Rotterdam voor de Rotterdammers v Brandhout Nieuwe bonnen aangewezen Een milliard Yen voor defensie gevraagd I Verduistering Conferentie te Algiers onder Weygand De Amerikaansche bases in West-Indië Nieuwe onderminister te Washington n.v. Hoenderdos' Weer rust in Roemenië Koning Bienfait NTIGDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 24 JAMOARI 1941 - AVONDBLAD DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE MAAR AANSLUITING VAN CUBA BIJ VJS.? Maar wie het eerst komt, die het eerst maalt Jaloersche hond bijt meisje den neus af DAMMEN BEZWEKEN J- DECOUX WEER TE SAIGON Brand in kasteel te Dublin Engelsch generaal ontslagen Kachelblokken Bemanning der „Buitenzorg in veiligheid VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22818 Politieke debatten te Tokio zoo veel mogelijk bekort 0 Wat vroeger ,jtand" was, dit thans ook nog UITSPRAKEN OVER DE WINTERHULP Drie voorname factoren Nog slechts aan het begin Beken in Noord-Limburg buiten haar gebieden Argentijnsche maïs voor Spanje Botsingen tusschen Arabieren en soldaten te Tunis Lindbergh acht geen gevaar voor invasie in VS. aanwezig Daders van incident te San Francisco veroordeeld Nieuw-Zeeland benoemt ver tegenwoordiger te Washington NIEUWE POSTZEGEL MET FüHRER EN DU CE (60 tot 80 pet. eiken) I 40.- per ÏOOO K.G. inel. o.b., franco bergplaats, (niet gestapeld) Brandstof f en hand el Kinderhnissingel 2, Tel. 11979 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Niettegenstaande transport moeilijkheden toch brand stoffen op nieuwe bonnen verkrijgbaar Boter en vetten Eieren Kaas Rijst Tarwebloem Brood en gebak Vleesch NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor prijzen der „Omroepers" zie de rubriek TOKIO, 24 Jan. (Domei). De regeering heeft een aanvullende buitengewone mili taire begrooting ten bedrage van een mil liard yen ingediend voor de maanden Fe bruari en Maart. De vorige zitting van het parlement keurde een buitengewone militaire begrooting van 4.469.000 yen in verband met de Chineesche aangelegen heden goed. Voorts wordt gemeld dat de leider van het centrale informatiebureau van het kabinet, Ito, de verlenging van de mandaten der parlements- afgevaardigden met een jaar gequalificeerd heeft als een maatregel, die ten doel heeft een einde te maken aan alle debatten over de bin- nenlandsche politiek. Hetzelfde beoogt de in trekking van meer dan de helft van alle wets voorstellen. Daarbij wordt er naar gestreefd de zittingen van het parlement zooveel mogelijk te bekorten. De regeering heeft nu gelegenheid om met steun van de volksvertegenwoordiging en op grond van haar volmachten, alle krachten te ontplooien, teneinde de actueele vraagstuk ken van binnen- en buitenlandsche politiek spoedig tot een oplossing te brengen. Als drin gendst probleem noemde Ito de beëindiging van het conflict met China. WASHINGTON, 24 Jan. (DNJB.) De demo cratische senator Smathers heeft een wetsont werp ingediend, waarbij het Cuba veroorloofd wordt, als federale staat opgenomen te worden In de Vereenigde Starten. De senator wees er daarbij op, dat het door hem ingediende ont werp het den Amerikaansche president mogelijk zou maken met den op het oogenblik souvereinen staaft Cuba te onderhandelen over toelating als federalen staat tot de Vereenigde Staen. De restauratie van den St. Jacobstoren te Den Haag is in vollen gang. De hoofd ingang met de omlijsting van het raam worden onder handen genomen (foto Schimmelpenningh) (Van onzen correspondent) Bij den wederopbouw van Rotterdam, zooals die thans definitief is opgezet, heeft men als eerste principe aangenomen, dat allereerst Rotterdammers in aanmerking moeten komen voor vestiging in de nieuw te bouwen binnenstad. Ook het leveren der materialen en het uitvoeren der werken zal zooveel mogelijk aan Rotterdammers worden toevertrouwd. De leuze is dus „Rotterdam voor de Rotter dammers." Op grond hiervan werd reeds in den aanvang het zich vestigen van niet-Rotterdam- sche firma's in de noodwinkels tegengegaan. Overigens moet direct worden erkend, dat over het algemeen de concurrentie buiten Rotterdam zich tegenover de gedupeerde firma's keurig heeft gedragen. Hebben dus Rotterdammers en Rotterdamsche ondernemingen de voorkeur, aan den anderen kant kan nauwelijks verhinderd worden, dat op den duur ook niet-Rotterdamsche firma's zich in den nieuwbouw vestigen. Zulks ten eerste, om dat het opnieuw beginnen in belangrijke mate een kwestie van geld zal blijken en onderne mingen met kapitaal, die eventueel direct zullen kunnen beginnen, hebben de voorkeur, naar van hoogerhand verzekerd wordt en ten tweede, aangezien het voor Rotterdams toekomstige ont wikkeling van het grootste belang is, dat krach tige ondernemingen er een plaats onder de zon zoeken. Helaas heeft de stad reeds enkele be langrijke zaken verloren. Men betreurt dit ten zeerste, maar is er van overtuigd, dat die eerlang weer zullen worden teruggewonnen. Is het dus óók „wie het eerste komt, die het •erste maalt", men zal in ieaer geval zooveel mogelijk met de rechten en wenschen der voor malige bevolking van de oude binnenstad reke ning houden. Hetgeen we een vorige maal reeds aan stipten, n.l. dat de middenstand een zwaren strijd te voeren zal hebben tegen 't grootkapitaal, is reeds eenigszins werkelijkheid geworden. Zoo staan er b.v. verschillende banken op de lijst van ondernemingen, waaraan bereids de noodige bouwgrond is toegewezen. Nu is het een voordeel, dat deze banken vroeger ook reeds ter plaatse op een goeden stand stonden. Men kan haar die thans niet ontzeggen. In zekeren zin wordt een vroeger bestaan hebbende toestand gecontinu eerd. Overigens is het begrip „stand" momenteel een kwestie, waarmede Rotterdam zich in alle H. G. HE1J: „Laten wij in deze moeilijke tij den voor land en volk nu ook elke gelegenheid tot nationale samen werking dankbaar aangrijpen om de gemeenschapsdaad te stéllen. Geeft wat u kunt voor de Win terhulp. Geeft met uw gansche hart voor eigen volk en helpt daardoor hen, die het moeilijker hébben dan u." mogelijke opzichten bezig houdt. De enkele hon derden winkeliers en handeldrijvenden, die tot dusver hun verlangens aan de betreffende com missie kenbaar hebben kunnen maken enkele honderden vormen slechts een fractie van het totale aantal van 15.000 gegadigden. Voor hen is natuurlijk de grootste moeilijk heid te weten, of, wat vroeger stand was, we derom stand zal worden en dus den. prijs waarc, die er voor gevraagd wordt. Verder kunnen de meesten zich nog absoluut geen denkbeeld vor men over de ruimte, waarover ze in de toe komst zullen moeten beschikken. Ofschoon het nieuwe Rotterdam in hoofdzaak is ingedeeld, zijn nog eindeloos vele détails te regelen. Maar hier moet men bij de nieuwe ondernemers terecht komen en die hebben zelf ook nog lang geen juist denkbeeld van de situatie. Men had gedacht, de détails te kunnen regelen aan de hand van de wenschen en sugges ties der belanghebbenden. Aangezien er echter nog geen volstrekte zekerheid bestaat en het voor de belanghebbenden meeren- deels een vraagstuk is van er op of er on der, ziet het er naar uit, dat de uitvoering van Rotterdams wederopbouw veel langer zal duren, dan men aanvankelijk gedacht heeft en zulks totaal afgezien van het vraagstuk der materialen. Drie factoren beheersehen de oplossing der détails. Ze zijn het afbreken van het Maassta- tion, waar in de buurt van de Oude Plantage een groot ziekenhuis zal worden gebouwd, het definitieve tramnet en de bouw van de gioote waterkeering, die dicht langs de Maas zal loe pen en de nieuwe binnenstad voorgoed vrijwa ren moet tegen de overstroomingen. Is deze waterkeering gereed, dan moet de Hoogstraat enkele meters naar omlaag worden gebracht. De Hoogstraat is eigenlijk de oude dijk, welke Schieland tegen het Maaswater be schermde. Wanneer deze dijk geèn doel meer heeft, zal hij, als zijnde een verkeersobstakel, geslecht worden. Maar.... zoolang dit nog niet is gebeurd, wordt er langs de Hoogstraat niet gebouwd. Ze zal een straat van vijftien meter breedte moeten worden. Feitelijk zijn voor het oogenblik nog slechts drie hoofdstraten voor de bebou wing aangewezen. Dat zijn de Ooolsingel, de Meent en de Van Oldenbameveltstraat. Deze laatste moet een groote winkelstraat worden. Enkele combinaties van winkeliers hebben hier reeds naar bouwgrond gereflec teerd en worden hierbij door banken en le vensverzekering-maatschappijen gesteund. De groote moeilijkheid wordt hier waar schijnlijk het bauwen zelf, omdat elkeen natuurlijk zooveel mogelijk zijn eigen pul wil hebben terwijl de geldschieters natuur lijk meer voelen voor een uniform gebouw. Het collectief bouwen zal vermoedelijk een der grootste struikelblokken blijken. De commissie-Dutilh, die als een soort raad van beroep ten behoeve van den middenstand is ingesteld, en bestaat uit een aantal ingezete nen van Rotterdam, zal hier voor vele proble men worden geplaatst. Vooralsnog lijkt het, dat de burgerij alleen in haar een spreekbuis zal hebben, want zoowel Asro als Diwero zijn min of meer officieele in stanties, waarin de leidende figuren ambtenaren of niet-Rotterdammers zijn, in geen geval men- schen, die voortkomen uit den middenstand. De Asro wil in de eerste plaats adviseerend optre den, de Diwero coördineerend. Beide lichamen hebben tot taak, het contact van den regeerings- commissaris voor den wederopbouw met de uit voerders der verschillende werken te vergemak kelijken. Men kan veilig de conclusie trekken, dat het geweldige probleem van Rotterdams wederop bouw nog steeds ernstig bestudeerd wordt, en dat er al het mogelijke wordt gedaan, om alle totaal nieuwe vraagstukken zoo goed mogelijk op te lossen. Intusschen staat men hier nog slechts san het eerste begin. En men geeft er zich reeds rekenschap van, dat het geheel nog Wel eens heel anders zou kunnen verioopen, dan aanvan kelijk werd uitgestippeld. Tot het samenvoegen van verschillende bedrijven zal men niet over gaan. Eerst had men gedacht b.v. de drukke rijen te concentreeren. Uit den boezem van het bedrijf werd dit evenwel al direct als onmogelijk verklaard. Bioscopen, bepaalde winkels en ma gazijnen, café's, dit alles wilde men eveneens combineeren. De leiders van den weredopbouw weten, dat ze weliswaar de plannen uitstippelen, maar niet het voor de uitvoering er van noodige geld be schikbaar stellen. Hier treedt het particuliere initiatief weer naar voren en niet alleen met zijn wenschen, maar ook met zijn eischen, welke laatste gegrond zijn op zuiver zakelijke overwe gingen en op zakenkennis. Naar alle waarschijnlijkheid zal het nieuwe Rotterdam langzaam maar zeker groeien en niet in enkele jaren uit den grond worden gestampt. Dit is een feit van geweldige beteekenis, vooral in stedebouwkundig opzicht. Een niet alledaagsch ongeval heeft zich Donderdag in een woning aan de Loosduin- schekade in Den Haag afgespeeld. Het 19-jarige meisje M. J. S. bevond zich in de huiskamer in gezelschap van een poes en een herdershond. Zij aaide de poes en hierdoor bleek de hond jaloersch te worden. In ieder geval sprong hij op het meisje toe en.beet haar finaal den neus af. Het beklagenswaardige slachtoffer is door den geneeskundigen dienst naar het R. K. Zie kenhuis aan het Westeinde gebracht. De regenval en de plotseling ingetreden dooi hebben geweldige msssa's water vrijgemaakt, die in de afwateringsgebieden van Noord-Limburg een groote opstuwing veroorzaakten. Verschil lende beken, die haar overtollig water in de Maas spuien, zijn aangegroeid tot breede stroo men en ondanks de normalisatie buiten hun oevers getreden. De groote Molenbeek, welke in de haven van Wanssum op de Maas uitmondt, had een geweldigen watertoevloed te verplaatsen. Door den grooten druk zijn de dammen nabii de uitmonding in de haven bezweken. De dijken van 40 cM. dikte en 3 meter breedte en gemaakt van gewapend beton, braken door. De grond voor de dammen spoelde weg en de geweldige drang van het water sloeg over tientallen me ters groote stukken uit de oevers van de haven. Personeel van Landbouwbelang en den Opbouw- dienst uit de omliggende plaatsen werden te hulp geroepen en met behulp van hout en tak kenbossen wist men verdere afbrokkeling van den oever te voorkomen. VALENCIA, 24 Jan. (D.N3.) Te Valencia zijn drie schepen met in totaal 10.000 ton maïs uit Argentinië aangekomen. Zonsondergang Zonsopgang 24 Jan. 18.11 25 Jan. 9.33 Maanopkomst 6.43 ondergang 15.34 TANGER, 24 Jan. (D.N.B.). Onder voor zitterschap van generaal Weygand is in Al giers de Noord-Afrikaansche economische conferentie bijeengekomen om besprekingen te voeren over de problemen, die in verband staan met de levensmiddelenvoorziening van Fransch Noord-Afrika. Generaal Weygand, de gouverneur-generaal van Algerije, admi raal Abrial, alsmede .gouverneur Chatel schetsten in toespraken de huidige situatie der onder Fransche bescherming staande gebieden in Noord-Afrika. Uit Tunis wordt gemeld, dat het in de plaats Bida tot botsingen tusschen Senegaleesche sol daten en Arabieren is gekomen. De politie moest iigrijpen. Eenige personen zijn bij de botsingen gewond. Naar tenslotte wordt bericht zijn in Fransch- Marokko nieuwe maatregelen ter beperking van het verbruik van benzine genomen. In het ver vólg zal op de uitgereikte kaarten nog slechts de helft worden verstrekt van de tot dusver ge geven hoeveelheid. WASHINGTON, 24 Jan. (D.N.B.) De gouverneur van de Britsche Leeward-eilan- den "heeft Roosevelt een bezoek gebracht, teneinde met hem de vorderingen te bespre ken van den aanleg der Amerikaansche vloot- en luchtbe-ses op het Caribische eiland Antigua. Zooals Gouverneur Lethem ver klaarde zijn de werkzaamheden aan de vlootbases reeds zoover gevorderd, dat de Amerikaansche marine binnen de eerst volgende tien dagen zal kunnen arriveeren. Naar verder wordt gemeld heeft president Roosevelt het Congres medegedeeld, dat van 8 April 1935 tot eind 1940 uit het crisishulpfonds 13 milliard 470 millioen is uitgegeven. Kolonel Lindbergh heeft gisteren in de commissie voor Buitenlandsche Zaken van het Huis van Afgevaardigden verklaard, niet te gelooven, dat eenigerlei gevaar voor een invasie ter zee of in de lucht voor Amerika bestaat, zoolang het beschikt over een voldoende groot leger, vloot en lucht- wapen, en over de voor zijn verdediging noodige steunpunten. Een invasie door de lucht over den Oceaan is op het- oogenblik en in de naaste toekomst onmogelijk. Wanneer de Vereenigde Staten, zoo besloot Lindbergh, het voornemen zouden hebben een leger over den Oceaan te zenden, zou de toestand omgekeerd zijn. Ieder voordeel in de verdediging zou een nadeel bij een aanval vor men. Verder heeft kolonel Lindbergh nog verklaard, dat hij persoonlijk niet gelooft, dat het Enge land mogelijk zal zijn een inval te doen op het continent en den oorlog te winnen, zelfs wan neer de Vereenigde Staten hulp verleenen. De hulp der Vereenigde Staten zal niet voldoende zijn. Ik geloof, aldus Lindbergh, dat wij hebben aangemoedigd tot een Europeeschen oorlog, die geen succes zal hebben. Ook heeft de bekende Amerikaansche publi cist en vroegere generaal Johnson zich voor de commissie voor Buitenlandsche Zaken van het Huis van Afgevaardigden in scherpen vorm ge keerd tegen het wetsontwerp op de hulp aan Engeland. Hij sprak de meening uit, dat dit ontwerp een offensief bondgenootschap der Vereenigde Staten met Engeland vormt. Geen vreemde mogendheid, zoo zeide de generaal, kan op het oogenblik de Vereenigde Staten aanvallen. Op grond van de breedte van den Atlantlschen en van den Stillen Oceaan heeft het Amerikaansche volk geen reden zich in dit opzicht eenigerlei zorg te maken. In plaats van het nemen van overijlde stappen stelde de generaal voor, dat de Vereenigde Staten liever hun bewapening moesten opvoeren. HANOI, 24 Jan. (Domei) Decoux, gouver neur-generaal van Indo-China, die in het Fran sche hoofdkwartier te Phom Penh verbleef, is gisteren plotseling naar Saigon teruggekeerd. Een hooggeplaatst officier, is vanmiddag on verwachts naar Hanoi teruggegaan. Naar ver luidt, zal Decoux zijn verblijf te Saigon bekorten en binnen enkele dagen naar Hanoi vertrekken. SAN FRANCISCO, 24 Jan. CDNH.). De beide Amerikaansche matrozen, die vorige week Zaterdag de Duitsche vlag van het Duitsche consulaat-generaal hebben weggerukt, zijn gis teren wegens „malicous mischief" veroordeeld tot 90 dagen gevangenisstraf. De voltrekking van het vonnis is echter opge schort en de daders werden ter beschikking ge steld van de marine-autoriteiten, die beloofder op passende wijze jegens hen op te treden. WASHINGTON, 24 Jan. (DUB.) Pre sident Roosevelt heeft Dean Acheson be noemd tot onderstaatssecretaris in het departement van Buitenlandsche Zaken als opvolger van den kortelings afgetreden Grady. Acheson gaat door voor een uit muntend kenner van economische proble men. Hij was in 1933 plaatsvervangend minister van Financiën. De benoeming van Acheson is naar den senaat gezonden om goedgekeurd te worden. Volgens bericht uit Auckland heeft de Nieuw- Zeelandsche premier, Fraser, medegedeeld dat Nieuw-Zeeland binnenkort een diplomatieken vertegenwoordiger in Washington zal benoe men. Zijn positie zal gelijk zijn aan die van den sedert eenigen tijd in Washington in func tie zijnden Australischen gezant. DUBLIN, 24 Jan. (DJJ.B.) Een brand, die nog steeds woedt, heeft belangrijke schade aan gericht in het 700 jaar oude kasteel van Dublin, dat fat 1922 de officieele residentie van den vice-koning en de zetel der regeering is ge weest. De beroemde St. Patricks Hall en de staatsvertrekken zijn beschadigd. Door het neerstorten van een deel van het dak werden ook de vertrekken van het ministerie voor In dustrie en Handel beschadigd. Er was reeds een krachtige brandhaard ontstaan, toen de vlam men Vrijdagmorgen ontdekt werden. STOCKHOLM, 24 Jan. (D. N. B.) Volgens den Britschen radio-omroep heeft de minister van Oorlog vanmiddag in het Lagerhuis mede gedeeld, dat luitenant-generaal Bingham uit het ambt, dat hij tot dusver bekleedde, is ont slagen, omdat hij gezegd heeft: „De midden stand en de arbeidersklasse in Engeland zijn niet geschikt om in het leger vooraanstaande plaatsen in te nemen." Bingham heeft, aldus de minister, hiermede de militaire voorschriften overschreden. BERLIJN, 24 Jan. (DJJ.B.). Op 30 Januari zal de Duitsche P.T.T. bij alle postkantoren en bureaux een specialen postzegel uitgeven, welke de koppen van den Führer en den Duce ver toont, als symbool van de DuitscnItaliaansche wapenbroederschap in den gemeenschappelijken afweerstrirjd. GDOOTt H0UTSTD0BT [BOOST Proefstation voor Bouwmaterialen Bureau voor Chemisch Onderzoek Amsterdam, Da Costakade 104, Tel. 83047 Op 15 Januari is gemeld, dat. het ss. .Buitenzorg'' van den Rotterdamschen Lloyd aan den grond was geloopen en sne< zonk.Vokens een thans door de directie van den Rotterdamschen Uoyd ontvangen telegrafisch bericht bevindt de bemanrung van de .Buitenzorg" zich in veiligheid. 7» BOEKAREST, 24 Jan. (Stefani). Een of ficieel communiqué maakt bekend, dat ge neraal Antonescoe onbetwistbaar «ten toe stand meester is, en dat overal volkomen orde heerscht. De secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het navolgende bekend: Tengevolge van de plotseling ingetreden vorst zijn er de afgeloopen weken moeilijkheden ont staan bij den aanvoer van vaste brandstoffen. Aangezien echter onder de huidige weersge steldheid wederom een normale aanvoer mag worden verwacht, zal de brandstoffenvoorziening waarschijnlijk binnenkort een beter verloop heb ben. Uiteraard kan echter, indien onverhoopt de vorst opnieuw mocht intreden, in den aanvoer eenige stagnatie ontstaan, met als gevolg, dat plaatselijk een tijdelijk gebrek aan brandstoffen zou optreden. In dat geval zal echter worden getracht hierin met den grootsten spoed te voor zien. In verband met het bovenstaande is bepaald, aat gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Jan. tot en met Vrijdag 28 Febr. as. de met „11", „12" en „13" gemerkte bonnen van de "bonkaart dis tributie vaste brandstoffen - haarden, kachels", alsmede de met „25", „26", „27", „28", „29", ,30", ,31" en „32" gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - cen trale verwarming" elk recht geven op het koo- pen van een eenheid vaste brandstoffen. De geldigheidsduur der met „08", „09", „10" gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen haarden kachels", alsmede die van met „15" tot en met „24" gemerkte ban nen van de „bonkaart distributie vaste brand stoffen centrale verwarming", is verlengd tot en met Vrijtiag 14 Februari as. Nader zal worden bekend gemaakt, wanneer de met „brandstoffen één eenheid vierde perio de" en de met „cokes één eenheid vierde perio de" gemerkte bonnen geldig zullen worden ver klaard. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Ja nuari tot en met Vrijdag 31 Januari as. geeft de met ,37" genummerde bon van de boter- ka art en van de vetkaart recht op het koopen van een half pond boter of een half pond margarine of twee ons vet. De met ,37" genummerde bonnen, die op 21 Januari nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Vrijdag 7 Februari a.s. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Ja nuari tot en met Zondag 2 Februari as. geeft de met „59" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van een ei. De bonnen, welke op 2 Februari nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 9 Februari as., met dien verstande, dat zij ge durende de week van 3 tot en met 9 Februari niet gebruikt mogen worden in hotels, restau rants e. d. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Ja nuari tot en met Zondag 23 Februari as. geven ae met „19", „32", „45" en „58" genummerde bonnen van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van 100 gram kaas. Gedurende het tijdvak van Zaterdag 25 Ja nuari tot en met Vrijdag 21 Februari as. geeft de met „92" genummerde bon van het algemeen distributieboekje recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstebloem of rijstemeel of grutte- meel (gemengd meel). De met „4" genummerde bonnen van de bloemkaaxt geven gedurende h«t tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Fe bruari as. recht op het koopen van 35 gram tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel ct roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Ja nuari tot en met Zondag 2 Februari as. geeft elke der met ,35" genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elke der met ,35" genummerde broodbonnen recht op het koopen van een rant soen gebak. De op 2 Februari nog niet gebruikte bonnen Wijven voorts nog geldig gedurende de week van 3 tot en met 9 Februari as., met dien verstan de dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, res taurants e.d. Voorts eeven de met „4" genummerde bon nen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 27 Januari tot en met Zondag 23 Februari as. recht op het koopen van 50 gTam brood óf een half rantsoen gebak" als hierboven genoemd. Gedurende het tijdvak van Maandag 27 Ja nuari tot en met Woensdag 5 Februari as. geeft elk der vier met „16 vleesch" gemerkte bonnen van de vleeschkaart recht op het koopen van 100 gram vleesch, been inbegrepen, of één rantsoen vleeschwaren. De met „16 worst, vleesch waren" gemerkte bon geeft uitsluitend recht op het koopen van een rantsoen vleeschwaren. De bonnen, welke op 5 Februari as. nog niet gebruikt zijn, blijven nog geldig tot en met Zondag 9 Februari as. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor ge kookte worstsoorten, rolpens en knakworst. 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nier brood en 150 gram voor bloedworst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1