Wintersche dag op de sportvelden A.D.O. wint met 5 -3 van D. W.S. Tubantia nog een plaats omlaag N.E.C. en Heracles i\ Juliana verliest bij Limburgia V.S.V. loopt weer verder uit De leiders wonnenmaar verschillende van hun belagers kregen de kous op den kop D.H.C. wint, maar Hermes D.V.S. stapt mis winnen De leiders van heden I Italiaansche tennisploeg klopt Zweden Sportsnippers D.O.S. slaat Ajax in de hoofdstad met 2-1 MAANDAG 2 DECEMBER 1940 Nadat de eerste helft van de competitie één regendag uitgezonderd zonder stoornissen is verloopen, heeft Zondag een voorlooper van Koning Winter den voetballers laten zien en voelen, dat zij behalve met de nukken van den heer Plu- vius ook met die van Thialf ernstig rekening hebben te houden. Het was tenminste op de winderige voetbalvelden tamelijk onbehaaglijk en al was het aantal door afkeuringen teleurgestel de voetballers alleen in het Westen nogal, groot, 100% amusement was het verblijf van bijna twee uur op de koude tribunes toch zeker niet. Overigens zijn de verrassende en andere elementen van het voetbalspel bij lange niet stukgevroren. Terwijl de leiders zelf allen hun wedstrijden wisten te winnen, al was het dik wijls op het kantje, moesten verschillende andere kampioens- candidaten capituleeren. De belangrijke wedstrijd in Den Haag tusschen A.D.O. en D.W.S. werd een 53 overwin ning voor de gastheeren. Verder verloren van de leidende ploegen in het Oosten Tubantia, in het Zuiden Juliana en Eindhoven en in het Noorden Leeuwarden, dat door Be Quick met 1 0 werd geslagen. K.F.C.D.H.G. 1—2 Stormvogels't Gooi 32 Hermes D.V.S.D.F.G. 01 FeyenoordSparta 24 A.D.OD.W.S. 53 QuickGo Ahead 3-0 WageningenN.E.C. 13 EnschedeTubantia 41 A.G.O.V.V.Heracles 02 i Ook Eindhoven geklopt De uitval van Keizer doet veel stat, opwaaien tijdens den wedstrijd Ajax—D.O.S. i LimburgiaJuliana 31 N.OA.D.Roermond 20 Longa—B.V.V. 2—1 R.F.C. -V S.V 0—1 Blauw-WitHaarlem 20 AjaxD.O.S. 12 Ondanks het feit dat DWS in zijn wedstrijd tegen ADO meer doelpunten scoorde, dan in zijn vorige wedstrijden, hebben de Amsterdam mers toch in de Hagenaars hun meerderen moeten erkennen. Tegen de drie doelpunten van de Amsterdammers konden de Hagenaars er namelijk 5 stellen, zoodat zij dezen wedstrijd met behoorlijk verschil uit het vuur sleepten. DHC won in Koog van KPC eveneens, al was het dan wel heel op het nippertje (1—2), doch Hermes DVS, waarvan juist den laatsten tijd zooveel goeds werd verteld, stelde wel zeer te leur door nu op eigen bodem met 10 van DFC te verliezen. De Rotterdamsche derby SpartaFeyenoord was ditmaal met 42 voor de bewoners van Spangen. Stormvogels zond, als verwacht, het Gooi met een 32 nederlaag naar Hilversum terug. DHC ADO DWS Stormvogels Hennes DVS DPC Sparta Feyenoord *t Gooi KFC 10 6 9 6 9 10 9 9 9 9 9 9 5 5 4 4 3 3 2 3 2 2 1 2 2 1 1 2 1 15 29—17 1 14 24—15 12 11— 9 11 17—17 10 20—14 10 16—12 7 20—17 7 16—21 6 11—18 0 0 9 0 7—31 Met de 21 overwinning op de hekkensluiters mocht D.H.C. stellig tevreden zijn, want de thuisclub verdiende voor haar spel en volhou den tot het einde wel een gelijk spel. Door de hardheid van het veld maakte de bal vaak vreemde capriolen en was het raadzaam het leder zooveel mogelijk ineens te spelen. K.F.C. wist hiervan beter te profiteeren dan de Delf tenaren, die het spel bovendien veel te kort hielden. De opnieuw gewijzigde ploeg van KF.C. voldeed wel aan de verwachtingen. Kort na de hervatting kreeg K.F.C. reeds een paar kansen. Toen De Boer na vijf minuten was doorgebro ken gaf hij den bal op het juiste moment aan De Bast, die K.F.C. de leiding bezorgde (10). In de tweede helft wierp D.H.C. zich energiek op den aanval, waardoor een opeenhooping voor het K.F.C.-doel ontstond. Eerst tegen het einde gelukte het Schreuder met een kopbal de par tijen op gelijken voet te brengen, terwijl enkele oogenblikken later Arendse uit een schermut seling scoorde (12). De thuisclub had twee nieuwelingen in haar gelederen, n.l. Zwemmer als linkshalf en Wa genaar als midvoor. 't Gooi was evenmin volle dig en miste o.a. Cregten. Er was nog maar kort gsepeeld, toen Van Opbergen zijn kans kreeg en deze onberispelijk benutte (fo). Slecht plaatsen was'aan de orde van den dag en daar ook het enthousiasme ontbrak, viel er wei- hig te genieten. Na een kwartier zette Van Dam voor en Schoorl deed de rest (20). Het Gooi bleef het antwoord niet schuldig, want twee minuten later doelpuntte Kreuning (21). Dit tegenpunt prikkelde de Stormvogels blijk baar. Na een half uur bracht Schoorl den stand °P 31, waarmede ook de rust inging. Na de hervatting had Beugelaar al spoedig succes (32)Toen kwam de spanning er weer flink in. Het Gooi speelde nu beter dan voor de rust, doch verdere resultaten werden niet moer verkregen. Op het door de vorst moeilijk bespeelbare terrein, heeft D.F.C. in de eerste helft goed voetbal gespeeld, dat technisch op hooger peil stond dan Hermes D.V.S. liet zien. De door Punt en Mijnders geleide aanvallen van D.F.C. waren steeds gevaarlijk. Zoo schoot Punt na een uitval van Mijnders uit diens tactisch aan gegeven bal hard op deel. Dank zij Beuns vin gertoppen werd de bal nog tegen de lat gewipt. Kort voor de rust ontstond het eenige doelpunt van den wedsrijd, toen Punt mooi een vrijen schop nam en den bal tot twee keer toe werd In tegenwoordigheid van den Zweedschen ko ning is de Italiaansche tennisploeg er in ge slaagd den Zweden een 3—2-nederlaag toe te brengen, ingeschoten. De eerste maal stopte Beun, doch den tweeden keer was het Th. Janse, die met de handen den bal uit het doel hield. Punt schoot uit den strafschop onfeilbaar in (01). De tweede helft was minder interessant, om dat D.F.C. zich bepaalde tot verdedigen. Er werd niet meer gedoelpunt. Een mooie zege voor Sparta, die het zeker heeft verdiend. Gedurende den geheelen wed strijd heeft het in hoog tempo gespeeld. Er werd vlot gecombineerd en goed geplaatst. Er was een kwartier gespeeld toen Feyenoord met een keurig schot van den rechtsbuiten Benz op een voorzet van Linssen het eerste doelpunt maakte. Kort voor de rust bracht Den Boer den stand op gelijken voet (11). Een fraai doelpunt maakte deze speler na de rust toen hij den bal, juist voordat Visser hem grijpen zou, achterom haalde en zoo, met den rug naar het doel staande, scoorde (12). Enkele oogenblikken later verhoogde Sparta den voorsprong. Duyts had het leder ver in het doelgebied gezet. De bal zou evenwel uitgeloopen zijn, als Weber niet was toegesneld en het leder met een forschen trap in het ■doel had geplaatst (13). Feyenoord liep niet lang daarna den achterstand gedeel telijk in door goed samenspel tusschen Vente en De Vroet, dat de laatste met een keurig ge richt schot besloot (23). Ten slotte maakte Den Boer met een kopbal uit een voorzet van Weber het vierde doelpunt (24). A.D.O. kwam met een invaller voor den spil Van Kampen, die vervangen was door den jeug digen v. d. Berg. Deze was goed berekend voor zijn taak en hij trad zoowel aanvallend als ver dedigend op den voorgrond. Het veld was door de nachtvorst zeer glad en de spelers ondervon den hier kennelijk de nadeelen van. Na een kwartier spelen heeft A.D.O. reeds succes. Uit een corner komt de bal weer bij Neuteboom, die andermaal voorzet. Vreken schiet tegen de lat en dan deponeert Eversteyn den terugspringenden bal in het net (1—0). Het valt op, dat er in de verdediging van D.W.S. iets hapert. Caldenhove, die den geheelen wed strijd zeer slecht was, moest meermalen Van Stokken te hulp snellen, die veel moeite had met de snelle voorhoede van de* gastheeren. Vijf mi nuten later is het weer Eversteyn, die uit een schermutseling zeer scherp langs keeper Klein het leer in de touwen jaagt (2—0). D.W.S. kan het goede spel maar niet ontplooien. Alleen de vleugel DragerSlot maakt hierop een uitzon dering. A.D.O. is nu zoo goed op dreef, dat West hoven even later zelfs 'n derde doelpunt maakt. Scheidsrechter Van Moorsel had echter bui tenspel geconstateerd, zoodat dit doelpunt werd geannuleerd. Dan weet D.WS. het eerste tegen punt te maken. Dijkstra schiet van korten af stand schuin op het doel, Koek aarzelt even en e1-1. Van Stokken Slot profiteert daarvan (21). Even voor rust wordt zelfs de gelijkmaker gescoord. Drager maakt zich goed vrij en tikt dan den bal door naar Grifhorst, die Koek het nakijken geeft (22). A.D.O. trekt direct daarop weer ten aanval. Neuteboom geeft weer een van die af gemeten passes naar Eversteyn, die tactisch doorgeeft naar Westhoven, die onhoudbaar scoort (32). Direct na de rust gaat Drager er tusschenuit. Hij schiet op doel en Koek trapt grandioos over den bal heen (33). Even later maakt keeper Klein ook een blunder. Neuteboom schiet zacht op doel en Klein valt over het leer heen (43). Het tempo en de spanning hebben thans het hoogtepunt bereikt. D.W.S. wordt hoe langer hoe meer op zijn helft teruggedreven, doordat het plaatsen bij de gasten zeer slecht verzorgd is. De achterhoede van de Amsterdammers staat raar te schutteren, waar nog bijkomt, dat Caldenhove en Van Stokken elkaar, bij het doorvoeren van de off-side-regel, niet begrij pen. Hierdoor kan Westhoven makkelijk den stand op 53 brengen. Dans om den bal" voor het Haarlem-doel tijdens den wedstrijd Blauw WitHaarlem (Foto Pax-Hoi'and) In het Oosten is Tubantia na zijn duikeling van de vorige week, toen het de tweede plaats moest opgeven, weer een plaatsje lager gezon ken. De Hengeloërs konden den moeilijken uit wedstrijd tegen Enschede, zooals wel verwacht werd, niet tot een goed einde brengen en ver loren zelfs met de overtuigende cijfers 41. De andere leiders deden het beter. N.E. C. behaal de bij Wageninigen een fraaie 31-zege, terwijl Heracles bij A. G. O.V.V. met 2—0 een altijd nog lastige klip omzeilde. Goed werk deed ook Enschedesche Boys, dat 'Hengelo in eigen om geving met 42 sloeg, zoodat de beide Enschede sche clubs ditmaal een duidelijke meerderheid over de Hengelosohe hebben gedemonstreerd. rige week niet doubleeren. Met 30 wist Quick de winst voor zich te behouden. N. E.C. 10 7 3 0 17 3014 Heracles 10 6 3 1 15 29— 9 Enschede 10 5 3 2 13 25—18 Tubantia 10 4 4 2 12 24—18 Wageningen 10 4 1 5 9 24—21 Ensohed. Boys 10 4 1 5 9 10—30 Quick 9 3 2 4 8 13—18 Hengelo 9 3 0 6 6 20—29 Go Ahead 10 3 0 7 6 15—25 A. G. O. V. V. 10 1 1 8 3 6—23 Op het gladde veld was het moeilijk werken, daar de bal veel effect had. De Quickers wisten zich het best aan te passen. Rees na 10 mi nuten wist Engelsman de score te openen, toen hij den uitvallenden De Roo kalm passeerde. (10). Hierdoor aangemoedigd speelden de rood-zwarten enthousiast verder, maar de De venter verdediging was op haar post en wist de vaak verrassende aanvallen der Nijmeegsche voorhoede onschadelijk te maken. Tien minuten voor de rust kwamen de gastheeren nogmaals onstuimig opzetten, Engelsman plaatste den bal voor de voeten van Jansen, die inschoot. (20). In de tweede helft wisten de gasten, opge stuwd door de middenlinie, waarin Roelofs hard werkte en uitblonk, een kwartier lang de meer deren te blijven, maar toen kwam Quick weder in het offensief en bleef dit tot 't einde. Na ongeveer een half uur spelens wist Jansen den voorsprong opnieuw tes vergrooten met een keu rig schot. (30) en Go Ahead speelde nu een verloren wedsrtijd. N.E.C. heeft 1 invaller voor Hoeboer, terwijl Wlageningen volledig is. De eerste aanvallen zijn voor Wageningen en Jansen in het N.E.C.-doel moet al dadelijk handelend optreden om onheil te voorkomen. Ook aan den anderen kant tipt Van Eist een schot van Ten Velde over de lat. Na een half uur spelen zet Lodesteyn scherp voor en Ten Velde schiet in (01). Met dezen stand komt de rust. Na rust zit Wageningen direct voor het N.E.C.-doel en heeft na vijf mi nuten succes als Zittersteyn met een hard schot in den hoek doelpunt (11). Wageningen blijft sterker, doch bij een plotselingen uitval van N.E.C. kopt Spierenburg in, hetgeen hij vijf minuten voor tijd herhaalt en de overwinning van N.E.C. veilig stelt. Direct was de thuisclub gevaarlijk in den aanval en na 10 minuten spelen had ten Duis succes, toen hij een goed aangegeven bal van Möhring onhoudbaar inschoot (10). Een goed schot van Kasper wist Krüger fraai te stoppen, terwijl Pieters een schot van van Raalte uit den hoek moest grabbelen. Na een Ensehede- overwicht kreeg Tubantia in het middenveld een vrijen trap te nemen, waaruit van Raalte den Sportclub-doelman passeerde. (11). Direct na de hervatting redde Stegehuis op de lijn, terwijl ten Duis een vrijen trap hoog over schoot. Hierna kwam de thuisclub geweldig opzetten. De sterke Tubantia-verdediging werd telkens gepasseerd. Uit één dezer aanvallen Schoot Kasper fraai in, terwijl ten Duis er op zijn ééntje 31 van maakte. Toen ten Duis den bal goed naar rechts plaatste, gaf Koens een fraaien voorzet, waaruit Gerritsen den bal voor de vierde maal langs Krüger werkte (41) De wedstrijd had een voor AGOW zeer de- primeerenden aanvang. Terwijl de achterhoede op het beijzelde, gladde veld zeer onwennig stond te schutteren, zigzagde de snelle Hera- cles-voorhoede er door heen en met een zuiver geplaatst schot besloot Veldhuis den aanval. (0—1). Na dit doelpunt herstelde de achterhoe de zich en in het verdere gedeelte van den wedstrijd demonstreerde men een subliem ver dedigend spel, waarop tal van fraaie Heracles- aanvallen te pletter liepen. De tweede helft was een corpie van de eerste. Voortdurend was de thuisclub in de minder heid en na een kwartier scoorde van Veen op fraaie wijze na goed individueel spel het twee de doelpunt. Hiermede was de overwinning een feit, want het was voor een ieder duidelijk dat de machtelooze AGOVV-voorhoede bovendien nog slecht gesteund door de middenline, het niet tot doelpunten zou brengen In het Zuiden is het voor P. S. V. min of meer een feestdag geweest. Op de eerste plaats won nen de Fhilipsmenschen zelf met 2—1 den thuiswedstrijd tegen Willem n en vervolgens sneuvelden hun beide belangrijkste concurren ten van het oogenblik. Juliana leed een ver rassende 3—1 -nederlaag bij Limburgia en Eind hoven trok, gelijk we wel vreesden, in Maas tricht tegen M. V. V. met dezelfde cijfers aan het kortste eind. Dat beteekende een paar plaatsen promotie voor Noad en N. A. C. DeTil- burgers klommen van de vierde naar de tweede plaats door een 20-zege op Roermond, terwijl N. A. C. mee omhoog ging d. m. v. een 3-1- (Foto Bax-Holiandj mond. Longa boekte in Tilburg een verdienste- lijke 31-overwinning op B. V.V P. S. V. 11 9 1 1 19 38—11 Noad 11 7 1 3 15 21- -20 N.A. C. 10 5 4 14 17- - 9 Juliana 10 6 2 2 14 34—18 Eindhoven 11 6 2 3 14 29—21 Longa 11 5 3 3 13 27- -20 M. V. V. 11 4 4 3 12 21- -15 B. V. V. 11 4 1 6 9 18- -22 Helmond 11 2 3 6 7 12- -27 Willem n 10 1 2 7 4 15- -25 Roermond 10 1 2 7 4 11—40 Limburgia 11 1 1 9 3 12—27 De eerste aanvallen kwamen van den kant van Juliana, doch de Limburgia-defensie bleek in goede conditie te zijn en bleef meester van 't terrein. De thuisclub werkte zich dan los en ondernam verschillende gevaarlijke aanvallen en na achttien minuten spelens slaagde Eggels erin Limburgia de leiding te geven (10). De gasten lieten zich door dezen tegenslag niet van de wijs brengen eé vielen heftig aan, waar door de Limburgia-verdediging meer dan eens in groote moeilijkheden kwam te verkeeren. Doch Meurders in het Limburgia-doel zorgde ervoor, dat Limburgia haar voorsprong behield. Zelfs slaagde Limburgia er kort voor de rust nog in door toedoen van Opdebeke den stand op 20 te brengen. In de tweede helft nam Limburgia aanstonds het initiatief, zoodat de Juliana-defensie alle zeilen moest bijzetten om erger te voorkomen. Bepaald pech hadden de gasten toen Jo Von- denhoff tegen de lat schoot. Hieruit vatten de thuisspelers weer moed om Juliana op hun beurt op de proef te stellen. De uitvallen waren inderdaad niet zonder gevaar en bij een dezer bracht Eggels den stand op 30. Dit werd Juliana al te bar en na eenige vergeefsche po gingen verkleinde Vroomen met een hoog schot, dat Meurders volkomen verraste, den achter stand (31). Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarbij het spel geruimen tijd gelijk tegen elkaar op ging. Bij Roermond vielen rechtsback Huizen en de keeper Bongaerts het meest op door hun solide werk, terwijl de N.O.A.D.-keeper Jansen gelegenheid kreeg om zijn capaciteiten te too- nen. Uit een paar snelle doorbraken heeft N.O. A.D. de twee doelpunten gescoord. Voor de rust maakte Engel gebruik van een misverstand tusschen Neelen en Keeper Bongaerts. (10). Na de rust is het spelbeeld nagenoeg niet ge wijzigd. Tien minuten voor het einde passeer4 de N.O.A.D.-rechtsbuiten Louer de geheele Roermondverdediging, hij zet scherp voor en Weijtjens maakt kalm 2—0. Aan beide zijden worden nog eenige aanvallen ondernomen doch in den stand komt geen verandering meer. Longa is vanaf den aftrap in de meerderheid maar kan dit niet in doelpunten uitdrukken. B.V.V. brengt het maar sporadisch tot een be hoorlijke aanval. De rust gaat in met blanken stand. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel beeld maar dan begint B.V.V. feller op den bal te zitten. De Longaverdediging moet in actie komen en Mes toont zich van zijn beste kant. B.V.V. heeft het eerst succes als een goed schot van Donhuijzen achter Mes in het net verdwijnt 01. Acht minuten later brengt Simons uit een voorzet van Sterke de partijen op gelijken voet 11. Er wordt aan beide zijden hard ge werkt voor het winnende punt. De wedstrijd wordt forsch. Longa heeft vijf minuten voor het einde de voldoening dat het harde werken wordt beloond als een vrije schop door De Jong met keurig effect in B.V.V.'s doel wordt gedepo neerd 2—1. Nadat kort geleden René Lacoste als leider van de Fransche tennissport aangewezen werd, wordt thans officieel medegedeeld, dat dr. Louis Zwahlen met het toezicht op de Fran sche Wielrenunie is belast. De landenvoetbalwedstrijd ItaliëHongarije eindigde in een gelijk spel (11). De ontmoe ting werd door ruim 40.000 toeschouwers bij gewoond. De tafeltenniswedstrijd tusschen Hongarije en Duitschland eindigde in een 54-overwinning voor Hongarije. In afdeeling II is VSV nog steeds ongesla gen. Weliswaar hadden de Velsenaren een hee- ien toer om in Rotterdam RFC te bedwingen, maar ten slotte bleven ze toch met 10 in de meerderheid. Daarenboven geviel het, dat Haarlem in Amsterdam tegen Blauw Wit met 20 in het zand of liever in het ijs beet, zoo dat de leiders zoo zoetjes aan een even onge naakbare positie gaan innemen als Blauw Wit in de eerste competitiehelft van het vorig jaar Voor een heel aardige prestatie zorgde DOS, dat in Amsterdam met 21 van Ajax won en daarmede een goede kans op de derde plaats maakt. Xerxes—CVV werd afgelast. VSV 9 9 0 0 18 27— 9 Haarlem 10 7 0 3 14 26—15 Ajax 11 5 2 4 12 31—21 DOS 9 5 1 3 11 23—25 Blauw Wit 10 3 3 4 9 13—12 Xerxes 8 3 2 3 8 18—13 HBS 10 3 2 5 8 29—25 VUC 8 2 1 5 5 16—26 RFC 10 2 1 7 5 18—37 CW 9 1 2 6 4 12—31 trapte Doering den bal in het net (9—1). Na de rust was VSV in de uitvoering van het veldspel een tikje beter, hoewel dat niet in doelpunten tot uitdrukking kwam. Van der Lugt loerde wel op een kansje, doch Blaauboer van RFC volgde hem als een schaduw. RFC hield tot aan het einde toe dapper vol, wat het echter ook probeerde, niets gelukte. Verrassend was het aanvalsspel van RFC en de verdediging van VSV, waarin de interna tional De Vries als stopper een groote rol speel de, moest herhaaldelijk geducht op haar telen passen. Wanneer Kouwenberg en Griesen wat beter geschoten hadden, zou de thuiscub dezen wedstrijd niet verloren hebben. Even voor rust passeerde Van der Lugt naar Doering, de RFC- doelinan Hulsche liep uit, maar over diens hoofd In de eerste helft van den wedstrijd Blauw- WitHaarlem was heel goed te zien, welke van de beide clubs de hoogste plaats op de ranglijst bezette. Haarlem, dat nog steeds zonder Van der Hulst moest uitkomen, speelde technisch en tactisch namelijk stukken beter dan zijn gast heeren, wier verdediging aan de snelle en han dige aanvalsspelers der rood-blauwen de han den vol had. Toch waren het juist de Amster dammers, die scoorden, toen v. Nol tien minuten na den aanvang, een mooien voorzet van Han- nema achter den Haarlemschen doelman knikte (10). Ook nadien bleven de gasten het beste spelen, maar toen Blauw-Wit zich even voor rust aan den zwaren druk had ontworsteld, was de stand nog steeds 10. In de tweede helft had Haarlem over het al gemeen niet meer zoo bar veel te vertellen. Nu waren de gastheeren het meest in den aan val en werd Ferwerda vrijwel niet meer be dreigd. Ongeveer 25 minuten na de hervatting gingen de kansen van Haarlem definitief in rook op, toen Hannema en Van Nol hun spel letje van de eerste helft op precies dezelfde wijze aan den anderen kant herhaalden (20). Haarlem zette toen nog eens alles op alles maar 't gelukte niet de kansen te doen keeren. Wilders kopte een uit' 'n corner ingezetten bal van de doellijn weg en de daarna onmiddellijk weer hard ingeschoten kogel beukte de paal. Zoo won Blauw-Wit, overigens niet onverdiend, in een wedstrijd, welke, ondanks de gladheid van het veld, het aanzien wel waard was. De helft van de competitie 1S40—'41 is voorbij. Zoo hier en daar moet een enkele club haar laatsten wedstrijd van de eerste helft nog spelen, müar over het algemeen zijn de ploegen alweer bezig om de concur renten, die zij in het begin al ontmoetten, voor de tweede maal te bekamven. Nu er in de nationale en internationale sportwe reld berekkelijk weinig van zoo groot be lang te melden is, dat vrij er een'babbeltje over zouden willen houden, kunnen we niets beters doen dan eens te zien, welke moegen thans aan het hoofd van hun al- deeling gaan, vrie zooal de gegadigden zijn den desbetref f enden kampioenstitel. In het algemeen genomen is dit spoedig ge zegd. Het zijn weer dezelfde clubs die ook vroeger de belangrijkste rollen speelden, uitgezonderd een tweetal jongere ploegen en wel in afd. I het Delftsrhe D.H.C. en in afd. V Leeuwarden. Beginnen we, zooals ook de bond offi cieel begint, in het Westen. In afd. I gaat dus D.H.C. aan den kop. Dit leiderschap is eemgszins betrekkelijk, omdat de Delftena ren één wedstrijd meer speelden dan A.D.O., dat slechts één punt bij de groen-zwarten ten achter is. Er zijn dan ooic organen, die A.D.O. als de ploeg met de minste verlies- punten aan den kop zetten. Met hetzelfde recht kan men echter ook beweren, dat D.H.C. meer winstpunten verzamelde en dat A.D.O., hoewel het een redelijke kans heeft om hooger te komen, eerst nog maar moet zien, dat het die twee punten inderdaad ook in de wacht sleept. Hoe men de beide clubs tegenover elkaar zet is dus zuiver een kwestie van appreciatie en het lijkt ons dan ook niet noodig daarover te gaan debattee- ren. In ieder geval blijkt dus dat A.D.O.. een goede gewoonte getrouw, weer een woordje meespreekt in den strijd om de leiding. De rood-groene Hagenaars beschikken niet over een uitgesproken kampioensploeg maar van D.W.S., dat intusschen weer wat is afgezakt, en van D.H.C. kan men het zelfde zeggen De blauw-zwarten zijn te weinig productief om met kop en schouders boven hun tegenstanders uit te steken, terwijl D.H.C., dat hoofdzakelijk uit jonge krachten bestaat, nog veel te leer en heeft, aleer het een ploeg is, die men als Ajax, Feijenoord e.a. in hun beste jaren, als ge- doodverfden kampioen kan aanwijzen. In't kort komt het hierop neer. dat de drie ge noemde clubs elkaar in kracht niet zoo heel veel ontloopen. D.W.S. heeft de kracht van zijn uitstekende verdediging uitgezonderd in den wedstrijd van gisteren! A.D.O. het verrassende element van zijn snellen en doortastend opereerenden aanval en D.H.C. het élan van zijn jonge geestdriftige ploeg, die met haar niets ontziend enthousiasme, gepaard aan een zeer behoorlijk kwantum techniek, een geducht woordje in den strijd om den af deeling stitel meespreekt. En ge zien het programma dat de drie clubs nog moeten spelen, zijn de kansen van den een zeker niet minden dan die van beide andere. In de andere Westelijke afdeeling is V.S.V., dat eveneens de laatste jaren sterk op den voorgrond treedt, al een heel eind op weg om kampioen te worden. De Velsenaren die nog één wedstrijd minder speelden dan nummer twee, Haarlem, staan nu reeds vier punten op dezen rivaal voor, zoodat het er alleszins naar uitziet, dat het dit maal een grootsch seizoen wordt voor de makkers van Michel en de Vries, die bo vendien in hun eerste negen wedstrijden nog geen enkel punt versveidpn. In het Oosten gaat de strijd tusschen de oudgedienden N.E.C., Heracles, Enschede en Tubantia. De beide laatste ploegen staan met een achterstand van resp. vier en vijf punten op de leiders op het tweede plan, terunjl Heracles op N.E.C. slechts twee punten achter is. Overigens weigeren de Nijmegenaren hardnekkig hun kleinen voorsprong prijs te geven. Zij hebben tot op heden in de wedstrijden die zij speelden en daar waren vrij moeilijke bij nog niet verloren en we vermoeden zoo dat He racles niet veel punten meer verspelen mag, wanneer het ook in de tweede helft van de competitie zoo kort achter de lei ders wil blijven aanwandelen, of hen mo gelijk inhalen. Enschede en Tubantia moe ten maar afwachten of ze ook nog eens aan bod komen. In het Zuiden is P.S.V. weer eens de best geplaatste club Juist dezen Zondag zagen de Philipsmenschen hun positie zeer be langrijk verbeterd en met hun voorsprong van vièr punten op de naaste concurren ten maken zij weer een goede kans op den titel, temeer daar deze concurrenten elkaar onderling menig punt ontnemen. Mochten de P.S.V.-ers er eventueel nog over denken, wat meer punten te verspelen, dan krijgen ook Noad, N.A.C., Juliana en Eindhoven weer een kansje, maar eerlijk gezegd ge- looven we niet dat het nog zoover zal ko men. In het Noorden is er ditmaal een felle strijd tusschen de hoofdsteden van de beide Noordelijke provincies. Be Quick schijnt zijn ouden vorm weer zoo'n beetje te hebben teruggevonden en heeft momenteel de lei ding, op twee punten gevolgd wanneer het zijn achterstalligen wedstrijd wint worden het erzelfs vier door zijn ook weer in hoogere regionen vertoevenden stadgenoot Velocitas. Daarachter volgt met weer één punt achterstand Leeuwarden, dat weliswaar een aanslag op de superiori teit der Groningsche ploegen beraamt, maar er na een goed begin toch niet in ge slaagd is, zich aan den kop te handhaven. En hoewel de Friezen als tegenstanders niet zijn te onderschatten, gelooven we toch niet meer, dat zij nog aan de leiding zul len komen. In ieder geval is er over het algemeen nog spanning te over. Zooals gezegd zijn er afdeelingen, waar de strijd langzaam maar zeker zijn beslissing nadert, doch elders zijn er -nog mogelijkheden genoeg. Hopen we als steeds, dat die ploegen den eere- palm zullen wegdragen, welke hem in het algemeen ook het meest verdienen. Aanvankelijk namen de Amsterdammers het initiatief tot den aanval, waarbij de Utrecht- sche verdediging alles op alles moest zetten om een succesvolle doorbraak te voorkomen. Toch duurde het nog ongeveer een half uur. voordat Ajax de leiding nam, hetgeen hoofdzakelijk het gevolg was van een blunder van den DOS-doel- man Van Baggum, die een vrij gemakkelijk schot van Fischer, dat geheel van den rechter vleugel af op het Utrechtsche doel gelost werd, verkeerd beoordeelde (10). Na de rust waren het de Utrechtenaren, die het initiatief van de Amsterdammers overna men. Een snelle aanval over den linkervleugel, waar Van Leur niet onverdienstelijk werkte, bracht den bal in de nabijheid van Dumortier. die, onvoldoende gedekt, deze kans goed benutte en scoorde (1—1). Dit succes moedigde de gas ten aan, het verkregen overwicht niet meer prijs te geven. Goed doorzetten van Van Leur leverde het tweede doelpunt op voor DOS. Op nieuw was het Dumortier, die met een harden schuiver doelman Keizer geen kans gaf (1—2).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 9