Doe wel en zie niet om m Kennedy bestrijdt Roosevelts ontwerp Pétain en Laval zijn het eens mpiJhiuk'f NIEUW ROOD Poging tot doodslag V' Verduistering r Moordaanslag in den nacht Weer bomaanvallen op Malta Rede van Roosevelt Willkie bij Roosevelt en Huil Artillerie in actie bij Tobroek „SINT PETRUS" E.NAvan MEVER DE N J V JACQUES AA „Dit is onze oorlog niet Ernstige waarschuwing! Boter en hammen in beslag genomen VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 20 JANUARI 1941 - AVONDBLAD N.V. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Levensverzekering - Studieverzekering Lijfrente Collectieve Pensioenverzekering DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE Iggi Ernstige twist tusschen vader en zoon ACCOUNTANT, lid ned.uniev.acc AMSTERDAM - TEL.90361 JAN LUYKENSTR.8 na b uur 2372? Naar verboden radiouitzending geluisterd Inbreker, die door slapend echt paar werd verrast, schoot in het wilde weg revolver af UITSPRAKEN OVER DE WINTERHULP J. M. Bommel van Vloten: Duitsch weermachtsbericht De Illustriousopnieuw getroffen Plechtigheden ter inleiding van nieuwe ambtsperiode Felle boerderij brand in Dingelrade Schuren en stallen met groote voorraden verwoest Misverstanden uit den weg geruimd Boodschap van den president aan Churchill Italiaansch weermachtsbericht VERDWAALD OP HET IJSSELMEER Benauwend avontuur van Spakenburgsche visschers 64STE JAARGANG No. 22810 NI VA GELD BELEGGEN? ^SCHILDERIJ DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN IJs wordt van twee kanten aangepakt Goede vangst van de Amers- foortsche politie Onder trein vermorzeld Br andstoffenhandelaar het slachtoffer Rangeerder gedood DE LUISTERBIJDRAGE Regeling der betaling i-.n- ?e~ de .n- in MALIEBAAN 50 ÜTRECHT NIEUWE HAARLEIHSCHE COURANT (E~ ~S0*' Bessen-aperitief fl. 2.85 p. literflesch Nog steeds worden er vele beden- ringen gekoesterd tegen het groo- ■e werk van Winterhulp, waartoe de Heer Rijkscommissaris dr. Seiss- Inquart het initiatief nam en waarvoor de Directeur-Generaal, de heer Piek, zijn beste krachten inspant. Wij willen hier niet opnieuw trachten al die bedenkin gen, bezwaren, veronderstellingen en soms ook onbewezen verdachtmakingen stuk voor stuk te ontzenuwen. De heer Piek heeft dat bij verschillende gelegen heden reeds met zooveel ijver gedaan, dat wij ons niet inbeelden het met meer overtuiging te kunnen doen. Maar aan allen, die tot nu toe om een of andere reden of vermeende reden afwijzend hebben gestaan tegenover deze grootsch opgezette hulpactie ten bate van een ieder, die in den nood van dezen tijd steun behoeft, willen wij de parabel van den barmhartigen Samaritaan voorhou den. In tegenstelling met den priester en den leviet, die het door roovërs op den weg van Jeruzalem naar Jericho uitgeschudde en verminkte slachtoffer achteloos voorbijliepen, hielp de Sama ritaan den ongelukkige, zonder eenige bijgedachte of bedenking, alleen om dat hij zag, dat de man in nood verkeer de. Hij vroeg zich niet af, of er eer aan te behalen viel, het kon hem niet sche len, wie of wat het slachtoffer was. Hij hield slechts met één ding rekening n.l. dat de ongelukkige, die niet eens tot zijn volksgenooten behoorde, zijn zicht baar hulpbehoevende evennaaste was. Daarom deed hij spontaan, wat hij voor hem kofl doen. Hij goot olie in zijn won den, laadde hem op zijn lastdier en bracht hem naar de herberg. Aan den waard gaf hij opdracht den gewonde goed te verzorgen. Ook ten aanzien van dien waard koesterde hij geen zweem van wantrouwen, maar nam als van zelfsprekend aan dat deze volkomen zou handelen overeenkomstig zijn aanwij zingen en bedoelingen. Zie, zóó wil Christus, dat wij overal helpen, waar nood gelenigd moet worden. En willen wij ons niet schuldig maken aan de door Christus aan de kaak gestelde handelwijze van den priester en den leviet, dan hebben wij den Samaritaan te volgen. Dat geldt zeker voor het steunen van de organisatie van de Winter hulp, die haar werk niet zoo zeer als een weldadigheidsactie ziet, dan als een nationalen plicht ten aanzien van onze eigen, in moeilijkheden en nood verkeerende landgenooten. Een ieder drage zijn verantwoordelijkheid, maar ook niet meer. Wie helpen kan en niet helpt, handelt niet overeenkomstig de verantwoordelijkheid, die hem door Gods gebod is opgelegd. Dit is in gelijke mate van kracht zoowel voor de gevers als voor de verdeelers. Gij, die met aan drang geroepen wordt om te geven, geeft. Geeft naar draagkracht en ver mogen, zonder aanzien des persoons, zonder welke bij overweging of achter gedachte ook. Alleen dan zult gij uw plicht hebben gedaan. Alleen dan zult gij zelf ook aanspraak mogen maken op hulp, indien de nood u zelf een maal zou noodzaken aan te kloppen bij de Winterhulp. Zegt niet en denkt niet, dat dit niet gebeuren kan. In dezen oorlogstijd kunt gij reeds morgen langs den weg liggen als de man uit de parabel. En hoe zou het u dan vergaan, indien u slechts menschen passeerden als de priester en de leviet, wier houding gij navolgt, indien gij u thans van geven onthoudt? Als verdacht van poging tot doodslag heeft de marechaussee van de brigade Venlo den 51- jarigen arbeider C. B. gearresteerd. De aangehoudene is een oude bekende van de politie, die reeds meerdere malen werd ver oordeeld, en zich tevens te buiten gaat aan sterken drank. Toen de zoon van B., die uit was geweest, 'S avonds in de ouderlijke woning terugkeerde, werd hij door zijn vader, die wederom onder in vloed van sterken drank verkeerde, opgewacht. De vader sloeg met een bijl naar zijn zoon, doch deze wist den slag te ontwijken. Tus schen beiden ontstond daarop een handgemeen, waarbij de zoon bloedende verwondingen aan zijn handen opliep. Spoedig hierna verschenen de marechaussees, die inmiddels gewaarschuwd waren, op het tooneel van den strijd, waarna de woestejing werd overmeesterd. De vader is op transport gesteld naar Roer mond en staat ter beschikking van den Offi cier van Justitie, op wiens last hij in het Huis van Bewaring is ingesloten. erhoogi he± saamhoorigheidsgevoel. Geefi opgewekt aan hei Winierhulpwerk. De ongekend hevige sneeuwval in den nacht zette Zondagmorgen het spoor- en tramwegverkeer voor moeilijke opgaven. Op het Centraal Station te Amsterdam werden de leden van den Opbouwdienst, die daar gedetacheerd zijn, gerequireerd om de perrons schoon te maken. (Foto Pax-Hoiiand) Zonsondergang 20 Jan. 18.05 Zonsopgang 21 Jan. 9.37 Maanopkomst 1 48 ondergang 12.47 Zondagavond constateerde een patrouille van de Duitsche weermacht te Laren dat in de wo ning van de weduwe W. B. geluisterd werd naar een Engelsche radio-uitzending. De gemeente politie werd hiervan in kennis gesteld. De wed. W. B. en haar achttienjarige zoon zijn in arrest gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag om circa drie uur heeft een inbreker in de boer derij van den heer D. K. te AvenhomLam- bertschaag (NE,) een moordaanslag gepleegd op den heer Joh. de Beurs te Utrecht. De inbreker was de boerderij binnenge drongen, waar hij een portemonnaie vond, welke behalve wat geld, den sleutel van de brandkast bleek te bevatten. Op zoek naar dezen schatbewaarder, vond hij dien in een slaapkamer. Het toeval wilde, dat deze, hoe wel anders ongebruikt, dezen nacht juist in gebruik was, daar de dochter van den heer K. er sliep met haar echtgenoot, den heer Joh. de Beurs uit Utrecht. De inbreker schrok waarschijnlijk zóó, dat hij m het wilde weg zijn revolver afvuurde, met het gevolg, dat de heer de B. aan het hoofd ge raakt werd. In ernstigen toestand is hij naar de ziekeninrichting „De Villa" te Hoorn overgebracht, waar hij aanstonds onder be handeling van dr. Kortebosch werd gesteld. Hedenmorgen was zijn toestand bevredi gend. De inbreker heeft na het lossen van het schot de vlucht genomen, waarbij hij werd be gunstigd door den feilen sneeuwstorm, welke elk spoor uitvaagde. Tot dusver tasten rijks- en gemeentepolitie, die een nauwgezet onderzoek instellen, ook vol komen in "het duister. Winterhulp Nederland moet niet gezien worden als critiek op de offervaardigheid, die tot dusver door het Nederlandsche volk werd betracht. De tegenwoordige ern stige tijd brengt evenwel zoodanige behoeften mede, dat een bijzondere krachtsinspanning van ons volk vereischt wordt om den nood te lenigen. Het geheele volk dient daaraan mede te werken. Zoo moe ten wij Winterhulp Nederland zien. Daarom verdient Winterhulp ons aller steun en sympathie." De bestuurders der electrische treinen speelden kiekeboe achter de kleine ope ningen, welke ternauwernood op de be vroren ruiten van hun „stuurstoel" kon den worden vrijgehouden, want de regen, die op de sneeuw volgde, zette zich bij de aanraking van het glas onmiddellijk als ijs vast. Foto Pax-Holland) NEW-YORK, 20 Jan. (D.N.B.). De voormalige Amerikaansche ambassadeur te Londen, Kennedy, heeft in een groote ra diorede zijn standpunt nopens de actueele problemen van de buitenlandsche politiek uiteengezet. Als het treurigste symptoom van Amerika's huidige situatie qualificeerde Kennedy de on verdraagzaamheid. Fatsoenlijke beweegredenen van mannen, die de waarheid liefhebben, onder wie ook hij, worden bewust in twijfel getrokken, alleen omdat ze afwijken van de opvattingen van slechts een minderheid. Een geliefd middel van deze wild-agressieve minderheid bestaat daarin, dat zij alle Amerikanen, die een Brit- sche overwinning niet onvoorwaardelijk waar schijnlijk achten, défaitisten noemen. Kennedy noemde steun aan Engeland in het belang van de Vereenigde Staten. Deze hulp moet en mag evenwel niet gaan tot een punt, waar oorlog onvermijdelijk is. Als tegenpres tatie moeten de Engelschen aan de Vereenigde Staten alle saldi beschikbaar stellen, die deze kunnen gebruiken. Wanneer deze bronnen van Engeland uitgeput zijn, en de politiek van hulp aan Engeland nog steeds de juiste mocht zijn, dan kan mep rechtstreeksche geschenken aan Engeland geven, daar op terugbetaling van lee ningen toch niet te rekenen valt. Kennedy verweet daarop den Vereenigder. Staten, dat zij reeds dikwijls onneutraal gehan deld hebben. Hij betoogde, dat het Amerikaan sche volk geen deel behoeft te nemen aan den oorlog, zoolang Amerika niet zelf aangevallen wordt. Een rechtstreekschen aanval op de Ver eenigde Staten achtte Kennedy even onwaar schijnlijk als onmogelijk. Hij wees er op, dat Amerika voorloopig nog lang niet voldoende BERLIJN, 20 Jan. (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht deelde Zondag mede: „Een duikboot heeft tw'ee stoomschepen met een gezamenlijken inhoud van 8600 ton tot zin ken gebracht. In den nacht van 17 op 18 Ja nuari heeft de luchtmacht aanvallen gedaan op voor den oorlog belangrijke doelen te Swansea, Er braken verscheidene groote branden uit vooral bij de havenwerken en verkeersinstalla- ties, die in het Zuiden der stad gelegen zijn. Afzonderlijk vliegende Duitsche gevechtstoestel len hebben in denzelfden nacht belangrijke militaire doelen in het gebied van het Suez- kanaal en Egypte aangevallen. Een gevechts vliegtuig heeft gisteren, bij verrassing en mer succes, van geringe hoogte bommen geworpen op twee vliegvelden in het Zuid-Oosten van Engeland en de vliegvelden met machinege weervuur bestookt. Temidden van een aanzien lijk aantal vliegtuigen, die moesten tanken, konden bominslagen geconstateerd worden Voor den mond van de Theems is een koop vaardijschip door een bom op het achterschip getroffen. In de eerste middaguren van den 18den Januari hebben Duitsche gevechtsvliegtui gen en stuka's onder bescherming van Duit sche en Italiaansche afdeelingen jagers de vliegvelden Halfar en Luoa op Malta ge bombardeerd. Hangars, onderkomens en startbanen werden door bommen van zwaar kaliber getroffen. Een vijandelijke jager van het type Hurricane werd neergeschoten. Twee eigen vliegtuigen worden vermist. Verdragend geschut heeft in den afgeloopen nacht een Britsch convooi, dat met groote on derlinge afstanden door het Kanaal trachtte te komen, en de haven van Dover beschoten. Naar het D. N. B. verneemt, is ook de haven van Malta opnieuw bestookt. De bemanningen van de reeds teruggekeerde Duitsche vliegtui gen hebben gemeld, dat bij 'n Zondag onderno men aanval op de haven van La Valetta het Engelsche vliegtuigmoederschip Illustrious door drie zware bommen getroffen is. Twee bommen troffen vaartuigen, die vlak bij de Illustrious la gen. Een treffer werd geplaatst op een in het dok liggenden tordepobootjager, terwijl door andere bommen havenwerken, het tuighuis en de fabrieksinstallaties aan de kade werden ge troffen. Verscheidene groote branden braken uit. Drie Duitsche vliegtuigen zijn niet terugge keerd. Volgens andere berichten zijn 3 Hurri canes neergeschoten door de begeleidende Duit sche en Italiaansche jagers. bewapend is, om maar oorlog te kunnen voe ren. Zelfs de wildste interventionisten, zoo ver klaarde Kennedy, kunnen zich niet verbeelden dat zij een expeditiecorps naar Europa kunnen sturen, dat groot genoeg is om het numerieke verschil tusschen het Duitsche en het Engel sche leger op te heffen. Bovendien zal deelne ming aan den oorlog de democratie in de Ver eenigde Staten vernietigen. Kennedy keerde zich met nadruk tegen het argument dat Engeland Amerika's oor log voert. „Dit is onze oorlog niet", betoogde de ambassadeur. „Men heeft onze meening bij don aanvang gevraagd. Wij bezitten ook geen veto nopens voortzetting van den oor log." Tenslotte merkte Kennedy op dat het Amerikaansche volk geen oorlog wil en dat zijns inziens het gevaar thans niet zoo groot is, dat men den president de volmachten van de wet tot hulpverllening aan Engeland behoort toe te kennen. Naar verder wordt bericht heeft het ministe rie van Buitenlandsche Zaken te Washington bekend gemaakt, dat drie leden van het Ame rican Legion naar Engeland zullen vertrekken om de Engelsche burgerlijke verdediging te be- studeeren. Hun opdracht is evenwel niet offi cieel van aard. WASHINGTON, 20 Jan. (D.N.B.). In de hoofdstad der Vereenigde Staten zijn gisteren talrijke plechtigheden gehouden ter inleiding van de derde ambtsperiode van Roosevelt, welke de president vandaag met een inaugureele rede zal openen. In den loop van Zondag werden door de meest verschillende organisaties gods dienstoefeningen, recepties, bankets en gala voorstellingen gegeven. Zondagmorgen ontstond, door nog onbekende oorzaak, brand in de boerderij van den heer C. te Dingelrade. Doordat het vuur gretig voedsel vond in den voorraad stroo, breidde dit zich ge weldig uit en werden de naastliggene boerderijen van de heeren V. en van de C. eveneens aange tast. De brandweer van Dingelrade oestreed met een viertal slangen op de waterleiding het vuur. Hoewel dit door de gladheid geen gemak kelijke taak was, was na een uur hard werken het grootste gevaar bedwongen. De brandweer van de gemeente Brunssum kwam ter assisten tie, doch behoefde niet ir.eer handelend op te treden. Van de drie boerderijen werden schuur en stallen met de zich daarbij bevindende voorraden stroo en vruchten verwoest, terwijl de woning van den heer van de C. totaal uitbrandde. Het vee werd grootendeels gered, doch vijf vette varkens en talrijke kippen verbrandden. De rijks- en gemeenteveldwachters hielden de nieuwsgierigen op een afstand en regelden het verkeer. De schade wordt door verzekering ge dekt. VICHY, 20 Jan. (D.N.B.). Officieel wordt medegedeeld: Het staatshoofd, maarschalk Pétain, heeft Zaterdag een ontmoeting gehad met Laval. Zij hebben een langdurig onder houd gehad, in den loop waarvan de mis verstanden. die tot de gebeurtenissen van den 13en December hebben geleid, uit den weg geruimd zijn. Naar te Parijs met betrekking tot de ont moeting tusschen Pétain en Laval werd mee gedeeld, is de bespreking gevoerd in een salon wagen van het staatshoofd op het station van La Ferte Haute Rive, op 21 k.m. van Moulins. Na het onderhoud, dat van 17 tot 18.35 duurde, is Pétain per specialen trein naar Vichy ver trokken, terwijl Laval per auto naar Parijs terugkeerde. WASHINGTON, 20 Jan. (D. N. B.) Het Wit te Huis heeft bekend gemaakt, dat president Roosevelt den minister van Buitenlandsche Za ken, Cordell Huil, uitgenoodigd heeft bij zijn onderhoud met Wendell Willkie om dezen in elk opzicht volledig in te lichten over de situatie in Europa en het politieke standpunt der Ver eenigde Staten. Zooals later werd bericht, heeft Huil een onderhoud van verscheidene uren met Will kie gehad. In den loop hiervan werd de poli tieke toestand in Europa en in het Verre Oosten besproken. In aansluiting hierop bracht Willkie een bezoek aan Roosevelt, met wien hij zich in tegenwoordigheid van Huil ongeveer een half uur onderhield. Na de bespreking verklaarde Willkie, dat Roosevelt en hij gesproken hebben over den Europeeschen toestand. De president heeft hem voor zijn reis naar Engeland een per- soonlijijke nota aan Churchill meegegeven. Willkie weigerde, den inhoud van de nota mede te deelen. Voorts heeft Willkie bij zonderheden omtrent zijn plannen bp zijn bezoek aan Engeland aan Roosevelt mede gedeeld en hem gezegd, dat hij zoo moge lijk alle leidende Engelsche persoonlijkheden en in het bijzonder Bevin en Eden wil spreken. ERGENS IN ITALIË, 20 Jan. (Stefani). Hier volgt 't 206e Italiaansche weermachts bericht, dat Zondag is uitgegeven. Aan 't Grieksche front heeft overvloedige sneeuwval de bedrijvigheid van onze zijde en die van den tegenstander zeer beperkt. In Noord-Afrika bedrijvigheid van de artillerie in den sector van Tobroek en van onze gemotoriseerde patrouilles in de woestijn van Zuid-Cyrenaica. In Oost-Afrika heeft onze luchtmacht vijandelijke luchtbases in den boven-Soedan en te Aroma het 6tation en troepen doeltref fend gebombardeerd en bovendien gewapende groepen in het gebied van Makeia (beneden- Soedan) met mitrailleurvuur en bommen be stookt. De vijand heeft luchtaanvallen op Massawa gedaan waarbij lichte schade aan een gebouw werd aangericht en op Assab. zonder dat scha de veroorzaakt werd. Formaties Duitsche bommenwerpers hebben onder escorte van Italiaansche en Duitsche ja gers enkele vliegvelden op het eiland Malta aangevallen. Hangars, kazernes en startbanen zijn getroffen en talrijke uitgebreide branden zijn waargenomen. Een Engelsch vliegtuig van het type Hurricane is neergeschoten. Een Duitsch toestel is niet teruggekeerd op zijn basis. Is ongeveer een week geleden drie Huizer jongens op het IJselmeer een benauwend avontuur overkomen, thans waren het twee jon ge visschers uit Spakenburg. Zij waren Vrijdag morgen vroeg uitgegaan, het ijs op. Uren lang liepen ze en al visschend naar spiering verloren zij de kust uit het gezicht. De jongens oriën teerden zich op de windrichting en dachten met behulp daarvan de Kust wel weer te kun nen vinden. Doch de wind was inmiddels ge draaid en toen raakten zij aan het dwalen. Den geheelen dag waren zij onderweg zonder te weten waar zij zich bevonden. De avond viel, steeds liepen zij door. Tegen 10 uur 's avonds merkten zij een licht cp en zij gingen er op af. Weldra drongen to nen van muziek tot hen door. Zij meenden Muiden te hebben bereikt, doch toen zij voet aan land zetten, het was ondertusschen elf uur geworden, bleken zij inHarderwijk te zijn. Spakenburg werd opgebeld en de veront ruste ouders werden gerustgesteld. In Harderwijk verkochten de jongens de ge vangen spiering om brood te koopen. Zij brach ten den nacht door op het politiebureau en keerden in den loop van Zaterdag naar hun dorp terug. tandpa TANDPASTA op wetenschappelijke basis met rvatuorfijVe oetherische oliën bereid, reinigt, desin fecteert en polijst het gebit zonder het glazuur af te slijpen, door zij geen tcherpe of harde bestandaeelen bevat. Het schuim dringt in olie spteet)es mm doodt de schadelijke bacteriën. Kinderen gebruiken N1VA ook goarne vonwege den aongenamen pepermunt- smook. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in tuben a 25 en 60 cents. maar., van bekende Meesters Vijzelstr. 105 Amsterdam Telef. 30798 Nu de dooi is ingetreden, waarschuwt de Nederlandsche Bond voor het Redden van Drenkelingen een ieder, vooral de jongeren, zich niet meer op het ijs te begeven boven diep water. Het water onder het ijs is boven het nul punt gekomen en verzwakt derhalve den onderkant. De bovenlucht (het dooiweer) verzwakt het ijs aan de oppervlakte, zoodat het dus van twee kanten wordt aangevallen en uiterst onbetrouwbaar is. Iedereen heeft reeds genoeg van de ijsgenoegens kunnen profiteeren, terwijl reeds verschillende men- schenlevens verloren zijn gegaan. Ieder zij dus op zijn hoede. De politie te Amersfoort heeft aangehouden en in arrest gesteld U., verdacht van diefstal van een groote partij goederen. Bij een huis zoeking vond de recherche twee vaten, elk in houdende 50 K.G. boter, een doos met 30 schor ten, een doos met twaalf nieuwe lakens en sloopen, een doos met verbandmiddelen, eer. groote partij koffie, een pak bloembollen en twee hammen. Van een eventueele vermissing van deze in- beslaggenomen goederen is nog geen aangifte bij de Amersfoortsche politie gedaan. Vervolgens zijn aangehouden V., verdacht van diefstal van een rijwiel, en een zekere K., ver dacht van heling van een rijwiel. Zaterdagavond omstreeks 7 uur is te Sant poort de 50-jarige brandstoffenhandelaar D. H. uit Santpoort-Station, die zijn opslagplaats al daar op het spoorwegterrein heeft, onder een ln de richting Velsen rijdenden goederentrein ge raakt en vermorzeld. Men vond het stoffelijk overschot later op de spoorbaan. Zaterdagmorgen is op het emplacement der Ned. Spoorwegen te Winterswijk de voorman- rangeerder A. Kluppels, wonende aan de Schol- tenenkstraat aldaar, tijdens het rangeeren, ter hoogte van den Mister overweg, onder een rij denden goederenwagen terecht gekomen. Hil was op slag dood. Namens het hoofdbestuur der P.T en T. ma ken de plaatselijke radiodistributiebedrijven aan de aangeslotenen het navolgende bekend: De aangeslotenen, die hun luisterbijdrage niet door middel van den Postcheque- en Girodienst voldoen, kunnen voor het koopen van de radiozegeis de bemiddeling van de plaatselijke radiodistributie inroepen. Deze bemiddeling zal door de plaatselijke radiodistributie als volgt worden verleend: Aan de maandabonné's die voor deze rege ling in aanmerking wenschen te komen, zal met ingang van 1 Februari as. voortaan een kwitantie worden aangeboden ten bedrage van f150 (abonnement) plus f0.75 (luisterbijdrage) 2.25. By betaling zal door de plaatselijke radio distributie een radiozegel worden afgegeven, dat door den aangeslotene op de voorgeschreven wijze op zijn luistervergunning moet worden geplakt. Aan de weekabonné's, die voor deze regeling in aanmerking wenschen te komen, zal met in gang van de week volgende cp 15 Januari 1941 voortaan een kwitantie worden aangeboden ten bedrage van ƒ0.35 (abonnement) plus 0.17)4 (luisteVbijdrage) 0.52%. Zijn de weektermijnen. vallende tusschen den 15en van een maand en den 15den van de daarop volgende maand volledig betaald, dan zal bij de laatste wekelijksche inning vóór den 15den van de loopende maand door de plaatse lijke radiodistributie een radiozegel worden af gegeven, dat door den aangeslotene op de voor geschreven wijze op zijn luistervergunning moet worden geplakt. De betalingen als hier bedoeld, zullen elke week resp. elke maand prompt moeten worden voldaan; verschuivingen kunnen niet worden toeges taan^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1