SAMENVOEGING VAN GEMEENTEN Haarlem, 18 Dec. Qü/U W. Tweehuijsen gS? 0 De dagen korten.... KOOPMANS'! n EEN STALLETJE met mooie beelden ZES OUDE KERSTLIEDJES ALPHINAAHigiaaii Natuurlijk en gewenscht Maaromzichtigheid geboden Denkt aan de stille armen ZIJLSTRAAT 77 favour WOENSDAG 18 DECEMBER 1940 STADSNIEUWS Winterhulp Nederland afd. Haarlem Collectanten gevraagd KALF FRAUDULEUS GESLACHT Jeugdige knapen stalen als raven Alles was van hun gading Door electrischen stroom getroffen en gedood George van Renesse voor de H. O. V. BURGERLIJKE STAND R-& OPCHBAR^ NIEUWE GRACHT Interessante yeiling Piano-voordracht PAARDENSPORT Lezing van ritmeester b.d. Pahud de Mortanges WATERPOLO De wintercompetitie u.z.c. BILJARTEN InslulindeD.E.S. 24 Driekamp KobusSteffersMetz Oliebollen - Appelbollen Beignets Rolletjes Wafelen Poffertjes bakt U uit één pak van 500 gr. ©if ec0f i geftaft moge ooft öe faafefe öagett van öif Jaar ftt geen J g*3tn onffireftoit. UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE AGENDA Bioscopen 19 December Bioscopen Apotheekdiensten Wanneer ge Uw ver lovingsringen in 't Silver-Stoepke koopt, dan kunt U er zeker van zijn. in- I derdaad 100 °/0 waar de voor Uw geld te ontvangen. Bovendien heeft *t i Silver-Stoepke ^ulk I een uitgebreide col lectie, dat ge er vast en zeker ook Uw model vindt In alle prijzen. Groote Houtstr. 49 BB91 'n Knus hoekje Van jbuiVenhcden. wortincinmctHirh; GEEN VERGUNNING NOODIG! voor het opmaken en herstellen van Uw matrassen en bedden. In 1 dag retour bij: HAARLEMS MATRAS SENHUIS brengt de echte, vrome Kerststemming in het huisgezin. Fraaie KERSTGROEPEN in de meest uitgebreide sorteering, zeer goed koop bij Drie belangrijke punten: snit, pasvorm en degelijk heid I U zoekt een elegant en modieus model, Mevrouw, dat heerlijk, makkelijk zitl Swift brengt nog steeds een rijke keus, net als vroeger. En wat op 't oogenblik zeker ook een woord mee spreekt: alle Swift-schoenen zijn even degelijk. De Swift- fabriek garandeert U nog vóór-oorlogsche kwaliteit. Denk daaraan als U straks 'n schoenenbon hebt. ELKE SCHOENENBON IS EEN SWIFT-BON »T KASTEEL VAN AEMSTEL" Eenigen tijd geleden, toen de plannen tot samenvoeging van een aantal gemeenten in de provincie Noordholland gepubliceerd werden, hebben velen gejuicht, omdat op die manier de mogelijkheid werd geschapen op een wijze, waaraan niemand zich behoefde te ergeren, vele totaal overbodige gemeentelijke bestuurs apparaten op te ruimen. Maar deze optimisten hebben waarlijk niet kunnen denken, dat de verschillende gemeenteraden kans zouden zien er «net alle waardeering voor de talrijke, ook nuttige adviezen en wenken, welke er zijn ge geven zooveel bezwaren en bezwaartjes tegen in te brengen, als het geval is geweest. De heer Bakhuizen van den Brink heeft er in den Heemsteedschen raad terecht op gewe zen, dat in onze staatsregeling annexaties en grenswijzigingen van een uiterst zorgvuldige be handeling zijn omgeven, een behandeling, welke tot nu toe ook immer in acht is genomen. Ieder een weet echter ook. dat juist een te ver door gedreven omslachtigheid een rem is geworden voor een gezonde ontwikkeling van onze staats organisatie en dat voorstellen tot grenswijziging strijk en zet aanleiding hebben gegeven tot een opzettelijke en niet door de feiten gerechtvaar digde oppositie van soms enkele belanghebben den. Er zijn voorbeelden van, dat men er in geslaagd is een, achteraf door iedereen als heil zaam geprezen, grenswijziging tien jaar en lan ger tegen te houden; en niet ten onrechte heeft de Staatscommissie van 1S20 nog eens de wen- schelijkheid bepleit, in den kortst mogelijken tijd tot een zeer drastische inperking van het aantal gemeenten in ons land te geraken, om dat de tegenwoordige in 1815 tot stand geketren indeeling in het geheel niet meer met de mo derne behoeften overeenstemt. Wanneer nu van de huidige tijdsomstandig heden gebruik zou kunnen worden gemaakt om, met een frisschen slag, een betere indeeling van ons land in gemeenten te krijgen, verdient dat instemming. De verantwoordelijke autoriteiten zullen er verzekerd van kunnen zijn, goed werk te hebben gedaan, als de „vox populi", dat is de meening van de verschillende betrokken bur- gerijen in het algemeen, zich met de nieuwe re geling kan vereenigen. Wanneer men in den loop der jaren het be staan van een „zeventiende eeuwsch kerkje, ach ter het loof van eeuwenoude linden" als een voldoende historisch argument voor het behoud van de zelfstandigheid eener gemeente zou heb ben laten gelden, zooals eenigen tijd geleden door een tegenstander van grenswijziging werd gedaan, dan zaten wij nu nog opgescheept met schoutambten, heerlijkheden, ambachten, grie tenijen, rechtstoelen enzoovoorts. enzoovoorts, want als er iéts historisch gegroeid was, dan waren het wel deze „heerlijke rechten" uit het feodale tijdperk. Gelukkig heeft de Fransche revolutie ze een zachten dood laten sterven en er is in 1795 heusch door niemand een traan om gelaten, tenzij dan misschien door de cm- bachtsheeren en anderen, die van de voorva derlijke instellingen geldeliik voordeel en eer betoon genoten De gemeentelijke indeeling van ons land werd in 1815 gegrond op de toenmalige behoeften en tijdsomstandigheden. Met volkomen handhaving van de toen voorgestane gemeentelijke autono mie is thans een drastische concentratie van bestuursbevoegdheden niet alleen mogelijk, maar zelfs hoogst gewenscht. De bevolkingsaan was heeft de grenzen van verschillende gemeen ten over elkaar doen heenloopen; de uitbreiding van onze industrie schept belangen, die een heele streek raken: het intensieve en snelle ver keer brengt dorpen en gehuchten dichter bij elkaar en vraagt maatregelen tot behoud van natuurschoon; de sociale inslag onzer samen leving eischt een zoo intensieve medewerking der gemeentebesturen, dat deze voor kleine ge meenschappen te kostbaar wordt. Indien de wetgever van 1815 rekening had moeten houden met al deze omstandigheden, dan zou de kaart van Nederland er zeker anders hebber, uitge zien. Wij handelen in zijn geest met die betere organisatie nu aan te brengen en kunnen dan voor de toekomst annexaties en grenswijzigingen weer omringen met de zorg en de bedachtzaam heid welke de wetgever van 1848 en 1851 noodig heeft gevonden. Vóór alles handhave men echter allereerst den eisch, dat de belangen der verschillende gemeenten, die voor samenvoeging in aanmer king komen, als ook de belangen der respectie velijke inwoners, zoo eerlijk en zoo beleidvol mo gelijk tegenover elkander afgewogen worden. Het hoogste recht is hier: het algemeen be lang maar het hoogste recht kan. naar de Latijnsche spreuk luidt, ook het hoogste on recht zijn Slechts wanneer het hoogste recht eischt Op den vorigen oproep om collectanten voor de as. collecte, die nu definitief is bepaald op één dag, t.w. 28 December a.s., hebben zich nog niet voldoende gegadigden aangemeld. De directeur van de afdeeling Haarlem doet daarom een dringend beroep op allen, die het wel meenen met hun behoeftige stadgenooten, om niet achter te blijven, maar om zich nu zoodra mogelijk voor dft mooie sociale werk op te geven. Dit kan schriftelijk geschieden aan het kantoor van Winterhulp-Nederland, Ged. Oude Gracht 47, onder opgaaf van naam, geboortedatum en adres. In het persbericht omtrent de vergadering van he<; hoofdcomité is reeds medegedeeld, dat er een bijzondere verrassing zal zijn voor alle deelnemers aan de collecte. Deze bestaat in een speciale filmvoorstelling in het Rembrandt Theater, Groote Markt, welke zal worden ge houden op Dinsdag 24 December a.s., des voor- middags 10.30 uur. Collectanten en andere deelnemers kunnen on hun oproepingskaart, die aan den ingang moet worden vertoond, toegang verkrijgen. Voor dit mooie bliik van burgerzin verdient de directie van het Rembrandt Theater groo- ten lof. absoluut eischt dat het hoogste onrecht be gaan wordt, moet men er zich wel bij neerleg gen. Maar dan bestaan er nog vele middelen, waardoor het aangedane onrecht verzacht, om r.iet te zeggen: ongedaan kan worden gemaakt Bij de regeling van eventueele gemeenten samenvoeging is veel overkeidswijsheid, veel tac tiek en veel psychologisch inzicht noodig. Der overheid wenschen wij dit alles van harte toe. Nog steeds kort de dag, nog steeds lengt de nacht. Dus moet er in de dagen, die nog schei den van het heerlijke Kerstfeest, harder dan anders gearbeid worden. Dit heeft een symbolische beteekenis. In weinige dagen zal fhans voor onze Stille Armen geijverd en gegeven moeten worden, wat vorige ja ren week na week geschiedde. Steeds min der en geringer in aantal worden ook de dagen van ons aller leven, en als onze da gen voleind zijn, zullen wij hevig verlangen, dat wij onze levensdagen goed benut heb ben, dat wij zoo voldaan mogelijk mogen terugzien op onze levensbaan. Reeds veel heeft u gegeven voor collectes op alle mogelijk gebied, ondanks misschien het feit, dat uw gift er dikwijls moeilijk af kon. Dit wordt, juist hierom, zoo gewaar deerd door hen, die van uw giften en gaven mee profiteerden. Steeds zullen zij u dank baar blijven en u in hun gebeden gedenken. Maar nu is het iets speciaals, iets extra's. Nu zullen uw giften en gaven ten goede komen van de Stille Armen. Zij zullen u zoo dankbaar zijn, vooral nu zij weten, dat het op het oogenblik iedereen zwaar valt, iets af te staan. Ook kleine giften zullen gaarne worden aanvaard aan ons bureau, Nassauplein 1, of op het gironummer van de N.V. Druk kerij de Spaarnestad: 59 70. De ambtenaren van den crisis-conbröle- dfenst hebben gisterenmiddag op de Zomer- vaart aangehouden een 21-jarigen loopknecht uit Bloemendaal, die op een bakfiets 11 pond ongekeurd kalfsvleesch vervoerde. Hij bracht dit vleesch in opdracht van zijn schoonvader, een veehouder te Haarlemmer- liede, naar een familielid. In samenwerking met de polftie in Haarlem- merliede is een onderzoek ingesteld bij den veehouder. Hier kon nog 30 pond van het fraudulur-s geslacht kalfsvleesch in beslag worden genomen. Het vleesch is overgebracht naar het abattoir te Haarlem. Tegen den veehouder is proces verbaal opgemaakt terzake overtreding van de vleeschkeurfngs- en distributiewet. Door de Bloemendaalsche recherche zijn gisteren een zevental Haarlemsche knapen, van 12 tot 14 jaar, aangehouden, die verdacht werden van allerlei kleine diefstallen, dfe ze te Haarlem en Bloemendaal hadden gepleegd. Uit het verhoor bleek, dat zij zich in Bloe mendaal o.m. hadden toegeëigend- een partij hout, drie kachels, eenige fruitkisten, een flesch melk, een savoye kool en een vuilnis emmer. Ze hadden al het gestolene te gelde ge maakt; ze kochten voor dit geld allerhande snoeperijtjes. Ook de bioscopen werden door hen druk bezochit. Na het onderzoek zijn ze weer aan hun ouders overgegeven. Vannacht om 12 uur is een 22-jarige jonge man, doordat hij een defecte looplamp in de keuken van zijn woning aanpakte, door elec trischen stroom getroffen en tegen den grond gesmakt. Uit het onderzoek is gebleken, dat een por- celeinen ring in die looplamp verkeerd gemon teerd was. Een dokter en eenfge leden van den Onge- vallendienst hebben zeer geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast, doch tenslotte moest de dood worden geconstateerd. Vrijdag a.s. zal onder leiding van Toon Ver- hey het vierde Leden-Concert van de Vrijdag- Serie worden gegeven. Voor dit concert is een buitengewoon aantrekkelijk programma samen gesteld. De pianist George van Renesse zal bij deze gelegenheid twee piano-concerten spelen. Het concert vangt aan met het piano-concert in d. kl. terts K.V. No. 466 van W. A. Mozart, gevolgd door de symphonie No. 13 van Jos. Haydn. Na de pauze speelt George van Reness nog het pianoconcert No. 1 in bes kl. terts Op. 23 van P. Tschaikowsky. Aanvang 7 uur. GEBOREN: 17 Dec. C. J. Brasser—Heijne, d.; A. W. PöppinghausKwarten, d.; 18 Dec.: A. CaféNoordhoek, d.; 17 Dec. J. P. Homborg Standaar, z.; W. HoenderdosBierman, d.; A. BlomPost, d.; E. M. M. van 't HofWitte- veen, d.; 15 Dec.: S. Lebbing—Keizer, z.; 17 Dec. M. P. RavesRoestenberg, z.; L. M. We berSchombert, z.; L. A. C. Kamervan Turn hout, d.; 16 Dec. M. J. WennikHoogen'oosch, z.; T. Toebes—Ribbens, d. ONDERTROUWD: 18 Dec. J. J. H. Wesse- link en C. C. Slobbé; P. Schaap en B. J. Kars; C. van den Bosch en O. G. Hcuweling; J. P. Moen en J. Schouw; J. N. Honkoop en R. C. van Geloven; E. van Dobben en E. M. J. van Proos dij; W. A. v. d. Bijl en J. Z. H. Jacobs; G. W. van Rhijn en A. E. van' Veen; J. W. F. C. van den Berg en A. C. Kramer. GEHUWD: 18 Dec.: J. D. Meijer en J. A. Dijkstra; H. J. N. J. Handgraaf en J. W. M. Sleeman; P. J. Kramer en C. van Leeuwen; N. I. Tiggelman en G. J. Bos; F. de Jong en H. Nijhof; H. W. van Slooten en C. Doorgeest; J. M. J. Engeringh en A. C. van Alphen; M. G. Weijdom en T. M. C. de Zaaijer; J. C. van Loe- nen en A. Veerman; P. Bodenstaff en G. Greu- ter; N. C. Beekhuijs en C. Calandt; A. Logten- berg en K. M. E. Jongman; N. Bouwman en W. E. de Graaff; J. B. de Looze en G. v. d. Toorn; F. R. Veenstra en F. van Kessel; P. J. van Oosten en C. G. Wijnands; E. Smit en T. C. Möhringer OVERLEDEN: 16 Dec.: J. Sieraad, 70 jaar. Camphuijsstraat; T. RisIJkel, 72 jaar, Tuin wijklaan; 17 Dec, G. Peper, 40 jaar, Pijnboom straat; G. Cardozovan den Tempel, 78 jaar, Ripperdastraat; 16 Dec. Th. Kapteijn, 54 jaar, Kamperlaan; C. J. van der Kroft, 81 jaar, Ka- rolingenstraat; 17 Dec. J, A., 3 d., zoon van J. C. Uitendaal, Kamperlaan. In verband met de op Vrijdag a.s. te hou den boedelveiling van het Algemeen Verkoop lokaal. verzoekt men ons er de aandacht op te willen vestigen, dat, zooals ook in de be treffende annonce wordt aangekondigd, onder meer ter tafel komen een tweetal waardevolle collecties postzegels, inhoudende o.a. de voor philatelisten belangrijke complete D.O.X-serie en f 10.Jubileumzegels (Nederland en Ko loniën zoo goed als compleet). Op Zondag 22 dezer te 2.30 uur zal er in de muziekzaal van restaurant Brinkmann, Groote Markt, een pianovoordracht worden gegeven voor leerlingen, van Corry Koppen. Het was een groot voorrecht voor leden en introducé's van de Ruiterclub „Velserbeek", dat Ritmeester b.d. Pahud de Mortanges zich bereid had verklaard een en ander te vertellen van zijn ervaringen op hippisch gebied. Deze aanhef is zeker niet als gemeenplaats bedoeld, want hoe groot dit voorrecht was besefte men pas nadat men de geheele causerie had aangehoord. De groote eenvoud en bescheidenheid, waarmede spreker vertelde van zijn Olympische ervarin gen, bewezen dat hier een ruiter aan het woord was van echt Olympischen geest. De geest, die wel de overwinning als hoogste belooning be schouwt, die zich slechts als doel stelt de op gegeven taak naar zijn beste krachten en met volle overgave te vervullen. Als leidraad voor zijn betoog had spreker de Olympische spelen te Los Angelos in 1932 gekozen, waar hij met zijn paard Marcroix, luitenant Schummelketen met Duiveltje en lui tenant Van Lennep met het legerpaavd Henk de Hollandsche kleuren vertegenwoordigden. Wij zouden den Ritmeester te kort doen door een kort resumé van zijn voordracht te geven, daarom zij vermeld, dat de geheele voor bereiding, de reis, de spelen en de terugreis werden besproken met groote waardeering voor de onderlinge kameraadschap en voor de toe wijding en hulp door verschillende nationali teiten betoond. De humoristische noten ont braken ook niet; zoo hoorde men dat het be schikbare geld slechts voldoende zou zijn ge weest, wilde men de kortste zeeroute naar New York nemen, voor 1paard en 1% ruiter, hoe de Amerikanen bij alle sportieve hulpvaardig heid en overdreven ontsmettingsijver hun „han delsgeest" toch niet verloochenden; hoe die echt Hollandsche boer, die zijn ouden tredmolen had afgestaan en dezen als „onbruikbaar" te rug kreeg, omdat het paard door een vermolmde plank gezakt was, geen geld wilde aannemen doch er op stond, dat die ééne plank hersteld zou worden. Overigens: wat een prachtige op lossing de paarden gedurende den overtocht fit te houden door het gebruik van zoo'n ouderwet- schen tredmolen! Volgens de ervaringen van den spreker ligt van de drie takken van Hippische sport: Hooge School, Zwaar springconcours en Samengestel- den wedstrijd, deze laatstgenoemde den Hollan ders het best, daar de beide eersten het aller beste paardenmateriaal vereischen, waarover de Hollanders niet beschikken in tegenstelling met de buitenlanders. Hiervoor zijn volbloedpaarden het best, die echter zeer nerveus zijn, hetgeen juist bij den Samenges telden wedstrijd vaak een nadeel is, zoodat halfbloedpaarden hier de beste kansen bieden, mits voldoende getraind! Maar onder voldoende training verstaat spreker drie jaren, n.l. eerste jaar africhten, tweede jaar voorbereiding voor den wedstrijd, terwijl in het derde jaar de puntjes op de i moeten worden gezet. Door vaak niet te vermijden omstandig heden zijn de Hollanders hiermede meest te laat; zoo was er ook voor deze Olympiade slechts 114 jaar getraind. Een vereischte is ook, dat de ruiter zelf zijn paard kiest, dat hem het best past en met zijn karakter overeenkomst. Spre kers groote liefde voor onze edelste trouwe vier voeters liep als een gouden draad door zijn heele betoog en het moge sommigen en vooral leeken eenigszins overdreven en fantastisch in de ooren geklonken hebben, spreker wenscht nog eens een huis te mogen bewonen met een woonkamer, waarin ook plaats is voor zijn paard. De echte ruiters kunnen zich zoo'n verlangen levendig voorstellen. Als kleine jongen bezocht ik vaak wijlen Dudok de Wit (Kees de Tippe laar) en de grootste attractie voor mij was het paard, dat eenvoudig door zijn kamer liep en van tafel at. Dit was desijds wel een zeer fan tastische toestand en in onzen modernen tijd zou een architect daar de goede oplossing voor moeen vinden; ik zal zeker onze aankomende binnenhuisarchitecten opwekken zich eens voor deze nieuwe opgave in te spannen. In de pauze gaf spreker nog gelegenheid vra gen te stellen, waarvan een bescheiden gebruik werd gemaakt. Hierna werd een mooie gecombi neerde film vertoond, waarin zeer interessante vertraagde gedeelten, die deze leerzame, sobere en prachtige voordracht illustreerde. D.W-R., dat eerst alleen de bovenste plaats in de bondscompetitie bezette, moet thans deze eerste plaats, door een tweetal overwinningen van H.Z. en P.C., met de Hagenaars deelen Eerst overwonnen de Hagenaars de ploeg van het IJ met 62 en daarna brachten zij het Rotterdamsche R.Z.C. een 100 nederlaag toe. De stand is thans: D.WJt. 3 3 0 0 6 8— 5 H.Z. en P.C. 2 2 0 0 4 16— 4 Het IJ 3 2 0 1 4 149 HP.C. 2 1 0 1 2 4— 4 3 1 0 2 2 6— 8 R.Z.C. 4 1 0 3 2 8—23 Zian 3 0 0 3 0 7—10 De D.WJR. dames deden het tot nu toe min der goed dan de heeren en staan nog op de onderste plaats: U.Z.C. Otter A.D.Z. D.WJt. H.Z. en P.C. 2 2 0 0 4 8— 3 2 1 0 I 2 5— 7 2 0 1 1 1 6— 7 2 0 1 1 1 5— 7 Voor de derde afdeeling van de kringcompe titie speelde HPC 4 den retumwedstrijd tegen H.V.G b 3. Leden de Heemstedenaren, door het afwijzen van het door H.P.C. aangeteeken de protest, nu definitief in den eersten wed strijd 'n 21 nederlaag, thans namen zij door een 53 overwinning revanche op de H.V.G.E. veteranen. Voor de vierde maal leden de H.V.G.B. da mes en nederlaag, nu tegen de Velsensche da mes. Negen maal zagen mej. Kwak en de haren kans om de Haarlemsche keeper te passeeren De clubmatch tusschen Insulinde en D.E.S. was spannend en fraai. Hasselmeijer (Ins.) Verloor met 11 caramboles van v. d. Hoek, doch v. d. yiatcr, die tegen Steffers (D.E.S.) 150 om 350 moest maken, weerde zich uitste kend en had zijn totaal bereikt, toen zijn part ner op 329 stond. Oorver (Ins.) en Strijbos kampten tot het bittere eind. De laatste won met 2 punten en bezorgde daardoor D.E.S. de zege. Het treffen tusschen de B.C.H.-ers P. Kobus en G. Metz, die Dinsdagavond de openings match speelden voor het tournooi ten bate van het Biljartfonds 1940, stond op hoog peil. Ko bus ging uitstekend van start, scoorde 29, 21, 26 en 38 en stond ondanks goede beurten van Metz na 5 beurten met 116 om 54 Vóór. De B.C.H.-kampioen bleef fraai klein spel demon- streeren en maakte kort na elkaar nog series van 43, 75 en een schitterende 102! Na 14 beurten was de stand daardoor 374 om 96 caramboles. Toen kwam Metz plotseling opzetten en wist met 2x34, 23 en 21 zijn to taal nog op 217 te brengen. Kobus, die nog 38 en 67 liet noteeren, won als volgt: P. Kobus J. W. Metz pnt. brt. 500 29 217 29 h.s. gem. 102 26.31 34 11.42 •3 Huishoud TARWEBLOEM Zelfrijzend BAKMEEL Eerste soort BOEKWEITMEEL (Voor één pak 14 bonnen van de bloemkaert) KOOPMANS' MEELFABRIEKEN N.V. Hedenavond wordt in café Metz aan de Bar- teljorisstraat de 2e party gespeeld. Propaganda-avond van den A. N. W. B. Dinsdagavond hield de A. N. W. B. in Café Restaurant „Hof van- Heemstede" een propa- anda-byeenkomst. Er was vrij groote belang stelling, waaronder verschillende jongelui, die iets meer wilden hooren van de heerlijke wan del-, zeil- en motorsport, benevens het kam peeren, waarin ook A. N. W. B. zich bijzonder interesseert. Aan de wanden en op tafels was tentoonge steld de groote bondsuitgaven van brochures, kaarten, reiswijzers en reisgidsen, zoowel voor binnen- als buitenlandsdh tourisme, benevens vele raadgevingen, die de A. N. W. B. aan haar leden biedt. Ook vele miniatuurwegwyizers, zoo als wij die langs al onze wee.en kan vinden. Vooraleer de fraaie film der A. N. W. B. werd vertoont, hield de heer M. Ruytensc'nildt, propagandist der Vereeniging, een korte inlei ding. Hoewel de toeristische mogelijkheden nu beperkt zijn door de tydsomstandigheden, al dus spr„ vervalt het tourisme toch niet; want dit jaar vooral heeft men geleerd, dat Neder land mooi is, ook al hebben wy geen geweldige bergen en fjorden, wy hebben- fraaie panora ma's van meren, wij hebben onze prachtige heide, onze pittoreske stadjes, die op zioh zelf o-pen musea zijn. Vervolgens geeft spr. een beeld van het enor me werk der A. N, W. B. Tijdens een korte pauze was er gelegenheid de tentoonstelling te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Hierna volgde de vertooning van de film „Met den A. N. W. B. op reis". De film in 3 deelen geeft den bezoekers een beeld van ons eigen land, beginnende met een bezoek aan het bureau, waar de leden al lerhande Inlichtingen komen vragen. Vervol- Gebouw St. Bavo: Bestuur Bakkers 4 uur; Proza en Poëzie 7.30 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van wer ken van Haarlemsche schilders en beeldhouwers, 104 uur. De Bfria, Kruisweg: Tentoonstelling van aquarellen en pastels, van 10 uur tot de ver duistering. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a; te bezichtigen van 105 uur. Rembrandt: „Nanette", volwassenen, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „Vergeet my niet", volwas senen, 8, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Lajla", eiken leeftüd, 2.30, 630 en 8.45 uur. Frans Hals: „Mlllionnairs", 18-jarigen, 230, 6.30 en 8.45 uur. Spaame: „De laatste vier?", 730 uur. Gebouw St. Bavo: Federatie Groenten- en Fruithandel, 7.30 uur, Vertrouwensbond van de Metaalbewerkers, 730 uur. StadsschouwburgVoordracht door Char lotte Kohier „Frasquita", 7.30 uur. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling van werken van prof. J. H. Jurres, 10—430 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling Van wer ken van Haarlemsche schilders en beeldhou wers, 104 uur. De Bois, Kruisweg: Tentoonstelling van aquarellen en pastels, van 10 uur tot de ver duistering. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a; te bezichtigen van 105 uur. Rembrandt: „Nanette", volwassenen, 230, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „Vergeet mij niet", volwas senen, 8, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Lajla", eiken leeftyd, 2.30, 630 en 8.45 uur. Frans Hals: „Millionnairs", 18-jarigen, 230, 630 en 8.45 uur. Spaame: „De laatste Vier?", 7.30 uur. De Zondag- en avonddiensten der apothe ken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: fa. F. G. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 2, tel. 10175; Park-apotheek, Kleverparkweg 13, telef. 11793; Teylerapotheek, Teylerplein 79, telefoon 17946; Heemsteedsche apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 28197. gens schitterende natuuropnamen van ons eigen land en daar buiten. Men maakt kennis met de wandelsport, kampeeren, zeilen op onze Hollandsche plassen,, met onze mooie ruiter sport en aan. net slot van deze film, met uit stekende muzikale begeleiding kwam een pro pagandistisch woord van een der oudste leden van den A. N. W. B„ die de voordeelen van het lidmaatschap nog eens de revue laat passeeren. Om ook de bewoners van het Noordelijk deel der gemeente in de gelegenheid te stellen de film te komen zien, zal deze hedenavond wor den vertoond in café-restaurant Boekenrode. Oproep van collectanten voor Winterhulp. Heemstede heeft dringend collectanten noodig voor de collecte voor Winterhulp op 27 en 28 December a.s. De burgemeester Van Heem stede verzoekt allen, die zich daarvoor wen schen op te geven, zich zoo spoedig mogelijk aan te melden aan het Raadhuis. Telef. 20049 Als U Kerst-inkoopen doet, vergeet dan vooral niet de bijzondere aanbiedingen van ALPHEN AAR: Bach-Weihn. Oratƒ1.80 Bach-Matth. Passion ƒ2.10 Muziekkalender (geïll.) 2.55 X.Y.Z. der Muziek ƒ3.95 Nieuwe Psalmen- en Gezangen bundel der Herv. Kerk... ƒ2.50 Vele Kerstbundels v.a. ƒ0.35 is gemakkelijk te maken. En niet duur! Een gezellige fau teuil is iets waarvan U lang plezier zult hebben. Voor moderne meubelen in prima afwerking naar GED OUDE GRACHT 108—400 TELEFOON 17165 GR. HOUTSTR. 103 - TEL. 11485 *25®» QOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOO De herderkens lagen bij nachte. Stille nacht, heilige nacht, Aangenaam en lieflijk duister, O Jezus Vleesch geworden woord, O, welk 'n schittering, welk geflonker en De Spiegel van Gods Majesteit N.Z. in één bundel verkrijgbaar bij VOORBURGWAL 65—73 AMSTERDAM Met zangnoten 10 ct. per exemplaar, per 20 tot 100 stuks 8 ct., meerdere exemplaren 6 et. Afzonderlijke tekst 4 ct. per exemplaar, van 10 tot 500 stuks zy2 ct., meerdere exemplaren 2 cent. Aan bestellingen, waar de benoodigde gelden niet zijn bijgevoegd, wordt geen gevolg gegeven. Postgiro No. 22884. OOOOGOOOOOOOOÖOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2