Aflevering van eieren Onze kolenvoorziening Anti-Duitsche boeken in bibliotheken FABRIKANT KRIJGT ACHT PROCESSEN-VERBAAL Dr. Ir. RINGERS BEZOEKT ZEELAND New-Yorksche Beurs DINSDAG 22 OCTOBER 1940 Verboden aardappelenvervoer n De handel mag niet meer worden gepasseerd Men slooft zich uit, bij dog en nacht Ook nachtwerk E enige partijen in Den Haag in beslag genomen Nieuwe Fondsen in de dagelijk- sche beursnoteering Keuringsdienst liet zijn fabriek verzegelen wegens overtredingen Ook onteigeningen in Middelburg CENTRALE BLOEMENHAL IN DEN HAAG Stemming lusteloos; slot flauwer GESLACHT GEVOGELTE De strekking van het verbod tot aflevering OFFICIEELS PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERU Prijzen voor boter en kaas Omzetten: 370.001 31 - WISSELKOERSEN AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT -621 OH t.7Dt - 70 - BEGRAFENIS IR. F. G. DUFOUR Veel belangstelling EEN 103-JARIGE Concerten der Duitsche politie Rijkscommissie van advies bibliotheekwezen Carel Oberstadt overleden Clearingkoersen Academische examens Apothekers-assistent FAILLISSEMENTEN In aansluiting op het reeds eerder verschenen persbericht vestigt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd de aandacht er op, dat de regeling betreffende de verplich ting van den eierhandel om zich bij de Neder - landsche Centrale voor eieren en pluimvee te organiseeren In de Nederl. Staatscourant is verschenen. Behalve de reeds aangegeven bijzonder heden over de indeeling in groepen van „verzamelaars", .handelaars" en „gros siers" kan thans nog worden medegedeeld, dat het verkoopen en afleveren van eieren door den producent rechtstreeks aam den consument voortaan verboden zal zijn In dien plaatselijke gebruiken hiertoe aanlei ding geven, kan de centrale desgewenscht van dit verbod, al dan niet onder bepaalde voorwaarden, ontheffing verleenen. Voorts is nog bepaald, dat verzamelaars, handelaren en grossiers verplicht zijn, hun ad ministratie op de door de centrale aangegeven wijze te voeren en dat zij, evenals de producen ten, de aanwijzingen van de centrale betreffen de aflevering van eieren dienen na te komen. Voor handelaren is hieraan nog verbonden de verplichting, de eieren te schouwen, te sortee- ren en te verpakken op de door de centrale aan gegeven wijze. (Van onzen Limburgschen correspondent) Na de stilte, eerst gedurende de lange vorst periode in Januari, vervolgens voor en tijdens de eerste oorlogsmaanden, beleven we nu op het Juiianakanaal, de gekanaliseerde Maas en in de havens van Stein en Born een ongekende druk te. De oorzaken hiervan zijn overigens niet zoo abnormaal. Men heeft te doen met de kolen- voorziening voor de wintermaanden en met het intensiever verkeer dat aan mogelijke perioden van hoog water en vorst, in herfst en winter, voorafgaat. Natuurlijk doen zich nu bijzondere omstandigheden geiden, van invloed op het goe derenvervoer, als het beperkte vrachtverkeer per spoor en motorwagen. Al worden ook heel wat leege schepen aan het Maas-Waalkanaal opgehouden, de reserve bij Maasbracht, in het verlengde toeleldingskanaal met beperkte mergruimte, is weer zeer behoor lijk; de berghaven van Born hep goed vol en ook te Stein liggen tientallen schepen te wach ten. Veel schippers zouden liefst bij Roermond rust nemen, doch dan moeten ze op de rivier liggen, wat bij plots opkomend hoog water moei lijkheden veroorzaken kan. Maastricht is, nu nog niets naar België en Noord-Frankrijk te ver laden valt, niet meer in trek. Het aanbod van schepen aan de bevrachtingskantoren is, de tijdsomstandigheden in aanmerking nemende, bevredigend te noemen. Er wordt wel, door de schippers op kleine vaartuigen, gemopperd over zeker voorrecht van grootere schepen doch over het algemeen genomen heeft, wie varen kan, vlot werk. De capaciteit van haveninstallaties en sluizen is nauwelijks voldoende meer. De kranen en tips werken, zoo goed het gaat, met uiterst beperkte noodverlichting al bij nacht. Hetzelfde hoorden we van de sluizen van het Juiianakanaal. Gelijk bekend heeft het kanaal slechts enkele sluizen, terwijl die van de gekanaliseerde Maas dubbel zijn. Reeds geruimen tijd geleden gingen er stemmen op om de sluizen van het kanaal te verdubbelen; plannen en terreinen ervoor zijn er wel. Behalve nachtelijk overstaan in de havens en dito schutten in de sluizen zal men ook bij nacht gaan varen. Naar schatting verwerken Born en Stein nu bijna het dubbele van voorheen. Voor het sleepen bij nacht van Bom en Stein naar Maasbracht zal men zich van een tiental sleep- booten gaan bedienen. De Staatscourant van Maandagavond bevat de volgende beschikking van den wnd. secretaris generaal van het departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen: Ingevolge aanschrijving van de Duitsche autoriteiten zijn de leiders van alle bibliotheken verplicht anti-Duitsche literatuur achter slot en grendel te bergen en dus niet meer uit te lee- nen. Voorzoover deze leiders al niet reeds langs ambtelijken weg bijzondere instructies hierom trent hebben ontvangen, dienen zij van deze literatuur binnen drie weken aan het departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen een alphabetisch geordende opgave te ver strekken, die schrijver, titel en plaats en jaar van uitgave van de werken vermeldt. Zaterdag hebben controleurs der afdeeling algemeene contróle van den Centralen Crisls- contróledienst weder de hand kunnen leggen op eenige partijen aardappelen, welke men clandestien trachtte binnen te voeren in het consumptiegebled Den Haag. In het eerste geval Detrof het een vracht van 700 kg., weike uit Bieiswijk afkomstig was en vervoerd was met ongeldig geleideblljet. De tweede party aardappelen was 210 kg. groot en afkomstig uit Wassenaar. Deze hoe veelheid, welke zonder geleideblljet werd ver voerd, was verborgen onder dekens en oud hout. In beide gevallen zijn de aardappelen in beslag genomen en is tegen de vervoerders proces-verbaal opgemaakt. taetsgesellschaftj idem Rheinische Stahlwerke, Essen; idem Hamburgische Elektrizitaetswerke, Hamburg; idem Harpener Bergbau A.G., Dort mund; idem Deutsche Bank, Berlin; b. ten aanzien van de onder a. vermelde fondsen heeft ingetrokken het verbod van han del in buitenlandsche fondsen, bekend gemaakt in de Nederlandsche Staatscourant van 11 Juli 1940, no. 133; c. heeft aangewezen ter opneming in de dage- ïyksche noteering in de Prijscouranten der Beurzen, met ingang van Donderdag, 24 Octo ber 1940, de Fondsen, onder a. vermeld. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Financiën, maakt bekend, dat hu: a. de lyst van effecten, vermeld in zijn besluit van 2 September 1940, genomen op grond van art. 14, 2e lid der Deviezenverordening 1940 en bekend gemaakt in de Nederlandsche Staats courant van 2 September 1940, no. 170, nader heeft aangevuld met de volgende buitenland sche effecten: aandeelen Allgemeine Elektrizi- Opsporingsambtenaren van de Nederland sche Meelcentrale zün in samenwerking met den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar en de gemeentepolitie van Zaandam er toe overgegaan, een fabriek te Zaandam te ver zegelen en onder bewaking te stellen. In deze fabriek werd vroeger cacao verwerkt tot veeyoeder, maar sedert kort werd de verwer king van dit product voor menschelyke con sumptie ter hand genomen. De verkoop van dit artikel, dat als „magere cacao" in den hanori werd gebracht, leidde er reeds toe, dat de Keu ringsdienst voor Waren den fabrikant verbali seerde, omdat het vetgehalte slechts 9 tot 10 procent in plaats van 12 tot 15 procent, zooals wettelijk is voorgeschreven, bedroeg. Toen nader hand bleek, dat de verkoop nog niet gestaakt was, werd opnieuw ingegrepen. De achterhaalde partyen werden in beslag genomen met de be paling, dat het fabrikaat onder toezicht van den Keuringsdienst voor Waren moest worden ver werkt tot veevoeder. Later kwam aan het licht, dat de zegels van de in beslag genomen partyen verwy- derd waren. Dit had ten gevolge, dat de fabriek verzegeld en onder bewaking werd gesteld, terwyi den eigenaar een achttal processen-verbaal in het vooruitzicht is ge steld. Zaterdag heeft dr. ir. J. A. Ringers, Algemeen Gevolmachtigde voor den wederopbouw, een bezoek gebracht aarv Ierseke, Middelburg en Vlissingen. Te Middelburg bezichtigde hij de nood winkels, verwoeste gedeelten van de stad en de in aanbouw zynde middenstandswonin gen. Vervolgens voerde hij met den burgemees ter van Middelburg, mr. dr. J. van Walré de Bordes, besprekingen over het opbouwplan van Zeelands hoofdstad. Mede in verband met deze besprekingen kan worden meegedeeld, dat thans spoedig een begin zal worden gemaakt met de ont eigening van de verwoeste gedeelten van de stad Middelburg en dat de plannen tot ver kaveling van de binnenstad in een ver gevorderd stadium verkeeren. Te Vlissingen heeft dr. Ringers onder leiding van burgemeester Van Woelderen beschadigde woonhuizen bezichtigd en zich laten voorlichten over den onlangs daar ter plaatse in het leven geroepen hersteldienst. Naar wy vernemen hebben in verband met het vervoerprobleem kweekers en grossiers van bloemisteryproducten in Den Haag en omge ving besloten tot de stichting van een Centrale bloemenhal. Deze markthal zal gevestigd wor den in een groote garageruimte aan de Nieuwe Schoolstraat te 's Gravenhage en zal binnen kort in gebruik worden genomen. Een voorloopige commissie, bestaande uit de heeren A. Stemerding, E. de Jong en H. Zeil maker, heeft de plannen hiertoe uitgewerkt en een twaalftal filma's in bloemisterijproducten heeft reeds zijn medewerking toegezegd. Deze centralisatie maakt, ondanks de trans portproblemen, een zoo economisch mogehjken aan- en afvoer der bloemen mogeiyk. NEW-YORK, 21 Oct. Op de New-Yorksche effectenbeurs was de handel heden by de ope ning kalm, daar de handelaren zich afzijdig hielden. De belangstelling was vandaag in hoofdzaak gericht op de ontwikkeling van den politieken toestand in het binnenland. Het koersverloop was daarbü onregelmatig, doch na eenigen tyd ontstonden kleine koersverliezen, aangezien de meeste der vooraanstaande fond sen onder verkoopdruk stonden. Dit was reeds dadeiyk het geval bij staalwaarden, doch ook automobielwaarden vertoonden neiging tot da len, niettegenstaande men wegens de naar de nieuwe modellen bestaande vraag verwacht, dat de productie in deze maand 15.000 stuks grooter zal zyn, dan het jongste recordcyfer. Lucht- vaartaandeelen en koperwaarden bleken goed weerstand te bieden, hetgeen by laatstgenoem de fondsen verband hield met de houding der In aansluiting op het op 1 October j.l. gepu bliceerde persbericht betreffende de opgave van de voorraden slachtgevogete, deet 't rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd nog mede, dat het verbod om gevogelte af te leveren of aan te wenden in eigen bedrijf, ten zij men hiertoe machtiging heeft verkregen van de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekbergen, van toepassing is op alle geslacht gevogelte, onverschillig of dit in vrieshuizen is opgeslagen, op eenigerlei andere wijze is verduurzaamd, of in onverduurzaamden toestand verkeert. Onder slachten moet hier mede worden be grepen het dooden van gevogelte, dit tevens met het oog op het afgekondigde verbod om be houdens machtiging van bovengenoemde cen trale kippen, eenden, kalkoenen en ganzen te slachten. le. 2e. 3e. 4e. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Landbouw en Visscherij, maakt bekend, dat met ingang van 21 October 1940 een nieuwe prijsregeling voor bpter en kaas is getroffen. Deze rege ling kan als volgt worden samengevat: zijn prijzen vastgesteld waartegen producenten hun 'producten ten hoogste aan den groothandel mogen verkoopen; is voorgeschieven, dat de handelaren in deze producten hun inkoop prijzen ten hoogste mogen verhoogen met de op 9 Mei 1940 geldende marges, event verhoogd met het bedrag, waarmede de omzetbe lasting is verhoogd en voor kaas met het nadeel, ontstaan, doordat indroogverlies thans over een hoogeren prijs moet worden berekend zijn voor boter en voor kaas maximum-verbruikersprijzen vastge steld, terwijl voor boter tevens minimum-kleinhandelsprijzen zijn vastgesteld is voorgeschreven, dat de vóór 9 Mei 1940 bestaande afzetverhou- dingen en handelskanalen ook thans nog moeten worden gehand haafd; dit voorschrift - heeft ten doel te voorkomen, dat onge- wenschte verschuivingen tusschen de verschillende bij den handel in zuivelproducten betrokken ondernemingen optreden. De Neder landsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel is bevoegd hieromtrent nadere voorschriften te geven en ontheffingen te verleenen; 5e. is bepaald dat de prijs voor ondermelk, welke door de fabrieken wordt afgeleverd ten hoogste 1% ct. per liter mag bedragen 6e. is bepaald, dat de voorraden boter en kaas, welke op Zondag 20 October te middernacht voorradig zyn, vermeerderd met dc hoe veelheden, welke op dat tijdstip naar een onderneming onderweg zijn, worden belast met een heffing, welke aan de Nederlandsche Zuivelcentrale. Afdeeling Zuivel, moet worden afgedragen; hiervan zijn vrijgesteld degenen, wier voorraad vermeerderd met de aan hen onderweg zijnde hoeveelheden, voor wat betreft boter kleiner is dan 250 kg. en voor wat betreft volvette en 40+ kaas kleiner ia dan 500 kg. (Zie de hieronder afgedrukte formulieren). Boter. I. Maximumprijzen voor in fabrieken bereide boter bij levering aan handelaren met vergunning. De maximumprijs voor boter by verkoop en aflevering af fabriek volgens normaal handelsgebruik bedraagt, inclusief verpakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noemen soorten en verpak kingen de volgende prijzen: a. voor boter, voorzien van het Riiksbotermerk met opdruk Z.K.B. verpakt in vaten van 50 kg. inhoud: ƒ1.95 per kg. netto; b. voor boter, voorzien van het Riiksbotermerk zonder opdruk Z.K.B. of niet voorzien van het Ry'ksbotermerk en niet zijnde weiboter of boter, bereid door zelfkarnende melkveehouders ver pakt in vaten van 50 kg. inhoud: ƒ1.90 per kg. netto; c. voor weiboter, bereid in fabrieken, verpakt in vaten van 50 kg. inhoud: f 1.85 per kg. netto; met dien verstande, dat bij gebruik van andere verpakking dan vaten, genoemde prijzen dienovereenkomstig dienen te worden verlaagd. De in het vorig lid onder a, b en c genoemde prijzen kunnen verhoogd worden als volgt: a., voor verpakkingen van 25 kg. netto inhoud: met ten hoogste 2 ct. per kg. b. voor verpakkingen van minder dan 1 kg. netto inhoud: met ten hoogste 4 ct. per kg.; Indien de levering geschiedt anders dan af fabriek, mogen de in het vorige artikel bedoelde prijzen uitsluitend verhoogd worden met de wer kelijke posten voor transport en verzekering gedurende het transport. II. Maximumprijs voor zgn. boercuboter bij levering aan handelaren. De prijs waartegen de boter, bereid door zelfkarnende melkveehou ders aan handelaren mag worden verkocht, bedraagt ten hoogste ƒ1.75 per kg. netto; deze prijs geldt Voor verkoop en aflevering volgens normaal handelsgebruik inclusief verpakking en exclusief omzetbelasting III. Verbruikersprljzen. Aan verbruikers mogen ten hoogste de volgende prijzen in rekening worden gebracht a. boter, voorzien van het Ry'ksbotermerk met opdruk Z.K.B. f 2.30 per.kg. netto; b. boter, voorzien van het Ryksbotermerk zonder opdruk Z.K.B., of niet voorzien van het Ryksbotermerk, met uitzondering van weiboter en boter bereid door zelfkarnende melkveehouders ƒ2.25 per kg. netto; c. weiboter, bereid in fabrieken, 2.20 per kg. netto d. boter, bereid door zelfkarnende melkveehouders (boerenboter) ƒ2.10 per kg. netto; Aan consumenten, die de boter koopen tegen distributiebonnen, moe ten tenminste de volgende pryzen worden berekend a. boter, voorzien van het Rijksbotermerk met opdruk Z.K.B. 2.22 per kg. netto; b. boter, voorzien van het Rijksbotermerk zonder opdruk Z.K.B., of niet voorzien van het Rijksbotermerk, met uitzondering van weiboter en boter, bereid door zelfkarnende melkveehouders ƒ2.17 per kg. netto; c. weiboter, bereid in fabrieken, ƒ2.12 per kg. netto; d. boter, bereid door zelfkarnendg melkveehouders 2.02 per kg. netto; Deze pryzen gelden inclusief verpakking en omzetbelasting. Kaas. 1. Maximumprijzen by levering door producenten aan groothandelaren. 1. De maximumprijs voor kaas bij verhandelen en afleveren vol gens normaal handelsgebruik bedraagt, exclusief verpakking en exclusief omzetbelasting, voor de na te noemen soorten da vol- f ende prijzen verminderd met 2 oerenkaas V.V.voorzien van een Rljkscontrölemerk met serie- letter Z of U0.83 per kg. netto b. kaas 40+voorzien van een Rykscontröiemerk met serieletters NH: ƒ0.705 per kg. netto; c. kaas 40+: voorzien van een Rykscontröiemerk met andere serie letters 0.675 per kg. netto d. kaas 20+ 0.44 per kg. netto. Deze prijzen gelden voor jonge marktrype kaas van zeer goede kwali teit, zonder gebreken en van een volgens handelsgebruik normaal gewicht, met dien verstande, dat voor kaas van uitzonderlijk goede kwaliteit of van een gewicht, waarvoor voorheen byzomler hooge prijzen zouden zijn gemaakt, deze prijzen niet mogen worden verhoogd. 2. Voor kaas niet vallende onder lid 1. bedraagt de maximumprys, de prys, welke ingevolge lid 1. geldt voor de daarmede het meest overeenkomende soort, welke pry's mag worden verhoogd, dan wel moet worden verlaagd, met eenzelfde bedrag als op 9 Mei 1940 liet verschil in prys uitmaakte of waarschynlyk zou hebben uitgemaakt tusschen de vergeleken soorten. 3. Bij verhandelen of afleveren tegen andere dan normale condities mogen de daarmede verband houdende hoogere of lagere onkosten tot de werkeiyke bedragen op den prijs geldende voor normaal handelsgebruik worden gelegd of moeten daarvan worden afge trokken II. Verbruikersprljzen. Het verhandelen en afleveren van kaas aan yiteindelyke verbruikers is slechts toegestaan tegen den prijs, welke voor de betreffende soort kaaf- op 9 Mei 1940 werd berekend, verhoogd voor volvette kaas met ten hoogste 45 cent per kg. voor 40+ kaas met ten hoogste 38 cent per kg. voor andere soorten kaas met een lager vetgehalte dan 40+ kaas met ten hoogste 28 cent per kg. Al deze pryzen zijn inclusief omzetbelasting. Oncjcrmelk. Het is den fabriekmatigen producenten van boter, kaas en melk producten verboden, ondermelk te verkoopen en af te leveren, alsmede verboden ondermelk van bedoelde producenten te koopen anders dan tegen verrekening of betaling van ten hoogste 1cent per liter. Heffing prijsverschil op voorraden boter en volvette en 40+ kaas. De houders van voorraden boter, grooter dan 250 kg. en van volvette en 40+ kaas, grooter dan 500 kg., zyn verplicht ppgavg daarvan te doen op een daartoe door de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage te verstrekken formulier vol gens hierby afgedrukt model. Genoemde Centrale zal dit formulier doen toekomen aan de haar bekende voorraadhoudersdegenen die in de termen vallen om deze opgave te doen en geen formulieren ontvangen, zijn ver plicht dit bij genoemde Centrale aan te vragen. De te heffen prijsverschillen bedragen voor: boter 37 cent per kg. volvette kaas 5 cent per kg, 40+ kaas 6 cent per kg. Aangezien de houders van voorraden, ongeacht of zy reeds verkoopen hebben afgesloten, verplicht zyn de heffing van het prijsverschil aan de Centrale te voldoen, zyn zy op grond van net Prijzenbesluit 1940 (Zuivel producten) gerechtigd deze heffing op hun koopers te verhalen. Voorzijde formulier voorraadopgave boter. OPGAVE IN VERBAND MET DE VERHOOGING VAN DEN BOTERPRIJS. Aan de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 's-GRAVENHAGE. Ter voldoening aan de op ondergeteekende, op grond van ..Crisis- Zuivelbesluit 1940 (Voorraadheffing boter)" rustende verplichting, aoet hij aangifte van de volgende hoeveelheden boter: I. Boter, waarvan ondergeteekende op 20 October 1940 te 24 uur eige naar was: a. voorraad in eigen huis, bedryf. winkel (s) pakhuizen enz.kg. b. elders opgeslagen, plaats van opslag: kg. c. onderwegkg. II. Boter, welke op 20 October 1940 te 24 uur naar onderge teekende onderweg was of ten behoeve van opslag elders voor rekening van ondergeteekende onderweg was, doch waarvan het eigendomsrecht op dat tydstip nog niet op ondergeteekende was overgegaan: Naam en adres afzender datum verzending Totaal Vry af - Saldo kg. kg. 250 kg. kg. kg. Ondergeteekende verbindt zich om uiterlijk 27 October 1940 over het saldo een bedrag van 0.37 per kg. netto te storten of te doen over schrijven op postrekening No. 79900 van de Nederlandsche Zuivelcentrale, Afdeeling Zuivel. Hy verbindt zich voorts tegenover genoemde Centrale: aom, indien hij na invulling en onderteekening van dit formulier boter, ontvangt, welke aan de onder II. gegeven omschrijving vol doet, doch daaronder niet was opgegeven, binnen twee dagen een aanvullende opgave aan de Centrale te zullen verstrekken; b. om, in het geval onder a of indien bovenstaande gegevens niet juist of niet volledig zyn bevonden, over het verschil tusschen het boven vermelde saldo en het werkeiyke saldo indien dit het hoogste is, binnen een door de Centrale te bepalen termyn per kg. een bedrag van 0.37 te zullen storten of doen overschry ven op postgirorekening No. 79900. Achterzijde formulier voorraadopgave boter. III. Door ondergeteekende zyn in de periode van 16 tot en met 20 Oc tober 1940 de volgende hoeveelheden boter verzonden Datum verzending Plaats Naam en volledig adres: Naam ontvanger Datum: Adres kg. Handteekening: (die de ondergeteekende in rechten verbindt). Voorzijde formulier voorraadopgave kaas. OPGAVE IN VERBAND MET DE WIJZIGING VAN DE KAASPRIJZEN. Aan de Nederlandsche Zuivelcentrale. Afdeeling Zuivel, Laan van Meerdervoort 84, 's-GRAVENHAGE. Ter voldoening aan de op ondergeteekende, op grond van Crisis Zuivelbesluit 1940 (Voorraadheffing kaas)" rustende verplichting, doet hvj aangifte van de volgende hoeveelheden kaas: L Kaas. waarvan ondergeteekende op 20 October 1940 te 24 uur gigenaar was: a. voorraad in eigen huis, bedrijf, winlcel(s), pakhuizen enz. b. elders opgeslagen, plaats van opslag: c. onderweg Volvet in kg. 40+ in kg. II. Kaas. welke op nde 20 October 1940 te 24 uur naar ondergeteekende onderweg was of ten behoeve van opslag elders voor rekening van ondergetee kende onderweg was en waarvan het» eigendoms recht op dat tijdstip nog niet op ondergeteekende was overgegaan: Naam en adres van afzender datum verzending Totaal kg. kg. Vry 1) kg. kg. Saldi kg. kg. Ondergeteekende verbindt zich om uiteriyk 27 October 1940 over de saldi een bedrag van 0.05 per kg. netto voor volvette kaas en 0.06 per kg. netto voor 40+ kaas te storten of te doen overschrijven op postreke ning No. 79900 van de Nederlandsche Zuivelcentrale, afdeeling Zuivel. H(j verbindt zich voorts tegenover genoemde Centrale: a. om, indien hij na invulling en onderteekening van dit formulier kaas ontvangt, welke aan de onder II. gegeven omschrijving vol doet, doch daaronder niet was opgegeven, binnen twee dagen een 1) Vrij is een hoeveelheid van 500 kg. voor beide soorten tezamen, ter crdeeling over volvette en 40+ kaas in verhouding tot de totale hoeveel heid dezer soorten. Achterzijde formulier voorraadopgave kaas. aanvullende opgave aan de Centrale te zullen verstrekken; b. om, In het geval onder a of indien bovenstaande gegevens niet juist of niet volledig zijn bevonden, over het verschil tusschen de bovenvermelde saldi en de werkeiyke saldi indien deze laatste net hoogste zyn, binnen een door de Centrale te bepalen termijn voor volvette kaas een bedrag van 0.05 en voor 40+ kaas een bedrag van f 0.06 per kg. netto te zullen storten of doen overschrijven op postgirorekening No. 79900. lil. Door ondergeteekende zün ln de periode van 16 tot en met 20 October 1940 de volgende hoeveelheden kaas verzonden: Datum verzending Plaats Naam en adre3 ontvanger Volvette kaas in kg. 40+ kaas in kg. Datum Naam en volledig adres: Handteekening: (dig dg pndgrggtgekende in rechten verbindt). kopermarkt. Ook spoorwegen waren prijshou dend, terwyi er voor petroleumwaarden geen belangstelling bestond. Tot het eind toe behield de markt haar luste loos aanzien. De koersen maakten voortdurend kleine schommelingen en de beurs sloot flau wer. De meeste slotkoersen lagen fractioneel onder die van Zaterdag. Vandaag werden 658 fondsen verhandeld. Daarvan leden 295 een koersverlies, 173 stegen in koers, terwijl ln de noteeringen der 190 ove rige geen verandering ontstond. Oct. 21 19 Id Allied Chemical 40 Air Reduction 169 168 169 American Can Co. 94 94} 94 Am. c a Foundry 28} 28} American Radiator 7} 28 Am. Rolling Millf 12} 12} 121 Am. Smelt Ref. 4 42 42} Am. Sugar Refining 13} Am. Tel. is Tel. 163 164 64 Am Tobacco B. 73} 74 74 Am. Waterworks 9 Anaconda Copper 22} 23 23} Atchison Topeke 17 17} Baldwin Locomotive 16} 16} Baltimore F- Ohic 4} 4 4 Bethlehem Steel 80} 80} 81 I Canadian Pacific 3} 3} 3} Comm. Invest. Trust 36} 37 36} J. L Case Company :4 54} ;5| Ches. Ohio 40} 40} 40} Chicago Rock Isl. i i Chrysler Motor 80} 80} 80} Consolid Edison Co. 25} 25} -5} Deleware Huds 12} l3 13} Detroit Edison C. L10 Dupont de Nem. 167 171 171 Eastman Kodak 134 134} 135 General Electric 34} 34} 34} General Foods 39 39} 39} General Motors 49 49} 49} Good YeaT 151 15} Hudson Motor 4} 4} 4} Intern. Harvester 48 49 49 Int. Merc. Marine 7 0 7 Intern. Nickel 28} 27} 28 International Paper 15} Intern. TeL en Tel 1 2 2 Kennecott Copper 31 30} 30} Mack Trucks Incorp. 1 26} Montgomery Ward 40} 41 40} National Biscuit Co. 18} Nat. City Bank New York Centra] 14} 14} 14} Norfolk O Western 217 North. Am. Aviat 17 17} 17} Nord. Amer. n. a. 19 19} 19} Northern Pacific 6} Packard 3} Paramount 8» 8} 8 Pennsylvania 23 23 23} Proctor ts ChambJ6 60} Publ. Serv. N. J. 33 32} 32} Pullman Incorporat. 25} Pure Oil Company 6} Radio Corporation 4} 4} 4} Reading Company 14 Rep. Steel 18} .8} 19 Reynolds Tobacco B. 34} 34} 34} Sears Roebuck 7s 78} 78 Shell Union Oil 9 9 8 f Socony Vacuum 7} 7} 7} Southern Pacific 8} Southern Railway 12} Standard Brands 6} Stand. Oil of N.-J. 31} 31 j 31 f Texas Gulf Sulphur 33 Twent C. Fox Film 3} 5} 5} Union Garb. Carb. 72} 73} 74 Union Oil of Calif. Union Pacific 81 83 83 United Aircraft 39 39 39 United Corp A. i 1 United Fruit Comp. 71} U. S. Ind. Alcohol 22 22 23 U. S. Rubber 20} 21 20 (J. S. Stee» 61 bl 61 U. S. Steel pref. 123} 123} 123} Western Union 18} 19 19 t Westingh. Electric 107 107 106} Woolworth Building J3 33} 33} NEW YORK, 21 Oct. Slotkoersen Oct. 21 19 18 Londen 4.03} 4,03} 4.03 Parys Amsterdam Beriyn 40.05 40.05 40.05 Brussel Rome 5.05 5.05 5-05 Madrid 9.25 9.25 9.25 Zwitserland 23.19 23.20 23.20 Weenen Stockholm 23.85 23,86 23+6 Montreal 86.625 56.75 86.75 B. Aires Paplei 29.78 29.78 29.78 3 Aires Markt 23.80 23.80 23.80 Yokohama 2.3.45 23.45 23.45 NEW YORK, 21 Oct. 21 Oct. 19 Oct. Katoen Gee y.50 21 Oct. 19 Oct. 9.18- 9.40- 9.46 Jan 9.39 Mrt 9.45- Koffie iRio - Nieuw contract) Mrt. 4.02-+ Gec 4.02+- 4.08 Sept 4.08+. 4.14.+ Sept 4,14+- Mei 9+4. Juh 9.16 Oct 8.77 9.36 9.17 8.76 Jull Suiker Gee 0.81 Mrt. 0.87 Mel 0.90 Rubber Standaard Oct 20.40 Gee 20.30 Jan 20.15 Mrt 19.98 rin Loco 51.62 0.81 i 0.87} 0.90} Sept. Dec Mrt. Mel Juh Sept Jull Sept Dec. Mrt (Santos) 5.68+ o87+ 5.94+ 6.02+ 6.10+ 0.92} 0 96 90} 1.01 5,74 5.91 5.98 6.06 6.15 0.93 0.97+ 0.00+ 0.02+ 20.38 20j8 20.10 19.9 J 51.00 Mel Juh Sept 19.81 19.70 19.66 19.55 19.61 19.50 50.87 Termyn 51.25 DO dagen 50 50 50 62} CHICAGO, 21 Oct. 21 Oct. 19 Oct. 21 Oct. 19 Oct. larwe Havei cc 85} Mei 84 Juh 80- 85} 54} - 79} Dec. Mei JUll 34} 34 3i 34} 33 31 j Mais Kogge Jec 601 - Me' 61 Juh 61 - 60} -- 61 - 61 Dec Mei Jull 45} - *9} - 49} - 45} - 49 49 f tteuzei 4.65* 4 80} r Mrt 4 90f 4 87 4.95t 4 97 WINNIPEG, 21 Go. 21 Oct. 19 Oct. 21 Oct. 19 Oct. tarwe Gerst Oct 70 Oct O 1 O i 71} - 'If oec 39} - -9 Mel 75 75} .- Mel 39- 39} Rogge Lynzaao JCt 43 43} Oct (18} .18 ec 14 45— - Dec 117} 15} Me) 4t 48 Met 119} .19} Havei Oct 34 32} Mei 30 29 üeo. 30 30} Maandagmiddag is op ae algemeene begraaf plaats aan de Kleverlaan te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wyien ingenieur F. C. Dufour, oud-directeur van de Haarlemsche Machinefabriek vil. Gebr Figee. Het gemeentebestuur van Haarlem was ver tegenwoordigd door den burgemeester, den ge meentesecretaris en wethouder M. A. Reinalda. Van Figee brachten de laatste eer directie en commissarissen en vertegenwoordigers van af- deelingen. De Kamer van Koophandel was ver tegenwoordigd door haar voorzitter en secretaris en vele leden. Verder waren aanwezig vertegen woordigers van de vereeniging „Nederland in den Vreemde", van de Groot Noord-Hollandsche Levensverzekering Mij. van 1845, uit kringen van het Nyverheidsonderwi.is, de Nederl.mdsche Maatschappij van Nijverheid en Handel, van Stork Hysch, van de Beynes-fabrieken, de N.Z.H.T.M., den Raad van Arbeid te Haarlem, van den dienst voor Openbare Werken, etc. Voorts woonden véle particulieren de plechtig heid by. Namens de N.V. Figee schetste ir. P. J. van Zwieten den thans overledene als mensch, ais ingenieur en als vriend in intlemen kring. Namens de Groot Noord-Hollandsche bracht mr. W. C. Wendelaar dank. De heer J. J. Swens, voorzitter der K. v. K., belichtte de beteekenis van ir. Dufour voor de Kamer van Koophandel- Een zoon dankte voor ae belangstelling. Zaterdag jJ. vierde de heer P. Vermaas te Goes onder groote belangstelling zyn 103en ver jaardag. De heer Vermaas geniet nog een vry goede gezondheid. Hy is nog helder van geest en leeft met alles wat er in zijn omgeving ge beurt, mee. De Ordnungs-polizei zal openluchtconcerten geven te Haarlem op 23 October op de Markt van 1618.30 uur; te Den Haag op 26 October op den Hofweg van 1617 uur; te Zwolle op 27 October van 11.3012.30 en te Amsterdam op 30 October op den Dam van 16.3018 uur. Voorts zal de muziek een rondtocht houden door de hoofdstad op 25 October, des morgens te 8 uur. Vertrekpunt is v. Amstellaan, eind punt de Messchaertstraat. By beschikking van den wnd. secretaris generaal van het departement van Onderwys, Kunsten en Wetenschappen is aan M. van Em- pel, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de rykscommissie van advies inzake het bibliotheekwezen. Op negenenzestigjarigen leeftyd is te 's Gra venhage de pianist Carel Oberstadt overleden. Oberstadt werd in 1871 te Tilburg geboren, studeerde piano by Carl Schuurmann en Ernst Rudorff, theorie en compositie by Iwan Knon' en Woldemar Borgiel. Na een aantal concert reizen gemaakt te hebben door Nederland, Bel gië en Duitschland, aanvaardde hij een benoe ming aan de Koninklyke Muziekschool te 's Gravenhage. Ook als componist heeft Ober stadt bekendheid verkregen. Hij componeerde o.a. een planokwintet, een suite voor strijk orkest, een pianokwartet en liederen. Koersen voor stortingen op 22 October 1940 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.36, Belga's 30.14, Zwitsersche francs 43.56, Lires 9.87, Deensche kronen 36.40, Noorsche kronen 42.80. Zweedsche kronen 44.89, Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42, Tjechi' sche kronen (nieuwe schulden) 7.54, Dinaf (oude schulden) 3.43, Dinar (nieuwe schulden) 4.23, Turksche ponden 1.45K. ROTTERDAM. Bevorderd tot accountant d0 heer Z. M. van der Zant. LEIDEN. Geslaagd candidaats-examen Indisch rechtde heer A. J. Hilgen, Den Haag. Niet de heer J. J. van der Starp, doch de beer J. G. H. van der Starp te Wassenaar slaag de op 18 October voor het doctoraal examen Ned. Indisch recht. GRONINGEN. Geslaagd voor het candidaats- examen geneeskunde: de heer H. J. Suiding te Groningen, B. H. Hilbert te Groningen, S. D. O, Derkesema te Assen, G. A. Takken te Utrecht en L. H. Jansen te Groningen. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: de heer H. W. van Doorn, Voorburg. UTRECHT. Geslaagd voor het arts-examen'- L. W. Monich, C. M. Moerdijk, J. Meijer. E- Bouman; voor het candidaats-examen rechten: J. H. N. Patri, W. v. d. Spek. AMSTERDAM. Geslaagd de dames J. P. Er- nens te Hilversum, A. A. Slootman te Rotter dam, G. F. W. Schilder en A. Jansma te Bus- sum Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 18 Oct.: J. A. v. d. Nap, kassier en comm. m effecten, te Groningen, Poststraat 8, H.c. mr J- Feitsma. Cur. mr. F. H. W. C. van Wicheren H. Westcrhoek, koopman te Groningen. R c' alsvoren. Cur. mr. B. F. van Lonkhuyzen. O. Bote- rlngestraat te Groningen. H Buit, arbeider en dokkenbinder te W»' genbirgen, gem. Termunten. R.c. alsvoren. Cur- mr. J. H. Bast te Hoogezand. L. A. H. Hoendervangers, autohandelaar t® BTeda, Nieuwe Haagdijk 27a. R.o. mr F. A. J* Marres. Cur. mr. R. Prins, Sophiastraat 28 te Breda. Vernietigd bij arrest van het Gerechtshof: A' Foeth te Zaandam. A. F. J. Bierlngs te Tilburg- A. F. van Beeck te Putte (N.B.). Opgeheven wegens gebrek aan actief het fall- van J. G. Heutmekers te Bom. Gedeponeerde uitdeellngsiysten: 10 Oct.: N.V. Straetmans' Automobielbedr. 10 Maastricht. Geëindigd door het verbindend wor" den der eenige ultd.iyst. Ultk. 1.145 pCt. 12 Oct.: H. Ciaassen te Maastricht. Idem. Uit»' nihil. tB 15 Oct.: M. R- G. Lückers destijds wonende Hulsberg, thans te Heerlen. ïdern. Ultk. 86.68 W. Th. H. Kruitwagen te Rosmalen. Idem- üitk. 13 18 pCt. 16 Oct.: Jitze Oost te Leeuwarden. Idem. Uit»-' nihil. - J. L. Jansen te Leeuwarden. Idem. Ultk. 4 18 Oct.: J. A. N. Spee te Nymegen. Idem. Uit*' 4.46 pCt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2