Hoog water te Rotterdam I Diergaarde Blijdorp te Rotterdam „NOORD-BRABAND" _r ELECTR, BRANDHOUTZAGERIJ FR' DE CLERCQ VAN LENNEP Laat Uw eigen dagblad de overbrenger zijn van Uw beste wenschen voor 1941 Verduistering Patentenwet te wachten Tn Wijzigingen bij Britsche marineleiding? Verplichte inlevering van slachtvee Stad en omgeving maken spannende uren door Nieuwe opperbevelhebber der Japansche vloot Shlikan Bewaart uw kolen als goud stookt eeu mengsel van kolen en hout hetzij dennen, eik ol berk, prima verkrijgbaar bij Be Clereq Weldadigheid naar Vermogen BRAZILlë EN HET KRUISER-GEVECHT VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 7 DECEMBER 1340 - AVONDBLAD LEVENSVERZEKERING 1843 WAALWIJK 1843 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVONDEDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNEbi AD, HAARLEM VIER EN ZESTICSTE JAARGANG No. 22742 De Engelsch-Argentijnsche handelsbesprekingen Autobus in botsing met militairen auto JV Bescherming van tuinbouw en bloemkweekerij Auto tegen tram gereden Zes gewonden te Delft Nationale commissie tegen het Alcoholisme Vonnissen door Fransch militair gerechtshof Honda Japansch ambassa deur te Nanking Maarschalk Pétain overhandigde te Clermont-Ferrand aan een der Fransche eere-afdeelingen een vaandel. De maarsc halk kust de trophee. (Foto WcltbildJ Oeneraal Franco woonde persoonlijk de dag van het overlijden van Primo de Woordiyers der regeering, van het leger herdenking bij op den vierden verlaar- Rivera. Franco begeeft zich met vertegen en van de Phalanx naar de bijeenkomst (Foto Weltbild) De Riviera-hal is heden geopend UW CADEAU t 12.50 Directeur van Fransch film wezen benoemd Presidentswisseling te Rioni CANADEESCH PARLEMENT VERDAAGD GEMENGD BRANDHOUTƒ4.— per 100 K.G. SOENDAPLEIN 5 - HAARLEM TELEFOON 10677 en 25424 RT ONTfcT nieuwe gracht 114 Kabelverbindingen Londen New York gestagneerd Verplaatst naar Groote Markt no, 2 Haarlem DENKT AAN ONZE GEZINNEN!!! DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN 1941 JAM'Alti He± is nu eenmaal onmogelijk om op één dag al Uw vrienden, bekenden, zakenrelaties enz. mei een welgemeenden handdruk een zalig en voorspoedig Nieuwjaar toe ie wenschen. Daarom adviseeren wij U: doe hei op een een voudiger en ioch even doelmatige manier, n.l. door middel van een Nieuwjaarsadver- ieniie in Uw eigen dagblad. Tegen bescheiden vergoeding zijn wij gaarne de overbrengers van Uw besie wenschen. Voor hei opnemen van 'n Nieuwjaarsannonce berekenen wij slechts f©.60 bij een grooiie van 5 regels,- iedere regel meer 12 cent. Ook onze agenien en bezorgers nemen gaarne Uw ie plaatsen Nieuwjaarswensch aan. Mogen wij op spoedige inzending van Uw annonce rekenen DE ADMINISTRATIE NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ter regelmatige voorziening van vleesch Leveringsbewijzen VEILINGEN IN HET WESTLAND NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct, tngez. mededeelingen 50 cent; idem op psg. èên 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voot prijzen der „Omroepers" zie de rubriek Rotterdam en omgeving hebben Vrijdag avond eenige spannende uren doorgemaakt ten gevolge van het hooge water, dat, op gezweept door den zwaren storm, eenige stadswijken bedreigde. Om half elf deden alarmeerende berichten de ronde, dat het water de kruin van den dijk, waarlangs de Hoogstraat is gebouwd, had bereikt en om elf uur liep de geheele binnenstad onder. Dit laatste was echter van weinig beteekenis, daar de binnenstad wegens de gebeurtenis sen in Mei geheel is ontruimd. Alle kelders liepen onder water. Erger was, dat het verkeer tusschen de beide Maasoevers werd verbroken, doordat de straten hi de binnenstad blank stonden en het in de duisternis levensgevaarlijk was, er doorheen te waden. De bewoners van de stadswijk Kralingen wer den omstreeks 11 uur opgeschrikt door het lui den van de noodklok, welke slechts in beweging komt, wanneer het water een stand van drie me ter zestig Rottepeil heeft bereikt. De peilschaal Wees reeds 3.62 M. aan en derhalve achtte men het raadzaam behalve tot het luiden van de klok, ook tot het oproepen van het z.g. dijkleger, dat bij dijkbreuk in moet grijpen, over te gaan. Ver scheidene gemeentediensten werden eveneens, Wegens het overstroomingsgevaar voor Kralin- Sen, in gereedheid gehouden. Om half 12 meldde het hoogheemraadschap Schieland, dat het water niet meer steeg en weinige minuten daarna kon men val constatee- ren, zoodat het gevaar voor Kralingen was ge- Weken. Ook op den linker Maasoever heeft men last van het hooge water gehad en werden eenige straten overstroomd, waarbij kelders onder liepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Hier en daar is schade aangericht. TOKIO, 7 Dec. (D.N.B.) Het keizerlijke hoofdkwartier maakt de benoeming bekend van vice-admiraal Isjiro Hosokaja tot op perbevelhebber van de Japansche marine strijdkrachten in de Midden-Chineesche wateren als opvolger van vice-admiraal Ta- nimoto, die ingedeeld wordt bij den genera- len staf. BUENOS AIRES, 7 Dec. (D.N.B.) Sir Gran ville Gibson, lid der onder leiding van Lord TViliingdpn staande handelsmissie, die thans in Argentinië vertoeft, heeft gisteren de vol gende opzienbarende verklaring afgelegd: „Het is mogelijk, dat onze Argentijnsche vrien den wenschen, dat wij die goederen zullen op- hemen, welke als gevolg van onze blokkade niet nieer aan Europa geleverd worden. U zult het mij stellig niet euvel duiden, wanneer ik daar op antwoord, dat wij het thans niet zouden durven en niet kunnen, geld uit te geven voor dingen die op het oogenblik voor ons overbodig zijn. Elke beschikbare penny moeten wij uit sluitend gebruiken om den oorlog voort te zetten." Hoe onder dergelijke omstandigheden het goederenverkeer tusschen Engeland en Argen tinië bevorderd moet worden, waartoe de En- gelsche missie officieel naar Argentinië is ge- bomen, daarover zweeg Sir Gibson. NEW YORK 7 Dec. (D.N_B.). Te Lancaster (Californië) zijn bij een botsing tusschen een militairen vrachtauto en een autobus met school kinderen, drie soldaten gedood. Drie andere sol daten en dertien kinderen werden gewond. Zonsondergang 7 Dec. 17.29 Zonsopgang 8 Dec. 9.36 7 Dee. Maanopkomst 14.20 ondergang 1.40 Zonsondergang 8 Dec. 17.28 Zonsopgang 9 Dec. 9.37 8 Dec. Maanopkomst 14.42 ondergang 2.39 Naar wij vernemen, is binnenkort de af kondiging te wachten van een Patentenwet, welke nieuwe vindingen in den land- en tuinbouw zal beschermen. Deze wet zal van toepassing zijn op de boomen- en bloemen- kweekerijen. Daarbij zal niet alleen het telen van speciale zaden in bescherming worden genomen, maar ook elk ander cul tuurproduct, dat de kweeker zal weten te brengen. Zooals bekend, waren de voorbereidende maatregelen voor de invoering van deze wet reeds geruimen tijd getroffen, daar een dringende behoefte bestond aan bescherming van hetgeen werd bereikt bij de veredeling van cultuurgewassen. In het buitenland bestond een zoodanige bescherming reeds lang. Zaterdagmorgen te kwart over tien is op de Westvest te Delit een vrachtauto in volle vaart tegen een stilstaande tram gereden. Het voorbalcon van de tram werd totaal ingedrukt. Er stonden behaive de bestuurder vier personen op het voorbalcon. Zij allen werden min of meer gewond. De bestuurder van den vracht auto was er het ergste aan toe. De spoedig aanwezige politieauto heeft de gewonden naar een ziekenhuis vervoerd. De tramwagen is naar de remise gesleept. De Nationale commissie tegen het Alcoholisme verzond een dezer dagen een adres aan de waar nemende secretarissen-generaal van de departe menten van Binnenlandsche Zaken en Sociale Zaken, waarin werd aangedrongen op maat regelen, teneinde te komen tot een voor alle gemeenten geldend tapv'erbod of tot de invoering van een zeer vervroegd sluitingsuur van de vergunnings- en verlofslokaliteiten. GENèVE, 6 Dec. (D.N.B.)Uit Vichy wordt gemeld dat het militaire gerechtshof te Cler mont-Ferrand den gewezen onderstaatssecretaris Pierre Vienot veroordeeld heeft tot acht jaar gevangenisstraf onder aftrek van preventief, voorts tot verlies van zijn militairen rang en zijn burgerrechten* voor den tijd van twintig jaar. Viénot had zich aan boord van het vluch- telingenschip Massigli begeven, ofschoon hij als kapitein, die onder de militaire autoriteiten stond, daartoe van zijn meerderen geen toestem ming had ontvangen. Viénot is wegens desertie veroordeeld, evenals de oud-minister van On derwijs Jean Zay, die door hetzelfde militaire gerechtshof tot levenslange verbanning is ver oordeeld. Het verschil fn de strafmaat is door het gerechtshof daarmede gemotiveerd, dat Viénot in den wereldoorlog driemaal gewond en tweemaal onderscheiden werd, hetgeen als ver zachtende omstandigheid werd aangemerkt. TOKIO, 7 Dec. (Domèi). Koemataro Honda, de vroegere ambassadeur in Duitschland, is be noemd tot ambassadeur bij de nationale Chinee- sche regeering te Nanking. Hiermede zijn for meel de betrekkingen hersteld, welke in 1937 ver broken werden. Honda, die 70 jaar oud is, komt hiermede na een rustperiode van vijftien jaar weer in den actieven diplomatieken dienst. De Riviera-hal van de Diergaarde Blijdorp te Rotterdam, die uniek in Europa is, is he denmiddag onder groote belangstelling van vele autoriteiten en genoodigden in gebruik genomen. Zondagmiddag wordt deze hal voor het publiek opengesteld. Hiermede is het tweede gedeelte van deze dier gaarde gereed gekomen. Het omvat het geheele zuidelijke gedeelte van den tuin, met de monu mentale entrée, de inrijhekken en loketten. Ter cene zijde hiervan ligt het administratiegebouw ter andere zijde de speelplaats met het z.g. kin derhuis. Dit gedeelte bevat verder de roofdieren terrassen het bruine beren-terras 't service cen trum, de nachtstallen voor de kameelachtigen, de runderen en de antilopen en als middelpunt het Riviera-complex. In de zuidelijke punt be vindt zich het voor het publiek niet toegankelijke gedeelte, waarin de dienstgebouwen, quarantai nestallen, werkplaatsen en kweekkassen zijn on dergebracht. De terrassen voor de leeuwen en de tijgers zijn naar het zuiden gekeerd. Over een diepe acht meter breede gracht en een betonnen muurtje, met tegels afgedekt, hebben de bezoekers vrij uitzicht op de ruimten waar de groote roofdieren zich in het voorjaar zullen ophouden. Langs het buiten- en binnenterras voor de kleine beren, komt men in het hoofdgebouw, ontworpen door ir. S. van Ravesteyn, waarvan de groote Riviera-hal een imposanten indruk maakt. Deze hal, die oorspronkelijk als winter tuin gedacht was, heeft een oppervlakte van circa 1400 M2 en een gemiddelde hoogte van 13 M. In de ronde kap, die gedeeltelijk uit .glas ver vaardigd is, zijn duizenden electrische lampen, alsmede eenige neonverlichtingslijnen aange bracht, die een overvloed van licht zullen ver spreiden, wanneer eenmaal ook des avonds deze hal in gebruik kan worden genomen. In totaal zijn er circa 1600 lichtpunten ge deeltelijk gloeilampen, gedeeltelijk kwikdamp lampen, waardoor ook bij avond het licht voor de planten zoo gunstig mogelijk zal zijn. In de hal, door den hortulanus G. Schoonderbeek aan gelegd, ziet men langs de wanden rabatten met camelia's en bloeiende erica's; in het middenge deelte treft men honderden azalea's, bougain- villa's, kalanchoes, mimosa's en andere planten aan, die aan het geheel een kleurig effect geven. De noordelijke wand van de hal wordt voort gezet in het café-complex waar een ruim in de hal uitgebouwd podium, terzijde waarvan nog twee wat hooger gelegen podia zijn aangebracht, gelegenheid tot rusten bieden. Ook in de hal zelf is een groot aantal zitjes aangebracht. Het ligt in de bedoeling, het podium ook te bezigen voor het geven van concerten, dans- en kleinkunst- uitvoeringen. Aan de eischen der acoustiek is hierbij tegemoet gekomen. Voorts is er een foyer en zijn er vestiaires in gericht. In het café-gedeelte met de binnenterassen vindt men ook een z.g. snelbuffet. Als deco ratie is hier een mozaiektableau aangebracht Gedurende de zomerdagen zal men van af de terrassen een mooi uitzicht over het terrein hebben. Van de Riviera-hal uit komt men rechts in den vleugel, waar reptielen en tropische plan ten zijn ondergebracht. Als afscheiding tus schen bezoekers en dieren zijn bij de slangen en hagedissenkooien. alsmede bij de krokodil- lenbassins, wanden van metaal en glas aange bracht. De zuidelijke kasafdeeling bevat den prachti- gen Victoria Regia-vijver, alsmede de tallooze orchideeën, waaronder cypripediums, cyttleya's concydiums, enz. Voorts is er een rijke kas plantencollectie, waaronder bek.erpla.nten. Ver der is er een z.g. droge afdeeling, welke talrijke succulenten bevat. Overgaande naar den linkervleugel van het gebouwencomplex, komen de beide ruimten, waar voorloopig de ara's en kakatoes zijn gehuisvest; een dubbele glaswand zorgt er voor, dat het gekrijsch dezer dieren niet tot de Ri' viera doordringt. Toch heeft men van daar uit het gezicht op het bonte kleurenspel van het pluimage der vogels. Door een glaswand, die de doorgang aan de zijde van het nijl- paardenverblijf afsluit, bespeurt men reeds de omtrekken van het bassin, waarin de nieuwe bewoners nog wat onwennig zijn en slechts* nu en dan gedeeltelijk uit het water te voorschijn komen. Ter zijde van deze dieren vindt men de kooien van de olifanten en den neushoorn. Het apenverblijf bevindt zich in de zuidelijke helft van den westelijken vleugel; daarin zullen binnenkort nog een of meer klimrekken of schommels worden aangebracht; de verblijven van de menschapen worden voorzien van ta feltjes en stoelen, waaraan deze dieren hun maaltijden kunnen gebruiken. Des zomers kun nen ze op ruime en zonnige buitenterrassen spelen. Allen, die aan de totstandkoming van dit gedeelte van de Diergaarde medewerkten, heb ben het hunne bijgedragen om deze Rivierahal dit imposante aanzicht te geven. Ten slotte kan nog worden gemeld, dat tij - aens de Kerstweek het Nederlandsch sympho- nie-orkest, gevormd door werklooze musici met het Nederlandsch ballet, te zamen 150 man sterk, in de groote zaal zullen optreden. Hqt is te verwachten, dat de Diergaarde-Blijdorp in den ruimsten zin des woord een cultureel centrum van de Maasstad zal worden. GENèVE, 6 Dec. (D.N.B.). Tot directeur van het gisteren opgerichte organisatie comité van de Fransche filmindustrie is Raoul Ploquin benoemd. Hij is vele jaren vertegenwoordiger van de Tobis te Parijs geweest. Naar verder in goed ingelichte kringen te Vichy verluidt, staat bij het Opperste Gerechts hof te Riom een presidentswisseling voor de deur. De huidige president, Caous, zal vervan gen worden door den rechter van het Hof van Cassatie, Emile Lagaröe, die vandaag tot presi dent van dit Hof is benoemd. Naar verluidt, is het ontslag van Caous een gevolg van meenings- verschillen, die gerezen zijn tusschen hem en den minister van Justitie, Alibert, nopens de techniek der procesvoering te Riom. De Temps meent vandaag te kunnen aanne men, dat het proces van Riom naar alle waar schijnlijkheid in de eerste dagen van Januari zal beginnen. NEW YORK, 7 Dec. (D.N.B.). Het Ca- nadeesche parlement is volgens een bericht uit Ottawa tot 17 Februari verdaagd. In dringende gevallen kan het elk oogenblik bijeengeroepen worden. Het Canadeesche Lagerhuis heeft Vrijdag, naar de Canadeesche minister van Financiën, Ilsley, volgens een bericht uit Ottawa meedeelde, besloten tot belastingverhoogingen op nieuwe auto's, radiotoestellen, gramofoons, electr. ap paraten en fototoestellen. De verhoogingen tre den 9 December in werking. Controleert zelf het gewicht op onze bestelwagens. HEDEN NOG VRIJ! V R IJ Stookt met HOUT al is het nog zoo koud Beuken, Eiken, Iepen, Popels en Dennenblokken voor kachel, haard en een speciale afme ting voor Centrale Verwarming. Gemengde blokken pl.m. 20 c.M. 40. per ton. Eiken talhout circa 60 ton voor centrale verwarming en blokken a 25. per ton en een 30.000 stuks takkenbossen a 8 cent. Te vervoegen bij Telefoon 20826 - Haarlem Alsook Kadijk 15 Heemstede en Nassaulaan 5862 - Haarlem Telef. 10757 HAAST U! Telef. 10757 NEW YORK, 7 Dec. (D.N.B.) Bepaalde tee kenen duiden erop, dat er binnenkort in de opperste leiding van de Vritscbe marine dras tische veranderingen zullen komen, meldt dc Londensche correspondent van Unitea Press. Het zeegevecht tusschen een Duitschen en eer, Britschen hulpkruiser in aen Atlantischen Oceaan heeft opnieuw het vraagstuk op den vcorgrord geplaatst, dat Engeland de Duitscne oorlogvoering ter zee ontgroeid is. Er gaan steeds meer stemmen op, die* Sir Dudley Pound door een eneiviekeren jongeren man vervangen wenschen te zien. De correspondent steunt daarbij cp uiteenzettingen van de News Chro nicle, volgens welke eenige bekwame marine officieren scherpe critiek oefenen op de onge wijzigde, ouderwetsche en gebrekkige bestrijding van het gevaar ter zee door de Britsche ad miraliteit. Vele officieren meenen dat het dc hoogste ti)d is dat Pound aftreedt. Ook eenige parlements leden huldigen deze opvatting. Alle kabelvcrbindingen tusschen Londen en de Ver. Staten zijn kort na het begin der Duitse tie luchtaanvallen van Vrijdagavond gestagneerd. De verbindincen waren drie uur later nog niet hersteld. Telefoon no. 11855 Postgiro no. 212793 RIO DE JANEIRO, 6 Dec. (D.N.B.) Het be richt omtrent de zware beschadiging van den Engelschen hulpkruiser Carnarvon Castle, die zooals men weet den aanval op de Brazi- liaansche kustboot Itape heeft gepleegd, door een Duitschen hulpkruiser in het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan heeft in Brazilië buitengewoon diepen indruk gemaakt. De avondbladen van de Braziliaansche hoofdstad hebben het bericht zwaar opgewerkt. De Argentijnsche ambassadeur te Rio, La- bougle, die tevens vertegenwoordiger van Argen tinië in de pan-Amerikaansche neutraliteits- commissie is, heeft omtrent het Itape-incident verklaard: ..Brazilië kan op Argentinië rekenen, welke houding Brazilië ook zal aannemen." La- bougie wees er op, dat met het oog op de moei lijkheden van den overzeeschen handel als ge volg van den oorlog de inter-Amerikaansche handel bijzondere beteekenis heeft. „Daarom," zoo zeide hij, „is de kustvaart van vitaal belang voor de Amerikaansche landen, daar zij draag ster van den inter-Amerikaanschen handel is. De kustvaart en de inter-Amerikaansche han del mogen niet gehinderd worden door inmen ging van mogendheden buiten ons continent." 1 Het Rijksbureau voor voedselvoorziening in Oorlogstijd deelt mede: Tengevolge van de vrees voor een even- tueele vordering is het aanbod van slacht vee in dc laatste weken zoodanig terugge- loopen, dat het noodzakelijk is, maatregelen te nemen om een regelmatige vleeschvoor- ziening te verzekeren. Daartoe zal aan de houders van rundvee de verplichting worden opgelegd om door bemiddeling van een handelaar volgens on- derstaande schaal rundvee voor slachtdoel- cinden aan te bieden. Aanvankelijk zal bij de vaststelling van het aantal stuks vee, dat iedere veehouder moet aanbieden, uitsluitend worden uitgegaan van het aantal stuks melk- en kalfkoeien, mestvee en stieren van één jaar en ouder, dat volgens de gegevens, vermeld op de registratiekaart, in November in zijn bezit was. Deze regeling zal van kracht zijn tot 28 Februari 1941. Daarna zal een definitieve regeling worden ingevoerd waarbij tevens rekening wordt gehouden met den aard van het bedrijf en met het aantal dieren, dat in de periode van 25 November tot 28 Februari geleverd is. Onder de aan te bieden dieren vallen niet kalveren, rundvee met een levend gewicht van minder dan 400 K.G. en wrakke dieren. Wel zullen deze dieren ook in het vervolg worden af genomen. Kennelijk drachtige dieren worden niet overgenomen. Voor de periode, welke loopt tot 28 Februari 1941, moeten de navolgende aantallen geleverd worden Door veehouders met: 59 runderen 1 rund. 1014 nmderen 2 runderen. 1519 runderen 3 runderen. 2024 runderen 4 runderen. 2529 runderen 5 ïunderen. Meer dan 29 runderen per 5 runderen of ge deelte daarvan telkens 1 rund meer. Veehouders, die meer dan één rund moeten aanbieden, moeten de helft van het aantal ge leverd hebben voor 20 Januari 1941. Bij oneven aantallen moet daarbij naar boven worden af gerond, zoodat van drie runderen vóór dezen datum twee runderen moeten zijn geleverd; van vijf runderen vóór dezen datum drie runderen enz. De veehouders met minder dan vijf run deren worden voor de eerste periode vrijgesteld, hetgeen uit den aard der zaak niet insluit, dat zulks ook voor de volgende periode het geval zal zijn. Met leveringen boven het aantal, in het hiervoren aangegeven schema genoemd, zal bij de definitieve regeling rekening werden gehou den. Ten bewijze dat de levering heeft plaats ge vonden zullen de veehouders b,j ae landbouw crisis-organisaties de afrekeningen der Neder- landsche Veehouderijcentrale moeten inleveren. Afrekeningen van vee, geleverd op of na 25 No vember, dienen overeenkomstig hetgeen daarom trent reeds eerder is gepubliceerd als bewijs dat levering heeft plaats gevonden, mits het vee aan de bovenvermelde eischen heeft voldaan. Voor vee, dat op of na 25 November 1940 voor uitvoer geleverd is, zullen door de Nederland- sche Veehouderijcentrale leveringsbewijzen wor den afgegeven. Deze leveringsbewijzen hebben dezelfde waarde als de afrekeningsbswijzen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de thans geldende prijzen voor slachtvee in geen geval verhoogd zuilen worden boven de thans geldende schaal, daar er een rege ling is getroffen, dat nu al het slachtvee bij de centrale moet worden aangeboden. Een stipte uitvoering van dit leveringsplan is noodzakelijk, om het economisch gebruik van de aanwezige voedermiddelen voor de melkver- zorging in de wintermaanden te verzekeren en om in de voorjaarsmaanden, als er weer voer be schikbaar is. den veestapel te kunnen sparen. Door het opheffen van de teeltregeling en het niet bestemmen voor de slacht ven vrou welijke graskalveren is de mogelijkheid- ge schapen, om in het algemeen den veestapel op peil te houden door toevoeging van jongvee. Naar wij vernemen, zal in de komende weken alléén op Dinsdag en Vrijdag in het Westland worden geveild. Deze beperking moet worden opgelegd om benzine te sparen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1