Laatste Nieuws Kobajasji blijft onderhandelen Beursoverzicht Haarlem, 2 Oct. Laatste ritten tram en bus Bommen in verschillende plaatsen neergekomen WuEnöDAG 2 OCTOBER 1940 „EEN VOCHTIG HUIS? GEEN SPRAKE VAN MENEER!" Onbewoonbaar verklaarde woningen in Haarlem Wat de Radio-centrale morgen geeft „DAVOKA" LUIDT HET NIEUWE SEIZOEN IN Met een grootsch openingsbal in het Concertgebouw KATH. VOLKSBOND De ledenvergadering uitgesteld MET DOORGAAN Ga niet in alle vroegte naar het distributiekantoor Daardoor ontstaan rijen, die niet meer te ver werken zijn BALDADIGE SCHIPPERS Vonden vermaak in het gooien met zand - SPAARKAS ST. NICOLAAS Zittinguren spaarkas ,,'N HUIS VOL HERRIE!" Amerikaansche klucht, die de lachspieren prikkelt COLLECTE ROODE KRUIS Koopman vroeg geen punten DRUKTE BIJ DE N.Z.H.T.M. Belangrijk forensen vervoer per tram Niet verduisterd Orgelbespeling Winkeldievegge aangehouden Misbruik van een officieel stempel Slot defect? Tel. 11493 Tokio volgt alles met de grootste belangstelling" Japansch delegatielid overleden Ital. weermachtsbericht BRITSGHE KRUISERS AANGEVALLEN Bombardementen aan beide zijden Dijk in Amsterdam-Noord licht beschadigd Ouddorp Bij Nijmegen Rozenburg Dienstplicht en huwelijk Samenzwering in Mexico Aanvankelijk vaste markt. Later in reactie wegens winstneming AGENDA Bioscopen 3 October Bioscopen Apotheekdiensten Verder verloop Aanbesteding BURGERLIJKE STAND DIENSTREGELING ALGEMEENE ADVERTENTIE VOORWAARDEN AANTREKKELIJK STAD Met ingang van heden vertrekken de laatste trams van de N.Z.H.T.M. als volgt: ZandvoortAmsterdam 19.25 uur. HaarlemAmsterdam 19.45 uur. AmsterdamZandvoort 20.15 uur. AmsterdamHaarlem 20.40 uur. HaarlemZandvoort 20.54 uur. ZandvoortHaarlem 21.05 uur. SoendapleinHeemstede 20.28 uur. HeemstedeSoendaplein 20.59 uur. Het vertrekuur der laatste bussen is ongewij zigd gebleven en dus als volgt: StationBloemendaal 21.18 uur. BloemendaalStation 21.33 uur. StationRamplaan 21.18 uur. RamplaanStation 21.40 uur. De laatste vertrekuren van de Brockway-bus- £en zijn als volgt: 9.32 uur van den Middenweg. 9.25 uur van den Muiderslotweg. Het is niet onmogelijk, dat a.s. Zaterdag op nieuw wijzigingen in de laatste vertrekuren komen. Deze wijziging zal dan een nieuwe ver- vroeging beteekenen. De dienstregeling van de „Stormvogels" voor de lijn HaarlemSantpoortDriehuisVelsen IJmuiden is in haar geheel als advertentie in dit nummer opgenomen. Belanghebbenden kun nen ze het beste uitknippen. In een zeer groote kamer van het Provincie huis werden gisterenmiddag vele bezwaren te gen onbewoonbaarverklaring van kleine huis jes behandeld. Achter een tafel van een meter of vijf zetelde gedeputeerde Michels met zijn secretaris en zeer veel verderop trachtte de directeur van Bouw- en Woningtoezicht te Haarlem, ir. D. Kruyf, zichtbaar te blijven te midden van een enormen stapel papieren. Hij verdedigde een raadsbesluit, dat indertijd genomen werd ten behoeve van de volksgezond heid en waardoor een aantal woningen in ver schillende deelen van de oude stad ten doode werd opgeschreven. De heeren achter de ta fel hadden natuurlijk inmiddels zelf den toe stand ter plaatse opgenomen. Bijna alle bezwaren tegen de woningen cul- mineeren in: vochtigheid, lage ligging en ver vallen toestand. Of het nu aan den Harmen- jansweg, de Koolsteeg of de Papentorenvest, of waar dan ook is. We zulle» alle reclamanten niet op den voet volgen, we zullen U geen getrouw verslag ge ven, maar eenige staaltjes uit de vele held haftige verdedigingen van gedupeerde broeders aanbieden. „Geen sprake van vocht" stelde de man-met- een-pensioentje vast, „dat huis is altijd kurk droog geweest. Maar ik zal U eens wat ver tellen. ik verhuurde het hms aan een bloemen- jongen, die met een zigeunerin uit het woon wagenkamp trouwde. Twintig weken huurschuld 'hebben ze nog. Ze sliepen op den grond en ze vernielden zoowat alles. Toen ik ze na twee we ken dreigde met uitzetting, werd de jongen zóó kwaad, dat hij het heele huis vol water gooide. En juist in dien tijd kwamen de heeren van de gemeente de zaak opnemen. „Kletsnat dat huis", concludeerden ze, maar dat had dus een heel andere reden. Ik heb wat een verdriet van dien bloemenjongen gehad. Toen hij wegging sloeg hij het aanrecht in stukken, hij sneed de kraan af en weet ik wat al niet meer. Ze heb ben mij nooit betaald, maar ze kregen van Maatschappelijk Hulpbetoon een woonwa gen De heer Kruyf: „Dat is alles goed en wel, maar een V, steensmuur is technisch gesproken altijd vochtig. En de inspecteur heeft ook ge constateerd dat het huisje niet meer voor be woning in aanmerking komt." Reclamant: „Ik heb m'n heele leven hard moeten werken en m'n spaarduitjes heb ik in een paar huisjes gestoken, waarvan ik leven moet. Natuurlijk zijn het geen groote huizen, maar dan mag men heelemaal mijn bezit niet afnemen." De gedeputeerde gaf den man de verzekering, dat zijn verdediging nog eens zal worden over wogen, drukte op het knopje cn pven later kwam een nieuwe klager met den bode binnen. De eigenaar was bereid alles te verbeteren wat geëischt werd en zijn huurster zei met stemverheffing: „Ik heb maar een laag pen sioentje, meneer, en nu ben ik blij, dat ik een laag huurt je heef...." De commissie van de Vereenigde Huiseige naars, bestaande uit drie man, had dit verde digingswerk, naar uit de technische vaardig heid bleek, meer aan de hand gehad. Een heele serie reclames had men dit college toever trouwd. Zij stelden voorop, dat een huis niet als woning, maar door be-woning zoo onooglijk kan worden, dat men tot afbraak adviseert. „Ik kwam in een der betrokken huisjes," ver klaarde een hunner, „en ik was misselijk toen ik er weer udt kwam. Maar het huisje mag er nog zijn Een aardige dialoog ontspon zich tusschen een der huurders en den heer Kruyf. „Een vochtig huis? Geen sprake van, me neer," zei de man. „Geen van m'n kinderen is in de vijf jaar dat ik er woon, rheumatisch aangelegen en de gemeente-dokter - heeft het huis voor mijn gezin goedgekeurd. Wijst U me overigens eens een huis aan, dat niet voch tig is?" De heer Kruyf: „Het ligt daar aan den Har- menjansweg te laag en daardoor is het vochtig." De huurder: „Als dit huis te laag ligt, ligt de gevangenis ook te laag, want die ligt even hoog." Toen nam de voorzitter de volgende papie ren in zijn hand en hij zegde ook dezen strij der van het eigen home een welwillende over weging toe. Het programma van het gramofoonplaten- concert der Haarlemsche Radio-Centrale, op Donderdag 3 October, van 7—8 uur, luidt: 1. Parle mol d'autre chose, Luc. Boyer; 2 I've got a feeling you're fooling, Connie Bos- weli; 3. Kinostar, Zarah Leander; 4. I dream of Jeanie with the light brown hair, Maxine Sullivan; 5. J'aime tes grands yeux, Lys Gauty: 6. Warum hast du mir Weh getan, T. Birkigt; 7. Little girl what now, Kitty Masters; I. Mor ton en D. Kaye: 8. Blue skies are round the corner-They say-Two sleepy people; 9. Kitten on the leys-Russian Rag; 10. I surrender dear- Yearning-Virginia; 11. Exactly like you-On the sunny side of the street-Happy days and lonely nights; vervolg zang: 12. J'ai laissé mon coeur, Luc. Boyer; 13. You are my lucky star, Connie Boswell; 14. Ich steh' im Regen, Zarah Lean der; 15. Daydreaming, Vera Lynn; 16. Le cha- land qui passe, Lys Gauty; 17. Das ist mem Parfiim, Rosita Serrano; 18. Drink to me only with thine eyes, Maxine Sullivan; 19. La petite Tonkinoise, Jos. Baker. Met frisschen moed heeft het bestuur van de R. K. Dansvereeniging „Davoka" het nieuwe seizoen ingeluid. Plannen waren reeds maanden tevoren in petto en op de jongste ledenvergade ring bleek wel duidelijk met hoeveel enthou siasme de leden hiermede instemden. De daad is thans aan de leden. Het bestuur heeft al het moge'ijke gedaan om het beste te geven wat er maar te bieden was. We zijn zeer benieuwd naar het resultaat van de ledenwer vingsactie. Hieruit zal blijken wat de oude leden voor de vereeniging waard zijn. Op Zondag 6 October organiseert het bestuur van „Davoka" een groot openingsbal in do groote en speciaal versierde zaal van het Concertge bouw te Haarlem. De reeds zeer goed bekende band van Sidney Welsh en het voor velen nog nieuwe Amsterdamsche orkest „The Steps" ver zorgen de muzikale omlijst'ng, terwijl als bijzon dere attractie „The Twinkling Serenaders" met een excellent repertoire zullen optreden. De leiding van dit openingsbal berust in han den van den dansleeraar Harry Bergman. In verband met het feit, dat de Haarlemmers van tien tot vier uur hun neuzen niet buiten de deur mogen steken, vangt het bal om half vfjf aan en zal om half tien geëindigd zijn. Ieder zo- ge er dus voor op tijd anwez'g te zijn. De aangekondigde ledenvergadering van den Kath. Volksbond, welke aanvankelijk morgen 3 October gehouden zou worden, kan door om standigheden niet door gaan. De datum voor de eerstvolgende vergadering zal nog nader worden bekend gemaakt. Zie ook advertentie in dit blad. van den Katholieken Volks bond op Donderdag 3 October a.s. kan door omstandigheden Eventueele nadere datum zal nog worden bekend gemaakt. delssohn Bartholdy, Allegro moderato e serio- so. Adagio, Andante-Récit., Allegro assai vivace. Het urenlang wachten voor de distributie kantoren is reeds dagen lang een doorn in oog van duizenden Haarlemmers, die heüsch nog wel iets anders te doen hebben dan alleen maar kaarten of bonnen te halen. Dit heeft vele stadgenooten er toe geleid om in alle vroegte zich naar de distributie kantoren te spoeden in de hoop dat zij bij het openen der deuren het eerste zullen wor den geholpen. Maar met deze slimmigheid hebben zij slechts zichzelf gedupeerd. Want het is duidelijk dat, indien er reeds bij het openen van de kantoordeuren honderden in slagorde staan te wachten, de ambtenaren om 9 uur een overvloed van aanvragen krijgen te verwerken. De dan reeds gevormde rij blijfb natuurlijk gedurende den geheel-en morgen van dezelfde afmeting. Men ga dus niet, zocais de bewoners van Haarlem-Noord gisteren en de bewoners van het centrum hedenmovgen dede< reeds om half zeven of om h&lf acht naar de d:stributiekantoren. Men lijdt daar slechts noodeloos koude door. Bij het halen van de brandstoffenkaarten dient men er rekening mede te houden, dat men de stamkaart met het woord ..hoofd" bij zich heeft. Zij, die naast kolen voor huishoude lijk gebruik (formulier A) ook nog kolen voor atelier of werkplaats enz. hebben aan te vra gen (formulier B, C, enz.) moeten wachten tot de volgende week. Een 19-jarige schippersknecht, een 26-jarige grondwerker, een 40-jarige schipper en een 23- jarige arbeider vonden er op den 30 Juli bij het lossen van een zandschuit in de Ringvaart blijk baar vermaak in het passeerende stoomschip „Prinses Juliana" met zand te bedeelen. Heden morgen verschenen zij voor den Haarlemschen Kantonrechter en verklaarden, dat zij opdracht hadden de lading zand vanuit hun schuit in de Ringvaart te gooien. Toen het stoomschip „Prin ses Juliana" op een afstand van twee meter voor bij voer, hadden zij het werk niet een oogenbük gestaakt. De schipper uit Leiden, die op de stoomboot voer, zeide, dat de arbeiders gewoon met het zandgooien waren doorgegaan en er lol in had den dat het zand in de machinekamer en op het dek viel. Ze stonden er ten minste bij te lachen. De electrische lichtinstallatie had schade gekre gen, welke ongeveer dertig gulden bedroeg. Dit bedrag was nog niet vergoed. De ambtenaar noemde het een misselijke bal dadigheid van de arbeiders. Het komt meer voor, dat menschen er behagen in scheppen het plei- zier van anderen bij het varen te bederven. Het O. M. eischte tegen ieder een boete van 15, te vervangen door tien dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde elk van hen tot een boete van 10; subsidiair 5 dagen hech tenis. In verband met de verduisteringsvoorschrif- j ten is voor de leden van de Spaarkas „St. HET BESTUUR J Nicolaas" gelegenheid te sparen eiken dag des morgens van 9 tot 12 uur en Zaterdagsmiddags van 4 tot 5 uur en 's avonds van 6 tot half 8. Dank zfj het voortreffelijke spel van „De Komedianten" onder regie van Joh. Kaart, die enkele jaren geleden met dezelfde klucht zoo veel succes in Haarlem mocht boeken, waren de bezoekers van het Concertgebouw gisteren avond in de gelegenheid in dezen bonnentiid hun zorgen weg te lachen bij de opvoering van „'n Huls vol herrie, een Amerikaan che kiucht. die in de nieuwe wereld de nog meer zeggende titel draagt van „Crazy Family" Een baby en een piano, die bij ontstentenis van de laatste de zelfde geluiden plegen voort te brengen vor men de kern van de heele klucht, die door de rijk gevarieerde familie door een tekens ande ren bril bezien worden en daardoor juist de meest komische en gewaagde veronderstellingen, in sinuaties en voorvallen voor het voetlicht bren gen. Johan Kaart bracht als dr. Niks een voor treffelijke vertolking als Manusje van Alles, die in het humorrijke „drama" de eerste stem zingt. Het geheel e gezelschap bracht trouwens een onvergetelijken avond waarvoor de bezoe kers na afloop graag een donker wandelingetje door de stad over hadden. Een warm applaus vertolkte den dank voor dezen kostelijken hu mor-hors d'oeuvre. Op Zaterdag 5 October zal ten bate van het Park-herstellingsoord van het Roode Kruis een collecte worden gehouden. Collectanten en collectrices worden verzocht zich vóór Vrijdag op te geven bij dr. A. G. Land, Wagenweg 40. Een 32-jarige Amsterdammer is door de po litie te Haarlem aangehouden, omdat hij op de markt textielgoederen verkocht zonder punten te vragen. Tegen hem en de 67-jarige koopster is proces-verbaal opgemaakt. De N.Z.H.T.M. moge door de zeer beperkte autobusdienstregeling mindere ontvangsten van dit deel van het bedrijf ontvangen, wat de tram betreft is er geen reden tot klagen. In de mor genuren en 's avonds tegen zessen is zoo goed als al het materiaal op de baan om het zeer groote forensenverkeer te bedienen. Daardoor is het mogelijk, het personeel werk te blijven geven, ongetwijfeld een verblijdende omstandig heid. In den afgeloopen nacht heeft de politie tegen zeven burgers proces-verbaal op moeten maken, omdat hun woningen niet of op onvoldoende wijze waren verduisterd. In de Groote Kerk op Donderdag 3 October, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. O Lamm Gottes, unschuldig J. Pachelbel; 2. Preludium, Fuge und Ciaccona J. Pachelbel; 3. Pa^sacaglia, J. S. Bach; 4. a O Welt, ich muss dich lassen; b. Es 1st ein' Ros entsprungen, Joh. Brahms; 5. Sonate I, F. Men- Gistermiddag is door het personeel van een warenhuis te Haarlem een veertigjarige dame er op betrapt, dat zij goederen van ae toon banken ontvreemdde. Bij fouilleering heeft de politie een groote partij ontvreemde goederen in haar bezit gevonden. Bij ondè'zoek bleek, dat deze winkeldievegge op denze'fden dag en ook vroeger in het warenhuis goederen had ontvreemd. Tegen haar is proces-verbaal opge maakt. Een 27-jarige inwoner uit Haarlem ging reeds enkele dagen met lijsten langs de huizen om gel den in te zamelen voor oorlogsinvaliden. Toen deze man door de motorpolitie werd aangehou den, bleek, dat de lijsten op onrechtmatige wijze van een officieel stempel waren voorzien. De lijsten en een bedrag van 4 zijn in beslag geno men en tegen den man is proces-verbaal opge maakt. DE SLEUTELSPECIALIST - L. VEERSTR. 10 Meijer, 61 j., Kamperlaan; 1 Oct. A. Mooyekand v. d. Berg, 63 j.,.Kamperlaan. Getrouwd: 2 Oct. M. J. Blom en P. M. Monde; M. Langeveld en D. M. v. Bergen en Henegou wen; M. Vroone en J. M. v. d. Star;.. C. Nat en A. C. Masee; L. Pieters en E. Bos; W. A. Cliteu: en M. Ruiter; W. Smit en H. J. C. van Hengel W. v. Buuren en J. Scholder; A. Willems en M C. van Drunen; H. v. d. Meij en C. E. Leujes; H U. Leuwener en A. Le Noble; F. J. v. Steijn en J. Otte; F. A. Dekker en J. N. Beekman; J. van Oudenaarsen en M. Schutter; G. J. J. van Gin- kel en P. A. J. Kramer. Ondertrouwd: 2 Oct. G. A. Hartog en A. J. Spierings; M. Haseth en J. C. Jansen; P. .Koek en F. Smit; H. F. Holzapfel en J. M. Kenter; H. v. d. Woetsijne en G. M. Nijveld; C. Stijnman en M. G. Bouman; A. J. v. d. Hoeven en H. M. Balm; W. Knol en A. H. M Tieskens; P. van Geest en A. M. I. Gericke; J. Steenstra en A. J. D. Slot; F. Bakker en C. J. Hoven; G. v. Loenen en T. J. v. d. Werff; J. H. Bourgonje en E. Met horst; D. Hogenbirk en J. F. Barthel; C. E. de Rek en G. C. de Groot; H. G. Veis en M. Snoeks; W. L. Groenewoud en A. M. Hoogenes; S. J. Bol en J. A. Lippus; B. Podt en C. M. Schaap; W. Pruin en A. J. Hulskemper; H. J. Cramer en E. Fischer; J. Baartse en H. P. Scheffer; J. Leen en J. M. Hommels; W. de Vries en J. A. Brander; H. Roosen en C. Th. van Zwol; G. J. Wurkum en H. M. Hartgerink; W. J. K. Schönlau en H. Max; W. P. Piepers en E. Attema; M. Pluer en J. Reinders. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) TOKIO. 2 Oct. (D. N. B.) De woord voerder van "het departement van Buiten- landsche Zaken heeft in de dagelijksche persconferentie medegedeeld, dat hem niets bekend is van het aan de Japansche' regee ring toegeschreven voornemen Kobajasji uit Nederlandsch-Indië terug te roepen. Feitelijk, aldus betoogde de woordvoerder, is Kobajasji met zijn onderhandelingen nog niet begonnen. De besprekingen, welke tot dusver tusschen de leden van zijn delega tie en de autoriteiten van Nederlandsch- Indië gevoerd zijn, waren slechts van in leidenden aard. De Japansche' regecring volgt het verloop der missie van Kobajasji met de grootste belangstelling. Het blad „Hotsji Sjimboen" had in verband met de nieuwe ordening in het Verre Oosten den eisch gesteld, den minister van Handel Kobajasji uit Batavia terug te roepen, daar verdere onderhandelingen met de autoriteiten van Nederlandsch-Indië zonder succes' moesten blijven, zoolang Nederlandsch-Indië zich even als tot dusver in het Engelsch-Amerikaansche vaarwater blijft bewegen. Dp onderhandelingen zouden naar de meening van het blad pas her vat moeten worden, wanneer Nederlandsch- Indië het standpunt van Japan en de bedoe lingen van Japan ten aanzien van het schep pen eener nieuwe orde in het Verre Oosten inziet en de samenwerking voor dit doeleinde niet meer van de hand wijst. De generaal-majoor Itsoeo Isjimoto, lid van de Japansche delegatie, welke om het oogenbük onder leiding van den heer Kobajasji te Ba tavia vertoeft tot het voeren van besprekingen met de autoriteiten van Nederlandsch-Indië, is Maandagavond j.l. in zijn woning te Batavia overleden. vliegtuigen welke in luchtgevechten zijn neer gehaald en waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbericht van eergisteren, nog twee andere Engelsche toestellen door onze bommen werpers zwaar beschadigd zijn en een noodlan ding hebben moeten verrichten op het eiland Kreta. De vijandelijke luchtmacht heeft eenige aanvallen ondernomen, waarbij vijf per-" sonen te Boeg en een te Tobroek gewond werden. De aangerichte materieele schade is zeer gering. In het centrale deel van de Middelland- srhe Zee heeft onze duikboot „Medusa" een viermotorig Engelsch toestel van het type Sunderland neergeschoten. In het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee heeft onze luchtmacht een vlootformatie aange vallen bestaande uit twee kruisers. De lucht basis van Aden is door een van onze lucht- formaties gebombardeerd. Al onze toestellen zijn behouden teruggekeerd. De vijandelijke luchtmacht bombardeerde Gherilli (Somaliland) zonder slachtoffers te maken of schade aan te richten. Tijdens een aanval op de spoorlijn ten noordoosten van Diredaoea werd een Askari gedood en werd geen materieele schade aangericht. ERGENS IN ITALIë, 2 Oct. (Stefani). In zijn weermachtsbericht nr. 117 maakt het Ita- liaansche hoofdkwartier het volgende -Lekend: In Noord-Afrika hebben onze snelle afdeelin- gen tijdens verkenningstochten eenige gevechts wagens en motorrijwielen gevonden, welke de vijand ten Zuiden van Sidi el Barrani op zijn vlucht had achtergelaten. Volgens de jongste inlichtingen blijkt dat het aantal der vijandelijke vliegtuigen welke door onze jagers zijn neergehaald waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbericht van giste ren, twee bedraagt. Voorts blijkt, dat behalve de drie vijandelijke De Engelsche vliegers zetten ook heden nacht hun verraderlijke aanvallen op de Nederlandsche burgerbevolking voort. In den afgeloopen nacht verschenen wederom vijandelijke vliegtuigen boven de hoofdstad. Zij trachtten huizen in het noordelijk stadsdeel te treffer^. De bom men kwamen echter terecht op den binnen kant vah een dijk. pe dijk werd licht be schadigd, terwijl ruiten van woningen in de omgeving sprongen. Bovendien is vannacht een uitgebrande licht- kogel in den tuin van het perceel Derde Hel- mersstraat 88 gevallen. Het projectiel, dat geen schade veroorzaakt heeft, is vanmorgen door deskundigen verwijderd. In het West-Nieuwland te Ouddorp zijn Dinsdag drie bommen gevallen, welke eenige schade aan de gewassen veroorzaakten. Persoonlyke ongelukken zijn niet voorgeko-, men. In den afgeloopen nacht werden in Nijmegen eenige zware bominslagen gehoord. Naar wij vernemen is te middernacht een achttal bom men neergekomen in het open veld te Ewijk tusschen Nijmegen en Druten. Er zou geeh ernstige schade zijn aangericht. In den afgeloopen nacht is de vijftigste En gelsche bom sedert den anval van de bom bardementen op het eiland Roozenburg neerge komen. Zij behoorde tot de serie van zeven brisantbommen. Twee projectielen ontploften niet. De bommen, die wel tot ontploffing kwamen, brachten groote schade toe aan de villa ir. het centrum. Verder' werden verscheidene woonhuizen beschadigd, terwijl het electrisch net en het telefoonnet werden gestoord. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. NEW YORK, 2 Oct. (D.N.B.). Het aantal huwelijken, dat in September in New York is gesloten, is met 34 procent gestegen in verge lijking met September 1939. Dit is een gevolg van de nieuwe wet op den militairen dienst plicht, die gehuwden voorloopig vrijstelt. MEXICO, 2 October (D.N.B.) In de stad Monterrey, in den staat Nuevo Leon, zijn de autoriteiten een samenzwering op het spoor ge komen, die onder leiding stond van generaal Andres Zarzoza. Toen de politie de samenzweer ders wilde arresteeren, kwam het tot 'n schiet partij, waarbij de generaal en een tweede per soon werden gedood. De orde werd hersteld en verscheidene samenzweerders -werden gearres teerd. De voorgenomen putsch in Montery zou het sein hebben moeten vormen voor een alge- meenen opstand in den staat Neevo Leon. AMSTERDAM, 2 Oct. 1940 Op de beleggingsmarkt was de handel bij opening eveneens ^kalmer. Van Nederl. Staats fondsen boekte de oude Holl. Schuld een verder avans van 14 k l pet. en was hiervoor de stem ming weer zeer vast. De 33 Vs pet. 1938 be- Gebouw St. Bavo: Dameskoor St. Caecilia, 7.30 uur; Proza en Poëzie, 7.30 uur; Bestuur 3ouwvakbond, 7.30 uur; Forel, 7.30 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van nieuwe werken van Kees Verwey, 104 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teckeningen van 10 tot 12 uur en 2.30 tot 5 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: ge opend van 10 tot 9 uur. Rembrandt: „Mijn zoon, de minister", vol wassenen, 2.30, 4.45 en 7 uur. Cinema Palace: „De drie Codona's", 18-jari gen, 2, 4.45 en 7 uur. Luxor: „Zoölogica", boven 18 jaar, 2.30 en van 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Circusreizigers", eiken leeftijd, 2.30, 5 en 7 uur. Spaarne:, „Wij zijn allen geen Engelen" met Heinz Rühmann, volwassenen. Woensdag 2.30, Zaterdag 2.30, Zondag 2 en 4 uur, iederen avond 7 uur. Gebouw St, Bavo: Federatie Groenten- en Fruithandel, 7.30 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 7.30 uur; Bestuur Metaalbewerkers, 7.30 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van nieuwe werken van Kees Verwey, 104 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: ge opend van 10 tot 9 uur. Rembrandt: „Mijn zoon, de minister", vol wassenen, 2.30, 5 en 7 uur. Cinema Palace: „De drie Codona's", 18-jari- gen, 2, 5 en 7 uur. Luxor: „Zoölogica", boven 18 jaar, 2.30 en van 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Circusreizigers", eiken lefeftjjd, 2.30, 5 en 7 uur. Spaarne: „Wij zijn allen,geen Engelen", met Heinz Rühmann, volwassenen. Woensdag 2.30, Zaterdag 2.30, Zondag 2 en 4 uur, iederen avond 7 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69, telef. 11596; Grijseels en van Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Halsapotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; C. Schotsman, Binnenweg 206, Heem stede, tel. 28320. woog zich om en nabij de gebleven prijzen van gisteren. De Youngleening opende met een avans van 1 pet. op 50V& maar wegens winstaanbod trad spoedig leen reactie in tot 48%. Op de aandeelenmarkt bleek Koninklijke Olie weer gevraagd te zijn, waarom het fonds 1 a 3 pet. verbeterde tot 234236. De handel was echter spoedig na opening afnemende. Ameri kaansche oilshares waren goed prijshoudend gestemd. y In den Suikerhoek was het weer zeer kalm. Nochtans kon H. V. A. 1 a 2 pet. hoogere prij zen bedingen, n.l. 370372. Javasche Cultuur, Nisu en Vorstenlanden toonden zeer weinig ver andering. Rubberaandeelen waren van weinig belang. Er was zeer weinig handel en de stem ming voor A'dam Rubber was tamelijk prijs houdend. Tatoaksaandeelen werden op hun beurt tot weinig veranderde prijzen verhandeld. Scheepvaartaandeelen waren weer gunstig ge disponeerd en ontmoetten tamelijke vraag. Bij gevolg kon Scheepvaart Unie 1 pet. verbeteren, Kon. Boot 2 pet. en waren ook Holl. Am. Lijn, Java China Japanlijn en Indische lijnen vaster van toon. Voor Unilever ontwikkelde zich andermaal goede vraag, waardoor het fonds bij opening 2—4 pet. boven gisteren uitliep tot 124126 Vi. Voor Aku golden aanvankelijk de gebleven prij zen van gisteren n.l. 121 y,12214 en de han del hiervan was kalmer. Philipslampen konden wegens vraag 2 J43V4 monteeren tot 190191. Amerikaansche shares profiteerden van de vaste stemming in Wall- street en liepen voor Bethl. Steel ruim 2y, dol lar op. Steels konden 1 a l'/2 verbeteren. Bethl. Steel circa Anaconda Copper werd 3/8 ti 5/8 hooger verhandeld. Voorts was de stemming voor Carfoundry, General Motors, Nickel, Avia tion weer vast. Spoorwegshares konden zich ruimschoots handhaven. Kunstzijdewaarden en utilities bleven meer op den achtergrond. Bij verder verloop was op verschillende punten winstaanbod op bescheiden schaal aan le markt, waardoor een reactie intrad. Hier en daar echter toonde de beurs een vrij goed her stel, toen het aanbod was opgenomen. De Youngleening moest nog 1% prijsgeven maar kwam weer 1IJ4 in herstel. Nederl. Staats fondsen waren ook later minder vast en de 3 3 1938 schommelde vrij sterk. koninklijke Olie boekte een reactie van 2— 4%. A'dam Rubber liep 2% terug.'Oude Deli en Seriembah waren ook iets luier. Unilever moest 4 a 6% prijsgeven, waarna weer gedeeltelijk herstel intrad. Aku verloor 3 a 4%, om weer 14 2 te herwinnen. Voor Philips' lampen trad een reactie in van 2'/, k 3Ned. Scheepsbouw en Wilton Feyenoord waren zeer vast van toon. Duitsche industrieën lagen wat zwakker. Amerikaansche staalfondsen brokkel den een weinig ita koers af. Geld op prolongatie gold 2 De rioleering van de President Steynstraat en omstreken is'thans, als onderdeel van het mil- lioer.enplan aan de orde. De aanbesteding voor 't in werkverschaffing uit te voeren object heeft plaats gehad. Laagste inschrijver was A. J. de Later te Oegstgeest voor f 43500. Opvolgster was de firma A. Schorel te Haarlem voor f 52682. Geboren: 30 Sept. A. H. M. Smit—Gerritsen, d.; 1 Oct. G. J. SerneeKoster, 2 z.; 30 Sept. A. F. Gevers Deynootv. Beeck Vollenhoven, z.; 30 Sept. A. A. M. Burgerde Looze, z.; 1 Oct. M. Mosv. d. Bos, d.; 1 Oct. M. M. Alkemade— Berginski, z.; 1 Oct. M. A. Vogels—Horsten, z.; 1 Oct. H. Smal—Duivenvoorden, z.; 1 Oct. G. El lensde Groot, d. Overleden: 1 Oct. A. Servaas—Blankendaal. 64 j., Kloppersingel; 1 Oct. E. H. J. v. d. Bunt— der N.V. Autobus-Exploitatie „STORMVOGELS" Kalverstraat no. 120 te IJmuiden-Oost. Lijn HAARLEMSantpoortDriehuisVelsen PontIJmuiden-OostIJMUIDEN v.v. NZo NZo NZo NZo IJmuiden6.45 7.05 7.35 8.05 8.35 9.35 10.05 10.35 11.35 12.05 13.05 13.35 IJmuiden-Oost 6.55 7.15 7.45 8.15 8.45 9.45 10.15 10.45 11.45 12.15 13.15 13.45 Velsen Pont7.— 7.20 7.50 8.20 8.50 9.50 10.20 10.50 11.50 12.20 13.20 13.50 Driehuis 7.05 7.25 7.55 8.25 8.55 9.55 10.25 10.55 11.55 12.25 13.25 13.55 Santpoort 7.10 7.30 8.— 8.30 9.— 10.— 10.30 11.— 12.— 12.30 13.30 14.— Haarlem 7.20 7.40 8.10 8.40 9.10 10.10 10.40 11.10 12.10 12.40 13.40 14.10 Zo IJmuiden14.05 14.35 15.05 15.35 16.05 16.35 17.05 17.35 18.05 18.35 19.05 20.05 IJmuiden-Oost 14.15 14.45 15.15 15.45 16.15 16.45 17.15 17.45 18.15 18.45 19.15 20.15 Velsen Pont14.20 14.50 15.20 15.50 16.20 16.50 17.20 17.50 18.20 18.50 19.20 20.20 Driehuis 14.25 14.55 15.25 15.55 16.25 16.55 17.25 17.55 18.25 18.55 19.25 20.25 Santpoort 14.30 15.— 15.30 16.— 16.30 17.— 17.30 18.— 18.30 19.— 19.30 20.30 Haarlem 14.40 15.10 15.40 16.10 16.40 17.10 17.40 18.10 18.40 19.10 19.40 20.40 NZo Niet op Zon- en Feestdagen. Zo Alleen op Zon- en Feestdagen. NZo NZo NZo NZo Haarlem 7.25 7.45 8.15 8.45 9.45 10.15 10.45 11.45 12.15 13.15 13.45 14.15 Santpoort 7.35 7.55 8.25 8.55 9.55 10.25 10.55 11.55 12.25 13-25 13.55 14.25 Driehuis 7.40 8.— 8.30 9.— 10.— 10.30 11.— 12.— 12.30 13.30 14.— 14.30 Velsen Pont. 7.45 8.05 8.35 9.05 10.05 10.35 11.05 12.05 12.35 13.35 14.05 14.35 IJmuiden-Oost 7.50 8.10 8.40 9.10 10.10 10.40 11.10 12.10 12.40 13.40 14.10 14.40 IJmuiden8.— 8.20 8.50 9.20 10.20 10.50 11.20 12.20 12.50 13.50 14.20 14.50 Zo Haarlem 14.45 15.15 15.45 16.15 16.45 17.15 17.45 18.15 18.45 19.15 19.45 20.45 Santpoort 14.55 15.25 15.55 10.25 16.55 17.25 17,55 18.25 18.55 19.25 19.55 20.55 Driehuis 15.— 15.30 16.— 16.30 17.— 17.30 18.00 18.30 19.— 19.30 20.— 21.— Velsen Pont.15.05 15.35 16.05 16.35 17.05 17.35 18.05 18.35 19.05 19.35 20.05 21.05 IJmuiden-Oost 15.10 15.40 16.10 16.40 17.10 17.40 18.10 18.40 19.10 19.40 20.10 21.10 IJmuiden 15.20 15.50 16.20 16.50 17.20 17.50 18.20 18.50 19.20 19.50 20.20 21.20 NZo Niet op Zon- en Feestdagen. Zo Alleen op Zon- en Feestdagen. De administratie van dit blad lüehoudt zich het recht voor, haar ter plaatsing aangeboden advertentlën op rond van Inhoud of vorm niet op te •emen. De „Omroepers" (geruDrlceerde letne annonces) worden gezet In espunts-letter, voor de tekstge- leelten die het meest moeten ult- omen kan een letterhoogte van naxlmaal 12 punts (ls Va °M.) vorden gebezigd. Het gebruik van randen, lijnen, cllché's e.d. Is niet loegestaan. De breedte van „Omroe- iers" kan zUn één of twee kolom: foor één-kolommers mag de hoogte 1 regels niet overschrijden. Wij reserveeren ons net recht rteven op advertentlën olet af te ;even. Indien wij daartoe gronden aanwezig achten. Nlet-afgehaalde of nlet-doorgezonden brieven worden een maand na ontvangst vernietigd. wy kunnen geen verantwoordeiyk- neld op ons nemen voor de gevolgen van het niet of met vertraging door kenden van brieven op advertentlën af voor onjuistheden en drukfouten n de advertentlën zelve anders dan door het eventueel toestaan van :ratls herplaatsing of rectificatie. Deze algemeene voorwaarden liggen ten onzen kantore ter lezing en wor- len periodiek ln ons blad afgedrukt. ■n blliyk ls reclame tusschen de Omroepers. Eiken avond hebben deze de belangstelling van duizenden ge zinnen die dit blad lezen. V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2