QPbuw! Uit het land van GROENENDAAL Trein reed zonder bestuurder Laatste Nieuws Kleinhandelsprijzen aardappelen STAD DAUDEY'S ZIET ONZE KERST-ETALAGE „PLAZ A UW KERST-DINER BIJ KAARSLICHT Reserveert tijdig i \v tafelj Sensationeele vlucht van Rydz-Smigly ALBA Iranken Broodfabrieken W. HOLTHUIZEN V Opticien ZONDAG 22 DECEMBER 1940 HESTAURANT - AMERICAN HAR Herleving! Nieuwe levensmiddelen kaarten Vischafslag Scheveningen HENRI BENDE Haarlem - Heemstede - Bloemendaal Uitbreiding van den bonnen ophaaldienst Damclub Haarlem HAARLEM Wl LHELMI NASTRAAT 37 TELEF. 17644 HEEMSTEDE - Voor de Stille Armen BENNEBROEK BLOEMENMAGAZIJN Gr. Houisiraaf 112 Tel. 10859 Haarlem. Levering van bloemen ook voor buitenland Voor *6 N/ HILLEGOM NOORDWIJK PLEIN 19 - BOVEN „LIDO" (CELEGENHEID TOT DANSEN) Er zijn intusschen nog méér plannen en wel M de eerste plaats: de aanleg van een proef- bin voor de bloembollencultuur en vervolgens Me van een rosarium. Nu schijnt men beide Mannen te willen combineeren en het staat wel x^t, dat Heemstede daarmede een groote aan- Mkkelijkheid rijker zou zijn. Natuurlijk is al- 66 nog niet in kannen en kruiken, maar dat Oorlogsmonument op de open bare begraafplaats SPAARNDAM ZANDVOORT Aangezien de "bonnen van de thans geldende distributiekaarten langzamerhand opraken, zal in den loop van de maand Januari wor den overgegaan tot uitreiking van nieuwe kaarten. De juiste data zullen in iedere gemeente afzonderlijk worden be kend gemaakt. Berichten reeds geplaatst m een deel van onze vorige oplaag) Hevige botsing nabij Steenwijk DOOR AUTO OVERREDEN Tijdens wandeling plotseling door auto meegevoerd Gedeeltelijk qecomgeera.) T elersprijzen 1 dienstmeisje in huis 20 cent per pak Het wondermeisje reinigt zon der zeep, vaatwerk, kristai zilver, porcelein, spiegels, ruiten, houtwerk, fornuizen. sanitair en vuile handen. Vlekken allerlei, uit tapijten tafelkleeden, vette kragen vuile werkkleedlng, overalls het vuil vliegt er uit. DROGISTERIJ 'N TROUWE KLANT LUXE BRIL-ETUI'S vanaf f 1.— THERMOMETERS 0 vanaf 50 cf. H Y GROMETERS vochf igheidsmef ers LEESGLAZEN LOUPEN WAAR DE RISICO HET MINST IS Adverteeren in de dagbladpers levert vooral in dezen tijd de minste risico op. Want deze reclame kan men, wanneer het noodig is, direct veranderen of desnoods uitstellen VER. KATH. PERS. N.Z. Voorburgwal 65—73 - Amsterdam De hier ter stede, naar aanleiding van een Artikeltje in dit blad, sinds geruimen tijd op- Berichte Bonnenophaaldienst blijkt wel succes te nebben. De combinatie, die tot deze oprichting is over gegaan, heeft den dienst tenminste zeer belang rijk moeten uitbreiden; men heeft een A tot Z- dienst in het leven geroepen en zoo kan men öoor deze „firma" boodschappen laten doen, dis tributiebonnen laten opplakken, plaats laten be spreken voor bioscoopbezoek, huren laten op halen, laten geleiden in het donker enz. De A tot Z-dienst is gevestigd Nieuwe Gracht De voortgezette wedstrijden om het clubkam- Pioenschap 1940/41 hadden het volgende resul taat: G. p. HeckJ. Holm 20 H. A. van AbsJ. Hartel 11 B. GabriëlJ. H. Rozijn 11 F. H. VerpoortenJ. J. P. Kraayijer 02 C. p. VisseJ, H. Burghout 20 C. v. d. WerffR. C. Broekmeijer 2—0 C. BouwensJ. Holm afgebr. De eerstvolgende clubavonden zullen, in plaats fan op de Woensdagen 25 December en 1 Ja- huari, worden gehouden op de Vrijdagen 27 De cember en 3 Januari. ACCOUNTANT - LID N.I.V.B. Evenals vorige jaren zal het Comité voor de Kerstinzameling voor „Stille Armen" te Heem stede, onder voorzitterschap van den burgemees ter, een inzameling houden. Een dringend beroep wortd gedaan op Uw Medewerking om den nood, die zeer groot is, te helpen lenigen. De tijd voor inzameling is kort en daarom Wordt vriendelijk verzocht uw bijdrage spoedig te storten op postgirorek. no. 153308 van A. VAN WINGERDE, Penningmeester van het Comité. Knap gedaan! Hoewel het koopen van fleesch een opgave is, die niet gemakkelijk kan f'orden uitgevoerd, is het bestuur van den Ned. Kath. Volksbond alhier, er in geslaagd, den f'erkloozen leden toch een Kerstgave te kunnen aanbieden in den vorm van een vleeschpakket. In verband daarmede wordt de aandacht er °P gevestigd, dat de betrokken leden de gelden de vleeschbonnen moeten inleveren. Dat deze Kerstgave thans in vele gezinnen dubbel welkom zal zijn, is zeer begrijpelijk en een woord van waardëering voor de manier f'aarop' het bestuur deze aangelegenheid in or de heeft gemaakt, mag niet achterwege blijven. De tweede collecte voor Winterhulp Neder land. Zij die voor de tweede collecte voor Winterhulp Nederland, welke op 27 en 28 De cember gehouden wordt, willen collecteeren, hunnen zich daartoe opgeven aan het Raad huis. Inlevering brandstoffenbons. Wanneer een ^gekwartierde Duitsche militair is vertrokken Moeten de niet gebruikte brandstoffenbons, foorai van de 3de periode, ten spoedigste wor den ingeleverd. Bij nalatigheid stelt men zich &an ernstige moeilijkheden bloot. vuld, toen de plaatselijke leider van de Neder- landsche Unie, de heer P. Braun, de eerste avond van Nederlandsche kunst, die; door ieden van de Nederlandsche Unie werd bijgewoond, met een inleidend woord opende. De heer Braun moest tot zijn teleurstelling mededeelen dat het Nederlandsche- Orkest door bijzondere omstandigheden verhinderd was dezen avond op te treden. Het bestuur had nu de keus tusschen den avond uitstellen of iets anders van minstens even groote waarde in de plaats te stellen. Daarin is men geslaagd en bijzondere dank bracht de heer Braun daarvoor aan de soliste Henriëtte Sala en d ensoüst Bernard Tabber- 11 al. De heer Braun wenschte allen een genotvol len avond toe. Een hartelijk applaus gaf te verstaan dat de aanwezige dames en heeren accoord gingen met de wijziging van het programma. Daarna werd het concert geopend door een viertal pianostukken en wel Ballade, g kl. t., Etude as gr. t.; Bercense en Polonaise a gr. t., alle van Chopin, gespeeld door Bernard Tab- bernal Het programma werd daarna voortgezet met zang van de soliste Henriëtte Sala, die op uit stekende wijze Afrikaansche liederen, van J. P. J. Wierts, Bloemen en Hindeloopen van Dina Appeldoorn. Zonnelied van Catherine van Rennes, Kindje wat ben je zacht, van Lod. Mortelmans en Fallih, Fallah, van Frans v. d. Stucken, liet hooren, zoodat het publiek haar met een hartelijk applaus beloonde en een prachtige bouquet bloemen aanbood. Na nog drie pianorecitals van Chopin, door Tabbernal, was het pauze. Na de pauze verscheen eerst weer de zange res, die ten gehoore bracht, o. a. een viertal kerstliederen van A. Hamers en besloot met het Gloria van Catherina van Rennes Daarna volgden Gnomen-Reigen en Poleriaise E dur, van Franz Liszt, wederom op uitne mende wijze gespeeld door den pianist Ber nard Tabbernal. Tenslotte zij nog vermeld dat de zangeres werd begeleid door Jac. K"ulemans, die dit deed op niet te verbeteren wijze, zooals wij dat van hem kennen.? De heer Braun sprak na afloop een woord van hartelijken dank aan de solisten voor de vertolking van de schoone Nederlandsche muziek en zang en het publiek riep hij een tot weerziens toe. Hiermede was deze mooie avond ten einde. De Ned. Unie heeft hiermede in Hillegom een aanvang gemaakt met het geven van iets wat nog niet vaak in Hillegom is te genieten ge weest. Het was een avond van hoog cultureel genot. antwoord zeggen B. en W., dat de behoefte aan het in dienst houden van eenige tijdelijke agen ten van politie een gevolg is van de abnormale tijdsomstandigheden, waardoor tallooze nieuwe maatregelen aan de politiepliehten worden toe gevoegd. De heer PUNT kan begrijpen, dat er op het oogenblik administratief meer werk is, maar het extra personeel van de zomerbrigade is in dienst gehouden en als dit nu al noodig is in den winter, dan zullen er van den zomer weer nieuwe tijdelijke krachten bij moeten komen. Spr. vraagt hoe het op het oogenblik zit met de bezetting? De VOORZITTER antwoordt, dat er thans 12 vaste en 3 tijdelijke agenten zijn, terwijl er voorloopig een administratieve kracht bij is ge komen. Spr. -brengt naar voren, dat de taak van de politie op het oogenblik erg zwaar is. De zorg o.a. voor de verduistering, het ontploffen van projectielen en het controleeren op veler lei gebied is den laatsten tijd streng voorge schreven. Spr. geeft dan ook den raad de ver zekering, dat zoodra met minder krachten kan worden gewerkt, hij de eerste zal zijn om het politiecorps tot het normale terug te brengen. De heer MEIJER vindt het geraamde bedrag voor kleeding en uitrusting voor de politie te hoog. Spr. zegt, dat er in 1940 reeds 1200 gld. meer gevraagd was dan normaal en nu is er bovendien 1000 gld. meer gevraagd dan anders, maar twee jaar achter elkaar lijkt hem over bodig. De VOORZITTER zegt, dat de tijdelijke agenten langer in dienst blijven dan vroeger, vandaar dat er meer noodig is. Bovendien heeft het weer veel invloed op de costuums van de agenten. De commissie had in haar rapport bijzonder de aandacht gevraagd voor den slechten toe stand, waarin de bestrating van den rijweg van den Nieuwen Zeeweg verkeert en er op ge wezen of ook voor het probleem van een be hoorlijk trottoir langs dien weg niet een be vredigende oplossing is te vinden. B. en W. verzekeren in hun antwoord, dat dit hun volle aandacht heeft. Indien noodig zal herbe strating bij het onderhoud van dezen weg spe ciaal bezien worden. Het oplossen van de ver keersmoeilijkheden, waaronder die van het trot toir en de verbreeding van den rijweg en het leggen van een tweede trottoir op den Nieuwen :eweg is een probleem, waarbij het vraagstuk van de al of niet opheffing van de tramver- binding met Leiden een belangrijke rol speelt De heer DE MONIJE merkt op, dat het de bedoeling van de Commissie niet geweest is om een trottoir, te maken naast de trambaan, maar stukken hout aan land van het Noorderbad af komstig. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, zoon van Jb. Kraaijenoord en T. van Keulen, Spoor straat 31. Ondertrouwd: J. Molenaar en M. G. van Dee- len, Parallelweg 17; H. M. Andriessen en E. Mo lenaar, L'Amistraat 11. Getrouwd: W. Sloof en A. M. Schut, Zeestraat 32. Wat zult U schenken met de Kerstdagen? Een glas wijn... een heerlijke punch een fijne cognac WIJ hebben nog ruime voorraden oude kwaliteiten. Elke kooaer gratis sen spel bridge - Rijksstr.weg 12 Telefoon 16658 Ziekenfondsleveranties Avond van Nederlandsche kunst De zaal f®-n Flora was tot in de uiterste hoeken ge- Gemeenteraad Vrijdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met het gebed. Tot gemeentegeneesheer werd benoemd de heer C. H. Hermanides; tot commissaris voor de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken de heer W. S. v. d. Meer. Hierna ging men over tot de behandeling van de begrooting. De heer CASPERS wenschtl: geen algemeene beschouwingen te geven, maar toch wilde hij namens den Raad B. en-W., den -retaris en alle ambtenaren dank zeggen, dat zij in dezen tijd de begrooting sluitend hebben ekregen. Spr. begrijpt, dat dit vooral nu een moeilijk werk is geweest en daarom gpreekt hij er zijn volle waardeering over uit. Voor tijdelijke versterking van het politie korps en van den administratieven dienst heb ben B. en W. f 1400 op de begrooting uitgetrok ken. De commissie voor onderzoek van de be grooting wilde weten, waaruit die meerdere werk zaamheden bestaan, die de aanstelling van tij delijk personeel noodzakelijk maken. In hun 99 Het stemt tot erkentelijkheid op het oogen- Lltk de herleving van het gemeentelijk initia tief te mogen signaleeren Er worden weer plannen gemaakt en het ®temt tot voldoening, dat men daarbij het oor Meer dan voorheen te luisteren heeft gelegd Mj wat er in de bevolking zelf leefde en in de Pers tot uiting kwam. Met voldoening mag ge- constateerd worden, dat de totstandkoming van openluchttheater hoogstwaarschijnlijk Meds in den komenden zomer een feit zal zijn. "ie zich de onvergetelijke opvoeringen van "De Christusspeler" herinnert, zal de totstand koming van een dergelijk theater zeker toe- Michen, vooral omdat de belangstelling voor 't -ooneel gedurende het laatste half jaar gewel- Mg is gegroeid. Het stemt1 vooral Groenen- daeler tot groote voldoening, omdat in deze ko- ■°mmen destijds sterk is gepleit voor een open- Mchttheater in Groenendaal, zonder dat bij ^oorbaat reeds critiek werd uitgeoefend, wan- het niet zou komen. De feiten bewijzen mans, dat zulke -vooruitloopende critiek niet hoodig is geweest; de mannen, waaruit het ge meentebestuur bestaat, hebben evenals ieder /ah ons tijd noodig gehad om zichzelf te her- Vinden deze plannen in een vergevorderd stadium ver- keeren, blijkt uit de aanwijzing van een ter rein. Nu onze gemeente toch zoo in de plannen zit, is dit een ongezochte gelegenheid om nog eens de aandacht te vestigen op overwegingen tot stichting van een museum. Bij gelegenheid van de schenking van een aantal schilderijen uit de nalatenschap van den schilder-musicus Gf. von Brucken Fock, heeft Groenendaeler er sterk voor gepleit, deze schilderijen in 'n pas sende omgeving voor het publiek ter bezich tiging te stellen. Daarnaast is gewezen op de mogelijkheid dat zich in particulier bezit tal van curiosa bevinden, die betrekking hebben op de historie van Heemstede en evenmin is het uitgesloten, dat particulieren tijdelijk of blij vend kunstvoorwerpen van allerlei aard ter be schikking stellen. Oud-wethouder Dr. Droog heeft destijds in Groenendaal een natuur-his- torisch museum willen oprichten, maar de vo rige wereldoorlog maakte die oprichting on mogelijk. Nu het bezoek van musea zich weer in stijgende lijn beweegt en de levende kunste naars medewerken om die stijgende lijn zoo veel mogelijk naar boven te richten, kan het voor het gemeentebestuur aanleiding zijn te onderzoeken of de stichting van een museum, ai of niet in verbinding met de hierboven om schreven plannen, kans op slagen biedt. Het spreekt vanzelf, dat het antwoord niet vandaag of morgen verwacht kan worden, want er zal een zorgvuldige studie voor noodig zijn, al behoeft er geen specialen wethouder van kunstzaken voor benoemd te worden. Het zou al veel gewonnen ziin, indien bij het aanbreken van betere tijden de gelegenheid werd aange grepen om tot de vorming van een museum over te gaan. aan den kant van de boomen. Spr. vindt het de beste oplossing om de boomen in het voetpad, die toch al niet te best zijn, te rooien. De VOORZITTER zegt, dat de gemeente den daar voor noodigen grond zou kunnen aankoopen, maar eerst komt het voetpad in de Beeklaan aan de beurt. De heer MEIJER maakt nog een opmerking over de hooge bedragen die geraamd zijn op den post voor onderhoud van straten en pleinen. Op het oogenblik weten we nog niet, aldus spr., wat er in 1940 is uitgegeven; daarom is het zoo moeilijk om voor 1941 te ramen. Hierna vraagt de heer PUNT naar de moge lijkheid om meer samenwerking op het gebied van maatschappelijk hulpbetoon. Bij de Com- nissie is reeds de vraag gerezen of deze sa menwerking niet ware te verbeteren door een vaster organisatie op dit gebied, zoodat daar door een doelmatiger werkwijze kan worden verkregen en van de krachten die zich thans voor dit werk geven een beter gebruik kan wor den gemaakt. Spr. wil die samenwerking van de diverse organisaties door instelling van een ar menraad. Volgens B. en W. is daar de tijd nu minder gunstig voor. Spr. kan zich daar absoluut niet mee vereenigen en vindt dat het juist nu de tijd is om daarmee te beginnen. Bij de win terhulp is een commissie van advies opgericht, zoo iets dergelijks zou spr. ook willen bij het maatschappelijk hulpbetoon en dan in den vorm van een armenraad. Spr. vraagt nadrukkelijk, dat B. en W. deze zaak niet op de lange baan zullen schuiven en op grond van de moeilijkhe den hiervan af zouden zien. De VOORZITTER vraagt den heer Punt in de besloten zitting deze zaak nog wat nader uiteen te zetten en geeft de verzekering, dat deze kwestie reeds eer der de aandacht had van het College. Hierna wordt dea begrooting in haar geheel vastgesteld en wordt de openbare vergadering geschorst. Na heropening van de openbare vergadering deelt de VOORZITTER mede, dat op de open bare begraafplaats na den oorlog een monument zal worden opgericht voor alle gesneuvelde Noordwijkers en dat bovendien een gedeelte van het kerkhof zal worden gebruikt om alle hier gesneuvelde of aangespoelde militairen van vreemde nationaliteit te begraven. Op deze gra ven zal alleen een kruis worden geplaatst met naam ennationaliteit, en wanneer deze niet be kend zijn, zal er in den naam van het land op komen te staan: „Hier rust een onbekend sol daat." Na deze mededeeling ging de raad: in be sloten zitting over. Brand in St. Adelbertuskerk. Zaterdagmid dag omstreeks vier uur bemerkten omwoners, dat er brand was uitgebroken in de R. K. bijkerk St. Adelbertus te Spaarndam. Onmiddellijk werd de brandweer van die gemeente gewaarschuwd. Door spoedig ingrijpen, vooral van den opzichter van Rijmwald, kon men den brand binnen vijf minuten meester worden. De gemeente-brand weer van Halfweg behoefde geen assistentie meer te verleenen. Men had de kerk intusschen weer zoover in gereedheid gebracht, dat de dien sten hedenmogen weer gewoon doorgang vonden. De oorzaak moet gezocht worden in het ver zakken van een schoorsteenpijp van de verwar ming. De verzekering dekt de schade. Voetbalwedstrijd voor Winterhulp. Op den 2den Kerstdag zal er te Zandvoort een voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen een elftal, samengesteld uit spelers van de vereenigingen Zeemeeuwen en Zandvootr en een Haarlemsch B-elftal. De opbrengst is ten bate van de Win terhulp. De entréeprijs bedraagt voor alle rangen slechts 25 cent, zoodat dien middag een groot aantal bezoekers in het Zandvoortsche Sportpark verwacht wordt. Schade Noorderbad. Naar wij vernemen kan de schade, door den laatsten storm aan het Noorderbad toegebracht, geschat worden op on- GROENENDAELER. j geveer f 4000. Nu nog spoelt de zee dagelijks kaarten WINKELS DOOR DE GEHEELE STAD Na 7 uur mag niet meer worden afgeleverd. Bestellingen gaarne voor den middag Vrijdagavond rangeerde nabij het station Steenwijk een locomotor een paar wagens met koeien. Doordat na later bxeek de be stuurder Wezenberg, wonende te Steenwijk, van zijn machine was gevallen, kwam een treindeel onbeheerd. Dit reed door in de richting Meppel. Uit deze richting naderde omstreeks half acht een sneltrein. Nabij de Kallevutotcr- allee reden de beide treinen op elkaar. De locomotor werd geheel in elkaar gedrukt, terwijl een der veewagens werd vernield. Enkele koeien kwamen op de spoorbaan te recht, een werd er gedood. De locomotief van den sneltrein was ook gehavend, maar niet ontspoord. Beide lijnen werden versperd, zoodat het treinverkeer moest worden stop gezet. Inmiddels had men den, bestuurder van den locomotor op de spoorbaan gevonden. Hij bleek dood te zijn. Arbeiders van de Spoorwegen begonnen direct de lijnen vrij te maken en reeds des avonds kon het verkeer naar Leeuwarden over een lijn wor den hervat. Zaterdagmorgen zijn beide lijnen weer vrij ge komen, zoodat het treinenverkeer weer normaal doorgang heeft. Op den rijksstraatweg AmsterdamUtrecht, midden in het dorp Nieuwersluis, is Zaterdag door roekeloosheid van een wielrijder een onge luk gebeurd. Uit de richting Utrecht kwam een aantal arbeiders, werkzaam bij de Nederlandsche Heide Mij., op de fiets aangereden. Zonder richting aan te geven stak de voorste wielrijder, zekere B. uit Utrecht, plotseling den weg over. De bestuurder van een achter den fietser aan komenden personenauto merkte deze manoeuvre van B. te laat. Hij trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen,- doch dit mocht hem niet gelukken. De fietser werd ge grepen en over den steenen weg gesleurd, waar hij gewond bleef liggen. De personenauto stopte direct na de aanrijding en de inzittenden ver leenden met hulp van de andere arbeiders het slachtoffer de eerste hulp. Men bracht B. met den auto naar de woning van den genees heer te Loenen, die ernstige inwendige kneu zingen constateerde. Op medisch advies is de arbeider naar zijn woning te Utrecht overge bracht. BOEKAREST, 21 Dec. (D.N.B.) De Pool- sche maarschalk Rydz-Smigly, die in Sep tember 1939 naar Roemenië gevlucht was en eenig e maanden geleden door de Roemeen- sche regeering is geïnterneerd op het slot Dragoslavele by Campoeloeng is, naar van officieele zijde bevestigd wordt, twee dagen geleden ontvlucht. Hij had het recht dagelijks een ochtend wandeling' te maken, waarbij hij door politie beambten bewaakt werd. Woensdagmorgen kon een auto hem naderen. Vóór de agenten kon den ingrijpen was Rydz-Smigly ingestapt, waarna de auto in razende vaart wegreed. On middellijk werden de omliggende politieposten gealarmeerd. De achtervolging werd ingezet, maar men heeft den auto niet meer gezien. Men vermoedt, dat de maarschalk getracht heeft het land te verlaten of te Boekarest een schuilplaats heeft gevonden. Naar de meening vair politieke kringen te Boekarest kunnen er Engelsche kringen, al of niet voorzien van Anie- rikaansche passen, in het spel zijn. De regeering heeft een streng ondeizoek be volen. De met de bewaking belaste politiebeamb ten, die van nalatigheid beschuldigd worden, zijn gearresteerd. De 'grensposten zijn op de hoogte gebracht, terwijl men een waakzaam oog houdt op zekere kringen in Boekarest. De re geering hoopt zoo een verdere vlucht te kunnen verhinderen, In politieke kringen heeft de aandacht ge trokken, dat het eerste bericht over het ver dwijnen van Rydz-Smigly door den Britsche i omroep werd gegeven en dat Reuter het eerst over inlichtingen beschikte. Men ziet hierin de bevestiging van de opvatting, dat Engelschen bij de vlucht hebben geholpen, zoodat Engelsche journalisten het eerst kennis van dit voorval konden dragen. In dit verband verneemt men nog dat de vroegere Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken, Beek, na zijn mislukte ontvluchtingspo ging in een particulier huis te Boekarest ge ïnterneerd is en streng bewaakt wordt, zoodat men een nieuwe poging tot ontsnappen onmo gelijk acht. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat met ingang van 21 Dee. de navolgende prijzen voor con sumptie-aardappelen gelden per kg. bij verkoop aan den consument afgehaald aan den winkel. 1. Klei-aardappelen van de rassen Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Roode £tar. Bonte Roode Star, Furore, Westeinder Bonte en Blauwe, Koopmans Blauwe (maat 30 opwaarts) f 0.08. 2. Klei-aardappelen van de rassen Eigenhei mers, Noordeling, Duivelander, Iduna, Iris Ko meet, Limosa, Bato, Nationaal, Populair. Deva, West-Brabander, Wilpo, Present, Record, Sou venir, Robijn f 0.07's. 3. Klei-aardappelen van het ras Bintje f 0.07. 4. Klei-aardappelen van het ras Alpha, in dustrie f 0.07. fabrieksaardappelen 5. Zand aard appelen f 0.06'/2. en Voor drielingen van de kleiaardappelen val lende onder de groepen 1 tot en met 4 zijn de prijzen 1 cent per kg. lager. Alle bovenstaande prijzen mogen, indien de aardappelen aan huls worden bezorgd, worden verhoogd met ten hoog ste 1 cent per kilogram. Bovenstaande prijzen gelden niet, Indien de aardappelen rechtstreeks van telers worden ge kocht. Dit is uitsluitend geoorloofd, indien aan den teler daartoe door den provincialen voed- selcommissie vergunning is verleend Door de telers, mogen in rekening worden gebracht de hieronder vermelde telersprijzen, vermeerderd met het bedrag van de kosten aan vracht eh dergelijke. De onder1 genoemde klei-aardappelen f 4.25 per 100 kg. De onder 2 genoemde klei-aardappelen f 3.75 per 100 kg. De onder 3 genoemde klei-aardappelen f 3.25 per 100 kg. i De onder 4 genoemde klei-aardappelen f 3.10 per 100 kg. Zand- en veenaardappelen f 3 per 100 kg. Tegen overtreders zal gestreng worden op getreden. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat ook de koopers strafbaar zijn, indien zij aardappelen betrekken tegen hoogere dan de vastgestelde prijzen. SCHEVENINGEN, 21 Dec. Aan de markt wa ren 25 motorloggers en 14 kotters. De besom mingen van de motorloggers waren: Sch 196, W- den Heyer f 65; Sch 135, J. Wes- terbaan f 136; Sch. 284, P. den Heyer f 87; Sch, 285, M. Pronk f125; Sch. 39, M. Taal f135; Kw. 3, J. v. d. Bent f98; Sch. 14, W. Rog f64; IJm. 204, J. Plug f31; Sch. 81, A. Rog f174 Sch. 23, A. Taal f81; Sch. 341, W. de Graaf f151; Sch. 307, A. Taal f143'; Kw. 91. A. Vooys f67; Kw. 49, J. Dubbelaar f46; Kw. 151, v. d. Plas f113; Sch. 245, C. den Heyer f 103; Sch. 110, B. Rog f 62; Sch. 353, A. Beekhuizen f41; Sch. 84, J. den Duik f71; Sch. 25, C. dë Graaf f85; Sch. 16. W. Rog f39; Kw. 151, W. van Beelen f87; Kw. 166, H. v.d. Plas f37; Kw. 60, J. Haasnoot f 20; Kw. 95, P. van Dui- venbode f 86. De besommingen van de kotters waren: Kw. 94, W. Vooys f59; Tx 24. W. v.d. Vis f 146; Tx 37, A. v.d. Vis f 151; Tx 19, F. Vrijnen f148; Tx 49, C. Vlaming f33; Kw. 10, E. de Vries f31; Tx. 29, W. Drijver 1183; Tx. 39, P. v.d. Vis f165; Tx. 14, A. Ellen f156; Tx 32, P. Vlaming f 76; IJm. 214, O. Wezelman f 145; IJm. 210, C. Gouda f 49; Tx. 4, J. v.d. Vis f 61; en IJm. 203, H. Wezelman met f 154. A tot Z DIENST, Nwe Gracht 11 Heeft U moeilijkheden? Wendt U tot ons. Tel. 19843, Haarlem. (reinigingsmiddel) ZIJLSTR. 84 - TELEF. 10542 HAARLEM nietwaar, O bent 'n trouw lezer var onze rubriek „Omroepers", U moogt er graag eens ln grasduinen. De zakenman weet van uw speurlust te proflteeren, hy plaatst Zaken-Om roepers, die onze rubriek Juist zoo veelzydlg doen zijn en die Uwe regel matige belangstelling inderdaad' mo Mveeren. 1940 Zooals alle jaren is FRANKEN er weer, om met een heerlijk Kerstbrood Uw Kerstdisch tot een succes te maken. Weliswaar heeft hef groote moeite gekost om beslag te leggen op de juiste grondstoffen, heeft het heel wat vakmanschap vereischt om een nieuw en vooral goed recept te vinden, maar nu komt er dan ook een Kerstbrood uit onze ovens, dat er zijn mag en dat niet alleen een streeling voor Uw tong, maar ook een sieraad op Uw Kersttafel zal zijn. Aangezien er dit jaar door verduistering e. d. moeilijkheden zijn bij het bezorgen, zullen wij U zeer erkentelijk zijn als U vroeg bestelf en eventueel het bestelde afhaalt aan onze filialen of per brood bezorger 23 of 24 December laat brengen. Wij danken U bij voorbaat! GIUCSSTRAATWFC» T Ui 164S8 - Zlektntondtieveranciex

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 3