SNEEUW OP HAARLEM ft i* fL t Haarlem, 20 jan. MentMjftont: jrow .$Êt MAANDAG 20 JANUARI 1941 CENTRALE KEUKEN ZOETESTRAAT 11 Hoe zit dat in Heemstede? De gemeente-reiniging paraat met 470 man Tram en trein Te Heemstede DE TENTOONSTELLING VAN BOEKEN In de Stadsbibliotheek en Leeszaal STADSSCHOUWBURG Als sterren vallen.... Een blijspel van Henk Bakker H. O.V. Volksconcert De gladheid van den weg *»- GELOOF EN WETENSCHAP Wijziging bouwverordening Een sportief publiek WATERPOLO Teleurstellende wedstrijden van D.W.R. en H.P.C.. De openluchtschool B. en W. met de kinderen aan de lunch CENTRALE KEUKEN HAARLEM Ook eten afhalen in de namiddag-uren DISTRIBUTIEBON VERVALSCHT Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur Dansavond van U.Z.C. De Wintercompetitie BRIDGE Rosehaghe verliest van Ons Genoegen WIELRENNEN H.S.V. „De Kampioen" Bioscopen 21 Januari Bioscopen Apotheekdiensten Ontstellende rapporten over zeer, jeugdige knapen VALSCH GELD STAD Zaterdagmiddag was het oo de singels en vaarten in Haarlem en omgeving een lust om te schaatsen. De sneeuw werd keu rig door menschlievende baanvegers (hoe dat vak locnend is. zal wel niemand be grijpen) naar den kant geduwd en velen bonden de gladde ijzers onder. Over het al gemeen was het ijs onder de bruggen be trouwbaar, zoodat aardige tochten door en om de stad gemaakt konden worden. ...Des avonds stak plotseling de sneeuw storm op en binnen een uur lagen de trot toirs gelijk met den rijweg. Een voordeel was. dat de donkere avond door de natuur verlicht werd. Zondagochtend bracht vooral de jeugd 'n verrassing. De sneeuw pakte, er konden dus sneeuwballen gegooid en sneeuwpoppen ge bouwd worden. Het sleeën ging minder goed. temeer daar het flink ging dooien. Nu kwam er werk aan den winkel voor de gemeentereiniging! Men leze het hier onderstaande rapport van den directeur en incasseere het compliment dat daarbij ge voegd is. Na den sneeuwval van Zaterdagnacht is des Zondagsmorgens te 6 uur het personeel van de reiniging opgeroepen voor het uitrukken van 11 motorsneeuwploegen. Deze zijn in bedrijf geweest tot des avonds zes uur om de binnenstad en de hoofdwegen naar buiten begaanbaar te maken. De in den middag intredende dooi werkte gunstig mede. Hedenmorgen zün alle zich aan meldende. nl. 280, arbeiders voor sneeuwrui men aangenomen, terwijl ook nog 40 gemeente arbeiders assistentie verleenen. Men heeft voorts de beschikking over: 17 paardenwagens. 13 automobielen en 44 hand wagens. Getracht zal worden de sneeuw in de bin nenstad zooveel mogelijk te verwijderen ter wijl men zich ingevolge de weinig beschikbare vervoermiddelen slechts kan bepalen tot het vrij maken der goten voor het dooiwater. Hedenmorgen zijn nog vier zout- en zand- strooimachines uitgerukt. Met genoegen is geconstateerd, dat een zeer groot deel van het publiek direct na den sneeuwval het trottoir voor zijn woning schoon maakte. Wij vestigen er cup verzoek van den directeur der Reiniging de aandacht op. dat het gewenscht is de sneeuw niet in de goot te werken doch pp den kant van het trottoir te laten staan, zoodat het dooiwater weg kan loopen. Bij de huidige duisternis des avonds wordt dan tevens een goede afscheiding ver kregen van de trottoirs. Men make de goten zooveel mogelijk vrij van het dooiwater! Groote stagnatie ontstond gisterenmorgen by de N.Z.H.T.M., door den hevigen sneeuw val. Om 7.30 uur ontsjiocrde in de Tempeliers straat een pekeiwagen en het duurde ander half uur voor deze weer in het rechte spoor ge holpen was. Daarna kon pas begonnen worden met het vrü maken der lijnen naar Amsterdam en Leiden. Ook in de gemeente Heemstede en in den omtrek van den Hout was de toestand buitengemeen moeiiyk Om 10.45 uur kon de eerste tram van Haariem naar Amsterdam ver trekken, tewyi uit Amsterdam de eerste rit pas om 11.30 uur begon. Om twaalf uur was de toestand geheel normaal. Vanmorgen was er practisch geen vertraging, behoudens hier en daar een enkele vastgeraakte wissel. Ook de Spoorwegen hebben met belangrijke stagnatie te kampen gehad. Maandagochtend was alles echter vrij normaal. Opmerkelijk is. dat er tot nu toe zeer weinig ongelukken gebeurd zijn. De strenge winter 1940 heeft het publiek zeker geleerd de voetangels en klemmen op den weg te onder kennen. De zware sneeuwval had Zonaag alle wegen te Heemstede vrijwel onbegaanbaar gemaakt. De dienst van openbare werken was spoedig met twee sneeuwschuivers in actie om de rij wegen wat begaanbaar te maken terwijl de vaste arbeiders in dienst moesten bomen om verdere opruimingsdiensten te verrichten, zoo dat tegen den avond de hoofdwegen begaan baar waren. Pas tegen den middag was het tramverkeer mogelijk. Aanvankelijk lag het in de bedoeling hedenmorgen met een groote ploeg losse arbeiders op te gaan ruimen, doch door de ingetreden verst was dit niet mogelijk. Met zand- en zoutstrooiers werd vanmorgen getracht de wegen iets begaanbaar te maken. Een tegenvaller voor de schaatsenrijders was de ingetreden dooi. De üsvereeniging „De Vol harding'' had nog een deel der baan berijdbaar gemaakt, zoodat in den middag nog wat gereden werd. Groenendaal was weer prachtig. Voor bob sleeën was de sneeuw echter te los. zoodat hiervan weinig gebruik gemaakt kon worden. Het is een goede gedachte van de plaatselijke commissie van de vakgroep drukkunst, bind kunst en leerbewerking van de VA.N.K. om een tentoonstelling van boeken te organiseeren. Juist nu allerwege de menschen grijpen naar het boek voor ontspanning en ontwikkeling ls een dergelijke tentoonstelling van groot belang Ook in verband met het zoo juist vervlogen herdenkingsjaar van het 400-jarig jubileum van het gedrukte boek, waaraan o.a. uiting werd gegeven door de uitgave van verschillende ge schriften. is het nuttig om van deze hernieuwde belangstelling gebruik te maken en het publiek in contact te brengen met het goed gedrukte boek. De tentoonstelling wordt gehouden van Zater dag 25 Januari tot en met 1 Februari en is ge opend: dageiyks van 2 tot 5 uur en van 7 tot 8 uur. Zondag 26 Januari van 2 tot 5 uur. De toegang is vrij. Er wordt een beknopt, maar duidelijk, over zicht gegeven van de ontwikkeling van het ge drukte boek, sinds de handschriften tot heden Voor het historisch overzicht is groote mede- rrferking verkregen van den directeur der Stads bibliotheek, die vele kostbare werken ter be- JWS schikking heeft gesteld. Enkele handschriften met rijke versiering gaan vooraf aan de eerste voortbrengselen der vaderlandsche drukpers, terwijl na de incunabelen (vroegdrukken) een opeenvolging van prachtige werken volgt. Van de hedendaagsche uitgaven is een groote verzameling bijeengebracht, waarbij is uitgegaan van de gedachte, dat niet het luxe boek op den voorgrond moet treden, doch speciaal dat boek, dat binnen het bereik van het publiek in het algemeen ligt en dat toch door juiste typografie uitmunt. Zonder twijfel zijn er werken by, die zeer eenvoudig van uitvoering zijn, maar als geheel voor den prijs een geslaagd product mogen heeten. Moge het publiek van deze unieke gelegen heid gebruik maken, om door een bezoek aan deze tentoonstelling, goed gedrukte boeken te leeren waardeeren en bij het koopen van een boek aandacht te schenken aan de typografische verzorging. HAARLEM Van DINSDAG af geen maaltijden meer afhalen aan de Nieuwe Groen markt, doch aan de (v.h. Nieuwe Groenmarkt) en Slacht huis, geen uitreiking van maaltijden meer van 11.30 tot 1 uur, doch van 4.30 tot 5.30 uur. Aan de overige zes uitreikingslokalen blijven de uren gesteld van 11.30 tot 1 uur. Dit was, Zaterdag, een première. Zoo'n eer ste voorstelling heeft voor het publiek gewoon- ïyk weinig aanlokkelijks en liever gaat men naar een stuk, waarover men al met lof heef» hooren spreken. Met den bijzonderen liefheb ber van het tooneel is het een andere zaak: voor hem is de première altyd min of meer een avontuur en daar steekt bekoring in. Van den Haarlemschen tóoneelschryver Henk Bakker was wel zóóveel bekend, dat men ver trouwen mocht stelten in zijn werk, nu dit eens niet door een vereeniging van dilettanten weid opgevoerd, maar door een gezelschap van be- roepsartisten: Het Nederlandsch Tooneel. 't Was wea niet voor het eerst, dat de heer Bakker uit den wijden amateurskrihg waar hy een productief werker is als auteiur, .acteur en regisseur naar voren trad, maar toch stak er voor ons in deze première iets als een krachtproef. Deze heeft hy goed doorstaan en al heeft hy zich daarmee niet overtuigend ge plaatst. naast de weinige voorname kunstenaars, die ons land op dat gebied rijk is, het is toch wel duidelijk, dat hij zich kan losmaken van de beperking, waartoe de ruime leverantie van stukken voor het amateurstooneel onontkoom baar dwingt. De hoofdpersonen in Bakker's blijspel vormen een echtpaar, dat niet bepaald uitmunt doir harmonische gezindheid, al zün ze beiden ar- tlsten. Juist dit beroep dat bij hen geen roeping blijkt te zijn leidt tot tooneeltjes van oneenigheid. Dudolf Heringa is toonee'schrijver, zyn vrouw Maud is actrice. De man had tot nog toe weinig succes met zijn werk, de vrouw vond geen vaste verbintenis. Maar en daarmee begint het eerste be drijf plotseling is voor Rudolf het blad om gekeerd: zyn jongste stuk verwierf een, dave rend succes. Misschien zou Maud daar beter in hebben meegeleefd, als zy zelf een rol in dat b'yspel had mogen vervullen, maar haar man vond daarvoor haar talent te gering. Nu weet zy niet beter te doen dan het welslagen van haar echtvriend te kleineeren, een houding, die haar onsympathiek zcu maken, als die Rudolf geen onuitstaanbare ijdeltuit was. Hij laat zich door zyn kennissen bewierooken en aanvaardt al een critiek, als deze zyn zelf genoegzaamheid streelt. Hu ls arrivé dat ïykt tenminste zoo. Met het tweede bedrijf is alles plotseling veranderd. Maud kreeg de hoofdrol in een film te spelen en de rolprent vond zooveel bijval, dat de actrice op haar beurt over het paard werd getild. Nu wordt zij gevierd, en Rudolf die zijn eersten roem snel heeft overleefd daalt in haar oogen tot een schrijver zonder beteekenis. De hatelijkheden zijn weer niet van de lucht. Onverwacht krijgen ze nu beiden hun kans. Een scenario van Rudolf wordt verfilmd en Maud speelt daarbij de hoofdrol. Enhet wordt een déb&cle. In het „kiften" er is heel veel gekift en heel weinig liefde tusschen dit kleingeestige artistenpaar komt nu variatie, want zy geven elkander de schuld van het fiasco. Gelukkig leeft hun betere aard op, als buitenstaanders de gevallen sterren vernede ren; dan trekken ze eindeiyk partij voor elkaar en komen tot een overeenstemming, die het biyspel een bevredigend slot verschaft. Men had het, na al wat voorafging, moeilijk kunnen verwachten, maar de auteur heeft zijn derde bedrijf zoo knap geconstrueerd, dat we met het gevoelige besluit gaarne genoegen nemen. In het stuk bewonderen we de vaardigheid van Henk Bakker, die met weinig middelen aardig tooneel weet te maken en door het op zetten van humoristische tegenstellingen meer malen verrast. De dialoog is in het eerste be drijf wat iang van stof, maar munt verder uit door een vlotten toon. Er gebeurt niet veel we krijgen alleen de reacties op de bijzondere ervaringen der personages mee te maken maar toen zit er gang in het spel, zoodat we ons voortdurend amuseeren. Méér voldoening zou het stuk ons geven, als er tegenover zóóveel bekrompenheid in de hoofdfiguren ook voldoende ruimte en warmte was om ons duideiyk te maken, waarom deze twee menschen elkanders leven deelen. Ze zijn een beetje té onverdraagzaam, te benepen voor kunstenaars. Ze hebben daarbij ook wel wat weinig begrip van filmkunst, waarin ze alleen het spelen van een scenario zien. Het Nederlandsch Tooneel vertrouwde de uit voering aan een aantal goede krachten toe. Frits van Dijk was Rudolf Heringa en Ank van der Moer zijn jonge vrouw; ze moesten nog te veel op den souffleur spelen om zich geheel te kunnen geven, maar ze waren toch vermakelijk in hun kleinzielig gekibbel. Van Louis Saalborn kregen we een pracht van een jovialen journa list te zien en van Louis de Bree een model van een zuurzoeten ambtenaar. Jaap v. d. Poll knap te het rolletje van den zuren film-producer uit stekend op, Myra Ward maakte van het on waarschijnlijke dienstmeisje wat er van te ma ken was en dan hielpen May Vollinga, Aline Markus en Willem de Vries verder het tooneel interessant vullen. Dat was zoo een zeer goede bezetting. A. Defresne verzorgde de regie; men herken de zijn hand, maar ook de moeilijkheid om in een gezin van twee personen, die in drie be drijven niets doen dan praten, sfeer te schep pen. Het publiek genoot van deze voorstelling, die vele vroolijke momenten opleverde en die ook voor onvolwassenen geschikt zou zyn, als er niet, ter wille van populairen humor een luchtig détail te breed werd uitgespannen. Zaterdagavond werd de auteur op het tooneel geroepen om te deelen in de hartelijke toejui chingen, die zyn welgeslaagd blijspel in deze vertolking opriep. De actrices kregen bloemen. Dinsdagavond kan men het stuk van onzen be kwamen stadgenoot weer genieten en we twij felen er niet aan of er zal nog menige voorstel ling volgen. H. B. v. d. S. Op het volksconcert dat Dinsdagavond a.s. onder leiding van Toon Verhey zal worden uit gevoerd, zal een herhaling worden gegeven van de Compositie van Richard Strauss „Tot und Verklarung" Op. 24, die op het ledenconcert van Vrijdagavond met groot succes werd uit gevoerd. Het concert wordt geopend met de Sympho- nie no-. 13 in G gr. terst van Jos. Haydn. Als soliste treedt op Elsa Nolthenius, piano. Zij zal het pianoconcert in a kl. terts Op. 16 van Edv. Grieg vertolken. Het concert begint 7 uur. Een 46-jarige dame uit de Vosmaerstraat, die Zaterdagavond om half acht in de Amsterdam straat liep, werd het slachtoffer van de glad heid van den weg. Zij viel en tengevolge daar van schoot een van haar armen uit de kom. Na een voorloopige behandeling door den Onge vallen Dienst werd zij naar het Groote Gast huis overgebracht. Later op den avond kon zij naar huis worden vervoerd. - j Kortstondige vreugde Kraantje Lek te Overveen heeft de laatste jaren eenigen naam gemaakt als ski-centrum van Kennemerland. Hoewel le vreugde dit maal slechts kort kon duren, omdat het begon te dooien toen de sneeuw nauwe lijks gevallen was, deed de historische plek gisteren haar naam „Klein Zwitser land" weer alle eer aan (Foto Stevens) De bu raadsbesluit van 30 October 1940 vast gestelde; en door Gedeputeerde Stalen van Noordholland by besluit van 8 Januari 1941 goedgekeurde verordening tot wijziging der Bouwverordening, is van heden af gedurende drie maanden voor een ieder op de 7e afdee- 'ing der gemeente-secretarie ter lezing neder- gelegd. De Stadsschouwburg was gisterenmiddag ge heel gevuld, toen het tooneelgezelschap „Het Masker" voor de leden van Geloof en Weten schap opvoerde het biyspel „Ja. of Nee....? Eerlijk gezegd, we hadden veel uitvallers ver wacht, want de sneeuw lag hoog en de modder maakte het gaan bijna onmogelijk. Met recht mogen we dan ook van een sportief publiek ge wagen, waarby een compliment aan het be stuur van G. en W. niet achterwege mag blij ven, omdat gebleken is, dat er héél wat moet gebeuren voor de leden een bijeenkomst willen missen! Het Masker" heeft het aardige blijspel, in de vertaling van dr. J. B. van Amerongen hier al eerder opgevoerd, zoóöat het besproken is door onzen tooneelrecensent. Het publiek heeft zich kostelijk vermaakt om het kleine liefdesgeval, dat zich afspeelt in het wel zeer merkwaardige gezin van Dominéé Jar- row. Ko Amoldi amuseerde ons in zijn rol van den hopeloos vergeetachtige» dominéé. Om Heieen Pimentel draaide alles: als zij „ja" gezegd had tegen Adrian, (Adolf Rijkens) dan haden dan zou.... en dan was.... En als zij Adrian een blauwtje had laten loo pen, dan haden dan zouen dan was..... Maar er gebeurde heel wat andes en daar zorgde haar zuster (Georgette Reyewsky) voo! Een vlot stuk, weer eens anders dan anders, tot vreugde van de G. en W.-ers, die weer een gezelligen middag geboekt hebben. De Haarlemsche polozeventallen, die in de bondscompetitie van eten N.ZB. uitkomen, heb ben het er Zondagmiddag slecht afgebracht. D.W.R., dat zulke mooie kansen had op de bovenste plaats, speelde tegen het Y een slech ten wedstrijd, evenals HP.C., dat tegen R.Z.C. ut Rotterdam het onderspit moest delven. Het Y kwam in den wedstrijd tegen D.W.R. met twee invallers voor Mayer en aanvoerder Kohier te water. D.W.R. was volledig en nam direct het Y-doel onder schot, toen scheids rechter Minnes het beginstignaal had gegeven. Dit offensief was echter van korten duur, want spoedig trok Kollerie's bewaker van Aelst er tusschen uit, waarna dezelfde speler met een hard schot zijn ploeg de leiding bezorgde. De Y-spelers wisselden voortdurend van plaats, waardoor zy groote verwarring onder de D.W.R.- menschen stichtten. Weer was het van Aelst, die den bal opving en doelman Kollerie voor de tweede maal passeerde. D.W.R. zat intusschen ook niet stil en trok ten aanval. Kollerie werd echter in de vier meter „genomen", waarvoor hij een strafworp kreeg toegewezen. De bal kwam tegen de lat en sprong terug naar van den Bo- gaerde, die snel naar den vrij liggenden Kollerie plaatste, waarna het 21 werd. Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft werd het spel niet mooier, 't v Zaterdagmiddag hield de RK. Voetbal jerce iiging VVZ ie Zaandam ter gelegen heid van haar vijfentwintigjarig bestaan een receptie in het R K. Vereenigings- gebouw. Een foto van bestuur en feest commissie. (Foto Persbur. Lindeman) waardoor scheidsrechter Minnes nog al eens een speler naar den kant moest wijzen. Om beur ten krygen van Aelst en Kollerie een strafworp te nemen. Van Aelst benut zijn kans, maar Kol lerie mist voor de tweede maal. Het Y brengt dan met 6 tegen 7 evengoed den stand nog op 41. Middenvoor Strijder maakt er dan nog 51 van, waarna Kollerie een vrijen worp van doel man Paerl opvangt om den bal direct daarna in het net te plaatsen. Met 52 ging D.WR. ten onder. H.P.C. speelde wel beter dan D.WR., maar toch konden de Heemstedenaren het tegen de snelle Rotterdamsche ploeg niet bolwerken. Het was vooral Hoving, die met zyn harde schot de HJP.C.-handen vol werk gaf. Het is dan ook Hoving, die na een gelijk opgaand begin de score opent. Even daarna profiteert de Geest van een misverstand in de achterhoede van R.Z.C. en met een achterwaartsch schot maakt hij ge- ïyk. H.P.C. blijft ongelukkig met schieten, ter- wül aan den anderen kant Hoving weer geluk heeft met een schot tegen de paal, dat in het doel terecht komt. Fel strijden de H.P.C.-ers om een geiyk spel. Hard werken van Sipkema en Mauritz schept voor H.P.C. enkele kansen, maar de Geest kan niet tegen den ouden geroutineer- den Bogaerdt op, zoodat doelpunten van H.P.C. uitblijven. R.Z.C. brengt even voor het einde den stand by verrassing nog op 3—1. De D.WR.-dames misten in haar wedstrijd tegen het Haagsche H.Z. en P.C. mej. G. Kuy- per wel sterk. Er zat weinig schot in de voor hoede, waardoor de Haagsche achterhoede steeds ae kans kreeg om den bal naar voren te plaatsen. Vooral in de tweede helft worden de Haar lemsche dames volkomen overspeeld. Snel wordt de score opgevoerd. De Haagsche dames rea geerden veel vlugger en schoten beter, waardoor zy een 40-overwinning wisten te behalen. De stand in de eerste klasse heeren is nu: H.Z. en P.C. 2 2 0 0 4 16—4 Het Y 4 3 0 I 6 19—11 D. W. R. 4 3 0 1 6 10—10 H. P. C. 3 1 0 2 2 5—7 R. Z. C. 5 2 0 3 4 11—24 U. Z. C. 3 1 0 2 2 6—8 Zian 3 0 0 3 0 7—10 Zooals wij berichtten bestaat de dag-open- luchtschool aan den Middenweg in Haarlem- Noord vandaag 10 jaar. Vanmiddag om 1 uur is het college van B. en W. met het hoofd der school, de heer G. van Hees, met de kinderen aan de lunch aangezeten om dit feit in intiemen kring te. herenken. In verband met den grooten toeloop naar de Centrale Keuken is het noodzakelijk gebleken een belangrijke wijziging aan te brengen. Men kan voortaan geen eten meer halen aan de Nieuwe Groenmarkt, doch in plaats daar van aan de achterzijde van de St. Vincentius- vereeniging, in de Zoetestraat no. 11. Hier is bovendien een lokaal beschikbaar, waardoor buiten of in de gang wachten wordt voorkomen. Bovendien zijn voor dit lokaal, dus voor de Zoetestraat 11 en voor het uitdeelingslokaal aan het Slachthuis de middaguren vervallen en kan men aan deze beide lokalen uitsluitend eten halen van half vijf tot half zes. Voor de ove rige zes uitdeelingslokalen blijven de uren ge- sted van half twaalf tot één uur. Een belangrijke verbetering in de organisa tie van de Centrale Keuken zal binnenkort tot stand komen, als de nieuwe keuken in 't Slacht huis in gebruik kan worden genomen. Zaterdagavond werd in een winkel aan den Rijksstraatweg een 18-jarig meisje aangehou den, dat tachtte op een vervalschten distributie bon 75 gram thee te bemachtigen. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat 'n ge huwde zuster van het meisje de vervalsching had gepleegd. Tegen belden werd proces-verbaal opgemaakt. De afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging houdt op Woensdag 22 Januari, des namiddags te 4 uur, in café Brinkman, Houtplein, een vergadering. Zaterdagavond hield U.Z.C. een gezellige bijeenkomst in de zalen van hotel Pays-Bas. Het was er druk en gezellig. De secretaris A. Blaas had met de v-cy dracht van zijn gedicht, waarin hy het clubleven van U.Z.C. schetste, veel succes. Gisteren hebben wederom een aantal wedstrp- den doorgang kunnen vinden. In Haarlem slaagde IJ 1 er in met 5—2 van D.W.R. te win nen, waardoor de Amsterdamsche club wederom de leiding heeft genomen. U.Z.C. 2 wist van Otter 1 te winnen, zij het ook met het kleinst mogeiyke verschil. Reeds direct na het begin scoorde van Veerssen, doch tot doelpunten kwam 't verder in dezen stryd niet meer. Vest won van een verzwakt U.Z.C. 3 met 20, waardoor de Naardensche ploeg nu stevig aan den kop is komen te staan. De uitslagen luiden als volgt: Dames: D.W.R. 1—H.Z. en P C. 1 Heeren: D.WR. 1—IJ 1 Otter 1—U.Z.C. 2 U.Z.C. 3—Vest 1 0—4 2—5 0—1 0—2 De bridgeclub Rosehaghe speelde Zondag haar eersten competitie-wedstrijd tegen de R. K Bridgeclub „Ons Genoegen". De uitslag was 104 tegen 150 M.P., zoodat „Ons Genoegen" dezen wedstryd won met 46 M.P. Leider was de heer G. Klazeboer. Zondag werd door bovenstaande vereeniging de rit in het clubkampioenschap op hometrai ners verreden. De uitslag was: 1. A. de Vries en l J. Laan,'beide 1 M. 551/5 sec.; 2. C. Burgwal. Gebouw St. Bavo: Kleermakers, 7.30 uur; Fa- -isksarbeiders, 7.30 uur. Frans Halsmuseum: Expositie, 104 uur. Kunsthandel De Bois, Kruisweg: Expositie 10 —4 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, te bezichtigen 26 uur. Rembrandt: „Vorstentragedie", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „Inspecteur Eyck in de val", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „De geheimen van het oerwoud", 2.30, 6.30, 8.45 uur. Frans Hals: „De laatste wals", 2.30, 6.30 en 8.45 uur Spaame: „Verdwaald in de wildernis", 7.30 uur. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur. Frans Halsmuseum: Expositie, 104 uur. Kunsthandel De Bois, Kruisweg: Expositie 10 4 uur. Palestina Diorama's, Sehotersingel 117a, te bezichtigen 26 uur. Rembrandt: „Vorstentragedie", 230, 6.30 en 8.45 uur. Cinema-Palace: „Inspecteur Eyck in de val", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „De geheimen van het oerwoud", 2.30, 6.30, 8.45 uur. Frans Hals: „De laatste wals", 230, 6.30 en 8.45 uur. Spaame: „Verdwaald in de wildernis", 730 De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, telef. 10378; Fa. Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, telef. 10043; Mamixapotheek, Marnixstraat 65, telef. 23525; C. Schotsman, Binnenweg 206, Heem stede, telef. 28320. Zaterdagavond meldden wij reeds, dat de Heemsteedsche politie een 7-tal knapen heeft ge arresteerd, die zich aan een groot aantal kleine diefstallen en baldadigheden hadden schuldig gemaakt. Nu is echter weer een nieuw complot ontdekt, dat er op wijst dat men hier niet alleen met baldadigheid te doen heeft, maar met jeug dige dieverij en zelfs inbraak. Eenige dagen geleden was bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een handdynamo uit een fietsenzaak. De politie wist de hand te leggen op een tien-jarigen knaap uit Heemstede, wiens 9-jarig broertje bij dezelfde gelegenheid meteen maar een achterlichtje had meegenomen. Bij een nader onderzoek bleken de gebroeders nog een handlanger te hebben in den vorm van een 10-jarig vriendje, dat een achterlichthuls en een zaklantaarn meegenomen had. De jongelui breidden hun diefstallen echter ook uit tot an dere rijwielzaken, waaruit twee achterlichten en een- schrijfboek verdwenen. Ook waren stukken nougat, appels en peren van hun gading, terwijl, ze bovendien van onbeheerd staande fietsen de belknoppen haalden. Uit een leegstaand huis verdwenen 15 sleutels van de deuren en kasten, en uit de R. K. kerk kaarsen. In een villa aan de Kerklaan wisten zij zich door een kapot raam toegang te verschaffen en namen zij verschillen de deurknoppen weg. Het gestolene werd grootendeels door de politie in beslag genomen. Eveneens werd bij de politie aangifte gedaan van de vernieling van een bootje dat in een sloot in Groenendaal gemeerd lag. Bü een ingesteld onderzoek bleken drie knapen van resp. 9, 11 en 13 jaar de daders te zyn. De vry belangryke schade zal door de ouders der jongens vergoed worden. Een inwoner in Heemstede heeft by de politie aangifte gedaan, dat hij een valschen gulden in ontvangst heeft genomen. Het randschrift ontbrak en de vervalsching is vrij gebrekkig. Over: DE CENTRALE KEUKEN Geachte Redacteur. We hebben op het oogenblik vier dagen warm eten betrokken (a 13 cent per portie) van de Centrale Keuken en ik moet eerlijk mijn mee ning uiten: hat is heerlijk. Men krijgt per por tie ruim voldoende. Tevens moet ik ook namens anderen de da mes van hat K. V. V. mijn dank betuigen voor de schitterende vrijwillige hulp, die ze ver richten. Mogen zy zoo doorgaan en andere da mes voor dit doel trekken. Maarer zijn gegronde klachten ook. Want wat is het geval? In het uikreiklokaal aan de Raafstraat is het nu driemaal van de vier dagen voorgekomen, dat daar de menschen van half twaalf tot half twee moeten wachten. Velen gingen ten slotte zonder eten naar huis. Hoe komt dit? Is er niet genoeg? Of is er geen vervoersgelegenheid? Hoe dan ook, dit mag toch eigeniyk niet plaats hebben, vooral als het een graadje of drie, vier vriest. Dan is het niet zoo aangenaam om twee uur in de rij te staan. Zouden de menschen dan niet kunnen wach ten in het gymnastieklokaal van de Emma- school? Ook het gebouw aan de Delistraat (waar ik zelf kom) is niet zoo erg geschikt voor de uit- deeling. Vooral op Donderdag en Vrijdag, wanneer de werkloozen hun steun ontvangen, moe'-en de dames van het K.V.V. mat de ruimte woekeren. Mag ik nu nog een oplossing geven voor vol doende porties? Zou het niet mogelük zijn om hv. van half twsalf tot een uur en van half vijf tent half zes warm voedsel te versi rekken? Misschien wordt dan het lange wachten onder vangen, omdat 's middags niet voldoende is. En zou niet een mogelijkheid zijn om den prijs voor de boterkaart houders wat te reduceeren, b.v. tot 20 cent per portie? Ik ben er vast van overtuigd, dat er dan nog velen van de keuken gebruik zullen maken. Nogmaals,- wat het e'en aangaat, niets dan lof voor den heer v. d. Eijnden en kok Jore, maar aan de verstrekking moet nog meer aan dacht geschonken worden. Me.t dank voor plaats'ng verblijf ik: Hoogachtend, G. C. PAAP, Gen. de Wetstr. 21- Noot van de redactie; Men kan er van verze kerd zijn, daft alles gedaan wordt om het pu bliek te gerieven. Men moet respect hebben voor de organisatoren, die méér doen dan ver wacht mag worden. Binnen enkele dagen zullen moeiiykheden vanzelf verdwynen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2