UIT DEN OMTREK <S%d m&aal dag SAMBO DE OLIFANT KERKLIJSTEN ZATERDAG 25 JANUARI 1941 BEVERWIJK 16 VARKENS IN BESLAG GENOMEN Beverwijksche IJsclub VELSEN De centrale keuken Et komen vijf distributie ploot sen Tijdelijke toelage voor het gemeentepersoneel Kinderbijslag verhoogd Kwijtschelding van huur „Rooswijk" blijft verhuurd DE GEMEENTE KOCHT GROENTEN Van tijden van schaarschte Geslaagd Wegen krijgen een naam U itbreidingsplannen IJMUIDEN AUTO'S BOTSTEN IN DEN MIST Streekplan „Kennemerland- Zuid" Aangevoerde visch niet ge veild doch toegewezen R.K. VROUWWENBOND Stille Omgang Zilveren dienstjubileum HILLEGOM ZILK ZAANDAM LISSE IJl Smoking i naar mijn land- MARKTEN Santpoort Velsen-N oord Wijk aan Zee Zandvoort Zaandam De ambtenaren van den Crisisdienst hebben, in samenwerking met de rijkspolitie te Wijk aan Zee, zestien varkens in beslag genomen. In verband niermede is tegen een Bever- wjjkschen caféhouder proces-verbaai opge maakt. De in beslag genomen dieren zijn naar elders overgebracht en zullen ter beschikking van de Justitie blijven. Het bestuur van de Beverwijksche IJsclub verzocht opneming van het volgende: Zal het vriezen of dooien? Een groote vraag voor alle ijssportenthousias- ten en natuurlijk ook voor de jonge bever wijksche" IJsclub. Plannen zijn er genoeg! Zelfs al zou het blij ven dooien, dan behoeft het bestuur nog niet stil te zi.ten, want er komt immers toch altijd wéér een winter. Daarom acht bet bestuur het in alle opzich ten verantwoord om allen, die lid wenschen te worden, toe te roepen: „Doe het nu!" Het kost niets extra, want dit seizoen wordt alleen het inleggeld geïnd. C/1.per gezin, kinderen tot 16 jaar inbegrepen, of individueel). De jaarlijksche con'ributie 2.50 resp. 1. zal pas het volgende seizoen geïnd worden. Wordt men nu lid, dan helpt men weer de IJsclub sterk te maken en hoe meer leden, des te meer kan er voor de leden worden gedaan Men kan zich aanmelden bij het secretariaat: Vondellaan 55, tel. 3237. Zooals bekend is, wordt vanwege het Rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd op een terrein aan de Abeelenstraat te IJmuiden, een centrale keuken gebouwd. Naast deze keuken zullen door de zorg van net ge meentebestuur een vijftal distnbutieplaatsen worden ingericht. Aan de keuken en de distn butieplaatsen zullen de bewoners gelegenheid vinden dagelijks warme maaltijden te koopen, tegen billijken prijs. Hoewel de voorwaarden der exploitatie nog niet definitief bekend zijn en speciaal niet vast staat welk aandeel van het exploitatietekort ten laste van de gemeente zal komen, hebben B. en W. vertrouwd, dat de raad zal kunnen goed keuren, dat zij hun volle medewerking in deze aangelegenheid hebben verleend. B. en W. stellen thans voor hun voor dit doel het benoodigde crediet toe te staan. In verband met de bekende circulaire van den Secretaris-Generaal van het Departement van Financiën, deeien B. en W. aan den raad mede, dat het naar hun meening aanbeveling verdient, om voor het gemeentepersoneel maat regelen te nemen, zooals die in de circulaire in overweging worden gegeven. Zij stellen den raad daarom voor om, gere kend van 1 December 1940 aan de gehuwde ambtenaren en werklieden, voor zoover zij werkzaam zijn in vasten of tijdelijken dienst der gemeente, of voor zoover met hen een schriftelijke arbeidsovereenkomst is aangegaan, vallende onder de werking van het Arbeids- overeenkomstenbesluit, een tijdelijke toelage te verleenen van zes pet. van de bruto-wedde op het bruto-loon voorzoover dit, vermeerderd met deze toelage, een bedrag van f 1900 's jaars niet overschrijdt. Verder stellen zij vcor te bepalen, d?t de toe lage niet wordt verleend, wanneer ingevolge een algemeene loonsverhooging na 31 Decem ber 1937 de wedde of het loon van het ge meentepersoneel is verhoogd. Tenslotte wordt voorgesteld om met ingang van 1 Januari 1941, bij wijze van tijdelijken maatregel, het minimum-bedrag van den kin derbijslag van f 60 per jaar te verhoogen tot f75 per jaar. De kosten werden voor het jaar 1941 ge raamd op ruim f 18.000. De Speeltuinvereeniging „Kindervreugd" heeft aan den raad kwijtschelding gevraagd over 1940 van de betaling der huursom ad 100 voor een terrein nabij den Doodweg te Vtelsen- Noord, hetwelk zij als speelterrein in gebruik heeft. B. en W. hebben daartegen geen bezwaar, weshalve zij den raad voorstellen het verzoek in te willigen. In 1939 werd door den raad besloten om aan de N.V. Van Leer's Vereenigde Fabrieken te verhuren het bekende buiten „Rooswijk" te Vel- sen-Noord, mete en daarbij oehoorend terrein en het gebruik van een paardenstal, één jaar te verlengen. Hiertegen bestaat bij De N.V. heeft thans verzocht de ïuur met B en W. geen bezwaar, waarom zij den raad voorstellen tot de huurverlenging, onder de zelfde condities, te besluiten. bereids overleg gepleegd en overeenstemming verkregen. In verband hiermede stellen B. en W. voor, de noodige medewerking te verleenen tot vaststel ling van de vorenbedoelde gemeenschappelijke ïegeling Verder bevelen zij, ter benoeming van twee ieden en twee plaatsvervangende leden van dc „Streekplancommissie voor Kennemeriand- Zuid", aan: als leden: de heeren Mr. M. M. Kwint en J. C. Dunnebier; als plaatsvervangende leden: de heeren J. P- Nijssen en W. F. Visser. Het is het gemeentebestuur gelukt, gedeelte lijk door bemiddeling van het Rijksbureau tot regeling van den aankoop van groenten en fruit, te 's Gravenhage, de hand te leggen op de volgende hoeveelheden groenten: ruim 50.000 k.g. peen, pl.m. 60.000 k.g. uien, pl.m. 36.000 k g. koolraap, pl.m. 40.000 k.g. biet en voorts 100 vaten andijvie, 100 vaten snijboonen en 100 va ten zuurkool. Deze voorraad is grootendeels reeds geleverd, door de gemeente opgeslagen en, zoo noodig, in gekuild. Het ligt in de bedoeling, op het tijdstip waar op daaraan behoefte blijkt te bestaan, deze groenten aan de plaatselijke handelaren te ver- koopen tegen den inkoopsprijs met bijberekening van de gemaakte kosten. B. en W. stellen thans den raad voor, hun terzake een crediet te verleenen van f 30.000 of zooveel meer of minder als noodig zal blijken te zijn. Voor het praktijkdiploma Boekhouden slaagden mej. C. v. d. Berg en de heer G. J. Schol. Voor het diploma Engelsche Han delscorrespondentie de heer L. C. de Vries. Onder de wegen, welke op den legger der wegen moeten worden geplaatst, komen er enkele voor, waaraan nog geen "naam is ger geven. B. en W. stellen daarom den raad voor, aan de volgende weggedeelten de daarachter ver melde namen te geven: 1. Van de Zuidersluis naar de Middensluis: Zuiders: uisweg; 2. Van de Middensluis naar de Noordersluis: Middensluisweg; 3. Van de Noordersluis langs de Rijksbinnen haven en ten zuiden van de P. E. N.-centra,le, naar de Noorderlaan Hoflaan (een gedee.te hiervan draagt reeds dezen naam) 4. rijwielpad van laatstgenoemd weggedeel te af naar het voetveer over het Noordzee kanaal ten westen van de spoorbrug: Velser- boschpad, zulks naar de vroegere buurtschap „Velzerbosch" aldaar. Ged. Staten hebben hun goedkeuring onthou den aan het raadsbesluit van 30 Januari 1940. tot uitstelling van enkele uitbreidingsplannen. B. en W. stellen den raad voor van deze be schikking in beroep te gaan en hun te mach tigen ter uitvoering hiervan het noodige te ver richten. Op den Rijksweg naar Amsterdam zijn ten gevolge van den dichten mist een tweetal auto's met elkaar in botsing gekomen. De zandstrooi- auto van de gemeente Velsen kwam van Bui tenhuizen en naderde een personenauto, welke van de andere zijde kwam. De chauffeur van den personenauto zag plotseling den vracht auto uit den mistbank te voorschijn komen en remde uit alle macht, waardoor de auto enkele malen om zijn eigen as draaide om tenslotte tegen den vrachtauto aan te botsen. De perso nenauto werd aan de voorzijde ernstig bescha digd. Beide voertuigen moesten later worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In zijn vergadering van 30 Januari 1940 be sloot de raad geen beroep in te stellen tegen het besluit van Ged. Staten om aan de raden der gemeenten Haarlem, Velsen, Heemstede, Bloe- mendaai, Zandvoort, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Bennebroek de verplichting op te leggen om gezamenlijk, met overeenkomstige toepassing van artikel 45 der Woningwet, te geraken tot de vaststelling van een streekplan voor Kennemerland-Zuid. Het beroep, tegen het besluit van Ged. Staten ingesteld door den raad der gemeente Bloemen- daal, is door den secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche zaken bij be sluit van 12 October 1940 ongegrond verklaard. Hierbij is tevens bepaald, dat binnen vier maan den na de in beroep genomen beslissing, dus vóór 12 Februari as., een regeling tot instel ling van een commissie, als bedoeld in artikel 45 der Woningwet, zal moeten zijn getroffen. Omtrent den inhoud van de terzake te tref fen gemeenschappelijke regeling is door afge vaardigden van de hierbij betrokken gemeenten Aan den Rijksvlschafslag te IJmuiden was Donderdag een partij visch aangevoerd, af komstig uit Noorwegen, welke voornamelijk be stond uit kabeljauw, schelvisch en filets. De vischhandel werd evenwel verrast door de wijze van verkoop. Tot heden was het gebrui kelijk dat de visch bij afslag werd verkocht, ook als deze per wagon uit het buitenland werd aangevoerd. Iedere handelaar kon dan kiezen en koopen zooveel hij wilde. Voor het eerst in de historie van den IJmui- der vischafslag is thans op last van hoogerhand de aangevoerde partij kabeljauw toegewezen en verdeeld onder een aantal handelaren, op basis van hetgeen door hen in het afgeloopen jaar aan den Afslag was gekocht. Bovendien moest de handel alles a contant betalen, niettegenstaande alle koopers een door de bank gedekte rekening hebben bij het Staats- visschershavenbedrijf. Deze maatregel kwam als een donderslag bij helderen hemel, zoodat hij begrijpelijkerwijze nogal eenige critiek ontlokte. De meeste handelaren hadden uiter aard niet de noodige contanten bij zich. Een en anaer had tot gevolg dat de afslag veel later eindigde als in normale omstandigheden. Alleen de buitenlandsche consign atievisch werd op deze nieuwe wijze verkocht, de andere vangsten van de loggers werden op de oude wijze verkocht. De R. K. Vrouwenbond, afd. IJmuiden-West zal Zondag 9 Februari a.s. zijn jaarlijksche feestvergadering houden in de Witte Bioscoop aan de Mahusstraat. Op Woensdag 5 Februari a.s. zal het genoot schap „De Stille Omgang" afd. IJmuiden-Oost zijn jaarlijksche vergadering houden en wel des avonds acht uur in het Patronaatsgebouw. Naar wij vernemen heeft het Hoofdbestuur van het Genootschap De Stille Omgang alle vereeni- gingen geadviseerd om, indien geen toestem ming wordt verkregen om des nachts tusschen 12 uur en 4 uur de straat te betreden, de om gang na ,4 uur te doen beginnen of deze overdag te houden. De heer P. Lutt alhier herdacht het feit, dat hij 25 jaar in dienst is van de N.V. Melkinrich ting „Velsen". Van de directie ontving hij een enveloppe met inhoud, terwijl hij' van het per soneel een mooien rookstoel ontving. Tal van bloemstukken mocht hij in den loop der dag van vrienden en kennissen ontvangen. i J. Schoen, v., 62 jaar; W. J. A. J. van der Schoot, m„ 43 jaar. Gevestigd: G. F. Ansems, Hoofdstraat 81 bv 1 C. P. Bakker en gezm, Stationsweg 11; R. Besse. j Kortenbachstraat 14; J. M. Mathot, Hoofdstraat j 4; J. Rusman, Bethlehemslaan 13. I Vertrokken: L. J. R. Heirman, Leiden, Boer- haavelaan 34; W. Hoogkamer, Haarlemmermeer Corn. Sophialaan 16; E. Luijer, Weesp. Slijk straat 46; A. S, c. sandig, Aerdenhout. Bloe- mendaal, Rijnegomlaan 9; J. Th. Stevens, Hui zen N.-H., Oud Bussumerweg 9a; L. van Wijk, met gezin, Haarlemmermeer, iJweg 1538 HuisbrocitentoOnstelling. Zondag 16 Fe bruari a.s. wordt In het parochiehuis alhier de jaarlijksche huisbroeitentoonstielling gehouden. Daar deze tentoonstelling steeds veel belangstel- iig van elders heeft getrokken, twijfelen wij er niet aan of zulks zal ook nu weer het geval zijn. Leo XIII. Op Dinsdag 28 Januari a.s. des avonds 8 uur algemeene ledenvergadering in het Parochiehuls. Aller opkomst dringend ge- wenscht. Varkenspest. Bij den veehouder H. aan den Zilkerduinweg alhier is de varkenspest uit gebroken. Reeds is een der dieren bezweken. Tariefverlaging. Voor de Zilk Is met in gang van 1 Januari 1941 de prijs voor het elec- trisch licht met vijf cent per kilowattuur ver laagd. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, zoon van G. Hoorn en J. M. C. Knol; Johannes Ma ria, zoon van J. Bouwmeester en S. Damhuis; Klaas, zoon van K. Groot en N. Groot; Fran- cine, dochter van T Kat en A. Guichelaar (wo nende te Krommenie); Willem Alexander Paul Frederik Lodewijk, zoon van A. Gijtenbeek en F. M. Urbanus; Jans, zoon van J. Bakke en L. H. Brouwer; Klaas, zoon van K. Bergers en J. Beek. Gehuwd: H. van Raad en J. Mooij; A. P. de Ruijter en A. Koerse; E. J. de Lange en P. C. Degenhardt. Overleden: Simon van Heijnbergen, 67 jaar, gehuwd met E. Ploeger; Hendrik Kabel, 89 jaar, weduwnaar van A. Zwart; Jacobus Fonke, 95 laar, weduwnaar van C. M. Winter. St. Josephs-Gezellenvereeniging Agenda- week van 24 tot 31 Januari. Hedenavond vrije bijeenkomst tot 10 uur. Morgen na de Hoogmis vrije bijeenkomst tot 10 uur. Onder het Lof is de zaal gesloten. Maandagavond 7.30 uur Jongemannen-con gregatie in Huize St. Jozef. Onderlinge competitie Biljartclub. Dinsdagavond 8 uur precies Jaarvergadering Damclub O. D. I. Na afloop Gong-wedstrijd. Donderdagavond 8 uur Verplichte Vergade ring. Spr. Frans Out, onderwerp „Ons dage- lijksch Brood". Zaterdagavond verplichte vergadering. Secretaris Damclub O. D. I. Dinsdagavond 8 uur houden we onze Jaarvergadering. Onze club be staat dan zes Jaar, Na afloop zal er een gong-wedstrijd gehouden worden met aardige prijzen. Ook zullen alle leden getrakteerd worden. Wij vertrouwen dat geen enkel lid za! ontbre ken en allen precies, op tijd aapwezig .zullen zijn om den geheelen avond goed te doen sla gen. Het Bestuur. Winterhulp-collecte 31 Jan.1 Febr. Op genoemde dagen zal in deze gemeente wederom een collecte worden gehouden voor de Winter hulp. Deze collecte zaï met lijsten geschieden. Teneinde vele misverstanden weg te nemen, die hier en daar gerezen zijn, verklaar ik uit drukkelijk, dat bij deze collecte geen dwang rechtstreeks poch zijdelings zal worden uit geoefend. Eenieder vuile zelf het bedrag, hetwelk hij beschikbaar wil stellen voor de behoeftigen in Nederland, in volle vrijheid in, waarbij alle be dragen hartelijk welkom zijn. Het opschrijven of op andere wijze noteeren van degenen, die onverhoopt niet bereid zouden zijn voor dit doei bij te dragen, is den collectanten en collectrices ten strengste verboden en op het navolgen dezer instructies zal nauwlettend worden toegezien. Zelfs wil ik vertier gaan en hoewel ik verzoek hiervan zoo weinig mogelijk gebruik te maken, aangezien dit storend werkt voor onze admi nistratie, kan ik toestaan, dat achter het ter be schikking gesteld bedrag met N.N. wordt getee- kend. Vertrouwende, dat door het bovenstaande veel wantrouwen zaj zijn weggenomen, mag ik deze collecte gaarne bij alle ingezetenen aanbevelen Reeds zijn ook in deze gemeente vele gezinnen met een bijdrage van Winterhulp geholpen. Deze bedragen waren echter nog slechts ge ring en dienen verhoogd te worden, terwijl meerdere gezinnen nog in het geheel niet ge holpen kunnen worden. Geeft derhalve aan Winterhulp Nederland! De Plaatselijke Directeur, O. VAN NISPEN TOT PANNERDEN. Burgerlijke Stand Geboren: Marinus P. C., zoon van J. van Steijn en C. M. Balm; Ge- rardus J., zoon van P. A. Bus en M. Heems kerk; Adriana W., dochter van G. Kardol en A. J. van der Beek; Stephanus J„ zoon van C. S. van der Tonnekreek en C. van den Bosch; Anna G. A., dochter van H. S. Weijers en G. A. van den Berg; Hendrik J., zoon van J. Meijer en J. Faas. Ondertrouwd: J. C. Hulsebosch en A. M. E. Kessels. m Overleden: P. Hoogkamer, echtg. van H. P- Rutten, v„ 51 jaar; N. van der Leden, wed. van L. Verkaik, v., 70 jaar; M. Brammeijer, wed. van Alle gasten in het voorname Kur-hotel gis- len naar de antecedenten van den uiterst ge- soigneerden heer op leeftijd, die, hoewel altijd elegant gekleed, nooit in de feestelijke dracht van smok mg of frak gezien was. Bij een gala-feest leerde ik hem kennen. Hi; droeg een donker costuum en zat alleen aan een wat terzijde geschoven tafeltje op het groote terras. Het was al diep in den nacht; alle gas ten waren op hun kamers, toen de oude heer daar nog steeds zat, in stille overgave aan het sprookjesachtige van een maanvollen nacht en een flesch wijn. „Pardon, stoor ik?" klonk plotseling zijn so nore stem. Ik schudde slechts even het hoofd, waarop hij mij uitnoodigde bij hem te komen zitten. ,,'n Heerlijke nacht, vindt u niet?'- begon hij. „Hij is even zwijgzaam als ikIk ben altijd alleen. Ik ken hier ook niemand; daaren boven is het ontzettend moeilijk voor me om met iemand in contact te komen, want, weet u, 's avonds kan ik mij niet bij 'n gezelschap aan sluiten, omdat ik geen smoking of frak heb, en overdag is hier in den regel niemand. Dan is men met sport of met „kuren" bezig; voor het eerste ben ik te oud en voor het laatste voel ik me nog niet oud genoeg. En zoo slijt ik mijn dagen hier maar in eenzaamheid „Maar daar is toch raad voor! Als u even bij een kleermaker binnenstapt en u avondklee- ding laat aanmeten, is de zaak toch gezond!" „Wat dacht u, dat ik mij een smoking zou laten aanmeten? Nee, mijnheer, zoo'n kleeding- stuk zal ik nooit meer dragen. Nooit! En waar om niet? Als 't u interesseert, zal ik het u ver tellen." Weet u wat voor oogen „zij" had? Oogen als deze nacht, helder blauw, met hier en daar een brutaal flonkerend plekje. Zij waren ook zoo open en stil als deze nacht; en even onontwarbaar. Een ongekende ég-nce verhoog de ha.ar schoonheid. Zij was in één woord een dame, zooals men er weinig ontmoet. Ik heb haar leeren kennen bij een mijner kennissen en was van stonde af aan verliefd op haar. Zij beantwoordde, ondanks het leeftijdsverschil, mijn gevoelens. Maar toen de winter kwam en het reizen naar de stad steeds bezwaarlijker werd, moest ik alleen „van brieven leven." En die kwamen ook de een na den ander. En steeds sterker werd de smalende toon: kom toch ook 'ns hier naar toe. In de week, dat het carnaval zijn hoogtepunt zou bereiken, besloot ik te gaan ik liet mijn koffer pakken smoking en frak werden niet vergeten en den volgenden mor gen was ik reeds vroeg in de stad. Terwijl ik mijn koffers naar het hotel liet brengen, bracht een taxi mij in razende vaart naar haar huis. Wat 'n verrassing zou het voor haar zijn, mij zoo onverwacht te zien binnenstappen! Als een twintigjarige stormde ik de trappen op. Reeds had ik haar naamplaatje op de deur gezien, toen deze langzaam open ging en een jonge man naar buiten trad. Hoewel zijn jaskraag was opgeslagen, zag ik de frak en den witten strik, die niet meer ordentelijk op zijn plaats zat. Langzaam ben E ik naar het sta- T)p hppy ti0n teruggegaan; e i de eerstvolgende „7 I trein bracht mij I goed. De koffer is in net hotel ge bleven. Ik wilde die dingen niet meer zien. Ze zullen er misschien nog wel zijn. Ik zat thuis en ontving haar brieven. Ongeopend stuurde ik ze retour. Dat is alles. Ik heb haar nooit weer gezien. Een treurige geschiedenis, vindt u niet?" Den volgenden winter trof ik den ouden heer op een bal. Hij droeg een correcte frak. „Beste vriend, als je er idee in hebt, zal ik je het tweede deel van mijn liefdesgeschiede nis vertellen. Dus.... ik leefde op mijn slot zeer eenzaam en verlaten. Op een avond zat ik bij den open haard, tóen een heer werd aan gediend, een gast van een mijner buren, die tijdens een jacht verdwaald was geraakt. Hij kende mij natuurlijk niet, maar ik herkende hem aanstonds: hij was dezelfde jongeman, die ik destijds uit de woning van mijn beminde had zien komen. We aten samen genoeglijk; ik liet een oude flesch wijn aanrukken, de tongen kwamen los en toen bracht ik eensklaps het thema liefde ter sprake. Toen vertelde hij mij o.a. dat hij eens, tijdens carnaval, een knappe vrouw ontmoette en den geheelen nacht met haar gedanst had. Tegen den morgen bracht hij haar naar huis en wist na eindeloos lang aan dringen 't zoover te krijgen, dat hij mee naar binnen mocht. Ze drongen samen een kop koffie en toen stuurde ze hem weg. Hij had haar nog om een kusje gebedeld, maar zij was hem geen haar verder tegemoet gekomen en had hem koel en afwijzend de deur gewezen. Nog maanden lang had hij geprobeerd weer met haar in aan raking te komen, maartevergeefs!" „Met andere woorden dus: u is weer met deze dame verzoend en met haar op dit feest „Neen, ik ben met beiden hier. Daar komen ze juist langs. Een pracht paar vindt u niet? 't Is gewoon een lust om te zien! Wat? Is 't al twee uur? Maar dan moet ik, oude man, die ik ben, ais de weerga zorgen dat ik in bed kom! Adieu, beste vriend!" (Nadruk verboden) H. B. G. De afdeeling van het Holl. Bloemb. Kweekers Genootschap hield gisternamiddag in een der zalen van „De Witte Zwaan" een ver gadering onder presidium van den heer P. War merdam. Deze memoreerde het overlijden van den voorzitter, den heer B. Tanis, releveerende wat deze in het belang der afdeeling heeft ge daan. Zijn nagedachtenis blijve bij ons in eere. Vervolgens is er gelegenheid tot het doen van voorstellen voor de te houden alge meene vergadering, waarbij aan de orde is een voorstel van het bestuur om tot registratie der tulpenteelt te komen. De voorzitter geeft een zakelijke toelichting waaruit blijkt dat dit punt reeds de aandacht van de Sierteeltcentrale heeft. Met een aanvul ling van den heer J. Pijnacker om er bij het H.B. op aan te dringen de registratie uit te breiden tot meerdere soorten, werd dit voorste i aangenomen. Een voorstel om een verzoek te richten tot de Sierteeltcentrale om afwijking van verplichte inlevering van een surplus narcissen voor hen die zooveel vorst- en waterschade heb ben gehad dat ze niet eens leverbaar hadden, laat staan een surplus, wordt met het woord algemeene instemming aanvaard. De voorzitter van het H.B. doet uitkomen dat inzake het laatste voorstel het t beste zal zijn dat het H.B. wordt opgedragen zich te wenden tot den Tuchtrechter. Hiertoe werd besloten. De voorzitter vroeg machtiging een voorstel te doen tot uitbetaling van de z.g. procenthef fing en tot uitbetaling van het surplus. Ook dit werd aangenomen. Aan de orde is verkiezing van 'n bestuurs lid in de plaats van den heer K. Tanis. Een tweetal can'didaten was voorgesteld en wel L. Tanis en G. C. Tromp Rz. Gekozen werd de heer G. C. Tromp Rz., die zijn benoeming aan nam. Na rondvraag sluiting. HOOFDDORP, 23 Jan. Granen en Zaden. B Witte Tarwe 11.95, Rogge 10.95, Brouw, Chevalier gerst 10.85, Wintergerst 10.45. Haver 8.95, Duiveboonen 14.45, Paardeboonen 21.70, Bruine boonen 22.95, Schokker 15.46, Groene erwten 12.95, Wijker vale 15.45, Hale erwten 19.45, Gele mosterd 13.45, Ka nariezaad 12.45, Karwijzaad 31 45, Blauwmaanzaad 4344, Koolzaad 16.95. Zonder balen. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Jan. Geen aanvoer en geen noteering. NOORD-0CHARWOUDE, 25 Jan. 1800 kg. Roode kool 2.50, 3600 kg. Gele kool 4.40, 26600 kg. Deensche witte kool 3.90. LEIDEN, 24 Jan Vee- en kaasmarkt. 147 Run deren, 74 Kalveren, 155 Schapen, 732 Varkens, 48 Kalf- en Melkkoeien 250.00550, m. 85 Vare- koelen 200.00—370, vl. 14 Graskalveren 100.00— 210, tam. 74 Nuchtere kalveren. Vette schapen 40.0060, 155 Welde schapen 30.0036, h.m. 304 Mestvarkens 30.0050, t. 420 Biggen 16.0024, vl 8 Zeugen. 11 partijen Goudsche kaas 41.50, 3 par tijen Leldsche kaas 39.00, vlug. IJMUIDEN, 25 Jan. (Vischbericht) Schar 4436; Kleine schar 2014; Pufschar 11 —9; Bot 10095; alles per 50 kg. Zoetwatervisch; Snoek G.88; Snoekbaars 1.72; Baars ƒ0.60; Zeelt ƒ0.68; Voorn ƒ0.44 0.36; Spiering ƒ0.90; alles per kg. Besomming loggers: Sch. 353. 41; Seh. 284, ƒ151; Sch. 23, ƒ121; IJm. 283, ƒ89; IJm. 204, In het dorp sliep alles en daar zagen ze den anderen olifant ook weer. Toen de jongens alles van Sambo verteld hadden, wilden de olifanten wel mee. „We behoeven dan niet meer te werken," zei de oudste en de bosschen lijken ons gezelliger. Jan maakte vlug den ketting los, waar de andere olifant aan vast stond en daar ging het. De maan knikte tevreden: Het gaat goed. Daar gingen ze. De olifanten trompetterden een liedje van pleizier. Het werd een fijne tocht door het boech. De dieren vonden het allemaal even gezellig, dat die twee menschenkin- deren hun dierentaal spraken. Begrijpen deden ze het echter niet. ƒ143; IJm. 201, ƒ215; K.W. 52, ƒ116; K.W. 118, ƒ91; K.W. 89, ƒ111; K.W. 91, 72; K.W. 104, 125; K.W. 60, 152; K.W. 154, 162; K W. 43, ƒ162; K.W. 103, ƒ250; K.W. 97, ƒ72; K.W. 40, 148' K.W 95. 180; K.W. 49, 134; K.W. 178, ƒ180; K.W. 163, ƒ252; K.W. 3, ƒ139; Sch. 16, ƒ203. Kotters: IJm. 210, ƒ140; IJm. 203, ƒ147; IJm. 214, ƒ215; H.D. 108, ƒ131; H.D. 125, ƒ119; K.W. 77, ƒ155; K.W. 72, ƒ111; K.W. 92, 77; Sch. 70, ƒ146. ALKMAAR, 24 Jan. Andijvie 17.0027 per 100 kg. ADpelen 10.00—13 per 100 pond, Bloemendaler kool Ó.106, Boerenkool 1.605.20, Gele kool 4.40, Groene kool 2.10—4.40 per 100 kg. Peren 9.50— 11 50 per 100 pond, Prei 19.3026.10 per 100 kg. Peterselie 6.608.40 per 100 bos, Roode kool 4.50 —5.50 per 100 kg. Selderie 2.604.20 per 100 bos, Spruiten 6.50—16 per 100 pond, Uien 2.005, Witte kool 3.90, Wortelen Wat 5.0013, Wortelen 3.00—3.60 per 100 kg. Witlof I 10.00—12, idem II 7.009 per 100 pond. WOGNUM, 24 Jan. Witlof I 19.30—20.40, Idem II 15 60—17.90, Idem III 10.2014,10, Spruitkool 15.00—31, Prei 13.00, Peren 16.00—18. BOVENKARSPEL, 24 Jan. „De Tuinbouw". Aan gevoerd 6600 kg. Gele Bewaarkool 4.40, 4000 kg. Witte Bewaarkool 3.90, per 100 kg. 350 baal Uien: groote 2.50, drielingen 2.50, nep 2.50 per baal. 350 kg. Spruitkool geschoond 25.50—28.90. BLOKKER, 24 Jan. „Op Hoop van Zegen". Uien 5.00, Witlof 1823, Spruitkool 16-25, Roode kool 5 50, Gele kool 4.40, Present van Engeland 14 22, Goudreinetten 14—30, Bramley Seedling 12 18Jacques Lebel 15.00, Calville 1422, Wil liam 38—43, win terjan 16.30—21.70, Winterlouw 16—21, Gratiool 16.1018.40, Provinciepeer 16.50 —22.70 PURMEREND, 24 Jan. Afslagvereeniging Beem- ster Purmerend en Omstreken. Witlof 1627, Roode kool 5.50, Savoye kool 4.40, Spruitkool 16 36, Boerenkool 5—8, per 100 kg. Andijvie 20— 28 per 100 krop, Bieten 46, Wortelen 5—6, Uien 5, Prei 1326 per 100 kg. Relnette, goud 830, Beurré Alexander Lucas 2033, Comtesse de Paris 12—27, Lissabon 20, Winterjan 16—23 per 100 kg. BEVERWIJK, 24 Jan. „Kennemerland" en „Vrije Veiling". Andijvie 20—32 per 100 kg. Selderij 10 —12, Pieterselie 10 per bos, Tomaten 3650, Prei 13—28, Witlof 18—25, Waspeen 1016 per kg, Knollen I 16—23, Idem II 10—12 per kg. Gele kool 34.40, Groene kool 2,54.40, Roode kool 3.5-—- 5,5, Bieten 2.80, Boerenkool 2.606, Spruiten 27 —50, Koppen 13—18 Rapen 35—3 70. TER AAR, 24 Jan. Centrale veiling. Andijvie 0.250.60, Boerenkool 0.27—0.34. Waschpeen 2.70 —6.00 Uien 5.00. Spruitkool 8.0029.00, Knolsel- derie 3.011, Knolrapen 1.40—1.60, witlof 12.80, 22.20, Kroten 2.80, Selderij 7.00. HEM, Zuiderkogge, 24 Jan. Groentenveiling. Witlof le soort 2020.80, Idem 2e soort 15.20 16.20, idem 3e soort 10.2021, Roode kool 3.80 5.50, Witte kool 1.40—3.90, Gele kool 2—4.40, Spruitkool 1622, Uien: grof 5.00, idem middel baar 5.00, idem drielingen 5.00, idem dubbele 1.602.50. Peen: A 3.60, Idem B 3.60, Groene kool 4 40. alles per 100 kg. Winterjan le soort 20.80 23.70, idem 2e soort 17 30, idem 3e soort 5.40 9.70. Bellefleurappei 22.00, Bismarck appel 15.00, alles per 10o kg. ZWAAG, 24 Jan. „Bangert en Omstr." Uien 5.00, Bieten 2.80, Prei 17—20, Savoye hooi 4.00, Witte kool 1.30, Gele bew. kool 3.804.40, Roode kool 4.00—5.50, Boerenkool 3.204.70, Spruitkool 16 32, Witlof 1620.80, Tomaten 2862, Breek- peen 3.60 per 100 kg. Andijvie 18—20, Knolselderie A 3.90—11.10, idem B 5.10—6.20 per 100 stuks, Comtesse de Paris 17.00, Conférence 16—18. Gie- ser Wildeman 1922, Winterjan 1822.50, Westl. Louw 1721. Notarisappel 1422. WARMENHUIZEN, 25 Jan. 425 kg. Gele uien 6.00, 2375 kg. Roode kool 4.405.50, 200 kg. Gele kool 3.504.40, 6250 hg- Deensche witte hooi 3.10—3.90. OBDAM, 24 Jan. „De Tuinbouw". 500 kg. Roode kool 5.50, 200 kg. Gele kool 4.40, 3500 kg. Witte kool 3.90, 300 kg. Uien 5-°°. 2800 kg. Wortelen 3.60. ZONDAG de stille H.H. Missen te half 8 en 11 uur. De Hoogmis is te 9 uur; te kwart vóór 9 Communie-uitreiken. Liefdadigheidspreek door den zeereerw. pater fr. Nathanaël Gemke O.F.M. en schaalcollecte ten bate van de St. Vincen- tiusvereeniging. Te half één Maria-Congregatie voor de jongens; te 5 uur Lof ter eere van St. Jozef met Rozenhoedje voor onze dierbare overledenen. WOENSDAG, eerste der zeven Woensdagen ter eere van St. Jozef. Te 3 uur voorbereiding voor de eerst Communicanten. Te 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. VRIJDAG te half 8 maandelijksche gezongen Requiemmis voor onze dftrbare overledenen, ZATERDAG onder de schoolmis algemeene Kindercommunie. Te 3 uur voorbereiding tot de plechtige Doopbeloften. Te 7 uur Lef met Rozenhoedje. Biechthooren van 5 uur tot half 9. ZONDAG de H.H. Missen te half 8, 9 uur en te half 11 de Hoogmis: Te 12 uur catechismus voor de P. H. Communie. Te half 7 Lof ter eere van den H. Joseph. DINSDAG half 3 H.' Familie afd. vrouwen. 7 uur Mariacongregatie voor de meisjes van 17 jaar en ouder. WOENSDAG le van de 7 Woensdagen die het feest van St. Joseph voorafgaan; te kwart over 8 gezongen H. Mis. s Avonds te 8 uur Maria congregatie voor de jongelingen van 17 jaar en ouder. DONDERDAG half 8 H. Familie afd. man nen. ZATERDAG biechthooren van 48 uur HEDEN, 3e Zondag na Pinksteren. Om 7.30 Communie-uitreiken. Om 8 en 10 uur de H.H- Missen, waaronder schaalcollecte voor het on derhoud van Kerk en Pastorie. Deze collecte wordt ten zeerste aanbevolen. Hedenmiddag om 5 uur Congregatie voor de meisjes, die allen verwacht worden. MAANDAG: 7.30 H. Mis in de Kapel der Eerw. Zusters. DINSDAG en volgende dagen van deze week om 8.30 H. Mis; om 8 uur uitreiken der H. Communie. WOENSDAG: 8.30 H. Mis voor den ZeerEerW- Heer Pastoor L. Snelders volgens Intentie van dé kinderen van onze schóól. DONDERDAG: 8.30 gezongen Maandstond voor Albertus Schellevis. VRIJDAG: feestdag van den H. Joannes Bos- co. Des middags 4 uur biechthooren voor de kinderen der 2e klasse. ZATERDAG: 46.0 uur biechthooren; 5.30 Marialof met Rozenhoedje voor den vrede. ZONDAG: feestdag van Maria Lichtmis; voor de Hoogmis wijding der kaarsen. ZO-NDAG. De H.H. Missen om half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Algemeene H. Commu nie voor de heeren-congregatie en de Kruis vaart onder de H. Mis van half 8. Collecte voor onze arme parochiekerk, welke in uwe mild dadigheid wordt aanbevolen. Om half 1 voor bereiding voor de plechtige Geloofsbelijdenis; om 3 uur Marialof met rozenhoedje (lied 41). WOENSDAG om half 5 Lof ter eere van den H. Joseph met rozenhoedje (lied 125). ZATERDAG van 4—7 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG 2 Febr. Feest van Maria's Zuivering of Maria Lichtmis. Vóór de Hoogmis wijding en uitdeeling der kaarsen. Algemeene H. Com munie voor de meisjes-congregatie onder de H. Mis van 9 uur. Intenties der H.H. Missen ZONDAG half 8 voor overleden ouders (pas toor) 9 uur voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van de parochie; half 11 voor Clare Vosse- van Velsen. MAANDAG 27 Jan. half 8 voor Susanna Wijers-van Dooren; half 9 voor de geloovige zielen (Th.). DINSDAG half 8 voor Antonius van der Heij den; half 9 voor Godefridus Kol en Cornelia van der Bunt. WOENSDAG half 8 voor Quirinus de Block; half 9 voor overl. familie v. Schooten-Breek. DONDERDAG half 8 voor Susanne Wijers- van Dooren; half 9 voor Clara Vosse-v. Velsen. VRIJDAG half 8 voor een overledene; half 9 voor zeereerw. heer pastoor Petrus Dessens. ZATERDAG half 8 (bij de Zusters) ter eere van de H. Maagd tot zekere Intentie; half 9 voor overleden ouders en familie. ZONDAG 2 Febr. half 8 tot zekere intentie (kapelaan); 9 uur voor mevr. van Seggelen-van Reijsen; half 11 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. ZONDAG 3e Zondag na Driekoningen. 4e en laatste Zondag van de maand. De stille H.H- Missen 7 en 8 uur; om half 10 de Hoogmis met volkszang; 11 uur de Kindermis (uitslui'end voor kinderen), de laatste H. Mis om 12 uur. 2.15 Maria-congregatie voor de jonge dames- 3.15 H. Familie voor de mannen. Om 4 uur Lof. Rozenhoedje en gebed voor den vrede. Half 5 Maria-congregatie afd. 1 (meisjes). Half 5 Maria-congregatie voor de jongens. In de week de H.H. Missen om 7 uur in het St. Jozefgesticht; 8, 9 en kwart voor 10 in de WOENSDAG 12 uur katechismus voor de meisjes en de jongens. Half 8 Maria-congrega tie voor de jongens en 8.15 voor de jong0 mannen in het Jeugdgebouw. DONDERDAG 10 uur gezongen Huwelijksmis voor Petrus de Boer en Cornelia Engel. De® middags om 12 en 4 uur biechtgelegenheid voor de kinderen van de St. Bonifatiusschool. 4.45 Lof met Rozenhoedje en gebeden ter eere vab onzen kerkpatroon St. Bonifatius voor de be keering van ons Vaderland. VRIJDAG 4.45 uur Kruiswegoefening. ZATERDAG, 1 Febr. Priesterzaterdag. D0® morgens onder de H. Mis van 9 uur Alg. Com munie voor de kinderen, 's nam. van 3 uur to 7.30 gelegenheid om te biechten; 's nam. 4.4 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voo de bekeering van de zondaars. A.s. ZONDAG le Zondag van de maand. Col lect e voor de kathedraal van Haarlem. t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 6