Boeken als Feestgeschenken AVE ROMA LOURDES New-Yorksche Bears Zelfverweer tegen brandgevaar N.V. DRUKKERIJ „DE TIJD" Boter- en vetbonnen in hotels, enz. Boter, margarine en vet Engelands financieele positie ZATERDAG 30 NOVEMBER 1940 Verstrekking op bon 19 De onderhandelingen van Wang Tsjing Wei Onafhankelijkheidsdag in Albanië FOREHOLTE TE VOORHOUT Verzorging vluchtelingen In den vervolge verplichte inlevering H Kwade kans..?! Londens verzoek om credieten uit de Ver. Staten Ook slaolie Braziliaansch schip door Engelschen aangehouden Stemming onregelmatig. 101-jarige OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Distributie van boter, margarine en vet. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Verplichte inlevering van boter- of vetbonnen in hotels, restaurants e.d. MGR. DR. JAN OLAF SMIT: Prijs slechts: ingenaaid f 4.25 gebonden f 5.25 DR. JOS. HARTMANN e.a.: BISSCHOP VAN HAARLEM Prijs gebonden in hemelsblauwen prachtband: f4.50 Ceeft en vraagt AVE ROMA en LOURDES Alom verkrijgbaar in den boekhandel en bij GEEN SPRAKE VAN Verschenen Je brochures N.Z. VOORBURCWAl 65-73 - AMSTERDAM POSTREKENING 22884 Omzet 530.000 shares WISSELKOERSEN 1 - AMERIKAAN SCHE GOEDERENMARKT 4 - 1 1 In Den Haag geschiedt deze voorb aan van 'gemeentewege Leider de heer K. C. W* Rotteveel Academische examens Apothekers-assistent Wiskunde L.O. Clearingkoersen FA ILLISSEMENTEN De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend: Met ingang van Dinsdag 3 December as. zullen in hotels, restaurants e.d. geen maal tijden, samengesteld met gebruikmaking van boter, margarine of vet, meer aan de gasten mogen worden verstrekt, zonder dat daar voor bonnen van de boter-, of vetkaart wor den ingeleverd. In verband met.de hoeveelheid boter of mar garine, welke op een bon kan worden gekocht (250 gram), verstrekken de distributiediensten aan de genoemde instellingen z.g. „wisselbon kaarten", bestaande uit 50 wisselbonnen. Elke wisselbon geeft recht op het kocpen van 1/50 rantsoenen boter of margarine (5 gram). Deze wisselbonnen mogen, evenals is bepaald met be trekking tot de wisselbonnen voor brood, vleesch, en kaas, uitsluitend gebruikt worden in hotels, restaurants e.d. Da distributiediensten stellen deze wisselbon kaarten van heden af in beperkte hoeveelheid verkrijgbaar vopr hotels, restaurants e.d. In af wijking van de voor de wisselbonnen voor brood, vleesch en kaas geldende regeling, kunnen voorts ook particulieren tegen inwisseling van bonnen der boter- of vetkaart wisselbonnen bij de dis- tributiedienst enverkrijgen, hetgeen vooral van belang is voor hen, die Regelmatig maaltijden buitenshuis gebruiken. De wisselbonnen hebben een onbeperkten geldigheidsduur. Ten einde te voorkomen, dat zij, die een bon van de boterkaart of van de vetkaart inruilen voor wisselbonnen, niet zouden beschikken over een bon voor het aanschaffen van boter of mar garine voor huishoudelijk gebruik, kan geduren de de eerstvolgende distributieperiode (Zaterdag 30 November tot en met Vrijdag 6 December) niet slechts de voor die periode geldig verklaar de bon 19, doch desgewenscht ook reeds bon 20 bij de plaatselijke distributiediensten en met in gang van Dinsdag 3 December bij de hotels, restaurants, cafés e.d. worden ingeruild voor wisselbonnen. Dit komt er dus op neer, dat bon 20 van Dins dag 3 December a.s. af desgewenscht reeds ge bruikt kan worden bij gebruik van boter of margarine in hotels e.d. Men bedenke echter, dat deze bon in de naaste toekomst alsnog zal worden aangewezen voor het koopen van de ge noemde artikelen bij den winkelier. Ten slotte wordt er de aandacht op geves tigd, dat de voor boter, margarine, vet, vleesch, vleeschwaren en kaas aangewezen bonnen in den vervolge ook gedurende de tweede week van hun geldigheidsduur in hotels, restaurants e.d. gebruikt zullen mogen worden. Dit laatste geldt echter niet voor de bonnen, welke recht geven op het koopen van brood, gebak en eieren. In uw wagen moet u niets wagen. autorijden mag geen kansspel zijn: op den weg moet u het zéker weten! BERLIJN, 29 Nov. Officieus wordt gemeld: De voornaamste aanleiding voor de geïntensi veerde pogingen van den Engelschen ambassa deur te Washington tot verkrijging van om vangrijken geldelijken steun van de Ver. Staten is volgens politieke kringen te Berlijn gelegen in het feit, dat de Ekigelsche financiers blijk baar geen lust meer hebben, de oorlogvoering van Groot-Brittannië zelf te betalen. Daarbij schijnt men te Londen in te zien, dat Enge lands propaganda in den stijl van een illusio nistische weergave van zoogenaamde „succes sen", zooals de verpulvering van Keulen, Ham burg en andere Duitsche steden tegenover het buitenland langzamerhand allen invloed ver liest. Derhalve is men er de laatste dagen toe overgegaan te erkennen, hoe slecht het eigen lijk met Engeland gaat. Daarmee komt men, naar hier betoogd wordt, al heel wat dichter bij de waarheid. Overigens staan deze jongste Engelsche bekentenissen, vooral tegenover de Ver. Staten, omtrent de moeilijkheden van het land in krasse tegenspraak tot de vergoelijkende wijze, waarop de Britsche propaganda ook thans nog de eilandbevolking over den juisten staat van zaken in het onzekere laat. Daaruit wordt hier veelal geconcludeerd, dat Churchill blijk baar slechts dan verwacht, dat de Engelsche bevolking ook in de toekomst haar voortdurend stijgenden nood met discipline verdraagt, indien hij de openbare meening in het land kan laten gelooven, dat Duitschland dezelfde slagen ont vangt, die op Engeland steeds met meer kracht neerkomen. Dit is wel de reden, waarom de Britsche propaganda zich tegenover het buiten land geheel anders uit dan tegenover het Brit sche eiland. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, maakt met betrekking tot de distributie van boter, margarine en vet het volgende bekend: Gedurende het tijdvak van Zaterdag 30 November 1940 tot en met Vrijdag 6 Decem ber 1940 geeft de met „19" genummerde bon van de boterkaart en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine of twee ons vet naar keuze, voorzoover voorradig. De aan de bonnen „17" en „18" der boterkaart verbonden faciliteit, dat deze desgewenscht ook recht geven op margarine, blijft derhalve ook voor bon 19 gehandhaafd, terwijl bovendien op dien bon naar keuze vet beschikbaar wordt ge steld, zulks met dien verstande, dat het vet- rantsoen geen half pond, doch twee ons be draagt, aangezien het vetgehalte en dus de voe dingswaarde van vet grooter is dan die van bo ter en van margarine. De met „19" genummerde bonnen, die Vrijdag 6 December nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 13 December. In verband met de vaststelling van het vet- rantsoen op 2 ons, zullen de producenten in den vervolge uitsluitend vet in verpakking van 200 gram of veelvouden daarvan vervaardigen. De op 29 November 1940 reeds bij de producenten of in den handel aanwezige voorraden in ver pakking van 250 gram mogen tegen inlevering van een met „19" genuxnmerden bon van de bo terkaart of de vetkaart worden uitverkocht, aan gezien het niet mogelijk is deze alsnog te doen ompakken. Voor het tijdvak van Zaterdag 7 December 1940 tot en met Vrijdag 13 December 1940 zal wederom een bon van de boterkaart en van de vetkaart voor het koopen van boter of margarine of vet aangewezen worden. GedorenOe het tijdvak van Zaterdag 14 December 1940 tot en met Vrijdag 20 De cember 1940 zal voorts dc met „21" genum merde bon van de boterkaart en van de vet kaart recht geven op het koopen van naar keuze een half pond boter of een half pond margarine of een halve flesch slaolie. De met „21" genummerde bonnen, die Vrijdag 20 December nog niet gebruikt rijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 27 Decem ber 1940. Is de bon gebruikt voor het koopen van slaolie, dan mag de slaolie ook nog in het tijdvak van 28 December 1940 tot en met 31 Januari 1941 worden afgeleverd. Aangezien de detaillisten momenteel over geen of zeer geringe voorraden slaolie beschikken, dienen de consumenten, die te zijner tijd den met „21" genummerden bon wenschen te ge bruiken voor het koopen van slaolie, dezen reeds thans bij den winkelier in te leveren. Deze zal dan in het tijdvak van 14 December 1940 tot en met 31 Januari 1941 aan de klanten, van wie hij één of meer bonnen 21 heeft ont vangen, slaolie afleveren. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestiga, dat het détaillis ten verboden is vóór Zaterdag 14 December a.s. slaolie op de ingeleverde bonnen 21 aan het publiek af te leveren. Het zal aanbeveling verdienen, dat de détail listen aan de klanten, die een of meer met „21" genummerde bonnen bij hen inleveren, teneinde daarvoor t.z.t. slaolie te ontvangen, een ont vangbewijs afgeven. Het ligt voorts in de bedoeling voor het tijd vak van 21 tot en met 27 December 1940 een bon voor boter of margarine en voor net tijd vak van 28 December 1940 tot en met 3 Januari 1941 een bon voor boter of margarine of vet naar keuze, voor zoover voorradig, aan te wijzen. SJANGHAI, 29 Nov. (D.N.B.). Wang Tsjing Wei heeft, naar welingelichte Chineesche krin gen vernemen, bij de onderhandelingen tusschen Nanking en Tokio over de liquideering van het Chineesche conflict in zooverre succes gehad, dat het hem gelukt is een bij verdrag vastge legden termijn voor de terugtrekking van het Japansche bezettingsleger uit China te bewerk stelligen. Deze terugtrekking moet binnen twee jaren na het sluiten van den vrede in geheel China ten uitvoer zijn gelegd. Hiervan zou de houding van de Tsjoengkringregeering en de pa cificatie des lands afhankelijk gesteld zijn. De Tsjoengkingregeering zou thans definitief de verantwoordelijkheid krijgen voor de verlenging van den oorlogstoestand. Ook in de kwestie van de regeling der schadeloosstelling zou Wang Tsjing Wei een zeker succes hebben bereikt. Ter wijl nog In Januari, zoals bewezen wordt door indertijd in Hongkong gepubliceerde documen ten, de Japanners betaling vanschadeloosstel lingen eischten voor alle schade, die de Japan sche regeering geleden heeft, is thans nog slechts een aanspraak van Japansche onderdanen op schadevergoeding erkend. In overeenstemming met de verklaring van Konoje wordt geen scha devergoeding betaald voor de kosten der mili taire operaties van Japan. en het Italiaansche leger. De opperbevelhebber van de tegen Griekenland opereerende strijd krachten, generaal Soddu, begaf zich te zamen met den generaal-stadhouder en den chef van den staf der militie, Starace, naar den zetql der Albaansche regeering, waar hij door de lei dende Albaansche persoonlijkheden werd ont vangen. In een toespraak verklaarde generaal Soddu, dat regeering en volk in Albanië één en kel blok van krachten vormen, dat onder de leiding van den Duce alle gestelde doelen zal bereiken. Tevens legde generaal Soddu den na druk op de voortreffelijke houding der Albaan sche troepen, die zij aan zij met de Italiaansche soldaten strijden. In zijn antwoord verzocht de minister-presi dent, Verlaci, den opperbevelhebber der strijd krachten den Koning en den Duce de onverbre kelijke trouw der regeering en van het Albaan sche volk tot uitdrukking te brengen. Het volk streeft naar het bereiken van de overwinning, die Albanië binnen het kader van het imperium grooter zal maken. RIO DE JANEIRO, 29 Nov. (D.N.B.) De Braziliaansche pers- en propagandadienst pu bliceert een officieele verklaring over het op brengen van het Braziliaansche s.s. Sequeira Compos naar Gibraltar door de Engelschen. Het schip, dat eigendom is van den Lloyd Brasileiro, heeft o.a. oorlogsmateriaal aan boord, dat aan Brazilië toebehoort. In de verklaring wordt ge zegd, dat men de Sequeira Compos vrij hoopt te krijgen. Passagiers en bemanning bevinden zich in goeden welstand. NEW YORK, 29 Nov. Bij opening was de stemming der New Yorksche effectenbeurs vandaag vast en de Donderdag ontstane koers- verbetering hield aan, al waren de koerswinsten dan ook niet groot. Tijdens het verdere verloop werd de handel aanzienlijk kalmer, daar de vraag sterk afnam en er slechts nog' aankoopen van met zorg uitgezochte fondsen voorkwamen, die gebaseerd waren op de meening, dat een verbetering der technische positie van de markt reeds te lang op zich had doen wachten. De minieme koersverbeteringen konden daarbij echter behouden blijven. De aan den dag ge legde terughoudendheid vloeide gedeeltelijk voort uit de komende belastingverhoogingen en er kwamen in verband daarmede eenige annu leeringen van orders voor. De stemming werd daardoor echter niet verder beïnvloed. Staalwaarden, die reeds dadelijk de leiding hadden genomen, ontleenden steun aan de be staande aanwijzingen, dat de komende week de bedrijvigheid in de staalindustrie zal toenemen en dit liet niet na, ook op een aantal andere afdeelingen een gunstigen invloed uit te oefe nen. Er kwam dan ook voor automobielwaarde» en luphtvaartaandeelen later eenige vraag los, zoocjat deze fondsen naast staalwaarden vrijwel de hoogste koerswinsten behaalden. Scheep vaartfondsen waren prijshoudend, koperwaar- Mevr. H. de BoerWigersma, echtgenoote van wijlen ds. S. R. de Boer, oudste inwoonster van Winterswijk, zal 15 December haar lOlsten verjaardag vjeren. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, maakt in verband met de distributie van boter, margarine en vet het volgende bekend. De detaillisten zullen tegen inlevering der met ,,19" genummerdg bonnen van de boterkaart en de vetkaart vettoewijzingen ontvangen, recht gevende op het koopen van vet, margarine of boter. Tegen inleve ring van den voor het tijdvak van 7 December tot en met 13 December geldig te verklaren bon zullen zij margarinetoewijzingen, recht gevende op het koopen van margarine of boter, ontvangen. Tegen inlevering der met ,,21" genummerde bonnen zullen zij ontvan gen hetzij vettoewijzingen, recht gevende op het koopen van vet, mar garine of boter, hetzij spijsolietoewijzingen, recht gevende op het koopen van slaolie. Uiteraard zullen op voor 14 December ingeleverde bonnen ,,21" geen vettoewijzingen, doch uitsluitend spijsolietoewyzingen worden afge geven. Wat betreft de verstrekking van slaolie op bon 21, dient de winkelier de door hem ontvangen bonnen 21, zoodra hy over een voldoend aantal daarvan beschikt om slaolie bij zijn leverancier te bestellen, deze op opplakvellen in te leveren bij den plaatselijken distributiedienst ter ver krijging van een spijsolietoewijzing Met deze toewijzing kan hij dan sla olie bij zijn leverancier betrekken. Resumeerende zal dus de distributing van boter, margarine en vet gedurende het tijdvak van 30 November"' 1940 tot en met 3 Januari 1941 verloopen volgens onderstaand schema: TIJDVAK 30 Nov t/m 6 December (bon blijft geldig t/m 13 Dec.) 7 December t/m 13 December (bon blijft geldig t/m 20 Dec.) 14 December t/m 20 December (bon blijft geldig t/m 27 Dec., slaolie mag worden afgeleverd t/m 31 Januari). 21 December t/m 27 December (bon blijft geldig t/m 3 Jan.) 28 December t/m 3 Januari (bon blijft geldig t/m 12 Jan.) BON 19 21 RANTSOEN 250 gr. boter of 250 gr. margarine of 200 gr. vet (oude voorraden 250 gr. vet). 250 gr. boter of 250 gr. margarine of 200 gr. vet (oude voorraden 250 gr vet). 250 gr. boter of 250 gr. margarine of flesch slaolie 250 gr boter of 250 gr. 250 gr. boter of 250 gr. of 200 gr vet In een publicatie zijn nadere bijzonderheden, welke voor listen van belang zijn, gepubliceerd. margarine margarine de detail- TIRANA, 29 Nov. (D.N.B.). De 28ste verjaar dag van de Albaansche onafhankelijkheid is in geheel Albanië feestelijk gevierd. In het mid delpunt van de plechtigheden stonden drie kerkdiensten, een in de moskee, een in de or thodoxe en een in de katholieke kerk van Ti rana, waaraan prominente Albaansche en Ita liaansche persoonlijkheden deelnamen. Bij alle plechtigheden werd gebeden voor de macht en den roem van den koning en keizer, den Duce De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij, maakt het navolgende bekend: In verband met de bepaling, dat met' ingang van 3 December a.s. gasten en bezoekers van hotels, restaurants e.d verplicht zijn voor boter, margarine en vet door hen gebruikt in of bij de maaltijden, bonnen in te leveren, stellen de plaatselijke distributiediensten z.g. „wis selbonkaarten" beschikbaar ten behoeve van deze instellingen. Deze kaar ten bevatten een vijftig bonnen, elk voor 1/50 rantsoen boter of margarine of vet (5 gram). Aan de ingeschreven hotels e.d. zullen de distributiediensten voor een maal een voorschot' in den vorm van deze kaarten verstrekken. De van de gasten in ontvangst genomen wisselbonnen kunnen per 50 stuks of veelvoudpn daarvan bij de distributiediensten tegen heele bon nen worden ingeleverd. De wisselbonnen mogen dus niet op de opplak vellen worden ingeleverd of buiten hotels e.d. worden gebruikt. De hotels e.d. zullen dezer dagen voorschottoewijzingen voor een be perkte hoeveelheid boter of margarine ontvangen, teneinde hen in staat te stellen voorloopig aan de behoeften van hun gasten te voldoen. Voorts is bepaald, dat de hotels, restaurants e.d in den vervolge de door hen in ontvangst genomen bonnen voor boter, margarine en vet, vleesch en vleeschwaren en kaas niet meer mogen gebruiken voor het koopen van deze artikelen bij winkeliers of slagers. De bonnen moeten iederen Vrijdag op opplakvellen worden ingeleverd bij den piaatselijken distributiedienst ter verkrijging van toewijzingen voor genoemde artikelen. Bij de bepaling van de toe te wijzen hoeveelheden zal een iöesiag worden gegeven, welke voorshands voor vleesch/vleeschwaren, boter/nvar- garine/vet en kaas ongeveer 10 aal bedragen. Dit wordt als volgt bereikt: Ter verkrijging van een toewijzing voor het koopen van 10 rantsoenen van genoemde artikelen behoeveni slechts 9 bonnen te wordeni ingeleverd. Op de opplakvellen mogen der halve bij de inlevering van de bonnen slechts de vakjes 1 tot en met 9, 11 tot en met 19. 21 tot en met 29 enz. woirden beplakt. Uiteraard mogen op hetzelfde opplakvel geen bonnen voor verschillende artikelen worden geplakt. Voorts moet bij den distributiedienst een schriftelijke verklaring omtrent het ingeleverde aantal bonnen op daartoe bestemde formulieren worden afgelegd. De opplakvellen zijn bij; de distributiediensten ver krijgbaar. De bonnen voor brood en voor eieren, welke de hotels, restaurants e.d. In ontvangst nenreru, dienen niet te worden ingeleverd bij de distributiediensten, maar kunnen, evenais tot dusverre het geval was, rechtstreeks bij den winkelier ter verkrijging van deze artikelen worden ingeleverd. Ter aanvulling van den benoqdigden voorraad eieren zullen de distributiediensten toewijzingen verstrekken. Daartoe leenen zich bij uitstek de twee nieuwste, rijk geïllustreerde Foreholte-boeken Ruim 350 pagina's tekst en 200 schitterende foto-opnamen op kunstdrukpapier Waarlijk! Dit boek draagt bij tot de verdieping der kennis van onze katholieke cultuur! Telkens worden we getroffen door de gedegen kennis en de vurige geloofsliefde van den schrijver, die zoo bij uit stek bevoegd is om dit machtige onderwerp te behandelen. Nederlandsche bewerking door de Benedictijnen v.Egmond VOORWOORD VAN Z. H. EXC. MGR. J. P. HUIBERS, Met 96 grootsche foto-opnamen op kunstdrukpapier en 4 kleuren opnamen. Het boek is zeer royaal en op groot-formaat uitgevoerd. Uit het voorwoord: „Met groote vreugde begroeten wij dit prachtige werk over Lourdes, zoowel om den tekst, die door uiterst bevoegden is samengesteld, als om de schit terende foto's die het werk verluchten." Geeft en vraagt geschenken van cultureele waarde Een advertentie behoeft geen kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper. Rubriceering en gelijkvormige zetwijze. Billijk han- delstarlef. Onze popeletre brandbestrijdings- •rtikelen zijn gebundeld tot een mooi gebonden, geïllustreerd boekje; een practische handleiding, onmisbaar in elke woning in de stad en op het land nni afgehaald f 0.10 I RluO franco per post f 0.12 VerErrgbaar bü den Boekhandel en den Uitgever {Drukkerij „t Kasteel van Aemstel") den vast gestemd. Daarentegen daalden zoowel spoorwegfondsen als fondsen van handelshuizen iets in koers en laatstgenoemde fondsen kondei? geen steun ontleenen aan de nu reeds levendige aankoopen, die in verband met het Kerstfeest worden gedaan. Ook Public Utilities waren ecnïgszins gedrukt. Tijdens het laatste beursuur gingen enkele der behaals koerswinsten geheel of gedeeltelijk verloren. De beurs sloot onregelmatig met over het algemeen fractioneele koersafwijkingen naar beide richtingen. Vandaag werden 749 fondsen verhandeld, 289 daarvan sloten hooger, 245 lager dan Donderdag. De noteeringen der 215 overige fondsen bleven onveranderd. Nov. 29 28 27 Air Reduction Allied Chemical 167 166} 166} American Can Co. 86 f 87 86} Am. c a Foundrv 27} 27} 28} Arperican Radiatoi Am. Rolling Mills 15 15} 15} Am. Smelt Ref. 44} 44} 43} Am. Sugar Refining Am. TeL Tel. 165} 165} 165 Am. Tobacco B. 69 i 69} 69} Am. Waterworks Anaconda Copper 27 26} 26} Atchison Topeke 17 18} 17} Baldwin Locomotive Baltimore Ohic 3} 4 4 Bethlehem Steel 85} 85 84} Canadian Pacific 3 5 3} 3} Comm. Invest. Trust 39 38 38} J. I. Case Company 59 59 59 Chcs. Ohio 41 41 41 Chicago Rock Isl. -Ar -Ar -it Chrysler Motor 75} 75 5 75 Consolid. Edison Co. 21 5 22} 22} Deleware pj Huds. 12} 12} 12} Detroit Edison C. Dupont de Nem. 154 154 154} Eastman Kodak 142} 140} 140 General Electric 32} 32 5 32 General Foods 34} 34} 34} General Motors 49} 49 49} Good Year 17} 17} 17} Hudson Motor 4} 4! 4} Intern. Harvester 54} 54} 54} Int. Merc. Marine 10 9} 9! Intern. Nickel 23 f 25} 25 International Paper Intern. Tel. en Tel 1 |- 2 2 Kennecott Copper 34 34 35 Mack Trucks lncorp. Montgomery Ward 37} 38 37 National Biscuit Co. Nat. City Bank New York Central 13} 13! 13} Norfolk Western North. Am. Aviat 17 f 17 5 17 Nord. Amer. n. a. 16} 16 16} Northern Pacific Packard 3} 3 f 3! Paramount 9 5 9} 9} Pennsylvania 21 22 21 Proctor Chamble Publ. Serv. N. J. 28! 29 30 Pullman Incorporat. Pure Oil Company Radio Corporation 4} 4} 4} Reading Company Rep. Steel 21 I 21 21! Reynolds T obacco P-. 32} 32} 32 5 Sears Roebuck 74} 74} 74} Shell Union Oil 10} 10 9! Socony Vacuum 81 8! 8} Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil ot N.-J. 33} 34} 34} Texas Gulf Sulphur Twent C. Fox Film 5} 5! 5! Union Carb. Garb. 70 71 70 Union Oil of Calif. Union Pacific 75! 78 80} United Aircraft 43} 45} 45 United Corp A. 1} 1 1 i United Fruit Comp. U. S. Ind. Alcohol 21 I 21 21} U. S. Rubber 23} 23} 23} U. S. Steel 66} 67} 66-1 U. S. Steel pref. 128 127} 127} Western Union 20! 20} 20 Westingh. Electric 103! 103 103 Woolworth Building 32} 32} 32} NEW YORK, 29 Nov. Slotkoersen Nov. 29 28 27 Londen 4.03} 4.03 Parijs Amsterdam 1— Berlijn 40.05 40.05 40.05 Brussel Rome 5.05 5.05 5.05 Madrid 9.25 9.25 925 Zwitserland 23.2l 23.21 23.21 Weenen Stockholm 23^85 23.85 23.86 Montreal 86.875 87.00 87.06 B. Aires Papier 29.78 29.78 29.78 B.Aires Markt 23.45 23.45 23.50 Yokohama 23.45 23 45 23.45 29 Nov. 28 Nov. NEW YORK, 29 Nov. 29 Nov. 28 Nov. Katoen Dec. 10.06 10.06 Juli 9.99 9.99 Jan. 9.98- 9.98 Mei 9.76 9.81 Mrt. 10.09- 10.09 Oct. 9.26 9.31 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mrt. 4.05 4.05+ Sept - - Dec. 4.22.+ 4.22+ Dec 6.10 6 18+ Sept. 4 31 4.31 Mrt 6.27+ 6 36 Sept. 4.38- 4.38+ Mei 0.36 6.45 Mei Juli 6.46+ 6.54+ 6.6? Juli Sept 6 55 Suiker Dec. 0.74+ Juli 0 82 0.83} Mrt. 0.76 0.77} Sept. 0.86 0.87 Mei 0.79 0.80} Dec. 0.89 0.90 Mrt. 0.92 0.93 -} Dec. 20.43 20.45 Juli 19.71 19.70 Jan. 20.33 20.38 Sept. 19.60 19.55 Mrt. 20.12 20.10 Oct. 19 55 19.50 Mei 19.92 .9.90 Tin LOCO 50.20 50.30 .crmon 50.15 50.25 29 Nov. 28 Nov. Tarwe 90 dagen 50.10 50.15 CHICAGO, 29 Nov. 29 Nov. 28 Nov. Haver i 89 i f 87-87 83 Dec, 885 Mei 86 f Juli 82 f Maïs Dec. 63 5 63 - - Mei 61 62 Juli 61 f 62}.- Reuzel Dec. Jan. 455 4.75} 4 57 4.75* 29 Nov. 28 Nov. Dec. 3939 Mel 3637 Juli 33 33 Rogge Dec. 43 44 1 Mei 48 48 - Juli 49 i - - 50 Mrt 4.954 4 95* Mei 5 15t 5.17 i t WINNIPEG, 29 Nov. 29 Nov. 28 Nov. Tarwe Gerst Dec. 721 Mel 76 - Juli 78- 72! 76} 78| Dec. Mel Juli 42} 42} 40} 44! 44| 42} Rogge- Lijnzaad Dec 46 Mel 49 Juli Dec Mei Juli i 30 i 34} 1 36 131 5 135} 13' Haver Dec 33 5 Mel 32 33} 33 Juli 31! 34 i In verband met de verantwoordelijkheid, weJ£e de rijksoverheid op de gemeentebesturen heeft gelegd ten aanzien van de verzorging van vluch telingen uit door den oorlog getroffen plaatsen, aldus schrijven B. en W. van Den Haag aan den gemeenteraad, zou de gemeente verplicht kunnen zijn geweest zoodanig in te grijpen in het werk van de Haagsche stichting voor Rot- terdamsche vluchtelingen welke stichting op verzoek van den burgemeester na de oorlogs dagen als zelfstandige instelling deze verzorging met gelden, welke de gemeente ter beschikking had gesteld, op zich had genomen dat de zelfstandigheid der stichting nog slechts in schijn aanwezig zou zijn geweest. Op dien grond hebben B. en W., met instemming van het bestuur der stichting, besloten, om, gerekend te zijn ingegaan 1 November 1940, deze verzorging recht streeks door de gemeente te doen geschieden. B. en W." hebben den wethouder voor Sociale Zaken bereid gevonden de zorg voor de vluch telingen op zich te nemen. Teneinde het beheer der vluchtelingen-tehui zen zoo doeltreffend mogelijk te doen zijn, heb ben zij onder voorzitterschap van genoemden wethouder een commissie van beheer ingesteld, waarin, behalve het lid van den gemeenteraad mej. M. Romme, zitting hebben twee door de genoemde stichting aangewezen personen en eenige directeuren van gemeentelijke diensten en bedrijven, wier medewerking voor de ver zorging van de vluchtelingen dikwijls noodig is, In die commissie hebben thans zitting de wet houder voor Sociale Zaken (voorzitter), mej. M. Romme, lid van den gemeenteraad, de he eren, A. M. Vorstman én jhr. M. van Kamebeek, be stuursleden der Haagsche Stichting voor Rotter- damsche vluchtelingen, de directeuren van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, van den Gemeentelijken Genees kundigen en Gezondheidsdienst, van Gemeente werken en van den Dienst der Stadsontwikke ling en Volkshuisvesting, de directeuren van den Distributiedienst en de chef der afdeeling So ciale Zaken (secretaris). Als algemeen leider der tehuizen hebben B. en W. met ingang van 1 November 1940 aangewezen den heer K. C. W. Rotteveel. De huishoudelijke werkzaamheden in de tehuizen verrichten de vluchtelingen zooveel mogelijk zelf. Aan sommigen hunner wordt daarvoor een vergoeding toegekend. Aan de leiders der tehuizen en a>an de huishoudsters wordt overeenkomstig de ge meentelijke salarisregeling een belooning verleend in verband met de beteekenis van hun werkzaamheden. B. en W. verzoeken den raad, aan een en ander zijn goedkeuring te verleenen. Tenslotte betuigen B. en W. hartelijk dank aan het bestuur van de Haagsche Stichting voor Rotterdamsche vluchtelingen en aan allen, die het bestuur in de afgeloopen moeilijke dagen hebben terzijde gestaan, voor de belangrijke hulp welke zij aan de gemeente voor de verzorging van de vluchtelingen hebben verleend. NIJMEGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen germaansche taal en letteren (Duitsch) mej. J. E. J. Berg (religieuze) uit Malden bij Nijmegen. ROTTERDAM Geslaagd voor het candi- daatsexamen in de economische wetenschappen de heer A. Vos. UTRECHT. Geslaagd voor het theoretisch, tandheelkundig ie gedeelte: L. G. A. Coenen. Voor het theoretisch tandheelkundig 2e gedeel- te: H. Petri. Voor het candidaats sociale geo graphic: H. Straks. Voor het doctoraal klas sieke letteren: mej. A. C. Groot. Voor het taal kundig candidaats indologie: J. A. Hompe. AMSTERDAM. Geslaagd mej. A. M. P. van der Grinten te Middelburg. GRONINGEN. Geslaagd de dames B. Braunius, Ruinen, G. R. Ulebers, Groningen en de heer W. Bakker, Meppel. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor wiskunde L.O.: de heeren E. Diemeer, Amsterdam; W. J. F. Hertoghs, Roosendaal en Nispen, J. va» Nee, Doetinchem; A. A. Roost, Doesburg en J. Teekens, Rotterdam. Koersen voor stortingen op 30 November 1940 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.36, Belga's 30.1432, Zwit- sersche Francs 43.56, Lires 9.87, Deensche kro nen 36.40, Noorsche kronem 42.80, Zweedsche kronen 44.85, Tsjechische kronen (oude schul den) 6.42, Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7 54 Dinar (oude schulden) 3.43, Dinar (nieuwo schulden) 4.23, Turksche ponden 1.4534, Lewa 2.30. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v7 d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. Failliet verklaard: 22 Nov. Nalatenschap van W. H. M. Uilehbroe*, laatstelijk onende te Rotterdam, Henegouwerlaao 38 b. R.c. Mr. A. Muijgen, curator Mr. A. Blom. Rotterdam en Notaris G. J. M. Schoenmaken 27 Nov. A. van der Graaf, den Bosch, Orthei? straat 37. R.c. Mr. A. W. Kiemenhammans, cura tor Mr. F. v. Meerwijk, den Bosch. f„ I C Lammers, Rotterdam, SpoorsUlgel R.c. Mr. J. Overwatcr, curatrice Mevrouw Mr. H P. SonneveldNeijssel, Rotterdam. 28 Nov. D. A. Si/tal, tuinbouwerOudijk g meente Westwoud. R.c. Mr. J. Krabbe, curaw Mr C. Smal, Alkmaar. ,Iooft- A. Abas, wonende te Amsterdam, P.C.Hoyr straat 108. R.c. Mr. P. B. Dijksterhuis, curat Mr. J Th. Stakenburg, Minervalaan 5, Aim1' dam. oidenkamp, voorheen timmermansbaas thans zonder beroep, wonende te Hilvcrsum. r decklaan 18 hs. R.c. Mr. A. C. N. P. Ruys, cure Mr. J. I. O. v. d. Hemel, Koningstraat 46, »llv SU™' w. J. van Dijk, rijwielhandelaar, Doetmchei^ Adelaarstraat no. 8. R.c. Mr. H. R. de Z -, curator Mr. W. B. Heimich. Doesburg, Koepor» straat 20. auto- H. A. van Ewijk, exploitant van een transportbedrijf, Wijchen, Dorp A. 301. RjC. t, H. b: de Zaayer, curator Mr. G. W. C. BV Nijmegen. Lange Bi^rchtstraat 89. T„l/4»>rdofP' De nalatenschap van A. Braam, leider lüS, Burg. van der Valkweg 34. R.c. Mr. A. J- r curator Mr. P. E. Briët, Leiden. Gedeponeerde ultdeelingslijsten: thf* 25 Nov. M. Möring, chauffeur, v.h. de Bin. <of Düsseldorf. Geëindigd door het Xer^in, net. .den der eenige uitdeeïingsUjst. Uitk. 92,163

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2