Botsing tusschen goederentreinen v -. E3S Stimson over hulp aan Engeland Rede van Churchill f 3000.- gestolen Verduistering Internationale Bidweek vandaag begonnen Britsch contrólestation op Trinidad? De van Engeland gepachte bases der V.S. BRANDHOUT GEMENGD BRANDHOUT „NOORD-BRABAND" r TURKEN BURG J' Geen ontslag van de Fransche regeering Wheeler over de rede van Churchill Oelikan Engelsehe militairen bij president Inonoe De aanvallen op Engeland f 4.- p. 100 K.G. Fa. DE CLERCQ VAN LENNEP BODEGRAVEN ZADEN in 't Hofbrau VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 18 JANUARI 1941 - AVONDBLAD LEVENSVERZEKERING 1843 WAALWIJK 1843 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22808 In- en uitgaande sporen van Gouda naar Utrecht versperd Een brandkast geforceerd ZESTIEN VERMISTEN VAN DE SOEMBA Fabricatie van briketten uit anthracietstof Nieuw werkverschaffingsobject ERNSTIGE VAL Verkeerde deur geopend en omlaag gestort De katholieken in China Intenties voor eiken dag BRUIDSSTOET IN AR RE- SLEDEN Oud-Hollandsch tafereel in vroolijk zonnetje W> 'f "w '400^:- De waardevermeerderings belasting Snelle aanneming van wets ontwerp van Roosevelt noodzakelijk De Duitsche Rijksminister dr. Goebbels ontving de.er dagen een deputatie van oorlogsfotografen der S.S., die hem een collectie foto's van den veldtocht in het Westen kwam aanbieden. Dr. Goebbels bezichtigt een der albums Knox over convooieeren van Britsche schepen Een versterking van de blokkade Telefoonverkeer Istanboel Ankara verbroken UW -CADEAU ±12.50 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN FRAUDULEUS GESLACHT VLEESCH VERVOERD Wie niet in de kou wil zijn Bell maar op naar 't Soendaplein Kleine, groole, ronde blokken Pracht gekloofde wortelbrokken Zie eens hoe Uw kachel lacht Als U dal wordt thuis gebracht. ELECTRISCHE BRANDHOUTZAGERIJ SOENDAPLEIN 5 HAARLEM Tel. 10677 en 25424 .VRAAGT PRIJSCOURANT Firma A. Hooimeijer Zonen, Barendrecbt Tel. 406 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor prijzen der „Omroepers" zie de rubriek el Hedenmorgen te 6.20 zijn nabij de Derde Kade in de buurt van het station Gouda twee goederentreinen op elkaar geloopen. Tengevolge hiervan zijn in- en uitgaande sporen van Gouda naar Utrecht versperd. Van Gouda uit wordt nu een pendeldienst naar Rotterdam onderhouden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft een tweetal betonwerkers, respectievelyk 18 en 20 jaar, ingebroken in het kantoor van een der fruithandelaren, gevestigd by de ge bouwen van de fruitveiling aan de Croeselaan te Utrecht. Het is den jongens daarbij gelukt een brand kast te openen en daardoor een bedrag van ƒ3000 te bemachtigen. Doordat een der ruiten, welke vanaf de straat toegang geven tot den kelder van het kantoorgebouw, niet gesloten was, waren de jongens van wie een vroeger op bedoeld kantoor gewerkt heeft fn de ge legenheid zich toegang te verschaffen tot het pand. In den kelder lag gereedschap, dat hun goede diensten kon bewijzen en daarvan hebben Zy dan ook grif gebruik gemaakt hun on rechtmatige operaties. Reeds in den avond van den volgenden dag is het der Utrechtsche politie gelukt het twee tal aan te houden, dat daarop werd voorgeleid en aan een streng verhoor onderworpen, waar op zy een bekentenis hebben afgelegd. De Stoomvaart Maatschappy „Nederland" deelt ons mede, dat zy uit New York telegra fisch bericht heeft gehad, van den eersten stuurman van het ss. „Soemba", dat de gezag voerder, J. E. Leguit uit Amsterdam, de tweede stuurman P. Legger (Emmen) en de volgende leden van de bemanning vermist worden: boots man A. Kok (Egmond aan Zee), timmerman E. Middelberg (Amsterdam), kwartiermaker S. Bosma (Woemer), de matrozien C. A. Heyjer (Amsterdam), P. van Duyn Jzn. (Katwijk aan Zee); D. Visser Pzn. (Hoilum, Ameland), J. van Duin Adzn. (Noordwijk aan Zee), Cé van Duy- venbode (Katwijk aan Zee), de lichtmatroos W. Woonink (Amsterdam), de olielieden K. Th. Hamstra (Amsterdam), J. Ase (Amsterdam), A. Greuter (Monnikendam), de hofmeester W. C. de Boer (Hilversum) en de kok S. Haantjes (Amsterdam). Reeds geruimen tyd koesterde de Nederland- sche Werkgemeenschap plannen om door mid del van het fabriceeren van briketten uit an thracietstof een nieuw werkverschaffingsobject toe te voegen aan haar verschillende inrich tingen om jonge werkloozen in de gelegenheid te stellen loonend productief werk te verrichten. De voorbereidingen zijn inmiddels zóóver ge vorderd, dat de exploitatie enkel nog wacht op de toestemming van het Rijkskolenbureau. Voor deze toestemming zijn de noodige stappen reeds ondernomen; in de bespreking, namens de Ned. Werkgemeenschap door den heer dr. J. Herma- nides uit Zeist te dezer zake gevoerd, kon het Ryksbureau reeds de deugdelijkheid vaststellen van het te volgen procédé. Binnenkort kan men dus op onze brandstoffenmarkt (die wel eenige aanvulling kan gebruiken!) de N.W.G.-briket- ten verwachten, gemaakt uit anthracietstof, die in kwaliteit met deugdeiyke anthracietkolen ge- lyk staan. Het is overbodig te zeggen, dat de Ned. Werk gemeenschap bij deze exploitatie niet het ma ken van winst nastreeft, maar uitsluitend werk zaam wil zijn jn het belang van jonge werk loozen en van de brandstoffenvoorziening van ons volk. De 60-jarige chauffeur H. van E., uit West- zaan, is te Tilburg het slachtoffer geworden Van een vergissing. Hy overnachtte met eenige chauffeurs op doorreis in het pand van den heer V. in de Tuinstraat. Omstreeks 12 uur wilde hy zich naar buiten begeven. Hij schijnt zich toen niet bewust geweest te zijn, dat hij zich op de eerste verdieping van het pand be vond. Hij opende een deur en stapte naar bui ten. Het was echter de deur van de ruimte, waar goederen door worden gelost. De man kwam met het hoofd op den hard bevroren grond terecht, waar twee agenten van politie op hun ronde hem vonden. De ongelukkige had een ernstige schedelbasisfractuur bekomen. In zeer bedenkelijken toestand is hij naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. ROME, 17 Jan. (V. P. B.) Het aantal kathb- Üeken in China is gedurende het jaar 1938 de laatste gegevens waarover men officieel be schikt toegenomen met 100.056 geloovigen. Het bedraagt thans 3.182.950. Er zijn in China 2.023 Chineesche en 5.005 vreemde missionaris sen werkzaam. Op de hoogere cursussen van de Chineesche seminaries bevinden zich 1.037 studenten, ter- wyl de colleges van de lagere cursussen dobr 5.144 leerlingen gevolgd wordt. Zonsondergang 18 Jan. 18.02 Zonsopgang 19 Jan. 9.39 18 Jan.: Maanopkomst 00. ondergang 11.51 Zonsondergang- 19 Jan. 18.03 Zonsopgang 20 Jan. 9.38 19 Jan.: Maanopkomst 00.40, ondergang 12.19 Vandaag is wederom over de geheele wereld de internationale bidweek gehouden, welke ieder jaar van 1825 Januari gehouden wordt, om van God af te smeeken de eenheid der Kerk. Hieronder volgen de aanbevolen intenties voor eiken dag der week, alsmede het voorge schreven gebed. 18 Januari; Terugkeer van alle dwalenden tot den éénen schaapsstal. 19 Januari: Terugkeer van de Oostersche afgescheidenen tot de katholieke eenheid. 20 Januari: Terugkeer van de Lutheranen en andere protestanten van Europa tot de hei lige Roomsche Kerk. 21 Januari: Terugkeer en onderwerping van de Anglikanen aan het gezag van den H. Vader. 22 Januari: Dat alle christenen van Amerika één worden in het geloof en zich onderwerpen aan den plaatsbekleeder van Christus. 23 Januari: Blüvende bekeering van de slech te katholieken en afvalligen. 24 Januari: Bekeering der joden en moham medanen. 25 Januari: Bekeering van alle heidenen. VOORGESCHREVEN GEBED. Antiphoon (Joa. 17, 21); „Opdat allen één zijn, gelük Gü Vader, in Mü en Ik in U, dat cok zy in Ons één zijn, teneinde de wereld ge- loove, dat Gü Mij gezonden hebt", V. Ik zeg u, gij zyt Petrus. A. En op deze steenrots zal ik Myn Kerk bouwen. Laat ons bidden. Heer Jesus Christus, die tot Uw apostelen ge zegd hebt: den vrede laat ik u, Myn vrede geef Ik u, sla niet acht op mijn zonden, maar op het geloof van Uw Kerk en verleen haar genadig volgens Uw wil vrede en eendracht. Die leeft en heerscht God in alle eeuwen der eeuwen. Amen. Men meldt uit Sommelsdijk aan de N. Rott. Crt.: Vry dagmiddag 3 uur zwenkten vyf arresleden achter elkaar de Voorstraat dezer gemeente in tot voor het raadhuis. In de eerste zat, hy hoog- gehoed, zy met haar bruidsbouquet, het bruids paar van den dag: ir. Kuiper, tijdeiyk ingenieur van den provincialen waterstaat alhier, en zyn bruid, mej. van Beek. Nadat de burgemeester van Sommelsdijk en Middelhamis, de heer L. J. den Hollander, het huwelyk had voltrokken, gingen bruidspaar, ouders en getuigen per arreslede naar de kerk. Na de inzegening van het huwelyk maakten de vyf arren onder luid en vroolyk belgerinkel nog een toer over de witte wegen der twee ge meenten. Onder den blauwen winterhemel in een vrooiyk zonnetje was dit een oud-Hollandsch tafereel, het penseel van een Breughel waardig. Drie man aan 't haakje". Het is een typisch volksgebruik, dat ook nu nog in Friesland in eere gehouden wordt, om schaatswedstrijden te organiseeren voor koppels van drie aan den stok. Te Molenaar werd Donderdag zulk een interes sante race verreden (Foto Pax-Hoiiand) Voor de industrieele vereeniging houdt dr. H. F. K. Dubois, administrateur by het departe ment rvan Financiën, op Zaterdag 25 Januai des middags om hall drie in gebouw „Indus- tria" aan den Vijgendam, een lezing over het onderwerp „De waardevermeerderingsbelas ting.' WASHINGTON, 18 Jan. (D.N.B.) De Amerikaansche minister van Oorlog, Stim son, heeft voor de commissie voor de bui tenlandsche politiek van het Huis van Af gevaardigden verklaard, dat het noodzake lyk is, dat het Congres het wetsontwerp tot steun aan Engeland zeer snel aanneemt. Deze bespoedigde goedkeuring van het wetsontwerp is daarom noodzakelyk. om dat naar zijn meening de crisis binnen zestig of hoogstens negentig dagen zal in treden. Op een vraag van den republikeinsdhen af gevaardigde, Yongham, of het wetsontwerp Amerika niet in den oorlog zal brengen, ant woordde Stimson ontkennend. Op een andere vraag van den afgevaardigde, of de in het wetsontwerp bepaalde hulp noodig is, om En geland voor de nederlaag te bewaren, ant woordde Stimson bevestigend. De minister van Oor lag, Stimson, heeft vol gens een United Press-bericht uit Washington, gisteren verklaard, dat hij er tegen was, dat by het wetsontwerp tot steun aan Engeland een verbod zou worden gevoegd, waardoor het aan Amerikaansche oorlogsschepen verboden zou worden de oorlogszone te bevaren. Niemand kan voorspellen, zoo verklaarde Stimson, welke gebeurtenissen zich zullen voordoen, die het voor de verdediging van de Vereenigde Staten noodzakelyk zouden maken, Amerikaanscne oorlogsschepen naar de oorlogszone te sturen. De correspondent van de International News Service, Neal, meldt uit Washington, dat er po gingen in het werk worden gesteld om het wets ontwerp van Roosevelt tot steün aan Engeland zoodanig te veranderen, dat het den president verboden zal zyn Amerikaansch wapenmateriaal zonder toestemming van de hoogste militaire en marine-instanties over te dragen. Deze pogingen gaan uit van den democrati- schen afgevaardigde, Vinson, voorzitter van de marinecommissie van het Huis van Afgevaar digden, en van den democratischen afgevaar digde, May, voorzitter van de militaire com missie van het Huis van Afgevaardigden. In officieele kringen verluidt, aldus United Press, dat de Vereenigde Staten niet in staat zyn nog meer Amerikaansche vrachtschepen aan Engeland af te staan. De voorraad vracht schepen in Amerika is reeds uitgeput. Het zou minstens negen maanden duren, aldus wordt In het bericht verder gemeld, voordat de Vereenig de Staten in staat zouden zyn, door het bouwen van nieuwe schepen de Engelsehe tonnagever- liezen voor een gedeelte te vervangen. Verwacht wordt, dat de federale scheepvaartautoriteiten binnenkort aan Engeland twintig Amerikaan sche vrachtschepen, die sedert den Wereldoorlog zyn opgelegd, zullen afstaan. Dit zouden echter (Foto Weltbild) waarschynlyk de laatste vrachtschepen zijn, die Amerika aan Engeland kan afstaan tot het tyd- stip, waarop de door Engeland aan de Ameri kaansche werven in opdracht gegeven zestig vrachtschepen voltooid zullen zijn. Dit zal ech ter voor October of November niet het geval zyn. De democratische Senaatscommissie heeft voorgesteld de democratische senatoren Glass en Byrnes te benoemen tot leden van de Se naatscommissie voor buitenlandsche aangele genheden. In zyn verklaring voor de commissie voor buitenlandsche aangelegenheden van het Huis van Afgevaardigden heeft de minister van Ma rine, Knox, het convooieeren van Engelsehe schepen door Amerikaansche schepen een oor logsdaad genoemd. De minister van Marine was verder van meening, dat de Britsche bezittingen op het Westelyk halfrond op zekeren dag met goedvinden van Engeland in Amerikaansch be zit zouden overgaan. De republikeinsche afgevaardigde Fish vroeg aan minister Knox of hy afwijzend stond tegen over het aanhangsel van het wetsontwerp tot steun aan Engeland voor het geval dit Roose velt zou verbieden een deel van de Amerikaan sche vloot af te staan, of Amerikaansche oor logsschepen voor convooidoeleinden te gebrui ken. De minister antwoordde, dat hij alles van de hand zou wyzen, wat de Vereenigde Staten de handen zou binden, voordat de omstandig heden bekend zyn, waar tegenover de Vereenigde Staten zich in een speciaal geval geplaatst kun nen zien. De Vereenigde Staten hebben in dit opzicht reeds verschillende fouten gemaakt. Knox geloofde niet, dat Roosevelt ooit van plan zou zijn, deelen van de Amerikaansche vloot af te staan. De minister van Marine gaf daarna zijn reeds herhaalde malen uitgesproken mee ning te kennen, dat het bij het Congres inge diende wetsontwerp tot steun aan Engeland in het belang van de Amerikaansche verdediging is. Hy was tevens van meening, dat Amerika aan gevallen zou worden in het geval Engeland zou verliezen. Hoe het ook zy, men kan van meening verschillen wanneer On waar deze aanval zal worden gedaan. WASHINGTON, 18 Jan. (A.N.P.). Uit de Amerikaansche bladen blijkt, dat groot opzien gebaard is door een bericht uit Londen, volgens hetwelk in Britsche regeeringskringen overwo gen wordt aan de regeering der Ver. Staten toe stemming te vragen voor het vestigen van een blokkade-contrólestation op Trinidad. Ofschoon de verantwoordelijke autoriteiten in de Ver eenigde Staten zich niet over een dergelyk ver langen uitlaten, is het duidelyk, dat Washington hierdoor in een moeilyke positie zou worden gebracht. In de eerste plaats zou het opbrengen van neutrale vrachtschepen in de wateren van het westelyk halfrond Ti schending beteekenen van de door de pan-Amerikaansche conferentie Ingestelde neutrale zone rond het westelijk half rond, binnen welke krachtens besluit der Ame rikaansche republieken, geen oorlogshandelin gen geduld dienen te worden. In de tweede plaats ontstaan voor de Ver. Staten bezwaren daardoor, dat de Engelschen de noodzakelykheid van blokkadecontröle op Trinidad daarmede zouden motiveeren, dat de toenemende versche pingen door de Ver. Staten en Latijnsch Amerika van grondstoffen en machines naar Rusland uiteindelijk voor Duitschland bestemd zijn en dat zoodoende de Britsche blokkade voor een deel ondoeltreffend zou worden gemaakt De in stelling van een blokkade-contrólestation op Trinidad en de daarmede verbonden belemme ring van het handelsverkeer naar Rusland zoo wordt in politieke kringen verklaard, kunnen nauwelijks in overeenstemming worden gebracht met het lonken der Ver. Staten naar Rusland, welks onverholen doel het is, Moskou los te ma ken van de as-mogendheden. GENÊVE, 18 Jan. (D.N.B.). Uit Vichy wordt gemeld, dat aldaar de volgende tegenspraak is gepubliceerd: „Officieel wordt het in de buiten landsche pers verschenen bericht tegengespro ken, volgens hetwelk leden van de regeering col lectief hun ontslag zouden hebben ingediend om aan maarschalk Pétain gelegenheid te ge ven een nieuwe regeering te vormen." STOCKHOLM, 18 Jan. (DN.B.) Minister president Churchill heeft in een gisteravond te Glasgow gehouden rede oa. gezegd: Vóór ons liggen gevaren, die ons, wanneer we ze veronachtzamen, ten verderve zouden kun nen voeren. Voor ons liggen vele maanden, waarin wij het bombardeeren van onze steden en industriegebieden uitgehouden hebben, zon der de macht een gelijkwaardig antwoord te geven.' Voor ons staan lijden en kwellingen. Churchill verklaarde verder, dat hy niet wilde beweren, dat een gemakkelijk verloop voor het Engelsehe volk In het verschiet ligt. Doch wat het einde zal zyn, daarover kan hy niet denge- ringsten twijfel koesteren. Na gewezen te hebben op de uit Amerika verwachte hulp, richtte Churchill heftige aanvallen en lasterlijke uit latingen aan het adres van Duitschland, waar van hy toegaf, dat het een groot deel van Europa beheerschte en dat zijn legers zich bijna overal op het vasteland kunnen bewegen, waar zy willen. In het slot van zyn rede verklaarde Churchill: „Ik hoop aan het einde van dit jaar of by het begin van het volgende, dat wy te land en in de lucht niet in het nadeel zullen zyn, voor zoo ver het de uitrusting met betrekking tot den Duitschen vijand betreft." WASHINGTON, 18 Jan. (D.N.B.) De de mocratische senator Wheeler heeft geëischt. dat Roosevelt het Amerikaaxsehe volk en het Congres alle berichten van de vroegere Ame rikaansche ambassadeurs te Londen en Parijs. Kennedy en Bullitt in de periode vóór het uit breken van den Europeeschen oorlog zal mede: defelen. Wanneer Roosevelt deze rapporten niet wil publiceeren, dan moeten deze ten minste aan de commissies voor buitenlandsche aange legenbeden van de beide huizen ter beschik king worden gesteld. Wheeler verklaarde, dat de inlichtingen, ver vat in deze ambassadeursrapporten, zyns in ziens voor de beraadslagingen over het by het Congres ingediende wetsontwerp tot steun aan Engeland, van belang zijn. In verband met de door Churchill in Glas gow gehouden rede verklaarde de democrati sche senator Wheeler, dat hy uit verschillende betrouwbare bronnen vernomen heeft, dat Churchill staat op het afleggen van een oor logsverklaring door de Vereenigde Staten. De speciale afgezant van Roosevelt, Hopkins, aldus Wheeler, bevindt zich op het oogenblik te Lon den om vast te stellen, wat de Vereenigde Sta ten onmiddellijk kur.nen ondernemen zonder den oorlog te verklaren. Wheeler gaf als zyn meening te kennen, dat Engeland op het oogenblik van de Vereenigde Staten niet alleen schepen en vliegtuigen, doch ook de hierby be- hoorende bemanningen wil hebben. Iedere Amerikaan moet er zich duidelijk van bewust zyn, dat Roosevelt de Vereenigde Staten niet stap voor stap, doch sprongsgewyze in den oor log dryft WASHINGTON, 18 Jan. (DJ73.). Het mi nisterie van Fuitenlandsche Zaken der Ver. Staten heeft medegedeeld, dat tusschen de re geering der Vereenigde Staten en England een definitieve overeenkomst tot stand is gekomen met betrekking tot de door Engeland aan Amerika verpachte bases voor de luchtvloot op het eiland Santa Lucia. De Engelsehe regee ring heeft ten aanzien van het te verpachten gebied overeenkomstig de raadgevingen van de Amerikaansche deskundigen gehandeld. Het gaat hier by de militaire steunpunten, waarvan sprake is, om het steunpunt voor watervliegtuigen in de Gros Islet Bay en om een steunpunt voor landvliegtjiigen by Vieux Fort. ISTANBOEL, 18 Jan. (D.N.B.) Tengevolge van een beschadiging van den kabel door een bedrijfsongeval op de lijn tusschen Ismir en Gebze is de voornaamste telefoonverbinding tusschen Istanboel en Ankara sedert Donderdag verbroken. voor centrale verwarming, haard en kachels v.a. 3 Vï cent per K.G. JONKER'S HOUTZAGERIJ EN HOUTHANDEL Transvaalstraat 5 - Haarlem - Telef. 20549 na 7 uur 26998 ISTANBOEL, 18 Jan. (DUB.). De presi dent der Turksche republiek Inonoe heeft den Engelschen generaal Cornwall, alsmede den vice-luchtmaarschalk Elmhurst en admiraal Sir Kelly in een audiëntie ontvangen. Bij deze be spreking waren de minister van Buitenlandsche Zaken, Saradjogloe en de Britsche ambassadeur Knatchbull Hughessen tegenwoordig. NEW YORK, 18 Jan. (D.N.B.) Ondanks de zeer felle koude heeft het Duitsche luchtwapen, naar United Press uit Londen me;dt, gisteravond een aanval ondernomen tegen de industrie gebieden in de Mid'ands. Tevens werden in den loop van gisteren afzonderlijke aanvallen onder nomen op Kent, East Anglia en andere gebieden van Engeland. De Engelsehe berichtendienst deelde heden ochtend over de Duitsche luchtaanvallen van den afgeloopen nacht mede, dat deze voornamelijk gericht waren tegen een stad in Zuid-Wales, Nadat een groot aantal brandbommen op de stad was neergeworpen, werden talryke brisant bommen uitgeworpen. Hierdoor is een aantal branden ontstaan en zekere schade aangericht. In het Londensche gebied is hedenochtend vroeg luchtalarm gegeven. Toen ambtenaren van den centralen crisis- contröledienst te Apeldoorn op den openbaren weg bezig waren met het onderzoek van een auto, welke frauduleus geslacht varkensvleesch bevatte, hielden zy ook een wielryder aan, wiens vracht uit ongeveer 20 K.G. frauduleus geslacht spek bleek te bestaan. Bij den eigenaar van den auto vonden zy aan huis ook nog een groote hoeveelheid frauduleus geslacht varkensvleesch, zoodat zij by hem totaal byna 80 K.G. vleesch in beslag konden nemen. Beide aangehoudenen, inwoners van Apeldoorn, hebben bekend. De po litie heeft tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Te Ermelo hebben eenige ambtenaren van de zen dienst een wielrijder aangehouden, die 18 K.G. frauduleus geslacht spek vervoerde, dat hy juist had laten rooken. AFGESPROKEN W(j ontmoeten elkaar HET SNUFJE VAN DEN HAAG Kneuterdyk 16 Biedermeier Orkest Dir. A. H REINDORP v/h Chef de Restaur, van Astoria. Amsterdam en Chateau Bleu, Den Haag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1