BEV VE Beursoverzicht Ned. Voetbalbond HOE GROOT!! i I Brandhout langs den evenaar 1MM STAD VERSCHENEN Dr. PAUL JULIEX M. 0. BOEKHOUDEN STAATSPRAKTIJKDIPLOMA PRAKT. DIPL. BOEKHOUDEN EEN VERZOEK STOFZUIGERS Een boek, dat geen enkel rechtgeaard Nederlander zal willen missen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT CLANDESTIEN SCHOE- NEN VERKOCHT Vischafslag Scheveningen „Als sterren vallen" CiojAtm- EXCELSIOR - HEEMAF - HOOVER - Oude kwaliteiten Oude prijzen &tjcfee Hvtk loten, 60 et. FRANS HALSMUSEUM Tentoonstelling van Schilderijen en Teekeningen uit de Romantische school Zware straffen opgelegd ZILVEREN BESTAANS- FEEST „ST. PAULUS" BURGERLIJKE STAND GEVOLGEN VAN DEN SNEEUWVAL BURGERLIJKE STAND IJMUIDEN Cursus E.H.B.O. Openbare verkooping UIT DEN OMTREK LISSE VOORHOUT Geslaagd Postzegeltentoonstelling Stille markt. Aanvankelijk prijshoudend, later afbrok kelende koersen Verder verloop Onderafdeeling Haarlem TOONEEL, FILM EN MUZIEK HEERKENS THUSSEN EN BURDORF VERUJULFT 3 TEL.11605 -H ft ARLEm Diverse modellen nog tegen Gr. Houtstraat 95 Haarlem Wij geven MIDZA-BONS Te koop aangeb. 1 electr. Kachel in prima staat, 7.Schoter- weg 26, Haarlem. TREKKING 31 JAN. ingenaaid f 3.90 gebonden f 4.90 In KAMPVUREN LANGS DEN EVENAAR spreekt Dr. PAUL JULIEN over de geheimen van de boschwildemissen van Equatoriaal en Wesi-Afrika en vertel! op een wijze, zooals alleen hem gegeven is, van de belevingen, die hij in Iwaalf jaren Afrika-onderzoek meemaakte. Het boek spreekt ons over dwergvolken en pantermenschen, over de geheimen van den Poroh, over de ongeziene verschrikkingen van den Kun Kmbé, over de duivels van den Kunonberg, die door dr. Julien hei eerst bestegen is, over olifanlenjachi en de geheimzinnige secte der Tongospelers en nog veel meer. Er ruischi iets door dit boek van den eeuwigen regen over hei oerwoud van Ceniraal-Afrika, waar gorilla's in de sche mering schuilen Men hoort hei krakend geweld, waar mee logge kudden olifanten zich een weg banen door een onbetreden wildernis, en luistert mei beklemming naar hei huiveringwekkende nachtelijke geschreeuw van den Poroh- duivel aan den boschrand Het ie gebonden in luxueuzen prachtband en beval niet minder dan 40 meesterlijke, zeldzame foto's van den schrij ver zelf, die behalve een boeiend spreker, die ielkenmale een gehoor van vele tienduizenden luisteraars aan zich wisi ie boeien, óók een voortreffelijk fotograaf is. De plaien van dit luxueus uitgevoerde groofe boek zijn in koperdiep druk uitgevoerd en 17 X 22 c.M. groof en omvaifen elk eer geheele pagina. Verkrijgbaar in den boekhandel en bij Uitgevers Mij. DE PELGRIM Eindhoven Bontmantels van f 350.- tot f 800.- RIJCKE-TREK-GIRO 241.000 HAAG alle krantkiosken. EXAMENOPLEiDïNG HUGAS, ELGERSMA, POTGIESER bericht den aanvang van nieuwe cursussen Secr. Haarlem: Fr. Halsplein 9, Haarlem, Tel. 16372 Voor de laatste drie examens slaagden voor M.O. Boekhouden 12, 9 en 12 van onze candidaten; voor het Staatspr.dlpl. resp. 21, 20 en 21 candidaten Onzen abonné's wordt verzocht hun inkoopen te doen bij de adverteerders in deze courant. Een filiaalchef van een schoenenzaak in Haarlem had schoenen zonder bon verkocht aan een schoenmaker. Deze laatste verkocht de schoenen op zijn beurt aan bezoekers van een café. Hij hield aJs het ware zitdagen. De Officier van Justitie wilde een zwaren Straf eischen, n.l. twee weken gevangenisstraf. De politierechter noemde deze overtreding Zeer ergerlijk en maakte er een maand van. De schoenmaker werd veroordeeld tot een boete van f 30 en drie koopers van schoenen h.l. ©en glazenwasscher, een loodigieter en een slager kregen f 15 boete ieder. De afdeeling Beverwijk van den B. K. Bond Van Overheidspersoneel „St. Paulus", noopt Zondag 26 Januari a.s. haar zilveren bestaans- feest te vieren, waarbij de heeren C. Hooge- land en J. Bakker het feit zullen herdenken, dat zij een kwart eeuw onafgebroken lid van de afdeeling zijn geweest. Zondagmorgen zal in de St. Agathakerk, om half negen, een H. Mis worden opgedragen voor de levende en overleden leden van de vereeni- ging, waaronder algemeene H. Communie der leden. Na de H. Mis is er een gemeenschappe lijk ontbijt voor de leden met hun dames in het K.S-A.-gebouw. Des middags van 2—3 uur wordt in een der bovenzalen receptie gehouden voor genoodig- den en belangstellenden. Öndertrouwd: W. Brasser en G. W. M. Jan sen; M. Stoker en E. C. Duiker; J. P. Entius en C. M. de Wit. Geboorten: J. G. Wentink—Bellaar Spruyt, Beecksanghlaan 74; J. M. WissenburgNieu- Wenhuisen, Koolstraat 10, z; G. A. Antonioli Nierop, Reguliersdwarsstraat 21, z. Overleden: M. Smit, 61 jaar, echtgenoote van P. van der Pennen, Munnikenweg 19; V. Hoog land, 75 jaar, echtgenoot van G. Schelvis, Peper straat 36 (overleden te Velsen)Andr. Spek, 48 jaar, Hoflanderweg 28; Ant. Bax, 74 jaar, echt genoot van J. Molenaar, wonende te Velsen, Dwarsweg K 3; S. Nieuwland, 53 jaar, echt genoot van A. M. Zuidervaart, Noorderwijkerweg 111; E. Slootemaker, 73 jaar, wed. van J. Nu- hian, Baanstraat 69; F. W. Welle, 64 jaar, echt genoote van J. A. Dekker, Dr. Schuitstraat 12. De sneeuwval, welke in den nacht van Za terdag op Zondag: een groot deel van ons land met een dikke laag sneeuw bedekte, was oor zaak, dat in de vroege ochtenduren het ver keer min of meer gestremd was. Het trein verkeer ondervond aanvankelijk eenige moei lijkheden, daar enkele wissels nabij bet station Velsen—IJmuiden-Oost onbruikbaar waren. Het personenvervoer met de electrische treinen geschiedde toeii aan de zijde van dit station en de treinen, die van Haarlem kwamen, moesten tusschen de haltes VelsenIJmuiden-Oost en Zeeweg op een ander spoor blijven wachten, totdat de trein uit IJmuiden gepasseerd was. Later op den dag was dit euvel hersteld. Ook de gemeentelijke Reinigingsdienst moest In actie komen om te zorgen dat het rijverkeer geen al te grooten overlast van de sneeuw zou ondervinden. Nadat des morgens de regen een handje had meegeholpen om de straten en pleinen in een modderpoel te veranderen, re den er des middags enkele auto's van dén G. R., die met hun specialen aanhangwagen de wegen meer bereidbaar maakten. Ondertrouwd: D. Wortel en H. J. v. d. Doe; C. Bos en N. Dangerman; L. A. Swart en E. M. Visse; J. C. Liefting en H. P. M. Koopman; A. Kouwenhoven en A. Alders; J. Tegelaar en M. de Waard. Geboren; P. C. v. d. Zwan—Broek, d.; G. H. Kleijn—Bont, d.; C. R. Koster—Stouten, d.; J. v. Schoor—Koerts, z.; A. M. Vis—Hubbers, d.; J. Zwemmervan Dijke, z.; C. Castricumv. d. Meij, z.; G. de JongHoogeveen, d„ J. C. Kruit- boschSchoon, d.; A. SpoelstraGuijt, z. Overleden: S. de Ruijter, 68 j., echtgen. van N. Appelman, Heemskerk; J. Meijer, 2 j., z. van L. Meijer, Trompstraat 171, IJmuiden; W. Gra- pendaal, 68 j., echtgen. van P. Krane, Pr. Hen drikstraat 71, IJmuiden; J. Sluiter. 68 j., echtgn. v. J. G. ter Horst, Da Costalaan 39, Velsen; C. Vellema. 5 j-, z. van D. Vellema, Acaciastraat 20, IJmuiden. Zaterdagmiddag heeft een 18-tal leden van den cursus E. H. B. O. examen gedaan voor het diploma De heeren Becker en A. Bakker hebben in de afgeloopen maanden een 24-tal cursisten opgeleid. Het examen werd afgeno men door dr. Smit. De volgende 18 personen behaalden het diploma: de dames A. Koop- mans, A. M. VerwoerdKoudenoord, M. v d Duyn Schouten, A. van Pel, M. Polderman, D Van Strien, N. A. Tol, A. Boeree, J. J. A. Oreeve, N. DunnebierBunte en mevr. G. A. SmitArends. Voorts de heeren H. J. S'oot, J. M. L. Noordzij, L. Schouten, N. F. Kras, B. H. A. Middelraad en P. Kalkman. A.s. Woensdag zullen de overige zes cursisten hun examen afleggen. gebouw bijeenkomt, zal, naar wij vernemen, binnenkort overgaan om voor de leden een soort wedstrijd te houden van het mooiste en beste materiaal, waarover zij op philatiegebied beschikt. Deze tentoonstelling, welke in het Patronaats gebouw zal worden gehouden, zal voor de phila- telisten, zoowel leden als belangstellenden, in teressant worden. In Hotel Nummer Een vond ten overstaan van notaris Bremmers uit Beverwijk de verkoop plaats van een zestal woonhuizen. Alleen het perceel Bloemstraat 8 werd voor f 1550 gekocht door den heer H. Levasier. De overige panden werden opgehouden. Brand. Zaterdagmorgen werd de brand weer voor een brand bij de fa. M. aan den Graohtweg alhier gealarmeerd. Toen zij ter plaatse verscheen, waren de bewoners met enkele omwonenden reeds bezig de vuurhaard met emmers water te bestrijden. Met vereende krachten lukte het spoedig het vuur meester te worden, ofschoon verschil lende bovenkamers reeds door het vuur aange tast waren. Het woon- en winkelhuis beliep veel waterschade. Door het snelle en kordate optreden van de bewoners en de brandweer is erger voorkomen. Geslaagd. Mej. A, Strik slaagde te Haar lem voor het examen stenografie. Krmsverborad. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" afd. Lisse hield in de rr.elksalon van den heer J. J. A. Koot, zijn 35ste jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Zandvliet. De voorzitter wees er op, dat het afgeloopen jaar eoed is geweest voor de vereeniging. Het jaar, dat in het verschiet ligt, belooft een goed jaar te worden, omdat in 1940 veel vruchtba re propaganda is gevoerd, welke niet zonder resultaten kan blijven. Na lezing der notulen bracht de secretaris, de heer Tt». Salman, een keurig jaarverslag uit. De penningmeester, de heer Schoorl. bracht vervolgens zijn financieel jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat ontvangen was f 454.84 en uitgegeven een bedrag van f 382.86, dus een batig saldo van f 71.98, Het saldo van de ver- eeniiging is hiermede gegroeid föt f 166.44. Voorts deed de voorzitter mededeeling om trent de weldaadactie en de organisatie van een boetedag. De luciferactie, waarvan de heer Werkhoven de groote man is, geeft een mooi saldo, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Overgegaan werd tot de bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Th. Salman, ie se cretaris, Joh. van Velzen, 2e penningmeester en J. Pollé, 2e voorzitter. Bij enkele candidaat- stelling werden de aftredende bestuursleden herkozen. De rondvraag leverde eenige huis houdelijke aangelegenheden op, waarna slui ting volgde. Wat teelt men op opengekomen bloem bollen- gronden? Zaterdagmiddag werd in café „Boerhaave" van den heer W. Kerkvliet de eer ste der twee cursussen gehouden op tuinbouw gebied, voor de kweekers te dezer plaatse. Nadat de groote zaal omstreeks half drie geheel met belangstellenden was gevuld, open de de heer P. van Reisen deze bijeenkomst. Het verblijdde hem dat zoo velen waren op gekomen. Ir. Jacobs, directeur der R. K. Land- bouiwwinterschool, sprak over „akkerbouw-ge- wassen". Op het gebied der aardappelcultuur is nog veel te verbeteren. Spr. bespreekt der. aard der gronden, de ziekten welke in de aard appelteelt bestreden moeten worden en in het kort de bemesting. Ook het ras brengt spr. naar voren en in het bijzonder wordt door hem genoemd de „Bevelander", een winterharde aardappel, welke in de beteelde hoeveelheid in ons land van 120.000130.000 H.A. 8 pet., dus 15.000 H.A. beslaat. Breedvoerig wordt door spr. behandeld het z.g. „Virusziek" in het aardappelloof. Dit is de hoofdnaam, welke zich splitst in verschillende soorten ni. Bladkrul, Mozaïek, Krinkel, Stippel- streep, enz. Na de herkomst en verspreiding van deze ziekten breedvoerig te hebben toege licht, komt spr. tot de uiteindelijke uitlating, dat voor deze ziekten een rechtstreeksche be strijding uitgesloten ls. Wij moeten deze ziek ten zooveel mogelijk omzeilen, door gekeurd pootigoed te koopen en de secundair zieke plan ten op te ruimen. De weersomstandigheden hebben ook groote invloed in deze. Dan vervolgt spr. zijn causerie met de teelt van „wortelen". In deze streek meer bedoeld als pade-cultuur, dus vanzelf de winterworte len. In den breede kunnen de aanwezigen de teeltwijze en bemesting van dit artikel aan- hooren. Dan volgt het product dat het afge loopen. jaar veelvuldig is verbouwd, de kool rapen. Thans is dit veel gevraagd voor men- schelijke consumptie. Eveneens werd breedvoe rig het telen hiervan uiteengezet. Nu volgden nog twee gewassen, waarmee spr. zijn causerie beëindigde, n.l. uien en vlas. Deze worden op zandgronden nog weinig verbouwd. Evenwe1 zou spr. gaarne zien, dat enkele kweekers zich bij hem melden om' een proefveldje voor vlas aan te leggen. Na een korte pauze wordt gelegenheid gege ven tot vragen stellen, waarvan door ettelijke aanwezigen gretig gebruik wordt gemaakt. De voorzitter wekt alle aanwezigen op a.s. Zaterdag naar den heer C. P. Vergouwen re komen luisteren. Deze cursus duurde ruim 3 uren. Voor het praktijkdiploma Engelsche Han delscorrespondentie slaagden onz© plaa'sgenoo- ten de heeren J. Vaneker en A. de Boer. Voor het diploma Eng. Handelscorrespondentie Ver- leniging van Leeraren slaagden mej. I. de Vries alhier en de heer J. Hartog. De postzegelvereeniging „IJmuiden en Om streken", welke des Vrijdags in het St. Fidelis- AMSTERDAM, 20 Januari. Ter New-Yorksche beurze is men de meening toegedaan, dat er op het oogenblik geen rede nen aanwezig zijn voor een koersdaling van bij zondere 'afmetingen. Men mag aannemen, dat men hiervoor in Wallstreet eenige factoren aanwezig acht. Eerstens is door de koersafbrok- kelingen in de afgeloopen week de technische positie van dien aard geworden, dat, indien aan bod achterwege blijft, er aanstonds gelegenheid bestaat voor eenig herstel. Van den min of meer deren kooplust zouden dan de koersverbeterin- gen afhangen Op de tweede plaats kan toch de buitengewoon gunstige bedrijfsontwikkeling in de Vereen. Staten niet steeds zonder invloed blijven, al zijn de omstandigheden van dien aard, dat een kansje er niet door kan worden uitgelokt. Men' is er van overtuigd, dat tegen over de winsten, welke in het vooruitzicht lig gen, de verzwaarde belastingen staan, maar bij een minder pessimistische opvatting van dit1 punt, geeft men zich er rekenschap van, dat het niet in de bedoeling der regeering zal lig gen, de winsten zoodanig te besnoeien, dat za kenleven de energie wordt ontnomen, om de be wapeningsplannen te helpen ten uitvoer te bren gen. Ook met de arbeiders in de groot-bedrijven e.a. takken zal wel rekening gehouden worden, opdat aan de expansie van het bedrijfsleven niets in den weg wordt gelegd. Zaterdag j.l. was de New-Yorksche beurs iets beter gedisponeerd, d.w.z. het aanbod was op gehouden, waardoor licht herstel intrad. De New-Yorksche slotkoersen gaven echter geen bijzondere verandering te zien, zoodat fei telijk van Walstreet geen stimulans voor onze beurs uitging. Men zag zich daarom heden ten onzent weer aangewezen een afwachtende hou ding aan te nemen, ook met betrekking tot de nieuwe Nederlandsche Staatsleening, waarom trent ter beurze nog geen verdere details bekend warn. De markt opende in een zeer beperkten handel en in doorsnee genomen bleek de stem ming prijshoudend, hier en daar iets vaster te zijn. Op de Amerikaansche afdeeling boekten Steels en Bethl. Steel in sympathie met Wall street voordeelige verschillen van J4 a meer. Republic Steel liep ffactioneel in koers op. Anaconda Copper zette luier in, maar trok aan stonds iets in koers aan. De handel in deze soorten was van geen beteekenis. Voor Carfoundry was een vaste stemming aanwezig. Vliegtuigaandeelen lagen wat Dou glas Aircraft betreft zwakker in de markt; General Motors en Spoorwegshares toonden zeer weinig of geen verandering Op de Petoleumafdeeling opende Koninkl. Olie op de gebleven prijzen van Zaterdag j.l. en na de eerste transacties viel van den handel niet veel meer waar te nemen. Van Ameri kaansche Oilshares was Shell Union iets luier en Tidewater goed prijshoudend. Op de Suikerafdeeling werd in HVA aanvan kelijk een enkele transactie afgesloten tot den gebleven prijs va.n Zaterdag jl. Voor Vorsten landen was een iets vastere stemming aanwe zig bij een koersverbetering van 1%. Rubber- aandeelen verkeerden in verlaten toestand. De handel bepaalde zich weer tot A'dam Rubber, w"1'!: fnnds onder licht aanbod 2 oct oriisgaf. Tabakswaarden leverden ook weinig bijzonders op. Voor Oude Deli kon een 2 pet. hoogere prijs bedongen worden. De Deli Batavia had ook een iets vasteren ondertoon, terwijl Senemhab geen verandering te zien gaf. De handel bleef zeer beperkt. Scheepvaartwaarden waren iets vaster van toon. Onder lichte vraag liep Scheepv. Unie y al pet. op, Booten noteerden y a.%, Holl. Amerik Lijn y en Java-China-Japanlijc circa 1 pet. Van binnenlandsche industrieelen kon Aku zich op het slot van Zaterdag j.l. ruim hand haven. Unilever daarentegen was weer licht aan geboden en moest y a 1 pet. prijsgeven. Phi- lipslampen konden een 33 y hoogeren prijs bedingen. Op de beleggingsmarkt stonden Nederl. Staatsfondsen in het teeken van afwachting. De handel bleef zeer beperkt en de stemming toon de over de geheele linie slechts zeer weinig ver andering. De 33J4 pet. 1938 gold hij eerste transacties 8585 3/8. Het verder verloop was wegens gefexrek aan belangstelling licihit achteruitgaande. Konink lijke olie verloor 1 a 2, HTVA moest 3 a 5 prijs geven. A'dam Rubber liep 2 a 4 terug. Scheeps- vaartaandeelen brokkelden y, a 2 pot. in koers af. Unilever en Aku boekten ook een licht ver lies. Philipslampen ondergingen een reactie van 1 èt 2 pet Steels gaven y al dollar prijs om weer ge deeltelijk te herstellen. De Nederl. Staatsfondsenmarlct verliep en sloot stil. Prolongatie 2yK pot. OFF1CIEELE MEDEDEKL1NUEN. Wedstrijdprogram ma. Wegens vorst werden ook de wedstrijden voor iaterdag 18 eo Zondag 19 Januari afgelast. De voor vorengenoemde data vastgestelde wed- itniden zullen worden gespeeld op Zaterdag 25 en Zondag 26 Januari volgens het programma dat aan H.H. secretarissen eo H.H. Scheidsrechters werd toegezonden (voor 18 en 19 Januari). Even- tueele wllziglngen zanten de betrokken vereeul- Sngen nader lorden bericht. De scheldsrechters- aanstellingen blijven eveneens ongewijzigd van kracht en worden niet opnieuw verzonden. Bi) verhindering voor 25 en 26 Januari gelleven. H.H. Scheidsrechters onverwijld mededeeling t,e doen aan den Secretaris der Scheldsrechterscommissle. den heer N. J. Twisterllng, Badhuisstraat 24 te Haarlem. Financieele gegevens. Dezer dagen worden aan H.H. Secretarissen öe inancieele gegevens (Balans en Verlies- en Winst rekening) toegezonden van den v.m. H.V.B. en de ïiderafdeeling Haarlem van den N.V.B. per 1 en 11 Augustus 1940, zooals die door het afdeellngs- aestuur In zijn vergadering van 4 dezer werden goedgekeurd en vastgesteld. Scheidsrechters. Aangesteld de heer C. Dekker, LengendIjkstraat 2 zw., Haarlem. Scheidsrechterskaarteo. Zaterdag 25 Januari aA. (van 5 tot 5.30 uur). Groep A tot en met Z. Strafzaken. Geschorst: J. H. Steenkist. lid van DIO, voor den duur van drie wedstrijden, ingaande 15 Jan. 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd DIO 3 EDO 7 op 27 October 1940. H. Schaut, lid van NAS, voor den duur van drie wedstrijden, ingaande 15 Jan. 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd NASTZB op 27 Oc tober 1940. 18 Januari. Sardines 18.00—26 per kist van 40 kg. Aan de markt waren hedenochtend 39 motor- loggers met f 4351.—, 27 kotters met f 3073.— en 50 motorschokkers met tezamen f 3074.in to taal besomdten 116 kustvisschers f 10.500. De besommingen van de motorloggers waren: KW. 175, van Duin en Blokker, f 64.— Sch. 245, C den Heyer. it 43.KW. 178, Gebr. van. Duin, f 132.—, IJm. 283, J. Dijkhuizen, f 87.—; Sch. 16 W. Rog, f 223-KW. 166. H. v. d. Plas, f 49KW 40, E. v. d. Plas, f 103.KW. 52, F. de Haas, f 92.—: KW. 97, W. Kult, I 63.—; Sch 135, J. Klein, f 108.Sch. 84, J. den Duik, f 83.—; Sch. 14, W. Rog, f 149.—; KW. 49, J. Dub- belaar f 146.— Sch. 81, Den Duik, f 185. Sch. 302, A. Taal, f 416.—; Sch. 23, A. Taal, f 212.KW. 154, W. van Beelen, f 82.KW. 59 J. v. d. Plas, f 65.KW. 89, W. Schaap, f 75.—; KW. 151, W. v. d. Plas, f 86.—: Sch. 284, P. den Heyer, f 102.IJm. 204, J. Plug, f 59.—; KW 107, J. van Duin, f 67.—; KW. 108, K. Kuit, f 32.—; Sch. 57, A. Roeleveld, f 80.—; KW. 91, A. Vooys, f 61.KW. 104, H. Messemaker, f 92; Sch. 102, J. Westerduin, f 87.KW. 95, P. van Duiverbode, f 46.Sch. 25, C. de Graaf, f 114. Sch 34 W. de Graaf, f 81.KW. 60, T. Haas noot, f 46.Sch. 285, M. Pronk, f 97.Sch. 210 B. Rol, f 162.—; KW. 3, J. v. d. Ben, f 316; IJm. 201, B. v. d. Glas, f 133.—; KW. 144, P. Var- kevisser, f 141,Sch. 196, M. aten Heyer, f 136; KW. 163, H. v. d Plas, f 85. Van de kotters waren de besommingen: KW. 75, L. Koorn, f 28.—; TX. 39, P. v. d. Vis, f 410.—; TX. 33, J. v. a. Vis, f 61.—; T. 4, J. v. d. Vis, f 176.—; KW. 10. E. de Vries, f 61.—; TX. 33, J. Drijver, f 325.—; TX. 29, W. Drijver, f 172; Sch. 70, T. v. d. Zwan, f 146.TX. 49, P. Vla ming, f 188.—; Sch. 37, C. de Jong, f 70—; Sch. 12 G. den Heyer, f 39.—; KW. 21, J. Guit, f 25; TX 32, P. Vlaming f 222.KW. 92, J. Jonker, f 67.—; TX. 14, A, Ellem, f 203.—: KW. 72, W. V d. Plas, f 94.TX. 19, F. Krljnen, f 139.—; IJm. 203. H. Wezelman, f 105.KW. 77, H. van Duin, f 47.—; Sch. 177, A. Blok, f 54.IJm. 27, W. v. d. Heide, f 56.IJm. 214, G. Wezel man, f 70.IJm. 210, C. Gouda, f 28.HD. 125, M. Slot, f 37.—; KW. 116, D. Haasnoot, f 93.—; RO. 2, G. van Noord, f 90.KW. 94, W. Vooys, f 54.en 5° motorschokkers met te zamen f 3074.besomming. In de afgeloopen week besomd'en 195 motorlog gers f 21.336.—, 109 kotters f 16.394.— en 257 motorschokkers f 17.234.In totaal werd in 561 reizen voor f 54.964.aan uit zee aangevoerde yisch besomd. waren Uw rekeningen van dokter, apotheker, ziekenhuis, operatie, enz. in 1940 Hoeveel zult U in 1941 hieraan moeten betalen? U kunt zich toch beter tegen deze kosten verzekeren voor een vaste premie, dan ineens voor groote uitgaven te komen staan! Vraagt U eens gratis prospectus of inlichtingen aan de N.V. HET EEBSTE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS ZIEKENFONDS, de grootste en meest eou lante instelling op het gebied van ziekte-verzekering. OOK SPECIALE TARIEVEN alleen voor ZIEKENHUIS- en OPERATIEKOSTEN. 'sGRAVENHAGE LAAN VAN MEERDER VOORT 25 TELEFOON 334310» Morgenavond 7.30 u.: SJ55S5 extra voorstelling van m.ioiat door het Nederlandsch Tooneel Norm. pr. Coupons geldig. Woensdag 22 Jan., 8 uur: Pianoconcert JOSEF PEMBAUR Iaszt-programma Prijzen: 0.80-/2.85 (alles inb.) iiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiii: Makelaars in onroerende goederen Voor verhuren en ver- koopen van onroerende goederen beleggingsadviezen Wilsonsplein 15, Haarlem Telef. 17166 voor centrale verwarming, haard en kachels v.a. 3'/z ct. per K.G. Transvaalst raat 5 Haarlem Telefoon 20549 - na 7 uur 26998 Kampvuren Overal in Nederland prijs aankoop door experts, notarieele actt Hoofdprijs n/wonsch. Huis t. w. f 6000.-1 Boschterrein t.w. f 6000.-; 5 stuks koeien en paarden t.w. f 6000.-, n.l. 3 stamboek koeien !3000.-èn 2 twee-jr. landbouwtuig- paarden f 3000,-. Tot. 480 Prachtprijzen Min. Just. 6 Febr. '40.2e Afd A no. 1101, Ned. Ver. v. Luchtvaart, opg. 4 April 1908. ter verdere ontwikkeling afd. ZweefvlJegsport. Uw bont-modelGarantie le Bontwerkers in Usv Provincie. Vorkrifgbaar clubs* K.L.M. bur., Sigaron en Lotanzaken Rijcke-Trek-Loten 60 cent o.a. verkrijgbaar bij: A'DAM: K.L.M.; alle Kiosken; div. bekende loten- zaken; HAARLEMKrant-kiosk, Stationsplein; ALKMAAR: Lotenkantoor, OudBruin, Houttil 9; UTRECHT: Sih. In 't Vosje, Nobelstraat 17; ZEIST: Boekh. Bouman, Slotlaan 61; ARNHEM: Kiosk An- zion, bij Postkantoor. per 1 Februari a.s. Prospectus met uitvoerige inlichtingen, studie plan, boekenlijst e.d. op aanvrage aan de lesgebouwen te Den Haag, Rotterdam en Haarlem. DAGELIJKS GEOPEND VAN 11—5 UUR INGANG KL. HEILIGLAND 62 rood I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 3