Een sportdag die in het water viel Stormvogels kraakt Feijenoord Eerste overwinning van M.V.V. en A.G.O.V.V. RENNIE Zelfs in de eerste klas moesten talrijke wedstrijden worden afgelast Ajax noch Blauw-Wit scoorden N.E.C. en P.S.V. winnen ook thans De ploegdie aan de Slechts één wedstrijd! leiding kwam Uitslagen van Zondag -INDUSTRIEZEEP- KLAGENDE MAGEN VOETBAL HOCKEY KORFBAL MAANDAG 4 NOVEMBER 1940 Voor het eerst in dit seizoen hebben de voetballers en hun supporters den gebruikelijken tol moeten betalen aan den strengen en meedoogenloozen heer Pluvius. Door diens heer schappij van een ganschen avond, nacht en ochtend werden tahijke velden voor den Zondag onbespeelbaar gemaakt en met alleen in de lagere af deelingen, want ook in de topklasse van den bond kon een twaalftal wedstrijden wegens de slechte gesteldheid der terreinen niet doorgaan. Van de wed strijden die wél gespeeld werden, willen we niet nalaten hier even te noemen de verrassende en verpletterende 60 neder laag welke Feijenoord bij Stormvogels leed, alsmede de eerste overwinning van A.G.O.V.V. en M.V.V. welke deze clubs respectievelijk behaalden op Go Ahead en Noad. Voor het overige vielen er op de natte voetbalvelden meer spelers dan verrassingen. s 't Gooi —D.H.C. 1- -3 StormvogelsFeijenoord 6-0 v.u.c. H.B.S.D.O.S. 7-4 Blauw-WitAjax 00 HaarlemR.F.C. 60 N.E.C.Tubantia 41 B.V.V.Limburgia 53 P.S.V.—Helmond 30 Willem IIEindhoven 2—3 DE R.K. CLUBS IN DEN N.V.B. Ook hier een magere oogst TWEEDE KLASSE De Spartaan verliest bij H.V.C. ZUID-SLAVIë VERRAST DUITSCHLAND ZW EMM EN Recordpogingen van Het IJ Vooral in West I bleek de regen nogal erg op de voetbalvelden te hebben huisgehouden. Er werden daar namelijk slechts twee wedstrij den gespeeld. In den eerste behaalde D.H.C. in het Gooi een goede en verdiende 31-overwin- ning op de club van dien naam, zoodat het, mede doordat D.W.S. niet speelde, thans de leiding heeft genomen. Voor de verrassing van den dag zorgde echter Stormvogels, dat Fey- enoord te IJmuiden een zeker aan geen van beide zijden gedroomde 6O-nederlaag toe bracht. Zooiets is langen tyd niet voorgekomen in de geschiedenis van de Rotterdammers. D.H.C. 4 2 0 10 22—11 D.W.S. 5 4 1 0 9 5—1 A.D.O. 5 4 0 I 8 11—7 Stormvogels 6 3 0 3 6 12—9 H.D.VS. 5 2 1 2 5 11—10 D.F.C. 5 2 1 2 5 9—9 Feyenoord 6 2 1 3 5 11—14 't Gooi 6 1 2 3 4 7—11 Sparta 5 1 0 4 2 8—13 K-F.C. 5 0 0 5 0 5—16 De eerste minuten waren vrij onbenullig, maar spoedig raakten de spelers aan het dras sige veld gewend en toen werd het een pittige en zelfs aantrekkelijke partij voetbal. t Gooi nam de leiding uit een onverwacht, ver schot van Beugelaar, maar van den aftrap maakte D. H. C. gelijk, toen Bos goed voor doel speelde en Dijkman oordeelkundig den uitge- loopen doelman passeerde (11). D. H. C. kreeg nu het beste van het spel en toonde technisch en tactisch een duidelijk overwicht. Direct na de rust was het spelpeil beduidend lager, maar na een fraai staaltje samenspel tus- schen Dijkman en Vollenbrecht, wist de laatste tactisch te scoren (12). 't Gooi viel nu ver woed aan, doch toen Dijkman doelman Mosterd voor de derde maal passeerde, hadden de gas ten verdiend gewonnen. (13). Reeds in de eerste minuten kregen de beide linksbuitens, resp. van Opbergen en Linssen, elk een mooie kans, doch Opbergen schoot in het zijnet en Linssen's schot kwam tegen den paal. Snel ging het spel op en neer. Na een kwartier maakte Schoori een doelpunt, doch scheidsrechter Wey keurde het af. Het betee- kende echter slechts uitstel, want kort daarna, maakte de zelfde speler een geldig doelpunt. (10). Ondanks het feit, dat Feijenoord zich geducht inspande, bleven de Stormvogels-uit vallen het gevaarlijkst. Na de rust was er tien minuten gespeeld, toen Scholten een geweldigen blunder maakte, waar van Opbergen profiteerde. 20. Direct hierop doelniintt® Schcorl met een geweldig hard schot (30), doch dezelfde speler miste even later een penalty. Feijenoord zwoegde hard voor een tegenpunt, doch het backstel HaakSchipper wees elke poging van de hand. In de laatste acht minuten werd Scholten nog driemaal ge passeerd, tweemaal door toedoen van Kroeb en eenmaal door Verdam (60). In afdeeling n bleef de Amsterdamsche derby Blauw Wit—Ajax onbeslist. Geen der beide partijen slaagde erin het net te vinden, zoodat de strijd om de hegemonie tusschen deze beide clubs tot de tweede helft van het seizoen is verdaagd. Haarlem maakte gebruik van de ge boden kans en zorgde door 'n 60-overwinning op R.F.C. voor de verbetering van zijn plaats en doelsaldo. Ook H.B.S. scoorde er lustig op los. Met een 74-nederlaag keerde D.OS. naar Utrecht terug. V.S.V. 5 5 0 0 10 17—6 Ajax 7 4 1 2 9 22—10 Haarlem 6 4 0 2 8 17—10 Xerxes 5 3 0 2 6 15—8 Blauw Wit 6 2 2 2 6 8—7 H.BB. 7 3 0 4 6 24—17 DOS. 5 2 1 2 5 12—17 5 1 1 3 3 U—18 C.V.V. 6 1 1 4 3 8—23 RJF.C. 6 1 0 5 2 10—28 De HBS-voorhoede begon met het Utrecht- sehe doel onder handen te nemen, doch daar de regen het veld doordrenkt had, kwam er van zuiver schieten, deels ook door goed ver dedigen, voora'snog niet veel. Toch komt er ai spoedig een doelpunt door v. d. Vegt (10). Na een half uur komt de bal na een omhaal van Dumortier by Van Beek, die een schot op doel geeft met veel effect en dan tikt Veld- meyer den bal in den hoek (11). HBS blijft echter goed combineeren en de samenwerking tusschen Graafland en Langelaan leidt dan weer tot een mooi doe'punt van laatstgenoemde (21). Het derde doelpunt maakt dezelfde speler uit een schermutseling (31>De strijd wordt nog steeds op de Utrecht- achp helft voortgezet. Vlak vóór rust weet DOS zieh even aan den druk te ontworstelen en dan benut Dumortier een goede kans. Via den paai wordt het 32 Het offensief, dat HBS na de rust voortzet, levert een averechtsch resultaat op. Dumortier glipt tusschen de opgedrongen backs door en scoort onberispelijk (33). Even later r.en vrije schoo voor HBS. V. d. Vegt plaatst zich achter den bal en scoor.- van pl.ni. 35 mete>- afstand keihard in den hoek (43). DOS wordt nu over speeld. Koning krijgt een mooie pass van v. d. Vegt. Hij zet direct voor en Herklots doet met zijn hoofd de rest (53). DOS bewijst toch nog den moed er in te houden. Veldmeyer geeft Dumortier weer een kans en deze weet daar ook dezen keer weer profijt van te trekken (54).HBS weet er nog64 van te maken door v. d. Vegt. Zelfs een zevende doelpunt komt er nog. Kramer schiet tegen de lat en Herklots deponeert den terugstuitenden bal nogmaals in Van Baggum's heil'gdom (7—4). De ontmoeting in het Olympisch Stadion tusschen Blauw Wit en Ajax heeft niet aan de algemeen gestelde verwachtingen beantwoord. Beide elftallen demonstreeren eenzelfde onpro ductief spel, gebaseerd op eenzelfde systeem, waarbij de kracht meer gezocht en gevonden werd in de verdediging dan in den aanval. Zoo werd het van het begin tot het einde een vrij slappe vertooning met als enkel licht punt het fraaie werken van Stijger als links half van Blauw Wit en een enkele doorbraak van den snellen Fischer, den rechtsvoor van Ajax. Beide aanvalslinies waren niet opgewas sen tegen de vrij hechte verdedigingen, hetgeen hoofdzakelijk het gevolg was van een onvol doende schotvaardigheid der meeste spelers. Een klein gelukje zou een van beide ploegen de overwinning hebben kunnen bezorgen, doch niets van dien aard geschiedde, zoodat het einde kwam met blanco stand, waarmede beide elftallen tevreden kunnen zijn. R.F.C. maakte spoedig na het begin een doel punt, maar het moest wegens buitenspel wor den geannuleerd. Na zes minuten nam Haar lem de leiding door toedoen van de Winter, die op fraaie wijze een vrijen trap inschoot. Hier na ondernam RFC vele aanvallen en speciaal de rechtsbuiten van Walsem was op dreef. Voor doel was het echter mis. De aanvallen van Haarlem waren gevaarlijker, doch slechts één maal werd gedoelpunt na een misverstand In ae Rotterdamsche achterhoede, waarvan Nina- ber gebruik maakte (02). Na de hervatting ondernam RFC vele aanval len, echter zonder succes. De Haarlemsche voorhoede was ondanks de afwezigheid van Van der Hulst schotvaardig. Koning bracht den stand op 30 en uit een voorzet van Ninaber doelpuntte Bakker (40). Uit een vrijen trap, even buiten het strafschopgebied, vergrootte de Winter den voorsprong en kort voor het einde schoot Boeree een voorzet van Ninaber in (60). Te Amsterdam kwamen Blauw Wit en Ajax in het Olympisch Stadion voor de 38e maai tegen elkaar uit. Er werd niet gescoord. Een moment uit den strijd. (Foto Pax-Holland) In het Oosten heeft NJE.C. ook den aanval van zijn tweeden concurrent afgeslagen. Nadat vóór enkele weken Heracles met 20 werd ge klopt, moest nu Tubantia met 41 in het zand bijten. A.G.O.V.V. behaalde eindelijk zijn eerste overwinning en wel op Go Ahead, dat in Apeldoorn met 21 verloor. N.E.C. 7 6 1 0 13 24—10 Tubantia 7 3 3 1 9 19—12 Herades 6 3 2 1 8 14— 6 Enschede 6 3 2 1 8 17—10 Wageningen 6 3 1 2 7 17—10 Quick 5 2 1 2 5 8— 9 Hengelo 6 2 0 4 4 14—20 Ensch. Boys 6 2 0 4 4 9—18 Go Ahead 6 1 0 5 2 5—18 A.G.O.V.V. 7 1 0 6 2 4—18 PB.V. 7 6 0 1 12 23— 8 Eindhoven 7 5 1 1 11 20—12 Juliana 6 3 2 1 8 16—x0 B.V.V. 7 4 0 3 8 15—15 N.O.A.D. 7 4 0 3 8 12—11 N.A.C. 6 2 3 1 7 8— 5 Longa 7 2 2 3 6 17—15 Helmond 7 2 2 3 6 8—13 M.V.V. 7 1 3 3 5 10—11 Willem n 6 1 2 3 4 12—14 Roermond 6 1 2 3 4 8—20 Limburgia 7 0 1 6 1 7—16 Direct vanaf het beginsein ontwikkelt zich een uiterst snel op en neer gaande strijd met beide partyen beurtelings in den aanval. Een vliegend schot van Lakenberg gaat juist naast, terwyi aan de overzijde van Raalte een uit stekend schot lost, dat door keeper Jansen ge stopt wordt. Het eerste succes komt aan de zijde der Nymegenaren, wanneer Lodenstesn een kans krijgt en geen moment aarzelt (10). Geruimen tijd komt nu Tubantia ;n den aanval, uitstekend opgestuwd door de midden linie. Een plotselinge uitval der NEC-ers, met als bekroning een schot van Spierenburg, dat keeper Kruger volkomen verrast, brengt den stand op 20. Opnieuw komt Tubantia in het offensief, maar weer is het succes aan Nii- meegschen kant als Spierenburg nummer drie inschiet (30). Tubantia zwoegt hard verder en heeft eindelijk loon naar werken, als Booy het leder bemachtigt en naar Sloot speelt, die keurig inschiet (31). In de tweede helft is Tubantia meestal sterk aanvallend, maar heeft niet veel geluk. De stryd blijft vol spanning en het einde nadert, als bij een NEC-aanval Brinkman hands maakt en ten Velde den toegestanen strafschop oenut (4—1). In het Zuiden konden vyf van de zes wed- stryden gespeeld worden. Daarby bleek dat de Eindhovensche clubs hun moofe plaatsen vol komen waard zyn. P.S.V. had op eigen bodem zooals verwacht niet veel last met Helmond, dat een 30 nederlaag te slikken kreeg. Eind hoven deed het ook goed. Willem II moest in Tilburg met 3—2 de meerderheid van zyn grasten erkennen. NOAD daarentegen zakte een plaatsje af. Deze Tilburgers werden namelijk in Maastricht door M.V.V. met 52 geslagen, waarmede de gastheeren hun eerste zege boek ten. B.V.V. steeg twee plaatsen door een ook al niet verrassende 53 overwinning op Lim- burgia. Limburgia bezit een stevige ploeg die zeer hard werkt in ouden stijl, zonder stopperspil. Het spel mist echter variatie en is daardoor te doorzichtig. Haar verdediging liet zich verschei dene malen door het snelle samenspel van B.V. V. uit positie spelen. In het begin kwamen de doelpunten in snel tempo. Na 2 minuten werd Limburgia overrompeld en v. d. Sluijs opende de score. Twee minuten later was het door Skowranek gelijk. 11. De Limburgers zaten er fel op, waarmede zij 4 minuten daarna succes hadden daar de in het nauw gedreven B.V.V.- back Taks in eigen doel trapte. 12. Lang hield de Limburgia-verdediging stand, maar toen volgden in 6 minuten drie B.V.V.-doelpunten door Donhuijzen, Nulkes en Metz. Uit een straf schop kon Lubeck den achterstand verkleinen. 43. Vrywel de geheele tweede helft verliep met een groot B.V.V.-overwicht, niettemin hielden snelle tegenaanvallen de spanning er in. Einde lijk slaagde Nulkes er in den eindstand op 5—3 te brengen. Helmond kreeg tegen PSV geheel den wed strijd door geen schijn van kans. Voortdurend waren de bezoekers in de verdediging. Trouwens defensief is Helmond met zijn goede achterhoede en betrouwbare halflinie heel wat mans. De PSV-voorhoede speelde met haar beweeg lijke vleugels dikwyls fraaie duetten, waaruit enkele goede goals genoteerd werden. Vóór de rust was het Scholte, die uit een voorzet van Middel scoorde. Na de eerste heift doelpuntte Roosenda' op fraaie wijze, terwijl ten slotte v. Elderen uit een corner den bal met een stevigen kopstoot onhoudbaar in het doei liet verdwijnen: 30. Spelmoment uit den wedstrijd 't GooiD.H.C. (13) (Foto Pax-Holland) Willem II kwam met een nieuwe opstelling, die wel voldaan heeft -en speelde zeer enthou siast. Eindhoven kreeg twee goedkoope doel punten toen Mes, die overigens goed voldeed, den gladden bal uit zijn handen liet glippen. De vroegere back van Ierland Sr. bleek een aan winst voor de aanvalslinie. Na een half uur heeft Eindhoven het eerst succes als v. Muile- kom uit een ingooi van Kooien Mes passeert 0—1. Na rust is Willem II weer direct voor het E. V.V.-doel, Veghel werkt den bal corner, die niets oplevert. Als Mes een bal niet klemvast vangt, heeft v. Muilekom maar voor het intrappen. 02. Bruers lost een ver schot dat van Veghel volkomen verrast. 12. Even later kan Mes we derom den natten bal niet houden. 1—3. Tien minuten voor 't einde maakt Aarts het tweede doelpunt voor Willem II. 23. In het Noorden nam Velocitas de leiding van het niet spelende Be Quick over. De Gro ningers wonnen met 41 van Veendam en hebben in een méér gespeelden wedstrijd nu ook een punt voorsprong op hun stadgenooten. Leeuwarden beging een nieuwen misstap door in eigen huis met 21 van HSC te verliezen. In Groningen speelden voorts GVAV en Hee renveen met 11 gelyk. Velocitas 6 5 0 1 10 14—11 Be Quick 5 4 1 0 9 13— 5 HSC 5 3 1 1 7 10- 9 Leeuwarden 6 3 1 2 7 17—10 Sneek 4 1 2 1 4 10— 8 WW 5 2 0 3 4 13—14 GVAV 5 1 1 3 3 10— 7 Veendam 6 0 3 3 3 10—18 Heerenveen 6 0 3 3 3 9—22 Achilles 4 0 2 2 2 7—12 Ook wat deze rubriek betreft zullen de druppels inkt er aan besteed, thans zeer weinige zijn, daar het aantal gespeelde wedstrijden uitermate mi niem is. In het heele Oosten en Westen speelde slechts één 2e kl. club, n.l. Orion, dat met 81 werd ingemaakt. In het Zuiden was de oogst iets grooter. In A. noteerden we een gelijk spel tus schen Waubachsche Boys en V.V.H. (1—1). In B verloor Wilhelmina met 31 van Sittard. In C. werden zoo waar zes wedstrijden gespeeld. Schijndel verrichtte een krachtprestatie door De Valk met 30 te slaan en Brabantia deed het tegen Nevelo met 4—0 al even overtuigend. R.K. T.V.V. verloor thuis met 21 van Top. Zwaluw kreeg leelijk op zijn baadje bij Kolping, dat goed op schot was en met 82 won. In de geheele derde klasse van afd. I vier wed strijden. Onze Gezellen verloor thuis met 2—1 van Schoten. In Amsterdam kon Wilskracht het niet bolwerken tegen De Meteoor, dat achtmaal doelpuntte, welk kunstje Wilskracht slechts twee keer uithaalde. E.M.M. speelde met 00 gelijk by BF.C., doch Fortitudo verloor met 60 by Donar. In de vierde klasse verloor Constantius van Heemskerk en V.I.C. ook al niet onverwacht bij Madjoe. Het werd 5—0. In H. won V.V.E. met 4—1 van D.S.S.H., doch moest A.D.O. met 31 de meerderheid van Vliegende Vogels erkennen. In G. verloor Actif met 25 van A.P.W.C. en Olym- pia met 41 van Quick. Hertha werd in K. met 41 door Utrecht geklopt. In afd. II wat de derde klas betreft alleen een 21 nederlaag voor Blauw Zwart bij Hillegom. zonder bon Vraagt inl. bij de KREML PRODUCTS CY, Spuistr. 304, Tel. 33572, Amsterdam met brandende pijnen van overtollig maag zuur na iederen maaltijd, hebben aan Rennie een weldadig en dadelijk verzachtend middel. Rennies zijn smakelijk, gemakkelijk 'm te nemen en ze heipén dadelijk. Digestif Pastilles 1.27 «n 0.41, 'mcl. verh. O.B., bij alle Apoth. en Drog. Hoe zwaar de westelijke voetbalvelden van den regen te lijden hadden blijkt wel uit het feit, dat in het Westen slechts één tweede klas- wedstrijd werd gespeeld. H.V.C. won dezen vol gens de regelen van de kunst met 42 van De Spartaan. In de eerste helft was het spel tamelijk een tonig zonder momeriten waarop er werkelijke strijd geleverd werd. Vlak voor de rust kwam er plotseling eenig leven in de brouwerij, doordat H.V.C. binnen enkele minuten twee doelpunten maakte. Keu rig samenspel van Kluwer en van Bemeveld deden den bal bij Groothuis belanden, die al duikende het leder in het doel kopte (10). Direct daarop maakte Groothuis het tweede doelpunt, dat waarschijnlijk nog door Reneman voorkomen had kunnen worden. Op de doellijn staande trachtte hij het schot van Groothuis te keeren, doch door effect sprong de bal in het net (20). Nauwelijks was de tweede helft begonnen, of HVC vergrootte zijn voorsprong met een doel punt van Appeldoorn (30). Hierna vond De Spartaan het welletjes en de Amsterdammers kwamen sterk opzetten. HVC, dat reeds te vroeg begon te verdedigen werd ingesloten. Tot tweemaal toe moest toen de HVC-keeper wijken voor den rechtsbuiten Meyer, die eerst uit een corner scoorde (31) en kort daarop een tegen de lat weer in het veld stuitenden bal opving en gemakkelijk kon doelpunten (32). Even zag het er voor HVC wel leelijk uit, door dat de sterkte van De Spartaan toenam, doch tien minuten voor het einde maakte Appel- doom aan de onzekerheid een einde (42). Na een spannenden strijd is de landenwed- strijd DuitschlandZuid-Sla\ië in een over winning voor de gastheeren geëindigd. Na de successen van het Duitsche elftal is deze neder laag wel als een groote verrassing te beschou wen. De doelpunten werden gemaakt door Bo- zovic voor de rust en door Mancic in de tweede helft. De zwemvereeniging Het IJ organiseert Zon dag 10 November a.s. in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam onderlinge wedstrijden. Bij deze gelegenheid zal deze vereeniging trachten een tweetal Nederlandsche records te verbete ren t.w. de 10 X 100 M. borstcrawl heeren welk record op naam staat van de Haagsche Zwem en Poloclub en de 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren op naam' staande van de zwemvereeni ging Mangegarai te Batavia. We hadden den wedstrijd t GooiD.H.C. uitgezocht om de kennismaking te her nieuwen met het D.H.C. dat momenteel zoo aardig op dreef is en er dezen Zondag in slaagde de leiding van zijn afdeeling te nemen, zij het dan ook mede door het feit, dat D.W.S. niet speelde. De wedstrijd in Hilversum was niet bepaald een gebeurte nis. Men mocht echter verwachten, dat de beide ploegen, die in het verleden steeds aan elkaar gewaagd waren, een pittig par- tijdtje zouden spelen en dat de Delftena ren, om te winnen, al de eigenschappen dienden te ontplooien, welke hun na de eerste wedstrijden van dit seizoen werden toegedicht. En inderdaad, de verjongde en onder de krachtige leiding van den oud- internationaal Van Hellen trainende groen zwarten hebben hun vierde zege geboekt en wel op een wijze, welke aan overtuiging niets te wenschen overliet. Dat wil niet zeggen, dat de gasten een partijtje hebben laten zien dat in alle opzichten als een bus sloot en dat den gastheeren eenvoudigweg geen kans gaf. Niets is minder waar. Even goed als D.H.C. heeft 't Gooi zijn perioden van overwicht gehad en eerst kort voor het einde konden de nieuwbakken leiders hun zege veilig stellen. We zouden dezen wedstrijd willen verdee- len in twee perioden. De eerste was die welke kort na den aanvang begon en die duurde tot een minuut of tien vóór rust, In dien tijd was het spel van zeer behoor lijk gehalte en toen hebben we ook de bes te kans gehad om de capaciteiten van de Delftenaren te beoordeelen. Hetbleek dat de spelers voortreffelijk op elkaar waren ingesteld en dat zij elkaar bijna steeds wis ten te vinden. In de aanvallen ligt niet alleen een element van verrassing, maar ook van schoonheid, want de heeren gooien het spel graag en goed van den eenen naar den anderen vleugel open en zijn daarmede handig genoeg om verwarring in de vijan delijke verdediging te stichten. Trouwens zij kunnen zich deze gewoonte permitteeren, want de beide vleugelspelers zijn snel als water en roeten best raad wanneer het ron de ding in hun richting wordt gespeeld. Van den internationaal Van den Engel was dit natuurlijk algemeen bekend, maar ook Vollenbrecht, de linksbuiten, is een voet baller van het zuiverste water. V weet wel, zoo een die niet alleen zijn voeten, maar ook zijn hoofd gebruikt en die zijn snelle rennen gaarne met een aantrekkelijke serie handigheidjes afwisselt. In het binnentrio is de oude bekende Ditmars een uitstekend verbindingsspeler, die bovendien zoo af en toe laat zien en het den doelman ook laat voelen dat hij over een schot be schikt van jewelste. Schroder, de rechts binnen, was ditmaal minder op dreef, maar middenvoor Dijkman is een prima speler tje, met een flink doorzettingsvermogen en een goeden kijk op de zaak. Tegelijk met dezen oud-B.E.C.-er is ook Bos naar D.H.C. overgegaan en ook de linkshalf is een aan winst van belang. Rechtshalf Ahrendse speelt een zeer solide partij en Bommelee, als spil, zit bijna overal. Dat kan trouwens ook met twee backs achter zich van het formaat als de trapvaste Vermeulen die na een aarzelend begin werkelijk prachtig heeft gespeeld en diens partner den sportleven Ditmars jr. Doelman van den Broek is, als we het zoo mogen uitdrukken, aan den brutalen kant, maar keepen kan hij. Zoo speelden de Delftenaren in dat eerste goede half uur. Later werd het spelpeil be duidend minder er werd toen ook vaak te kort gespeeld maar toen bleek weer, dat de ploeg ook het noodige uithoudings vermogen bezitwant de verwoede pogin gen die 't Gooi ondernam om. gelijk te mar ken toen de stand eenmaal 21 was, strandden allen op een prima verdediging al had die dan zoo af en toe ook wel eens een beetje geluk noodig. In het algem.een kan worden gezegd, dat de Delftsche ach terhoede voortreffelijk en de voorhoede snel en schotvaardig is. De middenlinie speelt, wat haar opstelling betreft, zeer voorzichtig, doch blijkt op bepaalde mo menten zeer beweeglijk en zit dan dicht achter de voorhoede. Hierdoor was D.H.C. dezen middag zoowel in den aanval als in de verdediging superieur aan zijn gast heeren. Het zou ons niet verwonderen, wanneer het zijn mooie positie nog een tijd je weet te behouden. Wel zal het daarvoor alles en alles moeten geven, want de ploeg is jong en heeft dus van de, groote broers nog een en ander te leeren. Voorloopig hebben de spelers echter getoond, dat zij de goede lessen van leermeester Van Hellen in hun ooren hebben geknoopt. Het is dan ook om die reden en om die reden alléén, dat wij ons aan de zijde scharen van de Gooische schoone, die tegenover haar blijk baar wat teleur gestelden metgezel de stel ling verdedigde, dat veruit de beste ploeg van de twee aan het langste eind had ge trokken. Al DEELING 1 le klasse •t Gooi—DHC 1—3 Stormvogels Feijenoord 8—0 2e klasse B HVC— De Spartaan 4—5 3e klasse B Onze Gezellen Schoten i —2 Kinheim De Zeem. 3—2 Ripperda Beverwijk 1—4 3e klasse C Aalsmeer—WA 2-8 WMS—TOG 2—3 Wilskracht De Meteoor 2—8 3e klasse D BFC—EMM 0—0 3e klasse E DonarFortitudo 8—0 Amersf. Boys Sopla 2—4 Zeist Elinckwijk 0— BVC—Baam 1—1 4e klasse A BKCOudesluls 5— Succes Wierlngerw. 2—1 4e klasse C SDW—SAVM Amstel—IVV 4e klasse D SLTORCA 2-0 AACFHDC 2-1 4e klasse E Madjoe—VIC B-O LW-BKBW 1—3 4e klasse F Constantius Heemskerck 2—6 4e klasse G Oos terp ark Swift 1-1 4e klasse H Spaamevogels THB 3—6 DTO—EHS 1 9 VVB—Halfweg 3—i VI. Vogels—ADO 3 WEDSSH 4-1 4e klasse J 's-Graveland SEC 4—2 Actif—APWC 2—5 Olympia H— Quick 1—4 4e klasse K HerthaUtrecht 1—4 AFDEELING II le klasse HBS—DOS 7—4 Haarlem—RFC 8—0 Blauw-Wit—Ajax 0—0 3e klasse A LFC—Hilllnen 3—i Laakkw.—SJO 8-2 Hillegom Blauw-Zwart 2—1 3e klasse O OVV—Alphen 1—7 4e klasse A Archipel— Gr, Willem n 4—0 AFDEELING III le klasse AGOW Go Ahead 2—1 NEC—Tubantia 4—1 2e klasse B 2utphania PEC 22 Zw. BoysAZC s—2 Sallandia Orion 91 2e klasse C Rheden—WVC 4-42 3e klasse B HeerdeHattem '—3 RODALabor 2—1 ZwolleHelios 0—6 3e klasse C Eendracht—SML Spatram i—0 GelriaOAB 3-2 3e klasse D Winterswijk Neede 2—5 3e klasse E VDZOosterbeek 42 Veenend.Ede 3—1 4e klasse B De ZweefPW 9—0 4e klasse C OBV—WSV 1-' Alexandria Eerb. Boys 2—3 Vaasser Boys Ratti 8—2 Albatross Brink en Orden 2—1 4e klasse D De Gazelle Wilp 0—3 Sportclub De Hoven 1—3 DOTO—WWV 0—3 4e klasse E Doesburg Dierensche B. 2-8 4e klasse F Hertog Hendrik RKHVV 0—1 VIJDO Plattenb. B. 7—1 AVWGVO 1—2 4e klasse H RubaGrol 24 AFDEELING W le klasse MWNOAD 6—2 BWLimburgia 6—3 Willem n— Eindhoven 28 PSV—Helmond 3—0 Roermond LONGA 0—4 I 2e klasse A Waub. Boys WH 1—1 2e klasse B Wilhelmina (W) Sittard 1—8 2e klasse C Helmondia WSO 6-4 Solping Zwaluw 82 Pieus Wilhelmina 41 RKTVV—TOP 12 Brabantia NEVELO 4-0 Schijndel De Valk 3-0 2e klasse D Hero—TSO 6-3 3e klasse B S VS—Jupiter 8—1 3e klasse E VW 2—DSS 11—2 Servatius VTOST 1—2 BelfeldiaSteijl 1-3 3e klasse G VSV—MULO 4-2 Tongelre Woensel 2—3 Tivoli Wit Zwart 1—3 3e klasse K Groen WH—DNL 2—4 9e klasse L RKFC—DOSKO 3-10 2e klasse A LSC—MSC Oe Kool 2—4 Frisia AFDEELING le klasse Velocitas Veendam 4—1 GVAV— Heerenveen 1—1 Leeuwarden HSC 1— 2e klasse B BatoHelpman 9—1 NoordsterGRC 0—1 HoogezanS Woltersum 1—4 FWEmmen 4— Muntendam BRO 2-1 Amsterdam-beker BMHO 1— THC 7» 6—1 Zandvoort 2 Leiden 10 Laren 1-" Kampong 1 91 Be Fair 1 BHV 2 2—0 Groen Geel Hudito 1 15 J. D. Tresling- LHCGCHO Kameleon 2 Voordaan Schaerweyde BHV 3 Kampong 2 Arnhem 2 Amersfoort 2 Hilversum 4 HHYC 3—Tempo Kieviten 1 VCL 3 'beker 0—5 1—a 4—» 25 3—8 3—1 4—0 NoordhaUand la klasse Swift— Westerkw. 613 DED—SVK 9—9 Ooeterkw. Blauw Wit 2e klasse A ROHDADDV 3e klasse B Archipel Allen Weerb. Overfjsel 2e klasse B WIK—Naas 2 O-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 8