E.D.0. tegen H.B.C. in het krijt om Haarlem, 16 Nov. RADIO VAN WEERT VOOR DE BABY LEERZAAM SPEELGOED Uw RADIO defect RADIO-MOORS N.V. ZATERDAG 16 NOVEMBER 1940 DE GEMEENTE ALS SINTERKLAAS DE STADSAPOTHEEK AGENDA H.O.V. krijgt 2000.extra, het Nederlandsch Tooneel ƒ250. Komt in perceel Nassauplein 2 PALACE-THEATER Watt en Half-watt in Comedianten LUXOR-THEATER „De blonde Carmen" St. Josephs-Gezellenvereeniglng GEMEENTERAAD LEDENCONCERT H.O.V. Joanna Diepenbrock, declamatie Comité van Katholieke Actie te Haarlem Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde ERNSTIG ONGELUK Oude heer viel tegen de tram DE WANDELAAR IN HET DUISTER Gevaar door particuliere tuinen ECHTPAAR DRONK SPIRITUS Geen minimum stroomverbruik Neef. Vrouwen Electriciteits- Vereeniging PHILIPS en ERRES HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 Examens vakbekwaamheid kruideniers BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK HILLEGOM VOETBAL NED. VOETBALBOND Wijzigingen in het wedstrijd- programma voor 17 Nov. H.B.C.E.D.O. ZANDVOORT ZILK Bioscopen 17 November Bioscopen 18 November Bioscopen Apotheekdiensten Bel op 14609 Krnissir. 38 VANOI DSBEKfciAl» STAD FA .WILLEM Op 28 Augustus kende de raad aan de H.O.V. over 1940 een extra subsidie van t 10.000 toe, teneinde het voortbestaan van het orkest mogelijk te maken. Het orkest heeft echter nog wat uitstaande schulden te voldoen, die het dwars zitten. In het be lang van een verdere rustige exploitatie, itellen B. en W. daarom voor, alsnog een bedrag van f 2000 uit het Fonds voor Kun- eten en Wetenschappen beschikbaar te stel len. Het is eveneens gerechtvaardigd om uit dit Fonds een bedrag van f 250 te putten om een opvoering van „Peer Gynt" door de N.V. het Nederlandsch Tooneel in Haarlem mogelijk te maken. De H.O.V. verleent aan deze voorstelling haar medewerking. Het spreekt vanzelf, dat een groote opkomst van het Haarlemsche publiek verwacht wordt, daar de kosten ver boven het subsidie uitgaan. Daar de Stadsapotheek met ingang van 1 Januari wordt ondergebracht bij den gemeen telijken geneeskundigen dienst, en in het ge bouw aan de Nieuwe Gracht geen plaats is, is thans het oog gevallen op perceel Nassauplein 2. dicht bij den hoofdzetel van den Dienst gelegen. B. en W. vragen een crediet van f 13.000 voor verbouwing van het benedengedeelte van het perceel, eenvoudige inrichting, en het koopen van eenige instrumenten voor het laboratorium. In dit bedrag zijn tevens de kosten vervat voor het maken van centrale verwarming voor de be- gane-grondruimten en voor de eerste verdieping. Het grootste deel van de bioscoopbezoekers zal zich van Watt en Half-Watt waarschijnlijk niet veel meer herinneren dan de zonderlinge wijze van loopen, welke dit tweetal erop nahield. Daarom is Comedianten ook geen oude film in den gewonen zin des woords, maar veeleer een mogelijkheid om de kennismaking met deze twee Deensche komieken te hernieuwen. Co medianten is geen film met knappe technische foefjes of meesterlijke vondsten, zü is zelfs erg primitief en simpel, maar ons lachen is daarom niet 'minder. Of een kluchtig moment nu gescha pen wordt door een nieuwe trouvaille of door wat vluger te draaien, waardoor alles wat be weegt een kranzinnige vaart krijgt, het resultaat blijft hetzelfde: gelach en geschater. En zoo tippelen de korte en de lange door den tuin van een meisjeskostschool, over het dek van een slingerend schip en op het tooneel van een Shakespeare-theater, om tenslotte als politie agenten afscheid van ons te nemen. Het Luxor-theater heeft een reprise-maand Uitgekozen. De kunst is nu om de selectie van goede films zoodanig te maken, dat die reprises inderdaad ook de moeite waard zijn. Met „De blonde Carmen" is de directie al heel bijzonder geslaagd. Deze alleraardigste, vlotte, met gezel lige bekende melodiën gekruide amusementsfilm is ondanks haar. ouderdom jong als vandaag. De intrige komt kort hierop neer: een operette zangeres gaat haar vacantie doorbrengen in de Beiersche bei gen. Daar luister zij een gesprek af van een jongen schrijver, die aan een componist verklaart, dat hij nooit een meisje van de plan ken, maar alleen een natuurkind zou willen trouwen. De zangeres doet zich nu als hét na tuurkind voor en na allerlei alleraardigste situa ties komt het happy-end met de première van de nieuwe operette, waarin het natuurkind zich nu als een beroemde operettezangeres ontpopt en waaraan de schrijver zijn eens gesproken woord intrekt om er 't enkele jawoord voor in de plaats te zetten. Martha Eggerth acteert, zingt en danst in deze film, dat 't een lust is. Maar onmid dellijk naas haar moet Leo Slezak genoemd worden, die als de goedige, dikke altijd kwasi-op- standige componist de zaal aanhoudend doet schudden van het lachen. Haarlem I Frans Halsplein 7 's Morgens 8.30 uur repetitie Schola Cantorum. Zondag 17 Nov. 8 uur: avond van den arbeid, lied, spel en declamatie. Korte inleiding door den praeses. Geen aspirantencursus. Maandag 18 Nov.: 8 uur damclub T.E.P. Dinsdag 19 Nov.: vergadering Schola Canto rum, 8 uur. Woensdag 20 Nov. onderling gezellig avondje voor degenen die contributie ophalen enz. Ge bouw gesloten. Donderdag 21 Nov.: half 9 ontwikkelingsclub Pius XI; half 9 sportoefeningen en instudee- ren van marschliedjes door wandelclub in den burcht Tugelastraat. VRIJDAG 22 Nov. 8 uur Rederijkerskamer „St. Genesius". Tafeltenniswedstrijd GMC IIOZ II. Zaterdag 23 Nov. half 5 repetitie jazz-band; 7 trur Tafeltennisclub in den burcht Tugelastraat. ZONDAG 24 Nov. preek met collecte voor de St. Josephs-Gezellen Ver. Haarlem I in de St. Liduinakerk. G. DE BEER, pr., Praeses. De agenda van de vergaderine van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 20 Nov. 1940, des namiddags om 2 uur. vermeldt o.a: Verzoek van mej. N. C. de Boer om ontslag als hoofd der school voor Voorbereidend Lager Onderwijs no. 5 (Leidscheplein 33). Ondezoek van de geloofsbrieven van een nieuw lid. Jaarstukken van de woningbouwvereeniginger. a. ..Bloemenhof", b. „Onder Dak", c. voor gè- meentepersoneel, d. „Rosehaghe". Toekenning van 'n renteloos voorschot aan de «peeltuinvereeniging „Te Zaanen". Beschikbaarstelling van gelden uit het fonds Voor kunsten en wetenschaDDen ten behoeve van de Haarlemsche Orkestvereeniging en van de N.V. „Nederlandsche Tooneel". Verkoop van grond aan de: a. Eenhoorn straat lBosma en Bovenkamp)b. Ambacht straat (H. Bijl). Aankoop van grond aan de Stephensonstraat en van het perceel Oranjeboomstraat no. 102. Uitvoering van de herstellingswerken aan 't orgel in het gemeentelijk concertgebouw. Aankoop van stoelen voor de tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw. Verhooging van het crediet voor den aanleg van een sportterrein aan den Schalkwijkerweg. Vernieuwing van de radiatoren in het dienst gebouw aan den Rijksstraatweg no. 24. Verbouw van het perceel aan het Nassau plein no. 2 ten behoeve van de Stads-apo- theek Aanschaffing van een rioolzuigmachine Veranderen van den auto-stamper. Wijziging van de verordening op de heffing van reenten voor het begraven op de algemeene begraafplaatsen. Wijziging en aanvulling van de Algemeene Politieverordening dezer gemeente wat betreft ontsierende reclame en wat betreft de volks pensions en wat betreft hindernissen op of over den openbaren weg. Wijziging van de verordening inzake levering van electrischen stroom. Verleenen van machtiging aan B. en W. in zake vaststelling van den gasprijs. Vaststelling va.n een verordening, bedoeld in het Afvallenbesluit I en II. Vaststelling van een verordening tot intrek king van bijzondere achtergevelrooilijnen. Benoeming van: a. een lid van de Commissie van Toezicht op het Frans Halsmuseum; b. een onderwijzeres aan de Beatrixschocl; c. een on derwijzeres aan de Wouwermanschool; d. een onderwijzer aan de Spaameschool. De symphonie, die de Tsechische componist Anton Dvorak tijdens zijn verblijf in Amerika schreef en waaraan hij den naam gaf „Uit ae nieuwe wereld", blijft een repertoire-stuk van beteeker.is voor onze orkesten. Een werk, waar naar men gaarne luistert, dat tal van typische effecten irhoudt en zeker bijzonder boeit door de expressieve toonkleur. Dit te meer wanneer iemand als Toon Verhey, die gisteren het werk met onze H.O.V. ten gehoore bracht, er al den gloed en de warmte aan weet te geven, welke hem als interpretatief kunstenaar kenmerken. Hij zet u, reeds in de eerste maten, in media s res, en de verzorgdheid van alle détails, terwijl toch de greote lijn geen oogenblik wordt los gelaten. is bijzonder frappant. We noteerden een bijzonder fraai geblazen hoornpartij aan het slot van den tweeden satz, waarin de En- gelsche hoom een enkel oogenblik wat minder gelukkig was. Rhythmisch was de verklanking over het algemeen van een groote strakheid en zulks droeg er bijzonder toe bij om ook het vier de deel, waarvan de doorwerking gevaar ople vert voor een rommeligen Indruk, zijn linea- tuur te doen behouden. Het werd daardoor een imposante afsluiting van deze interpretatie. Een spontane ovatie werd Toon Verhey en zijn mu sici staande gebracht en de dirigent was blik baar zelf zijn medewerkers bijzonder erkentelijk voor hun toewijding. Na de pauze ging voor Haarlem een noviteit, al was zulks niet op het programma vermeld. Het door Vondel aan den bestuurder der we reldberoemde drukkerij Plantijn, Balthasar Moe- rentorf, gewijde gedicht, werd door Wouter Paap van een muzikalen achtergrond, wil men, on dergrond, voorzien. Voorzeker een précaire op gave, om een stof als deze muzikaal te illus- treeren. Toch is de componist hierin, naar onze meening, op de meeste plaatsen zeer wel ge slaagd en heeft hij tal van détails, goed op gaande in het geheel, in tonen weten te on- derstreepen, of door het rhythme te typeeren Inleiding en slot en vooral dit laatste leken ons wat gerekt toe en ook te weinig ka rakteristiek als besluit van het declamatieve gedeelte. Mejuffrouw Joarna Diepenbrock ver tolkte den tekst; zü deed dit intelligent en sug gestief, maar haar geluid droeg niet sterk ge noeg om overal gehoord en verstaan te kunr.en worden. Ons dunkt een mannenstem hiervoor beter geëigend, te meer daar de muziekparti tuur zich niet leent voor verdere inperkirg van het geluid. De kunstenares kreeg bloemen en de auteur van het werk kwam op het podium de vertolkers van zijn compositie danken voor hun medewerking. 1 Een bijzonder fijn afgewerkte vertolking van Ducas' „Toovenaarsleerling" besloot dezen avor.d. Toon Verhey wist zeer suggestief en boeiend het geestige werk weer te geven en oogstte terecht een langdurig en enthousiast applaus, dat hij spontaan op zijn medewerkers overdroeg. Wij maken onze lezers hier nog opmerkzaam op het biizondere concert, dat Dinsdagavond 7 uur voor de lezers der Haarlemsche bladen ge combineerd zal worden gegeven en waarop een bijzonder aantrekkelijk programma zal worden ten gehcore gebracht. J. S. R. K. Centraal Pensionbureau Parklaan 59 Inlichtingen dagelijks Dinsdag 10.30 tot 12 uur spreekuur -R. K. Re- classeeringsvereeniging in het gebouw Bakenes- sergracht 26 2.30 uur: vergadering van de Martha-vereeni- ging in het Tehuis, Koninginneweg 8. 8 uur: repetitie „St. Caccilia" in gebouw St. Bavo Donderdag 10.30 tot 13 uur en van 8 tot 9 uur spreekuur R. K. Reclasseeringsvereeniging in het gebouw Bakenessergracht 26. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen wordt allen R. K. vereenigingen verzocht, bij het uitschrijven van een vergadering voorat overleg te plegen met het algemeen secreta riaat, mej. W. van der Singel, Kleverlaan 194, tel. 23608 en by vaststelling hiervan tijdig me- dedeeling te doen. Op Dinsdag 19 November a.s. houdt boven genoemde Maatschappij in Hotel Lion d'Or 'n vergadering, waarin door den heer A. J. Her wig een lezing zal worden gehouden met ge kleurde lichtbeelden over den belangwekkenden plantengroei op het eiland Madeira. Aanvang half acht. VERVORMÉM VERVEN STOOMEN VApi BAMESHOIDÏN Wilhelminastraat 16. TEL: 16884. Haarlem VANAF HEDEN GEOPEND: 10 uur12 uur 30 en 1 uur 306 uur Zaterdags tot 4 uur n.m. Vrijdag reed een 55-jarige wielrijder op den Kleinen Houtweg in de richting Kleinhout- brug, toen hij v<erd ingehaald door een uit drie wagens bestaanden tramtrein van de N. Z. H.T.M. De man is vermoedelijk door het smalle weggedeelte dat hem overbleef zenuwachtig geworden. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt en viel tegen den tweeden wagen, waarna hij door den derden wagen werd gegrepen en eenige meters meegesleurd. De tram stopte zoo spoedig mogelijk, maar het slachtoffer werd met een ernstige hersenschudding en een ernstig bezeerden linkerarm opgenomen en naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. Den wagenbestuurder treft geen schuld. De wandelaar in het donker loopt nog altijd te zeer gevaar dat hij gewond wordt door uit stekende boomtakken en overgroeiende struiken uit particuliere tuintjes, langs de trottoirs ge legen. Er is een verplichting tot opsnoeien of wegruimen, maar de wettelijke dwangmaatre gelen zijn niet sterk genoeg voor dezen tijd. Daarom stellen B. en W. voor de politieveror dening met een strengere bepaling dienaan gaande aan te vullen. Een echtpaar uit Amersfoort werd Vrijdag avond door een rijksveldwachter in Haarlem mermeer in kennelijken staat van dronkenschap aangetroffen als gevolg van overmatig gebruik van spiritus. De man was denzelfden morgen uit de gevangenis ontslagen waar hij juist tien dagen had doorgebracht voor eenzelfde feit. Zij hebben de invrijheidstelling willen vieren met bovengemeld gevolg. Ter ontnuchtering werd het echtpaar in het politiebureau ingesloten. Er bestaat nog een bepaling, dat degenen, die electrischen stroom van de gemeente afnemen verplicht zijn jaarlijks voor 7.50 tot 10 aan stroom te bestedeü. In verband met de tijds omstandigheden vtordt door het gemeente bestuur voorgesteld deze bepaling te seh'-ap- pen. Schade is niet te verwachten, omdat nu ook de minstdraagkrachtigen stroom kunnen koopen, waartoe zü door de schaarschte var petroleum gedwongen zijn. Dinsdagmiddag, 19 November as., fie half drie uur, zal mevr. MilzenBruins in Lido voor de leden dezer vereeniging spreken over: „Hoe vallen wij onze lange avonden en de komende feestdagen?" OOK IN HUURKOOP TELEFOON 12762 HAARLEM Bij de gehouden examens voor vakbekwaam heid kruideniers zijn geslaagd de volgende per sonen: K. W. Groen, C. Vermeulen, mej. A. Bi- lage, allen te Haarlem en J. P. Kochx te IJ- muiden. Geboren, 14 Nov.: A. Nieuwenhuizen-Fames, dochter J. M. Cerites-Heck zoon A. van Soest-Wildeboer, dochter 15 Nov.: M. J. Se- verijnse-de Graaf, dochter 16 Nov.: A. Malie. paard-Honius, dochter F. Hoogrees-Wester- man, dcchter. Overleden, 15 Nov.: K. M. Barten, 67 j. J. H. Smaei 89 j. en F. 10 mnd.. dochter van J.' Köhler. Nooitgedacht- en Steiff-artikelen ANEGANG 46 Installatie van den beer G. 3. Flux. Vrijdag middag vond ten Raadhuize te Hillegom, in te genwoordigheid van het college van Burgemees ter en Wethouders, de leden van de Gas- en Wa terleidingcommissie en van de Commissie van advies over het Pompstation, alsmede de hoofd ambtenaren van de gemeente, de installatie plaats van den heer G. J. Flux, als Directeur van het Gas- en Waterbedrijf. De Burgemeester van Hillegom opende de bij eenkomst en heette de aanwezigen welkom. In een uitvoerige rede wenschte spreker de heer Fux geluk met zijn benoeming en schetste de moeilijkheden, waaraan het Gas- en Waterbe drijf in de laatste maanden had blootgestaan. Hij dankte zoowel den waarnemenden Directeur, den heer van Vliet, als den fabrieksbaas, den heer Schippers, voor het vele werk, dat zij ge presteerd hebben, waardoor het bedrijf toch nor maal kon blijven functionneeren. Vervolgens wees spreker den heer Flux op het belangrijke van zijn taak en ging dan tot de installatie over. Hierna sprak de Burgemeester van Sassen- heim, de heer Gouverneur, als lid der commissie van advies over het Pompstation. Hij memoreer de, dat tusschen de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim op verschillend gebied reeds sa menwerking bestaat. Spreker sprak de hoop uit, dat de heer Flux de belangen van de aangeslo ten gemeenten evengoed zou behartigen, als wij len de heer Paijens steeds had gedaan. Als vertegenwoordiger van het personeel van de bedrijven sprak de heer van Vliet. Hij zeide, dat het personeel gaarne onder de leiding van den nieuwen directeur zijn beste krachten aan het bedrijf zal geven en hij vertrouwt, dat de belangen van het personeel bij hem in veilige handen zullen zijn. Namens de gemeente-ambtenaren sprak de heer van Gemert, Directeur van Openbare Wer ken. Hij heette den heer Flux hartelijk welkom in den kring der ambtenaren en gaf hem de ver zekering, dat hij steeds een beroep op hen kon doen. Vervolgens sprak Wethouder Vermeer, als voorzitter der bedrijfscommissiën. Hij uitte zijn voldoening over de benoeming van den heer Flux. waaraan hij van ganscher harte had me degewerkt. Hij onderstreepte den dank, dien de Burgemeester aan den waarnemenden Directeur en den Fabrieksbaas had gebracht. Inderdaad is door hen veel werk verzet. Hij verwachtte, dat de heer Flux in een goede harmonie en in een pret tige sfeer zijn werk mag verrichten, en dat de bedrijven onder zijn leiding een tijdperk van bloei tegemoet gaan. Tenslotte dankte de heer Flux voor de vrien delijke woorden, welke tot hem gericht waren. Gaarne wil hij de verzekering geven, dat hij zijn uiterste best zal doen om het in hem gestelde vertrouwen waardig te maken en verklaart zich tot volle medewerking bereid. Wielrijders opgepast! Het blijkt nog steeds, dat er talrijke wielrijders in deze gemeente zijn, die zich niet storen aan de verkeersbepalingen. Daar de politie in geval van overtreding dient In Ia, na den merkwaardigen wedstrijddag van Zondag j.l., thans opnieuw een programma, waarbij verrassingen zeer goed mogelijk zijn Zoo trekt het leidende Z.F.C. naar W.F.C., dat het vorige week klaar speelde in Amsterdam D. W. V te weerstaan. Dat wordt een moeilijke beurt voor de Zaandammers, die echter wel meer voor heete vuren hebben gestaan en derhalve in staat geacht mogen worden minstens een pun- tenverdeeling te kunnen forceeren. D.W.V. trekt naar Alkmaarsche Boys. Na het gelijke spel, dat deze ploeg in de hoofdstad tegen A.F.C. be haalde, zullen de Amsterdammers wel degelijk met een zwaren wedstrijd rekening houden. A.F.C. staat bij West-Frisia opnieuw voor een lastig karwei. De Amsterdammers zullen daar in Enkhuizen heel hard moeten aanpakken wan neer ze nu weer eens een zege willen gaan behalen. Zeeburgia kan zich in Amsterdam her stellen tegen V.V.Z., dat nog niet op voile toeren draait. Alcmaria Victrix is bij O.S.V. wel goed voor één puntje. Na de belangrijke wedstrijden van den laat- sten dag, beleeft afd. B. opnieuw een aantal be langrijke ontmoetingen. Een van de interes santste is zeker wel het treffen op Berkenrode tusschen H.B.C. en E.D.O. De mannen van Smit hebben er een goede gewoonte van ge maakt, juist tegen de sterkste clubs hun beste wedstrijden te spelen en ook E.D.O. kan wel eens een veertje moeten laten. Ook de andere leiders hebben het niet gemakkelijk. De nummers één en twee H.V.C. en Velox gaan elkaar in Utrecht te lijf. Het is misschien wat veel gezegd, maar we gelooven toch, dat Velox wel een klein suc cesje kan behalen. De Spartaan heeft het bij Hercules waarschijnlijk iets gemakkelijker, maar ook de Amsterdammers zullen in Utrecht op hun tellen dienen te passen. Met HJF.C. en R.C.H. leggen de Haarlemmers dit seizoen niet bepaald veel eer in. Ook Zondag ligt er voor deze ploe gen weinig winst in het verschiet. H.F.C. moet naar Volendam, waar het een goede kans op de nederlaag heeft en voor R.C.H. ziet het er bij Kennemers ook al niet zoo bijster rooskleurig uit. Hilversum zal zichzelf niet mogen sparen, wanneer het met den geheelen buit van zijn bezoek aan Watergraafsmeer wil terugkeeren. In Ila kan Emma opnieuw een overwinning be halen. H.V.V. is nu wel geen ploeg waarmede men zoo maar zonder meer afrekent, maar de sterksten kunnen de Dordtenaren ook nu blij ken. Quick Is vrij en daarvan kan Sliedrecht profiteeren door via een zege bij Martinit evenveel punten bijeen te garen. Maar ei zijn nog meer kapers op de kust. In de eerste plaats U.V.V., dat Zondag in Utrecht van Neptunus kan winnen en dan Vios, dat in de Haagsche derby een goede kans heeft tegen Vios. Spar taan krijgt Unitas op de thee. Na de eerste zege van Zondag j.l. durven we den Rotterdammers wel weer een kansje te geven. In lib kan Overmaas eindelijk de verdiende plaats aan den kop innemen door een zege op Gouda, waaraan we vanzelfsprekend niet twij felen. S.V.V. kan nog een stapje mee omhoog als het een zege behaalt bij Excelsior, hetgeen overigens nog niet zoo gemakkelijk zal zijn. Vriendenschaar is o.i. wel capabel om thuis van De Hollandiaan te winnen, terwijl V.D.L. de onderste plaats mag verlaten wanneer het thuis over Fluks zegeviert. In het wedstrijdprogramma voor Zondag 17 November zijn de volgende wijzigingen aan gebracht: Stadseditiebeker, le ronde: DEKVSV 3, om 12 uur. Gewone competities: Afd. IB, RCH 4EDO 4, 11 uur, speelt niet. Afd. 2C, NASVan Nispen, om 2 uur, scheids rechter J. Hendriks. Afd. 2D, Haarlem 4EDO 6, 11 uur, M. Bloe- mink. Afd. 3D, Droste 2—DSK 2, 11 uur. Afd. 4C, Droste 3THB 4, 12.30 uur, wordt niet gespeeld. Jimiorencompetitie: Afd. A, HFCaStormvogels a, 11 uur, J. Haf- kenscheidt. Afd. C, ConcordiaHBC a, 12 uur, wordt niet gespeeld. Afd. C, TYBB aHBC b, 2 uur, wordt niet gespeeld. Afd. D, Schoten b—HFC b, 1 uur, R, J. Doets. Afd. D, VSV b—EDO c, 12 uur, wordt niet gespeeld. Afd. E, THB—Hillegom, 12 uur. Afd. H, NAS—HBC c, 12 uur, wordt niet gespeeld. Afd. I, Alliance bDEM c, 12 uur. Voor Zondag komt H. B. C. met één invaller voor Van Rooden Jr. als volgt uit: Vink Onland v. d. Horst Jr. Martin Jr. v. d. Veldt Diependaal Drayer Van der Linden Kick Smit Van Bakel Ma run Sr. De wedstrijd begint om 2 uur. over te gaan tot het opmaken van proces-ver baal, zij het publiek nogmaals uitdrukkelijk ge waarschuwd, zich aan de betreffende verkeers bepalingen te houden. Diefstal. Reeds enkele malen werden in deze gemeente op diverse plaatsen aardappelen van landerijen ontvreemd. Naar aanleiding van een ip den nacht van Maandag op Dinsdag ge- pleegden diefstal van 2 mud aardappelen, werd wederom door de politie een uitgebreid onder zoek ingesteld. Het mocht gelukken de daders van dezen diefstal op te sporen. Het bleken twee 18-jarige jongelui uit deze gemeente te zijn. Bij onderzoek werd vastgesteld, dat zij zich ook aan een 3-tal andere aardappeldiefstallen hadden schuldig gemaakt. Een groot gedeelte der ont vreemde aardappelen kon nog door de politie worden achterhaald. De daders hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. Wat een zwijntjes! Bij de politie werd door een rijwielverhuurder aangifte gedaan van ver duistering van een rijwiel dat een onbekende man voor enkele oogenblikken huurde, doch niet terugbracht. Bij het ingesteld onderzoek bleek, dat bedoelde man zich aan soortgelijke feiten bleek te hebben schuldig gemaakt o.a. in Am sterdam en Driebergen. Daar zijn identiteit kon worden vastgesteld, is de kans groot, dat de da der niet lang op vrije voeten zal blijven. Een zeer groot aantal rijwielen, circa 14 stuks, werden in de afgeloopen week in deze gemeente ontvreemd. Het betrof zonder uitzondering rij wielen, die geheel onbeheerd waren achtergela ten. Ofschoon meer dan 10 rijwielen konden worden opgespoord, wordt het publiek nogmaals met klem uitgenoodigd, geen rijwielen onbeheerd te laten staan en zeker niet tijdens de duisternis. 100 pCt.! De Hillegomsche veiling deelt ons mede dat de Novemberbetalingen voor 100 pCt. zijn geschied. Een mooi resultaat. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: M. A. Kaplan en J. J. Etty; H. Th. Hooreman en J. v. Bakel; J. C. v. d. Berg en Ch. G. Herben. Getrouwd: J. Guley en A. RRemer; E. Lok horst en E. Oudshoorn; G. Vertegaal en M. Ver- c'onkschot. Geboren: R. E. v. d. Made—Schot (d.); G. v. d. Vorst—Hartog Cd.); D. van Rijn—Pranger (d.). De Winkelsluiting Het bestuur had zich in overeenstemming met de R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" veel moeLe gegeven om te Zandvoort een goede regeling të verkrijgen voor de winkelsluiting. Een gehouden enquête onder de plaatselijke winkeliers, ten doel hebbende hun meening te vernemen over de geschiktheid van door de K. V. K. voorgestelde tijden, leverde op papier een gunstig resultaat op. Van de 152 antwoor den waren er 120 voor een vroege sluiting, 32 verklaarden zfch er tegen. Toch wist de voorzitter den opzet mislukt, aangezien er in een bepaalde wijk o.a. van de 25 winkeliers 14 tegen gestemd hadden. Dit zou z.i. spoedig een even groote verwarring doen ontstaan, daar enkelen mededeelden ab soluut niet vroeger te willen sluiten. Eenige binnengekomen brieven voegden an dere bezwaren hieraan toe, zoodat de vergade ring na zeer uitgebreide discussies besloot de zaak op te geven in afwachting van een wette lijke regeling. De winkeliers te Zandvoort blij ven dus voorloopig open naar eigen verkiezing. Roode Kruis. De afdeeling Zandvoort van het Ned. Roode Kruis komt Vrijdag 22 Novem ber in vergadering bijeen in Bodega „Mustert", Strandweg. De aanvang is bepaald op 8 uur. De begrooting voor 1941 zal dan besproken worden, terwijl er voorts enkele filmpjesver toond zullen worden. Plaatselijke afdeeling „Winterhulp". Me degedeeld wordt, dat het plaatselijk Bureau van de Stichting „Winterhulp Nederland", te Zand voort, gevestigd is in het Raadhuis (ingang politie-bureau). Dit bureau is eiken werkaag, bfehalve des Zaterdags, geopend des nuddags van 2 tot 4 uur. Men kan zich daar aanmelden als helper of helpster en tevens alle gewenschte inlichtingen bekomen. De gemeente-ontvanger, de heer J C. Speel man, heeft zich bereid verklaard, het penntog- Reeds thans kan men giften storten ten kan tore van den gemeente-ontvanger en op diens postrekening no. 40020, onder vermelding „Gift Winterhulp Zandvoort". Verbreeding Groote Krocht. De Groote Krocht is als belangrijke toegangsweg tot het dorpscentrum te smal gebleken. Deze week is een aanvang gemaakt met enkele werkzaam heden, die de aanstaande verbreeding noodza kelijk vooraf moeten gaan. Zoo is een twaalftal groote boomen aan den kant van de tram als slachtoffer gevallen en in een minimum van tijd gerooid. Toch viel dit werk niet mee, daar de wortels zich om de ondergrondsche electri- citeitskabels geslingerd hadden. Het voornemen bestaat om aan deze, thans geheel van haar fraaie boomen ontdane straatzijde in het voor jaar jonge boompjes te planten. De oude reu zen zijn voorloopig geplaatst op een leeg veld naast het tramstation, waar zij een wel zeer eigenaardigen aanblik geven. Vergadering Zandvoortsche Handclsvereeni- ging. De Zandvoortsche Handelsvereniging vergaderde in Bodega „Mustert", aan den Strandweg, onder voorzitterschap van den heer E. H. Brokmeier Jr. Betreffende 't belangrijkste punt van de agenda, de regeling van de win kelsluiting, wees de heer Brokmeier op een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, waarin deze ad vies gaf over de vast te stellen tijden. Hierna hield de heer Kroon een causerie, ge titeld: „Wat is Molestverzekering". 30 jaar bij de politic Vrijdagmorgen vond in het Politiebureau Haltestraat de huldiging plaats van den heer G. W. Vleeming, briga dier van politie, die het feit herdacht gedu rende dertig jaar in politiedienst te zijn. De commissaris van politie, mr. Ph. L. Reijinga, sprak den jubilaris hartelijk toe to het bijzijn van alle personeel en memoreerde zijn stipte plichtsbetrachting. Hij overhandigde hem namens het corps een prachtige mand met bloemen. Namens de onderafdeeling Kennemerland van den Alg Ned. Politiebond werd hem bij monde van veldwachter Kranenburg uit Ben- nebroek een sigarenkoker met inscriptie aan geboden. Voorts overhandigde de commissaris den ju bilaris nog het verguld zilveren dienstkruis voor 30 jaar trouwen dienst van den A.N.P.B. 50 jaar getrouwd Het echtpaar Weber Kraayenoord In de Heerenstraat (Ijsfabriek) herdenkt Donderdag 28 Nov. den dag, waarop het vóór 50 jaar fn den echt werd verbonden. Te water. Bij het spelen langs de Beek geraakte hét T-jarig zoontje van den heer R. te water. Op het hulpgeroep van de speelmak kertjes spoedde de heer B. zich onmiddellijk daarheen en slaagde erin het kind nog juist op tijd op het droge te brengen. Schapenveiting. Ten bate van de .tR. K. kerk, alhier, werden in de afgeloopen weêk de kerkschapen verkocht. Er was voor dezen ver koop goede belangstelling en de commissie was zeer tevreden over het resultaat. Schoolnicuws. In de lestijden van de H. Hartschool is de volgende wijziging gekomen. De RADIO- GRAMOFOON Specialist Is OORD, als U het nog niet wist Groole Houistrooi 108, let 13046. Radio en Gramoloon specialisten- Gebouw St. Bavo; Gewone zittingen, 47 u. Geel-Wit, 6.30 uur. Stadsschouwburg: 2.30 uur: Ank van der Moer, voordracht „Oud en Nieuw"; 7.30 uur; N.V. Nederlandsch Tooneel .School voor Vrou wen". De Bois, Kruisweg Tentoonstelling van reproducties naar werken van Vincent van Gogh, 10 tot 5 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Ikonententoonstelling, 10 tot 5 uur. Boskamp, Ovcrveert Tentoonstelling Glas- en Weefwerk, 10 tot 4 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 108 Be zichtiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en van 2.30 tot 5 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend van 10 tot 5 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102 Na jaarsten toonstelling van schilderijen en teekeningen, 10 tot 5 uur. Rembrandt „De Kribbebijter", boven 18 jaar; 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace Watt en Half Watt als comedianten, 2.30, 6.30 en 8.45 uur (boven 14 jaar) Luxor „De Blonde Carmen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur, 18-jarlgen. Frans Hals „Stjenka Rasin", 2.30, 8.30 cn 8*45 uur, 18-jarigen. Spaarne „De onbekende gast", 7.30 uur. Boskamp, Overveen Tentoonstelling Glas- en Weefwerk, 24 uur. Gebouw St. Bavo: Muziekvereeniging „Ex celsior", 3 uur, Haarlems Gemengd Koor, 11 uur,' R.K. Oratoriumvereenigtog 12 uur, St. Caecilia, 4 uur. Stadsschouwburg: 1.30 uur Nederl. Operette gezelschap „Het Hollandsch Wijfje". 6.15 uur: R.K. Rederijkerskamer Alb. Tliijm; „De ge broeders Kalkoen". Frans Halsmuseum: 3 uur opening tentoon stelling van moderne grafische kunst, georg. door de vereeniging „Voor de Kunst". Gem. Concertgebouw: Haarlemsche Bach- vereeniging, 2.30 uur. Rem brandt: „De kribbebijter", boven 18 jaar, 1.30, 3.45, 6.30 én 8.45 uur. Cinema-Palaee: „Watt en lA Watt als co medianten", 18 jaar, 11.30, 1.30, 6.30 en 8.45 U. Luxor: „De blonde Carmen", 18 jaar, 11.30, 1.30 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Stjenka Rasin", 18 jaar, 2, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. Spaarne, „De onbekende gast" 1.30 3 30 en 6.30 uur. De Bois, Kruisweg Tentoonstelling van reproducties naar werken van Vincent van Gogh, 10 tot 5 uur Huis van Looy, Kleine Houtweg 108 Be zichtiging van schilderijen en teekeningen van 10 tot 12 uur en van 2.30 tot 5 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a Geopend van 10 tot 5 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102 Najaarstentoonstelling van schilderijen en teekeningen 10 tot 5 uur. Rembrandt „De Kribbebijter", boven 18 jaar: 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace Watt en Half Watt als comedianten, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „De Blonde Carmen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur, 18 jaar. Frans Hals .Stjenka Rasin", 2.30, 6.30 en 8.45 uur, 18 jaar. Spaarne „De onbekende gast", 7.30 uur. De Zondags- en avonddiensten der apothe ken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken Apotheek Van Rijn N.V., Kleine Houtweg 15. tel. 10539; fa. C. G. Loomeijer en Zn., Zijlweg 34, tel. 124g5; Sohoterbosch-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 12711; Heemsteedsche apo theek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 28197. Zaterdag geen school, terwijl er Woensdag den geheelen dag school zal zijn. Fancy Fair. De jaarlijksche Fancy Fair ten bate van de Derde Orde zal dit jaar gehouden worden op 30 November en 1 December a.a. Betrapt. Iemand die wildstrikken uitzet fff1 konijntjes te verschalken noemt men een stroo- per. Anders is het evenwel wanneer men d® strikken van een ander naloopt om het gevan gen wild te ontvreemden. Zoo werd in de afg®' loopen week een inwoner alhier, genaamd B„ °P heeterdaad betrapt door jachtopziener H. terwü' hij andermans strikken naliep. Sportnieuws. Het programma voor van Nis- pen voor Zondag luidt als volgt: NAS 1—van Nispen 1, 2 uur Hoofdd. Boys—van Nispen 2, 12 uur Van Nispen jun.—Hoofdd. Boys jun., 2 uur. Wijzigingen zullen tijdig worden bekend S®' maakt. Het vertrek is bepaald vanaf café d Groot. Wie dit bord voor zich ziet moet éxtre voorzichtig zijn, want hij nadert 'n voor- rangsweg (óók het verkeer van links laten vóórgaan IJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2