods uitstellen, wanneer de omstandigheden dat noodig maken. VER. KATH. PERS, N.Z. Voorburgwal 6573 - Amsterdam Wij waren zo gelukkig de hand te kunnen leggen op een belangrijke collectie prima, grote vol met zilverharen. Zolang voorhanden, brengen wij deze, geheel afgewerkt, in de verkoop tegen enorm lage prijzen W en hoger.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2