25-jarig V.V.Z. onder bloemen en geschenken bedolven H. Buyen doet zijn titel eer aan Welke bonnen zijn geldig? Drukbezochte receptie en jaarvergadering m m: Geestman kampioen van Nederland ZUID-LIMBURG RODELT GRUTTERSWAREN MAANDAG 20 JANUARI 1941 Wintersport op den Cauberg Feestelijke Zondag Voorzitter Kruyver gehuldigd Successen van Christl en Rudi Granz in Ook in Kolhorn was onze kampioen de snelste NA DEN ELFMEREN- TOCHT.... Prestatietocht door de provincie Groningen BILJARTEN Aantrekkelijke strijd in de hoofdklasse klein biljart Jan Wiemers besluit zijn biljartcarrière Boksnieuws uit Amerika WIELRENNEN METZE NAAR HUIS Weer een internationale korf bal wedstrijd? LA WNTENNIS Hongarije wint van Zweden ZWEMMEN Recordpoging van Seton Felle boerderijbrand in Dingelrade Schuren en stallen met groote voorraden verwoest Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan had de R. K. Voetbalvereeniging Y.V.Z. Za terdagmiddag in het R. K. Vereenigingsge- bouw te Zaandam een receptie belegd, welke zich in een buitengewone belangstelling mocht verheugen. Vriendelijke woorden, har telijk geuite wenschen, prachtige cadeaux, fraaie bloemstukken en verschillende cou verts met inhoud waren de tolk van de groo- te vriendschap van diverse vereenigingen en organisaties. Nadat voorzitter Kruyver de feestelijke bijeen komst, welke bijna een drietal uren in beslag nam, had geopend, trad als eerste spreker burge meester In 't Veld naar voren, die zich, zooals hij opmerkte, bij Katholieke gebeurtenissen als kind in huis gevoelde. Namens het gemeentebe stuur feliciteerde spr. V.V.Z. Het heeft den bur gervader verheugd, dat V.V.Z. is opgenomen in den N.V.B., waardoor een scheidsmuur is wegge vallen. Pastoor v. d. Marck voelde zich bij dit lustrum van V.V.Z. dankbaar gestemd voor het mooie op voedkundige werk, dat door V.V.Z. in de paro chie is verricht. Namens de afdeeling West I en eveneens voor den N.V.B. voerde de heer Koolhaas het woord, Waarbij spr. den katholieken vereenigingen dank bracht voor hun toenadering tijdens en na de fusie. Uit naam van den N.V.B. zegde spr. een archiefkast toe. Als voorzitter van de afdeeling Noord-Holland van den N.V.B. bood de heer Delveaux een en veloppe met inhoud aan. K.F.C.'s voorzitter, de heer S. Stadt, verraste V.V.Z. met een keurige bureaulamp, terwijl de heer Kruyver als voorzit ter van Z.P.C. zijn felicitaties vergezeld liet gaan van een prachtige ets. De heer B. Aten vertolkte de gevoelens van W.F.C. onder aanbieding van een bloemstuk, de heer Dunker vertegenwoordig de den Amsterdamschen 2e klasser Zeeburgia, Waarbij aan het 25-jarige V.V.Z. een metalen wandbord werd overgereikt. De heer E. P. Clynk verblijdde het recipieerende bestuur met een en veloppe met inhoud namens den R.K. Volksbond. Als afgevaardigde van de Westelijke 2e, 3e en 4e klassers sprak de heer Scherpenhuizen, terwijl op bijzonder attentvolle wijze voorzitter Valk voor V.V.Z. zijn opwachting kwam maken door een photo in lijst aan te bieden, waarop het eer ste elftal van V.V.Z. voorkomt, zooals het heeft deelgenomen aan de lustrumwedstrijden ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van het al oude Z.V.V. Uit naam van G.V.O. bracht de heer Oosterbaan een bloemstuk aan. Zaandijks voor zitter, de heer Van Ham, memoreerde, dat in oude vergeelde papieren van Zaandijk de naam van V.V.Z. reeds voorkwam. Bloemen vergezelden deze speech. Een enveloppe met inhoud overhan digde de heer De Ruiter namens de Zaandam- sche 4e klassers Zilvermeeuwen, Verkade, Zaan- landia en Meervogels. Wilskracht, Amsterdam, wenschte V.V.Z. geluk bij monde van den heer Grimberg, terwijl de heer Schrama dit deed uit naam van R.K.A.V. De R.K. Vrouwenbond en de R.K. Bakkersbond boden enveloppen met inhoud aan, evenals de vereeniging R.C.Z. (Zaandam), de R.K. Metaalbewerkersbond, de R. K. Zangver- eeniging „Inter Nos", de R.K. Coöperatie „De Voorzorg", de Kruisvaart, de St. Josephsgezellen en de R.K. „Harmonie". Als oud-bestuurslid van den I.V.C.B. was de heer De Vries aanwezig, waarna de heer Kamp, W.S.V. (Wormer) verte genwoordigende, verklaarde, dat zijn vereeni ging het voetballen van V.V.Z. geleerd heeft en voor het groote voorbeeld, dat van V.V.Z. steeds is uitgegaan, dank zegde. De bestuursleden van de T.O.V. hadden ge zamenlijk 'n bloemstuk bekostigd, hetwelk door den heer Van Wijk met een toepasselijk woord werd overhandigd. N.V.A. was aanwezig in den persoon van den heer Terlingen, waarna V.V.Z. vervolgens verblijd werd met een zilveren beker, welken mevr. HoltkampEbbelaar namens de R. K. Dames Gymnastiekvereeniging „S.O.S." aanbood.Va n den heer C. Smit, voorzitter an de scheidsrcchtersvereeniging Zaanstreek, kreeg V.V.Z een modernen brievenweger met inscrip tie toegezegd. Wethouder Kamphuys sprak een persoonlijk woord, terwijl de heer Schrikx sprak namens de commissie van katholiek voetbal in de onderafdeeling Noord-Holland van den N.V.B. Met een tweetal nieuwe voetballen kwam de heer Glandorf als voorzitter van de Suppor- tersvereeniging V.V.Z. aandragen. Als laatste spreker richtte de heer Henri Put ter woorden van sympathie tot V.V.Z. en zijn voorzitter Kruyver onder aanbieding van den laatsten D.H.V.B.-wimpel. Op uitvoerige wijze dankte voorzitter Kruyver de verschillende sprekers, waarna door de tal rijke aanwezigen een dankbaar gebruik werd gemaakt om tot persoonlijke gelukwenschen over te gaan. Verder hadden nog bloemstukken gezonden: de R. K. Vereeniging van onderwij zers, de St. Bomfatius-stichting, de voetbalver eeniging Zaansche Boys, Wilskracht, RK.A. de supportersvereniging V.V.Z. Ook talrijke schriftelijke gelukwenschen waren binnengeko men. Na de uitstekend geslaagde receptie van Za terdagmiddag, stond ook de Zondag geheel in het teeken van het V.V.Z.-jubileum. Deze feest dag werd geopeud met een H. Mis, opgedragen door den geestelijken adviseur, kapelaan Duive- steyn, waaronder nagenoeg alle V.V.Z.-ers ter H. Tafel naderden. Na deze H. Mis volgde een gemeenschappelijk feestontbijt, waarbij de ware stemming niet lang op zich liet wachten. Woorden van felicitatie en aanbieding van bloemen en enveloppen met inhoud bleven ook hier niet achterwege. Meer tijd dan men gedacht had nam het ontbijt in beslag, waardoor eerst tegen elf uur ds 25ste jaarvergadering een aanvang kon nemen. Zelden zal een jaarvergadering van V.V.Z. zoo druk bezocht zijn geweest als deze, want vrijwel alle V.V.Z.-leden waren present toen voorzitter Kruyver zijn openingswoord sprak en hierbij een speciaal welkom toeriep aan dan oud-gees telijk adviseur, kapelaan Mulder. Onze gedach ten, aldus de voorzitter, gaan terug naar de eerste uren van het bestaan van onze vereeni ging. Van die enkele R. K. voetbalspelers, die tot oprichting van het toenmalige Hercules besloten, was het geen lukrake zet of hekjes- ketterij doch louter en alleen noodzakelijkheid met het oog op het vervullen van de gods dienstplichten, welke plichten door het spelen in neutrale clubs in het gedrang kwamen. Tij dens de gisteren (Zaterdag) gehouden receptie is tot uiting gekomen, dat V.V.Z. in de buiten- Wereld een groote plaats inneemt. De woorden Van waardeering, die dezer dagen tot ons zijn gesproken, moeten voor ons een aansporing zijn om met dubbele krachten op dezen ingeslagen weg voort te gaan. Met 'n dringend beroep op alle leden besloot de heer Kruyver zijn openings speech. Vervolgens deed secretaris Joh. de Lange me- dedeeling, dat er schriftelijke felicitaties waren hinnengekomen van: Leonidas (Rotterdam), Katholieke Kinderuitzending, Zaandam, R. K. Houtbewerkersbond, Zaansche Ver. Tooneel- listen, „Santpoort", Kile's Sport Vereen. RK. EHBO, TYBB, West Frisia, Alcmaria Victrix, OSV, Spartaan (Rotterdam), Pastoor Bonfrer. Kapelaan W. J. V. Hessing, Missieclub St. Rosa, Bond van Kunst en Sport, OFC. De Meer, Alkmaarsehe Boys, Maria-congregatie afd. jongemannen, Zwaluwen, ir. Hopster, oud- voorzitter RKF, AFC e.a. Op veraoek van het bestuur herdacht hierna de geestelijke adviseur hen, die voor het va derland hun leven hebben opgeofferd. Staande werd het Onze Vader gebeden. Tijdens de behandeling van de diverse jaar verslagen werd een gretig gebruik gemaakt van de gelegenheid hulde te brengen aan de stille werkers, die op ondergeschikte posten zooveel belangrijk werk voor de vereeniging hebben ge daan en dit nog steeds doen. Bij de bestuursverkiezing werden met alge meen® stemmen de aftredende leden A. Dek kers, H. Reymerink, J. Huijsman en Joh. de Lange herkozen, terwijl de elftalcommissie werd uitgebreid door verkiezing van den heer M. S. Romanesco. Het volgende punt van de agenda vermeldde een feestrede van den oud -r eestelijken advi seur, kapelaan Mulder. Naar aanleiding van een bekend sprookje uit de dierenwereld, een sprookje met diepen ondergrord, sprak de re denaar over het jubileerende V.V.Z., waar men steeds met zooveel overleg tewerk is gegaan. Steeds is het doel voor oogen gehouden, waar voor deze vereeniging. in het leven is geroe pen. Ga daarom hiermede door, het aankwee- ken van clutoliefde, het vriendschappelijk sa mengaan, het doen groeien van katholiek be wustzijn. Ga eveneens door met uw overleg, daar een juist inzicht van groot belang is. De naam van de vereeniging zegt het reeds „Voortdurend Vooruit Zien". Tenslotte benut uw kans op den judsten tijd. Ook voor de V.V.Z.-leden is het thans de juiste tijd. Volg uw bestuur door prircipleele leden te zijn- Doch ook op het sportveld moet de kans ne- nut worden. Daarom dient V.V.Z. zich in het tweede klasserschap te handhaven. Kapelaan Muldeer besloot met den wensch, moge God u ook in uw maatschappelijk* leven rijkelijk ze genen. Op voorstel van het bestuur keurde de ver gadering onder acclamatie goed, het instellen van het lidmaatschap van verdienste en een luid applaus steeg op toen deze bijzondere on derscheiding voor de eerste maal ten deel viel aan den heer J. Reymerink, die zich wegens üja leeftijd uit verschillende functies had te ruggetrokken. Na een geanimeerde rondvraag memoreerde de heer Joh. de Lange in een keurige toespraak het vele werk, dat door voorzitter Kruyver voor V.V.Z. is verricht. Juist vandaag, aldus spr., is het 10 jaren geleden, dat de heer Kruyver het voorzitterschap aanvaardde. Wat Kruyver voor V.V.Z. beteekent is niet met enkele woorden te zeggen. In de geheele vereeniging bestaat dan ook groote waardeering voor zijn werk. Een van zijn groote verdiensten is het tot stand komen van het tegenwoordige sportpark, terwijl ook de huidige bloei aan hem te danken is. Kruyver is de man, die voor de groote vriendschap in V.V.Z. zorgt. In de R- K. sportbeoefening is Kruyver een moderne apostel. Na mevr. Kruy ver eveneens in deze hulde te hebben betrok ken, bood spr. den heer Kruyver een zilveren vulpotlood met inscriptie aan, alsmede een bui tengewoon fraai boekwerk. Dat de vergadering met de rede van den heer De Lange instem de, bewees het stormachtige applaus. Voorzitter Kruyver voelde zich door deze spontane huldiging min of meer overrompeld en kenmerkte zijn bescheidenheid zich door de opmerking, dat hem veel te veel eer op de schouders Is gelegd en dat hij daarom deze eer overhevelde op zijn medebestuursleden. Met de beste wenschen voor V.V.Z., dat voor elk lid een ideaal moet vormen, sloot voorzitter Kruy ver deze feestvergadering. §li tl' wÊMÈÉtm De kampioenschappen van het district Gar- misch-Partenkirchen, waarvan door vele voor aanstaande Duitsche skiloopers en -loopsters deelgenomen werd, hebben Christl en Rudi Cranz weer successen opgeleverd. Beide won nen den afdalingswedstrijd met grooten voor sprong. In de slalom was Christl haar tegen stander verre de baas. Rudi moest daarentegen op dit nummer de eerste paats deelen met Lantschner. De totaaluitslag bracht broer en zuster Cranz op de eerste plaats. t De wedstrijden, welke heden op de baan van de „IJsclub Kolhorn" gehouden, wer den, waren vrijwel een revanche van de Nederlandsche kampioenschappen. De groote rivalen Buyen en Langedijk maakten het el kaar weer geducht lastig, maar ook ditmaal gaf het betere rijden van den Nederlandschen kampioen op de 500 en 1500 meter den door slag. Van Hoorn, die reeds in Bergen een uitstekenden indruk maakte, zorgde voor de verrassingen door de 500 meteT te winnen en op de 1500 meter voor Langedijk te ein digen. Vooral zijn rijden tegen Buyen op de 500 meter was prachtig; met ruim een se conde verschil ging hij in den fraaien tijd van 47,6 sec. voor Buyen over de eindstreep. Op de 1500 meter nam Buyen revanche voor deze nederlaag door Van Hoorn op een behoor lijken afstand achter zich te laten. Dat echter deze twee rijders zeer snel gere den hadden werd eerst duidelijk, toen Lange dijk met niet minder dan 7 seconden boven Buyen's en 6 seconden boven Van Hoom's tijd bleef. Op de 5000 meter toonde Jan Langedijk echter zijn vorm weer. Tegen Strijbis rijdend ging hij fraai over de baan en won in den tijd van 9 min. 21.2 sec. Van Hoorn had op dezen afstand tegen Buyen een hevige inzinking en bereikte zijn peil van de 500 en 1500 meter lang niet meer. Herman Buyen reed zijn ronden regelmatig en werd tweede achter Langedijk in 9 min. 28 sec. Met één eerste en twee tweede plaatsen werd Buyen eerste in h&t totaalklassement vóór Lan gedijk. Er waren 16 deelnemers. Het ijs bevond zich ondanks den dooi in goeden toestand. De uit slagen luiden: 500 meter: 1. S. van Hoorn (Zaandijk) 47.6 sec.; 2. H. Buyen (Amsterdam) 48.8 sec.; 3 A. Schouten (Warnsveid) 50 sec.; 4. J. Langeoijk, (Oud karspel) 50.1 sec. 1500 Meter: 1. H. Buyen, 2 min. 39.6 sec.; 2. S. van Hoorn, 2 min. 40.4 sec.; 3. J. Lange dijk 2 min. 46.2 sec.; 4. M. Strijbis (Haren karspel) 2 min. 48.1 sec. 5000 meter: 1. J. Langedijk, 9 min. 21.2 sec.; 2. H. Buyen, 9 min. 28 sec.; 3. M. Strijbis, 9 min. 28.4 sec.; 4. J. Akerboom (Bergen) 9 min 39.8 sec. Totaalklassement: 1. H. Buyen, 2. J. Lange dijk, 3. M. Strijbis, 4. J. Akerboom, 5. P. Zwa nenburg, Naar men ons thans ook officieel mededeelt, is in de vergadering van vertegenwoordigers uit de besturen der V.V.V.'s Langweer en Sneek, welke gisteren gehouden werd, besloten voor den wedstrijd van Zaterdag 11 Januari géén prijzen toe te kennen, omdat niet met zekerheid is vast te stellen, wie de winnaars zijn. Werd er reeds groote verwarring gesticht door de ruim tweehonderd rijders, die foutief gestart zijn, daarnaast hebben vele anderen de con trolepost pavilion Sneekermeer niet aangedaan, hoewel aan iederen deelnemer een routekaart was uitgereikt. Bovendien zijn door een aantal deelnemers nog verscheidene onregelmatig- neden gepleegd. Een juiste contröle is door een en ander onmogelijk geworden. Aan alle deel nemers, die den tocht hebben volbracht, zal de medaille van V.V.V. Langweer worden uit gereikt. Met het toezenden van de medailles voor den tourtocht, die van Sneek uit gereden werd. wordt deze week een aanvang gemaakt. Zondag is de prestatietocht door de provin cie Groningen gehouden. Voor een prestatie tocht hadden zich 400 deelnemers opgegeven, terwijl zich voor de touristenklasse 1300 deel nemers aangemeld hadden. Het traject was 150 K. M. lang. Als eerste deelnemers aan den prestatietocht kwamen Geveke uit Leeuwarden en de Vries uit Giethoorn, binnen. De eerste der touristen was van der Veen uit Bedum. Te Kolhorn werden Zondag nationale schaatswedstrijden gehouden, waar op Buijen zijn titel van Nederlandsch kampioen alle eer aandeed en opnieuw winnaar werd. Boven: v. d. Hoorn slaat Buijen op de 500 Meter. Onder: Lan gedijk wint weer de 1500 M. (Foto Pax-Holland) Hoewel Geestman op den laatsten dag van de kampioenschappen een onverwachte neder laag leed tegen de Oook wist hij door een beter gemiddelde toch nog beslag te leggen op den kampioenstitel. Het K.R.A.S.-lid leverde hier mee een goede prestatie, daar de kwaliteit van de deelnemers op hoog peil stond. Vooral in de eerste dagen werd er uitstekend spel vertoond. Later liet de vermoeidheid zich gelden, waar door de gemiddelden van de deelnemers aan merkelijk daalden. Doordat Hoogland in de eerste partij van den laatsten dag door zwak spel van Van Leeuwar den verloor en De Wied tegen Brandts op het andere biljart 34 beurten noodig had om de 400 vol te maken kon Geestman ln zijn hierna volgende partij tegen den Eindhovenaar De Cock niet veel gebeuren. De Cock, die in den loop van deze dagen er steeds beter in kwam, bleek door productiespel goed opgewassen te zijn tegen Geestman. De strijd was spannend en eerst op het einde liep De Cock uit. Geest man bleef tenslotte op 375 staan. Haberer won in 27 beurten van Buitekant en kon hierdoor ook het gemiddelde van Geestman niet meer halen. Brandts en Hoogland speelden aan het slot nog een vlotte partij die door laatstgenoemde in 16 beurten gewonnen werd. De uitslagen lui den: Hoogland 376 30 59 12.53 Van Leeuwarden 400 30 51 13.33 Brandts 163 34 30 4.79 De Wied 400 34 68 11.76 De Cock 400 28 64 14.28 Geestman 375 28 49 13.39 Buitekant 307 27 44 11.37 Haberer 400 27 62 14.81 Van Leeuwarden 168 21 30 8.— De Wied 400 21 92 19.04 Brandts 262 16 56 16.37 Hoogland 400 16 87 25.— De eindstand luidt als volgt: gsp. gw. pnt. brt. h£. gem. P. J. M. Geestman 7 5 2629 146 119 18.— F. Haberer 7 5 2684 168 136 15.97 J. de Wied 7 5 2552 163 149 15.64 H. J. Hoogland 7 4 2547 138 99 18.45 J. de Cock 1 4 2286 171 98 13.36 A. D. Brandts 7 3 2211 156 127 14.17 F. van Leeuwarden 7 2 2153 170 83 12.66 B. Buitekant 7 1846 156 73 11.83 Naar wij vernemen is de organisatie van bet kampioenschap van Nederland biljarten cadre 71/2 opgdragen aan de Friesche Biljartclub te Leeuwarden, die echter nog geen data heeft vastgesteld. Op deze wedstrijden zal de heer Jan Wiemers, „de leeuw van Dokkum" voor het laatst uitko men in nationale kampioenschappen. Joe Louis zal in Juni zijn titel ln het zwaar gewicht verdedigen in een wedstrijd tegen Billy Conn, welke strijd te New York gehouden zal worden. De wedstrijd tusschen den wereldkampioen ln het weltergewicht Zivic en zijn uitdager Arm strong is in een overtuigende overwinning voor Zivic geëindigd. De Cauberg bezit een internationale beroemd heid maar tevens een even groote beruchtheid. Hier zwoegden dé dwangarbeiders van den weg; hier vierden Piet van Nek en de Hooge hun groote overwinningen. Op den Cauberg werd een beroemdheid als Bartali grandioos gesla gen; reuzen uit de Ronde van Frankrijk wer den tijdens het wereldkampioenschap op een draagbaar weggedragen, totaal uitgeput. De Cauberg werd ook in den winter geëxploi teerd voor de sleesport, zoolang althans de veldwachter, die buiten het seizoen slechts zel den buiten verschijnt, de pret niet verijdelde. Deze steile berg was tijdens de sneeuwperiode zoo goed als ongeschikt voor het verkeer De „Vereeniging Valkenburgs Belang" die ook de wielerwedstrijden organiseerde, richtte een verzoek tot den gemeenteraad om den Cau berg uitsluitend beschikbaar te stellen voor de wintersport. De provinciale Waterstaat heeft thans zijn toestemming tot afsluiting oer we gen verleend. Waar vroeger de renners met moeite omhoog kropen, stuiven nu in volle vaart de sleeën om laag. Echte sleeën en toestellen, die omgetooverd werden uit kistjes. Er stuiven sleeën voorbij met eenzame beman ning en er komen gevaarten door de bocht, waar een complete familie op huist. Zoo „rodelt" Zuid-Limburg op den beruch- ten Cauberg. „Met mijn vrouw is het heeiemaal een kruis Als ik 's avonds eens uit ga, speelt zij de beleedigde en wan neer ik thuis blijf, speelt zü piano de 100 meter schoolslag, dat op naam van H. Smitshuyzen staat, met 1 min. 13.2 sec. te ver beteren. Wereldkampioen Metze is na een langdurig verblijf in het ziekenhuis te Berlijn weer naar zjjn huis in Dortmund vervoerd. Hier zal hij verder moeten herstellen van zijn schedelbreuk, welke hij maanden geleden bij de wedstrijden in de Deutschlandhalle opgeloopen heeft. Metze hoopt, ondanks de eerste sombere vooruitzich ten, toch dezen zomer weer aan den start te verschijnen. Naar Het Volk verneemt, woraen er pogin gen in het werk gesteid om gedaan te krijgen. dat dit jaar de uitgestelde korfbalwedstrijd NederlandBelgië te Amsterdam kan worden gespeeld. De tennislandenwedstrijd ZwedenHongarije is in een 42 overwinning voor de Hongaren geëindigd. Zoowel het laatste heeren-enkelspel als het heerendubbelspel was voor Hongarije Szlgettl sloeg Johansson 36, 61, 6—3, 62 terwijl Asboth en Gabory met 911, 33, 75, 26 een moeilijke overwinning behaalden op het Zweedsche paar RohlssonOestberg. De Zian-zwemmer Seton zal Donderdag 23 Januari a.s. een poging doen om het record op Zondagmorgen ontstond, door nog onbekende oorzaak, brand in de boerderij van den neer C. te Dingelrade. Doordat het vuur gretig voedsel vond in den voorraad stroo, breidde dit zich ge weldig uit en werden de naastliggene boerderijen van de heeren V. en van de C. eveneens aange tast. De brandweer van Dingelrade oestreed met een viertal slangen op de waterleiding bet vuur. Hoewel dit door de gladheid geen gemak kelijke taak was, was na een uur hard werken het grootste gevaar bedwongen De brandweer van de gemeente Brunssum kwam ter assisten tie, doch behoefde niet meer handelend op te treden. Van de drie boerderijen werden schuur en stallen met de zich daarbij bevindende voorraden stroo en vruchten verwoest, terwijl de wening van den heer van de C. totaal uitbrandde Het vee werd grootendeels gered, doch vijf vette varkens en talrijke kippen verbrandden De rijks- en gemeenteveldwachters hielden de nieuwsgierigen op een afstand en regelden het verkeer. De schade wordt door verzekering ge dekt. Ongebruikte bonnen blijven nog geldig tot en met de tusschen geplaatste data Bon Geldigheidsduur Hoeveelheid BROOD 23 24 t/m 26 Januari t/m 26 Januari (2 Febr.) 100 gram roggebrood of ander brood of 1 rantsoen gebak Brood bon boekje BLOEM 3 t/m 26 Januari 50 gram roggebrood of ander brood of 44 rantsoen ggbak of 35 gram meel of bloem Bloemkaart KOFFIE of THEE 18 t/m 31 Januari half pond koffie of 75 gram thee Algem. distri butle- bonboekie SUIKER 91 t/m 14 Februari 1 Kilogram Algem. distributie bonboekje VLEESCH 15 t/m 26 (29) Januari 1 ons vleescn of vet of 1 rantsoen vleeschwaren Vleeschkaart VLEESCH WAREN 15 t/m 26 (29) Januari 1 rantsoen Vleescbkaan VET 25 26 t/m 24 Januari t/m 24 (31) Januari (4 pond boter of margarine of 2 ons vet 44 pond boter of margarine Vetkaart BOTER 25 26 t/m 24 Januari t/m 24 (31) Januari pond boter of margarine of 2 ons vet 44 pond boter of margarine Boterkaart KAAS 4748 60 61 t/m 26 Januari 1 ons Algem. distributie bonboekje EIEREN 111 46 t/m 26 Januari t/m 26 Januari (2 Febr.) 1 ei Algem. distributie- bonboekje PETROLEUM Periode D Periode 8 t/m 23 Februari t/m 23 Februari voor verlichting 2 liter voor de keuken Zegel BRANDSTOFFEN 8, 9 en 10 15 t m 24 t/m 31 Januari t/m 31 Januari 1 eenheid 1 eenheid Brands toffenkaari „haarden-kachels Brandstoffen, kaar* „centr. verwarm ZEEP 113 t/m 31 Januari 1 rantsoen Algem. distrtbutle- bonboekje SCHEERZEEP 117 t/m 30 April 50 gram scheerzeep of een tube scheer- crême of een pot scheerzeep Schee neepbonnen Peulvruchten 1 pond Algem. distributie bonboekje Rijst, rijstgries, rijstemeel, rijste bloem of gruttenmeel 108 t/m 24 Januari bi pond Algem. distributie bonboekje Havermout, haver vlokken, haver- bloem of aard appelmeel vlokken 57 (Zie ook hieronder t/m 24 Februari 44 pond Algem. distributie bonboekje Gort of Gortmout of Grutten 57 en 44 t/m 21 Febniar 44 pond Mgera. distributie bonboekje Maizena, gries- meel, sago, aard appelmeel of puddingpoeder 87 t/m 21 Februari 1 ons Algem. distributie bon boek je Macaroni of Vermicelli of Spaghetti 31 t/m 21 Februari 1 ons \lgem. distributie bon boekje Rantsoen gebak 160 gram koek (ontbijtkoek) 140 giam speculaas; 200 gram andere koekjes; 30 gram biscuits en wafels; 75 gram beschuit; 300 gram cake; 600 gram gebakjes; 600 gram taart: 500 gram gevuld groot korstgebak. (boterletter e.d.); 400 gram gevuld klein korsigebak (amandelbroodjes e.d.); een hoeveelheid van alle andere niet genoemde gebakken artikelen waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Rantsoen zeep 150 gram toiletzeep: 120 gram nuishoudzeep200 gram zachte zeep; 250 gram zeep poeder: 125 gram zeepvlokken; 250 gram zelfwerkende waschmidd.200 gram vloeib. zeep. Rantsoen vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt varkens- rund- of kalfsvleesch en gerooste worstsoorten; 100 gram gekookte worstsoorten rolpens en knakworst: 125 gram leverartike len. tongenworst en nierbrood; 150 gram bloedworst. 1 eenheid brandstoffen 1 H.L. anthraciet of teenkooi: 75 KG. industrie, of eierbriketten110 K.G. bruinkoolbriketten; 2 H.L. cokes; 175 K.G fabrteksturl 105 K.G. persturf (300 stuks;; 200 K.G. baggerturf (450 stuks)200 KG. overige soorten turf.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 7