Een militair pact van Engeland en Amerika met Thailand? Revolverschoten in Leidschendam Londen en steden in Zuid- Engeland aangevallen Graaf Ciano naar Salzburg "BSSSIESöSZ ALPH.ELSENBURG Gewapende steun van Londen en Washington De Britsche aanval op Hamburg r Verduistering Britsche aanvallen op Hamburg, Kiel, Bremen Suner in Berchtesgaden Hitier zal Ciano en Suner ontvangen Schilderijen verdwenen in Frankrijk De Nederlandsche vlag Mengverbod voor boter Daladier, Gamelin en Blum in de gevangenis Een pond peulvruchten in vier weken Korps rijksveldwacht wordt opgeheven Vleeschwaren en varkensvleesch VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS "A Duitsch weermachtsberichi Scheepsdoelen getroffen Portretten Van Rembrandt in het water geworpen WIELRIJDERS, LET OP! VOOR SLECHTS 1h CENT Distributie begint morgen MAANDAG 18 NOVEMBER 1940 - AVONDBLAD BUR VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) vooi Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 2iy2 ct. per week, per kwartaa' f 3.58 DACBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM tIxtiel-goedërIn Het vriendschapspact van Bangkok met Tokio V. Het huis van burgemeester Ban ning en dat van den gemeente architect beschoten In Coventry 250 lijken gevonden Door Von Ribbentrop ontvangen Zij mag niet voor partijpolitieke doeleinden worden gebruikt Strenge controle in samenwerking met de Ordnungspolizei 64STE JAARGANG No. 22708 'HERSTELvan Uw HAARGROEI DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Geen melange dus meer verkrijgbaar GOEDKOOPE LEVENS MIDDELEN Regeling voor vluchtelingen Diefstallen uit spoorweg wagons Zes Amsterdammers in arrest Voetganger door autobus doodgereden Maximumprijzen vastgesteld Nekcarbonaden 1,40 Ribcarbonaden 1,50 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT N.Z. VOORBURGWAL 165-167 Tel- 32087-49515 - Telegr.-adres: ..Facta" Cretonne. - Chintzes en olie andere zijden en katoenen lanlasie-stotlen BANGKOK, 18 Nov. (Domei). Thailand (Siam) schijnt met Engeland en de Ver. Staten tot overeenstemming gekomen te zijn omtrent het sluiten van een geheime militaire overeen komst, dat de volgende zes punten zou behel zen: 1. Thailand zal met Groot Brittannië en de Ver. Staten samenwerken teneinde de gemeenschappelijke belangen te verde digen. 2. Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zullen Thailand helpen zooveel in hun vermogen is om het de verloren ge gane gebieden, welke thans bij Fransch Ïndo-China behooren, terug te brengen. 3. Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zullen in beginsel de neutraliteit van Thailand erkennen. 4. Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zullen militaire hulp verleenen in geval het door een buitenlandsche gewapen de macht wordt overvallen. In dat geval zal Groot Brittannië inlandsche troepen uit Malakka en Indië naar Thailand zenden, terwyi de Vereenigde Staten met oorlogs schepen langs de kust van Thailand zullen patrouilleeren. 5. De Vereenigde Staten zullen Thailand groote leeningen verstrekken en van oor logsmateriaal voorzien, incl. vliegtuigen, wapenen, munitie en benzine, alsmede van technische hulp. 6. Thailand zal nauw samenwerken met de Chineesche bewoners des lands. De minister-president van Thailand, Loeng Bipoel Song gram, zou den Britschen gezant te Bangkok hebben toegezegd, binnen een week tijds een tegenvoorstel te zullen doen. De Brit- sche gezant zou de regeering van Thailand niet *Ueen gedreigd hebben met intrekking van de Engelsch-Amerikaansche belofte tot steun aan de eischen inzake het verloren gegane gebied, toaar ook met onverwijlde intrekking van de Ungelsche-Amerikaansche economische hulp en stopzetting der levering van petroleum en oor logsmateriaal, ingeval Thailand zou weigeren het militaire pact met Engeland en de ver enigde Staten aan te gaan. Ingeval Thailand sijn neutraliteit practisch zou opgeven aldus heeft de Britsche gezant jegens de regeering van Thailand betoogd zullen Engeland en de Vereenigde Staten tegen Thailand als oorlog voerende eeneconomische blokkade beginnen. Vernomen wordt voorts, dat de Britsche gezant °P 14 November een onderhoud van twee uren 6ehad heeft met den Thailandschen minister- President. Sinds ongeveer 10 November zijn de Thailandsche minister van Financiën en de kdviseur van het ministerie van Buitenlandsche Saken dagelijks in geheime conferentie met de Bezanten van Engeland en de Vereenigde Sta ten. De aan Thailand toegezegde leerung zou twintig millioen dollars groot zijn. HANOI, 17 Nov. (D.N.B.). Ongeregelde Chineesche troepen hebben de grens over schreden. Dit werd Zaterdag door de Fransch Indo-Chineesche autoriteiten tc Hanoi medegedeeld. De grensoverschrijding was Vrijdag geschied. De Chineezen zijn ongeveer 90 K.M. ten Noordoosten van de strategisch belangrijke grensstad Laitsjau in het Noordoosten van Tonkin binnenge drongen. Zij werden echter door de Oos telijke Fransche strijdkrachten met zware verliezen teruggeslagen. Van een op handen zijnde Engelsche actie tegen Fransch Indo-China spreekt de Japansche Pers en ook Domei, aldus meldt D.N.B. uit Tokio. Uit Hanoi worden in de Japansche hoofdstad Sensationeele berichten gepubliceerd, volgens Velke de Engelschen zouden probeeren met ge beld op te treden tegen Fransch-Indo-China. toet behulp van aanhangers van De Gaulle, als- biede van Engelsch-Amerikaansche en Joodsche kringen in de omgeving van Saigon, voeren de Engelschen op het oogenblik een versterkte an- ti-Japansche propaganda. Zij beweren o.a. dat *to Japanners het gebied van Saigon willen be letten. Domei meldt verder, dat de vroegere gouver neur-generaal van Fransch-Indo-China, Ca- toux, op 10 November op grond van een ge heime opdracht van De Gaulle en bespreking heeft gevoerd met Tsjang Kai Sjek en daarop haar Singapore is vertrokken. Het Engelsche Wan beoogt waarschijnlijk, de Chineezen van hit het Noorden in het gebied van Tonkin te toten binnendringen, terwijl de Engelschen, die hr Singapore voorbereidingen treffen, van het duiden uit Saigon zullen trachten te bezetten. Gouverneur-generaal Decoux heeft volgen? "erichten uit Hanoi verscheiden in regeerings- Wenst zijnde Joden, die de orde en rust in ^ansch Indo-China trachtten te verstoren en toet De Gaulle samenwerkten, ontslagen. Over dit Engelsch-Amerikaansche aanbod an Thailand meldde Domei later nog het vol gende; Na de inleidende besprekingen tussehen hen Britschen gezant, Sir Josiah Crosby en den ^hierikaanschen gezant, Hugh Gladney Grant '/Werzijds, en den adviseur van het ministerie Buitenlandsche Zaken, Prins Varnvaidya en den minister van financiën van Thai- j*hd, Loeang Prodiste Manudharm anderzijds rebben zich wijd en zijd tot dusver nog niet bevestigde berichten verspreid, dat Groot- jtoittannië en de Vereenigde Staten Thailand "ton steun beloofd hebben bij de verwezenlijking territoriale eischen, welke Thailand aan to&nsch Indo-China gesteld heeft. Naar vernomen wordt behelst het voorstel van Engeland en Amerika de veiligheid van Thailand te garandeeren en Thailands stre ven naar uitbreiding van grondgebied te verwezenlijken. De Vereenigde Staten zou den Thailand vliegtuigen, wapenen en ander oorlogsmateriaal leveren. Bovendien zou er nauw contact gehouden worden met de anti- Japansche elementen onder de Chineesche kolonie in Thailand. Ingeval Thailand het voorstel van de hand zou wijzen, dreigen Engeland en Amerika in bedekten vorm er mede, de financiën van Thailand te ver storen. terwijl tevens de toevoer van petro leum en andere essentieele goederen zou worden stopgezet. Hoewel Japansche officieele kringen zich ont- ouden van commentaar ten aanzien van het Engelsch-Amerikaansche voorstel, wordt in wel- ngelichte kringen te Tokio verklaard, dat indien deze berichten juist blijken te zijn, Japan zich tegen zulk een plan krachtig zal verzetten. Te vens wijst men er in deze kringen op. dat Thai land daardoor zijn met Japan gesloten pact van vriendschap zou verbreken, hetgeen op een „zelf moord'* van Thailand zou neerkomen. Dezelfde ringen betoogen voorts, dat Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten reeds sinds lang pogingen in 't werk stellen om Japan tegen te werken in de vorming van een toestand van gemeenschappe lijke welvaart in Groot Oost-Azië. Indien deze landen Thailand werkelijk wenschen te helpen cm het verloren gegane gebied terug te krijgen moet Engeland daarmede beginnen door een deel van Birma alsmede Malakka af te staan, welke vroeger gebied van Thailand waren. Japansche waarnemers lieten een waar schuwing hooren, dat in geval Thailand toe treedt tot het Engelsch-Amerikaansche blok, het zijn pact van vriendschap met Japan verbreekt en de gevolgen daarvan volkomen voor de rekening van Bangkok zullen komen. BERLIJN, 17 Nov. (D.N.B.) Naar thans bekend wordt, zijn by den luchtaanval van de Royal Air Force op Hamburg in den nacht van Vrijdag op Zaterdag twee beken de ziekenhuizen, twee hospitalen, een kerk, zes scholen en een groot aantal woonhuizen, die in duidelijk te onderkennen woonwijken lagen, door Engelsche bommen getroffen. Behalve de hospitalen, die voorzien waren van het roode-kruisteeken, zijn geen mill -aire gebouwen getroffen. De Engelschen gooiden een groot aantal licht- fakkels uit en de nacht was zoo helder, dat zij zonder eenigen twijfel de woonwijken, zieken huizen, 'kerken en scholen met opzet troffen Op een groot ziekenhuis werden vijftig brandbom men geworpen. Deze bommen troffen de af- deelingen, waarin vrouwen en kinderen onder gebracht zijn. Een kerk werd door brandbommen in brand gestoken. Een kerkelijk gebouw werd door twee dynamietbommen beschadigd. Zes scholen, die ais middelpunten van woonwijken e herkennen waren, werden door dynamiet- en brandbommen deels zwaar, deels licht bescha digd. Vele woonhuizen liepen lichte schade op, erwijl enkele huizen totaal vernield werden. r - Zesduizend hoornen zijn in de boschrijke omgeving van Nijmegen als slachtoffer van den storm gevallen. In de Staatsbosschen onder Groesbeek, bij den Muntberg, Wolfsberg en Hoenderberg zijn zooveel boomen ontworteld, dat het opruimingswerk maanden zal duren (Foto Pax-Hoiiand) Zonsondergang 18 Nov. 17.43 Zonsopgang 19 Nov. 9.08 Maanopkomst 20.46 ondergang 11.46 In den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer kwart over twaalf is een aanslag ge pleegd op het huis van den burgemeester van Leidschendam, den heer H. A. C. Banning. De heer Banning, die 4 October j.l. als bur gemeester van Leidschendam werd geïnstalleerd, bewoont sedert 1 November j.l. de ambtswo ning aan de Leidschekade. Op deze woning heeft de onbekende da der uit een automatische revolver een zestal schoten gelost. Een der kogels is geketst op den muur, de overige kogels doorboorden verscheidene ramen en een lantaarn. Gelukkig zijn geen dooden of gewonden te betreuren. De gemeente-politie, bijgestaan door de rijks recherche, stelt een uitgebreid onderzoek in. Bü dit onderzoek is in de lantaarn boven de voordeur een kogel gevonden. Het geval wordt in de gemeente druk be sproken. Het is een. raadsel, wat de reden van deze daad mag zijn geweest; de heer Banning is voor velen nog een onbekende in Leidschen dam. Naar de revolver is den geheelen dag in de Vliet en de sluizen gedregd, doch zonder resul taat. Ook op de ramen van het huis van Leid- schendams gemeente-architect, den heer De Regt, aan den Veurschestraatweg 21, is een drietal schoten gelost BERLIJN, 17 Nov. (D.N.B.). Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: Bfj1 de vergeldingsaanvallen op Londen in den nacht van 15 op 16 November wer den, naar eerst thans wordt gemeld, tref fers geplaatst op de Waterloobridge, op een station in Paddington, op een gasfabriek in Kensington, alsmede op een andere gas fabriek in de buurt van de Commercial Docks. Bij deze laatste gasfabriek konden groote branden worden waargenomen. In verschillende steden van Zuid-Enge- land, zooals in Portsmouth en Southamp ton, werden voor den oorlog belangryke doelen getroffen. Op 16 November werden de aanvallen op Londen voortgezet en verschillende plaatsen aan de Zuidoostkust van Engeland met bom men bestookt. In den loop van den dag vielen Duitsche ge vechtsvliegtuigen opnieuw talrijke scheepsdoe len aan. Hierbij werden een koopvaardijschip van ongeveer 8000 b.r.t., een tankboot van 3000 b.r.t. en een vrachtschip van 2000 b.r.t. tot zinken gebracht Twee andere vrachtschepen werden zwaar beschadigd. Het mijnenleggen in Britsche havens werd voortgezet. Op 16 November des morgens werd in Het Kanaal een, slechts gedurende een kort oogen blik zichtbaar, Engelsch konvooi door een batterij van het leger doeltreffend beschoten. De Britsche vliegtuigen, die in den nacht van 16 op 17 November naar Duitschland vlogen, vielen voornamelijk Hamburg, Bremen en Kiel aan. Aan voor den oorlog belangrijke objecten werd slechts geringe schade toegebracht. Een brandbom viel in een droogdok. De bom kon echter onmiddellijk gebluscht worden. Een hospitaal werd aangevallen, doch de talrijke geworpen bommen vielen in den tuin zonder schade aan te richten. Andere aanvallen wa ren gericht op woonwijken en kolonies. Er ont stonden verscheidene zolderbranden, die echter snel gebluscht konden worden. Een groot ge deelte van de bommen viel in de Elbe of op het open veld. Veertien dooden en verscheidene gewonden zijn te betreuren. In den nacht van 15 op 16 November werd aan de Noordfransche kust een Vijandelijk vliegtuig door de artillerie der marine neer gehaald; in den nacht van 16 op 17 November werd een ander vliegtuig bij Hamburg door de luchtdoelartillerie en een derde vliegtuig door nachtjagers neergeschoten. Een eigen vliegtuig wordt vermist. Uit New York meldt het D. N. B.: Van En gelsche zijde werd Zondag medegedeeld, dat tot dusver 250 dooden uit de puinhoopen van het Engelsche bewapeningscentrum Coventry ge borgen zijn. Hieraan werd toegevoegd, dat men op een verhooging van het aantal dooden moet rekenen. ROME, 18 Nov. (D.N.B.) De Itali- aansche minister van Buitenlandsche Za ken, graaf Ciano, heeft zich Zondagavond naar Duitschland begeven. Later deelde het D. N. B. uit Salzburg mede, dat graaf Ciano daar in den voor middag was .aangekomen. De Duitsche Rijksminister van Buitenlandsche Zaken Von Ribbentrop begroette Ciano bij zijn aankomst aan het station. Na een inspectie van de eerecompagnie begeleidde Von Ribbentrop graaf Ciano naar het hoel „Oesterreichischer Hof". Uit Berchtesgaden meldt het D. N. B„ dat de Spaansche minister van Buitenlandsche Za ken Serrano Suner aldaar in den voormiddag is aangekomen. Hij werd door minister Von Ribbentrop ontvangen. BERCHTESGADEN, 18 November. Van semi-officieele zijde wordt medegedeeld: Naar men verneemt, zullen de Italiaansche minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano en de Spaansche minister van Buiten landsche Zaken, Serrano Suner, in den loop van den dag ook door den Fuehrer ontvangen worden. Klaarblijkelijk staan zoowel afzonderlijke als gemeenschappelijke besprekingen op het pro gramma. PARIJS, 17 Nov. (D.N.B.). Bij het uitbreken van den oorlog werden vele kunstvoorwerpen van het museum te Laon, waaronder enkele portretten van Rembrandt, uit het museum ge haald en naar de woning van den directeur van het museum overgebracht. De directeur van het museum is intusschen gestorven. Toen men on lang- nasporingen verrichtte naar de kunstvoor werpen, was een gedeelte verdwenen, waaronder portretten van Rembrandt, teekeningen van Fragonard, prachtige ivoren voorwerpen, waar devol vaatwerk en bronzen voorwerpen. De po litie heeft een vrtuw, die na den dood van den museumdirecteur verlof had gekregen om in het huis te gaan wonen, verhoord. Uit dit onderzoek is gebleken, dat de vrouw een gedeelte van deze waardevolle museum- voorwerpen in een kanaal heeft geworpen. Men vreest, naar de Matin meldt, dat zich hieronder ook enkele portretten van Rem brandt en teekeningen van Fragonard be vinden. De vrouw en twee andere personen zijn gearresteerd. Op verzoek van den commissaris-generaal voor Openbare Veiligheid, SS-Brigadeführer Rauter, heeft de secretaris-generaal van het departement van Justitie aan de procureus-generaal, fungeerende idrecteuren van politie, een aanwijzing gezonden, waarin wordt verzocht, er tegen te waken, dat de Nederlandsche vlag gebruikt wordt voor partij politieke doeleinden. In het bijzonder zal het verboden zijn, de Nederlandsche vlag van partijgebouwen te doen waaien. Met ingang van hedn oefent de Duitsche „Ordnungspolizei" gezamenlijk met de Ne derlandsche politie in alle grootere steden een scherpe controle op het rij wiel verkeer uit. Er zal streng op worden toegezien, dat de regels voor het verkeer nauwkeurig worden nageleefd. noodi? om deze annonce uitgeknipt in open envelop ais drukwerk aan ons op te zenden, ontvangt 17 uitvoerige brochures over het j Vermeldt Uw naam en adres op de achterzijde j (VJC.P.) der enveloppe en adresseert aan: Dr. H. Fanning'» Pharm. Fabr. N.V., Den Haag Het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat het met in gang van 18 November 1940 verboden is, boter met margarine te vermengen. Dat de productie van melange den laatsten tyd van vrijwel geen beteekenis meer was, blijkt wel uit het feit, dat deze productie teruggeloopen is tot ongeveer 5000 k.g. per week. Ten gevolge van het meng verbod zal derhalve voortaan geen melange meer verkrijgbaar zyn. GENÊVE, 17 Nov. (D.N.B.) Naar uit Vichy wordt gemeld, is volgens een mededeeling van het Fransche ministerie van Justitie, een ar restatiebevel uitgevaardigd tegen Daladier ge neraal Gamelin en Léon Blum. Het drietal is onmiddellijk van kasteel Chazeron naar de ge vangenis van Bourrassol overgebracht, waar de voormalige minister van Luchtvaart, Guy la Chambre, zicht reeds bevindt. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Vis- scherij, deelt mede, dat Dinsdag 19 Novem ber begonnen zal worden met de distributie van peulvruchten. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, worden onder peulvruchten verstaan alle voor menschelijke consumptie geschikte soorten groene erwten, spliterwten en grauwe erwten, capucijners, witte boonen, bruine en andere ge kleurde boonen. Aanvankelijk zullen slechts groene erwten, spliterwten en wellicht ook ca pucijners worden beschikbaar gesteld. De distributie zal geschieden op nader aan te wijzen bonnen van het algemeen distributie bonboekje, welke gedurende een bepaalde periode recht zullen geven op het koopen van een be paalde hoeveelheid peulvruchten. Voor de eerste periode, welke loopt van Dinsdag 19 November tot en met 16 Dec., is bon 56 van het algemeen distributiebonboek je aangewezen, tegen afgifte waarvan men derhalve K.G. peulvruchten bij den win kelier zal kunnen betrekken. Personen, die op medische gronden behoefte hebben aan een extra rantsoen peulvruchten, kunnen zich hiertoe onder overlegging van een gecontroleerd medisch attest tot den plaatse - Hjken distributiedienst wenden. Ziekenhuizen, sanatoria e.d. zullen op aan vrage toewijzingen ontvangen op basis van 100 pet. van het normale verbruik. In een afzonderiyke publicatie zyn nadere bijzonderheden, welke voor détaillisten, grossiers en houders van hotels, café's, restaurants e.d. van belang zijn, vermeld. Wij vernemen, dat thans is besloten, dat het korps rijksveldwacht zal worden opgeheven en dat de leden daarvan naar het korps mare chaussee zullen overgaan. De uitwerking van deze maatregelen vormt nog een onderwerp van overleg. De secretarissen-generaal van Sociale Zaken en van Binnenlandsche Zaken hebben goedge keurd, dat de gemeenten aan vluchtelingen goedkoope levensmiddelen op denzelfden voet kunnen verstrekken als aan werkloozen en arm lastigen. In den laatsten tijd komt het herhaaldelijk voor, dat uit spoorwegwagens welke op de Han delskade te Amsterdam zijn gestationneerd, goe deren worden gestolen. In de afgeloopen dagen heeft de politie de hand weten te leggen op een zestal Amsterdammers, die zich aan dergelijke diefstallen regelmatig schuldig maakten. De dieven zijn gearresteerd en voorloopig ingesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. Zondagavond omstreeks acht uur is op den Rijksweg TegelenVenlo een voetganger, de 22-jarige H. Westheim uit Venlo, door een autobus van de N.K D.A.M., welke een dienst onderhoudt tussehen Venlo en Roermond, aangereden. Het slachtoffer bekwam zoodanige verwondingen, dat hij ter plaatse overleed. In een buitengewone Ned. Staatscourant van 16 November zijn bepalingen opgenomen, welke in acht genomen dienen te worden by het ver handelen en afleveren van varkensvleesch en vleeschwaren aan uiteindelijke verbruikers. Dit verhandelen en afleveren van vleeschwa ren, met inbegrip van leverpastei in blik, doch met uitzondering van andere vleeschconserven in blik, is slechts toegestaan tegen de prijzen, welke staan aangegeven op een prijslijst en niet meer mogen bedragen dan de voor de ver schillende vleeschwaren hierna te noemen prij zen. Deze prijzen gelden in guldens per 100 gram, met uitzondering van die voor leverpastei in blik, welke gelden per blik met aangegeven inhoud, voor van den winkel afgehaalde vleesch waren en exclusief omzetbelasting; bij bezor ging aan huis mogen zij worden verhoogd met ten hoogste 10 cent per pond of gedeelten van een pond per bezorging. Gekookte ham 0,25 Rauwe ham 0,24 Biaasham 0,31 Schouderham 0,22 Rookvleesch muis 0,31 Rookvleesch bil 0,28 Procureur 0,23 Bacon 0,27 Ontbijtspek 0,20 Rookworst prima 0,24 Rookworst 1ste soort 0,22 Gekookte worst 0,18 Plockworst 0,26 Snijworst 0,26 Cervelaatworst 0,26 Tongenworst 0,17 Leverkaas „0,20 Nierkaas 0,18 Berliner leverworst 0,26 Saksische leverworst 0,19 Haagsche leverworst -„0,14 Bloedworst 0,13 Lverpastei in blik prima (inhoud 235 gr) per blik 0,54 Leverpastei in blik 1ste soort (inhoud 200 gr) per blik 0,33 Het verhandelen en afleveren van varkens vleesch aan uiteindeiyke verbruikers is slechts toegestaan tegen de prijzen, welke staan aan gegeven op de prijslijst en niet meer mogen bedragen dan de voor de verschillende soorten varkensvleesch hierna te noemen prijzen. Deze prijzen gelden in guldens per kilogram van den winkel afgehaald vleesch en exclusief omzetbe lasting; bij bezorging aan huis mogen zy wor den verhoogd met ten hoogste 10 cent per pond of gedeelte van een pond per bezorging: Fricandeau en rollade 1,65 Magere lappen 1,60 Haascarbonaden 1,60 Gehakt en poulet 120 Krabjes 0,60 Versch mager spek en speklappen125 Versch vet spek 125 Kinnebaklappen 1,10 Vette lappen1,10 Rauw varkensvet 1,35 Pooten 0,15 Ieder, die varkensvleesch en vleeschwaren, andere dan vleeschconserven in blik, aan uit eindelijke verbruikers verhandelt en aflevert, is verplicht: een pryslijst, waarop staan aangege ven de prijzen, waartegen het genoemde vleesch of de genoemde vleeschwaren door hem worden verhandeld en afgeleverd, in tweevoud ter se cretarie van de gemeente, binnen welke zijn win kel is gelegen, in te leveren; m een zoodanige pryslijst op een duidelijk zichtbare plaats in zijn winkel aan te brengen. Het in het Détailpryzenbesluit 1940 Vleesch en Vleeschwaren ten aanzien van leverpastei in blik, doch met uitzondering van andere vleesch conserven in blik, bepaalde Jedt met ingang van 18 November 1940 buiten werking. Dit besluit geldt voor het tydvak, aanvan gende met ingang van den dag van zyn inwer kingtreding en eindigende met ingang van 1 Januari 1942.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1