Haarlem, 29 Oct. m Laatste nieuws TANAtl SAB HET TIJDPERK VAN DE CAMERA Directeur-Generaal van Winterhulp DINSDAG 29 OCTOBER 1940 Tentoonstelling in het Stedelijk Museum geopend ZANGKOOR „DE NACHTEGALEN" Uitvoering ten bate der t .b x .'bestrijding Twee kilometer japonstof in bezit genomen Ergerlijke gevallen van prijsopd rijving DOODENHERDENKING Zondag 3 November DE MAN MET DE BAKFIETS Zijlstraat 57 - Tel. 19223 - Haarlem HONDERD FIETSERS OP DEN BON J. DE GRAAF JUBILEERT b AFSCHEIDSAVOND VAN ONZE JANTJES Gemeenteraadsvergadering begint om 3 uur HOOFDDOEKJE GEVONDEN Opbrengst collecte Marine rampenfonds Zaterdagavond „Overschotje" HONDENSPORT Kynologenclub Kennemerland BURGERLIJKE STAND Wat de Radio-centrale heden geeft VELSEN Geneeskundige en gezondheids dienst Nieuwe straatnamen HENGELSPORT KLEUR EN GLORIE ONZER TROPEN G. Heierman f Haarlemsche Hengelaarsbond SCHAKEN R. K. Schaakclub Het witte Paard VOETBAL Achilles Stedentournooi Politievoetbal Verkoop tan grond Verpachting tuingrond WATERPOLO De wintercompetitie Stedenwedstrijd Haarlem Den Haag Wat gevonden werd IJMUIDEN Uit het politierapport AGENDA Bioscopen 30 October Bioscopen Apotheekdiensten NIEUWE UNIFORM VOOR DEN OPBOUWDIENST Bij wijze van proef voor de officieren STAD Verleden jaar zou in Haarlem de stad, waar Hildebrand woonde en waar zijn boek verscheen een tentoonstelling worden ge houden over het tijdperk van de Camera Obscura. De tijdsomstandigheden maak ten het niet mogelijk deze tentoonstelling te openen. Onverrichter zake moest het ex positie-materiaal weer worden ingepakt. Naderhand heeft de Maatschappij voor Let terkunde bij gelegenheid van haar jaar vergadering eenige in haar bezit zijnde do cumenten, op de Camera betrekking heb bend, uitgestald, doch de gedachte om een beeld te geven van het leven onzer voor ouders uit den tijd van Beets, vond tot dusver geen verwezenlijking. Thans heeft zij die gevonden. Het Haagsche Gemeente- Museum is er tenslotte toch in geslaagd 'n fraaie tentoonstelling te arrangeeren over het tijdperk van de Camera. Deze tentoonstelling. die Zaterdagmiddag werd opengesteld en die voorloopig tot 20 De cember geopend blijft, is ondergebracht in eeni ge groote galerijen, links van de groote hal en bestaat uit drie afdeelt'-,-en. De eerste heeft betrekking op de Camera Obscura zelf. In een groote middenvitrine vindt men daar al de 41 drukken bijeen, die de Ca mera in de honderd jaren, die sinds haar ver schijning verstreken, beleefde Van de eerste, eenvoudige tot de laatste prachtuitgaaf met de teekeningen van Spier toe In de verschillende banden en vooral de verschillende illustraties, weerspiegelt zich duidelijk de ontwikkeling van den smaak in het uitgever, van boeken. Nevenvitrines geven een beeld van de onder scheidene illustraties, geven correspondentie van Beets en brieven aan Beets Speciaal-gebonden- deeltjes, die hij aan zijn eerste en zijn tweede vrouw schonk ook daarin: een heele ontwik keling van den stijl! en verscheidene curieuze documenten, betrekking hebbend op de eerste uitgaaf. Zoo bijvoorbeeld een kasboek van den uitgever Bohn, waarin hij de kosten van de uitgave becijfert: honorarium aan Beets f 230, en zoo voort. In de groote zaal, waar anders de kabinetten aan Grieksche en Egyptische kunst zijn gewijd, zijn thans verschillende kamers ondergebracht uit een gegoed burgerhuis respectievelijk in de jaren 1800—1810; 1830; 1840 en 1850. In de eerste kamers kan men nog een zeker gevoel van stijl onoerkennen. Zij zijn niet te vol en vertoonen een zekere een heid in hun Empire-aankleeding: mahonie houten meubels met koper-beslag. Hoe ver der men echter in het tijdperk komt. hoe drukker het beeld van de burgerhuiskamer. De onderling meest afwijkende stijlen vindt men dooreengemengd. Kachels met Gothische beelden; kasten met Romeinsche kolommen, gedraaide stoelpootdn, beslagen tafels, de wanden vol met schilderijen, zonder eenige beperking naast en boven elkaar gehangen, glazen kastjes met allerlei porceleinen en zilveren snuisterijen, overvol gepropt. Kort om: van het stijlgevoel, dat in 1810 nog onmiskenbaar aanwezig was, bleef niets over. De goede smaak was grondig, maar dan ook grondig bedorven. Tegenover de kabinetten, die deze kamers uitbeelden daar Is er ook een bij, dat een gedekte tafel voor een „aangekleede boterham" bevat zijn losse meubelstukken, kunstnijver- heidsproducten en dameskleedingstukken ge ëxposeerd. Porcelein o.a. in de vitrines. Zoo ook een poppenkamer voor de kinderen met twee galanterie-winkeltjes in miniatuur, met jurkjes, stukjes stof en alle mogelijke kleinigheden. Zoo zijn er tal van merkwaardige dingen te zien. Te veel om in het kort bestek van een eersten in druk op te sommen. De derde afdeeling tenslotte, die eenige ka binetten zou bevatten met schilderijen uit dit zelfde tijdperk, kon door de drukke voorberei dingen nog niet in gereedheid worden gebracht. Zij zal echter spoedig worden ingericht. Een tentoonstelling, die zéér veel belangstel ling verdient. Met smaak samengesteld Wij vinden het voor Den Haag natuurlijk prettig, dat het de primeur heeft van een zoo interessante tentoonstelling evenals wij Der Haag indertijd ook de primeur van het Jubi leumstuk „De familie Stastok" gegund hebben maar waarom moest Haarlem er ook nu weer „naast" grijpen? Waarom deze tentoonstelling niet In Haar lem georganiseerd? Het zangkoor „De Nachtegalen" geeft Zon dagmiddag 3 November as. om 2 uur zyn jaar- Hjksche uitvoering in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw, weer ten bate der t.b.c.-be- •trijdlng. Opgevoerd wordt „De Vier Jaargetijden" met zang, tooneel enz., het geheel onder leiding van mej. F. Kampmeyer. Gezien het succes van de vorige uitvoeringen en het goede.'doel, belooft het een middag te worden, die wel in ieders smaak zal vallen. EUWS „Die Spaejne-Sanghers" en voor het voltallige koor heeft de voorzitter, de heer van der Wa teren, den overledene in treffende woorden her dacht. Het koor zong daarna „Beati Mortui" als een stille bede voor de rust- van zijn trouwen medewerker. Maandag heeft onder veel belangstelling de teraardebestelling van het stoffelijk overschot plaats gehad op de Algemeene Begraafplaats aan den Vergierdeweg. Aan de groeve wijdde de heer van Asdonk als huisvriend en als Spaerne-Sangher eenige gevoelvolle woorden aan den overledene en spreker eindigde zijn rede met het schoone gedicht van Adema van Scheltema „Vrede", dat zoo mooi is getoonzet door den dirigent van „Die Spaeme-Sanghers", Lieven Duvosel. Nadat de zoon had bedankt voor de belang stelling verlieten allen, diep onder den indruk, den doodenakker. Bij een stoffenwinkelier in Haarlem Noord heeft de politie ter zake van prijsopdrijving 1774.50 meter japonstof en 853.50 meter man telstof in bezit genomen. Er was sprake van een prijsverhocging met ƒ2.80 per meter. Een koopman in de Botermarkt verkocht bin nen- en buitenbanden met een winst, welke van ƒ1.50 tot ƒ2.varieerde. De politie nam 47 nieuwe buitenbanden en 4 nieuwe binnen banden in bezit en stelde deze ter beschikking van den distributiedienst. De commissie voor de geestelijke belangen van de leden van den Kath. Volksbond deelt 'mede, dat haar jaarlijksche groote doodenherdenking dit jaar zal gehouden worden op Zondag 3 No vember- In de parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara zullen dan om drie uur de Zielenvespers der overledenen gezongen worden, waaronder predikatie (bij goed weer op het kerkhof). Daarna gaan allen naar het Kerkhof, om bid dend langs de graven te trekken. De voorbidders van het Genootschap van den Stillen Omgang zullen weer als zoodanig fun- geeren in den omgang langs de graven Het Zangkoor „Gregorius Magnus" van de parochie van St. Jan zal de gezangen in de kerk en op het kerkhof weer ten gehoo.e brengen. Over enkele dagen zal de commissie het vol ledige programma mededeelen voor de plechtig heden in de kerk en op het kerkhof. Wij sporen U, katholieken van Haarlem, reeds nu aan, Zondag 3 November (des middags 3 uur) vrij' te houden voor Uw „trouw aan Uw dooden". Uw dierbaren vragen en smeeken om Uw gebed. Een surveilleerend agent van politie ontdekte gistermorgen bij een perceel in Overveen een man met een bakfiets, die" aldaar een Kistje wilde afleveren. Zijn speurderszin volgende, toog hy op onderzoek uit om te weten te komen, wat het kistje bevatte. Hy kwam daarbij tot de ont dekking, dat het versch geslacht varkersvleesch inhield. Intusschen vond de agent een tweede kistje, dat reeds naar de woning was getrans porteerd en met dezelfde contrabande gevuld was. In totaal trof hy aan een hoéveelheid var drca honderd pond varkensvleesch en vleesch- waren, die naar bij het verder onderzoek uitkwam afkomstig waren van een in 'n an dere gemeente frauduleus geslacht varken. Het heele geval werd in beslag genomen en voor loopig in het slachthuis te Haarlem onderge bracht. Tegen dén man met de bakfiets werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl hem zeer waarschijnlijk meerdere overtredingen ten las te zullen worden gelegd wegens het zondigen zoowel tegen de distributiemaatregelen als te gen verschillende bepalingen van de slacht- voorschriften. X DOCt/MENTAtPE, veeVAACDICD BV TOEOEUCHT DOOK MANNUS fPANKtM. ZONDA6HCP6EN IN FRANS HALS U heeft een mooien hoed op, een goed ver zorgd costuum aan, maar hoe staat het met Uw bril? Past die bij Uw uiterlijk? Laat U anders eens adviseeren door den VAKOPTICIEN ERDT5IECK Leverancier van alle ziekenfondsen. De Haarlemsche politie heeft gisteren tegen ruim honderd wielrijders een proces-verbaal opgemaakt. Gedétailleerd naar de verschillende overtredingen ziet de droeve lijst er als volgt uit: zonder licht 14; niet goed afgeschermd 8: niet rechts houden 40; niet geven van teeken 22; door stoplicht rijden 5; laten voorttrekken door andere voertuigen 2; in verboden richting 7; tezamen 96 overtredingen. Hierby komen nog eenige vuile spatborden' en enkele rijwielen zon der bel, waardoor het totaal ruim honderd bedraagt. V y- v Gisteravond werd in het gebouw van den H K. B. een afscheidsavond gegeven, georgani seerd door de buurtvereeniging „Het Leidsche Kwartier", bij het vertrek van de Jantjes uit onze stad. De voorzitter der Vereeniging, de heer A. Kooy, sprak een kort welkomstwoord en maakte het programma voor den avond bekend..Spi. gaf hierna het woord aan den len luitenant ter zee. den heer Zadelhof. Deze bedankte op de eerste plaats de com missie, die steeds de feestavonden op zoo'n uit stekende wijze heeft georganiseerd, maar ook de aanwezige bewoners van de Leidsche buurt, zoo ging spr. voort, verdienen grooten dank, daar z y met geldelijke middelen er voor hebben gezorgd, dat deze avonden op touw gezet kon den worden. We gaan vertrekken, aldus de heer Zadel hof. die namens het geheele corps sprak, maar wij nemen iets mee. en wel de herinnering aan de prettige verhouding tusschen ons en de Haarlemmers en het Leidsche Kwartier in het bijzonder. De karakter-humorist Jan Schrama en de conférencier Lou Marti zorgden voor het vroo- lijke gedeelte van den avond. De, eerste droeg een paar aardige stukjes voor, o. a. ,,De le- cruut" en „Een lot van de Sweep-stake" de laatste in een zeer geslaagde creatie „De mode pop.". Voor de muziek zorgde de „Accordeon-band". De accordeonist Herman Theunissen bracht op uitstekende wijze ten gehoore de ouverture „Dichter und Bauer" van Fr. van Suppé en „Da Capo" van G. Boulanger. De heer Bertram speelde op zijn harmonica eenige liedjes uit den vorigen oorlog en „sap pige" Rotterdamsche melodietjes, die buiten gewoon insloegen. Ook waren er nog behendige staaltjes van acrobatiek te zien, ten beste gegeven door mr. Bossani. Tot slot bliezen twee Jantjes een militaire taptoe. „Het Leidsche Kwartier" kan terugzien op een geslaagden avond, dien de Marine-jongens niet licht zullen vergeten. De voorzitter van den gemeenteraad deelt mede, dat de vergadering van Woensdag 30 October beginnen zal om drie uur. (Foto v. d. Anker) Op 1 November a.s. zal de heer J. W. de Graaf, wonende Graaf Willemstraat 46 te Haar- leml, als portier station-Haarlem den dag her denken, dat hy 25 jaar in dienst is by de Ne- derlandsche Spoorwegen. Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bestelboekje, Bureau van Politie, Smedestr.; Bril, Antonissen, Kennemerstraat 6; Hoofddoekje, Nieland, Spaarnrijkstraat 17; Doosje pennen, Zander, Fabriciusstraat 4; 1 paar heerenhandschoenen, Liebe, Zaanen- laan 69; I paar heerenhandschoenen, Zoomer, Velser- straat 28; Handschoen, Peper, Ted. v. Berkhoutstr. 72; Hond, Boeree garage, Schoterweg 186; Jongensjas, Urbanowits, Schoterweg 57rd.; Halsketting,, de Graaf, Patrimoniumstr. 31; Bistribiïtiestamkaaxt, Bureau van Politie, Smedestraat; Distributiekaart, van Oei, Klarenbeekstr&at 41 rd.; Oorbel, Aalders, Maraisstraat 13; Portemonnaie m.i., Beinink, Atjehstraat 94; Portefeuille, Nutsspaarbank, Jansstraat 19; Portemonnaie m.i., de Bok, Spaame 43; Portemonnaie m.i., Miesyrus, Joh. de Witt- laan 16; 1 paar regenpijpen, Steenbakker, Klooster straat 25 rd. Rozenkrans, Kerkhof, Oranjekade 37; Rijwielplaatje, Schulpzand, Diederikstraat 12; Autosleutel, Klingers, v. Nesstraat 38; Handwagen, Duijff, Rollandslaan 47; Poppenwagentje, Antonine, Karei van Man- derstraat 112; Wol, Weits, Kloppersingel 25; Zweep, Has, Lange Heerenstraat 132. Mevr. Van DykVan Lieshout, voorzitster van het comité van het Marinerampenfonds, deelt ons mede. dat de collecte, die Zaterdag jj. gehouden is. het magnifieke bedrag heeft opgebracht van ruim f 2861. Zeer zeker een mooi resultaat! Op Zaterdagavond, 2 November, aanvang 7 uur, zal in den Stadsschouwburg te Haarlem door Het Nederlandsch Tooneel, Directeur Cor van der Lugt Melsert, een voorstelling worden gegeven van het bekende gevoelige blijspel „Overschotje" van Dario Niocodemie. Annie van der Lugt Melsertvan Ees ver vult weer haar rol van het volkskind „Over schotje", waarmee zy reeds zoovele successen heeft geoogst. Cor van der Lugt Melsert speelt Titus Sacchi, den ingenieur, die met hartelijke belangstelling het verschoppelingetje tegemoet treedt, één van die menscheiyke sympathieke figuren, die hij zoo bij uitstek zuiver en mooi uitbeeldt. De overige rollen worden vervuld door Joséphine van Gasteren, Héléne Berthé, Ludzer Eringa, Frits van Dijk en Eduard Palmers. Deze voorstelling wordt gegeven tegen populaire pry zen. Het Kölner-Kammersinfonie-Orches- ter viaakt onder leiding van Erich Kraack een rondreis door Nederland. Op 3 November wordt te Haarlem in den Stadsschouwburg een concert gegeven, Het orkestensemble is samengesteld uit zestien solisten en leden van bekende strijkkwartetten Nu er door de tydsomstandigheden dit jaar bijna geen tentoonstellingen gehouden worden, en er toch bij eigenaars van rashonden behoefte is om hun hond aan 't oordeel van deskundigen cp dat gebied te onderwerpen, legt de Neder- landsche Kynologie zich in het byzonder toe op het houden van clubmatches. Voor Haarlem en omstreken zal de kynolo genclub „Kennemerland" deze match op Zon dagmiddag 3 November in de bovenzaal van café-restaurant Brinkman, Plein, o'ganlseeren. Aanvang der match om 1 uur precies. Deelneming aan deze match is opengesteld voor honden uit Haarlem en omstreken. Eigenaars behoeven geen lid van „Kennemer land" te zijn. De honden moeten bij den Raad van Beheer geregistreerd zyn en den leeftijd van zes maanden bereikt hebben. Alle inlichtingen verstrekt het secretariaat: Vosmaerstraat 49, Haarlem (O.). Inschrijf formulieren moeten uiterlijk Donderdag 31 Oc tober aan het secretariaat worden ingeleverd. Als keurmeesters zullen optreden; de heer J. L. J. Harms; groote rassen, windhonden, jacht honden, diverse andere rassen en dameshond jes; de heer F. M. Heerkens Thijssen- alle terriers; de heer J. Meijer: alle herdershonden, bouviers, rottweilers en husky's; de heer L P. Knapen: boxers. De clubmatch, welke zeer leerzaam is, aan gezien alle voorgebrachte rassen door de keur meesters aan de hand van de hun voorgebrachte honden worden besproken, is voor het publiek,, geheel vrij toegankelijk. Het is de gelegenheid voor den Haarlemmer om eens het oordeel over zijn rashond te vernemen. De Haarlemsche matches zijn beroemd om hun mooie honden. Geboren: 29 Oct.: X. RagetlieConnerton, z.; 26 Oct.: J. M. Dijkstra-—Düllberg, z.; 27 Oct.: D. J. CliteurE'oing, z.; G. DrostScholten, z.; 2M Oct.: C. ErkensBlume, d.; F. W. Hassing Konieczny, d.; E. C. M. NanningBoode, z.; 29 Oct.: M. Schrynemaekersde Boer, z.; N. van LeeuwenSchelllngerhout, d.; 26 Oct.: K. J. KloekeBox, d.; F. L. WismanZoet, d.; 29 Oct.: A. M. van der VeenHykoop, d.; 28 Oct.: C. van EekMarees, d.; 27 Oct.: J. C. PrinsAntonisse, d. Overleden: 28 Oct.; J. van den BrinkPruis, 68 j., Saenredamstraat; 27 Oct.: M. Schrier Paauw, 26 Lange Poellaan; J. van Elsacker Verryzer, 82 j., Ripperdapark; 28 Oct.: J Smit, 72 j„ Godfried van Bouillonstraat; A. J. Kraak —van Deursen, Kamperlaan. Het programma van het gramofoonplatencon- cert der Haarlemsche Radio-centrale, 7—8 uur, op insdag 29 October, luidt; Popy: 1. Suite oriëntale, Staatskape! Berlijn. Meyerbeer: 2. Kromngsmarsch uit de Prophet. B B.C. Symph. Orkest. 3. Fakkeldans Berl. Phil- harmoniker. Grieg: 4. Peer Gynt Suite no. 2, New Light Symph Orch. Tschaikowsky5. Cos sack anee, Concertgebouworkest. 6. Capriccio Italienn, Staatsoperaork. Beriyn. B. en W. stellen den raad voor het landhuis J. Kostelyklaan 6 te huren en het te bestemmen voor huisvesting van den gemeentelyken Genees kundigen en Gezondheidsdienst. B. en W. stellen den raad voor, aan den nieuw- a angelegden weg tusschen den Rijksweg én den Stationsweg, te Velsen den naam te geven van Parkweg, alsmede aan de wegen, aangelegd ten Zuiden van den Oosterduinweg, te IJmuiden, de namen te geven van Stormvelderweg, Kik- vorschweg, Engelmundusweg en Gerritsweg. Het echtpaar C. DrooghKomen te Buitenhuizerpolder gem. Velsen, hoopt 12 November zijn 50-jarig huwelijks feest te herdenken De directie van het Frans Hals-theater deelt ons meae, dat de film „Kleur en glorie onzer tropen" na afloop van de op Zondagmorgen in gezette seriefilm van onze overzeesche bezittin gen wederom zal worden vertoond De vele te- leurgestelden zullen op een nader te publiceeren datum alsnog In de gelegenheid worden gesteld, deze cultureel hoogstaande en onderhoudende film van mr A. Hustinx te gaan zien. Wederom heeft het mannenkoor „Die Spaer- ne-Sanghers" een groot verlies geleden door het overiyden van een van zijn trouwste medewer kers. den heer C. Heierman. De heer Heierman behoorde tot de oprichter: van het koor en met groote energie was h-y al tijd op zijn post als hét betrof de belangen van zy.r vereeniging te dienen. In een bijeenkomst in de repetitiezaal van Zondag hield de H. H. B. een ouderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart tusschen Hillegom en Bennebroek. De vangst had beter kunnen zijn. In totaal werd een aartal van 94 stuks witvisch gevan gen De pryzen, bestaande uit luxe en nuisho"- deiyke artikelen, werden gewonnen als volgt. 1. H. Schaap met de grootste, 24.7 cAl., en 16 stuks; 2. P. v. d. Smissen met 10 st.; 3 Schmit Jongbloed met 8 St.; 4. W. Boeser met 8 st.; 5. C. v. d. Aar met 8 St.; 6. R. v. d. Aar met 6 st.; 7. L. Rondema met 6 st.; 8. F Janse Kok met 5 st.; 9. G. Houtkamp met 5 st.; 10. J. v. wyk met 4 st. De vorige week werd slechts één partij be ëindigd en ook deze week zijn wederom veel partyen afgebroken. De uitslagen van deze en de vorige week luiden: Groep I: J. de Lange—M. v. d. Berg 1—0 ibep II: J. ReeuwykA. Klein 01 J. Reeuwyk—G. v. d. Stoop >4 Th. d» Looze—G. v d. Stoop 1—0 Groep III; P. Castenmlller—G. Nyssen 10 Voor de nevenco «petitie (enkele ronde): I. J. de Lange—A. Hablous afgebr. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag den laatstén wedstryd van dit seizoen gereden om den Meyerbeker. Ondanks de koude waren er nog een flink aantal renners aan den start. Uitslag: A.-Klassé: 1. J. Stet, tyd 2 uur, 6 min., 30 sec. over 72 K.M.; 2. A. Drenth; 3. C. Portegies; 4. J. Ekel; 5. P. Korthals; C.-Klasse: 1. M. Schelvis; 2. D. Kabel; 3. Vporting; 4. G. v. d. Aart. Woensdagmiddag zal het Haarlemsche Poli tie-êlftal nogmaals een oefenwedstryd spelen voor het stedentournooi van 6 November tegen een elftal van de voetbalclub Haarlem. De politiemannen komen met het volgende elftal in het veld: Vermeer, Baas, Rode, Bultje, Eggink, Berkelaar, Van Huis, Wieringa, Braaf hart, Van Steel, v. d. Mey. De wedstryd wordt gespeeld op het Haarlem terrein en begint om half vier. Zeeman in de rest van den wedstrijd den stand op 51 te brengen. Meer spanning zat er in de dameswedstryden. H.P.C. gaf den Haarlem- dames keurig partij en wist, na- eerst door een keurig doelpunt van mej. C. Kann met 16 voorgestaan te hebben, een geiyk spel te be houden, nadat Haarlem geiyk gemaakt had. D.WH. 2 won verdiend van de V.Z.V.-dames met 2—1. Boven onze verwachting was het spel van de nieuwelinge in de wintercompetitie, het Hille gom sche H.Z.V. Weliswaar verloren de H.Z.V.- ers met 21 van D.W.R. 4, maar het vertoon de spel houdt een goede belofte in voor de toe komst. Het programma voor de komende week om vat slechts een tweetal wedstryden. Zaterdag avond spelen de Watertrappers tegen H.P.C. 4 in het Sportfondsenbad om 6.45 uur, en Dins dagavond krijgt H.V.G.B. 4 in Stoops Bad K.Z. uit Beverwijk op bezoek. B. en w. stellen den raad voor, aan H .M. v. d. Pieterman te IJmuiden, te verkoopen, tegen den prijs van f 8 per M2„ een perceel bouwter rein nabij den Engelmundusweg, ter grootte van 1300 M2. Verder wordt voorgesteld, aan de parochie van O. L. Vr. van Altydd. Bijstand te Santpoort een gedeelte grond te verkoopen, gelegen nabij de R. K. kerk aan de Frans Netscherlaan, en wel 816 M2„ tegen den prijs van f 4 per M2. en 437 M2. tegen den prys van f 6 per M2. B. en W. stellen den raad voor aan C. ter Metz te Haarlem, in pacht te geven voor onbepaalden tyd een perceel tuingrond, nabij de Uitendaal- straat te Santpoort, groot 1.15.72 H.A., tegen een jaarlyksche pachtsom van f 231.44. Haarlem I Is in den eersten wedstrijd voor de iaarlemsche wintercompetitie tegen H.V.G.B goed gestart. Nadat H.V.G.B. aamankelyk, mei. zes tegen zeven spelende, een doelpunt had ge maakt, wist Haarlem door van Hemsbergen en De voor de stedenzwemcompetitie te spelen wedstrijd Haarlem—Den Haag, die onlangs uit gesteld werd, is thans vastgesteld op Maandag 11 November in de „Overdekte" te Leiden. De Haarlemsche ploegen zyn als volgt samen gesteld: Dames: L. Schulte (Haarlem); F. Kann (HP C); W. Compiet (DWR); G. Kuiper (DWR); P. van Daatselaar (Haarlem); Mevr. v. d. Sco ren (DWR); G. Zieren (DWR). Heeren: N. Kolleiie (DWR); A. J. Braam HPC); J. Seubring (DWR); W. van Gronin gen (HPC); F. de Geest (HPC); J. Kolleué (DWR); P. Swier (VZV). De wedstryd begint des avonds om 7 uur. Aan het Hoofdbureau te Velsen werden on derstaande voorwerpen als gevonden aangege ven: een blauw ratiné jongensjasje; een br. alpinomuts, een zilveren ketting met kruisje, een koperen penning gemerkt B 106 H.S., een driewielig kinderfietsje, een grauw-grys jon gensjasje, een grijs-blauwe vulpen, een hond (straathond bruin-wit-teef, 60 c.M.), een br. actetasch, eenige rijwielbelastingmerken, een gestreept wol damesvest, een textielkaart, een paar dameskousen, een rolletje verbandgaas, een gouden(?) damespolshorloge, een kinder- portemonnaie met ketting, een tam konyn, een vulpen, een beige ceintuur, een passer, een br. ceintuur, een grijze regenjas, een sleutel, een bouvier, een kindertaschje en een looper. In de afgeloopen wéék zyn twee personen aangehouden, die zich in den laatsten tyd in deze gemeente aan openbare schennis der eer baarheid hadden schuldi gemaakt. Meerdere gevallen zijn daardoor opgehelderd. Aan het dierenasyl, IJmuiderstraatweg 51, zyn gebracht: êén hond, ras Airedale, terrier, reu, oud plm. 1 jaar, ruwharig, bruin met zwart Gebouw St. Bavo: Rechtskundig Bureau, 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: 1ste Volksconcert der H.O.V., 7 uur. Stadsschouwburg: „Toontje heeft een paard geteekend", N.V. Het Residentie Tooneel, 2.30 uur. Raadhuis Heemstede: Gemeenteraad 3 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van studies en schetsen van Genootschap „Kunst zy ons Doel", 104 uur. Boschkamp, Overveen: Tentoonstelling Glas- en Weefwerk, 104 uur. R. K. Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70: Tentoonstelling van Russische Ikonen, 10 5 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 108: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.305 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: Ge opend van 105 uur. Rembrandt: „Wintersport en minnebrieven", 18-jarigen, 2.30. 4.45 en 7 uur. Cinema-Palace: „De Jantjes", boven 18 jaar 2 uur, 4.45 uur en 7 uur. Luxor: „Mazurka", voor volwassenen, 2.30 en 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Scipio, de Afrikaan", boven 18 jaar, 2.30 en 7 uur. Spaarne: „De spion van den keizer", Woens dag 2.30 uur, Zaterdag 2.30 uur, Zondag 2 uur en 4 uur, eiken avond om 7, uur. Gebouw St. Bavo: Film Dik Trom, 2 en 4 uur; Melkhandel „St. Joseph", 7.30 uur; Proza en Poëzie, 8 uur. Stadsschouwburg: „Een Amsterdamsche Jon gen", Schoolvoorstelling door het Nederl. Too neel, 2 uur. Prinsenhof: Gemeenteraad, 3 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van studies en schetsen van Genootschap „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Boschkamp, Overveen: Tentoonstelling Glas- en Weefwerk, 104 uur. R. K. Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70: Tentoonstelling van Russische Ikonen, 10 5 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 108: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en 2.305 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a: Ge opend van 105 uur. Rembrandt: „Wintersport en minnebrieven", 18-jarigen, 2.30, 4.45 en 7 uur. Cinema-Palace: „De Jantjes", boven 18 jaar 2 uur, 4.45 uur en 7 uur. Luxor: „Mazurka", voor volwassenen, 2.30 en 69 uur doorloopend. Frans Hals: „Scipio, de Afrikaan", boven 18 jaar, 2.30 en 7 uur. Spaame: „De spion van den keizer", Woens dag 2.30 uur, Zaterdag 2.30 uur, Zondag 2 uur en 4 uur, eiken avond om 7 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, telef. 10378; Fa. Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30, telef. 10043; Marnix-apotheek, Marnixstraat 65, telef. 23525: Heemsteedsche apotheek, Binnenweg 98, Heem stede, telef. 28197. Oeaeetteiijk gecorrigeerd) Naar wy vernemen heeft de rijkscommis saris benoemd tot directeur-generaal van de Winterhulp Nederland de heer C. Piek te Den Haag. Laatstelijk was deze adviseur van de directie van het Rotterdamsch Nieuws blad. Hij heeft zich doen kennen als een goed organisator en behoort tot geen poli tieke richting. Met ingang van 1 November zal door de officieren van den Opbouwdienst by wjjze van proef een nieuw uniform gedragen wor den, die van de tot dusverre geldende ver schilt door de kleur van den kraag en door den vorm van het hoofddeksel. By wyze van overgangsmaatregel zullen op de uniformen voor de troepen-officieren van den Opbouwdienst de wapen- of andere onder scheidingsteekenen vervallen. De diverse rangen zullen daarby voorloop!? worden aangegeven met sterren op een zwart bandje om den bovenarm en wel voor districts commandanten vier sterren, voor luitenant kolonels en majoors drie sterren, voor kapiteins twee sterren en voor le en 2e luitenants een ster. De overjas (jekker) zal worden voorzien van blauw-groene patjes met gouden korenaren. De uniformen van de marine en van het In* dische leger worden na 31 Oct. door officieren niet meer gedragen, en die van het leger slechts in den gewyzigden vorm. dek; straathond, hoog 45 cM., wit en bruin ge vlekt; iersche setter, hoog 60 c.M., met hals band en penning nummer 439. Zaterdagmiddag is op het kruispunt Wyker- straatweghoek Pelsstraat het 2-jarig doch tertje van H. J. L. uit den Wykerstraatweg aan gereden door een vrachtauto, bestuurd door een zekeren O. de J. De aanryding werd ver oorzaakt, doordat het meisje plotseling den rij weg wilde oversteken. Het bekwam eenlg letsel aan dê bovenlip. Een juist passeerende dokte' verleende geneeskundige hulp. Den bestuurde van dan auto treft geen schuld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2