De Vleeschhal ontmanteld Haarlem, 5 Nov. OMROEPERS m Nagekomen Marktberichten DINSDAG 5 NOVEMBER 1940 JSrW\ as/opiie^ Uitbreiding Haarlemsche Brandweer Krijgt commandant v. d. Broek 300 man meer? Competitiestanden N.V.B. ONGEVAL BIJ DE INDUSTRIEHAVEN Arbeider kreeg heipaal tegen zijn gezicht GEVANGENE ONTSNAPT EN WEER GEPAKT BURGERLIJKE STAND Kring Haarlem*Velsen R.K. Gemeenteraadsleden Dameskoor „Ars Vocalis" Geen vragenrubriek De Unie in de Cronjéstraat Vierjarig kindje viel van de fiets Prijsopdrijving Fietsendief Bridgeclub „Haarlem-Noord" Radio-distributienieuws IJMUIDEN Uitreiking van bloemkaarten Zilveren dienstjubileum UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER ZANDVOORT monturen tRDTJIECK. ZAANDAM Hengelsportver. „Het Baarsje" SCHAKEN Het Witte Paard ZWEMMEN De wintercompetitie Bioscopen 6 November Apotheekdiensten BETREKKINGEN JUFFROUW NETTE V0LENDAMSCHE NET R.K. BUITENMEISJE KINDERMEISJE Z R.K. HUISHOUDSTER BETREKKINGEN COLPORTEURS GEVRAAGD EEN FLINK MEISJE BROEK- en VESTENMAKER TE KOOP BLOEMBOLLEN Voer- en Vaartuigen) Vrachtauto te koop aangeboden TE HUUR TE KOOP GROOTE MOGELIJKHEDEN Lessen Gevraagd en Aarvgeboden j MIDDENSTANDSDIPLOMA DIVERSEN LICHTGEV. BAND GROOTE MOGELIJKHEDEN ADRESSEN H.H. UITVINDERS! STAD Ingevolge missive uit Den Haag moet de lucht beschermingsbrandweer in de plaatselijke brand weer worden ingeschakeld, zoodat commandant v. d. Broek een groot aantal krachten méér onder zijn leiding krijgt. Deze maatregel verheugde den commandant zeer, omdat hij hem organisato risch juister acht. Intusschen is nog geen plan uitgewerkt. Men weet, dat een aantal manschap pen van den opbouwdienst voor de brandweer is aangewezen in groepen marcheeren ze zoo nu en dan in hun blauwe overall en met den stalen helm door de stad. Het ligt natuurlijk in de bedoeling de geheele brandweer doeltreffend over de stad te verdeelen, maar daarover zullen straks nadere mededeelingen kunnen volgen. Bij de werkzaamheden aan de industriehaven in den Waarderpolder moesten twee werklieden van resp. 34 en 30 jaar een heipaal op de plaats van bestemming brengen. Zij wierpen den paal tegelijk van hun schouders, maar omdat de grond ongelijk was, wipte het eene eind op, waardoor de arbeider W. getroffen werd en be wusteloos bleef liggen. De ongevallendienst was spoedig ter plaatse en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. De man heeft een ernstige kaakfractuur. Verleden week is een gevangene, die wegens ziekte tijdelijk verblijf hield in het ziekenhuis St. Joannes de Deo, alhier, ontsnapt op den avond voor zijn terugkeer naar de strafgevan genis aan den Harmenjansweg, alwaar hij we gens een klein delict eenigen tijd zijn vrijheid moest missen. De man is intusschen weer ge pakt, zoodat de pret niet van langen duur is geweest. Geboren: 1 November: J. J. Hamvan der Pol, dochter: T. MulderNederveen, dochter; 3 November: A. KoetseOsterman, zoon; 4 November: R. A. RolffVerhek, zoon; C. S. M. van den Bergvan den Berg, dochter; W. M. RoestenbergBosch, zoon; M. I. Jordaan —de Boever, dochter; A. M. Jonker—van der Valk; A. M. Meijervan Veen, dochter. Overleden: 2 November: S. H. J. Zwart Brautigam, 49 jaar. Kleverparkweg; 3 November: J. B. Botter, 4 maanden, zoon van B. J. Botter, Gasthuislaan; H. M. Willegers, 63 jaar. Tetterodestraat; 4 November: M. J. van BockhoovenBelter man. 67 jaar, Zaanenlaan; H. van der Linden, 80 jaar, Wouwermanstraat; R. J. Arens, 67 jaar, Kamperlaan. Ter voorziening in de vacature in het bestuur van den kring Haarlem en Velsen van R.K. Gemeenteraadsleden, ontstaan door het over lijden van den heer C. Stokman te Haarlem- merliede, is benoemd de heer mr. A. Roeffen te Aalsmeer. Dinsdag gaf het dameskoor „Ars Vocalis", directeur Giacomo Aletrino, een welgeslaagde zanguitvoering in het Diaconessenhuis, alhier. Hedenmiddag zingt het koor voor de ver pleegden In „Brederodeduin" met medewerking tian de dames Hens van der Beek (sopraan) en Map Strookman (alt). De pianobegeleiding wordt verzorgd door Riek Aletrinode Vries. Wij wijzen er nog eens op, dat de vragen rubriek sinds den oorlog Is opgeheven. Men spare zich dus de moeite om vragen te zenden. De Nederlandsche Unie opent op Woensdag 6 November een vliegenden winkel in de Gene raal Cronjéstraat 140, Haarlem-Noord. Een jongen van 11 jaar reed gisterenmorgen omstreeks elf uur in de Luzakstraat op de fiets, met een kind van vier jaar achterop. Plotseling viel het kindje van den bagagedrager, met het gevolg, dat de kleine het linkerbeentje brak en per ziekienauto naar het Gasthuis vervoerd moest worden. Een 33-jarige leerhandelaar in Haarlem heeft de prijsopdrijvings. en hamsterwet overtreden. Een en twintig platen leer werden in beslag ge nomen en een proces-verbaal kon niet achter wege blijven. Gisterenavond heeft de politie een man in verzekerde bewaring gesteld, die Zondag een rij wiel stal voor een perceel in de Spaarnwouder- straat. Nu het door de gewijzigde verordening weer mogelijk is 's avonds wat later op straat te zijn heeft het bestuur der club, wederom besloten den wekelijkschen speelavond te stellen op Woensdag, te beginnen 6 November om 7.30 uur precies. De onlangs geschorste wintercom petitiewedstrijden worden volgens het Septem ber-schema voortgezet. Hedenavond te half acht zal voor de Haar lemsche luisteraars over lijn 5 van de Haar lemsche Radio Centrale een extra-uitzending plaats hebben over distributie-aangelegenhe den. De leider van den Distributiedienst te Velsen maakt bekend, dat bloemkaarten zullen worden verstrekt voor iederen houder van een distri butiestamkaart. De uitreiking zal geschieden per gezin, op vertoon van de distributiestamkaarten. Voor verdere bijzonderheden omtrent plaats, tijd en letter verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. De heer A. Wegman hoopt Vrijdag 15 No vember as. den dag te herdenken, dat hij 25 jaar in dienst is bij de N.V. Vereenigde Papier fabrieken Van Gelder Zonen. Afd. I derde klas B: Beverwijk 7 5 1 1 11 25— 8 Schoten 6 5 0 1 10 18— 7 Kinheim 6 4 2 0 10 '17—11 Zandvoort 6 3 2 1 8 10— 9 Santpoort 4 2 1 1 5 10— 9 D. E. M. 5 2 1 2 5 20—11 Blcemendaal 5 1 2 2 4 8—15 Ripperda 6 2 0 4 4 16—13 T. IJ. B. B. 6 1 2 3 4 10—16 Onze Gezellen 5 0 1 4 1 5—16 Zeemeeuwen 6 0 0 6 0 5—26 Vierde klas H: T. H. B. 7 6 1 0 13 17—ie VI. Vogels 7 5 0 2 10 31—13 Halfweg 7 5 0 2 10 12—10 E. H. S. 7 4 1 2 9 25—13 V. V. E. 7 4 0 3 8 19—12 V. V. B. 7 3 1 3 7 20—14 D. S. S. H. 7 2 1 4 5 13—18 Spaarnevogels 7 2 0 5 4 17—44 A. D. O. 2 1 0 1 2 4— 4 D. I. O. 7 1 0 6 2 8—29 Uitgeest 1 0 1 0 1 2— 2 B. S. M. 6 0 1 5 1 11—20 Afd. II derde klas A: Laakkwartier 7 7 0 0 14 38—19 L. F. C. 7 5 0 2 10 18— 8 ïlauw-Zwart 7 3 1 3 7 12— 9 Tonegido 5 3 1 1 7 12—12 R. V. C. 6 2 1 3 5 17—16 S. J. C. 4 1 2 1 4 11—12 Lugdunum 4 2 0 2 4 11—16 A. S. C. 5 2 0 3 4 10—18 Hillinen 7 2 0 5 4 10—18 Ooievaars 4 1 1 2 3 6—10 D. O. S. R. 5 1 1 3 3 7—15 Hillegom 6 1 1 4 3 12—17 Luchtbescherming Naar wij vernemen heeft de heer W. Slob eervol ontslag aange vraagd als hoofd van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst alhier. In zijn plaats is tijdelijk benoemd de heer W. J. Walpot, voorheen waarnemend hoofd van dezen dienst. Naar de Wieringermeer Aan verschillende landbouwers in Haarlemmermeer zijn boerde rijen in pacht toegewezen. Hiertoe 'oehcoren: J. Gaalswijk, C. N. J. v. d, Geest. J. Grave- maker, A. Groeneweg, P. A. Kroon en G. Suidgeest. Toewijzing kleedingstukken Het kleeding- comité van Haarlemmermeer heeft in een twee tal middagvergaderingen de bij den distributie- dienst ingeleverde kleedingstukken aan on geveer 400 gezinnen toegewezen. Aan slechts enkele verzoeken kon niet wor den voldaan. Aan deze huisgezinnen zullen in totaal 950 kleedingstukken worden uitgereikt. Het damescomité van Hoofddorp heeft in middels reeds een aanvang gemaakt met de uitdeeling. Winterhulp In de Haarlemmermeer wor den reeds pogingen gedaan om tot een winter hulpcomité te komen. Verschillende dames en heeren zijn hiertoe aangezocht. In deze week zullen er in de dorpen dezer gemeente vergaderingen worden gehouden om de plannen te ontvouwen. Groote belangstelling voor de Landbouwschool Voor de Landbouwwinterschool te Hoofd dorp zijn voor het telatingsexamsn geslaagd: M. van Andel te Wieringerwerf, J. Anema, F. Bootsman. J. Israëls, J. Keisers, J. Knoop, L. Noordam, B. Tertsen, M. C. Verkipjl en W. Vossebelt te Haarlemmermeer, C. Biemond Th. van Eeden Persman en J. Parmentier te Bleis- wjjk, P. C. Dalebont te Kerkwerve, R. Dorre- paal te Koudekerke, A. v. d. Eijck te Benthui zen, L. A. de Haan en J. B. van Oostenbrugge te Nieuwer-Amstel P. J. Latenstein en J. H. Wierma te Haarlem, J. C. Mast te Uithoorn, W. Melis te Serooske' ke, H. Papenhuijzen te Heemstede, H. W. Prins te Sloten, D. Quaak te IJzendijke en J. A. van Spluter te Halfweg. Negen candidaten moesten wegens plaats gebrek worden afgewezen. Burgerlijke stand Geboren: Gudula Anna, dochter van S. P. Zomer en P. van Mook; Hubertus, zoon van Th. B. Commissaris en M. J. E. van der Velden. Overleden: Helena van Keule 68 jaar, wed. van J. Slinger; Hendrika Juffermans, 68 jaar. ceh. met H. Teeuwen; Theodora Johanna Trouwen, 3 jaar, dochter van J. Trouwen en J. van Kleef. Kerk en School. Daar het des morgens nog zeer lang donker is, zijn met ingang van heden de H. H. Missen in de week en ook de lessen op de zusterschool een half uur later ge steld. De H H. Missen beginnen dus om 7.30 en 8.15 uur en de schoollessen des morgens om 930 en 's middags om 2 uur. In verband hier mede wordt het wel zeer wenschelijk geacht, dat men het dagelijksch programma in de huis gezinnen ook een half uur verlaat. Gemeente-begrooting 1941. Enkele, na het (Foto Stevens) Langen tijd is onze prachtige historische Vleeschhal achter schuttingen verborgen geweest. Wel was eerst de achterkant en daarna de voorkant aan het oog onttrok ken, maar „tusschen de paaltjes" stond maanden en maanden een breede houten keet, die zich leelijk genesteld had tus schen de oude St. Baaf en de Vleeschhal. In deze keet maakten vaardige en deskun dige handen de steenen voor de restauratie gereed. Nu zijn alle obstakels verdwenen. De restauratie is gereed en de Vleeschhal prijkt met nieuwe glorie op onze Groote Markt. Weer eens temeer beseffen toe nu hoe groot de waarde van dit historische juweel is. Laten de Haarlemmers het zelf eens bewonderen, vreemdelingen hebben er zelfs een reis voor over! aanbieden van de gemeente-begrooting 1941 van hooger hand ontvangen aanwijzingen, be ïnvloeden het beeld er van nadeeiig voor een totaal bedrag van 3.773.75. B. en W. stellen voor den post onvoorzien nrei dit bedrag te verlagen. Bovendien is medegedeeld, dat, indien de be grooting niet op de gewone wijze is sluitend te maken, geen posten voor bijzondere bijdragen uit 's Rijks kas of steun in de kosten van de huishouding der gemeente moeten worden op genomen. Deze opmerkingen hebben ten gevolge, dat de ramingen van twee bedragen, resp. groot ƒ85.922.77 en 36.834.04 moeten vervalen, zoo dat de begrooting sluit met een nadeeiig slot van 122.746.81. Organisatie Winterhulp ter hand genomen, De burgemeester van zandvoort vraagt ons plaatsing van het volgende: Het gaat thans om iets anders dan vreemde lingenverkeer, motief van menig ambtelijk ge schrift. Voorjaar en zomer 1940 zijn trouwens voorbij, de herfst speelt voor winter en wat brengt de werkelijke winter ons nog? Ook deze komende maanden zal er in menig gezm geleden worden. Er valt veel, ja, ontzet tend veel te helpen, ook Zandvoort kan deze nulp niet missen. Over de beoogde „winterhulp" wil ik iets schrijven. Bij voorbaat en uitdrukkelijk zij vermeld, dat zulks niet geschiedt krachtens verzoek van wien ook, maar uit mijn/eigen vrijen wiL Winterhulp moet door een ieder gesteund worden, hetgeen men kan doen door het alstaan van goed en geld. Vermoedelijk zullen weinig kleedingstukken enz. meer gegeven kunnen wor den en zal hoofdzakelijk van geldelijken steun sprake zijn. „Waar blijft dat geld?" zult u zich mogelijk afvragen. Mijn antwoord met door niemand be- invloede meening luidt: „Dat geld blijft hier". Er zullen er zijn, die tegen mij zeggen: „Voor een hulpbehoevend gezin kunt ge krijgen wat ge wilt, maar uit beginsel geef ik niets aan „Winterhulp". Ik zou daar dit op willen antwoorden: „Een beginsel eerbiedig ik, weegt het echter zwaarder dan de nood van een ander? En ook dit, aange nomen, dat mijn veronderstelde zegsman bereid is my 100 voor gezin X. te geven: „Goed, de 100 aanvaard ik gaarne. Dat gezin zal het bedrag opperbest kunen gebruiken, maar ik heb hier in Zandvoort wel honderd gezinnen, die het moeilijk hebben, zichtbaar en hoorbaar, on zichtbaar en onhoorbaar (de laatste rubriek vooral niet te vergeten), mag ik nu ook hon- Fraaie en nieuwste Prima glazen Billijke prijzen Vakk. opgemeten en vervaardigd door OPTICIëN ERDTSIECK m. Zljlstr. 57, Tel. 19223 Leverancier aan alle ziekenfondsen. Waardevolle producten, die de suikerfabriek „Holland" te Halfweg verlaten: links de balen suiker, welke via een transporteur naar buiten worden gevoerd en in schuiten geladen; rechts de in onze dagen met het oog op de veevoederschaarsch- te zoo kostbare pulp (Foto's Stevens) derdmaal het toegedachte bedrag of 10 mille ontvangen?" Vermoedelijk zal zulks het geval niet zijn; wat zien wij hieruit? Te zamen moet gesteund worden ten behoeve van onze gemeenschap. Meermalen lees ik beschouwingen en voor spellingen over wat worden zal, de toekomst zal het leeren, ik onthoud mij hiervan. Wel is bekend, dat in het verleden wij over het alge meen erg druk bezig zijn geweest met ons eigen tuintje te verzorgen, dit is begrijpelijk. De mensch is min of meer egoïstisch, maar om het tuintje hebben wij een hoogen muur gemet seld, die ons het uitzicht op anderen „aanleg" belemmert. Zou nu de tijd niet gekomen zijn cm die muren af te breken of althans te veria gen, zoodat wij verder kunnen zien? Kan dit ook niet via Winterhulp? U krijgt in November de kans dit te toonen. Dan wordt in het geheele land door althans op die dagen, waarop de collecte gehouden wordt, gelijk gestemden Nederlanders om steun ge vraagd voor hulpbehoevend Nederland. De pers heeft u al het een en ander over de organisatie van Winterhulp bericht, ook in de Zandvoort- sche bladen zal ongetwijfeld het een en ander geregeld vermeld worden. Alhier berust de leiding bij mij, daarbij ge steund door drie commissies, n.l. A voor orga nisatie, B voor financiën en C voor propaganda en opleiding. Ik beschouw het een voorrecht te-kunnen ver melden, dat de volgende heeren zich bereid ver klaard hebben daar de leiding van op zich te nemen, n.l. van A de heer W. M. B. Bosman, Kostverlorenstraat 43; B de heer Joh. A. Eif- fers, Brederodestraat 108, en C de heer H. A. de Jong, Oranjestraat 12. Later zullen helpers en helpsters door ons opgeroepen worden voor de collecte en voor bljjvenden arbeid. De bedoeling van dit schrijven is dan ook niet thans reeds de daadwerkelijke hulp van u in te roepen, het beoogt slechts u te verzoeken met mij te gelooven in het goede dat „Winterhulp" ook voor Zandvoort kan bereiken en daarna te handelen. De burgemeester van Zandvoort, VAN ALPHEN Problemen bij de streekplannen. Op Ini tiatief van de Kamer van Koophandel zal mej. Ir. E. F. van den Ban, ingenieur van den Rijks waterstaat, secretaresse der vaste commissie voor uitbreidingsplannen en streekplannen in Noord-Holland, op Woensdag 13 November, des middags 3 uur, in het Nutsgebouw een causerie houden over de verschillende problemen, welke het opstellen van streekplannen met zich brengt. Verschillende gemeentebesturen zullen uitge- noodigd worden deze lezing bij te wonen. 35-jarig bestaan Lyceum-Vereeniging. Ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan recipieer de de Zaandamsche Lyceum-Vereeniging Zater dagmiddag in de aula van het Gemeentelijk Lyceum. Hierbij heeft burgemeester in 't Veld namens het gemeentebestuur het bestuur ge complimenteerd, waarbij spr. de hoop uitsprak, dat de Z. L. V. naast de gezelligheid ook de cultuur zou hoog houden, hiermede het hare bijdragend aan den wederopbouw van ons Va derland. De rector van het Lyceum, dr. J. Oosterhuis, vertrouwde dat het' bestuur zou meewerken om aan de houding van de leden een apart cachet te geven de school waardig. De heer Verkennis, oprichter en eere-lid van de Z.L.V., belichtte in een kort woord het ka rakter van de vereeniging, toen deze werd op gericht. Genoemde vischvereeniging hield dezer dagen een onderlingenwedstrijd op baars in de Ring vaart Heemstede-Vijfhuizen. Er werd 6 x K uur gevischt om mooie prijzen. Gezien het zeer slechte weer was de vangst niet groot. Na afloop van den wedstrijd ging men geza menlijk naar het Clubhuis, waar de voorzitter, de heer W. Veen, de prijzen aan de winnaars uitreikte. No. 1. P. Berghuis, meeste en grootste; 2. P. Tjeertes; 3. C. F. van Assenberg; 4. H. F. J. de Rijk; 5. J. van Ling; 6. P Bloemers; 7. H. Veen; 8. H. Koster; 9. N. Vemout; 10. J. Veen; 11. A. Wisse; 12. A. Provoost; 13. D. Koeleveld; 14. B. Veen; 15. J. D. van Teunenbroek. Tevens bedankte de voorzitter de heeren con troleurs voor het verdienstelijk werk en allen die hebben medegewerkt tot het doen slagen van dezen wedstrijd. Over de vorige week zijn de volgende uit slagen te vermelden: Groep I: A. v. Ka:terenJ. de Lange 10; A HablousB. Walker 10. Groep II: G. v. d. StoopN. HooglandO 1; A KleinTh. de Looze y2Va. Groep III: J. LippusG. Nijssen 10. Donderdagavond kwart over zeven eerste theo retische avond, aangevuld door het afspelen van de in de afgeloopen weken afgebroken par tijen. komen te water tegen U.Z.C. Ook hier gelooven wij, dat de Haarlemsche ploegen de overwin ning kunnen behalen. Voor de Haarlemsche wintercompetitie worden des avonds een viertal wedstrijden gespeeld. De belangrijkste wedstrijden zijn H.P.C. 2—V.Z.V. en D.W.R. 2H.V.G.B. 2. Hoe de Velsenaren het er tegen het sterke H.P.C. 2 zullen afbrengen, weten wij niet te voorspellen, vooral daar de De twee deze week gespeelde wedstrijden leverden beide een flinke overwinning voor de bezoekende clubs op. De HVGB-dames, die voor het eerst een wedstrijd speelden, zagen nog geen kans een doelpunt te maken, maar het spel overtrof onze verwachtingen. Wij gelooven dan ook, dat in de toekomst de HVGB-dames wel beter voor den dag zullen komen. De tweede wed- bad gespeeld werd, eindigde in 'n verdiende over- strijd, die Zaterdagavond in het portfondsen- winning van H.P.C. 4 op de Watertrappers: 70. Zondagmiddag zullen de Haarlemsche ploegen, die in de bondscompetitie uitkomen, voor het eerst spelen. H.P.C. krijgt om 12.30 uur bezoek van Zian uit Den Haag. Gezien den uitslag van den wedstrijd R.Z.C. 1Zian 1 (43), geven wij HP.C. een goede kans, al zal de verjongde Heemsteedsche ploeg, zonder Braam, alle zeilen bij moeten zetten. De D.W.R.-dames en heeren VZ.V.-ers langen tijd niet hebben kunnen oefe nen. Het rooster van Zondagavond is als volgt: 6.30 uur: Haarlem 1V.Z.V. dames; Haarlem 3—D.W.R. 3; HP.C. 2—V.Z.V. 1; D.W.R, 2— H.V.G.B. 2. Dinsdag 12 November spelen de H.V.CJB.- dames in Stoops Bad tegen D.W.R. 2. Gebouw St. Bavo: Comité Winterhulp, 7.30 uur; Melkhandel „De Landbouw", 3 uur; be stuur „Tusschen het riet", 730 uur; Vischclub „De Forel", 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: 2e Volksconcert H.O.V„ 7 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102: Na jaarstentoonstelling van schilderijen en teeke- ningen, 10—5 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van Stu dies en Schetsen van het genootschap „Kunst zij ons Doel", 104 uur. Boskamp, OverveenTentoonstelling Glas- en Weefwerk, 104 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 108: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van W tot 12 uur en 2.305 uur. Palestina-Diorama's, Schotersingel 117 a: Ge opend van 105 uur. Rembrandt: „Amor doet in kousen", voor vol wassenen, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „De avonturier van Parijd", 14 jaar 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Op een avond in Mei", alle leeftij den, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Het mysterie van Kamer 12", voor volwassenen, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame: „Vadertje Langbeen", Woensdag 2.30 uur, Zaterdag 2.30 uur, Zondag 2 en 4 uur, iederen avond van 711 uur doorloopend. Gebouw St. Bavo: Bestuur St. Joseph, 4«ui»r, Proza, 7.30 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tei. 11596; Grijseels en van Hees, Lange Veerstraat IS, tel. 11000; Frans Hals-apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180; G. Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, tel. 28320. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Nov. 28300 Kg. roode kool 2.106.00, 18.000 gele kool 2S03.90, 10.500 Deensche witte kool 2.103.30, 12.000 sa- voye kool 2.90—3.90, 22.600 Kg. uien 5l00—7.20, rove uien 5.706.90, drielin uien 4.204D0. nep uien 4.00, 10.400 K. peen 2.30—3.30, 1200 Kg. bieten 1.403.10, 140 stuks bloemkool 10.20, 810.000 Kg. vroege witte kool 2.50, 36.600 struik andijvie l.OO1.80, 900 Kg. rammenas 2.80470, 150 Kg. snijboonen 28.7030.90. „Vader Bobbie heeft geoioeg kom speelt U nu de strijd teg;en het ver derf!" lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliltllllllllllllllllllllllllllllllllllllll üeze rubriek verschijnt in 10 Dagbladen Prijs 50 cent per regel (Rubriek Gevraagde Betrekkingen 10 cent per regel) (GEVRAAGD) z. pl. in Hotel of pension voor lichte administratie, binnenbuffet, koken, mach.stoppen en verstellen enz. Br. cmd. letter 6—A 75352, bur. v. d. blad. ZOEKT WERKHUIZEN voor Dinsdag, Vrüdag en Zaterdae Br. ietter 2—A 75343, bur. v. d. blad. B.z.a. een NET R.K. DIENSTMEISJE 22 J„ v. d. en n. voor direct of 15 Nov., 1 Dec. V.g.g.v. Ook eventueel voor hulsh. en winkel. Br ond. letter 3A 75334, bur. v d. blad. b.z.a. voor d. en n. Zelfst. kunn werken en v.g.g.v. Brieven ondei letter 3A 75335, bur. v. d. blad. B.z.a. R.K. Jongedame, 18 ,1r. ais Dipl. Kindervera. Goed k. naaien en gen. huish. bezigh. te verr. Br. ond letter 3A 75333, bJir. van dit blad Biedt zich aan VEELZIJDIG ONTW. VAKMAN (BOÜWV.) voor algeheel onderhoud van gebou wen en meubilair. Jarenlange erva ring, uitstekende getuigen. Br. ond. letter 1A 75378, bur. v. d. blad. 55 jr. bij echtpaar of dame alleen Br. o, 1. 9—A 75383, bur, v. d. blad. (AANGEBODEN) DAG. BETREKK. GIDS. Proern. 10 ct. Aniba Apeld.weg '116. Arnhem. voor zeer populair boekje voor de hulsvrouw. Verpl. afname mininrum 50 stuks a f 4.Verkoopswaarde f 12.50. Inl. 1501 Adv. Bur AELEN. Reguliersgr. 53, Amsterdam. FUNK R.K. MEISJE gevr. voor d. en n., met hulsel, ver keer, zelfst. kunn. werken en goed met kinderen omgaan. Mevr. GEELS. Heerenstr. 28, Hilversum. 9—B 75381 Mevrouw van Erven Dorens, Regen- tesselaan 32 Bussum, vraagt per 1 Dcc. voor dag en nacht, zelfstandig kun nende koken en werken. 1—B 75367 gevr. Liefst V. bulten. STEEGERS. Reguliersgr. 49, Amsterdam. 1—B 75365 (AANGEBODEN) 25 Tulpen, 25 Narcissen, 25 Hyacin then. 100 Crocussen, 25 Blauwe Druifjes, 25 Sciila's, 25 Irissen, 25 Caraassia's, 25 Ixia's en 3 extra hyac. voor glas voor f 1.75 Onder remb. of na storting postgiro NO. 344300. A. A. GOEMANS Jr., HILLEGOM 3—B 75325 Open laadbak, 4 A 5 tons Chevrolet. In prima staat. Goede banden. „De Vruchtboom" Didam. Tel. 232. 7—G 75366 (AANGEBODEN) AANGEB. KAMER EN KEUKEN eem'. gemeub. voor gepens. echtp. o.a. te Laren N.H. Br. ond. letter 9—M 75382, bur. v. d. blad. (GEVRAAGD) boeken te koop gevraagd op elk gebied. Bibliotheken, partijen of enkele stuks, liefst beiangr. boe ken. Aanb. aan „De Boekenwurm" Langgewenscht 42, Hilversum. Telef. 8823. 9—D 73863 worden V geboden! door advertentie- reclame ln de rubriek „Omroepers". Laat die U niet ontglippen. De prijs kan geen bezwaar rijn, want voor slechts 60 cent per regel komt Uw Zaken-Omroeper ónder de aandacht 'an 90.000 gezinnen. Onze goedkope schriftelijke opleiding voor het offldele itaat onder leiding van een meester in de rechten, en een hoofdonder wijzer met akte handelskennis Deze cursus ls met '.het oog op de vestl- nrigswet ook voor U van groot belang. De Lessen zJSn geschikt voor hen die de lagere school bezochten en voor gevorderden, -voor dames en heren Boeken gratis. Vraag zonder verplichting inlichtingen bty A. p. 8. O-» dir. J. VAN DER BIJ, hoofdonderwijzer. Nieuwe Plein 81 Arnhem geen papier ,doch stev. rubb. textiel- band. Onmisb. bij verduist. Dir. uit voorraad. Importeur: Fa. BOOGAART Bussum, Pr. Fredr. Hendr.laan 2. Tel. 4828, Bussum.'. 1v 75363 'orden U geboden door advertentie- o-jame ln de rubriek „Omroepers", «at die XJ niet ontglippen. De pnj« kan geen bezwaar rijn, want voor «lechts 50 cent per regel komt Uw Zaken-Omroeper onder de aandacht 'an 90.000 soezinnen R.K. Uitgeversbedrijf vraagt voor propaganda-doeteindee van katholieken in alle plaatsen van Nederland. Voor wordt een hooge vergoeding betaald. Br. o. lett. 1V 75377, adressen ir. v. d. blad. Pïaate uw uitvinding op de „Lijst der aangeboden Uitvindingen S U C C E S" Gratis proefnummer. J. V?. De VREEZE. A 207, Belllngwolde (Gr.) 1—V 75353

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2