STAD ipEUW! STOFZUIGERS m •Ill SAMBO DE OLIFANT Beursoverzicht MOLEST de zetten Uotlderetx dan TUidt Haarlem, 4 Jan, "drie- SMIT'S FRANS HALS KONINGEN BROOD Een muziekinstrument! KERKLIJSTEN Nagekomen Marktberichten Weet wat U eet! Luxe Bakkerijen NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,N.v. WINTERHULP^NEDERLAND ZATERDAG 4 JANUARI 1941 HERRIE OVER EEN POORT Twee dames brachten elkaar in 't beklaagdenbankje DIERENMISHANDELING Half dronken voerman mishandelde paard REMBRANDT-THEATER Rose Marie, revue-operette Wij bewaren Uw waardepapieren, goud en zilver in onze safe-loketten, ook voor korten tijd ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Haarlem I Frans Halsplein 7 HET IJS IN EN OM HAARLEM VERLENGING VAC AN TIE Een geraffineerd oplichter Geslaagd BURGERLIJKE STAND Haarlem ZUSTER CASSANDER f De Stofzuiger Centrale Hageman Ged. Oude Gracht 52 - Telef. 12762 TAFELTENNIS Winfried-tournooi 1941 ZWEMMEN Samenstelling van de H.Z. P.C.-ploeg De UTO leidt U op voor Handel en T echniek ECHNISCHE (auio-, diesel-, vliegtuigmotoren) Wijk aan Zee Zaandam Zandvoort Verder verloop ONDERLINGE NEDERLANDSCHE Oorlogsschade Verzekering 21 DEEL VAN ZONDAGMORGEN HALF TWAALF FILMenTOELICHTING MB A.HUSTINX. AGENDA Bioscopen 5 Januari Bioscopen 6 Januari Bioscopen Apotheekdiensten Telefoon 10876 13714 11643 12193 21521 Als er op de rol van den politierechter vrouwen voorkomen, die zich aan mishande ling of smaad of beleediging hebben schul dig gemaakt, is er voor de verslaggevers kopij op til. Als het geval dan een burenruzie be treft, kan men er zeker van zijn, dat in de rechtszaal hartige woorden vallen, die slechts door uiterst tactisch optreden van den rech ter te smoren zijn. Zoo was het ook gisteren teen twee dames uit Velsen-Noord na elkaar in het beklaagdenbankje stapten wegens we- derzijdsche mishandeling. De een ontkende totaal en de ander sprak slechts van een duw tje, wat toch geen mishandeling genoemd mocht worden. De ellende ontstond door een gemeenschap pelijke pcort. Een juffrouw, die ai 16 jaar aan de eChe zijde woonde, kreeg dikwijls klein kinderen op bezoek, die de poort open lieten staan, waardoor de kleintjes van de juffrouw san de andere zijde zoo maar naar buiten konden loopen „en onder een auto terecht zouden kunnen komen." De juffrouw ter andere zijde meende, dat de poort vcor haar was en toen het haar op een kwaden dag begon te vervelen zette ze de buur minder zacht op de keien Dat ont kende ze. zooals gezegd, maar de buur bleef volharden. Nadat de politierechter getracht had het poert-conflict theoretisch op te lossen kwa men beide dames gelijktijdig aan het woord, zoodat de rechter met stemverheffing moest gebieden: „Rammel d'r niet allebei tusschen door!" Bij het verhoor bleek, dat de mishandeling wellicht greote afmetingen had aangenomen, als de zuster van de juffrouw ter andere zij de niet was opgetreden. De officier van justitie eischte tegen elk der dames een geldboete van f 15. De politierechter maakte er f 5.boete van plus een week voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. Hij poogde met deze combinatie nieuwe geschillen in de kiem te smoren, maar zijn psedago gisch oordeel had niet het minste effect De juffrouw ter eene zijde wenschte nadrukkelijk te vernemen of haar buur de poort nu moest sluiten of niet en de juffrouw ter sndere zij de bleef nog 5 minuten in het beklaagden bankje namummelen. tot groot vermaak van alle aanwezigen. Ze vond het een schande, en ze had al die zestien jaar nooit met iemand ruzie gehad en dat mensch en Het komt ons voor, dat de rechter met suc ces „tot ziens" had kunnen zeggen. Een 38-jarige koopman uit Haarlem reed in den avond van 17 October ji. met twee paar den onder Westzaan. Hij had een borreltje op en daarom maakte hij zich bijzonder kwaad toen een der paarden viel. Hij schopte en sloeg het beest, zoodat twee voorbijgangers zich met de zaak bemoeiden en de politie waarschuwden, temeer daar het paard op twee plaatsen bloedde. Voor den politie-rechter werd de kwestie gisteren uitvoerig behandeld. Een brugwachter uit Westzaan, die zelf met paarden omging, had f ezien dat het beest los was aangespan nen en niet meer vooruit kon van vermoeid heid. Het was door en door bezweet. Hij maak te een opmerking, waarop de voerman ant woordde, dat hy kon doen wat hij wilde. „Je moet een veewagen halen,ging getuige voort, waarop verdachte antwoordde: „en voor jou een lijkwagen." Verdachte verklaarde, dat hij het beest net gekocht had en dat het toen al gewond was. Niemand kwam hem helpen toen de knol op den grond lae en hy moest toch van den weg af. De Officier van Justitie eischte wegens die renmishandeling een gevangenisstraf van 14 dagen Verdachte schrok hevig, deelde mede, dat hi; 9 kinderen had, waarvan de oudste 12 jaar, dat hij zyn beesten altyd netjes behandeld had en dat zijn vrouw 's nachts zeer angstig was voor vliegtuigen. De politie-rechter was blijkbaar bewogen door deze litanie voor clementie en veroordeel de verdachte tot een geldboete van 10.— of 6 dagen hechtenis en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 14 dagen met een proeftijd van drie jaar De Officier deelde mede in hooger beroep te zullen gaan. Het Rembrandt-theater noodigt deze week de Haarlemmers te gast bij .',De Operette-zangers die onder leiding van het duo Joh. Boskamp en Octave van Aerschot de revue-operette Rose Marie opvoeren, een operette, waarin het re- vue-achtige op prettige wijze domineert. Zij is de moeite van een bezoek waard. Van de ope rette zelf kan worden gezegd, dat zij aardig, kleurrijk en vroolijk is: de Califomische goud delverswereld, een lieftallige Rose Marie, haar minnaar, nóg een minnaar plus een halfbloed Indiaansche als diens vroegere geliefde, een moord, een onschuldige verdachte, het blije ein de Joh Boskamp als rasechte Amsterdammer aan het erfenisjagen in Californië en Octave van Aerschot als „schrik der prairie", zijn tegenspeler, er is minder noodig voor een amusant spel en een bonte entourage. In het Rembrandt theater zullen de bezoekers zich deze week geen seconde vervelen. Ondanks de koude was de zaal gisterenavond al heel goed bezet en de lachsalvo's daverden aanhoudend door de zaal. Het publiek was gul met open doekjes en het terugroepen van acteurs en actric's. De muziek van Rudilf Friml en Her- bert Stothart, vol bekende, pakkende wijsjes, die door het publiek worden gewaardeerd, is beschaafd en werd door het goede orkest, onder de knappe leiding van Henk Neef met veel entrain vertolkt. Het vlotte spel en vlugge ver loop maakt, dat 't tooneel den geheelen avond gevuld is me spelers en goed acteerende figu ranten. die met de verrassend fraaie decors van Jan Peels een feestelijken, levenden achter grond vormen voor de eigenlijke handeling en wanneer wy Truce Spevk extra noemen als vertolkster van de titelrol, en Sophie Kohier als ha'fWoed Indiaansche met Boskamn en Van Aerschot wil dat niet zeggen, dat de andere krachten veel daaronder blijven. Al met al een vertooning, welke mek buitenlandsche van dien aard kan worden vergeleken. Eén ding is jam mer: indien niet hier en daar een uitdrukking en sHuatie voorkwam, welke beter achterwege zou kunnen bliiven. zouden Wij de biiwoning znnfer eenig voorbehoud kunnen aanbevelen, nu Hoen w'i het met de reserve, dat de toe- *ev,~inrer d'e gewraakte v'ekken a's zoutelooze grappen langs zich heen laat gaan. Agentschap HAARLEM Groote Houtstr. Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) Bijkantoor Haarlem-NOORD Rijksstraatweg 43 - Tel. 20321 Zondag 5 Januari: 12 uur zelatricen; tafel - tennistournooit St. Bavogebouw, waaraan ook leden van O.Z. deelnemen; half 9 aspiranten cursus. Maandag 6 Januari: 8 uur damclub T.E.P.; kwart over 9 Paladynen. Dinsdag 7 Januari: 8 uur Schola Cantorum; 9 uur bestuursvergadering wandelclüb „Kolping Boys". Woensdag 8 Januari; verplichte by eenkomst. Br. Albertus bespreekt een natuurkundig onder werp: „Wegtrekken of biyven?" Donderdag 9 Januari: half 9 lichameiyke oefe ning voor de wandelclub in den burcht Tugela- straat. Vrijdag 10 Januari: half negen ledenverga dering „St. Genesius". Zaterdag 11 Januari: half vyfhalf zes repe titie Jazz-band; 7 uur Tafeltennisclub O.-Z. PRAESES. De ysvereeniging „Haarlem en Omstreken", afa. Ijsbaan Noordholland, bericht: Het ys in en om Haarlem is door wakken ge vaarlek, vooral aan de Mooie Hel. Ook het ys op den weg Einderpias te Aalsmeer is gevaariyk. Het ës in Heemstede is op alle vaarten, sloo- ten en vëvers betrouwbaar. Het ës van de ysbaan De Volharding is zeer mooi. De Haarlemsche IJsclub aan de Klever laan heeft haar poorten den geheelen dag open. Datzelfde geldt voor de omgeving. Ter besparing van brandstoffen tydens de heerschende vorstperiode, alsmede om den leerlingen gelegenheid te geven voor y'svermaak, hebben B. en W. besloten de Kerstvacantie van de openbare school te verlengen tot en met Woensdag 8 Januari. Op Maandag 30 December kwam by een café houder te Heemstede een 49-jarig persoon, die een glas bier bestelde. Onder zyn praten ver klaarde hij Brabander te zyn en dat hy van be roep opzichter was by de rioleeringswerken te Heemstede. Hy zocht een kosthuis in deze om geving en hy zou het wel prettig vinden by een Brabander thuis te zyn. De caféhouder voelde er wel iets voor, maar had geen kamertje over, dat zou echter wel getimmerd kunnen worden. De kostganger kreeg opdracht hout daarvoor te koopen in Leiden. De man kreeg daartoe f 100 mee van den kastelein. Hij is niet teruggekeerd en zal uit zich zelf ook wel niet terugkeeren, daar hy gesignaleerd staat in het politieblad voor dergeiyke zaken. Voor het praktyk-diploma Engelsche Han delscorrespondentie is geslaagd de heer J. P. de Jong, Haarlem, leerling van den heer W. A. Levert. Geboren: l Jan. E. Jooresten Bosch z. 3 Jan. A. van Eijkenvan Doornik z. 4 Jan. E. van MerkensteinHamelink d. 4 Jan. M. van der Stoopde Bie z. 1 Jan. G. A. TakMesenhöller d 3 Jan. E. M. van EekBrinkmans z. 2 Jan. J, H. PrinsNieuwpoort d. Jan. H. J. Bloemen dalDiesbergen d. 3 Jan. H. A. PiersRaij- makers d. 2 Jan. K. G. StoopGarstin d. d. 21 Dec. G. M. PaulettaFreiwald d. Overleden: 2 Jan. J. Zekveld, 34 j„ Djambi- straat. Sedert de vorige opgave zijn by den penning meester te Haarlem alsnog de volgende giften voor Winterhulp Nederland afd. Haarlem in gekomen: N. N. 800.- Gerzon's Modemagazijnen 250. Pyamafabriek Nobelt 100.- P. E. G. G. 100, Modemagazijn A. Funke Zn. 100, J. W. L. 100. A. D. H. 100, Vermaat's Bakkeryen 75, Not. R. C. A. v. C. 50, Cacao- en Chocoladefabr. t 50. H. E. v. S. K. 50- J. H. G. 50, Dr. J. E. Bar. d. V. v. S. 46, A. A. H. 35, D. W. Koopen Zn. 25, F. J. B. 25, Electr. Broodfabr. Franken 25, Jkvr. C. H. L. H. 25, B. X. 25, Crommelin en Bouwmeester 25, Th. Th. K. 25, Modemagazyn Vogelenzang 25. C. G. E. 25, J. L. B. Sr. 25, F. G. v. A. 20. J. A. A. O. 15, P. V. dt' W. 15, P. B. B. 15, Kleinere bijdragen 291.! In den ouderdom van 58 jaar is te Bloemen- daal overleden zuster Cassander, die geduren de een reeks van jaren als zuster voor maat- schappeiyk werk aan de Mariasticliting arbeidde. Zij was sedert 1 Januari 1939 gepen- sionneerd en bewoonde na een vetblijf bij fa milie sedert enkele dagen een huis aan de Kleverlaan te Bloemendaal. Daar werd zij op 2 Januari dood gevonden tengevolge van een hartverlamming. Het stoffelijk overschot is in de Mariastich- ting opgebaard. - De Uitvaartdiensten hebben plaats op Dins dag 7 Januari om 7.15, 8 uur en 9.30 uur in de parochiekerk te Bloemendaal, waarna begrafe nis op het St. Adelbertuskerkhof, aldaar. In een In Memoriam zullen wij het opoffe rende leven van zuster Cassander nader be lichten. 45 bekende merken Ook in huurkoop Haarlem collecte voor onze arme parochiekerk, welke altyd in uwe milddadigheid wordt aanbevolen. Om 12.30 uur voorbereiding voor de plechtige gelcofsbeiydenis. Om 3 uur Lof met Rozen hoedje (lied 11). MAANDAG feest van Driekoningen of de openbaring des Heeren aan de heidenen. Om 8.15 gezongen H. Mis. Om 4.30 Lof met Rozen hoedje (lied 103). WOENSDAG om 4.30 Lof met Rozenhoedje (lied 6). Na het Lof worden de zelatricen van het Kruimeltjesfonds verwacht in het Patro naat voor het afdragen van de ingezamelde gelden. Zij worden vriendelijk verzocht om de oude kaarten mede te brengen om deze te ver wisselen voor nieuwe. ZATERDAG: Van 4—7 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG 12 Jan. Feest van de H Familie De H.H. Missen om 7.30, 9 uur en 10.30 uur de Hoogmis. Algem. H. Communie voor de Edelwacht onder de H. Mis van 9 uur. Wij beoordeelen een radio, zooals wij een vleugel beoordeelen: op zijn muzikale kwali teiten. Veroorloof ons, te verklaren: de nieuwe Philips-toestellen, die wij in huis hebben, zijn muziek-instrumenten van den eersten rang! Wij demonstrceren gaarne. En U weet: een Philips-toestel, bij ons gekocht, blijft onder onze hoede, zoo lang als U het heeft! Kom eens bij ons aan, dan kunt U tegelijk de nieuw ste gramofoonpla- ten beluisteren. GROOTE HOUTSTRAAT 108, TELEFOON 13046 RADIO- EN GRAMOFOON-SPECIAUSTEN Voor de 5e maal sinds zijn oprichting orga niseert „Winfried" een groot Nationaal Tafel tennis toumooi, in gebouw „Bavo" aan de Smedestraat, en wel op Zondag 5 Januari. Nu er waarschijnlijk een fusie voor de deur staat, heeft katholiek tafel-tennissend Neder land zich nogmaals van zyn goede zijde laten zien, door massaal in te schrüven. Reeds meer dan 275 inschrijvingen werden genoteerd, waar onder pl.m. 35 hoofdklassers. Nog meer vereeni- gingen worden verwacht. De inschrijvingen, waaronder uit Den Haag, Amsterdam, Hilversum, Amersfoort en Haar lem, doen een zwaren en spannenden strijd ver wachten. De steeds groeiende belangstelling van de zijde van het publiek voor tafeltennis zal oorzaak zyn, dat ook thans de toeloop weer groot is, vooral tegen 7 uur, als de finales wor den verspeeld. Voor de dual-meet tegen H.P.C. op Zondag 5 Januari in het Sportfondsenbad alhier zal de Haagsche Zwem- en Poloclub met de volgende ploeg aan den start verschijnen: 100 M. borstcrawl heeren: C. Pley en H. Hols- bergen; 100 M. borstcrawl dames: L. Rozendaal en S. Siefberg; 100 M. rugslag heeren: P. de Groot en P. v. d. Hoek; 100 M. rugslag dames: A. de Boer en N. de Boer; 100 M. schoolslag heeren: W. Weyhenke en F. Ruimschotel; 100M. schoolslag dames: A. v. Kralingen en E. van Mourik. De Zweedsche estafette zal bestaan bij de heeren uit: Holsbergen, F. Winckel, H. Thomas, F. Borgman Brouwer, R. den Hamer. Voor de dames uit: L. Rozendaal, L. Schuller, S. Sieberg, T. van Oudgaarden en N. de Boer. De 'waterpoloploeg dames: E. v. Mourik, A. de Boer, N. de Boer, T. van Oudgaarde, T. Ruim schotel, J. SchoemakerBoxman en L. Schuller. De waterpoloploeg heeren: K. v. d. Bergh. R. den Hamer, H. Stam, C. Pley, F. Ruimschotel, D. Otten en W. Weyhenke. Prospectus en inlichtingen: CHOOI' AMERSFOORTSCHEWEG 11 APELDOORN ZONDAG. Heden feesdag van den Zoeten Naam. Om half 8 uitreiken der H. Communie. H.H. Missen om 8 uur en 10 uur Hoogmis. On der de H.H. Missen schaalcollecte voor de Al taarsieraden. Om 5 uur Lof ter eere van het H. Hart met Litanie en gebeden voor den vrede. MAANDAG. Hoogfeest van Driekoningen of de Aanbidding der wyzen uit het Oosten. Om half 8 H. Mis in de kapel der eerw. Zusters. DINSDAG en volgende dagen van deze week iederen morgen om 8 uur H. Mis. WOENSDAG 8 uur H. Mis voor een spoedi- gen rechtvaardigen vrede. VRIJDAG. Half 4 biechthooren voor de jon gens der hoogste klassen. ZATERDAG. Van 46.30 uur biechthooren. 5.30 uur Marialof met Rozenhoedje voor den vrede. Een gebed om vrede blijft nog steeds noodzakelijk. ZONDAG eerste Zondag van de maand, feest van den Allerh. Naam Jezus. De stille H.H. Missen te 7 en 8 uur; om half 10 de Hoogmis; om 11 uur de Kindermis, uitsluitend voor kin deren toegankelijk. De laatste H. Mis om 12 uur. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de Afrikaansche Missies. Te 3.15 oefening van de Derde Orde. Te 4 uur Lof en Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 uur in het St. Jozefgesticht; 8, 9 en kwart voor 10 uur in de kerk. MAANDAG feest van Driekoningen. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 9 uur de Schoolmis DINSDAG 3 uur Mariacongregatie voor de gehuwde dames. WOENSDAG te 12 urur katechismus voor de meisjes en jongens voor de plechtige vernieu wing der Doopbeloften. Te 8.30 verplichte ver gadering der St. Josephs-Gezellenvereeniging. DONDERDAG te 12 en 4 uur biechtgelegen heid voor de kinderen van de lagere klasse van de meisjesschool. Te 4.45 Lof met Rozenhoedje en gebedey ter eere van onzen kerkpatroon St. Bonifatius voor de bekeering van ons vader land. ZATERDAG-morgen onder de H. Mis van 9 uur algemeene H. Communie voor de kinderen. Des namiddags van 3 tot 7.30 uur gelegenheid om te biechten. Te 4.45 Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekeering van de zon daars. ZONDAG a.s. tweede Zondag van de maand. Feest van het H. Huisgezin. Collecte voor onze eigen priesterstudenten. N.B. 1. Heden Zondag houdt het kerkbestuur zitting tot inning van het verschuldigde plaat- sengeld in het St. Bonifatiuslokaal van 24 uur 2. Zij die voor Woensdag hun plaatsengeld niet hebben voldaan, worden beschouwd als hun plaats te hebben opgezegd. 3. Op Zondag 12 Januari om 1 uur verhuring van de opengevallen plaatsen. 4. Zij die hun overledene ook dit jaar op den doodceel wenschen, worden verzocht het ver schuldigde in deze weken te voldoen. 5. De voorbereiding voor de plechtige ver nieuwing der doopbeloften begint de volgende week Woensdag om 12 uur. Verwacht worden de kinderen, die de lagere school gaan verlaten. ZONDAG 5 Jan. Feest v. d. Allerh. Naam Jezus. De H.H. Missen om 7.30, 9 uur en 10.30 de Hoogmis. Algem. H. Communie voor de Meisjescongregatie onder de H. Mis van 9 uur; Toch viel die eerste dag niet mee en ze gingen vroeg naar bed. „Ik ben wat zeeziek," zei Flip. En terwijl hy nog sprak, kraakte en piepte het.. Het commando werd overgenomen. „Zwemvesten en boeien nemen." Een geloop en gedraaf en dan sprongen ook Flip en Jan in zee. Overal rond het schip dreven tafels, stoelen en banken, „Myn boei is weg," gilde Flip. Jan kon nog net terugroepen. „Pak dan die balk,' terwyi hy zichzelf met moeite vasthield aan de dryvende tafeL Amsterdam, 4 Jan. 1941 De reactie, welke in Walistreet na een ge- heele week van koersverbeteringen was inge treden, was slechts van korten duur. Gisteren opende de markt weer in een betere houding, waarna zich goede kooplust ontwikkelde, de koersen opliepen en de markt op het hoogste punt van den dag sloot. Het plan van de Fede ral Reserve Board, voorstellen te doen. om in flatie in de Vereen. Staten te voorkomen, had op de beurs geen verdere uitwerking meer. Men wilde afwachten, indien de Board eventueele stappen bij het Congres zou doen, op welke wijze de regeering te Washington hierop zou reageeren. Men achtte het vraagstuk echter niet terstond aan de orde, aangezien vele andere problemen en de behandeling hiervan door het Congres zullen voorgaan, zoodat de invloed van de houding der Board gisteren weer op den achtergrond geraakte. Het gunstig nieuws uit het Amerikaansch be drijfsleven vond hierdoor gelegenheid weer tot uiting te komen en ook over eventueele verdere liquidaties van Amerikaansche fondsen in bezit van Britsche eigenaars maakte men zich minder bezorgd. Voornamelijk het feit, dat de bewa peningsproductie in de Vereen. Staten verder zal worden opgevoerd en de uitvoering der or ders in een versneld tempo zal geschieden, was op Walistreet van stimuleerenden invloed. Wat onze beurs betreft, reageert zij uiter aard voor Amerikaansche shares op de veel betere houding van Walistreet en opende zy in vaste stemming. Staal- en koperfondsen, die gisteren wel het meest gedrukt waren en weinig boven het laagste punt van den dag sloten, waren weer het meest in opkomst. Steels boek- 'ten een herstel van 2 dollar. Bethl. Steel kon ruim 3 verbeteren en Republic Steel haalde weer bijna 1 dollar in. Anaconda en Kennecott konden circa pet. hoogere prijzen bedingen. De handel in staaJ- en koperfondsen was aanvankelijk tameiyk le vendig, maar toch niet zeer groot. Carfoundry General Motors, Vliegtuigaandeelen, alsmede Spoorwegshares bedongen eveneens vastere prijzen. De locale markt was eveneens beter van toon. Op de Petroleumafdeeline waren het laeer interim-dividend van de Shell Transport en de verwachting van het passeeren van eet siot- dividend niet van invloed. Koninklijke Ohe boekte by opening een avans van 2 3 pet en toonde voorloopig geen verdere verandering. De handel was kalm en ook voor Shell Union en Tidewater was de stemming eveneens iets vas ter In den Suikerhoek kwam van den handel niet veel terecht, maar was toch eveneens de ste"^"ri'-or beter H.V.A. werd 6—8 hooger geadviseerd, terwyl Vorstenlanden eveneens een herstel te zien gaf van 2—2(6 Ook Java Cultuur en Nisu be dongen betere prqzen. Op de rubbermarkt was de stemming bij ope ning gedrukt en opende Amsterdam Rubber 3 lager bij het slot van gisteren vergeleken op 282, doch kon spoedig herstellen tot 285 De overige soorten lagen eveneens zwakker in de markt. Tabaksaandeelen hadden een goeden onder toon. De handel had echter weinig te betee- kenen. Oude Deli en Senembah werden bei den 1 hooger geadviseerd op resp. 279 (4 en 218. Deli Batavia Tabak vrijwel onveranderd Oostkust sympatiseerde meer met de rubber- markt en was eerder aangeboden dan ge vraagd, waarom lagere advieskoers werd genoemd bij opening. De Scheepvaartmarkt kenmerkte zich weer door een opgewekte stemming bij tameiyk goeden handel. Scheepvaart-Unie boekte by opening al da delijk een verbetering van 2 Voor aandeeien Japanlijn werd 1 hooger geboden boven het slot van gisteren. Vaarten liepen 1 1(4 °P en voor Stoom vaart Mij. Nederland en Rott. Lloyd golden eveneens betere prijzen. Van binnenlandsche Industrieelen bleken Philipslampen gevraagd en openden pet. be ter op 109(4 pet. Unilever werd voor 130 ge daan, hetgeen een avans beteekende van pc: ruim. De handel in Aku was tamelijk opgewekt en de stemming bij opening goed prijshoudend, waarna spoedig een verdere verbetering volgde tot 112(6 113 pet. Van beleggingen waren Nederlandsche Staats fondsen prijshoudend. De 33(6 Pet. Leening 1938 eerder zwakker, terwijl voor de beide soorten Indië 1937 hoogere prijzen genoemd werden. i Het verder verloop was algemeen kalmer. De stemming toonde echter weinig verandering Scheepvaartwaarden bleken vast en liepen voor Unies en Booten op. H.V.A. kon 2 pet. verbeteren. A'dam Rubber liep ook 2 pet. op. Koninkiyke olie brokkelde 1 a 2 af wegens gebrek aan waag. Steels en Bethl. Steel liepen een kleinigheid terug. Unilever moest 1 prysgeven. Philipslampen konden 1 2 pet. verbeteren. Van beleggingen trad voor 33(4 pet. Ne derland 1938 een herstel in van (4 a 3/8 pet Prolongatie 2%. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Sneek, Oude Koemarkt 35 Tel. 2224 i(- Als aanvulling op de Rijksregeling is het sluiten van een van het hoogste belang. Grootste spreiding van risico's (gemiddeld f 10.000.- per deeln.) Voorschotheffing slechts f 0.60 °/oo per half j. voor plattelandsrisico's Zeer gunstige bepaling omtrent eventueele naheffing (Hoogstens f 3.— °/oo per halfjaar) Halfjaarlijksche schaderegeling Vraagt inlichtingen! TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN ALKMAAR, 4 Jan. Boter- en eierenmarkt. Boter, groothandel 1.05, kleinhandel 1.15. Kip eieren, groothandel f 1.07 per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Jan. 1000 kg. Roode kool 4.50, 3600 kg. Gele kool 3.80, 7000 kg. Deensche Witte kool 3.10, 3200 kg. Uien 4.00. NOORDSCHARWOUDE, 4 Jan 7000 kg. D. Witte kool 3.10, 300 kg. Stek 2.80. LEIDEN, 3 Jan. Veemarkt. Aanvoer 124 run deren, 71 kalveren. 406 schapen, 530 varkens, 1 stier, 66 kalf- en melkkoeien 300.00—700, matig. 55 varekoeien graskalveren 130.00200, matig. 2 Binken, 3 vette kalveren, 68 nuchtere fokkalveren 18.0025 matig. 406 weideschapen 30.0036, ma tig. 181 mestvarkens 26.00—-45, 343 biggen 14.00 —22 en 6 7,ei gen 80 00120 Der stuk. matig. IJMUIDEN, 4 Jan. Schar 17.00—18. kleine Schar 7.50—8, per 50 kg. Spiering 1.40, Voorn 39 cent per kg. BEVERWIJK 3 Jan. Vereen. Veilingen „Ken- nemerland" en „Vrije Veiling". Andijvie 2024 cent per kg. Selderie 1011.5, Peterselie 34 ct. per bos. Prei 10—18. Uien 3—5, Witlof 1620, Waschpeen 613 cent oer kg. Knollen I 718, II 46 cënt per stuk. Bi. Gele kool 47. Brecïasche Groene kool 58.5. Roode kool 46, Bieten 2.5 Boerenkool 47, Spruiten 25—58, Koppen 9l5 cent per kg. Gebouw St. Bavo: Geel Wit 6.30 uur; Gewone zittingen, 46 uur. Gem. Concertgebouw: Kinderfeest van den Bond voor Groote Gezinnen, 1.30 uur. Stadsschouwburg: 2.30 uur: „Levende poppen kast"; 7.30 uur: „Familiefeest" door Tooneel- groep „Het Masker". Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van wer ken van Haarlemsche schilders en beeldhou wers, 10 tot 4 uur. De Bois, Kruisweg: Tentoonstelling van aquarellen en pastels, van 10 uur tot de ver duistering. Palestina Diorama's Schotersingel 117a, te bezichtigen van 10 tot 5 uur. Rembrandt: „Revue Rose Marie", 7.30 uur. Cinema Palace: „Gentleman-Vagebond". 2 aur, 6.30 uur en 8.45 uur. Luxor; „Lajla" eiken leeftyd, 2.30 uur, 6.30 jut en 8.45 uur. Frans Hals: „Een leven lang", volwassenen, ,:.30 uur, 6.30 uur en 8.45 uur. Spaarne: „De vrooiyke muzikanten", 7.30 uur. Gebouw St. Bavo: Tafeltennistournooi „Win fried", 12 uur. Gem. Concertgebouw: H. O. V.-concert, 2.30 uur. Stadsschouwburg: Haarlemsche Tooneelclub met „De appel van Eres", „Wordt vervolgd" en „De bruiloft van Kloris en Roosje", 2 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling van wer ken van Haarlemsche schilders en beeldhou wers. Rembrandt: Revue „Rose Marie", 1.30, 4.30 en 7.30 uur. 11.30 uur: „De wonderen van het heelal". Cinema-Palace: „De gentleman-vagebond", 11.30, 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Lajla", eiken leeftijd, 11.30, 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Een leven lang", volwassenen, 2, 4.15, 6.30 en 8.45 uur. 11.30 uur: „De zeven wonderen van Zuid-Afrika" Spaarne: „Vroolijke Muzikanten", 1.30, 3.30 en 6.30 uur doorloopend. D« Bois, Kruisweg: Tentoonstelling van aquarellen en pastels, van 10 uur tot de ver duistering. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, te bezichtigen van 10 tot 5 uur. Rembran°t: „Revue Rose Marie", 7.30 uur. Cinema Palace: „Gentleman-Vagebond", 2 uur, 6.30 uur en 8.45 uur. Luxor: „Lajla", eiken leeftijd, 2.30 uur, 6.30 uur en 8.45 uur. Frans Hals: «Een leven lang", volwassenen, 2.30 uur, 6.30 uur en 8.45 uur. Spaarne: „De vrooiyke muzikanten", 730 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apothekenApotheek van Rijn N.V., Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Fa. C. G. Loomeyer, Zijlweg 34, tel. 12495; Schoterboschapotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 12711; C. Schotsman, Binnenweg 206208, Heemstede, tel. 283210.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2