De samenvoeging der gemeenten Antonescoe bij Duce en Graaf Ciano Beursoverzicht Kif. ftfed. Oost 3Kd ue>daal dag BEURS VAN AMSTERDAM f Het nieuwe Egyptische kabinet Molotof in Moskou Engelsche voorstellen aan Rusland? Turksche ambassadeur te Berlijn naar Ankara OUD GOUD Nagekomen Marktberichten Opticien ERDTSIECK Sïïï S Ongor j ZATERDAG 16 NOVEMBER 1940 BEVERWIJK Dierenbescherming IJMUIDEN Voorloopig geen noodverlichting V.Z.V.-ers naar de Zaan Stormvogelbussen gaan op gas rijden FRUITTEELT-DEMONSTRA TIE-BEDRIJF Economisch-T echnologisichen Dienst VAN ELLÏNCKHULJZEN Flauwe markt. Later afwis- selende stemming Verder verloop SE/Optlel^ tRDTJIECK Voorts VOOR DE A.S. kunnen wij nog leveren, geheel vrij van distributie DIVAN- EN TAFELKLEEDEN, SCHOORSTEEN- EN DRESSOIRLOOPERS, SLAAPKAMERKLÊEDJES, TAFELKLEEDJES. KAPSTOKKEN, PARAPLUIESTANDAARDS, PARAPLUIETONNEN, KELIM HAARDBANK3ES, FAUTEUILS, MIMITAFELS, LECTUURBAKJES, POUFFES MET DEKSEL, MAROKK. POUFFES, HANDWERKTAFELTJES, in HAARDFAUTEUILTJES, blank BOEKENKASTEN, eiken en BUREAUTJES. füüsh- BRONSWERK, GLAS- EN AARDEWERK. Onze sorteering in dez<. artikelen is THANS nog zeer ruim. Verder COMPLETE WONINGINRICHTING BARTELJORISSTRAAT 13—17, HAARLEM, ZATERDAG 16 NOVEMBER 1940 134} 84} 117} 45 201 333 180 South. Paci3 South. Railw17 Slot*" Heden 11# 257 178 190 122 106} 165 4 l 138 til 146} 157 132 137 428 258 255 122} 191 255 155 194 11» 17} 26 12} 16» De door den secretaris-generaal van tiet departement van Binnenlandsche Za ten gestelde termijn van 15 November is verstreken. De gemeenteraden in Noord bolland hebben hun meening kenbaar gemaakt ten aanzien van de voorgestelde concentratie. In onderstaand overzicht geven wij onzen lezers een beeld van de beslissingen in de gemeenten in ons rayon. Bestaande gemeente Heemstede Bennebroek C Monnikendam Katwoude J Hpendam Uitspraak r. d. Raad tegen tegen tegen voor voor Speciale wenschen zelfst. ze list. Gewenschte naam Heemstede Centrum gemeente Heemstede Heemstede Heemstede Broek in Waterland tegen z. Ilpend. Monnikendam Monnikendam zelfst. Monnikendam Monnikendam erbij Schouw Noord- Water-Hpendam en Watergang land zelfst. Broek i. W. Broek i. W. Westzaan tegen Krommenie tegen Assendelft tegen Wormerveer tegen Koog aan de Zaan tegen zaandijk tegen Wormer voor Wijde Wormer tegen Jisp tegen Castricum voor Heemskerk tegen Uitgeest voor Akersloot tegen lammen tegen Egmond aan Zee voor Egmond-Blnnen voor Heiloo tegen zelfst. zelfst. Krommenie Assendelft Krommenie Assendelft m. Wormer Wormerveer Wormerveer en Jisp Westzaan i. p- v. Wormerveer als boven Koog-Zaand zelfst. Wormer Wormer m. Purmerend groote agr. Wormer-Jisp lisp gemeente erbij Dimmen Castricum Castricum evt. m. Beverw Uitgeest Uitgeest Limmen erbij Heiloo erbij Limmen Limmen Egmond Heiloo Limmen erbij Heijligerioo Heiloo De indertijd opgerichte afdeeling Beverwijk e. o. van de Nederlandsche Vereeniging tot be scherming van dieren hield haar eerste leden vergadering in het Kennemer Hotel, onder voor- rit terschap van Dr. Alb. Vis. Medegedeeld werd dat de afdeeling reeds 60 leden telt. In het bestuur namen zitting de hee- ren: Dr. Alb. Vis, voorzitter; C. E. Guye, secre taris; dr. M. A. de Ruiter, P. A. Vis en mevr. Henneman. Na vaststelling van het reglement werd de film „Dierenbescherming in de praktijk" ver toond. De secretaris van het hoofdbestuur sprak hierbij een inleidend woord, waarbij hij den wensch uitsprak, dat de afdeeling Beverwijk veel vruchtbaar werk zal kunnen doen. Naar wij van den directeur van het Gas- en Waterbedrijf vernemen, heeft deze dienst op last van hoogerhand de noodverlichting we derom moeten verwijderen, welke was aange bracht langs een aantal belangrijke hoofd wegen. De tweede ontmoeting van de zwemcompe- titie zal Zondag 17 November a.s. in het Sport- fondsenbad „Zaanland" te Zaandam plaats vinden. Voor de Velser Zwemvereeniging zullen de volgende zwemsters en zwemmers uitkomen. Op de 100 meter rugslag heeren nieuwelin gen: P. Kramer, P. Gottmer. P. Duinker en N. Schoone. De 100 meter schoolslag dames wordt ge zwommen door: Co Koster, Maart je Kwak, Rie Groot, Jos Mijs en Tine Wiersma. Op de 50 meter borstcrawl I .ren starten de nieuwelingen: D. de Willigen, K. Wijker, J. de Jager, P. Vissink, J. Mijs, A. Meesters en P. Schachtschabel. Voor het nummer 3 x 50 m. wisselslag esta fette dames is de volgende ploeg samengesteld: A. Buding, C. Koster, M. Kwak, reap, rugslag, schoolslag en borstcrawl. Met ingang van heden zal de N.V. Autobus exploitatie „Stormvogels" haar busdienst Umui- denHaarlem belangrijk uitbreiden, omdat zij thans de beschikking heeft op een aantal bus sen, welke van houtgas-generatoren zijn voor zien. Koning Faroek van Egypte heeft reeds van daag een nieuw kabinet gevormd. Minister-president: Hoessein Sirry Pasja, die, zooals gemeld, ook de portefeuilles van binnen- en buitenlandsche zaken beheert. Minister voor de landsverdediging: Yoenoes Saleh Pasja. Minister voor economische zaken: Salib Sami Bey. Minister voor justitie: Mohammed Hilmi Issa (voorzitter van de monarchistische Ittehad Parttij). Minister van onderwijs: Hoessein Heikal Pasja. Minister van financiën: Abdel Kawi Ahmed. Minister voor de voedselvoorziening: Abdoel Megid Th al es. Minister van arbeid: Ahmed Raghis. De minister van gezondheid in het oude ka binet, dr. Ali Abrahim, een beroemd chirurg, en de Wakfs-minister (religieuze stichtingen). Sjeik Abdoel Razak, hebben hun portefeuilles behouden. MÓSKOU, 15 Nov. (D.N.B.). De voorzitter van den raad van volkscommissarissen der Sovjet- Unie ên volkscommissaris voor buitenlandsche zaken, Molotof. is met zijn gevolg te midder nacht in Moskou aangekomen. Op het perron stond een eerecompagnie opgesteld. Van Sovjet- Russische zijde was voor de plechtige ontvangst van Molotof een groot aantal vooraanstaande persoonlijkheden van staat, partij en weermacht verschenen. Ook de leden van de Duitsche am bassade met aan het hoofd gezant Von Tippels, alsmede de Duitsche militaire attaché, waren op het station aanwezig; verder de ambassadeurs van Italië, Japan en China, de gezanten van Slowakije, Roemenië, Joego-Slavië en Bulgarije, alsmede de zaakgelastigden van Hongarije en Denemarken. Tegelijkertijd zijn de Duitsche ambassadeur, graaf Von der Schulenburg en de leider van de Duitsche economische delegatie, gezant dr. Schnurre, in Moskou aangekomen, van wie Mo lotof bij het verlaten van het station hartelijk afscheid nam. Hij begaf zich van het station onmiddellijk naar het Kremlin. ROME, 15 Nov. (Stefani). Graaf Ciano heeft Vrijdagmiddag generaal Antonescoe ontvangen. De bespreking duurde meer dan drie kwartier. Vervolgens bracht Antonescoe een kort bezoek aan de gedenkteekenen van de Eeuwige Stad, waarbij hij door de bevolking hartelijk werd toegejuicht. Daarop begaf hij zich naar het Palazzo Venezia, waar hij door den Duce in tegenwoordigheid van Ciano werd ontvangen. Tijdens de bespreking, die gekenmerkt werd door een groote hartelijkheid en die ongeveer anderhalf uur duurde, werden de verschillende vraagstukken der beide landen in het kader der aspolitiek besproken. Om 18.45 uur vertrok de conducator naar de Roemeensche legatie, waar hij tegenover ver tegenwoordigers der Italiaansche pers eenige verklaringen aflegde. In de zalen van de Roemeensche academie te Rome is vanmiddag een film over de legionnaire beweging vertoond. LONDEN, 15 Nov. (AKF.), Naar verluidt, zou Engeland kort voor de reis van Molotof naar Berlijn aan de Sovjet-regeering te verstaan ge geven hebben, dat het bereid is een Engelsch- Russisch non-agressiepact te sluiten, aldus Uni ted Press. Voorts zou Engeland hebben voor gesteld, dat het ten eerste niet aan een oorlog tegen Rusland zou deelnemen, ten tweede niets heeft tegen deelneming van Sovjet-Rusland aan de regeling van den vrede en ten drede zich be reid verklaart de inlijving der Oostzee-staten bü de Sovjet-Unie de facto te erkennen. ISTANBOEL, 15 Nov. (D. N. B.). De Turksche pers maakt bekend, dat de Turk sche ambassadeur te Berlijn in Ankara wordt verwacht voor besprekingen met de regeering. De maand October heeft zich dit jaar ge kenmerkt door een druk sorteeren en inpakken van het fruit, alsmede door een onregelmatig prijsverloop der voor het binnenland bestemde appelen. Deze drukte door het sorteeren en inpakken werd niet alleen veroorzaakt door de hoeveelheden peren en appelen, welke regelma tig in October worden geveild, maar mede door het feit, dat de winterappelen, welke anders als regel pas na Nieuwjaar worden geveild, dit jaar reeds in October moesten worden aange voerd voor levering voor export naar Duitsch- land. Waar vele appelvariëteiten waren aange wezen voor export naar Duitschland was het gevolg, dat de voor het binnenland bestemde appelen sterk omhoog liepen in prijs, waaraan echter paal en perk werd gesteld door het vaststellen van maximumprij zen door de Groenten- en Fruitcentrale. De zilver en edelsteenen TEGEN ALLERHOOGSTEN KOERS ANEGANG 32 HAARLEM Desgewenscht persoonlijk bezoek maximumprijzen waren vastgesteld naar een indeeling der variëteiten in groepen, waardoor zich het feit voordeed, dat appelen welke vóór deze vaststelling tot 40 ct. per kg. opbrachten na de prijsregeling niet hooger dan 15 ct. per kg. mochten opbrengen, wat voor variëteiten als Schellinkhouter, Dekkers Glorie en Calville St. Sauveur onvoldoende werd geacht. De vei lingen hebben in samenwerking met de afdee ling West-Friesland der Ned. Pomologische Vereeniging daarop tot de Groenten- en Fruit centrale het verzoek gericht om indeeling de zer variëteiten in de groep, welke 22 ct. per kg. mag opbrengen, aan welk verzoek is vol daan. Een en ander is echter oorzaak geweest van vrij groote prijsverschillen voor de aange voerde appelen. De voor Duitschland bestemde appelen zijn eveneens in groepen ingedeeld, waarvoor prijzen z\jn vastgesteld. De sorteering, welke de laatste jaren op de veilingen sterk was vooruitgegaan, is daardoor weer geheel ver anderd, daar slechte in twee kwaliteiten wordt geleverd. Ook de prijs der peren is omhoog gegaan, zoodat de financieele opbrengst bevredigend ge noemd mag worden. Het werk in de kweekerij zelf heeft zich in October bepaald tot het schoonmaken van slooten, greppels en drainee ringen. In November zal de grondbewerking in een deel der bessenaanplantingen worden uitge voerd, terwijl ook een aantal bessenstruiken zal worden gerooid en door andere vervangen. Ver der zal nog een betrekkelijk klein aantal strui ken worden geplant, ten deele als vervangers voor bevroren struiken, ten deele als nieuw te planten struiken. In November zullen nog een paar partijtjes peren worden geveild, n.l. Beurré Diel, Emilie d'Heyst en Calebas de Tirlemont, welke laatste eenige weken gekoeld is. Voor levering voor export is nog aanwezig de Goudreinette. AMSTERDAM, 16 November 1940. Het herstel, dat de New Yorksche beurs eer gisteren te zien gaf, kon gisteren niet gehand haafd blijven. Aanvankelijk was de stemming onregelmatig, waarbij een niet onbevredigende ondertoon overheerschte. De ontwikkeling van het Amerikaansche bedrijfsleven, waarvan men overtuigd is, dat deze ook in de toekomst gun stig zal blijven, was echter ditmaal van matigen invloed en geraakte later op den achtergrond, in verband met de onzekerheid omtrent de komen de belastingmaatregelen. Voor Koperfondsen was de stemming later flauwer op de verminder de koperverkoopen tot dusverre in de loopende maand ten opzichte van de vorige maand. De hier en daar nog vastere stemming voor ver schillende waarden als petroleum- en rubber- aandeelen geraakte op haar beurt bij verder ver loop verloren, in verband met het feit, dat de intenationale toestand weer zijn invloed deed gelden. Onze beurs opende vandaag in een algemeen flauwe stemming. Het publiek legde geen koop lust aan den dag en op vrijwel alle afdeelingen was het aanbod overwegend, waardoor hier en daar scherpe reacties intraden. Op de Amerikaansche afdeeling waren Staal- fondsen zeer flauw. Bethl. Steel boekte een ver- Hes van 8 dollar, terwijl Steels bij eerste trans acties 4% prijs gaven. Republic Steel verloor 1 'A a ly. Voor Steels trad hierna een licht her stel in van terwijl Bethl. Steel op het verlaagde peil vraag ontmoette en 1 a 3 dollar kon herwinnen. Koperfondsen waren ook flauw. Anaconda en Kennecott boekten een achteruitgang van ly a 1%. Zeer flauw was ook de stemming voor Carfoundry welk fonds een verlies leed van 4 dollar. Voorts bewogen General Motors, Vlieg tuigen, zoowel als Utilities en Spoorwegen, zich op lager koerspeil. Op de locale markt heerschte eveneens voor eerst een gedrukte stemming. Op de Petroleum- afdeeling opende Koninklijke Olie 9 pet. lager waarna een verdere achteruitgang volgde van 3 pet. Shell Union, Tidewater en Continental Oil werden eveneens voor lagere prijzen ver handeld. In den Suikerhoek ontmoette H.V.A. licht aan bod, dat voldoende was voor een daling van 9 pet. Vorstenlanden Cultuur liep 1 2 pet. terug. De Rubbermarkt kon zich aan de algemeene marktstemming niet onttrekken en leed even eens koersverliezen. A'dam Rubber gaf 6 a 7 pet. parijs. Tabaksaandeelen hadden een zeer kalme markt en toonden vooreerst weinig verande ring. De reacties bepaalden zich tot 1 A 2 pet. Scheepvaartaandeelen hadden ook van aan bod te lijden, waarom Scheep>v. Unie 2'A a Z%, Kon. Booten' 3 a 4 en Java—ChinaJapanlijn 6 pet. moesten prijsgeven. In den hoek der binnenlandsche induetrieelen kwam ook aanbod aan de markt, waardoor Unilever l'A a 2>y terugliep en Aku 1 a 3 pet. verloor. Fhilipslampen oprenden onveranderd, maar liep spoedig 2 4 pret. terug. Op de beleggingsmarkt was de stemming voor Nederlandsche Staatsfondsen voor 3—3% 1938 en Vieren 1940 II iets luier. Bij verder verloop was de stemming afwis selend en verdeeld, waarom de markt onze ker sloot. Steels en Bethl. Steel alsmede Repu blic Steel en Anaconda Copper brokkelden in koers af, om hierna weer iets te herstellen. Carfoundry trok 1 a VA aan. Koninklijke Olie bewoog zich binnen de ope ningskoersen. H. V. A. herstelde 5 pCt., maar liep hierna weer 5 a 10 pCt. terug', vervolgens weer eenige percenten opgaande. A'dam Rub ber verloor nog eenige percenten. Bandar Rub ber 5, Deli Batavia circa 10, Serbadjadi 4 4 8 en Silau 6 a 7 lager. Scheepvaartaandeelen bleven aangeboden en liepen later nog 24 pet. terug. Van Tabakken moest Oude Deli 3—5 en Senembah 68 prijs geven. Unilever en Aku brokkelden 1—2 pet. in koers af en Philipslampen verloren ook nog eenige percenten. Geld op prolongatie 2 3/4 pret. PURMEREND, 15 Nov. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Tomaten: A 18.00 Witlof: I 14.00—16, II 10.5011.50 per 100 pond. 36 C 10.0025 per 100 kg. Witlof 20.0027 per 10Ó kg Bloemkool 3.0012 per 100 stuks. Roode kool 2.505, Witte kool 2.003, Savoye kool 2.504.50, Spruitkool 11.0020, Boerenkool 2.00 5, Spinazie 15.00, per 100 kg. Sla 4.00, Andijvie 12 60 per 100 krop. Bieten 23.50 per 1000 kg. Wortelen 2.504 per 100 kg. Uien 5—6.50, Drielingen 4.00, Prei 45.50 per 100 kg. Appels: Bis mare k-ap pteil 6.0015, Cox Oranje Pippin 20.0040, Notarisappel 6.0022, per 100 kg. Pe ren: Beurré Claireau 8.0027, Boerengroen 5.00 —17, Comtesse de Paris 8.0019, Duchess Wil liams 10.0026, St. Germainpeer 5.0018, Kam perveen 6.00—15. Leghipont 8.00—31, Nouveau Poiteau 8.00—25, Vertillon 6.00—18, Winterlouw- tje 12.0022. wlnterjan 8.0021, Zwijndr. Wijn peren 8.00—24 per 100 kg. WOGNUM, 15 Nov. Witlof: I 25—27.50, II 21.00 —22, III 14.1015. Spruitkool 7.0012, Roode kool 3.40. BOVENKARSPEL, 15 Nov. „De Tuinbouw" 40 baal aardappelen: Eigenh. 1.75. grof 1.75 per baal. 20600 stuks Bloemkool: X 1213,20, II 9— 9.90, III 5.50, per 100 stuks. 16000 kg. stek 3.00 per 100 kg. 9400 kg Bieten: middel 2.20—2.30, kleine 3.603.70. 12000 kg. Roode kool 2.90 5.40, 11000 kg Gele kool 2.90—3.20, 12500 kg. Witte kool 2.50 per 100' kg. 3300 kg. Breek- peen: grof 5.20, groote 4.405.70. drielingen 4 4.10. nep 4.00 per 100 kg MEDEMBLIK, 14 Nov. Vellingsver. „St. Jozef". Bloemkool I 12—12.20, II 9.00, III 5.50, Witte kool 1.502.50, Gele kool 2.90. Roode kool 3.30 Wat moet U zich ongelukkig ge voelen, als U niet alles scherp kunt zien. Doe U niet langer tekort en raadpleeg na den oogarts ZIJLSTRAAT 57, TEL. 19223 Kl Leverancier aan alle Ziekenfondsen St. Hicoiaas (•dus zonder punten o£ speciale vergunning) Zuiver wollen handgeweven en moquette diverse klein meubelen, als Tel. 13915 (2 lijnen) Groot opgemaakt brachten de boulevard-bla den het bericht dat in den tunnel van de Rhóne-express het lijk was gevonden van den vier-en-dertigjarien Gregor Razwinsky, volgens de aanteekeningen op zijn pas was hij ongehuwd en uit Polen afkomstig. Was hem een ongeval overkomen? Had een verraderlijke hand hem tijdens den tunnelrit uit den coupé geworpen? Was er sprake van zelfmoord? De politie zocht, het op sensatie beluste publiek wachtte in span ning op haar resultaten. Het misvormde lichaam van Gregor Razwinsky werd enkele dagen later begraven. Sommige bladen drukten er een foto van af. De tragedie-Razwinsky behoorde tot het verleden. Uitgezonderd voor twee personen. Leon Duvëaux en zijn verloofde Annette Clai- rant hadden in Monte Carlo kennis gemaakt met Gregor Razwinsky, een jongen talentvollen schrijver, die in de geheimzinnige sfeer van het Casino inspiratie wiMe opdoen voor 'n roman, waarvan hij voorvoelde dat deze een succes zou worden. In een der eerste gesprekken reeds vertelde Gregor van de iiiiNumiiiiiiiimiimiiMH ItlMMNtNIIIII motieven, welke hem hierheen Werd dat z\jn beide vermoord nieuwe kennissen er met groote in teresse naar luisterden. Soms nam hij enkele pagina's van zijn manuscript mee, las er hun voor en praatte over de figuren, die hij zich gedacht had. Het was na een dezer vele ontmoetingen, dat Leon Duveaux Annette zijn meening gaf over den nieuwen vriend. „Hij is onderhoudend, soms amusant, maar in wezen toch een zenuwachti ge fantast, die door het lot gruweijk verwend is. De eerste de beste storm, welken hij moet trotseeren, zal hem doen tuimelen!" Maar Annette zweeg. Diep in haar hart voel de zij dat Razwinsky haar nader lag dan Duveaux, maar vrees voor de heftigheid van den laatste weerhield haar dit openlijk te laten mer ken. Zij wist hoe gevaarlijk het spel was, dat zij speelde, als zij den licht ontvlambaren Raz winsky alleen ontmoette. Maar zij kon het niet laten. Zijn verschijning, zijn interesse, zijn pra ten verschilde zoo hemelsbreed van die van Du veaux, ze waren zoo oneindig veel fijner, aan genamer. In Nizza ontmoette het drietal elkaar na en kele dagen „toevallig" weer. Leon en Annette genoten hier van hun laatste vacantiedagen om, zoo was het plan, via Marseille per boot' naar Le Havre en dan door naar Parijs te gaan. Gre gor dacht'over Italië. Op een middag, dat Leon enkele zaken wilde afdoen, wandelde Annette en Gregor samen een eindje op. Langs de küppen ging het ten slotte langzaam naar beneden, tot bijkans daar, waar de golven schuimend tegen de rotsen spatten. Hier gingen ze zitten. Instinctmatig voelde Annette aan, dat dit onderhoud het laat ste zou zijn. Zij moest Gregor duidelijk maken dat hij zijn attenties achterwege moest laten; zij behoorde Leon toe. „Annette" Gregor zuchtte, nam dan haar hand in de zijne. „Annettedezer dagen in Monte Carlo en nu deze in Nizza, zijn de mooiste, welke ik me kan herinneren!" „Zoo?" deed Annette verbaasd. „Houdt je niet van den domme, Annette. Je begrijpt best wat ik bedoel!" Eensklaps omvatte hij haar hoofd, drukte het tegen zich aan en kuste haar op wangen en mond. Annette verweerde zich heftig, wilde schreeuwen, maar de adem schokte haar in de keel, toen zij hoog boven zich de gestalte van Duveaux zag. Deze was klaarblijkelijk verdiept in hét fantastische schouwspel der glinsterende zonnestralen op de intens blauwe golven. „Duveaux," fluisterend sprak zij dit woord, maar niet zoo zacht, of Gregor verstond het en liet haar los. „Heeft hij ons gezien?" „Ik vermoed van niet. Kom, laat ons verder wandelen." Nog denzelfden avond ging Gregor Razwinsky in op een aanbod van Leon, om hem den vol genden dag naar Marseille te vergezellen, voor het bespreken van passage. Met geen woord was er gerept over het gebeurde bij de zee. Met denderende vaart daverde de sneltrein door het landschap. Leon en Gregor hadden zich, tegenover elkaar, in een hoekje genesteld. Verder was de coupé leeg. Het gesprek wilde niet vlotten. Af en toe wisselden de beide man nen enkele woorden, dan was het weec even stil als kort te voren. „Heeft hij ons toch ge zien?" Die gedachte liet Gregor niet met rust. De atmosfeer werd steeds benauwender. Het zweet barstte Gregor uit. „Wat 'n magnifiek uitzicht, niet?" probeerde hij het gesprek weer op gang te brengen. „Ongetwijfeld!" beaamde Leon. „En ik zou je willen adviseeren: geniet er nog ten volle van, want over twee minuten ontspoort deze trein!" Verschrikt keek Gregor hem aan. Breed en onbeweeglijk was het gezicht van zijn reisgezel, wiens staalharde groene oogen hem fascinee- rend aanzagen. En fluisterend, maar toch dui delijk verstaanbaar, herhaalde Leon: „Over twee minuten ontspoort deze trein!" Als verlamd viel Gregor in zijn hoek terug. Wat ter wereld bezielde dezen man? Welk dui- velsch plan had hij ifitgedacht? Dit werd hem plotseling duidelijk. Leon had gisteren, toen hij boven op de klippen stond, niet alleen het spel der golven gadegeslagen! Op welke verschrik kelijke manier zou hij nu wraak nemen? Bloe dige fantasieën speelden hem door den geest. IJzeren platen en houten balken verbogen en versplinterden en hun kraken en versplinteren overstemden het smartelijk gejammer der ver wonde en verminkte reizigers. Gregor's hoofd dreunde, zijn hart hamerde in een beklemde borst. De trein raasde verder in een toomelooze vaart, onder het monotoon ge tiktak der wagenwielen, die telkens weer her haalden: „Over twee minuten ontspoort de trein." Nu verdween de trein in den tunnel. Het daglicht week en maakte plaats voor het spaar zame licht van kleine electrische lampjes, in den schijn waarvan Gregor het onbeweeglijk gezicht voor zich zag, onheilspellend fonkelden de oogen.... Dichterbij kwam de angstaanja gende hoop, diep als het graf klonk de ijzige stem: „Over twee minuten ontspoort deze trein." „Hulp!" gilde Gregor. „Hulp!" Doch zijn kreet werd overstemd door het gedaver der raderen. Dan sprong hij op, rende den coupé uit, de leege, half-schemerige gang door, rukte de wagondeur open en.... sprong! Enkele seconden later kwam de trein uit den tunnel en spoedde zich, evenals kort te voren, voort door het zon-overgoten landschap. (Nadruk verboden) 4.50, Uien 2.502.75, Bieten kleine 3.703.90 Peen A 2—2.10, B 2.60—2.90. HOOGKARSPEL, 15 Nov. „De Eendracht" Bloemkool: I 1213.10, II 99.60, III 5.506.20, Roode kool 4.305.20, Gele kool 2.502.90, Wit te kool 2.50, Uien: drielingen 2.00, nep 2.00, Kroten 1.602.90, Stekbloemkool 3.00. BLOKKER, 15 Nov. „Op Hoop van Zegen" Uien 5.407.30, Witlof 16.0038, Spruitkool 13.00 18, Spinazie 10.0020, Roode kool 3.304.60, Gele kool 2.203.70. Boerenkool 1.903.10, Bloemkool 10.5012.70, Andijvie 1.402, Tomaten 24.0030. Blauwe Druiven 41.0063, Notarisappel 22.00, Transparant 22.00, Jacques Lebel 15.00, Cal ville 22.00, Beurré Clairgeau 21.0030, Beurré Hardy 25.0031, Bonne Louise 30.0037, Com tesse de Paris 18.0028, Conference 24.0030, Doyenne du Cornice 51.0055, Emile d'Heyst 19.0028, Leghipont 25.0032, Soldat Lahoureur 2100—29, Zwijndr. Wijnpeer 17.00—24, Saint Ger main 17.0025, Gieser Wildeman 19—24.70, Winterjan 17.5021, Winterlouw 18.10—21, Gra- tiool 17.10—18.30, Hertogin Elza 16.00—20, Kleer maker 13.0016. Nouveau Poiteau 16.0022, Dek- ker's Glorie 22.00, Cox Orange 37.00—40, Pater van aten Eisen 22.00, Glorie vanHolland 22.00, Vertillon 15.40—19.50, Beurré Diel 2100—30. Provisiepeer 15.0022. Curé 13.0023. MEDEMBLIK, 15 Nov. R.K. Marktvereen. St. Jozef. Bloemkool: I 12.00, II 9.00. III 5.50, Uien 2.95—3.05, Witte kool 1.50—2.50. Roode kool 3— 3.90, Gele kool 2.90, Peen 22.90. HEM (Zuider-Kogge), 15 Nov. Groentenvei- ling. Bloemkool I 12—12.30, II 9—9.30, III 5.50— 16.80, Gele kool 2.90, Roode kool 34.80, Groene 5.80, stek 3.00, per 100 stuks. Spruitkool 14 kool 3.30, Chineesche kool 1.00, Witte kool 2.50 per 100 kg. Witlof 1525 cent per kg. Waschpeen 6.10 per 100 kg. Peen B 2.903.30 per 100 kg. Fruitveiling. Winterjan 8.8016.50, Winter- louwtjes 10.2016.70, Westlandsche Louw 18.50, Comtesse de Parts 18.00, Curé 13.20, Gratieau 10,8015.30, Soldat Laboureur 12.00—25, Emile van der Heyst 18.0026, Boerengroen 11.00, Zwtjndr. Wijnperen 13.5018.70, Nouveau Poi teau 19.70, Doyenne du Cornice 12.0045, alles per 100 kg. Druiven 6465 cent per kg. OBDAM, 15 Nov. „De Tuinbouw" 1000 kg. Roode kool 3.00, 2700 kg. Gele kool 2.90, 20000 kg. Witte kool opgehouden. 3000 kg. Uien 6.40 6.60, 10000 kg. Roode Bieten 2.103.80, 8000 kg. Wortelen 2.703. ZWAAG. 15 Nov. „Bangert en O Spinazie 10.00, Postelein 12.00, Uien 5.406.50, Bleteb 2—2.90, Prei 4.705.60. Chin, kool 0.80—1, Sa voye' kool 2.90—3.30, Witte kool 1.20—1.30, Roo de kool 3.50—3.70. Boerenkool 2.803.60, Spruit kool 8.0015, Witlof 22.0028, Tomaten 25.00-^ 34. Breekpeen 2.103, Waschpeen 8.00—12 pef 100 kg. Andijvie 1.302.40, Bloemkool 8.0012. Knolselderie A 3.204, B 11.50 'per 100 stuks. Witte Druiven 88.00, Alicante 58.0069, West- frisia 77.00, Beurré Alex Lucas 24.0026, Beurré Clairgeau 17.0025, Beurré Hardy 30.0034. Bonne Louise d' Or 34.0036, Comtesse de Paris 24.0026, Conference 25.0031, Soldat Labou reur 24.0034, Gieser Wildeman 20.0025, Win terjan 18—20.10. Westl. Louw 18—20.20, William Duchesse 29.0034, Triomph de Vienne 20.00--- 24, Nouveau Poiteau 14.0018, Wijnpeer 15.0" —26, Gratiool 13—15.20, St. Germain 19.00—23. Emile d'Heyst 30.00—32. BEVERWIJK, 15 Nov. Bloemenveiling 't Cen trum. De prijzen waren Vrijdag als volgt: Cor- relli 2334, Mensing 2226, Haagsch Witje 1* 19, Pattesson 2329, div. Troschrysanten 12 38. Freesia 1225, Cyclamen 1565, Begonia 1® Reine 31—40. BEVERWIJK, 14 Nov. Schorseneeren. Tijden® een speciale veiling van Schorseneeren'werd be taald voor I 1416.50 en voor II 5.008 per 10" kg. WARMENHUIZEN, 16 Nov. Uien: Gele Uien 6.806.90, grove 6.606.70, drielingen 4.00, Roo de kool 3.005, Gele kool 3.40, Witte kool 2.50i Deensche Witte kool 3.00, idem Succes 3.00, An dijvie 1.50, Peen A 1.80—2, B 3.30—3.60, C 2.30- 48 aanvoerdters, handel vrij goed. ALKMAAR, 15 Nov. N.V. Alkm. Exportveiling' Andijvie 12.10 per 100 stus. Appelen 4.008 P' 100 pond. Bloemendaler kool 5.60 per 100 kg- Bloemkool: I 10.0015. II 47.50 per 100 stukSj Boerenkool 2.105.20, Bieten 1.603.50 per 10® kg. Druiven 24.0038 per 100 pond. Gele koo» 3—3.40, Groene kool 24.60 per 100 kg. Kropsl® 1.205.40, Knolselderie 2.105.60 per 100 stuk®; Koolrapen 3.00 per 100 kg. Peren 516.60 100 pond. Prei 4.606 per 100 kg. Peterselie 3,6" 4.50, Radijs 2.10 per 100 bos. Roode kool 2-j- 5.20 per 100 kg. Selderie 0.502 per 100 bos. Spi nazie 4285 cent per bak van 8 pond. Spruiten 4.509, Snijboonen 17.50, Tomaten 511.20 p- 100 pond'. Uien 5.20—7.20, Wortelen 2.103.60 per 100 kg. Wortelen 3.507.50 per 100 bOS' Vorige Slotk. Staatslceningen 4 Nederl. 1940 TT 96} 3% Nederl. 1896—05 77 1 3—3j4 Nederl. 1938 86 f 2y N.W. Schuld 67} 3% Indië 1937 851 5J4 Youngleen. 1940 Banken Koloniale Bank 183 Ned. Ind. Handelsb128 Cert. Handel-Mij119 Industrieën Unilever 138 f Calvé Delft 84 f Alg. Kunstzijde 120} Van Berkel's Pat45 Philips 207} Ned. Ford 331 Fokker 183 Industrieën Buitenland Anaconda 31 Kennecott 38 f Bethlehem Steel 88 f U. S. Steel 75 f Rep. Steel 27 Intern. Nickel 31# N. Am. Aviation 20 Am. Car Foundry 35# General Motors 53 Am. Enka 47 f Petroleum Kon. Olie 296} Continental Oil 21 Shell Union Oil 12} Onderhandsche en executiekoers Slotk. Heden 96} 77} 86# 67} 85| 184 128 118 31} 37 82} 70} 25# 31 20 33 51 47 285 21 12# Vorige Slotk. Tidewater 11 -^* Rubber A'dam Rubber 265 Bandar 183 Dell Batavia Rubber 202} Serbadjadi 129 Silau 112} V. I. C. O170 Intercontin Rubber 5 Scheepvaart Java Chin. Japan 143 HollandAmerika Hjn 115 Kon. Ned. Stoomb 152} Scheepvaart-Unie 162 f Rott. Lloyd 134} St. Mij. Nederland 140 Suiker H. V. A439 Jav. Cultuur 258 N, I. S. U. 255 Vorstenlanden 125} Tabak Dell Bataria ,qi Oude Deli „8 Oostkust Senembah 202 Spoorwegen Illinois Cert. 12 New York Certjg Pennsylvania 26-fr t ex dlrid' S nominaal [eP<*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 10