Langedijk door Buijen onttroond Wij nans en Koomen te Beverwijk winnaars Toepassing van Nederlandsche reglementen kostte onzen titelhouder de zege Buijen won verdiend Ronden in Uithoorn en Krommenie ju» Geslaagd concours Schaatskampioenschappen MOLEN- EN MERENT0CHT UITSTEKEND GESLAAGD Zaansche V.V.V. boekt een record-aantal deelnemers Geestman kampioen 3e klasse groot biljart De laatste ijszondag m MAANDAG 13 JANUARI 1941 BERGEN. 12 Januari. Onder groote belangstelling en met meer spanning dan de laatste jaren het geval was zijn hier Zaterdag en Zondag de Nederlandsche schaatskampioenschappen verreden. Deze kampioenschappen culmineerden in een heftig duel tusschen den Nederlandschen kampioen Jan Langedijk en zijn gevaarlijk sten concurrent Buijen. Na een interessanten en spannenden strijd werd de Amsterdammer tenslotte kampioen van Nederland, al zij hierbij opgemerkt, dat, bij toepassing van de internationale regle menten, Jan Langedijk door zijn fraaie zege en tijd op de 10.000 wederom in het bezit van den titel zou zijn gekomen. In ieder geval hebben de vele toeschouwers kunnen genieten van interessante series. Pas laat in den middag van den tweeden dag werd definitief bekend, dat Buijen erin geslaagd was Langedijk te onttronen. Het weer op dezen tweeden dag was aanmerkelijk beter dan op den eersten dag, hetgeen het verblijf langs de wedstrijdbaan aantrekkelijker maakte, doordat het water nu geheel verdwenen was. Ook verkeerde het ijs in een betere conditié, hetgeen den tijden ten goede kwam. Langedijk in vorm Nieuw 1500-meter record Langedijks laatste kans.... BILJARTEN N.Z.B.-VERGADERING TE UTRECHT Ook deze ijsfestijnen goed geslaagd SCHAKEN Buijen behaalde het nationaal kampioen schap op de schaats, waarvoor de wed strijden Zaterdag en Zondag te Bergen roerden verreden. De start voor de 10.000 M. tusschen Buijen (rechts), en Koops, (Foto Pax-Holland) De uitslagen BB ZUID-HOLLANDSCHE MERENTOCHT De plotseling ingevallen dooi was oorzaak, dat de eerste wedstrijddag onder minder prettige vooruitzichten begon. Reeds bij den aanvang stond er water op de banen van de IJsclub Bergen", hetgeen het enthousiasme van de deelnemers wel niet ver mocht te beïnvloeden, maar natuur lijk toch op de resultaten wel invloed had. Overigens werden er ondanks dezen tegenslag behoorlijke tijden gemaakt. Op de 500 meter, den eer sten wedstrijd welke Zaterdag verre den werd, won ir. A. F. van der Scheer in 47,8 sec. zijn rit tegen Jan Langedijk. De start van van der Scheer was uitstekend in tegenstel ling met dien van Langedijk, die door even te weifelen reeds dadelijk een achterstand kreeg. Langedijk slaagde er niet in, dezen in te loo- pen. Verder maakten de Amsterdammers Roos en Bupen uitstekende tijden. Zij wonnen hun serie «onder noemenswaardigen tegenstand in den tyd van 48,2 sec. Het rijden van den jeugdigen Zaandijker Van Hoorn belooft zeer veel voor de toekomst. Hij maakte een tijd van 48,6 sec. In de middaguren werden de voortgezet met de 5000 meter. wedstrijden Het resultaat hiervan was, dat tot ieders verrassing Keyzer een snelleren tijd maak te dan Jan Langedijk. En de ma nier waarop de.winnaar van den elfsteden tocht zijn serie reed, gaf alle reden om aan te nemen, dat de Nederlandsche schaat senrijderswereld in hem een belangrijke aanwinst gekregen heeft. Hoewel pas twee jaren op Noren rijdend, heeft Keyzer een Juist op den dag, dat één jaar geleden de eer- •te Molen- en Merentocht werd gehouden, or ganiseerde de Zaansche V.V.V. Zondag haar derden tocht. Waren de organisatoren misschien be vreesd geweest, dat het aantal deelnemers veel minder zou zijn dan vorig jaar. in verband met critiek na afloop van den tweeden tocht toen. het parcours vrijwel was ondergesneeuwd, in de vroege Zo.ndagochtenduren bleek al spoedig, dat men danig had misgerekend. In allerijl moesten deelnemerskaarten nog bijgedrukt wor den. doch deze tegenslag werd met enthousias me in ontvangst genomen, omdat met de groo te invasie bewezen werd. dat deze tocht in po pulariteit toeneemt. Niet minder dan 4180 deel nemers verschenen aan den start. Hierbij wa ren er o.a. uit Deventer, Culemoorg, Hilver sum, Utrecht. Velp (Geld.). Het fraaie, ruim 50 K.M. lange parcours lag er goed bij; op sommige gedeelten was het mis schien wat zwaar, doch over het algemeen bleek het uitstekend berijdbaar Met 150 rich tingspijlen was het traject duidelijk gemerkt. De berichten, als zou het Alkmaardermeer on betrouwbaar zijn, bleken onjuist te ziin. daar van gevaarlijk ijs geen sprake was. De eerste groep vertrok om kwart over tien en reeds om tien minuten over één arriveerden de eersten aan de eindstreep. Door vrijwel alle deelnemers werd de tocht met succes volbracht. Hun prestatie wordt beloond met toezending van een fraai molendistinctief. De orgaiiisatie. waaraan door 80 menschen werd "medegewerkt waaronder 35 van de EHBO en Zaandamsche Vrijwillige Reddingsbrigade, liet niets te wenschen over, hetgeen uit de op merkingen van de deelnemers duidelijk te be luisteren viel. Het was een uitstekend ge slaagde tocht, welke nog meerdere bekendheid aan de Zaanstreek heeft gegeven De route was als volgt samengesteld: vanaf Zaandam via de Zaanstreek naar Akersloot. Na het Alkmaarder Meer overgestoken te hebben naar Oost-Knollendam. Van hier over „Het Zwet" naar Jisp. waarna de waterweg Purmer- endZaandam bereikt werd. De eerste tocht werd door 3900 deelnemers volbracht, terwijl aan den tweeden tocht even als in 1940 door ca. 2000 schaatsenrijders werd deelgenomen. Jan Langedijk- moest zijn titel af staan aan Buijen, maar hij deed het eerst na vinnigen strijd en met eere - (Archief V.K.P.) dergelijken natuurlijken aanleg, dat hij er reeds nu in slaagde den kampioen Lan gedijk te slaan. Natuurlijk ontbreken er nog technische dé tails aan zijn rijden, o. a. is zijn wijze var, bochten nemen nog lang niet af, maar onder bekwame leiding zal h'ij het ongetwijfeld ver brengen. Zijn snelheid op de rechte stukken was zeer groot en hieraan had hij het onge twijfeld te danken, dat zijn tijd de snelste was. Met 9 min. 16.6 sec. bleef hij 0.5 seconde onder den tijd van Langedijk. Eerst had de winnaar van de 500 meter, van der Scheer, met 9 min. 41.2 sec. de leiding, doch Langedijk handhaafde zijn reputatie van lange- afstandrijder op prachtige wijze door met een groote constantheid zijn ronden te rijden. Met een gemiddelde van ongeveer 45 seconden leg de hij goed rijdend de 5000 meter in den fraaier, tijd van 9 min 17.1 sec. af. Onder groote spanning kwam hierna Lange - dijk's grootste concurrent Buijen aan den start tegen Strijbis. Nadat hij aanvankelijk onder den tijd van Langedijk bleef, bleek eerst latei- hoe goed deze gereden had. Buijen kon zijn snelle tempo niet handhaven en eindigde zijr. serie in den tijd van 9 min. 18.1 sec. Hiermede scheen het pleit dus ten gunste van den Nederlandschen kampioen beslecht te zijn, want ook Koops kon deze tijden niet be naderen, hoewel zijn 9 min. 26.8 sec. er zijn mocht. Totdat de hierboven vermelde verrassing plaats vond, die Langedijk onttroonde van de eerste plaats. Van de jongere rijders hadden in,tusschen van Hoorn en Akerboom zich ook nog onder scheiden door een goede 5000 meter te rijden. Vooral van Hoorn viel, evenals in de morgen uren, op door zijn technisch goed rijden en ook hij kan iets worden op den langen duur. De volledige uitslagen van den eersten dag luiden: 500 meter: Ir. A. F. van der Scheer (Rotter dam) 47,8 sec.; 2. en 3. J. A. Roos en H. Buijen (beiden Amsterdam) 48,2 sec. 4. J. Langedijk (Oudkarspel) 48,4 sec.; 5. S. van Hoorn (Zaan dijk) 48,6 sec.; 6. R. Koops (Zuid-Laren) 49,3 sec.; 7. H. A. Schouten (W&rnsveld) 49,7 sec.; 8. Th. Ekelschct (Amsterdam) 49,8 sec.; 9. en 10. dr. L. Dijkstra (Akkrum) en J. Akerboom (Bergen) 50,3 sec.; 11. J. van der Heene (Leeuwarden) 50,6 sec.; 12. J. Breed (Sloter- dijk) 50,9 sec.; 13. L. Muts (Jisp) 51 sec.; 14. en 15. J. C. Bakker (Amsterdam) en P. J. Zwa nenburg (Rotterdam) 51,2 sec. 16. P. Keyzer (De Lier) 51,4 sec. 5000 meter: 1. P. Keyzer 9 min. 16.6 sec.; 2. J. Langedijk 9 min. 17.1 sec.; 3. H. Buijen 9 min. 18,2 sec.; 4. R. Koops 9 min. 26,8 sec.; 5. J. Akerboom 9 min. 28,8 sec.; 6. S. van Hoorn 9 min. 30 sec.; 7. M. Strijbis (Harenkarspel) 9 min. 31 sec.; 8. P. J. Zwanenburg 9 min. 36 sec.; 9. Ir. A. F. van der Scheer 9 min. 41,2 sec.; 10. C. Scheer (Twisk) 9 min. 42,2 sec.; 11. J. Breed 9 min. 43,5 sec.; 12. A. A. Schouten 9 min. 47,4 sec.; 13. Th. Ekelschot 9 min. 49,5 sec.; 14. J. A. Roos 9 min. 47,4 sec.; 15. L. Muts 9 min. 54 sec.; 16. J. J. A. van der Garde (Doe- tinchem) 9 min. 56 sec. Totaal klassement na den eersten dag: 1. H. Buijen 5'A punt; 2. L. Langedijk 6 pt 3. en 4. Ir. A. F. van der Scheer en R. Koops 11 pt.; 5. S. van Hoorn 11 pnt.; 6, J. Akerboom 14J4 pt.; 7. J. A. Roos 16pt.; 8. P. Keyzer 17 pt.: 9. A. A. Schouten 19 pt.; 10. Th. Ekelschot 21 pt. Na enkele minder belangrijke series op de 1500 meter, waarmede de tweede dag werd in gezet kwamen Dolf v. d. Scheer en Roos tegen elkander uit. Beiden moesten het van dezen afstand heb ben, daar zij op de 10.000 meter veel minder presteeren. Roos viel evenwél tegen en had geen schijn van kans tegen den zeer technisch en uitstekend rijdenden v. d. Scheer. In den tijd van 2 min. 37 sec. won v. d. Scheer dezen rit. Terstond hierna kwamen Langedijk en zijn ri vaal Buijen tegen elkaar aan den start. De Amsterdammer reed direct met groot zelfvertrouwen en daar Langedijk zijn vorm niet vinden kon, was het na de tweede ronde reeds zeker, dat Buijen zou winnen. Goed rijdend wist Buijen als eerste over de eind streep te komen in den fraaien tijd van 2 min. 32.6 sec., waarmede hij bovendien het Nederlandsch record op een Ne°er- landsche wedstrijdbaan op dezen afstand verbeterde. Dit record stond op naam van S. Heiden met 2 min. 33.4 sec. Ook Lange dijk bleef met 2 min. 33.2 sec. nog onder dezen ouden recordtijd. Van de overige series valt alleen te vermelden, dat de jeugdige v. Hoorn zijn goeden vorm be vestigde. Keyzer, de winnaar van de 5000 meter van Zaterdag, viel op dezen .afstand tegen. Zijn techniek is blijkbaar nog niet goed genoeg om alle moeilijkheden op de 1500 meter het hoofd te bieden. Na de 1500 meter was Buijen eerste in het algemeen klassement met 6% pnt., gevolgd door Langedijk met 8 pnt. Onder groote spanning werd aan de 10.000 meter begonnen. Voor dezen afstand werden alleen de 10 beste rijders van de 5000 meter geplaatst. Het bezwaar hiervan was, dat enkele goed geklasseerde rijders nu geen gelegenheid kregen ook op de 10.000 meter, die vrijwel nooit in ons land wordt verreden, hun capaciteiten te toonen. Nadat Strijbis eerst na een aardigen strijd van v. Zwanenburg gewon nen had, kwam Buijen tegen Koops in de baan. De Amsterdammer ging direct goed weg en reed zijn 24 ronden op regelmatige wijze. Met een gemiddelde van 47 seconden slaagde hij erin Koops, alhoewel deze goed partij gaf ver achter zich te laten. De tijd van Buijen was 19 min. 9.8 sec. De beslissing lag hierna in de volgende rit tusschen Langedijk en Keyzer. Slaagden deze beide rijders erin onder den tijd van Buijen te blijven, dan was het kampioenschap weer voor Langedijk. Inderdaad leek het er aanvankelijk op, dat het aldus zou afloopen. Langedijk reed met prachtige lange slagen ronde na ronde, waarbij Keyzer hem gedurende de eerste ronde, waarbij volgde. Op den duur was Keyzer evenwel niet in staat dit tempo vol te houden, zoodat hij langzamerhand verder afzakte. De eerste 15 ron den bleef de man uit Lier ook nog onder den tijd van Buijen, doch in de laatste ronden ver minderde zijn snelheid zoozeer, dat hij tenslotte toch nog 1,2 seconde bleef boven den tijd van den Amsterdammer. Langedijk maakte den uiterst fraaien tijd van 18 min. 56,2 sec. Deze prestatie was zoo goed, dat hij, als de inter nationale reglementen van kracht waren ge weest, het kampioenschap van Nederland zou hebben verworven. Doch daar dit nu niet het geval was en, laten wij hopen, voor de laatste maal het Nederlandsch reglement moest worden toegepast, viel de eeretitel ten deel aan Buijen. Overigens verdient de Amsterdammer het kampioenschap zeer zeker. De 24-jarige rijder zal ongetwijfeld in de toekomst nog wel eens meer van zich laten hooren. Met een eerste, een tweede, een gedeelde tweede en een derde plaats leverde hij ongetwijfeld de beste presta ties gedurende deze twee wedstrijddagen. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. H. Buijen (Amsterdam) 2 min. 32.6 sec.; 2. J. Langedijk (Oudkarspel) 2 min. 33.2 sec.; 3. S. van Hoorn (Koog Zaandijk) 2 min. 35 sec.; 4. R. Koops 2 min. 38.8 sec.; 5. Ir. A. F. v. d. Scheer, 2 min 39 sec; 6. J. Aker boom, 2 min. 41.2 sec.; 7. P. Keyzer, 2 min. 41.7 sec.; 8. C. Scheer, 2 min. 42,4 sec.; 9. A. A. Schouten, 2 min. 42,8 sec.; 10. Th. Ekelschot, 2 min. 43,1 sec.; 11. J. A. Roos, 2 min. 43,8 sec.; 12. M. Strijbis, 2 min. 44 sec.; 13 en 14. L. Smuts en P. J. Zwanenburg, 2 min. 44,2 sec.; 15. J. Breed, 2 min. 44,4 sec.; 16. IJ. v. d. Heide, 2 min. 44.8 sec. 10.000 meter: 1. J. Langedijk, 18 min. 56.2 sec.; 2. H. Buijen, 19 min. 9,8 sec.; 3. P. Keyzer, 19 min. 11 sec.; 4. R. Koops, 19 min. 23 sec.; 5. M. Strijbis, 19 min. 32,8 sec.; 6. P. J. Zwanenburg, 19 min. 34,8 sec.; 7. J. Akerboom 19 min. 53,3 sec.; 8. Ir. v. d. Scheer, 20 min. 19 sec.; 9. S. v. d. Hoorn 20 min. 25 sec.; 10. C. Scheer. Totaal klassement: 1. H. Buijen 8A punt, (kampioen van Nederland); 2. J. Langedijk, 9 p.; 3. R. Koops, 18 p.; 4. S. v. d. Hoorn, 22 p.; 5. Ir. A. F. v. d. Scheer, 24 punten. Buijen wordt na afloop van een der races om 't Nederlandsche kampioenschap in zijn jas gestoken en door zijn trainer weggeleid. (Foto Pax-Holland) Zondag zijn de wedstrijden om het kam pioenschap derde klas groot biljart kader be ëindigd, met als resultaat, dat de Amsterdam mer Geestman, lid van K.R.A.S. als kampioen uit den strijd is gekomen. De prestaties in deze wedstrijden waren ech ter zoodanig, dat geen der mededingers het ver- eischte gemiddelde om naar de hoogere klasse te promoveeren kon behalen. In afwijking van het besluit van de alge- meene vergadering 1940 heeft liet bestuur van den Nederlandschei) Zwembond gemeend, in verband met de moeilijke reisgelegenheid van de afgevaardigden uit Noord, Zuid en Oost, de jaarlijksche algemeene vergadering dit jaar niet te Amsterdam, doch te Utrecht Se moeten hou den en wel op 30 Maart in het Jaarbeursge bouw. Onder gvoote belangstelling werd Zondag middag de Ronde van Uithoorn verreden. Ruim 500 deelnemers verschenenaan den start, welke op het Zijdelmeer omstreeks half twee door burgemeester C. M. A. Koot geschiedde. Het was een aantrekkelijk schouwspel, want behalve het groot aantal deelnemers waren ook nog vele belangstellenden opgekomen om het niet alle- daagsche schouwspel van nabij gade te slaan. De organisatie was uitstekend, terwijl het ijs in een goede conditie verkeerde. Bovendien werkte het weer ook al bijzonder mede om een langdurig verblijf in de buitenlucht op het ijs tot een genot te maken. Extra-treinen cn bus sen uit Amsterdam brachten in den loop van den dag een groote groep hoofdstedelingen, die in de gemeente Uithoorn een genoeglijken ijs dag beleefden. De uitslagen van dezen 38 K.M. langen tocht luiden Heeren: 1. G. Rijneveld (Uithoorn) 1 uur 29 min. 28 sec.; 2. A. Bakker (Breukelen) 1 uur 29 min. 31 sec.; 3. E. A. Bosson (Amsterdam) 1 uur 31 min. 20 sec.; 4. B. Koenst (Uithoorn). Dames: 1. Mej. J. Noordanus (Bilthoven) 1 uur 48 min. 12 sec.; 2. mej. J. Bootsman (Hoofd dorp) 1 uur 48 min. 13 sec.; 3. Mevr. A. Groote Snijders (Uithoorn) 1 uur 50 min.; 4. Mej. G. V. Kruis (Uithoorn). Onder gunstige weersomstandigheden organi seerde ook de ijsvereeniging „Nova Zembla" te Krommenie een ronde. Deze tocht, welke voor de eerste maal werd verreden, is uitste kend geslaagd. Het 13 K.M. lange traject rond om Krommenie moest driemaal afgelegd wor den, derhalve een totale afstand van circa 40 K.M. Driehonderd deelnemers verschenen aan den start, waaronder er waren uit Eindhoven, Den Haag, Leiden en Soest. Door vrijwel alle deelnemers werd de tocht met succes beëindigd, waarbij aan eiken rijder, die den tocht binnen den vastgestelden tijd volbracht, een bronzen herinneringsmedaille werd uitgereikt. De jong ste deelneemster, een 4-jarig meisje uit Krom menie, legde de eerste 13 K.M. af in 1 uur en 8 minuten, terwijl een 59-jarige heer uit As sendelft het gehcele parcours in 1 uur en 50 minuten reed. Er was in het begin van de vo rige week iets in de lucht, dat ons een vrijbrief gaf de correcties te publiceeren van het voetbalpro gramma „voor Zondag a.s." zon der dat we daarmede 'n al te mal figuur zouden slaan. Nauwelijks echter kwamen de couranten van de persen of daar begon het weer te vriezen en kreeg men allerwe gen weer hoop op een veelbeloven- den ijszondag. Ook met deze verwachtingen is men bijna bedrogen uitgekomen, want Zaterdagochtend was het al lesbehalve gunstig schaats- en ijs- weer. Zondagochtend was het evenwel weer wat opgeklaard en kon er dus alom druk gereden worden. Maar als men op het oo- genblik echter de deur uitgaat, be hoeft men den kraag van z'n win terjas al niet eens meer op te zet ten. En bovendien waart er zooveel nattigheid rond, dat de schaats liefhebbers zich eenigszins onge rust afvragen, of de Zondag van de nationale schaatskampioen schappen, van de dorpen-, de mo len- en de merentochten dan de laatste ijszondag is geweest. Of vriest het misschien weer als deze regelen onder des lezers oogen ko men? t ii 3 m :*W; In het Kcniicmer Hotel te Beverwijk is Zaterdag en Zondag het vierde nieuwjaars- tournooi gehouden van de Hoogovenschaak club. De deelneming aan dit nationaal tour- nooi was zeer groot; niet minder dan 116 schakers en ook enkele schaaksters hadden ingeschreven, terwijl de eere-groepen, met Dr. EuvJe aan het hoofd, zeer sterk bezet Het bestuur van de Hoogovenschaakclub kon dan ook met voldoening constateeren, dat deze tournooien die vier jaar geleden op bescheiden schaal werden ingezet, wel aan fceteekenis heb ben gewonnen. Dit keer droeg het tournooi bovendien nog een bijzonder cachet, door de aanwezigheid voor de eerste maal, van de dames, onder wie prominente figuren als mevr. Koomen—«Heemskerk, Nederlandsch kampioene en mevr. Roodzand, oud-kampioene van Ne derland. Dat de organisatie van dit tournooi, ondanks de vele moeilijkheden, zoo goed slaagde, (voor alle deze menschen moest onderdak en verzor ging verschaft worden) is te danken aan het bestuur der organiseerende vereeniging en in het bijzonder aan den heer Veldheer, den secre taris van de Hoogovenschaakclub, die zich hiervoor zeer veel moeite getroost heeft. Zondagmiddag werd den deelnemers een lunch aangeboden, waarbij weder aanzaten de heer G. J. W. Zittersteijn, uit Den Haag, voor zitter van den Ned. Schaakbond, die in een korte tafelspeech zijn voldoening uitsprak voor de groote belangstelling voor dit tournooi. Het doet goed, te zien, dat in deze zware tijden de belangstelling voor de edele schaaksport zoo groot is. Spr. had groote bewondering voor de wijze, waarop de schakers in Beverwijk verzorgd wer den. Tenslotte wees de heer Zittersteijn er nog op, hoe verschillende jonge spelers dr. Euwe ter zijde streven. Dat bewijst dit tournooi en het is goed ook, want dan behoeft onze kampioen niet naar het buitenland om sterke spelers te genover zich te krijgen. De partij, die Euwe Zondagmorgen tegen Cortlever speelde, was de Siciliaansche partij, waarbij Cortlever met wit speelde. Hij opende met den drakenvariant, waarop zwart evenwel niet inging. Nieuw was de vierde zet van Cort lever, n.l. c4xd5. Bij den tienden zet had wit reeds overzicht, waarna een gedwongen afwis seling volgde met pion-winst voor wit. Bij den 37sten zet vormde f3—f4 van wit een zwakken tekstzet. Hier was met To3b4 een sneller winst te bereiken. Bij den 42sten zet werd de partij afgebroken, waarop de arbitrale beslissing winst voor wit luidde. Hieronder volgt deze theoretisch interes sante partij: 1. e2—e4, o7c5; 2. Pgl—f3, d7—d6; 3. d2— d4, Pg8—f6; 4. d4xc5, Pf6xe4; 5. e5xd6, Pe4xd6; 6- Lel—f4, e7e6; 7. Pbl—c3, Pb8—c6; 8. Ddl— d2, f7—f6; 9. 0—0—0, e6—e5; 10. Pc3—b5, Pd6xb5; 11. Dd2xd8, Pc6xd8; 12. Lflxb5; Ke8— e7; 13. Ff3xe5, Pd8—e6; 14. Pe5—d3, g7—g5 15. Lf4—d2, Ke7—f7; 16. h2—h4, Lf8—d6; 17 h4xg5, Pe6xg5; 18. Ld2—f4, Ld6—e7; 19. Tdl— el, Le7—d8; 20. Lb5—c4t, Wf7—g7; 21 Pd3—c5 a7a6; 22. Pc5—e4. h7—h6; 23. Pe4—d6 Lc8— d7; 24. Pd6xb7, Ld7—e5; 25. Lc4xb5. 'a6xb5; 26. Pd7xd5, Th8xd8; 27. Lf4xg5, h6xg5' 28 a2— a3, b5b4; 29. Tel—e3, Td8—d4; 30. Thl—dl, Td4—f4; 31. f2—f3, b4xa3; 32. Te3xa3, Ta3xa3; 33. b2xa3, g5—g4; 34. Tdl—d3, g4—g3; 35. Kcl— d2, Kg7—g6; 36. Td3—b3, Tf4—h4; 37. f3—f4, Kg6f5; 38. Kd2e3, Kf5g4; 39. Tb3b8 Th4h740. Tb8—g8f, Kg4—f5; 41. Tg8x<*3, Ta7fc742. Ke3-d2, Kf5xf4. 8 Eercgroep A: 1 A. J. Wijnans, Den Haag 214 pnt.; 2 N. Cortlever, A'dam 2 pnt.; 3. Dr. M. Euwe, A'dam VA pnt.; 4 C. J. R. Samelius, R'dam 0 pnt. Eeregroep B: 1 W. Koomen, A'dam 214 pnt.; 2 S. Landau, A'dam 1 pnt.; 3 Mr. G. C. A. Oskamp, R'dam 1 pnt.; 4 Mr. E. Spanjaard, Den Haag y Pnt- Eeregroep dames: 1 Mevrouw F. Koomen— Heemskerk, Amersfoort 2% pnt.; 2 Mej. A. M. van Schaik, A'dam 2 pnt.; 3 Mev*r. C. Rood zand, R'dam 1 pnt.; 4 Mej. N. H. B<annink, Haarlem y2 pnt. Jeugdinvitatiegroep: 1 H. Blokker, Haarlem 214 pnt.; 2 P. Stet 1 y pnt.; 3 M. van Ikelen, Beverwijk 1 pnt.; 4 C. Hovingh, Haarlem 1 pnt. De door den Zuidhollandschen Ijsbond ge organiseerde twee-, drie- en viermerentochten over resp. 35, 50 en 85 K.M. zijn een groot suc ces geworden. Niet minder dan ruim 1500 per sonen hebben er aan deelgenomen, waarvan verreweg de groote meerderheid den tocht tot een goed einde heeft gebracht. Hoewel niet op tijd werd gereden, moesten de verschillende trajecten binnen vijf, zes of zeven uur worden afgelegd ten einde in het bezit te komen van het uitgeloofde prestatiebewijs. Landau en Euwe tijdens het tournooi te Beverwijk. (Foto Pax-Holland) Hoofdklasse E: 1 F. Naerebout 2 pnt.; 2 G. Swaneveld, A'dam 2 pnt.; 3 A. M. van Epen, Hilversum VA pnt.; 4 J. Wijken, Egmond aar. Zee pnt. Hoofdklasse F: 1 Mr. A. M. Roose, R'dam 3 pnt.; 2 J. A. J. Polak, A'dam 2A pnt.; 3 P. Heijn, A'dam 1 pnt.; 4 Dr. J. C. van Erpen, Haarlem 0 pnt. Hoofdklasse G: 1 M. A. Davidson 3 pnt.; 2 C. Orbaan, Wassenaar 2 pnt.; 3 J. A. Smak 1 pnt.; 4 Baron W. J. E. M. van Lamsweerrle Den Haag 0 pnt. Hoofdklasse H.: B. v. Bekker, IJmuiden, 2 A P.; M. J. Prins, A'dam, l'A p.; H. J. v. Donk, Den Haag, VA p.; G. J. P. ter Plegt, Haarlem, 14 p. Hoofdklasse I: J. E. Kroon, A'dam, 2% p.; mr. G. J. Hendriks, Adam, VA p.; P. Hart, Beverwijk, 1 p.; J. v. d. Kuyl, Julianadorp, 1 p. Hoofdklasse JG. F. Zandbergen, IJmuiden, 2 p.; J. P. Wever, Haarlem, VA p.; J. Raasveld, A'dam, VA p. J. v. d. Zanden, A'dam, 1 p. Hoofdklasse K: J. C. Apking, A'dam, 2A p.; L. Melchior, A'dam, 2 p.; Joh. Blansjaar, Sant- pooit, 14 p.; G. L. Wijsman Beverwijk, 0 p. Hoofdklasse L: Mr A. J. Walkate, Den Haag, 3 p.; W. v. d. Geer, Hoofddorp, 1 p. A. J. Rot teveel, Oegs'geest 1 p.; L. J. F. Broer, Am sterdam, 1 p. Hoofdklasse M: M. Beinema, IJmuiden, 3 p. P. C. Diks, A'dam, 2 p. J. Oosterwaal, Sant poort, 1 p.; J. Beentjes, Beverwijk. 0 p. Hoofdklasse N: C. Kuilman, Leiden, 3 p.; R. J. Bijl, Haarlem, 2 p.; W. 't Hart, IJmuiden, 1 p.; B. Smit, Den Haag, 0 p. Eerste kj. O: W. N. Kaaskooper, A'dam, '2A p.; W. v. Klaveren, Wijk'aan Zee, VA p.; J. A. Krom, Velsen-Noord, VA p.; K. v. Bekker, IJmuiden, p. Eerste klasse P: C. Orbaan, Wassenaar, 2% p.; R. Angerman, IJmuiden, 2 p.; A. Herfst, Haarlem, VA p.; mevr. v. SchaickHuine- man, A'dam, 0 p. Eerste klasse R: S. Herfst, Haarlem, 2 p. J. F. v. d. Geer, Hoofddorp, 2 p. A. de Bruin, Vel sen-Noord, 2 p. J. C. de Haas, IJmuiden, 0 p. Eerste klasse S.: K. v. Ikelen, IJmuiden, 2 p.; J. Nielsen A'dam. VA p.; G. v. 't Veen, IJmui den, V/s p.; G. Paardenkooper, Beverwijk 1 p. Eerste klasse T.: J. W. Brugman, Haarlem 2p.; C. J. Gordijn, Santpoort, 2 p.; C. Albrink, A'dam, VA p.; L. Wanetschek, IJmuiden. 0 p. Eerste klasse U.: P. la Rondele, A'dam, 2(4 p:; Th. Bergman 2 p.; J. H. Sanders, den Haag, 1 p.; C. Th. J. v. Zijl, Beverwijk 14 p. Eerste klasse V.: D. Appel, 3 p.; Mevr. Schmidt Emsthausen, den Haag, 2 p.; J. v. Groningen, Haarlem, 1 p.; L. Biesheuvel 0 p. 2e klasse W.: J. Admiraal A'dam, 214 p.; F. v. d. Linde, Beverwijk, 214 P-; Wortman. Wijk aan Zee, 1 p.; G. Schmidz, Beverwijk, 0 p. 2e klasse Z.: C. v. d. Starre, den Haag, 214 p.; G. Schouten, Beverwijk, 2 p.; J. Wiersma. IJmuiden, 114 p.; F. Hendrikse. Beverwijk 0 p. 2e klasse AA.: C. de Boer, Beverwijk 214 p.; Chr. Meijer, 114 p.; G. Sietsma. Beverwijk 114 p.; C. de Boer, Beverwijk, 14 p. 3e klasse B.B.: H. Blok, IJmuiden 214 p.; A. Blansjaan, Beverwijk 214 p.; Mej. Gré Smit, Haarlem, 14 p.; J. Weischer 14 P- 3e klasse C.C.: J. Vellenga, Leidschendam, 3 p.; Mevr. Mazirel, Haarlem 2 p.; C. J. Offer- haus, Beverwijk, 1 p.: J. Groot, Beverwijk 0 p. 3e kl. D.D.: B. Koedijker, Haarlem. 3 p.; N. Molenaar, Velsen, 2 p.; Mevr. Maljaars, Haar lem 1 p.; K. de Boer, Beverwijk 0 p. 3e klasse E.E.' A. Scheer 2 p.; M. Hendriks, Velsen. 2 p.; J Schilp, Velsen; Mevr. Jonkers, Haarlem, 1 p. 3e klasse F.F.: P. v. d.-Weg, A'dam, 3 p.; Mej. C. v. Pelt, den Haag. 2 p.; A. Blaauw, Bever wijk 1 p.; A. Schoenmaker, Beverwijk 0 p.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 8