ST AofgPfcUWS De luchtoorlog Na den bomaanval op Den Haag Beursoverzicht BEURS VAN AMSTERDAM TOONTJE VAN TEUTEN OMROEPERS 'irs TOONEEL, FILM EN MUZIEK WOENSDAG 30 OCTOBER 1940 „KUNST ZIJ ONS DOEL!" Expositie van studies en schetsen H.O.V. BURGERLIJKE STAND 40-JARIG JUBILEUM Sluitingstijd café's 2 varkens en 3 slagers Successen der Duitsche marine tegen vliegtuigen DE TOESTAND NA FLORENCE „Oorlog tegen Engeland tot de totale overwinning" Aanvankelijk licht verdeeld, later ophopende en vastere markt WOENSDAG SO OCTOBER 1940 58} Verder verloop MARKTEN GEVRAAGDE BETREKKINGEN V0LENDAMMER MEISJE R.K. HUISHOUDSTER R.K. BURGERMEISJE V0LENDAMMER MEISJE NETTE JONGEMAN ZOEKT WERKKRING AANGEBODEN BETREKKINGEN] NET R.K. MEISJE HUISHOUDSTER C0NTRIC0 vraagt voor direct flinke NAAISTERS, STIKSTERS en STRIJKSTERS voor haar afdeeling Blouses en Japonnen. Hoog loon, vast werk. Aanmelden KEIZERSGRACHT 472, Amsterdam. MEUBELEN, HUISRAAD, ENZ, j MEUBELVEILING „HET HUIS" - KEIZERSGRACHT 685 - TELEFOON 37812 Hypotheken, Voorschotten, enz. GELDBELEGGING Lessen Gevraagd en Aangebodenj P0LITIE-D1PL0MA A S. S. 0. SPAAR BUSJE' WERELDSPAARDAC NUTS-SPAARBANK N.V. Het Nederlandsch Tooneel „OVERSCHOTJE" KöLNER KAMMER SINFONIE ORCHESTER „TOONTJE HEEFT EEN PAARD GETEEKEND" DESKUNDIG Adverteer! U verkoopt meer! Elk lid van de verdienstelijke en actieve Haar- lemsche schildersvereeniging „Kunst zij ons doel" mocht voor deze tentoonstelling van „stu dies" en schetsen vier werken inzenden. Daar de leden zich niet onbetuigd hebben gelaten, is er een respectabel aantal binnen gekomen, zoodat thans, met circa twee honderd werken, bijna gesproken kan wbrden van een „teveel van het goede". Het ware wellicht beter geweest, indien het getal „vier" gehalveerd zou zijn, waardoor een scherpere selectie was toegepast en een minder overvloedig geheel verkregen, dat altijd eenigs- Eins vermoeit. Men had dan ook waarschijnlijk de expositie kunnen onderbrengen in de daar voor speciaal bestemde zaal. Nu moet men langs weg-wijzende pijlen, door enkelo, thans minder gezellige, ruimten van 't oude Frans Halsmuseum, naar de kabinetten waar nog heel wat is te zien! We noemden de bezwaren van een te uitge breide collectie, waaraan toch dit voordeel Is verbonden, dat men nu een beter inzicht krijgt van het individueel kunnen (of minder kun nen!). Het spreekt vanzelf, dat bij zooveel in zenders en inzendingen geen detailbeoordeeling kan worden verwacht. Wij zullen ons dus be palen tot het noemen van enkele werken, die ons boeiden, tot een „greep" uit het vele. Als wij 't wel hebben, hadden w<e hier niet te doen met vol-waardige en „afgesloten" kunst producten, die op den naam van schilderijen recht kunnen doen gelden, maar slechts met „studies", met werken dus, die de voortbren gers zelf nog niet geheel bevredigden, om dt een of andere reden. Indien we 't zóó bezien, komt van verschil lende inzenders de bescheidenheid op sympa thieke wijze uit. Want vele dezer „studies" behoeven o.i. niet in waarde en attractie onder te doen vooi schilderijen. Noemen we b.v. van O. de Kat het werk, ge titeld: „Het nieuwe hoedje". Op dit geestige doek, waaruit de vrouwelijke ijdelheid niet onsympathiek spreekt, neemt men schiderskWaliteiten waar, die, ook gezien de niet gemakkelijke opdracht, zeker te prijzen zijn. Bij dit doek sluiten zich b.v. enkele verdien stelijke landschappen aan. Wie ondergSat geen bekoring by het zien van Miolée's delicate „Meer en Bosch", met den edelen toon en het verkwikkende licht, die dezen schilder eigen zijn? „Aan de Houtvaart" van Frederiks, een goed en blijmoedig landschap, de teere en rhythmisch schoone „Wolkenstudie" van de Wijn, Huysser's blanke „Toledo", Heuff's ,j£ierikzee", etc., ze mogen alle met lof genoemd worden. Ook portretkunst vinden wij bij deze „stu dies". De schilder Rees bracht een fleurig por tret van zijn echtgenoote, dat, met zijn poëtisch fond, zeker dichteriyk is. Kees Verwey gaf een sterk en vlot beeld van dezelfde dame. Een viertal Werken van H. J. Wesseling, alle uit stekend van kwaliteit, gaan o.i. eveneens boven studies uit. De nos. 181 en 182 willen wij spe ciaal onderstrepen. Janus Wagemaker schil derde een karakteristieken varkenskop, een at tractief onderwerp in dezen tijd van rantsoe neering Wie we nog verder noemen uit de groote zaal? Arens, met zijn feestelijk markttafereel, Boot, Eling (romantisch bruggetje), Gall (schildei aan 't werk), het knap schilderende echtpaar Pointl, enz., enz., verdienen ongetwyfeld waar deering In de kabinetten vielen ons op van mevr. W. J. Boer: „Schikgodinnen" (in ouden trant), de vlotte schetsbladen van Mies Deinum: „Naar bed" en „Kinderavontuur", de actueele, zéér goeo en soepel geteekende mobilisatie-herinneringen van C. van Dyk, de geestige „Teekenaars" van Kroone en Jan Wiegman, de vlotte Dansmeisjes van Maria Rompelman. Zooals gezegd, deden we slechts een greep, de niet-genoemden rekenen we, in vele opzichten, bij onze waardeering. Over één ding kan men zich, bil het bewon deren dezer uitgebreide expositie inderdaad ver heugen: Welk een talent en ambitie bloeien er onder de talrijke schilders van Haarlem en omstre ken, die met hun aanleg en activiteit de traditie ophouden van het land van Rembrandt en Frans Hals! Zü zyn als bloemen, die geuren en kleuren om deze toppunten van kunnen en willen, van deze reuzen, die het kleine Nederland groot maakten. K. de H. en A. van Leeuwen; T. W. H. Weiman en J. G. M. Albracht; J. C. Regtop en A. M. Van- hauten; G. van Norde en A. C. v, Slooten; J. Hooglugt en H. Kok; J. Raar en M. A. Goes; J. Baars en M. A. Prinsen; H. C. v. d. Kom mer en A. P. Kruithof; A. J. Scheelings en A. de Mooy; J. Zwart en J. A. Voerman; A Hommers en C. Harmsen. Vrijdagavond om 7 uur geeft de Haarlem fiche Orkest Vereen;ging o. 1. v. Marinus Adam haar eerste concert van de Vrydagavond- Serie. Voor dit concert is de medewerking ver kregen van den jongen, talentvollen vlolist Her man Krebbers, die onlangs benoemd is tot concertmeester by de Arnhemsche Orkest Ver- voorwaar een zeer balangryke functie. In den afgeloopen zomer speelde Krebbers in Haarlem het Concert van Paganini, waar mede hy zeer veel succes verwierf. Het programma is geheel gewyd aan werken van Peter S. Tschaikowsky wiens geboortejaar herdacht wordt, (in 1840 werd geboren). Herman Krebbers speelt het beroemde viool concert voor de pauze terwyi na de pauze het Orkest de 4de Symphonie in f. kl. terts ten gehoore zal brengen. Door het vroege aanvangs-uur zullen de Con certbezoekers in de gelegenheid zijn per auto bus huiswaart te gaan. Geboren: 26 Oct.: G. W. Klepper— de Bruin, d.; W. Winkelten Klooster, z. 27 Oct.: D. M. KoperBodde, d. 28 Oct.: Z. Schneider— Csicsó, d.; E. Beekmanvan Kempen, d. 29 Oct.: M. J. A. KorstjensByimer, z.; W. Vossevan den Berg, z.; C. den Riddervan Assema, d.; G M. VreenegoorDuivenvoor den, d. 30 Oct.: H. Munsterman—van Ne- derpelt, z.; C. S. M. van der Veldtde Bak, z. Overleden: 27 Oct.: E. HouwertjesBlankert, 84 j., Schoterweg. 28 Oct.:' S. S. Kroes van Koningsbruggen, 65 j.. Kampersingel. 29 Oct.: I. B. Pennings, 53 j„ Plein; J. van Dusschoten, 59 j., Thorbeckestraat; A. Wijn oogstMöckl, 45 j., Gasthuis vest. Ondertrouwd: 30 Oct.: J. Hofman en P. J. Beunder; A. Mienis en J. E. H. Hofman; R. Beyer en A. de Jong, P. T. de loer en M. J. W. Hoogstraten; A. Cassee en M. E. Valks, H. J. Brugman en M. B. Baars; N. J. Meyer' en C. van den Anker; J. van Laar en P. Levy; C. Keyzer en A Koper; C. Peetoom en M Zwaan; W. J. van der Ham en A. J. Velt- kamp; W. Doeksen en A. Buter; W. Koomen en G. M. C. Wegman; M. C. Verveer en L. M. Derks; W J Steemers en A. Rigter; J. B. J. Hetem en J. P. Meyer. Gehuwd: 30 Oct.: D. J. P. Bouman en W. M. Scheurman; F. Hartendorp en W. H. v. Dam; G. Hunter en T. v. Asperen; L. W. van Hoorn en H. A. Brusselaars; P. L. van Wrim- pen en H. M. C. v. Excel; P. F. W. de Bruin Maandag, 4 November, zal het veertig jaar geleden zyn, dat H. de Boer, wonende Graaf Willemstraat no. 24, bij de firma J. D. Boer- koel Zn.,r hoveniers, in dienst trad. Gedurende al die jaren heeft hij met toewy- ding en trouwe plichtsbetrachting zyn werk mogen doen. Het zal den jubilaris dien dag niet aan be langstelling ontbreken. De oommissaris van politie te Haarlem ver zoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de nieuwe Verordening inzake den sluitings tijd van café's om 11 uur op 31 October in wer king treedt en niet, zooals misschien velen zullen denken, op den Ier. van de nieuwe maand In saenwerking et de opzichters vbn het Slachthuis heeft de Haarlemsche politie by een slager in Haarlem-Noord 12214 pond vleesch in beslag genomen, dat afkomstig was van een frauduleus geslacht varken en dat gekocht was zonder toewijzing. De slager had het vleesch van een anderen slager, die twee varkens thuis had geslacht. Aan een derden collega was 65 kg. gestuurd. De bij deze slagers in beslag genomen hoeveelheid vleesch maakte een half vhrken uit. Een half varken was reeds gecon sumeerd en een heel geslacht varken werd nog aangetroffen bij den siager, die de beesten ge slacht had. Tegen het drietal is proces-ver- baal opgeaakt én wegens set frauduleus slach ten èn wegens de overtreding der distributie bepalingen. BERLIJN, 29 Oct. (D.N.B.). Ter aanvulling van het overzicht der door de Duitsche marine- artillerie neergeschoten vliegtuigen, waarvan in het weermachtsbericht van Dinsdag melding ge maakt is, verneemt het D.N.B. het volgende: In de eerste dagen van den oorlog poogde het Britsche luchtwapen overdag aahvallen op Wil helmshaven en andere vlootsteunpunten te on dernemen. Luchtafweergeschut van de marine- artillerie en de oorlogsschepen gaven by die ge legenheden den vyand ér zoo energiek en ge voelig van langs, dat deze daardoor werd ge noopt van de aanvallen overdag af te zien. Met uitzondering van de eerste neergeschoten toe stellen werden de successen der marine-artille rie steeds des nachts behaald. Dit is voor de beoordeeling der prestatie een omstandigheid van essentieel belang. Het in het weermachtsbe richt genoemde aantal slaat slechts op erkend neergeschoten vliegtuigen. Het nagaan hiervan is byzonder moeiiyk, als de tegenstander zich verwijdert. Als een toestel bij nacht en nevel en dus van de kust uit onzichtbaar neerstort, kan dit niet als neergeschoten machine erkend wor den. Aangespoelde brokstukken van vliegtuigen verschaffen geen gegevens omtrent de oorzaak van het vergaan. De dikwyls onaangekondigde nadering vormt eveneens een verzwaring van de gevechtsvoorwaarden voor de luchtdoelartille rie. die aan de kust staat opgesteld. Naar alle waarschynlykheid is derhalve het werkelyke ge tal der neergeschoten vliegtuigen veel grooter dan in het weermachtsbericht aangegeven. De door de strydkrachten ter zeer neergescho ten vliegtuigen zijn daarentegen uitsluitend oy aanvallen overdag getroffen. Het succesvolle af slaan der meermalen op Duitsche oorlogsschepen gepleegde aanvallen uit de lucht is een bewys voor het uitstekende technische peil van het afweergeschut aan boord en dat der opleiding. Het slagschip Gneisenau kon alleen al bij een reeks van verscheiden stuka-aanvallen op één middag zes tegenstanders van een niet gemak- keiyk te bestryden type neerschieten. Het slag schip kon zyn tocht onbelemmerd voortzetten, zonder de geringste schade te hebben opgeloo- pen. Gevangen genomen stuka-bemanningen verklaarden na dezen aanval, dat de orkaan van vuur boven de Gneisenau een hel gelijk geweest was. Een aanzlenlyk aandeel in het neerschieten van vliegtuigen hebben ook de patrouillevaar tuigen, die byna een dozyn op hun rekening kunnen boeken, zonder dat het vyandeiyke luchtwapen er in geslaagd is een enkel Duitsch patrouillevaartuig door bommen tot zinken te brengen. De succesvolle werkzaamheid van de marine-artillerie, die voornamelijk tot taak heeft de steunpunten van de vloot op belangrijke plaatsen aan de kust te beveiligen, komt even wel niet alleen in het aantal neergeschoten vliegtuigen tot uitdrukking. Heel wat belangrij ker is het feit, dat zy er tot dusver in geslaagd is, noemenswaardige schade door toedoen van het vijandelijke luchtwapen te voorkomen. Voor de oorlogvoering belangryke installaties zijn in het geheel niet getroffen. Alle oorlogsschepen, die zich op de bases bevonden, zijn intact ge bleven en ook de poging om de activiteit der marine op het gebied van den aanbouw té be lemmeren is mislukt. ROME, 30 Oct. (D.N.B.)De ontmoeting tus- schen den Duce en den Führer. zoo schryft de diplomatieke medewerker van het agentschap Stefani, werd gekenmerkt door een kameraad schappelijke hartelijkheid en een volkomen so lidariteit in de standpunten en programma's. De toestand na deze bijeenkomst van Florence kan in de volgende punten worden samenge vat: le. De oorlog tegen Engeland wordt onver- biddelyk tot de totale overwinning voortgezet, welke Europa van de ondraaglyke hegemonie van Groot Brittannië zal verlossen. 2e. De as zal stap voor stap een nieuwe or ganisatie in het Europeesche leven scheppen en de door Versailles gemaakte wanorde weg nemen. Deze nieuwe ordening zal tot stand Ijomen doordat men Engeland, welks politiek steeds berustte op de tweedracht van Europa, definitief van het continent uitschakelt. 3e. De solidariteit tusschen Italië enDuitsch- land is op alle gebieden buitengewoon actief, zoowel in de Europeesche als de buiten-Euro- peesche aangelegenheden. Daarom kan men de recente ontmoetingen van den Führer in het Westen eveneens in het gezichtspunt der vol komen overeenstemming van de beide landen beschouwen. 4e. Frankrijk kan zijn eigen toestand slechts verbeteren door zich te voegen in het proces van het Europeesche herstel en zyn eigen op vattingen ten aanzien van de as te wyzigen. 5e. Griekenland heeft zich in het verleden eenerzijds ter beschikking gesteld van Enge land in diens oorlogsdaden tegen de as, ander zijds geprobeerd zooveel mogelijk voordeel uit zyn neutraliteit te putten. Thans moet ook Griekenland ondervinden, dat hij die Engeland helpt niet anders dan als een vyand van de as beschouwd kan worden. De directeur-generaal van de Winteihulp Nederland heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan de slachtoffers van de Engelsche bomaan vallen in Den Haag, waarby hij zich van de schade op de hoogte heeft gesteld. Hy heeft er tevens voor gezorgd, dat aan de slachtoffers van de ze immoreele oorlogvoering een eerste schadsvcrgoedirg wordt uitgek°e d. f - - AMSTERDAM, 30 October 1940. De New Yorksche beurs toont nog maar steeds een normaal verloop. Men is tydens de jongste koersstyging in zyn operaties niet overyid te werk gegaan, waarom de markt in kalme hou ding de weerspiegeling bood van de buitenge woon gunstige bedrijfsontwikkeling der Vereen Staten, welke, naar men mag aannemen, in verband met de geweldige regeeringsorders, nog langen tijd zal aanhouden. Van over-speculatit is te New YOrk steeds geen sprake geweest en dit heeft tevens op het Damrak een goede uit werking, waar men, na de jongste koersstijgin gen, in toonaangevende waarden kalm te werk gaat en allerminst geneigd is den toestand te forceeren. Wallstreet en het Damrak leveren het bewijs, dat men met den oorlog en du bieuze vooruitzichten biyft rekening nouden Dat een zeker vertrouwen in de toekomst nifet verzwakt, bewijst het feit, dat er van byzonder aanbod geen sprake is en, indien er op som mige tijdstippen materiaal aan de markt komt dat grootendeels het gevolg is van winstne- ming, hetgeen niet anders dan aan de techni sche positie ten goede kan komen. De New-Yorksche slotkoersen van gisteren kwamen meerendeels weer lets hooger af en in Vorige Slotk 95 Staatsleeningen 4% Nederl. 1940 TT 3% Nederl. 1896—05 78 i 3—3% Nederl. 1938 86 f 2% N.W. jphuld 68-k 3% Indië 1937 87 4 5y, Youngleen. .1940 35 Banken Koloniale Bank 59 Ned. Ind Handelsb119 4 Cert. Handel-My102 4 Industrieën Unilever 127 4 Calvé Delft 85 Alg. Kunstzyde ''6 4 Van Berkei's Pat14 1 Philips '91 Ned. Ford Fokker '80 Industrieën Buitenland Anaconda 25 J '"4 76 4 Kennecott Bethlehem Steel U. S Steel 63 4 Rep Steel Intern. Nickel N. Am. Aviation <2* 264} 16} Am. Car Foundry 28 General Motors 48 Am Enka 431 Petroleum Kon. Olie 239} Continental Oil Shell Union Oü 18 IOtV Onderhandsché en exêcutiekoérs siotk. Heden 9o 78} 86} 68} 85 -'5 60 1 9} i02 127 f5 119 45 196} 320 180 25}} 34 4 77-fr 64 22} f6 17 28 48} 43} 245 18 10} Tidewater Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadj&di IC 9 Silau V. I. C. O Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Chin Japan HollandAmerika Lijn Kon. Ned. Stoomb Rott Lloyd St. Mij. Nederland Suiker H. V A Jav. Cultuur 225 N. I. S. U Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Illinois Cert. South SOuth Pac Railw Vorige Slotk. Slotk. Heden 9} 10} 218} 223 60 171 '71 1C9 HO 93} 95 4" 150 4* 4} '24 '27} 100 101 49} 147 147 141 170} 49} 123 126} 401 414 225 233 228 234 109} 116 152 156 212 219 i37 37 i7i 75 9} 9-f} 14} 14} 22} 23} 10} 10}} 14} 14} nominaal ex dividend navolging hiervan verkeerden heden Amerikaan- sche waard enin een bevredigende stemming. De handel was echter vooreerst niet zeer uit gebreid, omdat zich geen bijzondere koopbewe- ging ontwikkelde en het publiek blijkbaar dit maal een meer afwachtende houding aannam. Staalfondsen trokken weer het meest de aan dacht. Steels boekten een avans van circa 1 dollar en Betthl. Steel kon V,7/8 verbeteren. Republic Steel werd bij eerste omzetten yt3/<, hooger verhandeld. Koperfondsen waren ook bevredigend van toon en handhaafden voor Anaconda en Kennecott Copper de vorige pry- zen. General Motors en Carfoundry legden ook weer een vastere- stemming aan den dag. Van vliegtuigaandeelen was Douglas Aircraft zeer vast in verband met het feit, dat de my een dividend uitkeerde van 5 tegen 3 het vorig jaar. Kunsteijdewaarden en Utilities hadden ook weer een vasteren ondertoon, terwyi Spoor- wegshares zich ruimschoots op het vorig peil handhaafden. Op de andere afdeelingen was de stemming weinig verdeeld en opende de markt in een kalme houding. Op de Petroleumafdeeling was aanvankelijk voor oliën eenig aanbod aan de markt, waarvoor een reactie ontstond van 234 pet. Toen het ma teriaal was opgenomen trad weer herstel in van 1 pet. Amerikaansche oliefondsen waren weer zeer gunstig van toon. Shell Union boekte een avans van 34 a terwyl Tidewater circa V4 monteerde. De handel in deze soorten was ta melijk geanimeerd. In den Suikerhoek kwam H.V.A. aanvankelijk voor iets meer handel dan gewoonlijk in aan merking, waarbij aanstonds een 4 pet. hoogere prijs kon bedongen worden. Javasche Cultuur en Nisu sympathiseerden hiermede, maar Vorsten landen Cultuur lag iets zwakker in de markt. De Rubbermarkt trok voorloopig weer weinig of geen aandacht. Slechts in A'dam Rubber werd aanvankelyk een enkele transactie afgesloten tot de gebleven prys van gisteren. De rest van de markt verkeerde in verlaten toestand. Tabaksaandeelen waren een weinig verdeeld. Oude Deli was weer vaster en boekte een ver betering van 2 pet. Deli-Batavia werd 1 pet. hooger verhandeld, terwijl Senembah wegens licht aanbod 2 pet. moest prysgeven. Bij verder verloop ontwikkelde zich meer handel en was de stemming op verschillende punten iets vooruitgaande. Zooal kon Kbnink- lyke Olie onder meer vraag 5 a 6 pCt. montee- ren en bedong Shell Union en Tidewater nog iets vastere prijzen. Van Rubbers liep Adam Rubber 2 A 3 pCt., terwyi de niet courante soorten eveneens een vastere stemming aan den dag legden. Van schepen liepen Booten 1 pCt. op en Java-China-Japanlijn 12 pCt. Amerikaansche certificaten konden voor Steels en Bethl. Steels nog meer vastere pryrer bedingen. Koperfondsen bleven op peil, Car foundry liep y, dollar op. Unilever bewoog zich binnen de openings- pryzen. Aku kon onder geregeld lichte vraag nog 1 pCt. monteeren. Phhipslampen liepen 1 a 2 pCt. op. Van andere industrieelen waren Emballagefabr. en Houthandel, Ned. Scheeps bouw en Meelfabrieken vaster. Duitsche in dustrieën waren goed prijshoudend met stillen handel. De 3—3 Nederl. 1938 trok een fractie- in koers aan. Duitsche beleggingen getu(gden van een prijshoudenden ondertoon. Geld op prolongatie gold 2si pCt. De Scheepvaartafdeeling moest ook weer vol doende belangstelling ontberen maar de stem ming had hiervan niet te ïyden aangezien Scheepv. Unie a 1 pCt. opliep en Booten e.a. soorten op het peil van gisteren werden gead viseerd. In de hoek der binnenlandsche industrieën ontwikkelde zich eveneens geen uitgebreide han del. Unilever bewoog zich by eerste transacties om en naby de gebleven prijzen van den vorigen dag. Aku opende onveranderd maar kon aan stonds 1—114 noteeren. Philipslampen hand haafden de vorige pryzen. Op de beleggingsmarkt boden Nieuwe Staats fondsen weer een kalm beeld en opende de markt algemeen op het slot van gisteren. De Youngleening had van aanbod te lyden en moest ruim 1 pCt. prysgeven. ALKMAAR, 30 Oct. Paardenmarkt. Aange voerd 256 paarden (vorig jaar 156), 13 veulens en hitten (vorig jaar 29). Rypaarden 600900, werkpaafden 600850, slachtpaarden 200500, hitten 300600, veulens 150—250. Handel vlug. AMSTERDAM, 30 Oct. Veemarkt. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 47 schapen en lammeren: schapen zeer matige aanvoer, han del vlug, pryzen vast. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Oct. Aange voerd werd 29000 kg. roode kool 4.505.30, 19000 kg. gele kool 3.20—4 90. 17800 kg. Deensche wit te kool 33.60. 45000 kg. savoye kool 2.903.30, 18200 kg. uien 5.207.60. grove uien 5.607 30, drieling uien 4.30, stekuien 3.303.50, 28200 kg. peen 2.10—3.30 4400 kg. bieten 1.50—3.40. 2800 kg. tomaten A 10.20—11.60, B 10—10.20, C 10, CC 9, 7500 kg. vroege witte kool 2.50, 44200 str. andijvie 1—1.90, 125 kg. snyboonen 25.1026.30, 2200 kg. druiven: Alicante 2540.10, Golden Champion 4560. NOOJRDSCHARWOUDE. 30 Oct. 15400 kg. Roo de kool 4.40—5.80, 360t kg. Succes Deensche kool 3.00, 8000 kg. Uien 6.90—7, grove 6.406.60, drielingen 4.404.60, nep 44.20, stek 3.50370,' 275 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 2.30, 19800 struik Andijvie 11.70. WOERDEN, 30 October. Aanvoer 243 partyea kaas. Met ryksmerk le kw. f 4150, ld. 3e kw. f 40.50. zware tot f 41.50. Handel riug. UTRECHT, 29 Oct. Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken" Pe ten: Bergamotten 8—14. Beurré d'Anjou 614, Beurré Clairgeau 530, Beurré Dhiel 920, Beurré Six 6—14 Bezie van Schonauwen 610, Bonne Louise 1636, Comte de Chambora 817, Brederode 617, Comtesse de Paris 1219, Doyenne du Coihice 950. Duchesse d' Angoulè me 618. Emile d Heyst 5—19, Gieser Wildeman 720, Groenpeer 214 Herfstsuikerpeer 511, Kampervenen 3—12. Leghipont 1225, Kweepeer 2122. Louwtjespeer 615, Nouveau Poiteau 8 16 Pondspeer 612, Soldat Laboureur 623. St. Germain 1014, t. Remy 7—15. Wlnterjannen 819, Wlntervygen 813. Witte Kozijnen 5H. IJsbouten 516. IJzendljkers 713, Zwijndr. Wijnperen 520, Mispels 59. Alles in guldens per 100 kg. Weldra passeerde hy een weiland, waarin een stier stond. Niet zoodra had het beest den rooden doek, dien Toontje droeg, in de gaten gekregen of hy stormde op Toontje toe en gaf hem een flinken stoot met zijn horens tegen diens zitvlak. In een prachtigen boog vloog Toontje over een schutting heen en kwam op den vetten rug van een varken terecht, dat er met zyn zonderlingen last schreeuwend vandoor ging, terwyi de stier aan den anderen kant van de schutting boos bleef staan kijken. Deze rubriek verschijnt in 10 Dagbladen. Prijs 50 cent per regel. (Rubriek Gevraagde Betrekkingen 10 cent per regel) Biedt zich aan GEDIPL. COUPEUSE al3 naaister of op kl. atelier. Haar lem, Heemstede of omg. Br. n, 3A 75041, bur. v. d. blad. Biedt zich aan net 21 J., zelfst. kunn. werken, bekend met koken, 1. in A'dam. Br. TH. TOL, H. T.-str. 19, Volendam. 1—A 75048 Biedt zich aan nette m. 1., by Dame, Heer of bejaard echtp. Br. o. 1. A 75028, bur. v. d. bi. B. z. a. voor dir. of later deg. als huish. en (of) werkmeisje, ook voor Pastorie. Met alle werkzaamh goed bekend, goed kunnende naaien en koken, v.z.g.g.v. Bk. KLOOSTER- MAN'S Boekhandel, Nymegen. lett. D. Biedt zich aan net v. d. en n., zelfst. kunnende werken en koken. v. g. g. v. Br. onder No. 1H 75030, bur. v. d. blad. B. z. a. HUISHOUDSTER, v. g. g. V. 34 jaar, direct of later. Br. onder letter 3A 75057, bur. v d. blad. 37 Jaar, R. K., flinke verschyning, boekhouder, goed administratief en algemeen ontwikkeld, onverschillig wat. Hoog loon geen verelschte. Ook genegen alleen te werken voor kost en Inwoning. Brieven onder Letter 1A 7*029, bureau van dit blad. Mevrouw DE KORT, Eslaan 4, Bus- sum, vraagt per 1 December a s voor dag en nacht, goed Kunnende koken en v. g. g. v. 9B 75018 R. K. Weduwnaar, bouwvakarbeider, met 5 kinderen van 6 tot 17 Jaar. vraagt een degelijke Brieven aan H. ZI.TM, Hollewalsweg 16, Den Burg (Texel). 1—B 75053 Voor spoedig gevraagd een flink R.K. MEISJE V. d. en n„ kunnende koken en netjes werken. V.g.g.v. Sal. 25 30 gid. p. m. Mevr. Jan3sen, Pr. v. Mieresstraat 100, A'dam-Zuid. 1 B—75074 Burgerjuffrouw, R.K., 49 J., zoekt een nétte betr. als HUISHOUDSTER voor direct. Br. onder no. M Ï5080 aan agent Het Centrum', feteenhof- straat 32. Soestdyk. ZATERDAG 27 NOVEMBER, precies 3 uur KIJKDAGEN: DONDERDAG 31 Oct. en VRIJDAG 1 Nov. van 10—6 uur. Deze week veel mooi goed in SALON-, HUIS- en EETKAMERS, HEEREN KAMERS en SLAAPKAMERS. Haarden en Haardkachels en vele kleln- meubelen. t. O. DEURWAARDER B. DOUMA Te koop een beste Boerderij, 8 H A. groot, goed gebouw. Te bevragen by bakker REIJRINK, Lievelde, Gem. Lichtenvoorde. 1GL 75051 GOEDKOPE scHRiE'lELi.iKE cusKLS onder leiding van een tnspecteui van politie. Vraag eens Inllcntingen. net verplicht u tot niets Lagei inaerwy, voldoende Boeken gratis Nb »oede afloop hulp oy sollicitatie dir. 4. van dei Dy Hooidonderwyzer Nieuwe Plein U Arnhem Voor velen is dit de eenige manier om thans nog te sparen voor de extra uitgaven ende inhoud valt altyd mee. Neemt U ook een busje op den DONDERDAG 31 OCTOBER bij de Kantoren: JANSSTRAAT 19 - PLEIN 7 - RIJKSSTR.WEG 20 - NAGTZAAMPLEIN 9 en te HEEM STEDE BINNENWEG 2. ZATERDAG 2 NOVEMBER - 7.30 uur met Annie v. d. Lust Melsert-van Ecs en Cor v. d. Lugt Melscrt Popul. pr.: f 055f 1.70 (alles inb.). Voorverk. vanaf Donderd, 10 uur ZONDAG 3 NOV. - 8 uur Concert Dir. ERNST KRAUSS Prijzen: f 0.80 tot f 2.85 (alles lnbegr.) Voorverkoop vanaf Vrijdag 10 uur MAANDAG 4 NOVEMBER 2.30 uur en 7.45 uur: Pryzen: middag f 0.70 tot f 2.05, avond f 0.80 tot f 2.85 (alles inbegr.) Voorverkoop vanaf Zaterdag 10 uur H.O.V. Gemeentelijke Concertzaal Vrijdag 1 November - 7 uur EERSTE CONCERT VAN DE VRIJDAG-SERIE Dirigent: Marinus Adam. Solist: Herman Krebbers, viool. Tschaikowsky Programma Entrée: 0.75 incl. rechten. Abonnement voor 10 Vrijdag- Concerten 4.50; voor 2 per sonen 8. Voorverk. bij den Muziekhandel Alphenaar, Kruisweg 49, Telef 11532 en bij den PianohandeJ G. Otto, Schouwtjeslaan 108, Telef. 12515. opgebouwde reclame campagnes voor een goed artikel, of een goede zaak, systema tisch ln couranten ge voerd, moeten slagen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 3