M De eerelijst wordt steeds kleiner A.D.O. brengt Feijenoord zijn eerste nederlaag toe Ajax' zegetocht V.S.V. in Velsen door gestuit Groote zege van Eindhoven op Noad Quick, Go Ahead en Hengelo behalen hun eerste overwinning Alleen D. W.S., Leeuwarden en VS. V nog zonder verliespunten Mooie overwinning van fr.H.C. op Stormvogels Haarlem verrast, Blauw Wit stelt teleur Juliana verspeelt een punt bij N.A.C. Robust maargoed spel bij V.S.V-Ajax Verliespunten voor de drie leiders WEER 'N OVERWINNING VAN LEEUWARDEN Be Quick en Velocitas weer op het goede pad MAANDAG 14 OCTOBER 1940 U De eerelijst van de vereenigingen die nog geen enkele punt ver speelden is Zondagmiddag aanzienlijk kleiner geworden. Vijf van de acht clubs begingen bun eersten misstap, welke echter in geen van deze gevallen verrassend mag heeten. Ajax verloor de belangrijke ontmoeting tegen V.S.V. in Velsen, N.E.C. verspeelde een punt bij Enschedé en Juliana bij N.A.C., terwijl in het Noorden ook Sneek en H.S.C. met een gelijk spel genoegen moesten nemen. Alleen DAV.S., Leeuwarden en V.S.V. blijven dus voorloopig hun record handhaven. Opvallend zijn overigens de goede prestaties van Leeuwarden en Eindhoven, twee clubs die het vorig seizoen niet zoozeer op den voorgrond traden, maar nu aan den kop van hun afdeeling een uit stekend figuur slaan. k P- J.eÜenoord F. C. Gooi 2"°rm vogels hü. A.D.O.Feijenoord 21 D.H.G.Stormvogels 30 't Gooi—D.F.G. 1—1 D.W.S.K.F.G. 1-0 Sparta—H.D.V.S. 2—3 H.B.S.Haarlem 12 D.O.S.—V.U.C. 1—1 V.S.V.—Ajax 2-0 C.V.V.—Blauw Wit 1—1 R.F.C.Xerxes 03 V -V-: -:v' RoermondHelmond 11 B.V.V.—M.V.V. 2—1 LongaP.S.V. 12 EindhovenNOAD 50 LimburgiaWillem II 01 SPORTBEOEFENING IN DE VEREENIGDE STATEN HANDBAL Vorstelijke belangstelling EnschedeN.E.C. 22 QuickHeracles 20 WageningenTubantia 11 Go AheadEnsched. Boys 31 Hengelo—A.G.O.V.V. 5—1 yeiriig Sr een «u lie- Am. s Olie Uni- punt, mon- Ne- trieën en en stem- werkt shting rgani- ussen. sr ko naar -ïtact- an de ter eeren. ech- iatsen deze het nissie, 18). Fok- Lam- Prima Geen evoerd snschc grove 12000 1900 rleling kg. 9.80— Aar- Prijs Aan- [andel i0 per oude ^rden 0—550 hitten Vette or le- evoerd e kool 3.00 10 kg. riellng 1.80— Bieten idem kool ■oonen ppelen Drie- grove 3.50— B 3.00 L0, 45 coers Heden 8* 0* 7 91 1 8 9t -* 9 1 5 t 2 3* 5f .n Den Haag heeft de groote strijd van deze Reeling Feijenoords eerste nederlaag van het euwe seizoen opgeleverd. A.D.O. liet zien dat nederlaag van zijn start een vergissing was 0h^ee5t' beterde z«n leven met een zege tinA'F'C' en nu °P den goeden weg voort de landskampioenen met 2—1 te slaan. «C., dat den Rotterdammers vorige week A eerste puntje ontfutselde, bewees ander- "al, dat het dit jaar meenens is. De storm- ,°Sels die naar Delft waren gekomen om zich Jervan al dan niet te overtuigen, werden met ''hke cijfers (3—0) geklopt. D.W.S. heeft ech- j*r voorloopig nog de leiding. Wel was het K.F.C. een dubbeltje op zijn kant, maar !fhslotte werd het toch een 10 zege voor de baarndammerdijkers. Hermes D\fS leverde 'n el redelijke prestatie met zijn 3—2 overwin- j^'bg op Spangen tegen Sparta, 't Gooi en konden het er in tweemaal drie kwar- 'er voetballen niet over eens worden, wie van 'eh de sterkste was en deelden toen maar ten 'bde raad met 11 de punten, b W. S. H. C. 6Ones D.V.S. F. C. 0 6 4—1 0 5 13—5 1 4 7—4 1 4 4—3 1 3 7—6 1 3 4—4 1 3 4—5 2 2 3—6 3 0 49 3 0 4—11 4* 0 5 7 9 I 7 5 71 2 81 8* 2 Dlik ot," «est )ijn ieze ord aar ens 'ig- ïun ipé. PÜP De are, m," een aar ik je die, den In het begin verkenden beide ploegen het '-Tein en waren beurtelings in den aanval, barbij o.a. Vente een prachtkans kreeg door ÏJ!ssen van Choufour. Ook de Rotterdammer ?"«te echter deze kans vlak voor het doel. Het .-'toonde spel was aantrekkelijk en vlug. ®nte had weinig geluk toen hij van enkele J1 eters afstand buiten bereik van den keeper tp?en de paal schoot. Dan komt A.D.O. opzet- •Z*1 en uit een der aanvallen passeert West- °ven den uitgeloopen keeper (1—0). de rust zit Feijenoord er sterker op. Wan- ?®ër de A.D.O.-keeper de bal wegstompt, te. Na een doeïworsteling, ontstaan, bij een hoekschop op Sparta's doel, werkte Lengkeek den bal in het net. Even tevoren had een Spar taan hands gemaakt, zoodat het doelpunt niet werd toegekend en een strafschop moest wor den genomen, dien Borrani onhoudbaar nam (2—3). In het eerste kwartier werd uitstekend ge speeld. Beide partijen gaven elkaar weinig toe. Na zes minuten wist Vollenbregt echter D.H.C. de leiding te geven (10). Na 15 minuten bleek, dat de IJmuidenaren het tempo niet konden volhouden, docja dank zij hun goede verdediging bleven tot aan de rust Verdere doelpunten uit. Na de hervatting was D.H.C. bepaald in de meerderheid. Er werd tamelijk forsch ge speeld. D.H.C. kreeg een strafschop toegewe zen welke door Ditmars werd benut (20). D.H.C. bleef het spel verder beheerschen en Dijkman wist den stand tot 30 op te voeren. In het Noorden is Leeuwarden ook ditmaal troef gebleken. De Friezen zetten hun goed be gin uitermate consequent voort en klopten in Winschoten W.V.V., dait ëven daverend was be gonnen, doch nu alweer naar de lagere regi onen is teruggekeerd, met 21. G.V.A.V. schijnt dit seizoen geen adspiraties voor de eerste plaats te hebben. Het boekte bij Velocitas met 20 zijn tweede opeenvolgende nederlaag. Sneek en HS.C. noteerden als verwacht beiden hun eerste verliespunten, al werden het dan ook geen nederlagen. De Friezen speelden met 22 gelijk bij Veendam, terwijl H.S.C. bij Heerenveen, eveneens met 22, een - puntje wegkaapte. Be Quick schijnt den goeden slag weer heelemaal te pakken te hebben. De 42 overwinning bij Achilles wijst er tenminste op, dat de Groningers den strijd tegen de Friesche concurrenten ook nu wenschen voort te zetten. Ongetwijfeld zal het ditmaal een spannender strijd worden dan in de laatste jaren, toen de Groningsche clubs steeds in de meerderheid waren. Leeuwarden Be Quick Velocitas Sneek HB.C. Veendam Heerenveen G.V.A.V. Achilles 3 3 3 2 2 3 3 2 2 6 5 4 3 3 2 1 0 0 13—4 12—5 6—8 5—2 5—3 5—7 5—17 1—4 3—8 In een snellen en interessanten zij het technisch niet lioogstaanden wedstrijd heeft 't Gooi zijn tegenstander een gelijk spel afge dwongen, waarmede het eigenlijk meer kreeg dan hem toekwam. Vóór de rust was D. F. C. uitgesproken sterker, doch door weinig effect vol aanvalsspel eenerzijds en uitstekend ver dedigen der Hilversumsche achterhoede ander zijds, vermocht zij daaraan niet in doelpunten uitdrukking te geven, In de tweede helft was de thuisclub gevaar lijker en wist haar overwicht na 17 minuten in een doelpunt van Beugelaar om te zetten. D. F. C. scoorde 13 minuten later eveneens uit een comer door Zwaan tegen. Ondanks een verwoeden strijd om het winnende doel punt bleef de stand 11. '°ttit deze tenslotte bij Zaanen, die de kans ehut en de partijen op gelijken voet brengt ^-1). Beide doelen komen nu beurtelings in £6vaar te verkeeren, doch A.D.O. blijft iets terker. Zeven minuten voor het einde valt er een J^'dent voor. Scheidsrechter van Moorsel fluit !°0r een overtreding van v. d. Heide tegen "ersteyn, in het strafschopgebied, en geeft strafschop. Verschillende Feijenoord-spe- ,r's protesteeren heftig en een woordenwisse- is het gevolg, waarop de Feijenoord-spelers ^uPpen en Vrauwdeunt uit het veld worden ^Zonden. Den door de Heer genomen straf- Schop weet de Feijenoord-doelman vallend ^ast te slaan, doch de scheidsrechter laat hem "hernemen, daar Schol tens bij het nemen ''ap de strafschop niet stil stond. Thans maakt Heer geen fout en geeft zijn club de leiding '2—1)Met A.D.O. in de meerderheid komt dan het einde. D. w. S. behoeft er waarlijk niet prat op te ®*an, dat het er gisteren te Amsterdam in ge- ^f-agd is K.F. C. een 1—0-nederlaag toe te ehgen. De bezoekers namelijk bleken tegen- ^hders te zijn, die behalve een groote dosis ^houdingsvermogen weinig in hun mars had- en in dezen vorm spelend tegen geen en- e'e behoorlijke ploeg een kans zouden maken de nederlaag aan den lagen kant te hou- *h. Nu willen we niet beweren, dat de Spaarn- ^■fiimerdijkers geen behoorlijke ploeg hebben, ^aar zooals 't dezen middag ging, zoo slap, zon- 1 6r verband en onverstandig soms, klopte 't al- ^ninst. De verdediging was er weer behoor lik jlli maar de voorhoede bleek opnieuw wei- productief. Dijkstra was hier andermaal de pste en meest beweeglijke man. Hij was het 0an ook die na dertien minuten spelen zijn clUb de 'leiding gaf en ook daarna het meest ?6vaarlijk bleek voor de Koogsche defensie. e'der echter viel er, behalve van een weldadig ^netje, dien middag aan den Spaarndammer- Qijk weinig te genieten. eerste helft was de beste. H.D.V.S. nam samenspel van L. Janse en Borrani door i 9 schot van korten afstand van Lengkeek de y'ling. Sparta antwoordde met een serie aan een, welke door een prachtig schot van Drok 2*d«n bekroond (1—1). Vóór de rust kon frwta zijn veld meerderheid niet in doelpunten .''drukken en dat gebeurde evenmin in de jj'sede helft. De aanvallen van H.D.V.S., of- r'hoon veel minder talrijk in aantal, waren !?vaarlijker. Stolk gaf zijn club weer de lei- '9g (1—2). Het was andermaal Drok, die met een enorm ^°t na een voorzet van Verheul gelijk maak- Ajax heeft in Velsen de vuurproef niet met succes doorstaan. De jonge hoofdstedelijke ploeg, die met drie verdienstelijke overwinningen was gestart, moest in den alouden concurrent V.S.V. zijn meerdere erkennen en verloor met 20. Trouwens, er was dien dag in deze streken nog meer gejuich. Haarlem, Immers, dat naar H.B.S. was getogen en daar door zijn suppor ters ongetwijfeld niet als gedoodverfd overwin naar was genoteerd, slaagde erin met de geheele winst (1—2) uit de Residentie terug te komen. Ook Xerxes hield zich goed. De 3—0-zege op zijn stadgenoot R.F.C. is er een van de betere soort. Blauw Wit kan dit seizoen zijn draai van de eerste helft der noodcompetitie maar niet te pak ken krijgen. De uitwedstrijd tegen C.V.V, lever de den Amsterdammers slechts één punt op. Ook D.O.S. en V.U.C. deelden met 11 de winst broe- derlijk, maar dit resultaat lag wel zoo ongeveer in het koffiedik besloten. V.S.V. 3 3 0 0 6 9—2 Ajax 4 3 0 1 6 16—6 Xerxes 3 2 0 X 4 10—3 Haarlem 3 2 0 1 4 5—4 Blauw Wit 3 l 1 1 3 4—4 V.U.C. 3 1 1 1 3 6—8 C.V.V. 4 1 1 2 3 7—13 H.B.S. 4 1 0 3 2 7—9 D.O.S. 2 0 1 1 1 2—6 R.F.C. 3 0 0 3 0 3—14 Het begin kenmerkt zich door een overwicht van H.B.S., maar toch neemt Haarlem dan de leiding. De Winter gaat langs de lijn, hij zet voor en Bakker kopt in den uitersten bovenhoek langs den verbluften Pellikaan (01). Pellikaan vloert later de Winter onreglementair, maar van der Hulst jaagt de toegekende penalty over de lat. Na rust geeft H.B.S. aanvankelijk weer den toon aan. Doelpunten blijven vooralsnog uit, maar dan komt toch op fortuinlijke wijze ein delijk de gelijkmaker. Kramer krijgt een corner te nemen en de bal draait, door den wind in het doel (11). De spanning stijgt en het spel verplaatst zich snel van doel tot doel. De voorhoedes opereeren gevaarlijk en vóór het einde bij Haarlem met succes. De Winter zet voor en weer zet Bakker zijn hoofd onder den bal, welke onhoudbaar in het doel verdwijnt. De Hagenaars probeeren den gelijkmaker nog te forceeren, doch tever geefs. In de eerste helft wogen de partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. De Harder genoot een speciale bewaking, daar Peeters hem geep se conde alleen liet. Het spel stond op een hoog peil. Na de rust werd vlugger en enthousiaster ge speeld. Bij een snellen D.O.S.-aanval beging een der V.U.C.-backs tegenover Ewmortier een overtreding, waarvoor D.O.S. een strafschop kreeg toegewezen. Siebes voltrok het vonnis en gkf D.O.S. de leiding 1—0. V.U.C. gaf zich niet gewonnen. De Harder en v. Gelder verwisselden van plaats, hetgeen een verbetering in de V.U.C.-voorhoede bracht. Na dat de Lang twee fraaie kansen voor open doel had gehad ondernam V.U.C een snellen aanval waaruit de Harder 8 minuten voor tijd gelijk maakte (1—1). De laatste minuten werd er forsch gespeeld. Onder groote spanning kwam het einde. Beide ploegen brachten hun sterkste elftal in het veld. Pas was de bal aan 't rollen gebracht of er ontwikkelde zich een levendig spel. Snel golfde het op en neer. Het was de Ajax-linksbui- ten van Wijngaarden, die na 10 minuten spelen de eerste serieuze kans kreeg. Michel stopte den harden kogel echter prachtig. Na een klein half uur spelen echter maakte de Ajax-de- fensie een fout. Wel onderschepte Keizer den voorzet van Sterk, doch hij werkte den bal voor de voeten van Van der Kuyl, die op rustige wijze het eerste doelpunt maak te (1—0). Ondanks de groote krachtsinspan ning aan beide zijden bleef deze stand tot de rust gehandhaafd. Na de rust domineerde Ajax aanvankelijk. Het was vooral de Ajax- rechtsbuiten Fischer, die voor zijn medespelers de kansen schiep, doch Michel was ongenaakbaar. Na 25 minuten beging de Vries een overtre ding in het strafschopgebied, die de scheidsrech ter met een strafschop had moeten bestraffen. Hij liet echter doorspelen en Sterk profiteerde er van door fraai te scoren (20). Het spel werd nu ruwer Er werd sterk op den man gespeeld, zoodat een ieder blij was, toen het einde werd aangekondigd. Michel De eerste speelhelft van dezen wadstrijd was het aanzien nauwelijks waard. Slecht plaatsen en een systeemloos voetbal waren de kenmel- ken van deze periode. Zij verstreek zonder dat er doelpunten werden gemaakt. In de tweede helft begonnen de spelers direct met wat meer enthousiasme. C.V.V. maakte 15 minuten na den aanvang van het tweede ge deelte een doelpunt door Schot. De Amsterdam mers streden verwoed om den gelijkmaker. Lan gen tijd hielden Mastenbroek en van der Hor den stand, doch vijf minuten voor het einde werden zij overrompeld. Bergman kreeg het leder op den linkervleugel voor zijn voeten en loste toen een hard schot, dat Dalinga, die v. d. Oever moest vervangen, te machtig was (11), In den aanvang had het er niet veel van dat het op een flinke overwinning voor de bezoe kers zou uitdraaien, want van stonde af aan pakte R.F.C. de zaken flink aan. Het duurde echter niet lang, of Xerxes nam het initiatief over. Na twaalf minuten nam Xerxes de leiding. Kok gaf den bal door het midden goed door aan van Olffen, die met een kalm schot scoor de (0—1). Eerst kort voor de Just slaagde Xer xes er in zijn voorsprong te vergrooten. Na een algemeenen aanval passeerde van Olffen zuiver naar Hoevenberg, deze snelde naar binnen, en joeg het leder hard in het net (02). In de tweede helft gaf R.F.C. geen oogenblik den moed op, maar vermocht de sterke verde diging van Xerxes niet te passeeren. De gaster, scoorden nog eenmaal door Kruysbergen. -• 'y «Sf'i: - In de hoofdstad had Zondag de ontmoeting plaats tusschen D.W.S. en K.F.C. voor de competitie van den N.V.B. Een spelmoment voor het doel van D.W.S. (Foto Pax-Hölïaod) In het Zuiden is het weer een belangrijke dag geweest en ook de uitslagen zijn van groote beteekenis geworden. Een der feiten van den dag was de uitermate fraaie 50 overwinning, welke Eindhoven op het toch niet zoo zwakke Noad behaalde. De Eindhovenaars zetten zich hierdoor tezamen met Juliana aan de leiding, want de afdeelingskampioenen konden in Breda hun twee trotsche nullen niet handhaven en moesten tegen NA.C. met een 11 gelijk spel genoegen nemen, hetgeen overigens nog heusch geen schande is. P.S.V. heeft eveneens de Eind- hovensche kleuren uitstekend verdedigd. De Philipsmenschen behaalden in Tilburg een klei ne, maar daarom niet minder verdienstelijke 21 overwinning op Longa en verzekerden zich daarmede yan de derde plaats. Ook BV.V. schijnt er dit seizoen zin in te hebben. De 21 zege op M.V.V. wijst althans vrij duidelijk in de goede richting. Willem II herstelde zich van zijn zeer matig begin en keerde met 10 overwinning terug van zijn bezoek aan Limburgia. Roermond was zoo on verstandig Helmond de helft van den buit mee naar huis te geven. Einhoven 4 3 1 0 7 14- 5 Juliana 4 3 1 0 7 15— 6 P.S.V. 4 3 0 1 6 14— 6 B.V.V. 4 3 0 1 6 8— 8 N.A.C. 4 1 3 0 5 4— 2 Noad 4 2 0 2 4 5—11 Willem TI 3 1 1 1 3 7— 7 Helmond 4 1 1 2 3 5— 8 Roermond 3 0 2 1 2 5— 9 M.V.V. 4 0 2 2 2 4— 6 Longa 4 0 1 3 1 6—13 Limburgia 4 0 0 3 0 28 Beide partijen waren aan elkander gewaagd. RFC had zijn lichte meerderheid wel in een doelpunt moeten uitdrukken, maar het verviel weer in zijn oude zonde, een te kort spel. De rust ging in met 10 voor Helmond, dat door zijn kwleken midvoor doelpuntte. Vooral de backs en keeper verrichtten uitstekend werk. De tweede helft was grootendeels een copie van de eerste RFC had met schieten nog al eens pech. Toen de thuisclub haar fout inzag linksbinnen- kon juist een paar minuten voor het einde den gelijkmaker fabriceeren, 11- In het middenveld lieten beide partijen een vrij goed open spel zien waarin tempo zat. Het aangeven en de samenwerking tusschen de ver schillende linies was bij B.V.V. echter veel beter verzorgd. Na 19 minuten opende Nulkens op fraaie wijze met een hard schot de score, Ak- kei-mans liep 6 minuten later den bal in het B.V.V.-doel, nadat doelman Saris het leer had laten vallen (1—1). In de tweede helft werd het overwicht van de thuisclub zeer groot. Metz bracht na 10 minuten den stand op 2—1, een tweetal doelpunten van B.V.V. werden wegens overtredingen afgekeurd. Longa heeft ondanks krachtige verdediging en vlot aanvalsspel een nederlaag te slikken gekregen. PSV is aanvankelijk in den aanval, maar keeper Luytelaar, die in topvorm was, hield het Longadoel schoon. Longa opende na vier minuten spelen de score door Simons, die een goed aangegeven pass van Schellekent on houdbaar in het doel plaatste, 10. Na de rust was PSV weer voortdurend in den aanval, doch Luytelaar liet niets door. Eerst een half uur na de rust kwam de gelijk maker uit een fraaien hoekschop van Roozen- daal. Maessen kwam in botsing met Mes, hij moest het veld verlaten en werd vervangen door v. d. Kley, die vijf minuten voor het einde het winnende doelpunt voor PSV scoorde. Sneller en veel beter spel was oorzaak dat Eindhoven vrijwel doorloopend gevaarlijk was. De 50 zege is dan ook geenszins geflatteerd. Na 12 minuten heeft Eindhoven succes door midvoor de Zeeuw, die een voorzet van de Gier zuiver inschiet 1—0. Twee minuten later is het 20; na fraai werk der halflinie gebruikt de Gier zijn kans om te scoren. Nauwelijks drie minuten na de hervatting, na fraai combinatiewerk, scoort linksbuiten de Vocht onhoudbaar. 30. Noad tracht het spel te verplaatsen. De thuisploeg blijft gevaarlijk. Het duurt dan ook tot aan de 40ste minuut voor van Meulekom nummer 4 in de netten kan jagen. Vlak voor het einde weet de Zeeuw er nog een fraai doel punt aan toe te voegen. (50). In het eerste kwartier had Willem II vol komen het spel in handen. Nadat Limburgia zich Tos geworteld heeft, komt het Willem II- elftal onder een zekere druk verkeeren, maar eenige andere kansen werden door Gerards c.s. gemist. In de tweede helft is de thuisclub sterker. In het veld vlot het heel goed. maar zoodra de spelers der thuisclub voor het doel der gasten verschijnen, is het mis. De Willem II- verdediging kan dan ook telkens met succes ingrijpen. De uitvallen van Willem II zijn allesbehalve zonder gevaar en bij een daarvan plaatst Bekx den bal achter Meurders, 01. Hoe Limburgia ook werkt om in den stand verandering te brengen, alle pogingen zijn te vergeefsch. En dus heeft Ajax na een drietal be trekkelijk gemakkelijke overwinningen, in üjn vierden wedstrijd het loodje moeten leggen. Een wonder is dit niet. VSV is altijd eert der felste- tegenstanders van de hoofdstedelingen geweest en men behoefde er niet aan te twijfelen, dat de Velsenaren ditmaal zouden trachten de jonge ploeg van de Amsterdammers eens een lesje te geven, dat hén in alle opzich ten duidelijk maakt dat de naam van weleer niet voldoende was om een mooi record te handhaven. Nu moet men niet denken, dat de Ajaxieden in Velsen als brave schooljongetjes met de armen over elkaar hebben staan toezien hoe hun gast- heeren een voetbaldemonstratie gaven. Integendeel, de jongere gasten hebben het rustige maar robuste en productieve spel van VSV beantwoord zoo fel en beslist als zij dit maar konden. Door verschillende omstandigheden is het hen niet gelukt de punten te veroveren. In de eerste plaats door hun zeer korte spel, dat tegen de gave aanvals- en verdedigingstaktiek van de Velsenaren niet was opgewassen. In de ticeede plaats klopte de verdediging van VSV in alle opzichten en tenslotte heeft doelman Michel weer eens laten zien wat- hij aan verdedigingscapaciteiten in zijn mars heeft. Vooral in de tweede helft heeft hij de Amsterdammers en ook zijn eigen menschen, die toch wel wat van hem ge wend zijn, in verbazing en verrukking ge bracht door zijn schitterende staaltjes. Alles bijeen zou dit een echte competitie wedstrijd van de goede soort zijn geweest, wanneer niet tegen het einde de gemoede ren tot een zoodanige graad van verhitting waren gestegen, dat het forsche en robuste dat dezen wedstrijd kenmerkte, in een ruwe smijtpartij was overgegaan. Gelukkig duurde zulks niet lang meer, want het klokje van den scheidsrechter had de twee maal drie kwartier al aangewezen, voordat er incidenten van dl te ernstigen aard konden gebeuren. Ondanks de nederlaag behoeft de jonge Ajax-ploeg den moed niet op te geven. Zoo langzamerhand zien we uit deze combinatie wel wat groeien en is men eenmaal inge speeld, welnu, dan kan het spoedig weer die richting uitgaan, dat het aloude Ajax ook zijn aloude plaats weer inneemt. VSV staat er dit seizoen uitstekend voor. De Velsenaren beschikken over een voor treffelijke ploeg, waarvan vooral de ver dediging mag worden genoemd en ge roemd. Bovendien hebben de roodwitten dit seizoen een onverwacht fortuintje ge kregen in den persoon van den bekenden SVV-spil Poulus, die zich, gezien zijn spel van dezen middag, uitstekend in het kader van zijn nieuwe ploeg heeft aangepast en daar' aanvallend zoowel als verdedigend een van de beste krachten was. Van de voorhoede hebben we bij andere gelegen heden wel eens beter werk gezien. Onvol doende was deze echter ook thans niet... In de Vereenigde Staten worden pogingen aangewend de sportbeoefening meer te ver spreiden onder alle kringen van het Amerikaan- sche volk. In tegenstelling met de dichtbezette tribunes op sportvelden en in de stadions, is het getal van hen, die praktisch de sport beoefenen, verrassend gering. John Kelly, die in 1920 te Antwerpen Skiff kampioen werd, heeft reeds een ontwerp ge maakt voor de reorganisatie van de Amerikaan- sche sport, waarin ook de sportbeoefening door vrouwen is opgenomen. Binnen afzienbaren tijd zullen de beste sportleeraren en geneesheeren bijeenkomen om zich over dit belangrijke on derwerp te beraden en een omvangrijk werk programma voor de nieuwe sportorganisatie te stellen. Ten aanschouwe van drieduizend toeschou wers heeft te Kristfaanstad de handballanden- wedstrijd tusschen Denemarken en Zweden plaats gehad. De Deenen wonnen met 84. In het Oosten heeft NEC zijn eerste puntje verspeeld. Dit is echter verwonderlijk noch on eervol. De uitwedstrijd bij Enschede is nu een maal nooit een klusje dat men zoo tusschen neus en lippen door opknapt en vooral nu de Sportclub groote plannen schijnt te hebben, kunnen we de puntenverdeeling voor de leiders lang niet slecht noemen. Nadeel hadden de Nijmegenaren van hun gedeeltelijk verlies ook niet veel, want Tubantia verspeelde bij Wage- ningen met 11 eveneens een punt, terwijl Heracles, dat na een goeden start aan het af zakken is geslagen, zich in Nijmegen met 20 door Quick de les liet lezen. Go Ahead slaagde er eindelijk in te Deventer zijn eerste succes te behalen op Enschedesche Boys, dat met 31 werd geklopt. AGOVV echter boekte een nieu we nederlaag. Hengelo slaagde erin tegen de Apeldoornsche ploeg met niet minder dan 51 zijn eerste ««verwinning te bevechten. N. E. C. 4 3 1 0 7 14—7 Tubantia 4 2 2 0 6 135 Heracles 4 2 1 1 5 94 Wageningen 4 2 115 105 Enschede 4 12 14 9—8 Ensched. Boys 4 2 0 2 4 710 Quick 3 1113 6—5 Go Ahead 3 1 0 2 2 4—11 Hengelo 4 1 0 3 2 914 A. G. O. V. V. 4 0 0 4 0 5—18 Reeds direct moest de Sportclub-doelman handelen^ optreden bij eenige felle schoten van Löwenstein. Nadat aan den anderen kant ten Duis buiten bereik van den NEC-doelman tegen den paal heeft geschoten, forceerde Sportclub een corner waaruit De Ruiter fraai inschoot (1—0). Na de hervatting kwamen de bezoekers ge weldig opzetten. Uit een corner die Hagels cadeau gaf, wist Wiskamp prachtig langs Pieters te schieten (21). NEC bleef ook hierna de best spelende ploeg en het verwon derde niemand toen ten Velde uit een voorzet van Löwenstein den stand op 12 bracht. Hierna was het woord weer aan de thuisclub en 10 minuten voor afloop schoot Dalenoord hoog op doel, waarbij de NEC-doelman vol komen verrast werd en den bal achter zicli in het net zag verdwijnen (22). Heracles speelde technisch beter, maar de Nijmegenaren wierpen zich direct enthousiast in den strijd. Beide keepers kregen herhaal delijk gelegenheid hun capaciteiten te toonen. Tot aan de rust bleef de stand 00. In de tweede helft nam de Quick-voorhoede direct den bal mede, Lampe plaatste naar Engelsman, die keeper Dekkers totaal ver raste met een fraai schot. (10). Heracles zette nu alles op alles, maar de Quickverdediging was uitstekend in vorm. Quick speelde in vlot tempo voort, totdat van der Tol 2o scoorde. Over en weer volgen eenige aanvallen met Wageningen iets in de meerderheid. Na vijftien minuten krijgt Booy een vrijen schop te nemen, van Eist liep te vroeg uit en de bal verdwijnt in t doel, 10 voor Tubantia. Wageningen zet alles op den aanval en na tien minuten maakt Zittersteyn gelijk bij een door Drost mooi aangegeven bal, 11, waarna het rusten is. Na ed rust is Tubantia eerst in den aanval doch spoedig neemt Wageningen het spel in handen. Eenerzijds door het te kort spel van Wageningen en het stug verdedigen van de roodwitte achterhoede, blijft de stand onge wijzigd. I In tegenstelling met de vorige week hebben de roodgelen ditmaal hun aanhang niet teleur gesteld. Vooral de achterhoede v&n de thuis club heeft zich uitstekend geweerd. Of het voor- hoedevraagstuk met de opstelling van eenige jongere spelers op de midvoor- en binnen plaatsen is opgelost, betwijfelen wij. Wel lijkt ons de rechtbinnen Koster zijn plaats waardig. De wedstrijd begint met eenige aanvallen der bezoekers, welke echter op niets uitloopen. Na tien minuten weet Dekker uit een goeden voor zet van De Vries in te koppen. (10). Na een offensief van de Boys is Go Ahead weer in den aanval en Dekker weet weer te doelpunten, doordat de keeper den bal laat vallen. (20). Na de rust zijn de Boys weer in den aanval, waarbij vooral keeper De Roo goed werk ver richt. Vrij onverwacht ontstaat aan de andere zijde succes, doordat, doordat de keeper den bal weer laat rallen. Een kwartier voor het einde weet de linksbuiten der gasten de eer te redden. (31). Na een kwartier neemt Hengelo de leiding als na een goed combinatiespel van de gebr. Analbers, de oudste met een hard schot Mus ketier het nakijken geeft. (1—0). Wanneer er bijna een half uur gespeeld is, vuurt Analbers Sr. een kogel af die via de handen van den doelman tegen de lat komt, waama v. d. Kui len er handig 2—0 van weet te maken. Uit een vrijen trap komt de bal bij Analbers Jr., die met een scherp schot Musketier opnieuw laat visschen, 30. Rust. In de tweede helft is het spelpeil nog min der. De bezoekers zien geen kans om van de meest opgelegde ballen te profiteeren. Aan den anderen kant is het Analbers Jr., die uit een voorzet van Ponsioen den stand op 40 weet te brengen. Bij een aanval der bezoekers glipt doelman Van Raalte een schot van Zoetbrood door de vingers, waardoor de Apeldoomers de eer redden, 4—1. Door goed samenspel van de gebr. Analbers weet men dan tenslotte den eindstand op 51 te stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 7