Beursoverzicht TOONTJE VAN TEUTEN MIDZIi t .50 KERKLIJSTEN ZATERDAG 26 OCTOBER 1940 Aerdenhout 't Kali-Zaandam Overveen Wijk aan Zee Zaandam Zandvoort Pastoor W. M. P. J. Boin gaat heen Benoemd tot parochieherder te Rhijndijk (Hazerswoude) De zeereerwaarde heer L. J. H. Wolf Benoemd tot rector van het St. Josephgesticht Zeer kalme, maar prijs houdende markt. Staal- fondsen andermaal vast. Verder verloop UIT DEN OMTREK HILLEGOM HEEMSTEDE SANTPOORT HAARLEMMERMEER MARKTEN uilmiiiiHPi Een zeer mooi resultaat op het regelmatig sparen van MIDZA-BONNEK Het totaalbedrag van deze week is f 25.00 f 20.00 f 17.50 f 15.00 12.50 f 11.00 f 10.00 ƒ9.00 ƒ8.50 ƒ8.00 ƒ7.50 ƒ7.00 VERDER Secretariaat: LANGE VEERSTRAAT 36 rd. ZONDAG feest v. Christus Koningschap. De H.H. Missen om 8 uur. half 10 (hoogmis) en 11 uur (gelezen H Mis).Om 4 uur Lof met rozen hoedje voor den vrede. DINSDAG Om 5 uur Lof ter eere van den H Antorius met vereerirg der relikwie. DONDERDAG: Om half 4 biechtgelegenheid voor de kinderen. Van 57 uur gelegenheid Om te biechten voor volwassenen. VRIJDAG Peest van Allerheiligen, te vieren als Zondag, daarom zijn de HJI. Missen als op Zondag. Om 4 uur zielenlof met predicatie ZATERDAG: Allerzielen. Om 7 uur de eerste H. Mis. Daarna ieder half uur een H. Mis tot en met half 10 Om 8 uur de gezorgen II. Mis Om 3 uur katechismus in de kerk vcor de kin deren van de neutrale school. Om 3 uur Maria- uur Daarna biechtgelegenheid tof 7 uur In den loop der week de H.H. Missen om 8 uur en 9 uur. lederen ochtend wordt de H. Communie uitgereikt om 7 uur, half 8 en kwart voor 8 en bovendien vóór en order de H.H. Missen. ZONDAG: 8 uur Eva SpillekomSombroek: 10 30 uur Sijtje Glanderf—Mandjes. MAANDAG: Parochie. DINSDAG: Maria Bloetjes en overleden fa milie WOENSDAG: Nico de Jong en Catharina Dekker. DONDERDAG: Leden van de Eeuwige Me morie. VRIJDAG: 8 uur Parochie: 10.30 ter eere van het H Hart voor de leden van de Gedurige Aanbidding. ZONDAG: 8 uur Catharina Wilhelmina Pelk —Meier. 10 uur Parochie. HEDEN: Feest van Christus' Koningschap. DONDERDAG-middag: Biechthooren voor de tweede en derde klas van de Mariaschcol en verder tot aan 6 uur voor de andere parochia nen. Om 6 uur oefeningen, waarna biechthoo ren, zoolang er achtereenvolgens biechtelingen zijn. VRIJDAG: Feestdag van Alle Heillgeji, te tieren als Zondag. Tevens eerste Vrijdag van de maand. De H.H. Missen zfjn als op Zondag, n.l. om 8 uur en om half elf. Des namiddags 4 uur zielenvespers met preek. Na de zielenvespers tot 7 uur biechthooren. ZATERDAG: Priester-Zaterdag en gedachte nis van de geloovige zielen. De H. Communie wordt uitgereikt om 7 uur en om h^lf 8. Ver der wordt de H. Communie uitgereikt onder leder H. Mis. Zaterdagmiddag biechthooren van 3 uur tot zes uur. Om 6 uur Kruisweg voor de overledenen en na den Kruisweg Octobergebe- den. Vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot en met Zondagmiddernacht kunnen alle geloovigen een vollen aflaat verdienen, toepasselijk op de zie len in het vagevuur. De Octoberoefeningen worden deze week ge houden Maandag en Dinsdag om 10 minuten over half vier. Woensdag en Donderdag om 6 uur. Op Vrijdag, feestdag van Allerheiligen, na de Hoogmis en Zaterdag na den H-. Kruisweg. Woensdag as. begint de Catechismus voor de kinderen, die het volgend jaar de lagere school gaan verlaten en alsdan 13 jaar zullen zijn. Deze Catechismus wordt gegeven in het R K. Vereenigingsgebouw om kwart over 12. ZONDAG, 27 October. Peest van Christus' Koningschap: 2e gebed en laatste Evangelie van den 24sten Zondag na Pinksteren. Te 7 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der pa rochie. Te 8 uur (H Mis voor de jeugd) voor Wilhelmina H. RienstraSchoor. Te 9 uur de Hoogmis voor overleden ouders. Te 10.30 voor Hendrik S. A. van Beek. In Duinrust de geheele week voor een over ledene. Te 3 uur Lof met Octobermaandgebe- den. Zie afzonderlijk bericht. MAANDAG, 28 October. Feest van H.H, Simon en Judas. Te 7 uur voor Wilhelmina M. Cor- sten—van der Mey. Te 7.30 voor zekere lnten- - tie. Te 8.25 voor zekere intentie. Te 9 uur uit dankbaarheid bjj een gouden jubileum. Te 3 uur Lof met Octobermaandgebeden. DINSDAG, 29 October De H. Mis van den 24sten Zondag na Pinksteren (d.i. de 3e na Driekoningen)2e gebed A cunctis; 3e naar keuze Te 7 uur voor Anna Chr. Willemse Huyboom. Te 7.30 voer Michael Koning en Catharina Buis. Te 8.25 voor Franciscus Rij- nierse. Te 9 uur voor overleden familie Basis- ta. Te 3 uur Lof met Octobermaandgebeden. WOENSDAG, 30 October. De H. Mis en de gebeden als gisteren. Te 7 uur voor de over leden leden van de broederschap van den Le venden Rozenkrans. Te 7.30 voor Petrus M. van Schie. Te 8.25 voor Geertruida C. Roozen en overleden familie. Te 9 uur voor Henricus M. Coelcn. Te 10 uur gezongen huwelijksmis voor Joannes Henricus Jacobus Aders en Anna Cor nelia Bonarius. Te 3 uur Lof met October maandgebeden. DONDERDAG, 31 October. Vigilie of voor avond van Allerheiligen: 2e gebed van den H Geest; 3e voor Kerk of Paus. Te 7 uur voor een overledene. Te 7.30 voor Maria Roozen Ld Te 8.25 voor Henricus J. Stevens. Te 9 uur voor Theresia J. M. A. Wiegman—van Hellenberg Hubar. Te 3 uur Lof met Octobermaandgebe den. Daarna gelegenheid om te biechten tot 3 uur. Aanbidding van het Allerh. Sacrament tot het Lof. VRIJDAG, 1 November. Feest van Alle Heili gen. Te vieren als Zondag. Te 7 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Te 8 uur (H. Mis voor de jeugd) voor de overleden leden van het genootschap van het Allerh. Hart. Te 9 uur de Hoogmis voor Wilhelmus G J- Roozen en eene voor Dr. Jacobus A. A. M van Loon. Te 1030 voor Quirina Berbee—Romijn. Te 3.30 Zielenvespers met predikatie. Daarna ge legenheid om te biechten tot 8 uur. Na de Ves pers generale absolutie voor de Tertiarissen. Zie afzonderlijk bericht ZATERDAG. 2 November. Allerzielendag He den is het allen priesters toegestaan driemaal hét H. Misoffer op te dragen: eens voor de ge vraagde intentie, eens naar intentie van Z. H. den Paus, eens voor alle Geloovige Zielen Het eerste drietal H.H. Missen begint te kwart vóór zes; het tweede drietal te zeven uur. het derde drietal te kwart over acht. De plechtige gezon gen H. Mis heeft plaats te 9 uur. De H Mis te 5.45 wordt opgedragen voor Anna C. van Gie senPeters, te 7 uur voor overleden familie Hm, te 8.15 voor de overleden weldoeners der paro chie. In de kapel voor een overledene. Te 3 uur Dof met voorgeschreven gebeden. Daarna gele genheid om te biechten tot 8 uur. ZONDAG: 24ste Zondag na Pinksteren. Hoog feest van Christus-Koning. H.H. Missen om 8.30 en 10.30 (plechtige Hoogmis). Onder de H.H. Missen schaalcollecte. Om 4 uur plechtig Lof, oefeningen van de Octcbermaand. feestpredicatie en Te Deum Aan het bijwonen van deze hul diging is verbonden een aflaat van 7 jaar en een volle aflaat voor allen, die de H.H. Sacra menten hebben ontvangen van Biecht en H Communie MAANDAG: Feestdag van de H.H. Apostelen Simon enJudas. Om 7.30 H. Mis in de kapel der Eerw. Zusters. Om 3.30 oefeningen van de Octobermaand. DINSDAG, WOENSDAG en DONDERDAG: H. Mis om 8.15; tevens oefeningen \an de Octo bermaand. DINSDAG, van 9 tot 10 uur gelegenheid om plaatsengeld te betalen. Dit is de laatste maai, zoodat allen, die nog hun plaatsengeld moeten voldoen, vriendelijk worden verzoch, dit vandaag te doen. DONDERDAG: Vigilie van Allerheiligen, vas ten- en onthoudingsdag. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft dispensatie verleend, zoodat liet gebruik van vleeschspijzen geoorloofd is. Biechthooren van 5 tot 6.30 uur. VRIJDAG: Hoogfeest van Allerheiligen, te vieren als Zondag. H.H. Missen om 8.30 en 10.30 (Hoogmis). Om 4 uur Vespers voor de Ge loovige Zielen: daaina oefeningen van de Oc tobermaand en predicatie. Van 5 tot 6.30 uui biechthooren. ZATERDAG: Gedachtenis van alle geloovige zielen. De H.H. Missen zijn om 8.15 (gez. Re quiem) en daarna 2 stille H.H. Missen. Van 4 tot 6.30 biechthooren. 5.30 Lof met oefeningen van de Octobermaand. Van Allerheiligen 12 uur tot Zaterdagavond ls een volle aflaat te verdienen onder de gewone voo; waarden, telkens als men de kerk bezoekt. *n bidt tot intentie van Z. H. den Paus. ZONDAG: Feest van Christus Koning. Alge- meene H. Communie voor de jeugd van de parochie. De stille H.H. Missen om 6 uur in de kerk, wegens Algemeene H. Communie van de jongens en jongemannen van de M. C. en om 7 uur; half negen de Hoogmis; 10 uur de Kindermis, uitsluitend voer kinderen toegan kelijk; de laatste H. Mis om 11 uur. De Kruis vaart vestigt vandaag de bijzondere aandacht op haar bussen achter in de kerk. Om vier uur plechtig Lof met preek. Voor het Lof om kwart voor vier Rozenhoedje. Kw.art over drie H. Fa milie, afdeeling Mannen. IN DE WEEK: de H.H. Missen 6.30 uur in het St. Jozefgesticht; 7.15, 8 en 9 uur in de kerk. Om 4.15 uur Octobermaandoefeningen. WOENSDAG: Om 11.30 uur biechtgelegen heid voor de lagere klassen van de meisjes school. DONDERDAG: Vigilie van Alle Heiligen. Als loffelijk gebruik vasten- en onthoudingsdag. Om 11.30 uur biechtgelegenheid \oor de kinderen van de lagere klassen van de meisjesschool. Biechtgelegenheid van 47.30 uur. Geen Lof om 4.15 uur. Om 6 uur H. Uur met rozenhoedje. VRIJDAG. Allerheiligen. Verplichte Zondag viering. De H.H. Missen als op Zondag, alleen de H. Mis van 6 uur is om 5 uur (ook in de kerk), dus om 5 uur, 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 11 uur. Na de Mis van 11 uur rozenhoedje (1ste Vrijdag). Om vier uur plechtige zielevespers en preek. Daarna biechtgelegenheid tot 7.30 uur. ZATERDAG: Allerzielen. Iedere priester mag drie H.H. Missen lezen voor de overledenen. Van 5 tot 9 uur ieder half uur een H. Mis. De drie eerste H.H. Missen zijn in het St. Jozef- gesticht. Om acht uur plechtige gezongen Re quiem voor de overleden weldoeners van de parochie, 's Morgens onder de H. Mis van acht uur Algemeene H. Communie voor de kinderen; des namiddags van 37.30 uur gelegenheid om te biechten; des avonds om 4.15 Kruisweg en rozenhoedje voor de overledenen. ZONDAG, Hoogfeest van Christus Koning. De H.H. Missen om 7.30, 9 uur en 10.30 de Hoogmis voor de parochie; collecte voor onze parochiekerk, welke bijzonder in uw milddadig heid wordt aanbevolen: om 3 uur onder het Lof „de plechtige opdracht". WOENSDAG: om 3 uur Rozenkrans-Lof. DONDERDAG: Vigilie v. Allerheiligen. Van 5—7 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG: Feest v. Allerheiligen, te vieren als Zondag, tevens eerste Vrijdag van de maand. De H.H. Missen als op Zondag, n.l. 7.30, 9 uur en 10.30 de Hoogmis; collecte voor onze paro chiekerk; om 3 uur Ziel en vespers met predikatie en rozenhoedje voor de geloovige zielen; van 4—7 uur gelegenheid om te biechten. ZATERDAGAllerzielen. De H.H. Missen om 6.30, 7 uur, 7.30 gezongen Requiem; 8.30, 9 uur, 9.30; na de gezongen Requiem bezoek van de geloovigen aan hef kerkhof met gebeden voor de geloovige zielen om den vollen aflaat te ver dienen; om 3 uur Kruisweg met rozenhoedje vcor de geloovige zielen; van 47 uur gelegen heid om te biechten. ZONDAG: de H.H. Missen om 7.30, 9 uur en 10.30 de Hoogmis; algem. H. Communie voor de Meisjes-Congregatie onder de H. Mis van 7.30; (allen by elkaar op de stoelen). Op de Zondagen 3 November en 10 November houdt het Kerkbestuur na de Hoogmis tot 1 uur zitting in het Patronaat voor het innen van de vaste plaatsengelden. Ook kan het per giro worden overgemaakt op naam van het R.K. Kerkbestuur te Zandvoort no. 80358. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den zeereerw. heer W. M. P. J. Boin, pastoor te Houtrakpolder, benoemd tot pastoor te Rhijndijk (Hazerswoude). Pastoor Boin werd geboren te Vrijenban (Delft) op 4 Maart 1887 en priester gewijd op 9 Augustus 1914. Hij was achtereenvolgens ka pelaan te Schiebroek, Zoeterwoude, Oudorp, (St. Jan de Dooper) en van 19231934 te Poel dijk. In Januari 1934 volgde zijn benoeming tot pastoor te Houtrakpolder. Het geheele leven \%n pastoor Boin is ge kenmerkt door nederigheid, eenvoud en naas tenliefde en hij is een toonbeeld van Gods vrucht voor zijn medepriesters en het volk. Daarenboven is hij een vurig Maria-vereerder, die ook voor het missiewerk steeds bijzondere belangstelling heeft. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem Mgr. J. P. Huibers heeft tot rector van het St Josephgesticht te Bloemendaal benoemd den Zeereerwaarden Heer L. J. H. Wolf. De nieuwbenoemde rector werd geboren te Rotterdam 27 April 1891, hij werd priester ge wijd op 15 Augustus 1917. Zijn eerste benoeming was als kapelaan in Oude-Tonge op 1 Septem ber 1917, dan volgde zijn benoeming tot kape laan in Zoetermeer 12 Januari 1918. Hierna werd rector Wolf benoemd tot leeraar aan het klein Seminarie in Voorhout, later in Heem stede vanaf 14 September 1918. Vervolgens werd hij benoemd tot onderdirecteur van het Filoso- ficum te Warmond 19 Juli 1930. Tot rector in Bennebroek werd hij benoemd op 25 Augus tus 1937. Om gezondheidsredenen werd hij ontslagen. Hierna volgde zijn benoeming tot godsdienst leeraar bij het R. K. Nijverheidsonderwijs te 's-Gravenhage op 20 Augustus 1938. Wij wenschen den nieuwbenoemden rector yeel geluk in zijn nieuwen werkkring. U heeft een mooien hoed op, een goed ver zorgd costuum aan, maar hoe staat 't met Uw bril? Past die bij Uw uiterlijk? Laat U anders eens adviseeren door den VAKOPTICIëN ERDTSIECK, Zijlstraat 57. Telef. 19223, Haarlem. Leverancier van alle ziekenfondsen. Amsterdam, 26 October 1940 De handel ter New Yorksche beurze onderging gisteren wel is waar geen bijzondere uitbreiding, maar toch kenmerkte de markt zich door een bevredigenden ondertoon. De politieke gebeurte nissen in Europa, alsmede de onzekerheid om trent de presidentsverkiezingen legden ander maal terughoudendheid op, maar ook ditmaal werd de kooplust eenigertnate aangewakkerd door de voortdurende krachtdadige ontwikke ling van 'het Amerikaansche bedrijfsleven, dat bijzonder gestimuleerd wordt door de defensie orders der regeering. De uitvoering van het be wapeningsprogramma biedt het vooruitzicht van een langdurige periode van bijzondere expansie in zeer vele industrietakken, waarom men dan ook terugslag verwacht en in den beurs handel belangstelling blijft koesteren. Op het Damrak sympathiseerde men vandaag andermaal met de betere houding van Wail- street en getuigden Amerikaansche waarden van een vastere stemmirg op verschillende punten. De handel nam echter minder groote vormen aan in Staalfondsen, omdat aan de kooplust wellicht grootendeels is voldaan en men de verdere ontwikkeling in Wallstreet wilde af wachten. Nochtans konden Steels bij opening aanstonds 1 dollar boven het slot van gisteren verbeteren. Beth. Steel boekte een avans van 3/8 a Republic Steel monteerde circa 1/8. Koperfondsen waren ook weer goed gedispo neerd en konden voor Anaconda en Kennecott Copper ruimschoots de gebleven prijzen var. isteren handhaven. Carfoundry, General Mo tors getuigden eveneens van een vasteren on dertoon en Spoorwegen, Utilities en Kunstzijde waarden waren goed prijshoudend. Op de andere afdeelingen ter beurze was de ondernemingsgeest bij opening zwak, waarom de handel zeer beperkt bleef en men zich voor- loopig tot advieskoerscn bepaalde op verschil lende punten. Zoo OA. werd Koninklijke Olie op 237 geadvi seerd n.l. den gebleven prijs van den vorigen dag. Amerikaansche Oilshares legden echter weer een vaste stemming aan den dag met na me Tidewater, welk fonds onder goede vraag 3/8 procent verbeterde. Shell Union liep 1/81/4 op. In den Suikerhoek kwam het voorloopig tot geen handel wegens de geringe belangstelling. De ondertoon was echter niet groot, aangezien H.V.A. en Vorstenlanden op de gebleven prijzen van gisteren werden geadviseerd respèct. op 399 en 110. Rubberaandeelen maakten geen uitzondering. Ook hier was de belangstelling voorloopig ni hil en kwam het zelfs in A'dam Rubber niet tot een enkele affaire. De stemming was ech ter niet onbevredigend. Tabaksaandeelen waren licht verdeeld met iets zwakkeren ondertoon. Oude Deli en Senembah moesten een gering percentage prijsgeven. Scheepvaartaandeelen hadden eveneens een stille markt, maar ook hier was een prijshoudende ondertoon aanwezig. Scheepv. Unie, Kon. Boot en Holl. Amerika- Lijn konden zich op de gebleven prijzen van gisteren handhaven. In den hoek der binnenlandsche industrieën ging het ook kalm toe. Unilever was minder gezocht en bewoog zich aanvankelijk op iets lager peil, ook voor Aku was de stemming nauwelijks prijshoudend. Philipslampen had den. een vasteren ondertoon. Od de beleggingsmarkt was de stemming voor Nederl. Staatsfondsen niet geanimeerd. De 3— 314 pCt. 1930 ontmoette aanbod en boekte een reactie van lADe Vieren 1940 II z. b. moest ook pCt. prijsgeven. De Youngleening was ook niet gezocht en liep terug. Het verder verloop toonde zoowel wat den handel als de stemming betreft weinig veran dering. Amerikaansche Staalfondsen handhaaf den een vaste stemming en konden nog iets ver beteren. Anaconda Copper was ook weer ge vraagd en vaster. Op de Petroleumafdeeling werd Kontnklijke Olie tot 237238 verhandeld, terwijl Tidewater tot 9% aantrok. H. V. A. gold 398399, oude Deli liep later 1 pCt. op Rubbers bleven zeer verlaten, Unilever en Aku handhaafden vrijwel de openingsprjjzen. Andere binnenlandsche industrieelen lagen stil; ook Duitsche, waarvoor de ondertoon prijs houdend was. Nederl. Staatsfondsen konden later verbete ren. De Youngleening trok weer k pCt. in koers aan. Geld op prolongatie 2% pCt. Bruine boonen gestolen. Aangifte werd gedaan van diefstal van bruine boonen van een perceel tuingrond. De politie stelt een onder zoek in. Laat geen licht branden! In een perceel aan de Leidschestraat zag de politie licht bran den. Door het inslaan van een ruit verschafte men zich toegang tot het vertrek. Tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. St. Josephs-Gezellenvcreeniging. Agenda- week van 26 October tot 2 November. Heden avond vrije bijeenkomst tot 9.30 uur. Zondag na de Hoogmis tot des avonds 10.30 uur vrije bij eenkomst. Onder het Lof is de zaal gesloten. Maandagavond Biljartclub; 8 uur adspiran- ten-cursus. Woensdagavond 8 uur Onderlinge Competitie Damclub O.D.I. Donderdagavond 8 uur vrije bijeenkomst tot 9.30 uur. Vrijdag vrije bijeenkomst. Zaterdagavond vrije bijeenkomst. Opbrengst Uoodc Kruis collecte. De alhier gehouden Roode Kruis-colleete heeft opge bracht 169,82. Propaganda-avond vrijwillige Brandweer, blok Vrijdagavond werd in de groote zaai van uotel Boekenrode door net Blok 2 van de Vrij willige Brandweer een propaganda-avond ge- nouden, welke ondermeer werd bijgewoond door net hoofd van de Luchtbescherming, hoofdin specteur A. Berentsen en den voorzitter van de aideeling Heemstede, Mr. A J. Bakker. De voor zitter van het blok, de neer M. A. Dantéls sprak een welkomstwoord, waarna de penningmeester openbaar maakte, dat aan vrijwillige bijdragen een bedrag van f 801.was ingekomen, voor welke som veel materiaal kon worden aange schaft Alleen een motorpompje is nog noodig, jngeval de waterleiding defect raakt Hierna werd het woord gevoerd door den heer Berent- De juffrouw vloog naar binnen om een bezem te halen, waarmede ze naar Toontje toekwam. Ze wilde juist flink uithalen, toen ze pardoes haar buur vrouw raakte, die voor het raam zat_ Deze begon moord en brand te gillen. sen en door Mr. Bakker en door het blokhoofd den heer B. van Egmond. De avond werd beslotèn met een aardige film met den titel „Hoe werkt onze brandweer?", ver vaardigd en vertoond door den heer J. Huppers, van de firma „Zandvoorter Allee". R.K.S.V. Santpoort. Zondag 27 October trekt Santpoort 1 naar Zandvoort. om aldaar in het veld te treden tegen De Zeemeeuwen Wanneer deze wedstrijd gewonnen wordt, dan zal Santpoort zich bij de toonaangevende clubs kunnen scharen. Het volledig programma luidt: De Zeemeeuwen 1Santpoort 1. 2 uur: Sant poort 2WA 2, 2 uur; Hoofd. BoysSantpoort 3. 2 uur; Junioren: Santpoort aDEMa, 12 uur; Santpoort bAlliance b 12 uur Installatie. Zondag op het feest van Chris tus-Koning. zal des middags te 3 uur de plech tige installatie plaats vinden van de St. Jans knapen, waarbij ouders, familieleden en belang stellenden worden uitgenoodigd. Na de instal latie zal er een feestelijke bijeenkomst zijn in de parochiezaal. Huisslachting varkens. Voor de huisslachting van varkens in de gemeente Haarlemmermeer zijn de volgende regelen vastgesteld: De slachting kan geschieden in de slacht plaats bij een der slagers, gevestigd in één van de dorpen Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Vijf huizen en Zwanenburg, alsmede in het open baar slachthuis te Haarlem. In andere dorpen wonende'slagers en de z.g. gelegenheidsslagers, die van het verrichten van huisslachtingen hun beroep maken, zullen ook in deze slachtplaatsen worden toegelaten. De varkens moeten in de slachtplaats zijn aangevoerd des Maandags vóór 10 uur 's mor gens, voor het verrichten van de levende keuring. Ten einde verw.seling van de varkens te voorkomen zal de keurmeester elk varken voor zien van een oormerk met nummer; dit nummer en de naam van den eigenaar zullen eveneens worden vermeld op het bewijs van de levende keuring. De geslachte keuring geschiedt op Dinsdag morgen. Geen huisslachting mag geschieden alvorens hiervoor vergunning is verkregen van den Pro vincialen voedsel-commissaris (adres: de bureau houder, Hoofdweg 615, te Hoofddorp). BEVERWIJK, 25 Oct. Vereen. Veilingen „Ken- nemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie 3.5—14 Postelein 714 cent per kg. Sla 13.30, Andijvie 1—1.70 per 100 krop. Wortelen 47, Raapstelen 12.5. Selderie 12, Peterselie 12 cent per bos. Tomaten 1020, Prei 4.56.5, Uien 3.58, Pronkboonen 510.5, Wascnpeen 3.56 cent per kg. Bloemkool 1 1015. II 58, Komkommers I 6. II 2.54, Knollen 29 cent per stuk. Kas- sn ij boonen 2834, Duob. Boonen 1333. Sper- cieboonen zonder draad 2034. Gele kool 35. Groene kool 2,54.5 Roode kool 34. Bleten 2.5 3.5 Breekpeen 3—4. Scnorseneeren 715. Pe ren 10—16, Druiven 3052, Chineesche kool 2.5 3.5. Boerenkool 24 5, Spruiten 10- 18 cent per kg. Aardbeien 2226 cent per doosje. BEVERWIJK, 25 Oct. Snijbloemenmarkt 't Cen trum. Div. Troschrysanten 1024. Hellanten 5— 8 Dahlia's 78, Gerberra 2840, Am. Eik 19 20 Gladiolen 58, Herfstasters 56, Freesla 10 19. NOORDWIJKERHOUT, 25 Oct. „De Eendracht". Dubb. Boonen z. draad 190310, enkele Boonen z. draad 120180, idem met draad 180. Snijboo- nen 110 alles oer zakje van 10 kg. Roode kool 4.70 per 100 kg. 1JMU1DEN. 26 Oct. Visch. Deensche conslgna- tievlsch. Schar 24.0028, kleine Schol 26.00 36, Kabeljauw 25.00—28. Wijting 10.50—11, Bot 19.5021, per 50 kg. Tongen 2.403.30 per kg. ZoetwatervischBiel 22 cent. IJm. 214 90.—. KOTTER LEIDEN. 25 Oct. Veemarkt. Aanvoer 898 runde ren. 244 kalveren. 1942 schapen, 400 varkens. 21 stieren, 85 kalf- en melkkoeien 240.00450, vlug 392 varekoelen 130.00270, tamelijk vlug- 400 vette ossen en koeien, 127 graskalveren, U vette kalveren, 106 nuchtere kalveren, 150 vette schapen 40.0066 per stuk 90125 cent per kg. schoon gewicht, vlug. 1092 weideschapen 26.00 42, vlug. 700 vette lammeren 24.0040 per stuk, 80115 cent per kg. schoon gewicht, vlug. 151 mestvarkens 20.00—34. 167 biggen 5.008 en 82 zeugen 50.0075, handel matig. LEIDEN. 25 Oct. Kaasmarkt. 54 partijen Goud- sche kaas: le soort 4141.50, 2c soort 39.50 40.50, 16 partijen Leidsche kaas le soort 38.00 39. Per 50 kg. Handel vlug. ALKMAAR, 26 Oct. Boter- en eierenmarkt. Kipeleren groothandel 67.50. handel matig. Bo ter groothandel 1.021,41.05, kleinhandel 1.15. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Oct. 50.000 kg. Roode kool 3.5b5.40, 18200 kg. Gele kool 3 4.30. 78600 kg. Deensche Witte kool 33.40, 12400 kg Savoye kooi 2 503.30. 38600 kg. Uien 4.90 720, grove 5.506.80. drielingen 44 30 nep 4.00. stek 1.40—3.20. 46000 kg. Peen 1.703.30, 14000 kg. Bieten 1.20—2.90. 750 stuks Bloemkool I 4.206.20. II 2—2.4Q. 114000 kg. vroege Witte kool 250, 42000 struik Andijvie 1.002, 900 kg. Ramenas 4.705.80. NOORDS''HAP. WOUDE. 26 Oct. 32300 kg. Roo de kool 4.206, 4500 kg. Gele kool 2.70—3.30, 30700 kg. Deensche Witte kool 3.20—3.30, 2500 kg. Groene kool 2.00, 27000 kg. Uien 6.106.80, grove 5.806.30. drielingen 4—4.40, nep 4.00, 12300 kg. Peen: A 1—1.90. B 2.80—3.60, C 2.30— 2.60. 450 kg. Bieten 1.00—3, 2700 kg. aard appelen: Bonken 2.703.10, Schotsche Muizen 3.20, 134800 kg. vroege Witte kool 1.202.50. 2000 struik Andijvie 1 50. 700 kg. Slaboonen 12 24.30, 25900 kg. Succes Witte kool 3 00. éfc koafdfrtmks1 i 976 Mevr. S., van Riebeecklaan, Haarlem. Mevr. B.( Groote Houtstraat, Haarlem Mevr. v. S., Frans Halsplein, Haarlem Mevr. v. G., Pr. Hendriklaan, Overveen Mevr. G., Mauricialaan, Overveen Mevr. v. B., Lorentzlaan, Heemstede Mevr. E., Zijlweg, Haarlem Mej. de W., Kleverparkweg, Haarlem Mej. v. E., Liewegje, Haarl.liede Mevr. v. M., A. L. Dyserinckstr., Haarl. Mevr. T., Santpoorterplein, Haarlem Mevr. V., Zuid Schalkwijk Dhr. R., Ged. Schalkburgergr., Haarlem 3 premies van 1 premie van 7 premies van 3 premies van 7 premies van 8 premies van 6.50 10 premies van ƒ6.00 4 premies van ƒ5.50 13 premies van ƒ5.00 9 premies van 4.50 19 premies van 4.00 20 premies van 22 premies van 31 premies van 35 premies van 1 premie van 1 premie van ƒ3.50 ƒ3.00 ƒ2.50 ƒ2.00 ƒ1.50 ƒ1.00

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6