Nederlandsch kapitaal in Duitschland New-Y orksche Beurs Welke bonnen zijn geldig Duitsche marinesoldaten beëedigd Morgenthau op reis VRIJDAG 8 NOVEMBER 1940 Het geblokkeerde marken- belastingbesluit Moeilijkheden voor Italianen aan Grieksche front GRUTTERSWAREN Eenvoudige, indrukwekkende plechtigheid BILJARTEN IN DEN TIJD VAN DEN WERKGEVER WIELRENNEN RECORDPOGING MISLUKT EMILE DIOT GESNEUVELD In Frankrijk geen Zes- daagsche meer Het wijst niet op wijs beleid als de richtingaan wijzer nog wijst hoewel er na de bocht niets meer te wijzen is. Wijst uw ver geetachtige medeauto mobilisten daar eens op! 'n Richtingaanwijzer Is een nuttige helper, maar VOETBAL ZWITSERLAND—FRANK- RIJK Defensieprogram en financiën Amerikaansche beambten op Martinique Opwaartsche koersbeweging; slot willig Japanners vertrekken uit Engeland 13 114 42 65 Periode 7 brandstoffen 55 116 82 83 83 en 88 93 98 pot4sr: l25 gram zeepvlokken.. ?5Q wasfilUBi^si 2M fflcwn- Omzet: 2.080.000 WISSELKOERSEN AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT Het vorderen van eieren Clearingkoersen Academische examens Apothekers-assistent Stuurlieden-examens FAILLISSEMENTEN De secretaris-generaal van het departerrient van Financiën heeft Donderdag een tweede be- schikking uitgevaardigd ter uitvoering van de verordening no. 198/1940 betreffende het in Duitschland belegde Nederlandsche 'kapitaal. Deze beschikking luidt als volgt: Artikel 1. Onder het „besluit" wordt in de navolgende artikelen verstaan: Het „Geblokkeerde marken- belastingbesluit 1940" (verordening no. 198/ 1940). Artikel 2. (1) Van het verbod, vervat in artikel 1, lid 2, van het besluit, kan door het Nederlandsche Clearinginstituut, al of niet onder daarbij te stellen voorwaarden, ontheffing worden verleend. (2) Het verbod geldt niet, indien de tegen waarde genoten wordt in den vorm van schuld bevrijding jegens een niet-ingezetene in den zin der Deviezenverordening 1940. In dit geval is de schuldeischer of de gewezen schuldeischer ver plicht binnen 14 dagen aangifte te doen bij den in artikel 7 genoemden inspecteur. Artikel 3. (1) Bij overgang van den eigendom van een belegging ot vordering in den zin van artikel 2 van het besluit, aan een ingezetene in den zin van de Deviezenverordening 1940, blijft de voor waardelijke belastingschuld verbonden aan het overgegane. (2) Bij overgang van den eigendom van een belegging of vordering in den zin van artikel 2 van het besluit aan een niet-ingezetene, zonder dat overmaking v^n de tegenwaarde plaats vindt, gaat de Voorwaardelijke belastingschuld over op de beleggingen, vorderingen en andere zaken, welke middellijk of onmiddellijk verkregen zijn door herbelegging van de niet overgemaakte tegenwaarde. Deze zaken worden gelijkgesteld met de beleggingen of vorderingen, waaruit zij door herbelegging zijn voortgekomen. (3) Voor de toepassing van dit artikel wordt een persoon of lichaam, in het Duitsche rijk woonachtig, gewoonlijk verblijvende of gevestigd, Hiet als ingezetene beschouwd ter zake van het kantoor houden in het bezette Nederlandsche ge bied. Uitbetaling of tegoedschrijving hier te lande door zoodanigen persoon of instelling staat met overmaking gelijk. Artikel 4. (1) Indien ter zake van defl overgang van den eigendom of de delging van een belegging of vordering in den zin van artikel 2 van het besluit reeds vooraf een overmaking heeft plaats gehad, wordt alsnog een aanslag aan den be gunstigde opgelegd. (2) Een aanslag wordt mede opgelegd in alle gevallen, waarin blijkt, dat inhouding van de belasting ten onrechte is achterwege gebleven. Artikel 5. Krachtens artikel 2, lid 2, punt 4 van het be sluit worden gelijkgesteld met de aldaar onder 1 tot en met 3 uitgezonderde zaken: 1. De obligatiën ten laste van de voormalige Tsjecho-Slowaaksche republiek. 2. De obligatiën ten laste van de voormalige vrije stad Danzig. Artikel 6. (1) Hü, die aan het Nederlandsche Clearing instituut uitbetaling van eenige vordering ver zoekt, is verplicht een schriftelijke verklaring af te leggen, ingericht volgens door dat instituut vast te stellen model, indien de desbetreffende betaling bij zijn weten noch direct, noch indirect strekt tot het overmaken van sen bedrag, waar van krachtens het besluit of de uitvoerings voorschriften daarvan de geblokkeerde-marken belasting moet worden geheven. (2) Het Nederlandsche Clearingiiïstituut kan voor bepaalde gevallen of groepen van gevallen ontheffing verleenen van de verplichting, ver vat in het eerste lid. Artikel 7. (1) Voorzoover het besluit niet anders bepaalt, is de uitvoering ervan, alsmede de uitvoering van de uitvoeringsvoorschriften opgedragen aan den inspecteur der geblokkeerde-markenbelasting te 's Gravenhage, in samenwerking met het Nederlandsche Clearinginstituut. (2) Genoemde inspecteur kan zich door an dere inspecteurs en door accountants van 's rijks belastingdienst doen vertegenwoordigen. Artikel 8. (1) De door den inspecteur vastgestelde aan slagen worden ingevorderd door den ontvanger der directe belastingen te 's Gravenhage, eerste kantoor. (2) De aanslagen zijn invorderbaar 14 dagen na de dagteekening van het aanslagbiljet. (3) Hoofdelijk voor de belasting aansprakelijk zijn wettelijke vertegenwoordigers van natuur lijke personen, alsmede, in de in artikel 23 van het besluit op de Winstbelasting 1940 genoemde gevallen, de aldaar aangewezen personen. (4) Voor de wetgeving inzake directe belas tingen wordt de geblokkeerde-markenbelasting als een directe belasting beschouwd. Artikel 9. (1) De aangeslagene, die bezwaar heeft tegen den opgelegden aanslag, kan binnen twee maan den na de dagteekening van het aanslagbiljet een bezwaarschrift indienen bij den inspecteur. (2) Degene, te wiens laste de belasting bij de uitbetaling is ingehouden, kan binnen twee maanden, nadat de inhouding heeft plaats ge vonden. een bezwaarschrift indienen bij den in specteur. (3) Artikel 14, leden 1, 2 en 3 en artikel 15 van het besluit op de Winstbelasting 1940 zijn van overeenkomstige toepassing. Artikel 10. (1) De ambtenaren van 's rijks belastingen, alsmede de door den secretaris-generaal van het departement van Financiën daartoe aangewezen personen, kunnen te allen tijde Inzage vorderen van alle boeken en bescheiden, waarvan zij voor de goede vervulling van hun taak inzage noodig oordeelen. Zij kunnen tevens de door hen noodig geachte inlichtingen vorderen. (2) Hij, tot wien een vordering, als bedoeld is in het vorige lid, is gericht, is verplicht daar aan te voldoen. Het ter inzage verstrekken van misleidende boeken of bescheiden en het ver strekken van misleidende inlichtingen is ver boden. Artikel 11. Onjuiste aanslagen kunnen ambtshalve wor den verminderd door den inspecteur. Artikel 12. Met betrekking tot de geheimhouding is arti kel 28 van het besluit op de Winstbelasting 1940 mede van toepassing voor de heffing van de geblokkeerde -markenbelasting. Artikel 13. (1) Met de opsporing van de overtredingen van het besluit zijn mede belast de ambtenaren van 's rijks belastingen en de door den secre taris-generaal van het departement van Finan ciën daartoe aangewezen personen. 42) De strafbepaling vaa artikel 6 van besluit blijft buiten toepassing ten .aanzien van den belastingschuldige, den wettelijken ver tegenwoordiger, den bestuurder of den vereffe naar van den belastingschuldige, die, zoolang het openbaar ministerie niet is verwittigd, uit eigen beweging een juiste en volledige schrifte lijke aangifte doet. Artikel 14. Deze beschikking wordt geacht met ingang van 1 November 1940 te zijn in werking getre den. Ergens in Nederland was Donderdag voor de tweede maal een groote militaire plechtigheid der Duitsche marine, meldt het A.NP. Om half elf legden eenige honderden recruten van een Schiffstammabteilung in handen van den ad miraal den eed van trouw af aan Führer en vaderland. Voor deze gelegenheid was het bordes van het stadhuis, waar de admiraal zou spreken, met groen versierd; iets terzijde er van was een plankier opgesteld, omgeven door bloemen en planten en bestemd om dienst te doen bij de eedsaflegging. De plechtigheid was even eenvoudig als in drukwekkend. Van half tien af marcheerden de colonnes der recruten onder het zingen van marschliederen door de straten van de stad naar de Markt, waar zij zich in carré voor het stad huis opstelden. Klokslag half elf betrad daarop de admiraal het marktplein. Na een korte troe peninspectie aongen de recruten, begeleid door een marinekapel, gezamenlijk het lied: „Ich hab' mich ergeben!" Vervolgens betrad de commandant van de marinetroepen het bordes van het stadhuis voor het houden van een toespraak. „Iedere be- eediging," aldus spreker, „is een feestdag en zij beteekent de bevestiging van onze liefde en trouw aan den Führer, het volk en het vader land. Alhoewel reeds onderricht, wil ik op dit oogenblik nog eenmaal de beteekenis uiteenzet ten van deze plechtigheid." Spr. releveerde dan in eenvoudige woorden, welke de symbolische beteekenis is van net ijzeren en het hakenkruis, welke in de vaandels van marine en rijk zijn geweven. Hij sprak van den heldenmoed en de eeuwige jeugd van het Duitsche volk, dat tallooze malen zijn bloed gaf voor de verdediging van het rijk. Hij sprak ook van de plichtsvervulling, die er aan vooraf ging. „Niet meer u zelf behoort van dit oogenblik af uw leven, maar aan den Führer, Adolf Hitler." Na deze toespraak betrad de drager van de rijksvlag 't plankier, waar een achttal recruten, met de linkerhand op het vaandel en de rechter hand omhoog geheven, den eed van trouw af legde namens al hun kameraden, die gezamen lijk de eedsformule uitspraken. De admiraal sprak tot slot de recrutentoe. Zijn woorden waren een herinnering aan het verleden en een opwekking voor de toekomst; een herinnering aan wat het Duitsche volk sinds de jaren 19141918 meemaakte, totdat de Führer met kracht aan den heropbouw van Duitschland begon. Discipline, orde en gemeen schapszin groeiden sinds die dagen. Duitschland kreeg weer een sterke weermacht en tevens ook de achting, waarop het recht heeft In de wereld. Een volksgemeenschap werd geschapen, die door niets aan het wankelen is te brengen. Het Duit sche volk gelooft aan zijn kracht en aan zijn toekomst. Sprekers opwekking gold de naaste tdlkomst. Engeland, dat den oorlog geprovoceerd heeft, heeft gemeend, de waarschuwing van den Führer in den wind te kunnen slaan. Thans zullen wij strijden tot de eindzege zal zijn be haald. De Führer heeft ons weer het geloof In Duitschland gegeven en hij zal ons naar een glansvolle toekomst voeren. Met een driewerf Sieg Heil op den Führer eindigde spreker. Als besluit der plechtigheid speelde de marine kapel de nationale hymne De Centrale Raad van Beroep te Utrecht be handelde op 17 October jl. de zaak van het college van B. en W. van Rotterdam tegen den beambte dezer gemeente N. B. L. L., die op 25 Mei van dit jaar oneervol was ontslagen, o.a. op grond van het feit, dat hij in diensttijd er gens in een café had staan biljarten. De Centrale Raad van Beroep, Donderdag uit spraak doende, vernietigde het besluit van het scheidsgerecht en stelde het college van B. en W. van Rotterdam, opnieuw recht doende, in het gelijk. Eenigen tijd geleden gelukte het den Italiaan- schen renner Saponetti op de wielerbaan Vigo- relli te Milaan het Wereldrecord over 100 km. zonder gangmaking, dat op naam stond van Piubello, te verbeteren. Een dezer dagen nu heeft Piubello op dezelfde baan getracht zijn record opnieuw In zijn bezit te krijgen. Hij slaagde er evenwel niet in. Hij reed de eerste 15 k.m. in 22 min. en 11 sec., waarbij hij toen reeds een zoodanigen achter stand had, dat hij deze poging moest opgeven, daar verder rijden hem toch niet meer had kun nen baten. Sedert het einde van den oorlog verkeerde men in onzekerheid over het lot van den bekenden wielrenner Emile Diot. Aan deze onzekerheid is inmiddels een einde gekomen door het vinden van zijn identiteitsplaatje en persoonlijke eigen dommen en papieren, welke voor een gedeelte waren verbrand. Tenslotte heeft men in de om geving van Ville Parisis de plaats gevonden waar het stoffelijk overschot begraven ligt. In Emile Diot heeft Frankrijk een der beste baan- rijders en ongetwijfeld een van de beste koppel- wedstrijdrenners en zesdagenrenners verloren. GEEFT HEM RUST NA DE BOCHT Als bewijs, dat Frankrijk hard werkt aan het herstel der interne aangelegenheden, geldt de poging, welke wordt aangewend om zoo spoe dig mogelijk te komen tot een landenwedstrijd met Zwitserland. In principe zijn beide lande lijke sportfederaties reeds tot een overeenstem ming gekomen, doch men is het onderling nog niet eens over de vraag in welk land deze inter nationale ontmoeting zal gehouden worden. Frankrijk heeft Marseille voorgesteld, terwijl Zwitserland meer vasthoudt aan een nader te bepalen plaats in Zwitserland. De minister van Financiën, Morgenthau, heeft medegedeeld dat hij zeer binnenkort vertrekt voor een reis naar Portorico, de Maagdeneilanden en Jamaica, waar hij de financieele voorwaarden voor het defensie programma wil bestudeeren. Ook heeft Morgenthau op een persconferentie verklaard, dat hij het Congres zal vragen, de limiet voor de nationale schuld te verhoogen van 49 milliard tot 60 of 65 milliard dollar, om het bewapeningsprogramma te kunnen bekostigen Hij zal het Congres eerst 4 milliard vragen voor den aankoop van speciaal wapenmateriaal. Dit bedrag zal deel uitmaken van de 15 tot 20 mil liard, die op de volgende begrooting zullen ver schijnen. De oude leeninggrens van 45 milliard is reeds vrijwel bereikt. NEW-YORK, 7 Nov. (T&ss)Vertegenwoordigers van het Amerikaansche ministerie van Buiten- landsche Zaken zijn op het eiland Martinique aangekomen, waar zij een bespreking gehouden hebben met Bressol, den müiatiren gouverneur, en andere officieele Fransche persoonlijkheden. Voor den toegang tot Fort de France op Mar tinique patrouilleert een Amerikaansche torpedo jager. Een andere Amerikaansche torpedojager houdt zich in de nabijheid van Guadeloupe op. NEW-YORK, 7 Nov. De stemming op de New- Yorksche effectenbeurs was vandaag bij de ope ning verdeeld, waarbij zich een kalme handel ontwikkelde. De verkooplust, die ook na het einde van den beurshandel van Woensdag nog bemerkbaar was geweest, verdween spoedig, waardoor de stemming wel wat beter wera, doch de handel nog steeds kalm bleef. Tijdens het verdere verloop vormden de gunstige verwach tingen voor de ontwikkeling van het bedrijfs leven een duidelijken stimulans voor de markt, zoodat niet alleen de handel levendig werd doch bovendien de stemming vast werd. Dit gaf baissiers aanleiding in sterkere mate tot dek kingen over te gaan. De koersstijgingen, die hierbij optraden, varieerden van 1 tot 6 pnt. De vaste stemming der voornaamste goederen markten droeg mede bij tot de opwaartsche koersbeweging. Regeeringsobligaties weerspiegel den de te verwachten nieuwe belastingregeling voor Staatsfondsen. Staalwaarden namen bij de koersstijging de leiding, doch ook automobiel waarden, luchtvaartaandeelen en chemische fondsen wezen belangrijke koersverbeteringen aan. Voor koperwaarden werd kooplust getoond, aangezien de binnenlandsche koperverkoopen tot nu toe deze maand 11.948 ton hebben bedragen tegen 11.879 ton in dezelfde periode van Oc tober. Hoewel ook aandeelen van goudmijnen en Public Utilities een vaste houding aan den dag legden, was in deze afdeelingen de handel wat kalmer. Weliswaar vertoonde het cijfer der wagonladingen een grootere daling dan ver wacht werd (met omstreeks 43.000 tot 794.800), doch desondanks lagen spoorwegfondsen vast in de markt. Tijdens het laatste beursuur kon het van winstnemingen afkomstige materiaal gemak- ROME, 7 Nov. (DNB). In verband met het overschrijden van de Kalamas door de Ita- liaansche divisies, wijst de „GiOrnale dTtalia" in een bericht van het front op de reusachtige moeilijkheden, die de Italianen bij hun op- marsch in Griekenland moeten overwinnen. Er zijn in dit gebied in het geheel geen straat wegen, waardoor de Italiaansche pioniers ge dwongen zijn in voortdurenden arbeid wegen en muildierpaden te veranderen In rijwegen, die noodig zijn voor den opmarsch vait mo derne colonnes. Voor den bewegingsoorlog op dit door kloven doorsneden en zeer afwisselende terrein en voor de overmeestering der vijan delijke stellingen, is een zeer gedetailleerde or ganisatie noodig, die veel tijd kost. Aan den strijdlust der Italiaansche troepen doen al deze hindemissen overigens geen afbreuk. LONDEN, 7 Nov. (Reuter). Het Japansche s.s. „Hoesi Maroe", dat naar Galway (Ierland) ge zonden was om de Japansche 'staatsburgers uit Groot-Brittannië terug te brengen, is hier aan gekomen met vierhonderd personen aan boord, daaronder de bemanning inbegrepen. In plaats van over New-York zal het schip via de Ber muda's naar Japan varen. Vele reizigers ver klaarden, dat zij Groot-Brittannië verlieten, omdat de toestanden daar steeds slechter wer den. Bon Geldigheidsduur Hoeveelheid BROOD 4 November tot en met 10 November eventueel 18 Nov. 125 gram roggebrooü of 100 gram ander brood of 1 rantsoen jrebak Broodbonboekje KOFFIE of THEE t/m 8 November half pond koffie of 75 gram thee Aigem. distributie bonboekje SUIKER t/m 22 November 1 Kilogram Algem. distributie bonboekje VLEESCH 6 7 t/m 10 November t/m 17 November 1 ons vleesch of vet of 1 rantsoen vleeschwaren Vleeschkaart VUEESCH- WAREN 6 7 t/m 10 November t/m 17 November 1 rantsoen Vleeschkaart VET 14 15 t/m 8 November t/m 15 November pond margarine of boter Vetkaart BOTER 14 15 t/m 8 November t/m 15 November pond Boterkaart KAAS 39 52 t/m 10 November t/m 17 November 1 ons Algem. distributie bonboekje EIEREN t/m 17 November 1 ei Algem distributie bonboekje PETROLEUM t/m 29 December 2 liter Zegel 1 t/m 3 4 1 lm 7 8 t/m 11 t/m 14 November t/m 30 November t/m 30 November of later 1 eenheid 1 eenheid 1 eenheid turf. later geldig voor andere brandstoffen Brandstoffenkaart haarden-kachels" ZEEP 12 November 1 rantsoen Algem. distributie- bonboekje SCHEERZEEP t/m 31 December 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crême of een pot scheerzeep Scheerzeepbonnen Rijst of Rijstemeel of Gruttenmeel t/m 29 November pond Algem. distributie bonboekje Havermout, ha vervlokken, ha- verbloem of aard- appelmeelvlokken (Zie ook hieronder) t/m 27 December pond Algem. distributie bonboekje Gort of Gortmout of Grutten t/m 27 December pond Algem. distributie bonboekje Maizena, gries- meel, sago, aard appelmeel of puddingpoeder t/m 27 December 1 ons Algem. distributie bonboekje Macaroni of Vermicelli of Spaghetti t/m 27 December 1 ons Algem. distributle- bonboekje Naar wij vernemen heeft de Fransche Wiel- renbond besloten voortaan geen toestemming te verleenen tot het houden van zesdaagse he hell wjelerwedstrij den, Rantsoen gebak 160 gram koek (ontbijtkoek).140 gram speculaas200 gram andere koekjes; 90 gram biscuits en wafels; 75 gram beschuit; 300 gram cake; 600 gram gebakjes; 600 gram Taart; 500 gram gevuld groot korstgebak (boterletter e.d.)400 gram gevuld klein korstgebak (amandelbroodjes e.d.)een hoeveelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen, waarin '70 gram meel of bloem Is verwerkt. Rantsoen vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsyleesch en gerookte worstsoorten; 100 gram gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst; 125 gram leverartiko- len. tongenworst en nierbrood150 gram bloedworst. 1 eenheid brandstoffen 1 H.L. anthraciet of steenkool; 75 K.G. industrie- of eierbriketten110 KG. bruinkoolbriketten; 2 H.L. cokes: 175 K.G. fabrieksturf195 K.G. persturf (300 stuks): 200 K.G. baggerturf (450 stuks)200 K.G. overige soorten turf. Rantsoen zeep 150 gram toiletzeep: 120 gram huishoudzeep; 200 gram zachte zeep; 250 gram zeep- kelijk worden geplaatst. De koerswinsten kon den worden vergroot en de ticker bleef tenslotte twee minuten ten achter. De beurs sloot willig. Een groot aantal fondsen behaalde koerswinsten van 1 tot 3 pnt. In enkele gevallen bedroeg de koersverbetering 4 tot 5 punten, terwijl het be haalde voordeel bij <Je staalwaarden van 2 tot 8 punten varieerde. Vandaag werden 904 fondsen verhandeld, waarvan er niet minder dan 745 in koers zijn gestegen. Slechts 67 fondsen leden een koersverlies, terwijl er in de noteeringen der 92 overige geen verandering kwam. No: 7 6 4 Allied Chemical 42 42 Air Reduction 172 166 169 American Can Co. 93 J 93 94 Am. c a Foundry 29f 28 29 American Radiator 7 8 7! Am. Rolling Mills 18 15 16 Am. Smelt Ref. 46 j 41 43 Am. Sugar Refining 17 14 Am. Tel. Tel. 167 163 166 Am. Tobacco B. 73 i 75 75 Am. Waterworks 10 10 Anaconda Copper 27 23| 24 Atchison Topeke 18 16 17 Baldwin Locomotive 18 .17 Baltimore Ohic 4 4 4! Bethlehem Steel 92| 86 87 Canadian Pacific 3 t 3 3 i Comm. Invest. Trust 39 37| 38 J. I. Case Company 61 52 56 Ches. Ohio 42| 41 42 Chicago Rock Isl. iV Chrysler Motor 80| 79 83 Consolid. Edison Co. 25 25 27 Deleware Huds. 14 12 13 Detroit Edison C. 116 113 Dupont de Nem. 168 162 168 Eastman Kodak 140 -j 137 138 General Electric 35 J 34 35 General Foods 37 36 38 General Motors 54 50 51 Good Year 18 16 18 Hudson Motor 4 4 4 Intern. Harvester 55 52 53 Int. Merc. Marine 7 7 7 Intern. Nickel 27 26 26 International Paper 15 15 Intern. Tel. en Tel 2 2 2 Kennecott Copper 35 32 33 Mack Trucks Incorp. 9 28 Montgomery Ward 40 38 39 National Biscuit Co. 18 Nat. City Bank 18 New York Central 15 f 14 14 Norfolk Western 220 North. Am. Aviat 18 17 17 Nord. Amer. n. a. 19 18| 20 Northern Pacific 7 s 8 Packard R 3 8 3! Paramount 9 8 I 9 Pennsylvania 241 23| 24 Proctor Chamble 59 57 Publ. Serv. N. J. 32 32 34 Pullman Incorporat. 27 26 Pure Oil Company 8 7 Radio Corporation 51 5 5! Reading Company 14 Rep. Steel 23 20| 21 Reynolds Tobacco B. 34 35 35 Sears Roebuck 79 79 80 Shell Union Oil 10 9£ 10 Socony Vacuum 8 8 84 Southern Pacific 9 Southern Railway 14 Standard Brands 6 6 Stand. Oil of N.-J. 35 33 35 Texas Gulf Sulphur 35 34 Twent. C. Fox Film 6 5 5 Union Carb. Carb. 76 73 76 Union Oil of Calif. Union Pacific 84 82 83 United Aircraft 44 40 41 United Corp A. 1 1 1 2 United Fruit Comp. 73 70 U. S. Ind. Alcohol 22 19 22 U. S. Rubber 23 20 21 U. S. Steel 74 67 69! U. S. Steel pref. 127 123 125 Western Union 22 20-! 21 Westingh. Electric 108 103 107 Woolworth Building 34 35f 36 NEW YORK, 7 Nov. Slotkoersen Nov. 7 6 4 Londen 4.04 4.04 4.03 Parijs I*""" Amsterdam t 4— Berlijn 40.05 40.05 40.05 Brussel - Rome 5.05 5.05 5.05 Madrid 9.25 9 25 9.25 Zwitserland 23.22 23.21 23.21 Weenen Stockholm 23.86 23.86 23.86 Montreal 86.81 86.81 86.81 B. Aires Papier 29.78 2978 29.78 B.Aires Markt 23.60 23.40 23.30 Yokohama 23.45 23.45 23.45 48 NEW YORK, 7 Nov. 7 Nov. 6 Nov. 7 Nov. 6 Nov. Katoen Dec. 9.82 9.68 Juli 9.76 9.60 Jan. 9.72 9.58- Mei 9.56 9.41 Mrt. 9.92 93 9.67Oct. 9.16 8.95 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mrt. 4.07-f. 4.05-+ Sept. Dec. 4.13-j4.11+ Dec. 5 98+ 5.86+ Sept. 4.19-j— 4.17.Mrt. 6 14 6.04+ Sept. —i_. Mei 6.23 6,13+ Mei —i— —iJuli 6.30+ 6,20+ Juli Sept. 6.38 6 29+ Suiker Dec. 0.79 Mrt. 0.84 J Mei 0.88 0.76 Juli 0.90 9081 0.82 Sept. 0.95+ 0.1o£ 0.85 Dec. 0.99 +4.97 Mrt. 1.03 +0.97 1 Rubber Standaard Dec. 20.62 20.40 Juli 19.90 19.70 Jan. 20.40 20.15 Sept. 19.75 19.60 Mrt. 20.22 19.95 Oct. 19.70 19.55 Mei 20.00 19.80 Tin Loco 50.87 i 51.55 56 Termijn 50.40 51.21 90 dagen 50,12 50.38 CHICAGO, 7 Nov. 7 Nov. 6 Nov. 7 Nov. 6 Nov. Tarwe Haver Dec. 87 Mei 861 Juli 81 Mais Dec. 62 Mel 63 Juli 63 -J- Reuzel Dec. 4 85 Jan. 5.00 7 Nov. 6 Nov. Tarwe Dec. 72 Mel 76 i Juli 77 i Rogge Dec. 46 f Mei 491 Juli riaver Dec. 32 Mei 311 84 .84 Dec. 35 35 83 821 Mel 35 34 78 Juli 32 -J 311 Kogge 60- Dec. 461- 43 60 J Mel 50 1 - 471 61Juli 51 49 4.70* Mrt. 5.021 4.87 4.85 Mei 5.22 i-f 5.07£ WINNIPEG, 7 Nov. 7 Nov. 6 Nov. Gerst 71! Dec. 44 - 41 75 Mei 43 •- 41 77 Juli 41 40 Lijnzaad 44 Dec. 130! 1.26! 47 •- Mei 134 1 30 Juli De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij maakt bekend, dat op de zgn. „blauwe Wehrmachtsbezugscheine" in den vervolge, naast de levensmiddelen versch vleesch, versche vleeschwaren, boter, versche aardappelen en ver sche groenten, tevens eieren zullen worden ge vorderd. Handelaren, die eieren hebben afgeleverd te gen blauwe Wehnnachtsbezugscheine, dienen deze bescheiden voor hun herbevoorrading door te zenden aan de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen. Koersen voor stortingen op 8 November 1940 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.36, Belga's 30.1432, Zwitser- sche francs 43.56, Lires 9.87, Deensche kronen 36.40, Noorsche kronen 42.80, Zweedsche kronen 44.85, Tsjechische kronen (oude schulden) 6.42, Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7.54, Dinar (oude schulden) 3.43, Dinar (nieuwe schul den) 4.23, Turksche ponden 1A5'/,. AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaats- examen economie de heeren R. C. de Heer, A. G. Bessem en B. Reinalda. &RONINGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid de heeren W. A. J. Lucas te Twello en D. C. Bogers te Achlum (Fr.). Artsexamen eerste gedeelte: Mej. M. C. Vis ser te Apeldoorn en Jhr. J. de Jonge te Hooge- veen. Bevorderd tot arts de heeren J. Iwema te Rijssen en P. R. Baarsma te Groningen. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal exa men Indisch recht de heer Djoyoadhiningrat, Oegstgeest. AMSTERDAM. Geslaagd de dames N. van Steenwijk, te Haarlem, en J. A. Deenik, te Amsterdam. GRONINGEN. Geslaagd voor het apothekers assistent-examen de dames: Dijkhuis te Veen- dam, K. Reinders te Ruinerwold en P. H. Schut te Veendam. LEIDEN. Geslaagd voor het examen van apo thekers-assistent de dames J. de Knegt, Rotter dam, J. J. Coerkamp, Den Haag. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor derden stuurman groote handelsvaart de heer: J. Vonk. 34 331 Juli 30 30| Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) D.d. 30 October 1940 Is heropend het faillisse ment van de N.V. E. W. Klijberg—Pemot, schoen fabriek, te Waalwijk (Curatrice mevrouw mr. Emma Lion, Den Bosch. Mutatie: In het op 30 October 1940 uitgesproken fail lissement van E. Bramer, te Amsterdam, is de curator mr. van Essen vervangen door mr. A. Th. E. Kastein. Keizersgracht 606, Amsterdam. Surséance van betaling: De bewindvoerder in de surséance van betaling, welke door de Arrondissementsrechtbank te Am sterdam verleend is aan J. W. Raadts, zaak drij vende te Amsterdam, aan den Amstel 296, deeit mede, dat een -ontwerp-akkoord gedeponeerd is ter Griffie van genoemde Rechtbaok. Schuld- eischers, die aan de stemming over dit akkoord willen deelnemen, moeten hun vordering uiterlijk 18 December 1940 bij den bewindvoerder, mr. J. A. Bietz Keizersgracht 451 C„ te Amsterdam, in dienen. De Rechtbank heeft bepaald, dat de stem- miog over het akkoord zai plaats vinden op 6 Januari 1941, des v.m. 11 uur, voor de eerste ka mer der Arrondissementsrechtbank, zitting hou dende in het paleis van justitie aan de Prinsen gracht, te Amsterdam. Failliet verklaard: 5 Nov.: J. J. Schoorl, sigarenhandelaar, thans IJmuiden, Acasiastraat 41 destijds Watervliet- straat 47. R.c. mr. E. J. W. Top. Cur. mr. J. A. B. Sanders, Beverwijk. 6 Nov.: Pieter van Delft, venter, wonende te Amsterdam, Tidorestraat 34 I. R.c. mr. P. H. Smits. Cur. mr. W. M. Pronk. Heerengracht 498, Amster dams W. Th. G. Kroeseni, sehhder, wonende te Hil versum, Huygensstraat no. 48. R.c. mr. G. A. Schreuder. Gur. mr. J. I. C. v. d. Hemel. Koning straat 46, Hilversum. D. J. J. Best, wonende te Zeist, Montauban- straat 17. R.c. mr. D. Visser. Cur. mr. F. D, van Batenburg, Zeist. T." Davelaar Sr., vroeger wonende te Vleu ten, thans te Harmeien (Haanwijk) B 61 b. R.c. mr. D. Visser. Cur. mr. A. F. van den Bosch. Woerden. M. Veldhuyzen, kapper, wonende te Baarn, Nieuwstraat 19. R.c. mr. D. Visser. Curatrice me juffrouw mr. R. W. de B'oer. Baam. E. C. W. Slijithuis, weduwe van H. de Boer, houdster eener bakkerij, wonende te Baam. Noor derstraat 20. R.C. mr. D. Visser, Cur. mr. H. C. Dieta, Baarn. Volgens „Handelsbelangen" werden gedurende de maand October 1940 bij de gezamenlijke Grif fies in Nederland gedeponeerd: 81 Crediteurenhjsten met een totaal passief van f 1.272.75.74, waarvan preferent f243.627.46. Vanaf 1 Januari 1940 werden in totaal gede poneerd 714 Crediteurenlijsten met een totaaï passief van f97.082.769.63, waarvan preferent f 1.615.799.99%. Failiissementsstatistiek over October 1940. Sa mengesteld door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam. Noord-Holland (excï. Amsterdam') 7; Amsterdam 19; Zuid-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 9; Den Haag 8; Rotterdam 3; Utrecht 13; Gelderland 13; Noord- Brabant 11; Limburg 4; Zeeland 2; Friesland 10; Groningen 5; Drente 4; Overijsel 4. Totaal 112 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1940 1101 faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 1860 faillissementen. Opgeheven wegens gebrek aan actief, 4 Nov.: D. de Bruin, Naaldwijk; A. H. Eijmaei, Mechelen- Wittem. Geëindigd: 17 Oct.: R. Cahen, Maastricht. Geëindigd door homologatie van het accoord, groot 20 pCt. 19 Oct.: Wijlen Jos. Lückers-Eck, Kerkrade. Geëindigd door verwerping beroep irv cassatie. Ultk. 7.1709 pOt. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 18 Oct.: Th. van Llth, Voorschoten. Geëindigd door het verbindend worden der ultdeelingslijst. Uitk. 52.70 pCt. conc. cred. 19 Oct.: A. Hammink, slager, Almelo. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Uitk. 100 pCt. J. J. Kok, Enschede Idem. Uitk. 32.04 pCt. 23 Oct.: M. Post, Groningen. Idem. Uitk. nihil aan conc. cred. 29 Oct.: L. Wisman Azn., Heerenveen (thans Utrecht). Idem. Uitk. 2.592 pCt. 30 Oct.: F. L. Peeters, landbouwer. Molenschot C 86, gem. Gilze-Rijen Idem. Uitk. 9.252 pCt. aonc. cred. 1 Nov.: De Handelsvenn. onder de Firma Be em's Kieedlngmagazijn, Nijmegen. Idem. Uitk. 8.0678 pCt. Isidoor Beem, firmant der Handelsvenn. on der de Firma Be era's Kleedingmagazijn, Nijme gen. Idem. Uitk. 7.456 pCt. Lazarus Beem, firmant der Handelsvenn. onder de Firma Beem's Kleedingmagazijn, Nijme gen. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. H. A. Heinsan, klompenmaker, Didanr. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 2 Nov.: B. C. H. Pïieger, schilder. Groenlo. Idem. Ultk. 7.62 pCt. E. de Leeuwe, Almelo. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige uitdeelingsHjst. Uitk. 11 pCt. N.V. Holland Rubberfabriek ..Racjium", te Maastricht. Idem. Uitk. 6.397 pCt. Harm Mulder, groentenhandelaar, Oud-Schoone- beek. Idem. Uitk. nihil aan pref. en ccuc. credi teuren. 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2