Beursoverzicht m I BEURS VAN AMSTERDAM SAMBO DE OLIFANT Md m&ad urn dm da Welke bonnen zijn geldig? GRU' TTERS WAREN: MAANDAG 9 DECEMBER 1940 Misbruik van kommervolle omstandigheden gemaakt Twee gebroeders in hooger beroep dezelfde straf opgelegd DIEFSTALLEN TE DELFT OPGEHELDERD Spoorwegarbeider aangehouden De Gaulle, Catroux e. a. verliezen nationaliteit Bélin over beroepsorganisatie Geen onderhandelingen T sjoengkingLonden Britsche schepen op den Oceaan aangevallen Houtarbeiders staken in Noordwest-Amerika Organisatie voor hulp aan Europeesche landen Onder leiding van Hoover Geen torpedojagers naar Mexico in ruil voor steunpunten Besprekingen van Argentinië met Uruguay uitgesteld Aanvankelijk vast, later luiere en afwisselende markt In het „Haus des Deutschen Handworksis de Kersttentoonstelling van den „Reichsstand des Deutschen Handwerks" geopend. Een kostbare collectie ceramiek Verder verloop Vrijgesproken MAANDAG 9 DECEMBER 1940 1 -fr Herleefde liefde? De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde onlangs twee gebroeders, reap. 50 en 46 jaar cud, ieder tot een jaar gevangenisstraf De jongste van het tweetal, C. R. uit Over- schie, was in het teein van Juni bij een in woonster van Schiedam gekomen, die in de krant een advertentie had geplaatst, waarbij zij inlichtingen verzocht omtrent de verblijfplaats van haar man, dienstplichtig korporaal in het Nederlandsehe leger, van wien zij na half Mei niets meer had vernomen. Met de mededeehng, dat hij zelf een zoon in het leger had, die toen in Duitschland zou vertoeven en dat zijn an dere zoon gesneuveld was, was C. R. het Schte- damsche vrouwtje komen vertellen, dat hij haar man wel zou weten op te sporen, doch dan moest hij zelf eerst een behoorlijk boerenpak hebben om erop uit te gaan. De jonge vrouw overhandigde den bezoeker ƒ6.— bij wijze van voorloopige betaling, doch later bleek haar, dat het heele verhaal was ge fantaseerd en dat de bezoeker een valschsn naam had opgegeven. Op 7 Juni, enkele dagen na het eerstbedoel de bezoek doch voordat gebleken was, dat C. R. een valsche voorstelling van zaken had gegeven was de broeder P. R. ten huize van de moeder van den vermisten korporaal ge komen met een z.g. opdracht van zijn broer C. R. Daar de moeder niet thuis was, deed hij aan een van de huisgenooten een verhaal, 'dat hier op neerkwam, dat men hem een donker pak moest meegeven en dat het een zaak van leven en dood was. Tntusschen kreeg P. R. het ge- wenschte costuum, waartoe hij een koffertje bij zich had, niet mee. Men vertrouwde bij deze familie de zaak al niet meer. Na veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf kwamen beide verdachten in hooger beroep. De advocaat-generaal mr. Polman vroeg ver oordeeling van C. R. tot een jaar en zes maan den en ten aanzien van P. R. concludeerde hij tot bevestiging van het vonnis. Het Haagsche Hof wees thans arrest, waarbij beide vonnissen van de rechtbank te Rotter dam werden bevestigd. Den laatsten tijd kwamen herhaaldelijk bij de directie der Nederlandsehe Spoorwegen uit Delft klachten binnen van winkeliers, die zen dingen van grossiers verwachtten, die per spoor waren verzonden en die niet werden ontvangen. De politie te Delft zette in samenwerking met enkele leden van het spoorwegpersoneel een val op. Nauwkeurig kon de recherche den gang van zaken in de gebouwen van het spoorwegem placement volgen en tenslotte viel de verden king op den spoorwegarbeider v. d. B., wonende te Delft. Rechercheurs gingen eens een kijkje nemen in de woning van v. d. B. en deden een verras sende ontdekking. De volgende, van diefstal af komstige artikelen werden in de woning aange troffen: ham. koffie, thee, tabak, veel sigaren, ongeveer 3000 sigaretten, pakken vet, cacao en doozen margarine. Bovendien bleek, dat v. d. B. een geheime bergplaats had onder den vloer van een goederenloods. Ais hij 's avonds alleen in de loods was, haalde hij, gebruikmakend van de duisternis, diverse goederen naar binnen Later bracht hij ze naar zijn woning over. Ook in de bergplaats onder den vloer werden door de recherche tal van goederen en veel leege coozen, waarvan de inhoud reeds naar het ma gazijn was overgebracht, aangetroffen. V. d. B. is gearresteerd en op het hoofdbureau van politie ingesloten. GENÊVE, 9 Dec. (D. N.B.) Het communi qué, dat uitgegeven is ten aanzien van den Zaterdag gehouden ministerraad, zoo wordt uit Vichy gemeld, deelt mede dat vice-president Laval een exposé heeft gegeven van verschil lende problemen, die in de vergadering zijn besproken. De minister van Justitie, Alibert, heeft vervolgens de namen van personen me degedeeld, die van de Fransche nationaliteit vervallen zijn verklaard. Het zijn: generaal d:- Gaulle, generaal Catroux, generaal ie Gentil- homme, kol. Larminat, de vroegere afgevaar digde Pierre Olievier-Lapie en de chef-secre taris van den aanleg van bruggen en wegen Anthoine. De minister voor de industrieele productie, Bélin, heeft, naar het communiqué verder me dedeelt, zijn wetsontwerp op de beroepsorgani satie in groote lijnen uiteengezet. Hij verklaar de, dat met het oog op het beiang der materie geen sprake kan zijn van een totale en defi nitieve regeling. De beroepsorganisatie voor onderstelt een nieuwe moraaJ evenals de in standhouding van een corporatieve orde, die in staat is zich in een grondwet te voegen. Het communiqué besluit met de mededeeling, dat tot secretaris-generaal voor de inlichtingen is benoemd Pierre Cathala. Zijn opvolger als se cretaris-generaal der P. T. T. wordt later aan gewezen. TSJOENGKING, 9 Dec. (D. N. B.) De woordvoerder van het ministerie van Buiten- landsche Z ken heeft verklaard, dat het be richt over onderhandelingen van de Chineesche regeering met den Britschen ambassadeur over een geheim militair verdrag eiken grondslag mist. Dergelijke onderhandelingen tusschen China en Groot-Brittannië worden niet ge voerd. NEW YORK, 9 Dec. (D.N.B.). Het radio station Mackay heeft noodseinen opgevangen van het s.s. Empire Jaguar en van het in En- gelschen dienst varende Noorsche tankschip Midlesfjord. Beide schepen gaven te kennen, dat zij in den Atlantischen Oceaan ten westen van Afrika waren aangevallen. NEW YORK. 9 Dec. (D.N.B.) De steking Aer hnutarbeiders in Noordwest Amerika is thans overgeslagen naar den staat Oregon. In Portland is een groote noutzagerij stopgezet De arbeiders in nog vier andere ondernemin gen hebben besloten Maandag in staking te gaan. In totaal staken op het oqgenblik 12.000 houthakkers en arbeiders in houtzaagtabrie ken. NEW YORK, 9 Dec. (D.N.B.) Door 144 voor aanstaande Amerikaansche burgers werd een organisatie opgericht, waarvan oud-president Hoover eerevoorzitter is. Deze organisatie wil het plan van Hoover steunen om Nederland, België, Finland, Noorwegen en Polen behulpzaam .te zijn bij de levensmiddelenvoorziening. De organisatie zou er eerst naar willen streven een Engelsche en Duitsche samenwerking met een neutrale hulp organisatie te bewerkstelligen. WASHINGTON, 9 Dec. (D.N.B.). Een be richt, volgens hetwelk de Vereenigde Staten torpedobootjagers zouden leveren aan Mexico in ruil voor steunpunten is door den minister van Buitenlandsche Zaken. Huil. volkomen tegengesproken. Deze verklaarde uitdrukkelijk dat het bericht van iederen grond ontbloot is. MONTEVIDEO, 9 Dec, (D. N. B.> De ontmoeting t-usschen de ministers van Buiten landsche Zaken van Argentinië en Uruguay is wegens lichte ongesteldheid van den Argen'jjn- schen minister tot Donderdag as. uitgesteld AMSTERDAM, 9 December 1940 Bij de opgaande koersbeweging van scheep- vaartaandeelen en culturen en den bevredigen den ondertoon elders ter beurze in de afgeloo- pen week, bleef de Amerikaansche afdeeling min of meer op,den achtergrond. Dit wekte zeker geen verwondering, aangezien .Amerikaan sche shares ten onzent, wanneer men den dol lar op 1.88 3/8 berekent, zich reeds lang boven New Yorksche pariteit bewegen en men in ver band hiermede zich in zijn operaties beperkt, althans voorzichtiger te werk gaat. Bovendien ging van Wallstreet in den loop der vorige week geen stimulans uit, hetgeen een reden te meer was ten onzent, een meer afwachtende houding aan te nemen! Zaterdag j.l. heeft ter New Yorksche beurze na de lichte koersafbrokkeling van vorige dagen een herstel kunnen baanbreken, zoodat op zijn minst genomen, een bevredigende ondertoon vandaag ten onzent voor Amerikaansche shares verwacht kon worden. Bepaalde factoren, waar om Wallstreet- tot herstel kwam, werden niet genoemd, maar men mag wel aannemen, dat ditmaal de as. verhoogde belastingen van min der invloed zijn geweest en hierdoor de gun stige bedrijfsontwikkeling in de gelegenheid kwam, meer tot uiting te komen, dan op vorige dagen het geval is geweest. De Staalprcduc- tie in het Pittsburgh-district handhaafd zich op het hooge peil van 98 pCt. der capaciteit. De invloed van de betere houding van Wail- street bleef vandaag op onze beurs niet achter wege. De Amerikaansche afdeeling kenmerkte zich door een vastere stemming, waarbij Steels een verbetering te zien gaven van circa- 1 >A en Bethi. Steel van 1%1dollar. Republic Steel kon a dollar monteeren. Koperfondsen lieten zich niet onbetuigd en boekten voor Anaconda Copper een avans van dollar, terwijl Kennecott monteerde. 1 De belangstelling voor andere shares was min der groot maar was na den ondertoon voor Car- foundry, General Motors, Vliegtuigaandeelen, alsmede Utilities in sympathie met Wallstreet vaster. Spoorwegshares waren vast, voorname lijk Pennsylvanias, die 1 a 1% dollar hooger werden verhandeld. De locale markt was weer gunstig, hier en daar zelfs zeer gunstig gedisponeerd wegens ken nelijke belangstelling van het publiek. Scheepvaartaandeelen traden hierbij meer bij zonder op den voorgrond. Scheepv. Unie was goed gevraagd en zette de stijging van Zaterdag j.l. met 4 a 6 pet. voort. Booten werden bij eerste transacties 3M a 4 hooger verhandeld. Holl. Amerika kon l'A a 2V4 verbeteren en Java- China-Japan Lijn 2 a 3 pet. De handel was aan vankelijk vrfj levendig. Op de Petroleumafdeeling ontmoette Konink lijke Olie vraag, waardoor het fonds 5*4 hooger opende. Hierna trad echter weer een reactie in wegens het afnemen van de belangstelling. Shell Union en Tidewater konden fractioneel in koers verbeteren. In den Suikerhoek was de handel kalm, maai kon toch H.V.A. 34 pCt. hoogere prijzen be dingen. Vorstenlanden bewoog zich om en na bij de prijzen van Zaterdag j.l. De Rubbermarkt was weer zeer vast voor Amsterdam Rubber, welk fonds aanstonds een stijging insloeg van 6 a 7 pCt. De handel wfc echter niet levendig en in andere soorten werd voorloopig niets ondernomen. Van Tabakken kon Senembah wegens her nieuwde vraag 2 a 3 pCt. verbeteren en liep - X (Foto Weltbild) Deli Batavia 2 3 pCt. op. Oude Deli bleef meer op den achtergrond. In den hoek der binnenlandsche industrieelen liep Unilever wegens lichte vraag circa 2 pCt. op. Aku toonde weinig verandering, terwijl Phi- lipslampen 1 a 2 pCt. hoogere prijzen bedongen. Op de obligatiemarkt was de stemming voor Nederlandsehe Staatsfondsen kalm. De 33% 1938 boekte weer een reactie van circa pet. Bij verder verloop was op verschillende pun ten een winstaanbod aan de markt waardoor een reactie niet achterwege bleef. Er volgde hierna weer gedeeltelijk herstel, waarna de stemming een weinig afwisselend was. Koninklijke Ölie liep 1 a 2 terug, herstelde weer maar brokkelde weer iets af. Van Suikeraandeelen gaf H.VA-. 2 a 3 prijs, trok weer aan, waarna een nieuwe reactie volg de. Van Rubberaandeelen liep A'dam Rubber 1 h 2 terug. De markt behield echter een vasten ondertoon. Tabakken konden voor Oude Deli iets ver beteren, terwijl Senembah 1 3 steeg. Het fonds liep echter hierna weer 1 2 J4 terug. Van Scheepv.aandeelen brokkelden Scheepv Unie 1 a 2 pot. af, Booten 1 a 1%, Japanlyn 1 a 1>4 en Vaarten circa 1 pet. Unilever gaf ruim 1 pet. prijs om weer ge deeltelijk te herstellen. Aku liep 1 a 1/ terug, Pihilipslampen vaster, maar later ook iets luier. Van beleggingen kon 33 V? pet. Nederl. 1938 gedeeltelijk herstellen. Duitsche obligaties had den een zwakkeren ondertoon, terwijl de han del weer beperkt bleef. Prolongatie 2*/, pet. De rechtbank te Middelburg had P. Th. V tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens meineed. Verdachte zou in een strafzaak betreffende een vechtpartij te Hansweert jaren geleden alf getuige onder eede een valsche verklaring heb ben afgelegd. Hij achtte zich echter onschuldig en kwam daarom in hooger beroep. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Het Haagscne Hof, thans arrest wijzende, achtte het in de dagvaarding ten laste gelegde niet bewezen en sprak den ver dachte vrij. Vorige Slotk. Staatsleeningen 4% Nederl. 1940 II 96 3% Nederl. 1896—05 78 3—3 J4 Nederl. 1938 85 i 2% N.W Schuld 68 3% Indië 1937 86 5% Youngleen 1940 Banken Koloniale Bank 1?5 Ned. Ind Handelsb133 Cert. Handel-Mij'22 Industrieën Unilever 131 Calve Delft 82 Alg Kunstzijde 116 J Van Berkei's Pat. 46 Philips 2)1* Ned. Ford 322 Fokker 180 Industrieën Buitenland Anaconda 29 Kennecott 3g Bethlehem Steel 83 U S Steel 68 Rep Steel 25 Intern Nickel 28 N. Am. Aviation 18 Am. Car Foundry 33 j. General Motors 54} Am Enka 46 Petroleum Kon. Olie 271 Continental Oil 21 Shell Union Oil 2-^- Onderhands- en executiekoers Slotk. Heden 96* 78 i 85 i 68 86* 190 135 123 131 83 «15 1 46 213* 323 182 3C-& 38 84* 70* 25* 28 18* 34* 54* 46* 274 21 12! Tidewater Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. I. C. O Intercontin Rubber Scheepvaart Java Chin. Japan Holland—Amerika Lijn Kon. Ned Stoomb Scheepvaart-Unie Rott. Lloyd St. Mij. Nederland Suiker H V A Jav. Cultuur 286 N I. S. Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Spoorwegen Illinois Cert New York Cert Pennsylvania 25 f South South Pac Railw Vorige Slotk. Slotk. Heden njt il* 287 292 205 215 211 2 2 .32 i35 116} 119* 178 180 5! 5* 159 160* 124* I2d 6! i 124 81 184 50 152 |56 158 459 418 286 287 274 279 132* 132 200 202* 279 ^80 63* 64 214* 217* 11 11 16 6 25* 26 '1 5 15* t ex dividenc t ex dividend Wat keken de moeders van Flip en Jan verschrikt, toen hun zoons door de politie werden thuisgebracht. Nog erger werd hun schrik, toen ze de vreemde ooren van hun jongens zagen. En de jongens jammerden maar: „Alleen Sambo kan ons beter maken en we weten niet waar hjj is.' Op een draf ging het nu naar den dokter, die er ook al niets van begreep. En toen de jongens vertelden, dat ze de dieren- taal goed konden verstaan, toen snapte de dokter er heelemaal niets van. „Ik zal jullie een drankje geven," zei hij, „maar lk weet niet of het helpen zal." Geert Jonkman keek om naar de vocxr die hij ploegde. Allesbehalve recht! constateerde hij ontevreden bij zichzelf. Dat kwam er van, wan neer je niet op je werk lette en niets deed dan piekeren. Want met zijn gedachten was Geert in het geheel niet bij de voren die zijn ploeg in den zwaren, goeden grond trok, maar bij den tijd, die nu reeds enkele maanden achter hem lag: zijn diensttijd. En minder piekerde hij over den dienst dan over Els, het meisje dat hij in z*jn laatste garnizoensplaats had leeren kennen. Els! Hy zag nog hoe zij naast hem liep. Hij voelde nog haar arm om den zijne. Hij beleefde alles nog, de heerlijke avon den, die zij te zamen door brachten en de verlofdagen, die ook voor haar waren, omdat hij toch geen ouders meer had, die naar hem verlangden. Maar nu was dat reeds lang achter den rug. Dien laatsten avond herinnerde hij zich nog het best van allen. De demobilisatie was afge kondigd. Zij waren samen opgewandeld naar een stille plek. Daar had hij het haar gezegd: „Els, ik ga weg enik kom.... niet meer terug. Kijk me niet 200 aan, Els. Ik zal je alles zeggen, want ik wil eerlijk zijn. Ik ben boeren knecht en kan, je nu niets bieden. Misschien heb ik over drie, vier jaar genoeg geld bijeen- gespaard om een klein, knus boerderijtje te koopen. Maar dat duurt nog zoo lang. Te lang voor jou, Elsje. Ik wil niet, dat jij al dien tijd op mij wacht. Er zijn er hier in de stad nog zooveel, die jou graag willen hebben, en je mag hen niet voorbijgaan voor mij, die r.og jaren afhankelijk ben. Daarom ga ik weg, Els, en lk kom niet meer terug. Ik zeg niet, dat ik niet van je houdt, maar wij moeten elkaar verge ten. Dat is het beste voor ons beiden." Ze had hem aangekeken en er waren tranen over haar wangen gegleden. En hij, de soldaat, had ook in zijn ooghoeken moeten wrijven om zichzelf meester te blijven. Ze had niets gezegd. Zwijgend waren ze teruggegaan naar de stad. Hij had haar thuisgebracht en bij het afscheid het laatste, definitieve, herinnerde hij zich bitter hadden zij elkaar nog eenmaal ge kust. Toen was alles, ajles uit. Geert trok een voor door het land, en nog een. Dan was hij klaar. Met het paard ging hij naar de boerderij, om zijn middagboterham te halen. De boerin had een nieuwtje: Gerrit Jagers bad bij het ploegen een trap van het paard gekregen; met een gebroken rib had men hem gevonden toen hij niet op tijd thuis was gekomen. Geert luisterde nauwelijks. Hij kende Jagers wel; het was de knecht van de Vreehoef, aan den anderen kant van het dorp; ze speel den wel eens een partij biljart, wanneer c*i toevallig samen in de Gouden Zwaan waren. Nadat hij gegeten had ging Geert Jonkman weer het veld op. Er moest nog veel gedaan worden en de baas stond er op, dat net goed gebeurde! Daarin was hij niet malsch, hetgeen echter goed gemaakt werd door het weekloon, Jat niet karig was, evenmin als de kost, die de vrouw opschepte. Het was in den vooravond, toen Teuntje. het zoontje van den boer, het veld opkwam. „Geert, daar is iemand voor je. De baas zegt. dat je er voor vandaag maar moet ophouden met werken. Loop jij maar naar de boerderij toe, dan zorg ik wel voor het paard." „Wie is het?" vroeg Geert verwonderd en nieuwsgierig. „Dat weet ik niet hoor. Ik ken haar niet. Maak nou dat je er gauw bent. Anders staat ze een uur op je te wachten." „Haar? Ze? Wie kan dat nu zijn?" Geert maakte rechtsomkeert en ging met groote stappen op de boerderij toe, zich intusschen af vragend, wie plotseling zooveel belangstelling voor hem had, dat ze vanavond naar hem vroeg. Doch op het antwoord beoefde hy niet lang te wachten. „In de beste kamer!" fluisterde de meid hem in het oor, toen hy door de achterdeur binnen kwam. Haastig liep hy door. Voor de deur van de beste kamer bleef hij staan. Drie stemmen onderscheidde hy; die van den boer, die van de vrouw en die vanvan Met een zwaai deed ny de deur open „Els!" riep hy, „Els! Jij hier?" Ze stond op. „Geert!" zei ze. „Wat ben ik biy, dat jy het niet bent! Ik was zóó bang, dat ik het niet langer kon uithouden. Ik móést hierheen om te zien of jy het was." .Maar wat dan?" vroeg Geert verbaasd. Lachend antwoordde zij: „Dit korte berichtje in de krant was de oorzaak: Onder de gemeente A. is de 22-jarige boerenknecht G. J. by het ploegen door een paard getrapt. Deeriyk ge kwetst vond men hem eenigen tyd iater op het veld. Dr. Z. verleende de eerste hulp." Nu ging Geert een licht op. ..Dus jy dacht dat ikOch Els kom hier!" En hij schaam de zich niet, in het bijzijn van den boer en de boerin haar hartelijk te omhelzen, „En nu gaan we samen naar Gerrit Jagers, die eigenlijk ae gelukkige oorzaak is van dit alles!" stelde hy voor. Onderweg hadden zij elkaar veel te vertellen over de maanden die sinds hun afscheid waren voorbijgegaan. Er was zooveel gebeurd en z00 lang hadden zij elkaar niets kunnen zeggen. Daarom haalden zij nu de schade in, geduren de het uur, dat ze noodig hadden om de Vree- hoef te bereiken. Gerrit Jagers was er niet erg aan toe. De pijn was reeds voorby. Hij moest zich slechts zeer kalm houden.. Toen Geert hem vertelde wat d« reden was voor hun beider bezoek, laente Ger ei it en zei: „Dat had ik niet gedacht. Ik wist niet, dat mijn rib nog eens zou moeten breken om een oude liefde te laten herleven!" Na die woorden keken Geert en Els elkaar aan; hij zei: „De liefde is niet herleefd, want ze was niet dood! Ze is alleen enkele maanden verborgen geweest. Wat jy, Els?" En hun oog en zeiden Gerrit duideiyk genoeg, dat dit de waar heid was. (N ad ruk verboden Bon Geldigheidsduur j Hoeveelheid BROOD 17 18 t/m 15 December t/m 22 December *25 gram rogge orooc of 100 gram ander brood or 1 rantsoe.- gebah Brood bon boekie BLOEM 2 t/m 29 Decern bei 65 gram rogge brood of 50 gram ander brood of rantsoen gebak -»t 35 gram meel of bloem Bloemkaart KOFFIE of THEE 81 t/m 20 December nalt pond koffie of 75 gram thee Algem. distributie bonboekle SUIKER 3D t/m 20 December 1 Kilogram \lgem. distributie bonboekle VLEESCH 11 t/m IS December 1 ons vieesch o* vet of 1 rantsoen vleesch waren Vleeschkaart VLEESCH WAREN 11 t/m 18 December 1 rantsoen Vleeschkaart VET 19 20 t/m 13 December t/m 20 December p. boter of mar garine of 2 ons vet Vetka&rt BOTER 19 20 t/m 13 December t/m 20 December p. boter of mar garine of 2 ons vet Boterkaart SLAOLIE 21 van 14 Dec. t/m 27 December Va fl. slaolie of p boter of margarine Boter- of vetkaa; KAAS 49—50 62—63 t/m 29 December 1 ons Algem distributie bonboekle EIEREN 36 23 t/m 15 December t/m 22 December 1 ei Algem distributie bonboekje PETROLEUM Periode B Periode 7 t/m 15 December t/m 29 December voor verlichting 2 liter voor de keuken Zegel BRANDSTOFFEN 4 lm 7 8 lm li 7 t/m 14 t/m 14 Decembei t/m 14 Decembei of later t/m 14 December i eenneiö i eenheid turf laiei geldig voor andere brandstoffen 1 eenheid Brandstof fenkaaP haarden - kachels Brandstof fenkaari ..centr verwarm ZEEP 17 t/m 31 December 1 rantsoen \lgem. distributie bonboekle SCHEERZEEP 116 t/m 31 December 50 gram scheerzeer of een tube scheer crème of een pot scheerzeep Scheerzeepbonner Peulvruchten 56 t/m 16 December 1 pond A-lgem distributie bonboekle Ryst of Rijstemeel of Gruttenmeel 43 t/m 27 December pond AJgem. distributie bonboekle Havermout, ha vervlokken, ha- verbloem of aard- appelmeelvlokken 83 (Zie ook hieronder i t/m 27 December *4 pond Aigem. distributie bonboekje Gort of Gortmout of Grutten 83 en 88 t/m 27 December pond Adgem. distributie bonboekje Maïzena, gries- meel, sago. aard appelmeel of puddingpoeder 93 t/m 27 December 1 ons Algem. distributie bonboekje Macaroni of Vermicelli of Spaghetti 98 t/m 27 Decembei 1 ons Algem. distributie bonboekle Rantsoen gebak 160 gram koek (ontbijtkoek L40 gram speculaas, 200 gram andere Koekjes, *M> gram biscuits en wafels; 75 gram beschuit. 300 gram cake; 600 gram gebakjes, 600 gram taart; 500 gram gevuld groot korstgeb&k boterletter e.d.400 gram gevuld klein korstgebak (amandelbroodjes e.d.); een hoeveelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Rantsoen zeep 150 gram toiletzeep; 120 gram nui shoudzeep200. gram zachte zeep; 250 gram zeep poeder; 125 gram zeepvlokken 250 gram zelfwerkende wasehmidd..: 200 gram vïoeib zeep Rantsoen vleesch waren 75 gram gerookt of gek ookt varkens- rund- ot kalfsvleesch en gerookte worstsoorten; 100 gram gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst; 125 gram leverartike len. tongenworst en nierbrood150 gram b loedworst. 1 eenheid brandstoffen l ti.L, anthraeiet ol steenkool; 75 K.G. industrie, of elerbriketten; 110 S^kj^nkoolbriketten 2 HL- cokes; 175 K.G fabrieksturf195 K.G. persturf (300 stuks;: 200 K.G. baggerturf (450 stuks)200 K.G. overige soorten turf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6