Mislukt seizoen in Zandvoort Haarlem, 15 Oct. Laatste Nieuws Notaris R. C. A. van Cranenburgh SPORT EN SPEL DINSDAG 15 OCTOBER 1940 Oorlog en regen als spelbrekers 'n Persoonlijkheid AGENDA STADSNIEUWS Zomerrevue Wat brengt de winter Een Amsterdamsche Jongen 25 jaar notaris te Haarlem R-Kr OPENBA RE, Ontspanning voor de Jantjes NIEUWE GRACHT De vrome leugen Donateursuitvoering van Thalia „Waagstukje" kost chauffeur 3.— of 2 dagen BURGERLIJKE STAND OPLUISTERING AAN- BIDDINGSFEEST Door den R. K. Volksbond REDDINGSBRIGADE VAN BLOEMENDAAL BEVERWIJK T uinbouwstudieclub VOETBAL Lisse I—G.S.V. I 0—5 WATERPOLO De wintercompetitie WIELRENNEN Excelsior ZWEMMEN De kringzwemcompetitie MODERNISEERINGEN BIJ DE POLITIE VELSEN Opgave van rubberbanden Werkloosheid iets toegenomen Gegund SANTPOORT IJMUIDEN V.V. „STORMVOGELS" Voorzitter en Secretaris gehuldigd Bioscopen 16 October Apotheekdiensten DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM Ital. weermachtsbericht BRITSGH ESKADER WEER BESTOOKT Bomaanvallen op vliegvelden en versterkingen Receptie K.Z.O.S. Na een reeks weinig geslaagde sei zoenen maakte Zandvoort zich in het be gin van 1940 op voor een grootsche propa- ganda-vlucht die zou toonen dat deze bad plaats alles kon bieden wat een vacantie- hart maar kan verlangen. Maar de eerste zuid-wester heeft eind Sep tember de duizenden badstoelen van het smalle zandtapyt weggebezemd. Kaal en triest slingert de smalle duinreep langs zee zich naar het noorden, waar in de verte de pieren van iJmui- den in zee steken. Niets is ei meer wat ons herinnert aan het zonnige en altijd weer be- koorende strandleven; alleen misschien de lee gt terrassen,waar enkele weken geleden nog zoete melodietjes van strijkjes over de hoofden der badgasten wiegden en nu een kille wind krijgertje speelt met vuile papiertjes. Ook in het dorp zien we de vale herfstkleuren in het gebladerte geschilderd en trekken door de stra ten alleen nog maar haastige bonnenhalers, die nu den badmantel met een tweedjas hebben verwisseld. Als de bladeren aan de boomen zijn de typisch Zandvoortsche verschijnselen ver anderd en lang zal het niet duren of zij zullen gelijk, met de bladeren verdwijnen. Maar voor dat nieuw groen hier aan de boomen bot, wil len wij nog de stem hooren van den directeur van de Vereeniging voor Vreemdelingen Ver keer, den heer G. Kiefer, die bij den aanvang van het verstreken seizoen als een der organi satoren van de plannen voor 1940 veel werk verzette. Zooals wij destijds schreven had de badplaats het in April bijzonder druk. Vele pensions en hotels waren besproken en alles wees er op, dat een goed jaar werd ingeluid. 10 Mei werd ech ter de dag waarop voor de badplaats een eigen aardige vreemde stilte intrad, die de gezichten van vele exploitanten en winkeliers deed ver somberen. Zou er nog iets van het seizoen terecht ko men? Zouden de menschen, ook al zou de oorlog in ons land geëindigd zijn, weer zooals anders van hun vacantie profiteeren en Zandvoort, dat dit maal zooveel te geven had, bezoeken? Het wa ren allemaal vragen, die tot half September herhaald werden, maar die aan den werkellj- ken toestand niets veranderen. De oorlog had veel in ons land veranderd en maakte Zand voort het kind van de rekening. Want de opleving, die in de prachtige, Juli dagen te bespeuren viel, was ook niet van lan gen duur. Pluvius speelde in de zomermaanden, die slechts af en toe zomersch waren, de eerste viool en bedierf voor velen met zijn geknars den lust om naar zee te trekken. Zeker er zijn Zondagen geweest, dat de strandpachters met wijde oogen de „invasie" op het strand hebben gadegeslagen en dat het Zuiderbad meer gasten telde dan in vorige ja ren. Maar al deze merkwaardigheden maken nog geen geslaagd seizoen. Want daarvoor zijn zonnige maanden, aantrekkelijse attracties en vacantielustige badgasten noodig. En van al deze dingen, zegt ons de directeur, hebben we niet te veel gehad. De attracties, die wij voor dit jaar hadden voorbereid, konden lang niet alle doorgaan. De motorraces, het vuurwerk, de groote kinderfeesten en talrijke andere feesten vielen in het water. De 'uitbrei ding van den treinenloop is ook uitgebleven. Het doorgaans niet al te gunstige weer is ook een groote handicap gebleken. Immers wanneer er geen zon in een badplaats is, dan is de glans van het aantrekkingspunt verdwenen. En hoe wel er weken zijn geweest, dat de toevloed van badgasten sterk toenam, hij is toch niet van permanenten aard geweest. Er zijn natuurlijk vele oorzaken voor dit verschijnsel te noemen, maar de voornaamste achten wij toch wel de weinige verkeersmogelijkheden in den avond en de verordening, waarin gelast werd, dat men zich 's avonds na tien uur niet meer op straat mocht bevinden. Toch zijn er wel enkele lichtpunten te noemen in het niet al te florisante zomer seizoen. Zoo zijn daar o.a. het groote wie- lerfestjjn te Zandvoort, dat duizenden sup porters naar zee lokte, de prachtige Zonda gen en het Ruiterfeest, waar vele Zand- voorters hun profijt van hebben getrokken. Momenteel is er een stilte, omdat de voorbe reidingen voor het winterseizoen in vollen gang zyn en er nog geen enkel definitief plan is ver schenen. De vele Haarlemmers, die andere ja ren Zandvoort ook na den zomer druk ijpzoch- ten, zullen onder de huidige omstandigheden wel in de bloemenstad blijven, terwijl de Zand- voorters zelf ook aan de eischen van den tijd gehoor moeten geven. De vermakelijkheden, waaronder ook de tooneelvoorstellingen, zullen op een zoodanig tijdstip moeten worden ge houden,. dat iedereen in de gelegenheid is ze te bezoeken. Dat vraagt natuurlijk nog wel wat hoofdbrekens, maar daar schrikte het V.V.V. niet voor terug. Moeilijkheden zijn er om op gelost te worden, dus worden ze dat ook. We weten wel, dat men in Zandvoort niet aan wonderen gelooft en dat doen wy ook niet, maar toch is het hier de wensch van velen, dat spoedig, zeer spoedig zelfs een grootsche herleving in het Zandvoortsche leven verschijnt, dat voor allen een nieuw licht en goede hoop op de toekomst geeft. Het Vreemdelingen Verkeer in Zandvoort is aan dit zomeréchec geenszins schuldig, want zonder verflauwen is er maanden achtereen gewerkt, om van het seizoen te maken, wat er onder de huidige tijdsomstandigheden van te maken viel. En wanneer een ken tering in de tijden gekomen is, twijfelen wij er niet aan of dank zij de bemoeienis sen van het V.V.V. zal Zandvoort een her bloei beleven, die niet alleen noodzakelijk, maar hoogst dringend is. Het Nederlandsch Toon eel, directeur Cor Van der Lugt Melsert, zal op Woensdagavond 16 October, aanvang zeven uur, in den Stads schouwburg te Haarlem opvoeren „Een Am sterdamsche jongen" of „Het Buskruitverraad in 1622" van den beroemden schrijver mr Ja cob van Lennep. De auteur componeerde rond het vermaarde buskruitverraad een argelooze maar pakkende geschiedenis, die aan de boos heid haar straf en aan deugd en kloekheid haar loon geeft. En die kloekheid, fiks van den tong riem gesneden, lang niet afkeerig van humor en onschuldige schelmerij, leeft ten voeten uit, en zoo fleurig als men het verlangen kan in den weergaschen, zangerlgen, speelschen jongen met het gouden hart. Arend. Wij verklappen ue spannende historie niet. De ouderen kennen haar nog uit een roemrijk tocneelverleden en zij zullen, neen zy moeten hun kuikens van tien tot vyf en twintig of méér jaren mee naar den schouwburg nemen. In het stuk treden op: Magda Janssens, Car- la.de Raet, Corrie Korevaar, Lena Kley, Stine Lerou, Louis Saalborn, Anton Roemer, Louis van Gasteren Johan Elsensohn, Johan Schmitz Guus Oster, Hans van Meerten, Eduard Pal mers. Han Bentz van den Berg, Johan te Wïchel. De regie is gevoerd door Cor Hermus, de dé cors van Oud-Amsterdam zijn ontworpen door Jacques Snoek en Karei Bruckman. Op 20 October a.s. zal het 25 jaar geleden zyn, dat notaris R. C. A. van Cranenburgh te Haarlem als notaris werd benoemd. In den loop der jaren heeft hij zich op Velerlei terrein bewogen en groote achting verworven door velen met raad en daad by te staan. Steeds heeft hij voor de belangen van het notariaat op de bres gestaan, hetgeen ook door zijn collega's is gewaardeerd door zyn verkiezing tot lid van het hoofdbestuur der Broederschap van Notarissen, tot lid Van de Kamer van Toe zicht op de Notarissen en Candidaat-Notaris- sen, tot voorzitter van den Ring Haarlem dier Broederschap en tot voorzitter van de Ver eeniging van Notarissen voor Haarlem en Om streken. Voorts is de jubilaris lid van den Voogdy- raad, lid Van het College van Regenten van de Strafgevangenis en van het Huis van Be waring, voorzitter van het R.K. Diocesane Universiteitscomité van Noord-Holland, en Re gent van de Hofjes van Beresteyn en Mr. Codde genaamd Spoorwater. Toen na den wereldoorlog in Nederland een groot aantal Duitsche, Hongaarsche en Oosten- rijksche kinderen ondergebracht waren, heeft hij als voorzitter van het R.K. Huisvesting comité te Haarlem zich te Weenen en Boeda pest persooniyk van den toestand op de hoogte gesteld en verwierf hij de onderscheidingen van het Roode Kruis van Hongarye en vfen Oosten rijk. In verband met een sterfgeval in de familie kan de jubilaris op 20 October niet ontvangen, en zal hy eenige dagen afwezig zyn, teneinde zich aan alle huldebetoon te onttrekken. Donderdag as. zal er wederom een avond voor de Jantjes worden gegeven. Optreden van het Accordeon-orkest „Acoor- dia" en James Belt kleinorkest. Burgers, die het ontspanningswerk willen steunen, kunnen aan onderstaande adressen alle gewenschte inlichtingen verkrygen. Voor het Militaire Comm. Spruitenbosch- straat 1; Burger Comm. Rollandstraat 68; Leid- schevaart (Penn.) 62; Oost-Indiëstraat 117 en 73; Brouwerskade 17, tel. 15884 (Giro 306707); Brouwersplein 40; Barrevoetestraat 1 r. Voor haar eerste uitvoering in dit seizoen heeft de R. K. Tooneelvereeniging Thalia een stuk van den Vlaamschen schrijver Jacq. Bal lings gekozen. En zy kon dit, beschikkende over spelers van het formaat van Piet van den Nouw- land en mevrouw LoerakkerDingerdis, doen, maar toch gelooven wij, dat zij de moeilykhe- den van een spel in de Vlaamsche taal wel eenigszins onderschat heeft. Er waren niet veel spelers achter het voetlicht, die het sappige Vlaamsch beheerschten. Met een beetje donker uitspreken van de klinkers komt men er niet. De ronde, aanstekelyke Vlaamsche humor voel den de Thalia-leden echter goed aan. En dat was meer dan slechts een compensatie voor het gemis aan taal. Jacq. Ballings is in ons land geen onbekende. Wij herinneren ons zyn „Amor in de pastorie", dat door de Vereenigde Haagsche Spelers vele malen op de planken werd gebracht. Dat was een luchtig en lustig spel, maar met een heel emstigen en heel diepen ondergrond. En van ,De vrome Leugen" kunnen wy hetzelfde zeg gen, al moeten wü opmerken, dat de speelsche fragmenten veel beter geslaagd zyn dan de dramatische. Een louter zonnig blijspel ware ons liever geweest van hem, omdat de humor hem het beste ligt en het dramatische al gauw onnatuurlijk wordt. Zoo was het ook hier; als Gieleken, de schapenboer, de kamer van moe der Doka binnen komt, is er direct de sfeer van een Vlaamsche boerenbruiloft, niet kluchtig en niet goedkoop, maar van een gezonde en volle levensvreugde. Die zuivere sfeer ontbreekt in de gedeelten, waarin moeder Doka's zoon Wi- mus, die het licht van. zyn oogen moet mis sen, zijn stryd tegen levensmoeheid uitvecht. En daaruit volgt, dat Pieter Loerakker, die de rol van Winus speelde, een veel moeilijker op gave had, om die figuur aannemeiyk uit te beelden dan Piet v. d. Nouwland om Gieleken te doen leven. De laatste maakte van den eeuwig-jongen, altyd vrooiyken en ondanks zyn 67 Jaar trouw lustigen schapenboer een zoo levensechte fi guur, dat hy in feite het heele stuk droeg. Daar- by kwam nog, dat zijn Vlaamsch het Vlaamsch het meest van alle spelers nabij kwam. Moeder Doka, de uitverkorene zijns harten, werd gespeeld door mevrouw LoerakkerDin gerdis, en zy deed dat op zeer verdienstelyke wyze. De pastoor van Martien Langeveld was het type van den tooneelpastoor, een vroom en eerbiedwaardig man. Winus Woms, de blinde novellenschrijver, kon ons niet ten volle bevre digen; de rol lag Piet Loerakker niet; toch wist hy in sommige scènes ontroering te wek ken. En ten slotte waren er Joop Mulders, die een rake typeering gaf van den gierigen boer Kozyn Joop, zyn sullige dochter Nathalie (Ber tha Koevoets) en de oplichter Bruno Tap, een braniekerel, gespeeld door Martien Bynsdorp. Riet van Doom, een nieuwe aanwinst van Thalia, die de rol van Elsje, oe pleegdochter van Moeder Doka, fyntjes vertolkte, wordt hier wel op de laatste plaats genoemd, maar dat wil niet zeggen, dat zij de minste was. Integendeel, hoewel hier en daar nog wat „tooneelmatig" en niet los genoeg, was haar spel van een ge halte, dat het beste belooft voor de toekomst. Het stuk, vooral de vroolyke gedeelten eruit, had by het talrijke publiek een groot succes. Mt. Op 5 September had een chauffeur uit Haar lem even voor tienen nog een „vrachtje" weg gebracht. Toen hy met zyn wagen in de Kruis straat terug kwam, had het al tien uur gesla gen en was hij dus in overtreding. Voor den kantonrechter moest de dader van het „waagstukje" gistermorgen verschynen en hy hoorde, dat de ambtenaar van het O.M. een boete van f 6 subsidiair 3 dagen hechtenis eischte. De Kantonrechter veroordeelde hem tot een boete van f 3 te vervangen door 2 dagen hechtenis. Geboren: 15 Oct.: E. A. MilatzZegers, d.; 14 Oct.: M. StamPrevost, d.; 14 Oct.: J. de VriesBrugman, d.; 15 Oct.: M. de MolMeln- ders, d.; 14 Oct.: H. L. GraSmanLau, z.; 13 Oct.: M. BoeschotenBijvoet, d.; 15 Oct.: L. BlokGoger, z.; 14 Oct.: A. M. van der Velde Stijnman, z.; J. L. RussellKammijer, z. Overleden: 12 Oct.: L. VerduijnLoenen, 75 j., Gen. Bothastraat; 13 Oct.: A. M. Maters Smits, 68 j., Lorentzkade; J. N. van der Vlerk, 77 j., Leidscheplein12 Oct.: J. A. M. Davids Sanberg, 77 j., Garenkokerskade; 13 Oct.: P. C. Elik, 52 j., Maerten van Heemskerkstraat; P., 23 d„ z. v. C. A. Keyzer, Hazepaterslaan; 14 Oct.: G. van Elvan Doomum, 77 j., Hazepa terslaan; P. Wouda, 85 j„ Oranjestraat. Zooals enkele jaren gebruikelyk is, zal ook dit jaar op Zondag 20 October door de Com missie voor de geestelijke belangen van den Kath. Volksbond in de kerk van den H. An- tonius van Padua aan de Nieuwe Groenmarkt het plechtige Aanbiddingsfeest gevierd worden. Dezen dag zullen de leden van den Kath. Volksbond met hun gezinnen aan Jezus in Zyn H. Sacrament hulde en eerbied komen brengen. De commissie spoort de leden dan ook aan allen aanwezig te zijn, orrr eens harteiyk te komen bidden voor een rechtvaardigen vredè. De BJoemendaalsche Reddingsbrigade hield onder voorzitterschap van dr. W. D. van OMen- borgh haar belangrijke najaarsledenvergadering in hotel Roozendaal te Overveen, In een ernstige openingsrede wees de voor zitter op de zoo geheel andere omstandigheden, waaronder thans deze byeenkomst gehouden moet worden. Vervolgens wijdde de voorzitter eenige ge voelvolle woorden aan de nagedachtnis van mevrouw Meijerink, die in leven op zoo voor beeldige wijze haar man heeft gesteund In de vervulling van zyn taak. De behandeling der agendapunten had een zeer vlot verloop. Tot leden der Kascommissie voor het boekjaar 1940 werden benoemd de heeren Smalhout (voorzitter), Dixon en B. J. Kuyl. Het volgen van cursussen in E.H.B.O. en het bywonen de zwemoeiemngen in Stoop's Bad is voor een reddingsbrigade van zoo over wegend belang, dat hierin geen verslapping geduld mag worden. De E.H.B.O.-cursus, on der persoonlyke leiding van dr. Van Olden- borgh, zal wegens de verduisteringsmaatregelen niet meer in het Kennemer Lyceum gegeven worden, maar in het gymnastieklokaal in het Politiebureau te Overveen. De lessen worden ge geven op de Woensdagavonden, om half acht des avonds, ingaande Woensdagavond 23 Octo ber a.s. Men verwarre dezen cursus niet met dien van den luchtbeschermingsdienst, waar omtrent nadere mededeelingen gedaan zullen worden. Dezwemoefeningen in Stoop's Bad zyn Maandag 14 October begonnen. De brigade ver wacht een flinke opkomst van haar leden. Daar het de bedoeling is, weer een aantal leden voor een der diploma's (a, b en c) van den Nederlandschen bond tot het redden van dren kelingen op te leiden, wordt aan alle leden die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, verzocht aan het secretariaat op te geven voor welk diploma zy wenschen op te gaan. Als instructeurs werden reeds aangewezen de hee ren Dixon en Van Donkelaar. Het zwemuur is des Maandagsavonds van acht tot negen uur. Men zal reeds om kwart voor acht in de kleedvertrekken worden toegelaten, voorzoover deze dan al vry zijn. Daar het hier geen ge sloten vereenigingsuur betreft, kunnen de E.H.B.O.-ers ook niet-leden op dit zwemuur verwachten. Aan mej. H. Kans en de heeren J. Huyboom en J. van der Pol werd op deze vergadering uitgereikt het op 31 Augustus j.l. behaalde kustwachtdiploma van bovengenoemden bond. Daar het de Bloemendaalsche Reddingsbri gade bekend was dat de zusterbrigaden te Rot terdam en Schiedam in de oorlogsdagen aan leden en aan materiaal zeer zware offers heb ben gebracht, werd besloten aan beide briga des een bedrag van f 7.50 te schenken. Hedenavond houdt de Tuinbouwstudieclub Beverwyk en Omstreken een ledenvergadering in het Veilinggebouw 't Centrum. In deze by eenkomst zullen o.m. wenken gegeven worden voor het zaaien van marktbloemen, terwijl de heer C. Bak een inleiding houdt over het trek ken van Chrysanten. Voorts zal een onderlinge keuring worden gehouden, speciaal voor chry santen en fruit. Als begonnen wordt is G.S.V. het eerst in den aanval. Zoodra de L.-verderiiging even verslapt, is het eerste doelpunt geboren (01). Niet ontmoedigd valt Lisse aan en de G.S.V.-keeper heeft niet over fortuin te klagen als de bal via den paal wederom in het veld terecht komt. Bliksemsnel gaat G.Vfi. er vandoor en voor men goed weet wat er gebeurt, ligt no. 2 in de tou wen. Vóór de rust weten de gasten nog een doelpunt te scoren (03). Na de hervatting is Lisse een kwartier in den aanval geweest, waarin het zeker een doelpunt verdiend had. G.S.V. neemt hierna het spel weer in handen en weet met nog 2 goede doel punten den stand op 05 te brengen. De Nederlandsche Zwembond en de kring Haarlem van den N.Z.B. organiseeren evenais andere Jaren een wintercompetitie voor water polo-zeventallen. De D.W.R.-dames komen als eenige Haarlemsche damesploeg uit in de bonds- competitle, te zamen met de zeventallen van HZ PC, UZC, ADZ en de Otter. Er za' een halve competitie gespeeld worden. Echter zal DWR zoowel uit als thuis tegen UZC en ADZ spelen, zoodat er totaal zes wedstryden voor d» Haarlemsche dames op het programma staan. HFC en DWR spelen eveneens een halve com petitie met HZ PC, UZC, het Y, RZC en Zian. De Haarlemsche zeventallen spelen acht wedstrijden. HPC speelt uit en thuis tegen Zian en DWR, terwyl DWR twee maal tegen HPC en UZC zal uitkomen. In de Haarlemsche kringcompetitie komen 25 zeventallen uit. De indeeling is als volgt: Dames: Haarlem 1 en Haarlem 2, HPC. DWR 2, HVGB, VZV. Heeren le klasse: Haarlem 1, HVGB 1, VZV 1 en HPC 2. Heeren 2e klasse: Haarlem 2, HVGB 2, VZV 2, DWR 2 en HPC 3. Heeren 3e klasse: Haarlem 3, HVGB 3, DWR 3, Wlatertrappers, HPC 4. Heeren 4e klasseHaarlem 4, HVGB 4, DWR 4, KZ en HZV. Zondag a.s. zullen reeds de'eerste wedstryden in Stoop's Bad gespeeld worden, na afloop van de eerste ontmoeting van de Haarlemsche zwem- competitie. HVGB 2—Haarlem 4 en Haarlem 4 —HVGB 4. De H. R. C. Excelsior hield Zondag haar laat- sten wedstryd in de najaarscompetitie. Ditmaal werd gereden een recordwedstryd. Uitslag A klasse 60 K.M.: 1. C. de Gier, tyd 1 uur 46 min. 23 sec.; 2. J. Walgien; 3. H. van Dyk; 4. B. Fennls; 5.' J. Lasschuit. B klasse 60 K.M.: 1. B. Kleinhout. tijd 1 uur 47 min. 26 sec.; 2. Chr. Schelfhout; 3. G. van Dijk. C klasse 25 K.M.: 1, R. van Tongeren, tyd 44 min.; 2. E. Lekveld; 3. B. Boersma; 4. C. Boers- *na. Junioren 25 K.M.: 1. H. Walgien tyd 46 min. 12 sec.; 2. H. Jas; 3. Opstal; 4. Evert; 5. Pettér. De eerste ontmoeting van de kringzwemcom petitie, die as. Zondag, evenals verleden jaar, door H.V.G.B. in Stoop's Bad zal worden ge organiseerd, belooft, gezien de groote inschrij vingen, een groot succes te worden. Waren er verleden jaar op enkele nummers 10 deelnemers, thans zullen er op de nummers 50 meter school slag heeren nieuwelingen en op de 50 meter borstcrawl dames niet minder dan 70 dames en heeren starten. Er zijn inschryvingen van Haar lem, H.P.C., V.Z.V., D.W.R., H.V.G.B., Nereus en K. Z. Verscheidene jeugdige zwemsters zijn m de afgeloopen maanden naar voren gekomen. De 50 meter borstcrawl dames zal dan ook een mooie race kunnen worden. Gegadigden voor de eerste plaats zyn: mej. H. Bakker (HPC), mej. Burggraaf (Nereus), de dames M. en H. Zie ren van D.W.R., «nej. M. Kwak (VZV), mej. P. van Daatselaar (Haarlem) en mej. Heisterkamp (HVGB). Ook de estafette is goed bezet. 12 ploegen zul len starten op de 5 maal 50 meter vryen slag estafette heeren nieuwelingen. Naast deze kringnummers zal tevens de In Memoriam dr. W. E. Mêrens-beker voor ploegen van Midelb. scholen verzwommen worden en zul len er voor H.V.G.B.-adspiranten eenige num mers op het programma voorkomen. De jongste meisjes en jongens zullen elkaar bekampen op de 25 M. borstcrawl, de ouderen moeten 50 M. borstcrawl zwemmen. van gezag... representa tief... zelfbewust, pres tige afdwingend... enfin U weet het wel, dit is grootendeels te danken aan de kleeding. Elk costuum, dat wij af leveren is represen tatief. Mede door de prima Engelsche stof fen. Heeren-Kleedermakerij Alleen: Groote Houtstraat 48, Haarlem Telef. 10477 Reeds geruimen tyd is de behoefte gevoeld aan het inrichten van een kleederdrooginrich- ting in het politiebureau. Nu het winterhalf jaar aanbreekt, komt het B. en W. noodzake- lyk voor, deze voorziening te treffen. Ook het personeel van den luchtbeschermingsdienst zou gebaat zyn met een gelegenheid tot het drogen van kleeding. De kosten van het verbouwen vlan een bestaande ruimte en .het aanbrengen eener drooginstallatie worden geschat op on geveer f1200. Daarnevens dient ten bate van de dactylos- copische en fotografische afdeeling te worden overgegaan tot aanschaffing van eenige mo derne apparaten. Daar van deze afdeeling meer en meer moet kunnen worden gevergd, is het van belang haar naar behooren te outil- leeren. De kosten hiervoor worden geraamd op rond f 900. B. en W. stellen den raad voor deze credie- ten toe te staan! De leider van den Distributiedienst te Velsen maakt bekend, dat alle personen en lichamen, die in het bezit zijn van autobanden, van 14 October af opgave-formulieren (in viervoud) moeten afhalen bij den plaatselijken distributie- dienst. Alle banden, ook al zijn deze niet meer bruikbaar, of al zijn zy tot op het canvas afge sleten, moeten worden opgegeven. Voor bijzon derheden verwyzen wy naar de advertentie elders in dit nummer. Het aantal ingeschreven werkzoekenden steeg in de afgeloopen week van 1759 tot 1793. Hier van waren 1069 geheel en 29 gedeeltelijk werk loos. 39 waren werkend en 656 geplaatst in een gesubsidieerde werkverschaffing. By de gehouden aanbesteding werd aan de firma Joh. Dienaar en Zn. alhier opgedragen het maken van rioolwerken in de Dreef, Wil- helminalaan en Lorentzplein voor een bedrag van 78.478. Spreekbeurt. Op Woensdag-, Donderdag en Vrijdagavond 16, 17 en 18 October zal de eerw. pater w. Jonckbloedt, redemptorist, ko men spreken voor de mannen boven de 18 jaar. Deze spreekbeurten die gehouden worden in de parochiekerk van O.L. Vrouw van Altydduren- aen bijstand worden gehouden des avonds van 3—9 uur. Wie verloor er iets? Gevonden: een beige damesvest, Bruno Klauwerstraat 5, een donker blauwe mantelceintuur, Wtistelaan 3, een vul potlood in étui, Uitendaalstraat 47, een kassleu- tel, Wiistelaan 11, een paar bruinwollen heeren handschoenen, Wtistelaan 11, 5 vleeschbonnen, Hagelingerweg 193, sleutel, Hagelingerw, 225, lee- ren handschoen, Broekbergenlaan 6, belasting- merk, Gladiolenstraat 3. Verloren: Nikkelen dames armbandhorloge, Hagleingeweg 4; een zweep, Terrasweg 12; bruin jongensjasje, Narcissenstraat 20; bankbiljet van f 10, Hyacinthenstraat 11; een boodschappen- tasch, Hoofdstr. 187; Textielkaart, Hagelinger weg 89; een gymschoen, Laurillardlaan 6; een bruine damesportemonnaie met inhoud, Bloe- mendaalschestraatweg 146; een glacé heeren handschoen, Bloemendaalschestraatweg 149; een donkerbruine Nappa heerenhandschoen, Verbindingsweg 36; een grijze dameshandschoen en een zilveren oorbel, Laurillardlaan 25; roode kinderportemonnaie met ritssluiting, Wüste- laan 42. Mannen en Jongemannen! In de parochie kerk van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bij stand, Santpoort, komt Woensdag-, Donderdag en Vrydagavond, 16, 17 en 18 October, Pater W. Jonckbloedt spreken voor demannen en de jongemannen boven de 18 jaar. In drie mach tige conferenties komt deze bekende Redemp torist uiteenzetten de beteekenis van den ge weldigen tyd, waarin we leven. Mannen en Jon gemannen, houdt deze avonden vrij. Ze worden gegeven in onze verduisterde kerk, die by het licht der volle maan gemakkelyk bereikbaar is, 's avonds van 8 tot 9 uur. Alleen toegankelyk voor personen boven de 18 jaar! In Hotel Kennemerhof hield de Voetbalver- eeniging „Stormvogels" Maandag een ledenver gadering, welke ditmaal meer het cachet droeg van een huldigingsavond. Het is wel toevallig dat twee bestuursleden op denzelfden dag jubileeren, de heer Chr. W Suwerink, Stormvogels' energieke voorzitter herdacht n.l. het heuglyke feit dat hy niet minder dan 25 jaar onafgebroken de functie van voorzitter bekleedde, waarby de heer J. Martens tot den Jubilaris hartelijke woorden richtte. Als een stoffelyke blijk van waardeering werd hem een byzonder fraaie én kostbare pul van Delftsch blauw aangeboden. De heer v. d. Bos sprak namens de suppor- tersvereeniging. Ook de echtgenoote van den heer Suwerink mocht in de hulde deelen. Na mens de voetbalvereeniging werd aan haar huis een groote fruitmand bezorgd als een blijk van waardeering voor de vele uren die hy offerde voor de vereeniging. Ook de secretaris, de heer Chr. Wymer mocht R. K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70: Tentoonstelling Russische Ikonen, 105 u. Huis van Looy, Kleine Houtweg 108: Bezich tiging van schilderyen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.305 uur. Palestina Diorama's, Schotërsingel 117a: Ge opend van 10 tot 9 uur. Rembrandt: „Trenck de Pandoer", elke leef- tyd, 2.30, 4.45 en 7 uur. Cinema Palace: „Jij bent myn leven", boven 14 jaar, 2, 4.45 en 7 uur. Luxor: „Es war eine rauschende Ballnacht", volw., 2.30 en 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Wittebroodsweken", boven 18 jaar, 2.30 en 7 uur. Spaame: „De Klauw", Woensdag 2.30, Zater dag 2.30, Zondag 2 en 4 uur, liederenavond 8 uur. Gebouw St Bavo: Examens Nederlandsche Spoorwegen, 3 uur. Stadsschouwburg: 2 uur N. V. Ned. Tooneel „Een Amsterdamsche Jongen" (Schoolvoorstel ling); 6.45 uur idem. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70: Tentoonstelling Russische Ikonen, 105 u. Huis van Looy, Kleine Houtweg 108: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: Ge opend van 10 tot 9 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrydagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Apo theek van Ryn N. V., Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Fa. Loccneyer en Zn., Zylweg 34, tel. 12495; Schoterbosch-apotheek, Ryksstraatweg 19, tel. 12711; Heemsteedsche apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 28197. WINTERJASSEN en -MANTELS De Burgemeester van HAARLEM maakt bekend, dat nog uitsluitend op VRIJDAG 18 OCTOBER 1940, van des voorm. 9 tot 12 uur en van des nam. 2 tot 5 uur in de Vieeschhal aan de Groote Markt gebruikte kleedingstukken kunnen worden in geleverd. Distributiestamkaart en textielkaart meebrengen, alsmede, indien men zoo vriendelijk wil zijn, een kleeren- hanger. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) ERGENS IN ITALIë, 15 Oct. (Stefani) In zyn weermachtsbericht no. 130 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende be kend: De vijandeiyke schepen die reeds zwaar getroffen waren in de voorafgaande gevech ten zijn opnieuw achterhaald in het Ooste- ïyke beken van de Middellandsche Zee door onze luchtmacht, die ondanks het hevige afweergeschut en ondanks den stryd welke geleverd moest worden met de vijandelijke jagers die van het vliegtuigmoederschip waren opgestegen, opvallende resultaten heeft behaald. Een van onze vliegtuigen heeft een vijandelijken kruiser getorpodeerd. Een vijandelijk transportschip is midscheeps getroffen door een bom van middelmatig kaliber. Voorts werd zware schade toege bracht aan de andere schepen. De schade werd in fotografische opnamen vastgelegd. In Noord-Afrika hebben onze luchtformaties obmbardementen uitgeveord op de Engelsche vliegvelden van El Daba, Foeka, Maaten-Bagush en Seiraboe-Smeit, met merkbaar resultaat. Een toestel op den beganen grond, werd vernield. Vyandelyke patrouilles werden verdreven ten Oosten van Sidi el Barranl. De vyandelijke luchtmacht heeft opnieuw Benghazi gebombar deerd en huizen getroffen in de omgeving van de haven en in het centrum van de stad. Onze iagers en afweergeschut traden terstond in wer king en belemmerden het optreden van den vyand. De militaire werken ondervonden in het geheel geen schade. Acht woonhuizen leden groote schade; twee personen werden gewond, rydens andere vyandelijke aanvallen op Bardia en Solloem werd een persoon gewond; er werd geen groote schade aangericht. In Oost-Afrika hebben onze vliegtuigen de vyandelijke verdedigingswerken gebombardeerd te Rejan, Otroeb, Ausoed en Cuora. Een van onze vliegtuigen, die een verkenningstocht on dernam naar Aden, werd door vijandelijke jagers aangevallen en schoot in een gevecht een toe stel van het type Gloster omlaag. Engelsche vliegtuigen hebben bommen geworpen op Deca- mera, waarby onbelangryke schade werd aan gericht. Drie personen werden gewond; twee vijandeiyke toestellen werden neergehaald. An dere vijandelyke aanvallen hadden plaats naby Burgavo te Saganeit, Senafe ei Oeak, Djimma en Goera. Er vielen geen slachtoffers en er werd geen schade aangericht. woorden van lof en dank in ontvangst nemen voor het feit dat hij tien jaar lang deze functie met de grootste nauwgezetheid heeft vervuld en daarom voor „Stormvogels" als een onmis bare' spil wordt beschouwd. In eenige welgekozen woorden roemde de voorzitter het werk van zyn medebestuurslid. Als biyk van waardeering overhandigde hij hem een envelop met Inhoud voor het uitbreiden van zijn teekenmateriaal. Ook de supporters lieten zich niet onbetuigd en boden hem een kist sigaren aan. By de bestuursverkiezing werden de heeren Suwerink, wymer en Jordaan herkozen, terwyl in de vacature Menist werd voorzien door de benoeming van den heer C. Schouten, die lid was van de elftalcommissie, waarin thans de heer A. Driessen zitting zal nemen. De R. K. Tooneelvereeniging „Kunst zy Ons Streven" nerdenkt het feit, dat zy vóór tien jaar werd opgericht. In verband met dit jubilé bestaat er gelegen heid het Bestuur geluk te wenschen op een receptie welke gehouden zal worden op Zondag 20 October a.s. van 121 uur in het St. Fidelis- gebouw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2