S. J. de Goede Electrisch ontdooien Uitreikingsmaand Drie meisjes en een jongeman vermist Het aftreden van Baudoin W. HOLTHUIZEN Ambassadeur te Tokio, Grew, binnenkort naar V.S.? Kinderschaatsen f 0.98 Enorme sorteer!ng Sleden VAN UW WATERLEIDING Closetpotten f 6.95 LEEREN LAARZEN MET TIJGERVOERING Monopoly-spelen f 3.50 Sjoelbakken f 9.50 Tafelbiljarts vanaf 45.- Zjjlstraat bij de Brug en Kinderhuisvest 37-43 45 ZONDAG 5 JANUARI 1941 Bloem-, vleesch-, broodkaarten enz. GEMEENTEZAKEN Overname kalfkoeien voor export naar Duitschland SCHAKEN R.K. Schaakclub „Het Witte Paard" BEVERWIJK Uitreiking nieuwe bonkaarten HAARLEM Wl LHELM I NASTRAAT 37 TELEF. 17644 VERPLICHT VEILEN VAN BLOEMEN Bloemkweekers vergaderden Burgerlijke stand Provinciaal hulpcomité voor oorlogsslachtoffers 1940 Mannencongregatie der H. Familie 60 jaar BENNEBROEK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HILLEGOM Opsporing door de kinder politie verzocht AMSTERDAM Gaspenningen waren op Extra-ploeg aan het lichten der muntmeters zonder montuur, in de maten 181920 c.M Wij helpen U door den winter heen Een greep uit onze Electrische Bedkussens Electrische verwar mingsvoetplaten Electrische kachels Kolenkachels Kolenfornuizen Gasfornuizen Electrische fornuizen Gaskachels Groote sorteering Carbidlampen winterartikelen Warmwaterkruiken Tochtband Handwarmers (voor rij wielen en bakfietsen) Oorwarmers Handschoenen en Wanten Lederen hoofdkappen met oorkleppen Kachelpijpen - ellebogen Electr. Ventilatoren voor beslagen etaiageramen. Koud - Hout is goud BLONK Bij den wederopbouw van het normale zaken leven, is adverteeren een der machtigste hulp middelen. VER. KATE PERS N.Z. Voorburgwal K73 Amsterdam STAD Als moeder de vrouw zich 's avonds even een kwartiertje neerzet voor het uitzoeken van de Verschillende bonnen voor den komenden dag, tian zal zij thans tot de ontdekking gekomen zijn, dat vele kaarten teekenen van ouderdom beginnen te vertoonen en dat aan de meeste kaarten al dusdanig gepeuterd is, dat zij bijkans ®P raken. Daarin te voorzien is de taak, waarvoor de distributiedienst zich thans gesteld ziet. Van oudsher was Januari de „Louw"-maand. Voor ons is Januari dit keer de uitreikings maand. Een uitreiking van vele distributiebe scheiden, waarmede a.s. Maandag een aanvang Wordt gemaakt. Het wordt als het ware een massale uitreiking en wel van de volgende distributiekaarten: a. Algemeen levensmiddelenboekje 2de serie: b. Bloemkaart 2de serie; c. Broodkaart 4de serie; d. Halve broodkaart 4de serie voor kinderen geboren na 1 Pebr. 1937; Een-vijfde broodkaart 4de serie (toeslag- kaart voor personen, geboren na 1 Pebr. 1920 doch vóór 2 Februari 1927; f. Toeslagkaart voor kinderen (papkaart), die een halve broodkaart ontvangen; g. Vleeschkaart 2de serie; h. Halve vleeschkaart 2de serie, voor kinderen, geboren na 1 Februari 1937; L Rantsoenbonnen „één rantsoen toiletzeep", voor kinderen, geboren na 1 Febr. 1939 en J. Rantsoenbonnen „één rantsoen zeep", voor kinderen, geboren na 1 Febr. 1933. Een respectabel lijstje, zult u zeggen. Maar U heeft er een groot voordeel van, n.l. dat u meerdere vliegen in één klap slaat en u meer dere gangen naar de uitreikingslokalen voor komt. Een dergelijke massale uitreiking neemt meer t(id in beslag dan normaal, waarom de uitrei king dan ook over veertien dagen verdeeld is. Nu is voor een vlotte uitreiking allereerste eisch, dat het publiek zooveel als in zijn vermogen'ligt medewerkt. Dat kan men op de allereerste plaats doen, door de aanwijzingen van den distributiedienst stipt op te volgen, wat vooral hierop neerkomt, dat men zich op den aangewezen dag en op de aangewezen plaats tot zijn eigen uitreikings lokaal wendt. Door ervaring wijzer geworden, weet men al, dat het verkeerd is om 's morgens bij het aan- Vangsuur in de rij te gaan staan. Dat geeft on- Keodig oponthoud. Duizend menschen kunnen hu eenmaal niet tegelijk geholpen worden. Een punt van veel belang is, dat men zich hg de ontvangst van de verschillende kaarten overtuigt, dat men inderdaad ontvangen heeft Wat men' toekomt. Het is noodzakelijk, dat men zulks doet, want reclames achteraf zullen NIET in be handeling worden genomen. U weet natuurlijk ook, dat men zonder stam kaart geen bonnen kunt bekomen. Welke gel dige reden u ook meent te hebben om een of andere stamkaart niet mee te nemen, u wordt zonder stamkaart NIET geholpen. Het is voorts bevorderlijk aan een vlotten gang van zaken, als men de stamkaarten niet in elkaar gevouwen aan den ambtenaar over handigt. De stamkaarten op elkaar houden is het een voudigst, daar de ambtenaar op de allereerste Plaats den geboortedatum op de voorzijde van de stamkaart moet controleeren. En als u van die mooie huisjes heeft, haalt u de kaart er dan Zelf even uit. Ook dit voorkomt onnoodig op onthoud. Verder verdient het aanbeveling, dat men een acte-tasch of een schooltasch bij zich heeft, om de kaarten in op te bergen. Vooral groote gezinnen krijgen heel wat papieren mee en de verschillende distributiebescheiden zijn kostbare documenten, die niet verloren mogen gaan. Velen hebben helaas reeds moeten ondervin den, in welke moeilijkheden zij komen als de bescheiden verloren gaan. Als u zich in het uitreikingslokaal tegenover den ambtenaar wilt overtuigen dat u inderdaad ontvangen hebt, wat u toekomt, dan dient u precies te weten, wat u eigenlijk ontvangen moet. De volgende regelen zullen u dat duidelijk maken. Voor iedere stamkaart ontvangt u een alge meen levensmiddelenbouboekje en een bloem kaart. Het eenvoudigste is dat de uitreiking in zes groepen wordt verdeeld en wel als volgt: ©roep A: Degenen, die geboren zijn vóór 2 Februari 1920, ontvangen: 1. Levens- middelenbonboekje, 1 Bloemkaart, 1 Broodkaart en een vleeschkaart, to taal 4 kaarten. Voor de ontvangst van al deze kaarten wordt voor deze groep het vakje T 2 afgekruist op de be treffende stamkaart. •roep B: Degenen, die geboren zijn na 1 Febr. 1920, doch vóór 2 Febr. '27' ontvangen: 1 Levensmiddelenboekje, 1 bloemkaart, 1 heele en een-vijfde broodkaart, 1 vleeschkaart, totaal 5 kaarten. Voor de ontvangst van al deze kaarten, wordt voor deze categorie op de be treffende stamkaart het vakje T 3 af gekruist. •roep C: Degenen, die na 1 Febr. 1927 geboren zijn, doch vóór 2 Febr. 1933 ontvan gen: 1 Levensmiddelenboekje, 1 bloem kaart, 1 broodkaart, 1 vleeschkaart, totaal 4 kaarten. Voor de ontvangst van al deze kaarten voor deze groep wordt op de betreffende stamkaart het vakje T 4 afgekruist. •roep D: Degenen, die na 1 Febr. 1933 gebo ren zijn, doch vóór 2 Febr. 1937 ont vangen: 1 Levensmiddelenboekje, 1 bloemkaart, 1 broodkaart, 1 vleesch kaart en zes rantsoenen zeep, totaal 5 kaarten. Voor de ontvangst van al deze kaarten wordt op de betreffende stamkaart het vakje T 5 afgekruist. •roep E; Degenen, die na 1 Febr. 1937 gebo ren zijn, doch vóór 2 Februari 1939, ontvangen: 1 Levensmiddelenboekje, 1 bloemkaart, een halve broodkaart, 1 toeslagkaart (zgn. papkaart), 1 halve vleeschkaart en zes rantsoenen zeep, totaal 6 kaarten. Voor de ontvangst van al deze kaarten wordt voor de grcrep op de betreffende stamkaarten het vakje T 6 afgekruist. •roep F: Degenen, die na 1 Februari 1939 ge boren zijn ontvangen: 1 levensmid delenboekje, 1 bloemkaart, een halve broodkaart, 1 toeslagkaart (zgn. pap- kaart), een halve vleeschkaart, zes rantsoenen toiletzeep en zes rantsoe nen gewone zeep, totaal 7 kaarten. Voor de ontvangst van al deze kaar ten wordt voor deze groep op de be treffende stamkaart het vakje T 7 afgekruist, Zoo kan men aan de hand van den geboorte datum op de stamkaart zelf precies nagaan, wat men op iedere stamkaart moet ontvangen. Controleert onmiddellijk na ontvangst, of u inderdaad alles ontvangen hebt. Reclames ach teraf, het zij nog eens herhaald, vinden geen ingang. Een ieder werfce mede, zooveel als in zijn ver mogen ligt, om deze uitreiking vlot te doen verloopen. Houdt u stipt aan de genomen maat regelen en volgt de aanwijzingen aan de uitrei kingslokalen stipt op. Dan hoeft u niet te wach ten en een ander behoeft niet op u te wachten! Tenslotte vestigen wij er nog even de aan dacht op, dat het publiek volgens letter wordt opgeroepen. Men neme er echter nota van, dat zulks dit keer NIET in zuiver alphabetische volgorde geschiedt. Men zie dus nauwkeurig toe, dat men zich op den juisten dag tot het aange wezen uitreikingslokaal wendt. B. en W. stellen voor te verklaren dat uit breiding van het leerplan der M.T.S. met on derwijs in lichamelijke oefening wordt noodig geoordeeld. De jaarlüksche kosten zullen f 4640 bedragen. Voor de inrichting van een gymnas tieklokaal zal f2000 noodig zijn. Indien de uitbreiding wordt goedgekeurd, ko men 25 pCt. van de kosten voor de gemeente. Ook de provincie en buitengemeenten zullen bijdragen. Voorgesteld wordt te verkoopen aan de N.V. „Hogerveka" te Haarlem 788 M2. grond aan de Marconistraat voor f 10.000. Op dien grónd zul len 8 woonhuizen gebouwd worden. De begrooting van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem sluit voor 1941 met een bedrag van f85.070. De begrooting voor rekening van het rijk sluit met f46.782.42. Voorgesteld wordt aan het bestuur van de R.K. Jongensschool voor M.U.L.O. medewerking te verleenen tot aanschaffing van leerboeken noodig voor de vorming van een afzonderlijke epleidingsklas voor het M.U.L.O.-examen B. en voor verdere invoering van gewijzigde leerme thoden. Daarvoor is f1770.— noodig. Ook B. en W. van Haarlem stellen voor een gemeenschappelijke regeling aan te gaan be treffende het ontwerpen en vaststellen van een streekplan met de gemeenten Velsen, Heem stede, Bloemendaal, Zaindvoort, Haarlemmer- liede en Bennebroek. We hebben reeds de voornaamste artikelen van deze regeling gepubliceerd. Naar men ons bericht zijn voor het gebied Noordholland door de betreffende Duitsche in stantie onderstaande veehandelaren erkend voor de levering van hoogdrachtig kalfvee, hetwelk in mindering wordt gebracht van de verplichte levering: P. Schukking, Copernicusstraat 36, Amster- dam-C., tel. 55370; firma J. Bakker en Zn,, Julianastraat 18, Purmerend, tel. 283 en Melk weg 23, Purmerend; S. Bakker, Koemarkt, Pur merend, tel. 141 en J. Singers, Heiloo; W. Post- ma en P. Kamp, Hugo de Grootstraat 3, Pur merend; F. Wezel en D. Koldijk, Overweersche Polder, Purmerend; L. Derboven, adres S. Bak ker, Koemarkt, Purmerend, tel. 141: K. Box, Purmer, gem. üpendam, tel. 4, Purmer. Voor de onderlinge competitie zijn deze week de navolgende partijen gespeeld: Groep I: A. v. Kesteren—B. Walker 1—0; J. de Lange—A. Hablous 0—1; P. v. Deyzen—C. v. Soest afgetr.; Th. de Looze—N. Hoogland afgetr. Groep II: Th. SchoorlJ. Lippers 10; G. v. d. StoopP. Castenmiller 10; J. Kortekaas P. Stam 0—1. De volgende week zal worden begonnen met de uitreiking van diverse distributiebescheiden, n.l. bonkaarten (algemeen), bloemkaarten, brood kaarten, papkaarten vogr kinderen, vleesch - kaarten, kaarten voor „een rantsoen toiletzeep" en „een rantsoen zeep". De uitreiking geschiedt in het gebouw Raad huisstraat 7 (voormalige Huishoudschool) van 9.30—1 en van 2—5 uur. Maandag zijn degenen aan de beurt, wier namen gebinnen met de letters A tot en met B. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie van den Distributiedienst in dit nummer. ACCOUNTANT - LID N.l.v.B. Zaterdagmiddag hield de Bloemkweekersver- eeniging „Flora" een algemeene ledenvergade ring in het veilinggebouw ,,'t Centrum". In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Hilbers, den wensch uit, dat de leden in 1941 voor moeilijkheden gespaard zullen blijven en dat de gemeenschapsidee ook onder de kwee kers zal groeien. De ervaring heeft geleerd, voor al in den laatsten tijd, hoeveel er door samen werking bereikt kan worden. In dit verband herinnerde spr. aan de schit terende bloemententoonstelling in Februari van het vorig jaar, die onder de moeilijkste omstan digheden gehouden moest worden en die toch boven verwachting is geslaagd, dank zij aller medewerking en den vooropgezetten wil, om er Iets moois van te maken. Verder herinnerde de heer Hilbers aan de diepspitregeling, die op verzoek van de gezamen lijke organisaties kon worden ingevoerd. Een mooi voorbeeld van saamhoorigheid was ook de medewerking aan het herstel van de schade, die door een bominslag bü een der leden was aangericht. Tenslotte kan door samenwerking heel wat bereikt worden op het gebied van het vervoei van bloemen, dat thans veel belemmeringen ondervindt. De heer Hilbers besloot zijn openingswoord met den wensch, dat God de wereld dit jaar een werkelijken vrede zal schenken, een vrede, gegrondvest op de overtuiging, dat men in de wereld elkaar noodig heeft. Medegedeeld werd o.m., dat de omzetbelasting thans ook van de kweekers wordt geheven. In behandeling kwam daarna een voorstel van het bestuur tot wijziging van het veilingregle ment. De voornaamste wijziging betrof de in voering van het verplicht veilen. De voorzitter wees er hierbij op, dat het stel sel van verplicht veilen voor een goede veiling een eerste vereischte is. Hij ontkende niet, dat dit st#,el voor Beverwijk enkele bezwaren heeft, b.v. door het groote rayon, dat door deze veiling wordt bestreken. Deze bezwaren kunnen evenwel heel goed on dervangen worden. Het verplicht veilen en het tegengaan van het uit de hand verkoopen is niet alleen in het belang van de veiling, maar vooral van de kweekers zelf. Na eenige bespreking werd het voorstel goed-' gekeurd. De voorzitter deelde nog mede, dat het bestuur ook een regeling ontwerpt voor de koopers. Hierna werd voorgesteld om de veilingprovisie vast te stellen op 7 pCt., plus 1 pCt. voor re- serve. In zijn toelichting zeide de voorzitter, dat, wanneer de vereeniging een goed jaar zou ma ken van de winst 30 pCt. winstbelasting zal moeten worden betaald. Nu heeft deze veilmg- vereeniging niet ten doel, winst te maken. Zij heft slechts provisie, om de onkosten te dekken. Het afgeloopen jaar is al in geen geval gunstig geweest, want de omzet daalde, verge leken met 1939, met f 50.000. Onmiddellijke verlaging van de veilingprovisie is niet mogelijk, want men weet niet wat er in het komende jaar gebeuren kan. Vandaar het voorstel om 7 pCt. te heffen, plus 1 pCt. voor reserve. In feite blijft de provisie dus onge wijzigd. Blijkt later evenwel, dat 7 pCt. voldoende is, dan kan die 1 pCt; worden terugbetaald als uitkeering voor vervoerskosten. Het voorstel werd goedgekeurd. Naar aanleidnig hiervan ontstond nog een discussie om de invoering van een gedifferen tieerd tarief, waarbij voor bloemen uit de warme kassen een lage provisie wordt geheven. De meeningen waren hierover verdeeld. De voorzitter zeide toe, dat het bestuur deze kwestie zal bestudeerep. Wanneer er eventueel aanleiding zal zijn, de provisie te verlagen, dan zal het bestuur de vergadering een gedo cumenteerd voorstel voorleggen. 'Een voorstel van 't bestuur tot gezamenlijken verkoop van de getrokken bloembollen werd goedgekeurd. De leden zullen de bollen op een centraal punt te Beverwijk zandvrij moeten in leveren. Dezer dagen zullen zij hieromtrent na der worden ingelicht. Het bestuur kreeg vol macht om de bollen te verkoopen. Er was reeds een bod van 7 cent per kg. ontvangen. Tenslotte werd nog besloten tot invoering van emballage-kosten. Getrouwd: H. J. J. Piravano en H. M. Admi raal; J. Grapendaal en A. Alders; J. Boonstra en C. Dekker; Th. A. Koelman en C. M. v. Amers foort. Geboren: M. M. Machielsen—Alma d; J. M. C. Huls—Vendrik z; M. Brouwer—Maij er z; G. Sterk—Lammers d; J. Groeneveld—Vredenburg z; G. Vessies—Nijman d; G. de Bruin—Molenaar z; G. Zwaan—Kempe z; C. A. Wolterman—Duin z; G. Grapendaal—Tellier; S. Wanink.v. Rijs- sen d; A. M. Giesberg—Bakker z; E. W. Boom- Kwast z; A. F. Mohr—Zwarts z. Overleden: M. J. van den Outenaar, 18 j., Arendsweg 77; B. Jongstra, 3 mnd., Velsen, Zee weg 267; A. Schellevis, 59 j., Relweg 21; J. W. Wijlen mr dr. A. Baron Röell heeft nog kort voor zijn overlijden een gewestelijk orgaan geconstitueerd, in den vorm van een provin ciaal hulpcomité, ten behoeve van personen, die in de provincie Noordholland ais recht- streeksche slachtoffers van den oorlog kunnen worden beschouwd. Dit comité, waarvan de volledige naam luidt; „Provinciaal hulpcomité voor oorlogsslachtoffers 1940" is samengesteld als volgt: H. de Bordes, oud-burgemeester van Bussum, commissaris afvoer burgerbevolking (C.A.B.), te Bussum, voorzitter; mr. A. J. Honig, directeur van de oliefabriek ,.Het Hart en de Zwaan" te Zaandam, wonen de te Haarlem, pl.vv. voorzitter; ir. W. J. M. Dekker, voedselcommissaris voor Noordholland, te Alkmaar. mr. J. Everts, secretaris van den Armenraad te Amsterdam. H. Franken Jr., directeur van de N.V. Luxe broodfabrieken te Haarlem. G. Ritmeester, burgemeester van Den Helder, te Den Helder. Mr. M. van Manen, referendaris ter provin ciale griffie van Noordholland, te Haarlem, secretaris. Het bureau van het comité is gevestigd in het provinciehuis te Haarlem, Dreef 3. Het comité heeft ten doél het coördi- neeren en centraliseeren van den steun aan oorlogsslachtoffers en verleent dezen steun in bepaalde gevallen zelf in den vorm van kleeding, c.a. Zijn taak zal bestaan in het verzamelen van de "noodige gegevens omtrent dezen steun, zoo wel in verband met eventueele verdere hulp verleening als ter voorkoming van onbedoelde dubbele ondersteuning en ter voorlichting van de hierbij belanghebbende rijkstnstanties. Nieuwe oorlogsslachtoffers en slachtoffers die bij gebrek aan een daartoe aangewezen instantie, tot dusver nog niet werden ge holpen, kunnen zich hetzij rechtstreeks, hetzü door tusschenkomst van den burge meester hunner woonplaats, tot het comité wenden. Door het verzoek om steun via den bur gemeester te doen loopen, zal het comité die verzoeken vergezeld van ambtelijke adviezen kunnen ontvangen, hetgeen het nemen van een vlotte en snelle beslissing bevordert. Naast verzoeken om directen steun zullen voorts, gelet op de dikwijls zoo uiteenloopende belangen en wenschen van de betrokken per sonen, belanghebbenden er wel meermalen prijs op stellen nadere inlichtingen te ontvangen omtrent de verschillende mogelijkheden van hulpverleening en/of omtrent de organen, die hiervoor in aanmerking komen. Deze inlich tingen zullen bij schriftelijke aanvrage aan het bureau van het comité op korten termijn worden verstrekt. Naast het comité blijft werken de beken de stichting Noord-Holland, welke zich iri het bijzonder bezig houdt met het verstrekken van bedrijfscredieten. Heilig, 39 j., echtgenoot van M. T. van Opber gen, Velsen, Tasmapl. 4; P. H. van Lier, 62 j„ echtgenoot van H. Hellendoorn, Gr. Houtweg 89. Deze maand zal het 60 jaar geleden zijn, dat de mannencongregatie der H. Familie te Bever wijk werd opgericht. Het gouden jubileum werd 10 jaar geleden met yeel luister en in tegenwoordigheid van den Bisschop, Z. Hoogw. Ex'c. Mgr. Aengenent z.g., gevierd. Burgerlijke Stand Overleden: J. H. Groot, 77 jaar, m.; J. Rijkhuyzen, 85 jaar, m.; N. van Iperen, 85 jaar, v.; G. R. Reydon, 79 jaar, v., wed. van H. G. Kruseman; H. Ch. Brasz, 73 jaar, m., H. Steinbach, 55 jaar, m. Teveel van het goede Tegen een automo biliste werd proces-verbaal opgemaakt, omdat zij des avonds met verblindende verlichting had gereden. Op zeer donkere avonden is dit min stens zoo gevaarlijk als zonder licht rijden. Vleesch in beslag genomen Crisisambtena ren hebben beslag gelegd op een klein partijtje varkensvleesch, dat frauduleus werd vervoerd. Dat tegen den vervoerder proces-verbaal werd opgemaakt, laat zich denken. Het scholenprobleem Hoewel in tijdelijke lokalen het Katholieke onderwijs weer begon nen is, wil het nog niet erg vlotten, wat te wij ten is aan de felle koude. Een gedeelte van de kinderen krijgt des morgens onderwijs en de overigen 's middags, maar het blijft een moei lijke geschiedenis. De beste oplossing is, dat men zoo spoedig mogelijk weer over de eigen gebou wen kan beschikken. Begrafenis mr. H. J. D. D. Enschedé. Vrij dag werd te Bloemendaal het stoffelijk over schot van wijlen mr. H. J. D. D. Enschedé, oud directeur der Grafische inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. te Haarlem, ter aarde besteld. In de aula bevonden zich o.m. de heeren mr. Th. A. Westra, gemeentesecretaris van Haarlem, namens het gemeentebestuur; de heer S. S. Korthuis, voorzitter van de Federatie van Werk geversorganisaties in het boekdrukkersbedrijf, de heer J. M. Boom, voorzitter van het district Haarlem der federatie van boekdrukkerspatroons; de heer N. J. Hoeflake namens de sociëteit „Trou moet büjcken". De heer ir. F. E. D. Enschedé uit Utrecht herdacht den overledene als oudste in het ge zin Enschedé, waar hij door zijn scherpzinnig heid en gevoel voor humor een eigen plaats in nam. Wij zijn dankbaar zeide spreker, voor het vele goede dat door hem in ons leven is ge komen. Namens de directie en personeel van Joh. En schedé en Zonen, de Oprechte Haarl. Courant en den Machinehandel Mahez. sprak een der directeuren, de heer B. F. Enschedé. Wij willen uiting geven aan de droefheid die ons vervult, zeide spreker, nu wij afscheid moeten nemen van onzen oud-firmant, oud-directeur en com missaris mr. H. J. D. D. Enschedé. De heer S. S. Korthuis, voorzitter van de Fe deratie van Werkgevers in het Boekdrukkers- bedrijf, sprak mede namens de af deeling Haar lem der Federatie van boekdrukkerspatroons Spreker herinnerde aan de groote beteekenis, die mr. Enschedé in deze kringen heeft gehad, als lid van het hoofdbestuur, als vice-voorzitter, en als voorzitter van het Reservefonds. Zijn gezonde humor en scherpzinnigheid werden be wonderd en buitengewoon gewaardeerd. Mr. Enschedé heeft voor grafisch Nederland niet tevergeefsch geleefd. Aan de groeve dankte ir. F. E. D. Enschedé voor de eer, den overledene bewezen. Luchtbescherming. Men verzoekt ons te melden, dat de secretaris van de afd. Heem stede van de Ned. Vereeniging van Luchtbe scherming, J. de Graaf, H. W. Mesdaglaan 19, nu ook telefonisch te bereiken is onder num mer 20641. K- K. Hanze. Dinsdagavond om 8 uur is er een ledenvergadering van de R.K. Hanze in hotel Sistermans. Dien avond zal rector Drost een rede houden over „De roeping van den katholieken middenstander". Het bestuur verwacht alle leden met vrouwen; zoons en dochters zijn ook van harte welkom. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Fennehien Maria, d. van J. J. Bol en M. L. Koning; 'Hendrik Cornelis, z. van D. Valk en D. Venderbos; Franciseus Cornelis Maria, z. van C. j. Wijfjes en J. H. Rusman; Adrianus Martinus Maria, z. van C. M. Pijnaker en M. Bakker; Eduard Ferdinand, z. vap F. Duinker ken en m. J. Sijsenaar; Martinus Johannes, z. Van J. A. Teeuwen en A. G. Verhaar; Gerard Frans, z. van K. de Wagt en G. Schipper; Wil- helmina Cornelia, d. van J. Westerlaken en G. D. Mooser. Ondertrouwd: R. Besse en P. Perfors. Overleden: A. M. Blom, echtg. van P. V.Ver- steege, v., 71 jaar; P. Noppen, m., 72 jaar; G. Biemond, m., 83 jaar; J. de Jong, echtg. van B. van der Steen, V., 61 jaar. Gevestigd: V. Belosertsev, Sixlaan lb; W. M. Boterbloem, Meerstraat 16; F. Ftoterbloem— Agterhof, Meerstraat 16; G. Foks, Loosterweg III 20; A. de Groot, Amerikastraat 5; K. Hoek stra, Hofstraat 6; W. J. Hommerson, Looster weg II 2; A. Jansen, Weeresteinstraat 132; J. Kloot met gezin, Leidschestraat 184; J. J. Wes- sel, Meerstraat 200. Vertrokken: C. J. van Aalst, Hengelo (O.), Sumatrastraat 39; C. Bekema, Wymbritsera- deel, Westhem 96; H. J. van Bemmel met ge zin, Delft, van Hallstraat II; Th. J. van Dril, 's-Gravenhage, Z. O. Buitensingel 230 A; M. A. Lammertink, Enter, Wierden, Dorpstraat 196; E. Nijholt met gezin, Nieuw- en St. Joosland, Molendreef; E. Schipper, 's-Gravenhage, Kort- rijkschestraat 39. De arm van een fletser Is geen toe- ventaf: vóór het veranderen van richting moet hij zich ervan over tuigen of de mar noeuvre VEILIG volvoerd zal kun nen worden I lBerichten reeds geplaatst m een deel van onze vorige oplaag De commissaris van politie, chef van het bureau Kinderpolitie te Amsterdam, verzoekt namens de moeder opsporing van de minder jarige Willy de Leeuw, oud 16 jaar, die sedert 31 December IJ. wordt vermist. Signalement: flink postuur, donkerbruin gol vend haar, bruine oogen, Israëlietisch type. vol gezicht, bleeke gelaatskleur, lange grijze „Teddy beer" mandel, donkergroene jurk, donkerbruine schoenen, beige kousen, bruine actentasch. waar in lichtbruin damestaschje. Zij is in Hilversum gezien. Voorts wordt namens de resp. ouders de op sporing van de minderjarigen verzocht: Annie ten Have, oud 14 jaar, en van Antoi nette Wilhelmina Huivenaar, oud 13 jaar, dfe sedert 1 Januari U. worden verihist. Signalement: le. lang pl.m. 1.65 M„ donker blond haar, bruine oogen, donkerblauwe jurk, groene mantel, lage bruine scBoenen, bloots hoofds. 2e. lang pijn. 1.55 M., 'gezet postuur, bol ge zicht, donkerblond haar, frisch uiterlijk, grijs groene oogen, blauwe mantel met bont, zwart satijnen rok, roode geblokte blouse, bruine kou sen, donkerblauwe hoed met lichtblauw punt aan voorzijde, zwarte gummi laarzen. Vermoedelijk zijn zij in eikaars gezelschcap Ook de minderjarige Antoon Evert van der Haas, oud 17 jaar, wordt sedert 26 Decern bei 1.1. vermist. Signalement: lang plm. 1.70 M., rood haar, bruine oogen, draagt veelal bril met hoornen montuur, puistjes in het gelaat; blauw colbert- costuum, groene deukhoed zonder lint, bruine winterjas, lichtgrijs gestreept overhemd, don kerblauwe das, zwarte sokken, lage zwarte schoenen. GENèVE, 4 Jan. (D.N.B.). In politieke krin gen is men, naar uit Vichy wordt gemeld, van meening, dat het aftreden ren Baudoin een voorspel is van nieuwe veranderingen, het is echter niet bekend, of deze veranderingen di rect zullen volgen. De kwestie wie de opvolger van Baudoin zal worden, is nog geenszins ge regeld. Het schijnt nog in het geheel niet vast te staan of de functie van staatsminister in het ministerpresidium in dezen vorm gehand haafd zal blijven. Baudoin heeft, naar men verneemt. Donderdagavond laat een bewijs van doortocht voor de demarcatielijn aangevraagd met de bedoeling zich naar Parijs te be geven. TOKIO, 4 Jan. (Domei) In kringen te Washington wint de meening veld, dat de Amerikaansche ambassadeur te Toldo, Grew, binnenkort naar de Vereenigde Staten zal te- rugkeeren om een uiteenzetting te geven van de jongste ontwikkeling der Japansch-Ameri kaansche problemen aan president Roosevelt, zoo meldt een speciale correspondent van de Nitsji Nitsji Sjimboen uit Washington. Raads heer Doom an zou zich belasten met de leiding der ambassade tijdens de afwezigheid van Grew. Men verwacht, dat Doom an, die thans in Washington vertoeft óm een medische behan deling te ondergaan, met dit doel snel naar Tokio zal vertrekken, zoodra hij daartoe verlof heeft van zijn geneesheer. Allerlei fantastische geruchten deden Zater dag de ronde. Er waren geen penningen meer te verkrijgen en van de zyde van het Gasbe drijf zouden nieuwe maatregelen te verwach ten zijn. Het A. N. P. heeft by de directie van het G. E. B. geïnformeerd en daarbij is gebleken, dat deze geruchten geenszins op waarheid be rusten. Er zijn geenerlei nieuwe maatregelen op komst. Alleen is door de feestdagen een nijpend tekort aan penningen bij de gebruikers ontstaan. Met man en macht heeft men Za terdag een begin gemaakt om hierin te voor zien. Een flinke ploeg is, ook des middags, de stad ingezonden, om zooveel mogelijk meters te lichten, terwijl Zaterdag, zoowel des och tends als des middags, de penningen aan de loketten van de bedrijven werden uitgereikt. Men hoopt Maandag in het bezit te zijn van een voldoende kwantum penningen om aan de aanvrage te voldoen. I' T (is in een ommezien gebeurd). Geen hakken, geen breken, geen vernielen van muren, tegels enz. Wij kunnen op VERSCHILLENDE PLAATSEN TEGE LIJK ONTDOOIEN en zijn ook ingericht voor het ontdooien van waterleidingen In groote gebouwen en fabrieken, enz. Gemengd hout van de beste soorten per 100 K.G. 4. per 1000 K.G. ƒ40.—. Wij eischen, indien U ook maar >t minste wantrouwen heeft omtrent het gewicht, dat U het bij aankomst voor laat wegen. Nieuwe Gracht 114 Telefoon 20826 - Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 3