Haarlem, 28 Sept. Grootste speciaalzaak hier ter stede tetüne Fauteuils Kon Jf-o&eA JiaalcLen en HaahdkadleCs ensen w' Het visscherijbedrijf in 1939 Complete Woninginrichting Salon-, Huis- en Slaapkamer-ameublementen en li lei u-meu lielen I J.WENSING-TELEF. 10408 ■Ma TT NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ, N.V. GROOTE ZANG-CONCOURS Voor de lange winteravonden Ziet de etalages VAKKUNDIGE PLAATSING ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1940 Het jubileum van mr. Wesstra Oud-Hollandsche koffietafel in de hall van het stadhuis Trap van paard gekregen Concert op de Groote Markt Heropening der St. Vincentius- bibliotheek TRIDUUM VOOR DIENST- BODEN ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Haarlem I Frans Halsplein 7 ZANG-CONCOURS ST. CAECILIA Geloof en Wetenschap Prettig voor de kinderen Er straalt nog steeds licht in de duisternis Concert op de Groote Markt BURGERLIJKE STAND 40.000.000 kilo visch aangevoerd. Verlies van ruim f 300.000 Wij verleenen onze bemiddeling bij het sluiten van alle soorten assurantiën UIT DEN OMTREK BEVERWIJK Pastoor P. v. d. Pavoordt vraagt ontslag AGENDA Bioscopen 29 September Bioscopen 30 September Bioscopen Apotheekdiensten 12.000 voor de bloemen- kweekers ZANDVOORT SANTPOORT Katholieken van Haarlem en omstreken 37 Dames-, Mannen- en gemengde koren nemen aan dit concours deel GEMEENTE CONCERTZAAL ENTREE 40 CENT PL. BELASTING HAARLEM - BARTELJORISSTRAAT 15-17 Opgericht 1853 Telef. 13915 (2 lijnen) BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ Binnenweg no. 2d—207 Telef. 28386 - Heemstede Nieuwste modellen VELSEN-NOORD R.K. Sportvereeniging I.E.V. VELSEN DISTRIBUTIE VAN BRANDSTOFFEN Bekendmaking Uitreiking identiteitsbewijzen HILLEGOM iveet ik, VaJJdedifKjmatjazijn PAARLAARSTEEG I HAARLEM-TEL.I2842 STAD Zooals wij reeds eerder vermeld hebben, zal het op 1 October 25 jaar geleden zijn, dat de gemeente-secretaris, de heer Mr. Th. A. Wes stra, in gemeentedienst trad. Naar wij vernemen, zal de jubilaris enkele dagen uitstedig zijn, ten einde zich aan huldebetoon te onttrekken. Hedenmiddag hebben burgemeester en wet houders. de hoofden van takken van dienst en de ambtenaren ter gemeente-secretarie van hun belangstelling doen blijken, door den heer Wes stra en zijn familie een oud-Hollandsche koffie tafel aan te bieden in de hall van het Stad huis. Daarbij hebben de burgemeester, de direc teur van het gemeentelijk gas- en waterbedrijf, de heer Ochtman, en de griffier ter secretarie, de heer De Landmeter, naar men ons mede deelt, het woord gevoerd. EUWS winkel in de Groote Houtstraat heeft de po litie zich bij afwezigheid van den eigenaar ge noodzaakt gezien zich door het stukslaan van een ruit toegang te verschaffen. Bovendien werd tegen zestien wielrijders proces-verbaal opgemaakt. Gistermiddag is een 27-jarige voerman op de Buitenrustbrug zoodanig door zijn paard ge trapt, dat hij zijn linkerscheenbeen brak. De man is naar het Grootgasthuis vervoerd. Zondagmiddag van 2 tot 3 uur zal een Duitsch militaire kapel een concert geven op de Groote Markt. Nadat de St. Vincentiusbibliotheken dezen zomer gesloten zijn geweest ter restauratie en reorganisatie, zullen zij de volgende week weei voor het katholieke publiek openstaan. 's Winters v/orden in deze bibliotheken de meeste boeken uitgeleend en het valt te ver wachten dat dit in het a.s. seizoen in bijzondere mate het geval zal zijn. De St. Vincentius-bibliotheken zijn ruim ge sorteerd met alierlei soorten ontspanningslec tuur, literaire romans, populair-wetenschappe- lijke werken en religieuze lectuur. De boeken zijn ondergebracht in rubrieken voor volwasse nen, jongens, meisjes en kinderen. Er werd een nieuwe catalogus samengesteld, waarin alle boeken zijn opgenomen. Het leesgeld is zóó laag, dat het voor niemand een bezwaar kan zijn zich het genot van eer. goed boek te verschaffen. Er wordt op gerekend dat de lezers de boeken uiterst zorgvuldig be handelen, omdat alleen op die wijze dit lage leesgeld gehandhaafd kan worden en zoodoende de bibliotheken haar kosten kunnen dekken. Gelegenheid om boeken te leenen wordt dezen winter overdag gegeven, n.l. Woensdagmiddags, vooral voor de schooljeugd bedoeld, en verder Baterdagmiddags en des Zondags. De juiste tijden zijn vermeld op de biljetten die in de kerkportalen zijn aangebracht. De St. Vincentiusvereeniging hoopt met haar bibliotheken steeds beter te bereiken, dat ka tholieken zich onthouden van het leenen van boeken uit neutrale bibliotheken, waar de kans groot is, dat zij lectuur ontvangen die voor hun godsdienstig en zedelijk leven verderfelijk is. Dit gevaar bestaat dus voor geen enkelen ka tholiek, nu op vijf plaatsen in de stad, behalve de bekende Katholieke Leeszaal en enkele pa rochiebibliotheken, de St. Vincentiusbibliotheek een schat van boeken bezit, waaruit ieder naar smaak en ontwikkeling zich ruim kan voorzien In deze tijden van verwarring gunne ieder zich tenminste in zijn leesgenot, een ongevaar lijke maar nuttige en opwekkende ontspanning, die de lasten van het leven gemakkelijker dragen doet. Het doel der St. Vincentiusbibliotheken is hieraan mede te werken, en zoo worden de moeiten daaraan besteed, het best beloond. In de eerste dagen van October is er een drie- daagsche geestelijke oefening voor Katholieke dienstboden en dagmeisjes uit Haarlem en om streken. De oefeningen zijn op Woensdag en Donderdag 2 en 3 October a.s. des middags om 3 uur en op Vrijdag 4 October des morgens om 7 uur. Het Triduum wordt geleid door den weleerw pater C. A. W. Verheyen C.s.sR., en zal plaats vinden in de St. Jozefkerk, Jansstraat, te Haar lem. De mevrouwen worden beleefd verzocht aan haar katholiek meisjespersoneel de gelegenheid te geven, om deze heilzame oefeningen bij te wonen. St. Marthavereeniging afd. Haarlem der Ned. R.K. Ver. tot Bescherming van Meisjes. R.K. Dienstbodeninternaat. Zondag 29 Sept.: half 10 alg. H. Communie voor leden van T.E.P., daarna ontbijt; half 8 adspirantencursus; 8 uur demonstratie door den heer Louman. Maandag 30 Sept.: half 8 dansclub T.E.P. Dinsdag 1 Oct.: 8 uur Scola Cantorum. Woensdag 2 Oct.: 8 uur besturen van de on- derafdeelingen. Vrijdag 4 Oct.: kwart over 8 Rederijkerskamer St. Genesius. Zaterdag 5 Oct.: half 5half 6 jazz-band; half 8 tafeltennisclub; 9 uur ledenvergadering O.Z. Zondag 6 Oc.: Alg. H. Communie. G. de Beer pr., Praeses. Op den tweeden Zondag van het door de R.K. Zangvereeniging St. Caecilia georganiseerde, door den R.K. Bond van Zangvereenigingen in Noord- en Zuidholland uitgeschreven zang- concours, zullen niet minder dan achttien koren optreden. Het belooft weer een buitengewone dag te worden. Het concours wordt gehouden in het Ge meentelijk Concertgebouw. Aanvang 1 uur. Het bestuur verzoekt ons er op te willen at- tendeeren, dat voor zoover er nog plaatsen open zijn. deze vanaf Maandag 30 September alsnog schriftelijk of telefonisch kunnen worden aan gevraagd aan het secretariaat Emmalaan 9, Haarlem, telefoon 15607. Bij een 37-jarigen drogist zijn door de politie, wegens overtreding van de Distributiewet twaalf flesschen levertraan in beslag genomen. Ondanks de tallooze waarschuwingen, blijken nog steeds menschen te zijn, die hun wo ningen niet goed verduisteren. Gisteren zijn nog zeventien personen geverbaliseerd, In een Maandagmiddag van 4 tot 5 uur zal op de Groote Markt een concert worden gegeven door een Duitsche militaire kapel uit Den Haag. Geboren: 25 Sept. A. J. Valk—de Boer, z.; 28 Sept. J. G. H. van Bakel—van der Putten, z.; 27 Sept. B. W. C. Roessingh van Iterson— Schoen, z.; 26 Sept. S. Italiaander—Peper, d. Uit het jaarverslag van het Staatsvisschers- havenbedrijf blijkt dat in het afgeloopen jaar voor niet minder dan 40.000.000 kilo versche visch werd verkocht via den afslag, welke een waarde vertegenwoordigde van ruim f 6.000.000. Het uitbreken der vijandelijkheden heeft niet nagelaten zijn stempel te drukken op het IJmui- der Visscherijbedrijf. De laatste tien jaren was er een geleidelijke achteruitgang in het bedrijf te bespeuren, voornamelijk veroorzaakt door de sterk verminderde exportmogelijkheden. Enorme kwantums visch werden in de laatste jaren van het vorig decennium geëxporteerd, waarvan Duitschland wel een der grootste af nemers was. Door den steun der Duitsche re geering werd de Duitsche visschersvloot sterk uitgebreid en kon grootendeels nu in eigen be hoefte voorzien. De aanvoer van visch, die in 1930 nog 58.000.000 kilo bedroeg, is thans te- ruggeloopen tot 40.000.000 kilo in 1939. De te IJmuiden thuisbehoorende vloot be stond op 31 December 1939 uit 90 stoom- en motorvaartuigen tegen 195 treilers in 1930. De vloot werd dus méér dan gehalveerd. De ge middelde prijs van de Noordzee-treil- en zee- vischzegenvisch was in 1939 15.6 ct. per kilo tegen 14.4 ct. per kilo in het daaraan vooraf gaande jaar. Door de ambtenaren van het Staatsvisschers- havenbedrijf, belast met de keuring van visch vanwege den Keuringsdienst van Waren, werd in het afgeloopen jaar 45.000 kilo visch afge keurd. Met den bouw van 3 hellingbanen, ter vervanging van de drijvende droogdokken, waarvan in het vorig jaar de plannen werden voorbereid, werd in September 1939 een aan vang gemaakt. Het vervoer van versche visch per binnenvaartuig bleek van 381.000 kilo te zijn teruggeloopen tot 231.000 kilo. Het vervoer per spoor daalde van 30.000.000 kilo in 1938 tot 17.000.000 kilo in 1939. De exploitatierekening sluit met een nadee- lig saldo van f 310.449.94. Agentschap HAARLEM Groote Houtstr./Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) Bijkantoor Haarlem-NOORD Rijksstraatweg 43 Tel. 20321 De zeereerw. heer P. J. M. J. v. d. Pavoordt heeft aan Z. H Exc. den Bisschop van Haarlem met ingang van 1 November a.s. in verband met zijn gezondheidstoestand eervol ontslag ge vraagd als pastoor van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Beverwijk. Z.E. wordt momenteel verpleegd in het St. Anthoniusziekenhuis te IJmuiden-Oost. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6.30 uur, Ge wone Zittingen 47 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van nieuwe werken van Kees Verwey, 104 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.30—5 uur. Kunsthandel Leffelaar: Zomertentoonstelling van teekeningen en schilderijen van Herman Moerkerk. 105 uur. Kunsthandel „De Eikei", Leidschevaant 142: Expositie van Brabantsche en Limburgsche Lieve Vrouwkes, 106 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: ge opend van 10 tot 9 uur. Rembrandt: „Mijn zoon, de minister", vol wassenen, 2.30, 5 en 7 uur. Cinema Palace: „De drie Codona's", 18-jari gen, 2, 5 en 7 uur. Luxor: „Zoölogica", boven 18 jaar, 2.30 en van 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Circusreizigers", eiken leeftijd, 2.30, 5 en 7 uur. Spaarne: „Wij zijn allen geen Engelen" met Heinz Riihmann, volwassenen, Woensdag 2.30, Zaterdag 2.30, Zondag 2 en 4 uur, lederen avond 7 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Fabrieksarbeiders, 4 uur. Hotel „Vreeburg", te Bloemendaal: R. K. Gem. Tooneelver. „St. Genesius": „De grap van den deurwaarder", 4 uur. Rembrandt: „Mijn zoon, de minister", vol wassenen, 2, 4.30 en 7 uur. Cinema Palace: „De drie Codona's", 18-jari gen, 11.30, 2, 4.30 en 7 uur. Luxor: „Zoölogica", boven 18 jaar, 1, 3, 5 en 7 uur. Frans Hals: „Circusreizigers", eiken leeftijd 2, 4.30 en 7 uur. Spaarne: „Wij zijn allen geen engelen", met Heinz Rühmann, volwassenen. Woensdag 2.30, Zaterdag 2.30, Zondag 2 en 4 uur, iederen avond 7 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; afdracht Grafische Bond, 7.30 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van nieuwe werken van Kees Verwey, 104 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.305 uur. Kunsthandel „De Eikel", Leidschevaart 142: Expositie van Brabantsche en Limburgsche Lieve Vrouwkes, 106 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: ge opend van 10 tot 9 uur. Rembrandt: „Mijn zoon, de minister", vol wassenen, 2.30, 5 en 7 uur. Cinema Palace: ,De drie Codona's", 18-jari- gen, 2, 5 en 7 uur. Luxor: „Zoölogica", boven 18 jaar, 2.30 en van 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Circusreizigers", eiken leeftijd, 2.30, 5 en 7 uur. Spaarne: „Wij zijn allen geen Engelen", met Heinz Rühmann, volwassenen. Woensdag 2.30, Zaterdag 2.30, Zondag 2 en 4 uur, iederen avond 7 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69, telef. 11596; Grijseels en van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Halsapotheek, Frans Hals plein 1, tel. 11180; C. Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 28320. Donderdag 3 October a.s. zal door de bloe menveiling „Het Centrum" aan de daarvoor in aanmerking komende bloemenkweekers steun bedragen worden uitgekeerd, welke door de Ne- derlandsche Sierteeltcentrale werden beschik baar gesteld in verband met de slechte bedrijfs- uitkomsten. In totaal zal een bedrag van f 12.000 worden uitgekeerd, verdeeld over 450 kweekers. Eervolle vermelding. Door den heer S. van der Kooij, steenhouwer, alhier, is dezer dagen het smadelijk geschonden H. Hart-Beeld, in den voortuin van Huize „Sterre der Zee", weer in eere hersteld. Zoo fijntjes is het door hem af gewerkt, dat de schending, zelfs van dichtbij, bijna niet meer zichtbaar is. Alle eer aan den bewerker Moge onze Zaligmaker, na dit en ons aller plechtig Eerherstel in de kerk, Zijn zegenende handen over ons blijven uitspreiden tot be scherming van onze parochie en ons geheele dorp. Pastoor van Diepen. De eene komt de ander gaat Maar OORD blijft ta de Gr. Houtstr dffliTi ^roo'e Noulstraal 108, tel. 13046. wwlSlf Radio en Gramoloon specialisten. Boschbrand Vrijdagmiddag te plm. 1.45 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken langs de spoorlijn ter hoogte van blokpost 5B en het onderstation voor de eiectriciteitsvoorziening van het spoor wegnet. Aangewakkerd door den sterken wind. greep het vuur snel om zich heen, sloeg zelfs over de brandlijn heen en tastte het bosch aan. Door het personeel van Weg en Werken werd met behulp van schoppen enz. het vuur direct bestreden, waarin het door de brandweer, die eveneens spoedig ter plaatse was, geholpen BEZOEKT MORGEN HET van den bond van R.K. Zangver eenigingen in hel bisdom Haarlem Eere-voorz.Z.H.Ex.Mgr. J.Huibers Dit concours wordt gehouden in de Lange Begijnestraat, Haarlem, van 1-7 uur CONSUMPTIE BILLIJK H.V. W.ed. Oosten ZaoJt's Fabr. E. M. Jaarsma - Frisia - Jan Jaarsma - Maarssen Bronco - Vulcana - Turenne, e. a. PIETER KIESSTRAAT 22 ELECTRISCHE SMEDERIJ werd. Dit gezamenlijk optreden had tot gevolg, dat de brand zich niet verder kon uitbreiden en het vuur gedoofd kon worden. De brandspuit behoefde niet te werken. Om trent de oorzaak wordt een onderzoek inge steld. Voorzichtig op de Wüstelaan Dat het tij dens de verduistering donker kan zijn hebben de meesten van ons al eens ondervonden, vooral wanneer de hemel betrokken is. Met dergelijk weer is het vooral op de Wüste laan, mede door de talrijke boomen. uitermate gevaarlijk. Hier zijn dan ook al enkele malen ongelukken gebeurd, doordat wielrijders de trottoirband, die hier zeer laag is en van ge lijke kleur als de straatsteenen, niet konden onderscheiden en zoodoende slipten. Zoo zijn de heeren N. en P. verleden week tegen het hek gevallen, hetgeen nog goed afliep. Dezer dagen overkwam het ook den patrouilleerenden poli tieagent de B.. die eveneens slipte en met zijn hoofd op het ijzeren hekwerk terecht kwam, waardoor hij verwondingen opliep. Het is daar om aan te raden de Wüstelaan bij avond zoo veel mogelijk te mijden en desnoods een an deren weg te nemen, b.v. de Willem dfi Zwij gerlaan, daar deze niet zoo gevaarlijk is. Voor Zondag vermeldt het programma voor onze R. K. Sportvereeniging een thuiswedstrijd voor het le, 3e en Junioren a en b, terwijl het 2e het buitenshuis zal probeeren. Het eerste zal den strijd tegen Vogelenzang aanbinden en kan met een beetje geluk min stens één punt thuis houden. Het 2e zal een flinke kluif aan de „Hoofddorp boys" hebben en of de tweede wedstrijd al resultaat voor de reserves zal opleveren is een open vraag. I.E.V. 3 ontvangt ,,D. E. M." 3, een semi-derby dus. Ook voor de jongere Rood-Blauwen is van toepassing, wat wij van het 2e schreven. Ju nioren a en b ontvangen O. G. a en b. Of schoon wij van de bezoekers nog niets kunnen vermelden, gelooven wij, dat A. wel in staat is om voor een behoorlijk resultaat te zorgen. Voor b vreezen wij met groote vreeze, gezien het spel der beide teams op Zondag j.l. Het zal dus druk zijn op „Rooswijck" en heel voet- balminnend Velsen N„ zal zeker getuige wil len zijn van het werk onzer Roomsche. sport lui, die voorzeker een extra aanmoediging noo- dig hebben. Good luck jongens. De leider van den distributiedienst, de heer P. Waardenburg, verzoekt ons het volgende onder de aandacht van onze lezers te brengen. De inwoners van Velsen ontvingen in den loop van deze week een door de post huis aan huis bezorgd formulier, model MD 89, waarop de in voorraad zijnde brandstoffen per 29 September 1940 moeten worden ingevuld. Op de achterzijde van het formulier staat ver meld, waar en wanneer het ingevulde formu lier moet worden ingeleverd, tegen het in ont vangst nemen van de distributiebescheiden, waarop na 9 October a.s. brandstoffen verkrijg baar zullen zijn. Bij het afhalen der dstributiebescheiden voor brandstoffen moet de distributiestamkaart, voor zien van de gestempelde aanduiding „Hoofd" worden overgelegd. De bewoners van particuliere woningen worden dringend verzocht om op den aangegeven dag te komen, daar de uitreiking van de distribu tiebescheiden aan deze categorie verbruikers uitsluitend zal geschieden in de weekvan 30 September tot en met 5 October. Bovendien is het noodzakelijk, dat zij naar het juiste wijk- lokaal gaan. De bewoners van de Vareniusstraat, J. P. Coen- straat en den Wijk aan Zeeërweg worden gere kend tot IJmuiden-Oost. Deze moeten dus de kaarten afhalen in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg, terwijl alle bewoners van den IJmuiderstraatweg worden gerekend tot IJmui den (Oud en West) die de bescheiden moeten afhalen in het gebouw van het Leger des Heils De ingezetenen, die behalve een A-formulier, ook een B.C.D. of E-formulier hebben ingevuld, moeten de volgende week geen distributiebeschei den afhalen. Deze verbruikers zullen afzonder lijk worden opgeroepen. Men raadplege de ad vertentie in dit nummer. In den laatsten tijd blijken er onder degenen, die hout sprokkelen, personen te zijn, die zich zelfs niet ontzagen met bijl of zaag zich van boomtakken enz. meester te maken. Tegen deze lieden wordt krachtig opgetreden en aanhouding en proces-verbaal volgt dan ge woonlijk. De burgemeester van Velsen verzoekt ons te willen mededeelen, dat aan de ingezetenen der gemeente Velsen, die nog niet in het bezit zijn van een identiteitsbewijs, alsnog de gelegen heid zal worden geboden zulk een bewijs in ontvangst te nemen, indien zij zich persoonlijk ten gemeentehuize van Velsen aanmelden op Maandag 30 September a.s. tusschen 812.30 en 2—6 uur. Distributiestamkaart en een goedgelijkend portret moeten worden medegebracht. Afgifte identiteitsbewijzen aan zieken. De burgemeester der gemeente Hillegom vestigt er de aandacht op, dat, in verband met het zeer groote aantal zieken, het niet doenlijk is het identiteitsbewijs vbor hen thuis te doen bezor gen. Daarom wordt bepaald, dat voor hen de distributie-stamkaart geldig zal worden ge maakt tot identiteitsbewijs. Bloed- of aanver wanten van de patiënten kunnen zich met foto hierVoor aanmelden op de Secretarie, Afd. Be volking, alle werkdagen tusschen 9 uur v.m. en 1 uur n.m. De zieken moeten hun stamkaart persoon lijk geteekend hebben. Dankbetuiging. Van den voormaligen Kantonnementscommandant te Hillegom, den kapitein van Duimen Krumpelman, ontving ik een dankbetuiging voor de medewerking, hem door alle autoriteiten verleend en voor de hartelijke verstandhouding en gastvrijheid, welke de officieren en manschappen van de geheele bevolking hebben mogen ontvangen tijdens hun legering in deze gemeente. Op diens verzoek breng ik dezen dank hier bij over aan de ingezetenen. De Burgemeester van Hillegom, O. VAN NISPEN TOT PANNERDEN Afgifte identiteitsbewijzen. De burge meester van Hillegom Vestigt er de aandacht op, dat zij, die het identitietsbewijs nog niet op den gestelden tijd hebben afgehaald, dit nog kunnen doen in het gebouw „Patrimonium" aan de van den Endelaan op Maandag, 30 Sep tember a.s., den geheelen dag van des voor middags 9 uur tot des namiddags 9 uur. Hillegom, 25 September 1940 De Burgemeester van Hillegom, O. VAN NISPEN TOT PANNERDEN Gemeenteraad. De raad zal Maandag ver gaderen om 2 uur. De agenda vermeldt o.m. voorstel tot reorganisatie Van het politiekorps, voorstel tot benoeming van een directeur van het Gas- én Waterbedrijf en een voorstel tot eervol ontslag aan den heer F. W. Granne- man, als gemeentewerkman. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodoras Mattheus Gerardus z. v. G. v. Loon en M. Turk Robert z. v. H. Kolk en A. E. Vermeulen. Wil- dat het heus niet zoveel behoeft te kosten om er altijd correct uit te zien. Met zo'n sterke fantasie pantalon van HENSEN, die bij diverse Jasjes gedragen kan worden, is dit zeer zeker 't geval. helmina Adriana d. van A. Verschoor en A. van Rijswtjk. Franciscus Johannes z. van J G. van de Ven en M. M. Benkemper. Petrus Marinus z. van J. P. van Leur en A. C. Gut- tink. Albertus Petrus Hyacinthus z. van A. C. de Haas en H. J. Hoogkamer. Ondertrouwd: G. Heemskerk en M. Th. Huijs- mans. c. Algera en C. van Mourik. N. Kieft en E. Hildebrandt. F. W. van der Hulst en A. Brouwer. Getrouwd: G. L. van Waveren en P. G. Gei tenbeek. Overleden: C. Bouwman, echtg. van A. van Delft, v., 66 j. J. van der Molen, echtg. van N. Wefjers, v., 76 j. H. Weijers m., 56 j. Bevolking. Gevestigd: P. C. M. van Hou tenBok, Veenenburgerlaan 47. E. Hilde brandt, Hoofdstraat 57. A. Holleman, van den Endelaan 24. W. A. Hulsman, Meerstraat 89. D. Kaptein met gezin, Talmastraat 19. C. H. C. Kaspori, Brouwerlaan 6. W. H. Kauffman, Ambachtstraat 35. H. M. Kauffman—Bosman, Ambachtstraat 35. D. Kemp met gezin, van Meerbeekstraat 7. P. Korte en echtg., 2e Ame- rikadwarsstraat 1. L. Maat, Veenenburgerlaan 19. H. Smedes met gezin, van den Endelaan 38. N. Vis, Weeresteinstraat 89. C. H. Weijers en echtg., Krochtstraat 9. Vertrokken: C. A. M. Beijsens, Overveen, Bloemendaal, Kweekduinweg 9. M. C. Hijlke- ma, 's-Gravenhage, Barentszstraat 43a. E. van Leeuwen. Heemstede, Overboschlaan 2. H. S. van Riek, Rijswijk Z.H., Ottoburgstraat 8. J. Rusman, Haarlem, Spaamelaan 39. M. Schrij- nemaekers, Lisse, Wagendwarsstraat 23 R. K. Schaakclub „Hillegom". Dinsdag werden de competitiewedstrijden voortgezet. De uitslagen waren: Groep 1: G. KroonE. Th. La Feber 01; M. BakkerL. Koeken 10; R. HeirmanM. v. d. Pol 0—1; j j Balm—P v. d Meij, afgebr. Groep 2: J. Langeveld—A. Heirman !4— N. Berkhout—F. Nijssen afgebr.; J. v. <L Zwet C. y. d. Valk 1—0.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 9