Het Fiscale Klaver- blad van Vier Bommen op Bazel De vervanging van Laval door Flandin Hevige strijd aan het Balkanfront y Sf Nachtelijke aanvallen op Liverpool De groote slag in Noord-Afrika Verduistering r Hoofdagent vluchtte bij evacuatie Voor de Stille Armen J' V E.N.A.van MEVER D E N te Heemstede VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Berlijns houding voorloopig nog gereserveerd Het onderhoud van Roosevelt met Hertog van Windsor Ondanks de sneeuw en het slechte winterweer RAADSLIDMAATSCHAP De waardevermeerderings- belasting DINSDAG 17 DECEMBER 1940 - AVONDBLAD BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal I 3.25. Bij onze Agenten 27V2 ct per week. per kwartaal 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22758 3* Britsch communiqué Stefani spreekt Britsche berichten tegen Luchtaanval van vreemde vlieg tuigen eischte vier slachtoffers Wie wordt opvolger van Lothian? Sir Dudley Pound wordt vervangen .ACCOUNTANT, ud ned.uniev.acc AMSTERDAM - TEL.90361 JAN LUYKENSTR.8 na 6 uur) 23123 Verweer tegen zijn onslag bij het Ambtenarengerecht Overval op vleeschwagen Vijf mannen verwonden keurmeester WOLVEN IN BOSNIë Ontheffing voor Joden van waarneming KOSTBARE SCHILDERIJEN IN DEN HAAG TERECHT Bedrag van 10 pet. der verkoop waarde dient tot zekerheid te worden gestort DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Vliegen op kolengas NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct., Inger mededeelingen 50 cent; Idem op pag één 65 cent per regel. Bi) contraci sterk verlaagde prijzen Voor prijzen der .Omroepers" zie de rubriek De aankondiging van een viertal nieuwe belastingen ter vermeer dering van de inkomsten van den staat zal wel niemand verrast nebben als een vertraagde onaangename Sin terklaassurprise. Want het surprise element was er reeds sinds lang af. Toen in September 1939 de oorlog uit brak en ons land terwille van de hand having van de neutraliteit moest mobi- liseeren, was het uit met de tot dan toe nog steeds niet geheel overwonnen liberale blinde vereering voor het huis houdboekje. V/ij werden op hooge kos ten gejaagd en veel kostelijk geld, dat beter voor sociale doeleinden had kun nen worden besteed, werd toen gevor derd voor de weerbaarheid van het land. De dagen, waarin ons land direct de verschrikkingen van de moderne oorlogvoering aan den veegen lijve on dervond en de daarop volgende bezet ting stelden nieuwe eischen aan de reeds zwaar aangesproken schatkist, terwijl belangrijke bronnen van inkom sten voor den Staat grondig verstopt raakten. Hebben wij vroeger, toen er nog geen oorlog was, gepleit voor een vlotte, maar niettemin verantwoorde leeningpolitiek om den Staat de onont beerlijke geldmiddelen te verschaffen, thans is de mogelijkheid van zulk een politiek natuurlijk uitgesloten. Het is daarom niet anders mogelijk dan dat het noodige geld gezocht -wordt door verhoogingen van de bestaande en in voering van nieuwe belastingen, of schoon de vooroorlogsche belastingdruk door velen reeds nauwelijks te dragen werd genoemd De Nederlander is over het algemeen niet bijster tuk op het betalen van belastingen. Vrijwillig en voor liefdadige doeleinden is hij door gaans bereid diep en gul in zijn geld buidel te tasten, maar als Vadertje Staat een beroep op zijn penningen doet, heeft hij de neiging zoo min mo gelijk thuis te geven. Dat moet echter anders worden en het zal anders wor den, gezien de onverbiddelijke noodzaak van het algemeene Nederlandsche Staats- en volksbelang. Vergeleken bij andere landen was in ons land de be lastingdruk nog betrekkelijk bescheiden te noemen. Heeft Dr. Fischböck, toen hij verklaarde, dat de Nederlanders het niet slechter zouden krijgen dan de Duitschers, die hen als gelijkgerechtig den wenschen te behandelen een houding van den overwinnaar tegenover den overwonnene, die wij reeds als 'uit zonderlijk vriendelijk hebben gewaar deerd er niet op gewezen, dat die druk in het oorlogvoerende Duitsche Rijk dubbel zoo zwaar woog als hier? Wij hadden hier in Nederland een bui tengewoon hoogen levensstandaard, on danks alles, en die levensstandaard zal onvermijdelijk omlaag moeten, althans in stoffelijken zin. Maar het stoffelijke in dit leven en op dCze wereld is van secundair belang. Primair is en blijft het onstoffelijke, het geestelijke. De meest algemeen ingrijpende fiscale maatregel van de vier thans aangékondigde is wel de invoering van een loonbelasting, die aan de bron d.w.z. bij het uitbetalen Van het loon door den werkgever na mens den staat zal worden geheven en op den duur de inkomstenbelasting zal vervangen. Bij deze loonbelasting is een sterk sociaal georiënteerd stelsel van progressie, dat bovendien ernstig reke ning houdt met de grootte van het ge zin, toegepast en daarmee kunnen wij slechts van hart instemmen. Trouwens, ook de andere maatregelen zijn er op gericht de meest draagkrachtigen ook het grootste aandeel te laten dragen in de algemeene lasten ten bate van de geheele volksgemeenschap. Dat blijkt o.a. uit de verhooging van de opcenten op de grondbelasting, welke niet op Pachters en huurders mag worden afgewenteld. De opcenten op de winst belasting heeft een duidelijke en toe te Juichen anti-kapitalistische strekking, gezien het feit, dat boven de 8 pCt. Winst een zwaardere heffing wordt geheven dan daar beneden. De waarde- vcrmeerderingsbelasting op onroerend goed wordt alleen geheven bij ver vreemding van onroerende goederen. Zooals men weet zijn de prijzen van onroerende goederen voor een deel ge stegen door de vlucht uit het geld uit vrees voor inflatie. Indien er voor die Vrees geen grond blijkt te bestaan, en de Duitsche deskundigen hebben dat bij herhaling en met grooten nadruk ver zekerd en de nieuwe belastingen zuilen zeker anti-inflationistisch werken, dan is ook de waardevermeerdering, die daarvan het gevolg is geweest, een we zenlijke en geen louter nominale. Terecht merkte een Duitsche zegs man naar aanleiding van de nieuwe belastingen op, dat het hier om oorlogsbelastingen gaat, zoo dat de druk onmogelijk voor iedereen gering kan zijn. Het geldt thans het vervullen van den onafwijsbaren plicht gezamenlijk de lasten te dragen van geheel de gemeenschap. Aan dezen plicht mag niemand zich onttrekken. Het Nederlandsche gemeenschapsbelang gaat vook. het eigen belang van den individueelen Nederlander en het be lang van den individueelen Nederlander is onverbrekelijk verbonden met dat van de Nederlandsche gemeenschap. Wat thans gebeurt, heeft iedereen, die niet volslagen blind was, zien aanko men. Men was er voldoende op voorbe reid. Hoevele ernstige stemmen hebben er niet reeds sindslang de aandacht op gevestigd, dat deze oorlog onvermijde lijk een algemeene tijdelijke verarming met zich zou meebrengen? Hun woor den worden duidelijk zichtbaar bewaar heid. Maar indien een betere toekomst ons en ons nageslacht wacht, zal elk offer, daarvoor gebracht, hoe zwaar het ook moge zijn, niet vergeefsch zijn ge weest en rijkelijk worden beloond. Het opruimingswerk bij de ruïne van een Londensch woonhuis, dat door een bombardement vernield werd (Foto Weltbiht) BERLIJN, 17 Dec. (D. N. B.) Uit Londen wordt gemeld, dat de Duitsche vliegers Maan dagavond weer groote bedrijvigheid boven Londen ontwikkeld hebben. Overal hoorde men hevig afweergeschut en het ontploffen van bommen. Ook in Noord-West Engeland waren de Duitsche luchtstrijdkrachten weer tot den aanval overgegaan. Bijzonder hevig scheen de aanval te zijn op het oostelijk deel van de Midlands. Het afweergeschut was er zeer zwaar en er ontploften verscheidene bommen. Volgens de berichten van Amerikaansche persagentschappen is in den nacht van Maan dag op Dinsdag een stad in Noord-West En geland, waarschijnlijk Liverpool, een uur lang met bommen bestookt. Ook een stad in de Midlands was aan hevige bomaanvallen bloot gesteld, waarbij brand- en brisantbommen wer den uitgeworpen. Ook in Londen zijn bommen gevallen, welker explosie in het stadscentrum te hooren was. De sirenes begonnen pas te loeien, toen er reeds vliegtuigen boven de stad waren, die verscheidene bommen hadden laten vallen. Naar uit Londen gemeld wordt, heeft het ministerie van Luchtvaart en Binnenlandsche Veiligheid een communiqué gepubliceerd over de aanvallen van het Duitsche luchtwapen in den afgeloopen nacht. Daarin wordt gezegd, dat in verscheidene deelen des lands bommen ge vallen zijn. In eenige districten in het Noord westen en in een district in de Midlands zijn huizen beschadigd. In deze districten is een klein aantal menschen gedood. Eenige bommen zijn in het gebied van Londen terecht gekomen en hebben huizen en eenige andere gebouwen beschadigd. ROME, 17 Dec. (D.N.B.) De diplomatieke medewerker van Stefani stelt de volgende feiten tegenover de Engelsche propaganda-berichten in zake de militaire gebeurtenissen in Noord- Af rika: 1. De Italianen hebben zich in de woestijn van Marmarica heldhaftig gedragen en bieden ook thans nog taai verzet. In de eerste zes dagen van dezen slag zijn de Engelschen slechts tot de Italiaansche voorhoede doorgedrongen, en wel met middelen, die ver in de meerder heid waren. 2. Italië blijft aanzienlijke Engelsche strijd krachten vasthouden, die Engeland eigenlijk dringend voor de verdediging van het moeder land noodig heeft. 3. De bewering van de Britsche en pro- Engelsche propaganda, dat Italië aan de grens van zijn militaire mogelijkheden is gekomen is eenvoudig belachelijk. Bijna de geheele Ita liaansche strijdmacht is intact. 4. Het Engelsche offensief in Afrika veran dert geen duimbreedte aan het lot van Groot- Brittannië. De woestijn van Marmarica be schermt noch de Engelsche steden noch be schermt zij de Engelsche scheepsruimte voor de felle aanvallen van het lucht- en duikboot wapen der asmogendheden. De porlog, zoo be sluit de correspondent van Stefani, ging van Engeland uit en zal in Engeland zijn einde vin den. BERN, 17 Dec. (D.N.B.) De staf van het Zwitsersche leger maakt bekend: In den nacht van 16 op 17 December heb ben vreemde vliegtuigen verscheidene bom men geworpen op Bazel die in het district Bundeldinger en in de buurt van het goe derenstation insloegen. Eenige bommen vie len ook op Binningen. Er vallen vier men- schenlevens te betreuren. Verscheidene per sonen werden gewond en er ontstond zeer aanzienlijke materieele schade. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de afkomst van de bommen. Men meldt aan Y.P.B. uit Berlijn: Van de veranderingen in het Fransche kabi net wordt op het oogenblik door de Duitsche pers nog geen notitie genomen en het schijnt moeilijk het stilzwijgen van Berlijn in dit ge val in de een of andere richting te interpre teeren. Men kan aannemen, dat Berlijn eerst dan positie zal kiezen, wanneer volkomen dui delijk is, welke politieke beteekenis aan de ka binetswijziging te Vichy moet worden toege kend. Gebeurtenissen in de binnenlandsche po litiek van Frankrijk zijn voor Duitschland slechts in zooverre belangrijk, als de nouding van Frankrijk in de buitenlandsche politiek er door bepaald wordt. Juist hieromtrent schijnt men zich te Berlijn op het oogenblik nog geen bepaalde voorstelling gevormd te hebben, wes halve men er de voorkeur aan geeft, er voor loopig niets over te zeggen. De aard van de Fransch-Duitsche betrekkin gen wordt hierdoor bepaald dat de oorlogstoe stand tusschen beide volkeren door het wapen stilstandsverdrag van Compiègne beëindigd, doch de vrede nog niet hersteld is. Het schijnt in ieder geval aan te bevelen aan de gereser veerde houding van Berlijn geen combinatie vast te knoopen. Dat geldt in het algemeen, doch in het bijzonder voor de wijziging in de leiding van het Fransche ministerie van Bui tenlandsche Zaken, die natuurlijk in Duitsch land sterk de aandacht heeft getrokken, doch waarover men naar het schijnt nog niet vol doende gegevens heeft. Als een geheel verkeerde manoeuvre wordt dc poging aangeduid, de verwijdering van Laval uit het Fransche kabinet als een tegen Italië gerichten maatregel van de Fransche politiek uit te leggen en tegelijkertijd te gelooven, dat de verhouding tusschen Duitschland en Frankrijk door een dergelijken maatregel niet zal worden aangetast. Deze veronderstelling kan slechts voorkomen, zoo verklaart men hier, uit een volkomen val- sche beoordeeling van het DuitsehItaliaansche bondgenootschap. De politiek van Duitschland en Italië vormt een absolute eenheid, zooals ook voldoende blijkt uit de Duitsche commentaren op de militaire ontwikkeling in Griekenland en Egypte. Hoofdpijn en Kiespijn Veilig en vlug als geen ander helpt hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes"Doos 10 en 50 ct. WASHINGTON, 17 Dec. (D.N.B.)De Times Herald meldt uit over het algemeen goed in gelichte kringen, dat president Roosevelt den Hertog van Windsor in het recente onderhoud duidelijk gezegd heeft zich te willen houden aan zijn kiesbelofte en Amerika niet in den oorlog te zullen storten. Hij wil geen tweede Wilson worden en zal daarom- niets doen, wat de deelneming van de Vereenigde Staten aan den oorlog onvermijdelijk zou maken. Evenwel wil hij naar beste krachten Engeland helpen. Deze -Verklaring heeft Roosevelt afgelegd op de vraag van den Hertog of de Vereenigde Staten aan den oorlog zullen deelnemen of al thans voor Engeland bestemde vrachtschepen door Amerikaansche oorlogsschepen zou laten vergezellen. Uit New-York meldt het D.N.B.: Lloyd George heeft gisteren, naar uit Londen ge meld wordt, een langdurig onderhoud gehad met ministerpresident Churchill. Volgens Ame rikaansche persbureaux gaat in de Britsche hoofdstad het gerucht rond, dat Churchill bij deze gelegenheid aan Lloyd George de functie van Britsch ambassadeur in Washington heeft aangeboden. Lloyd George zou om bedenktijd verzocht hebben. De News York Daily News zegt uit welinge lichte Londensche diplomatieke kringen verno men te hebben, dat de Amerikaansche regeering aan het Britsche departement van Buitenland sche Zaken heeft voorgesteld tot opvolger van Lord Lothian te benoemen den minister van Luchtvaart, Sir Archibald Sinclair, of den secre taris der trade unions, Sir Water citrine, of den eigenaar van het blad News Chronicle, Sir Wal ter Layton, United Press meldt uit Londen, dat de eer ste Lord der admiraliteit en chef van den staf der Britsche marine, admiraal Sir Dudley, Pound, binnenkort door den commandant van de Britsche vloot in de Middellandsche Zee, vice-admiraal Browne-Cunningham vervangen zal worden, Zonsondergang 17 Dec. 17.28 Zonsopgang 18 Dec. 9.46 Maanopkomst 20.44 ondergang 11.14 Maandagmiddag kwam het Ambtenarenge recht te Breda bijeen ter behandeling van het verweer van den voormaligen hoofdagent van politie te Ginneken, F. J. K. van B., tegen het hem door den burgemeester dier gemeente ge geven ontslag als hoofdagent van politie. Volgens de opvattingen van den burgemees ter is bedoelde hoofdagent, die destijds de hoog ste functionaris in het politiecorps ter plaatse was, bij de evacuatie in de Meidagen in gebreke gebleven. Van B. is toen met vrouw en kinderen, teza men met een buurvrouw, mevrouw C„ per auto via Antwerpen naar Koewacht gevlucht. In deze plaats is mevrouw C. achtergebleven, vanwaar zij weer spoedig naar Breda kon terugkeeren Van B. reed echter met den auto door naar Frankrijk en keerde eerst eenige maanden later naar Ginneken terug. Hij werd toen door den burgemeester ontslagen. De ontslagen hoofdagent voerde ter zitting aan, dat de burgemeester hem op geen enkele wijze opdracht heeft gegeven om te blijven, in tegendeel zou de politie van den burgemeester persoonlijk opdracht hebben gekregen, de uni formen uit te trekken en aan het einde van den stoet vluchtelingen de gemeente te verla ten. Bij het verdere getuigenverhoor kwam o.m een rapport van den burgemeester over de ge meentepolitie ter sprake. Dit rapport werd door Van B. lasterlijk genoemd. Ten einde alle agenten en andere in dit rap port genoemde personen alsnog als getuigen te kunnen oproepen, werd de zaak voor onbepaal- den tijd aangehouden en de zitting geschorst. Evenals vorige jaren zal het Comité voor de Kerstinzameling voor „Stille Armen" te Heemstede, onder voorzitterschap van den Burgemeester, een INZAMELING houden. Een dringend beroep wordt gedaan op Uw medewerking om den nood, die zeer groot is, te helpen lenigen. De tyd voor inzameling is kort en daarom wordt vriendelijk verzocht Uw bijdrage spoe dig te storten op postgirorek. no. 153308 van A. VAN WINGERDE, Penningmeester van het Comité. Gisterenavond tegen twaalf uur is op den Loosdrechtscheweg, even buiten de bebouw de kom van Hilversum, een overval ge pleegd op een wagen, waarin onder toezicht van een ambtenaar van het abattoir afge keurd varkensvleesch werd vervoerd. De overval is mislukt, dank zij het ver weer van de begeleiders en de snelle komst van de politie, die de daders op de vlucht deed slaan. Omstreeks kwart voor twaalf reed de wagen, beladen met afgekeurd varkensvleesch, dat af komstig was uit Loosdrecht, op den Loos drechtscheweg ter hoogte van de rioolwater- zuiveringsinrichting. Vier of vijf mannen, ge wapend met stokken en knuppels, spropgen plotseling te voorschijn en overvielen de ver voerders. Bij het gevecht, dat ontstond, kreeg de keurmeester R. zulk een schop tegen zijn dij been, dat hij niet meer kon loopen. Toen de politie, die spoedig gealarmeerd was, arriveerde, namen de overvallers onverrichter- zake de vlucht en verdwenen in het duister in de richting Loosdrecht. Kleedingstukken, van de overvallers afkom stig, werden in beslag genomen, zoodat er alle hoop bestaat, dat de recherche de onverlaten zal opsporen. BELGRADO, 17 Dec. (D. N. B.) In wes telijk Bosnië heeft des nachts een groote troep wolven een kudde schapen aangevallen en twintig schapen verscheurd. De herders weer den zich met knuppels tegen de wolven en sloe gen drie der roofdieren dood. BELGRADO, 17 Dec. (D. N. B.) Het Joego-Slavische blad Folitika meldt, dat ondanks het slechte winterweer en de dik ke sneeuw, de gevechten aan het geheele Grieksch-Italiaanschc front voortduren. Beide partijen stellen alle pogingen in het werk om hun stellingen te behouden. De strijd is vooral fel in het Dcvolik-dal. On danks het slechte weer nam ook het lucht wapen aan de gevechten deel. Het Departement van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters volgende circulaire gericht: „Zooals U bij mijn rondschrijven van 27 No vember 1940 reeds werd medegedeeld, moeten ingevolge opdracht van den Commissaris-Gene raal voor Bestuur en Justitie Joden ook voor wat betreft de z.g. „eereambten" van de' waar neming van hun functies ontheven worden. Blijkens nadere mededeeling van den genoem den Commissaris-Generaal houdt dit voorschrift tevens in, dat ook Joden, die lid zijn van een vertegenwoordigend publiekrechtelijk lichaam, van de waarneming van de functie zijn ont heven. Ik verzoek U de leden van den gemeenteraad, voorzoover het vorenstaande op hen van toe passing is, terstond terzake in te lichten. De bedoeling van den maatregel is deze, dat de betrokken raadsleden hu nfunctie als raadslid en de hun als zoodanig toekomende rechten niet meer kunnen uitoefenen. Ik merk hierbij op, dat door vorenbedoelde ontheffing geen vacatures ontstaan. Neemt een raadslid als hierbedoeld ontslag of overlijdt het, dan zal de gewone procedure van benoemdver- klaring etc. van zijn opvolger moeten volgen. Is deze eveneens een Jood in den zin van ver ordening 189-1940, dan zal hij zijn functie even min kunnen uitoefenen. Hij zal dan mitsdien niet kunnen worden toegelaten tot den eed of de belofte, bedoeld in artikel 45 der Gemeente wet. Volledigheidshalve zij nog aangeteekend, dat het vorenstaande met zich brengt, dat ook Jood- sche wethouders van de waarneming van hun functie zijn ontheven; zij blijven evenwel voor loopig hun jaarwedde genieten." Zooals wij uitvoerig ge meld hebben, heeft de Haagsche politie de hos tbare schilderijen op gespoord, die uit het huis van den herr Witte van de Fransche legatie werden gestolen. Hier naast ,Jlet H. Huisgezin" van Joachim Antonisz Vijtewaal (15661658). Hierboven „Manspor tret" van een onbekenden meester. De secretaris-generaal van het departement van financiën heeft ter aanvulling van het be sluit op de waardevermeerderingsbelasting be paald, dat degene, die een winst heeft ge maakt als bedoeld in het besluit (volgens art. 2 van dit besluit wordt de belasting ook ge heven van het voordeel dat behaald wordt bij vervreemding van aandeelen in naamlooze vennootschappen, commanditaire vennoot schappen op aandeelen en andere vennoot schappen, welker kapitaal geheel of ten dee- le in aandeelen is verdeeld, indien de ver koopwaarde van de tot de vennootschap be- hoorende binnen het rijk gelegen of gevestigde onroerende zaken drievierden of meer bedraagt van het zuiver vermogen der vennootschap; tot het zuivere vermogen in den zin van deze bepaling behooren nfet de vorderingen, welke bij de oprichting of de latere storting op aan deelen zijn ontstaan) verplicht is daarvan binnen twee weken' na de overschrijving van het stuk of na de vervreemding der aandeelen aangifte te doen bij den inspecteur, die belast is met de aanslagregeling in de belastingen naar inkomen en vermogen voor de gemeen te, waar de onroerende zaai is gelegen, of de vennootschap, bedoeld in gemeld artikel 2, is gevestigd. Indien de onroerende zaak in ver schillende gemeenten ligt, is beslissend de ge meente, waar de grootste oppervlakte, naar de opmeting bij het kadaster, gelegen is. Voorts wordt bepaald, dat de secretaris-ge neraal van het departement van financiën omtrent de wijze van aangifte voor de in dit besluit geregelde belasting nadere voorschrif ten kan geven; aangiften, welke aan deze voorschriften niet voldoen, worden geacht niet te zijn geschied. Bezwaren tegen den aanslag kunnen binnen twee maanden na dagteekëning van het aan slagbiljet worden ingebracht bij den raad van beroep voor de directe belastingen, in wiens rechtsgebied de aanslag is opgelegd. Tot zekerheid voor de voldoening der belas ting moet bij de aanbieding ter registratie van een stuk, dat bij overschrijving zal vallen onder het eerste lid van artikel 1 van het Be sluit op dé Waardevermeerderingsbelasting 1940, boven het voor registratierecht verschul digd geachte bedrag worden gedeponeerd een bedrag van 10 pCt. van de verkoopwaarde van de onroerende zaak, welke is overgegaan of zal overgaan ten tijde van de aanbieding ter registratie. Indien een tegenprestatie is bedongen, wordt deze verkoopwaarde geacht gelijk te zijn aan de tegenprestatie. Zoodra de aanslag is opgelegd, wordt het ingevolge het tweede of het derde lid gedepo neerde bedrag aangewend tot geheele of ge deeltelijke aanzuivering van den aanslag; voor zoover het gedeponeerde bedrag het bedrag van den aanslag te boven gaat, wordt het te ruggegeven tegen kwitantie van hem, die het bedrag deponeerde. Deze bepalingen blijven buiten toepassing indien de aanbieder bij de aanbieding ter re- gistratie of ter overschrijding aantoont, dat overeenkomstig de door den secretaris-generaal van het departement van financiën te stellen regelen naar aanleiding van een voorloopige aangifte een voorloopige aanslag is opgelegd en het bedrag daarvan is voldaan of ten genoegen van den met de invordering belasten ambtenaar zekerheid is gesteld Voor de vol doening. Hij, die een aangifte, als bedoeld Is in arti kel 1, in artikel 3 of in artikel 5, opzettelijk onjuist of onvolledig doet, wordt, indien daar uit nadeel voor het rijk kan ontstaan, gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vfer jaren of geldboete van ten hoogste tienduizend gul den. MILAAN, 16 Dec. (Stefani) Op een vlieg veld bij Milaan heeft men proeven genomen met een vliegtuig, dat zich voortbeweegt met oehulp van een kolengasgenerator Het toestel kon ge makkelijk opstijgen en een hoogte van een vijf tig meter bereiken Het was een Breaa met een motor van 425 PK. De proeven worden voort gezet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1