A.D.O. neemt de leiding in West I wma Omnium België-Nederland werd een zege voor de Belgen Slechts vijf wedstrijden in de eerste klas D.H.C. verloor in Den Haag door gebrek aan goede reserves Verdiend, maar niet onfortuinlijk Wedstrijden in het paleis "te Antwerpen Interessante resultaten in het Zuiden Uitslagen van Zondag - .1# ECHTPAAR BAIER WEER TN GOEDEN VORM MAANDAG 27 JANUARI 1941 V VOETBAL KORFBAL HOCKEY HEEREN (Van onzen sportredacteur) VGRAVENHAGE, 26 Januari. Het is al weer haast een jaar geleden, dat we na een voetballoos tijdperk van ongeveer 10 weken naar de Residentie togen, om er den eersten voetbalwedstrijd van het nieuwe jaar te gaan bijwonen. De Hagenaars waren toen nogal down, want zij zagen H.B.S. op Houtrust met 40 zijn kampioenskansen verspelen tegen een oppermachtig Feijenoord. Ditmaal echter heerschte er vreugde in Den Haag. Ook nu werd er op den eersten voetbaldag na een periode van sneeuw en ijs een wedstrijd gespeeld met de eerste plaats als inzet, maar thans deden de Haagsche vertegenwoordigers het beter; door een 3-1 zege op D.H.C. nam A.D.O. de leiding in West I, met de stellige belofte dit seizoen het Haagje eindelijk weer eens een eerste klasse-kam pioen te bezorgen. Tegen elkaar opgewassen De wedstrijd EDOWatergraafsmeer 10 BILJARTEN Kampioen van Nederland derde klasse driebanden Sweering slaat de Leeuw TAFELTENNIS De Hoofdklasse-competitie L* s. m: m, -?V$r#rz s ,#r! WIELRENNEN De omnium R.F.C.Adax 00 LimburgiaM.V.V. 31 Willem II—NOAD 3—1 RoermondJuliana 11 Haarlem Helmond Achter handelsmotoren SCHAATSENRIJDEN WAZULEK KAMPIOEN VAN DUITSCHLAND De Rijn wast nog steeds LA WNTENNIS Puncec en Pallada naar Spanje ditmaal niet onhoudbaar, voor de derde maal gepasseerd (3—0). Met man-en-macht en mannenmoed zetten de Delftenaren zich over de dreigende inzinking heen. Vooral door toedoen van Ditmars mar cheerde de aanval steeds weer op Koeks hei ligdom af Het was dan ook uit een pass van zijn aanvoerder, dat v. d. Engel, na prachtig solo-spel, den stand op 31 kon brengen. De gasten zetten nog eens alles op alles, maar van den eenen kant bleef men voelen dat het elftal feitelijk slechts uit 10 man bes'tond, terwijl het den groen-zwarten voorts werkelijk niet meezat. Het einde kwam zonder dat er nog gedoelpunt werd. Er was nog een onaangenaam oogenblik, toen de A.D.O.-er van Kampen wegens natrap pen uit het veld werd gezonden. De belangstelling voor deze Westelijke thriller was enorm. Reeds lang voor tijd dromden de toeschouwers naar het Zuidersport park, dat om 2 uur vrijwel was uit verkocht en toen ongeveer 12.000 toeschouwers bevatte. Het veld zag er niet kwaad uit, maar nauwelijks was er enkele minuten gespeeld, of het bedrieglijke grastapijt verander de in een modderpoel, waar het uiterst moeilijk bleek zich staande te houden. Het spreekt vanzelf dat het spelpeil hierdoor veel te lijden had en inderdaad hebben de beide ploe gen na een zeer behoorlijk begin steeds minder gepresteerd; vooral in de tweede helft kon men zien, dat het allesbehalve meeviel. A .DO. won en men kan moeilijk zeggen, dat de zege den Hagenaars niet toekwam, want de rood-groenen kregen een niet te missen kans, die zjj volgens de regelen van de kunst wisten uit te buiten. Voor de nederlaag van de tos nu toe leidende Delftenaren is maar één reden te vinden en dat is het gebrek aan goede in vallers. Waarlijk, de Hagenaars waren niet sterker dan hun gasten, volstrekt niet. En het vonnis van D.H.C. was dan ook heusch niet ge- teekend, tóen de Hagenaars in een periode, dat het met tien man speelde de leiding wisten te nemen. Toen de groen-zwarten na rust opnieuw aantraden hadden zij oogenschijnlijk nog een zeer behoorlijke kans op één, of zelfs op beide punten. Nauwelijks echter was de D.H.C.-ver dediging aan den tand gevoeld, of er was geen weldenkend menscb meer. die een stuiver voor een succesje van de Delftenaren zou willen geven. Wat was het geval. In de eerste helft wa ren zoowel Vermeulen als Bommelee ge blesseerd geraakt, zoodat D.H.C. met negen man de eerste helft uitspeelde. Bommelee kwam na de pauze weer terug, maar links back Vermeulen kon niet verder spelen en werd vervangen door Karsdorp. Nu kan het zijn dat deze jongeling was gehandicapt doordat hij 's ochtends al een wedstrijd had gespeeld, maar in iader geval was het een feit, dat de knaap er niets en dan ook niets van terecht bracht, met het gevolg, dat AJJ.O. middels twee snelle aanvallen den stand op 3ff wist te brengen. Deze inzinking van de tot dan toe zoo voor treffelijk werkende achterhoede, gaf vanzelf sprekend het moreel van de hard werkende en gevaarlijke D.H.C.-voorhoede een fikschen duw. Een oogenblik leek het zelfs, dat het een ware debacle voor de Delftenaren zou worden, zóó ongehinderd wisten de gastheeren hun snelle aanvallen in de richting van Boots heiligdom te stuwen. Deze onverdiende smaad bleef den Delftenaren evenwel gespaard In de achterhoede werkten Boots en Ditmars jr. tezamen voor drie en dus konden de Hagenaars ondanks de uitgesproken zwakke stee in de Delftsche defensie niet meer doelpunten, al waren er nog wel eenige dotjes van kansen te benutten geweest. Zoo leed D.H.C. een nederlaag, welke we zeer onfortuinlijk zouden hebben genoemd, ware het niet, dat de oorzaak daarvan op de schouders van de Delftenaren terugvalt. Hoe de zaken precies in elkaar zitten we ten we natuurlijk niet, maar men zal toch over een paar goede invallers moeten be schikken om tegenslagen als het uitvallen vam de cracks het hoofd te kunnen bieden. En we herhalen nogmaals: met goede re serves hadden de groen-zwarten den wed strijd althans niet op deze wijze verloren. Want over het algemeen kan men niet an ders zeggen, dan dat de ploegen volkomen te- «en elkaar waren opgewassen. A- D. O. startte het best, getuige de vele mod derkluiten, die in een minimum van tijd de l>. H. C.-helft als molshoopen bedekten. Maar de Delftenaren wisten dezen druk goed te door staan, namen daarna zelf het offensief in han den en waren toen minstens even gevaarlijk als hun gastheeren in de periode daarvóór. De ploegen ontloopen elkaar niet veel in sterkte. A. D. O. is iets forscher, maar verder behoeven de beide elftallen, in welk opzicht ook, niet voor elkander onder te doen. Onge twijfeld was het zuur voor de groen-zwarten. dat zij op deze wijze de leiding moesten af staan, maar van den anderen kant zou A.D.O. niet de juiste ploeg op de juiste plaats zijn ge weest, wanneer het de kans op de zege niet met beide handen had geaccepteerd. Men kan het slechts betreuren, dat de wed •fcryd op dit zware veld en onder een derge lijke weersgesteldheid moest worden gespeeid. Deze ploegen hadder in normaler omstandig heden vcor een prachtigen en pittigen v.-edstrijd kunnen zorgen; dat bleek uit alles. Toen de voortreffelijk leidende scheidsrechter van Moorsel, geassisteerd door twee neutrale grensrechters, beginnen blies, trapte Dijkman voor D. H. C af. De Hagenaars namen den bal evenwel onmiddellijk over en ploegden over het zware veld naar de Delftsche veste, waar in valler Boot zich geducht weerde en o.m. een van dichtbij ingeschoten kogel van De Heet onschadelijk maakte. Een schot van Eversteyn floot juist over de lat. Vlak daarop stcof Dijkman op een fraaien pass van Ditmars naar voren, maar veel Kans om te schieten kreeg hij niet. Deze aanval leid de een offensief in van de gasten, waarbij aan voerder Ditmars zich bijzonder onderscheidde en als verbindingsspeler zijn mannen herhaaldelijk de beste ballen gaf. In de A.D.O.-achterhoede verstond men zijn taak evenwel uitstekend en in laatste instantie toonde doelman Koek, dat hij waarlijk niet van koek was. Bij een snellen uitval schoot Westhoven tegen den paal; de bal kwam bij de Heer, die echter naast schoot. Aan den anderen kant beproefde Schroder met een mooi schot het latwerk. On geveer 3 minuten voor rust rechtsback Ver meulen van D. H. C. had het veld verlaten rende Neuteboom langs de lijn; de bal kwam Dij de Heer terecht, die ineens hoog voorzette en de toesnellende Eversteijn kopte den bal fraai langs Boot. (10). Kort daarop viel ook Bom melee uit. De spil keerde na de hervatting weer terug, maar Vermeulen was vervangen door Karsdorp en dat bleek D.H.C. al spoedig de zege te kosten. Er was plotseling een gat in de achterhoede en al heel spoedig profiteerde Westhoven daarvan, door met een lagen schuiver den stand op 20 te brengen. Even later kreeg Neuteboom een corner netjes voor de voeten terug Opnieuw schoot hij in en juist onder de lat werd Boot, De D Ji.C.-aanvoerder Ditmars Sr. was naar onzen smaak de "beste man van het veld: vlug en handig, een goed verbindingsspe ler en een voortref felijk schutter. Maar noch zijn enthousiast voorbeeld, noch zijn prachtig werk konden voorkomen, dat de Delftsche ploeg na 'n góede eerste helft overtuigend werd ge slagen (Archief V.K.P.) Het eenige doelpunt in de-zen wedstrijd werd al spoedig na het begin gescoord door Riet man, die een fraaien voorzet van Schildwacht inkopte. Mogelijk was dit spoedige succes voor EDO aanleiding de zaken wat lauw aan te pakken, in tegenstelling met Watergraafsmeer, welk elftal een pittig partijtje voetbal ten beste gaf. Zoo kon het gebeuren, dat het spei vrijwel verdeeld bleef. Alleen in de tweede helft was EDO uitgesproken sterker, maar de harde wind en het eveneens harde veld bemoeilijkte het EDO-spel sterk. De bezoekers verdedigden zich bovendien hardnekkig, acodat het resul taat Van deze overigens weinig aantrekkelijke ontmoeting een magere doch verdiende EDO- zege volkomen rechtvaardigde. De voorwedstrijden hebben tot resultaat, ge had, daii de volgende spelers zich voor den eindstrijd van het kampioenschap van Neder land derde klasse driebanden geplaatst hebben- J. Pehrel, D. van der Keyl (beiden afd. Kras, Amsterdam), M. de Vries, I. B. Visser, M. Ver- dooner (allen afd. Rembrandt, Amsterdam), J Sanders (afd. 's-Gravenhaagsche B.C.), S. M. van Nifterick (afd. Insulinde, Amsterdam) en H. Nuitendorp (afd. Entre Nous, 's-Gra- venbage). De eindstrijd zal gehouden worden onder lei ding van de afdeeling ,,'s-Gravenhaagsche B. C." in gebouw Odeon. Heevengracht 13, 's-Gra- venhage, op 7, 8 en 9 Februari. De Leeuw en Sweering vervolgden hun wed strijdenreeks in Haarlem in café Bolwerk. De uitslag luidde: pt. brt. hs. alg. gem. De Leeuw 287 11 185 26.09 Sweering 500 11 176 45.45 In de afgeloocen week konden de elkaar be- kampende teams geen overwinningen boeken. Beide wedstrijden eindigden n.l. in een gelijk spel, wat toch van invloed bleek op de rang lijsten. In afd. A. waar Quick de punten deelde met Velox gaat Sparta nog steeds aan den kop, ter wijl Velox zich op de tweede plaats nestelde doch nog geen directe bedreiging voor Sparta beteekent. K.K.K. snoepte in afd. B. Quick 2 een puntje af, waardoor de positie van laatst genoemde vereeniging niet zoo stevig meer is en zij slechts één punt op Animo, dat, op de tweede plaats volgt, voorstaat. K.K.K. volgt thans op'de derde plaats, terwij. Eendracht en Barna de rij sluiten. Op het programma komt op 1 Febr. de Wed strijd SpartaK.K.K. 2 voor, welke ongetwij feld in het voordeel van Sparta zal eindigen. Afd. B. geeft twee wedstrijden, n.l. Barna K.K.K. op 1 Febr. en Quick 2Eendracht op 2 Febr. Barna en Eendracht zullen hun uiterste best moeten doen om ten minste één punt te bemachtigen. Zij hadden er koude voeten voor over Lang voordat de langverwachte voet balwedstrijd A.D.O.D.H.C. een aanvang had genomen stonden vele honderden voor de loketten van het A.D.O.-terrein te Den Haag op hun kaartje te wachten t (Foto Schimmelpenningh) ANTWERPEN, 26 Januari. (A. N. P.) De directie van het sportpaleis te Antwer pen had voor Zondag wederom een uitste kend programma samengesteld, waarin de beste Nederlandsche en Belgische renners den strijd met elkander aanbonden. Voor dit programma bestond dan ook een buiten gewone belangstelling. Het sportpaleis be vatte n.l. ruim 10.000 bezoekers, zoodat men kon spreken van een uitverkocht huis. De hoofdschotel van dezen middag was onge twijfeld de België-Nederland-omnium wed strijd, welke de sterkste Belgische koppels Sche rensDebruicker, CoolsClautier deed uitKO- men tegen de sterke Nederlandsche koppels van Vliet—van der Voort en SchulteBoeyen. Jam mer was bet voor de Nederlandsche renners, da;, de indeeling van dezen omnium voor de beter getrainde Belgen een voordeel opleverde, welke hun uiteindelijk de overwinning bezorgde. Niet voor niets was immers de indeeling zoo, dat de sprint als laatste onderdeel van den omnium moest worden verreden. De beter getrainde Belgen, die in de tijdrace ongetwijfeld sneller waren dan onze landgenooten, konden den klei nen voorsprong, in dit onderdeel verkregen, in de sprint gemakkelijker verdedigen. De omnium begon met een puntenkoers over 12 ronden met drie klassementen. Schulte startte goed en had bij het eerste klassement als eerste over de streep kunnen komen. Hij had evenwel met bandenpech te kampen, doch kon zich toch nog als tweede plaatsen. Hij werd ver der uitgeschakeld in dit onderdeel en eindigde in de twee overige klassementen op de laatste plaats. Van Vliet en van der Voort begrepen, dat zij -nu voor de taak stonden om den ach terstand zoo klein mogelijk te doen zijn. Van Vliet slaaede in het derde klassement als eerste, terwijl van der Voort alles op alles zette in het tweede kassement en de tweede plaats bezette. De stand was hierna: 1 CoolsClautier 2 punt; 2 van Vlietvan der Voort 8 punten; 3 ScherensDebruycker 10/ punt en 4 Schulte—Beeyen 15 punten. De 12 ronden wer den afgelegd in 4 min 3.2 sec. Er is op dezen eersten voetbaldag na de zeven rustweken nog maar heel Weinig ge voetbald. In de eerste klasse werden in to taal slechts vijf wedstrijderr gespeeid en ook in de lagere regionen kwam het slechts sporadisch voor, dat een voetb-alterrein voor den wedstrijd kon worden goedgekeurd. Het belangrijkst resultaat in de eerste klas, was natuurlijk de 31 zege van A.D.O. op D.H.C., waardoor de Hagenaars Ditmars en de zijnen van de eerste plaats verdrongen. In afdeeling II trok Ajax naar R.F.C., dat deze gelegenheid te baat nam om een kostbaar puntje te veroveren cn den Amsterdammers een puntloos gelijk spel afdwong. In het Zuiden deed Roermond, dat zich den laatsten tijd wel eens roerde, andermaal goed werk door Juliana met 11 eveneens een best te gebruiken punt af te troggelen. Willem II toonde zich ook in den revanche-wedstrijd ster ker dan Noad en tvon met 31. Met dezelfde cijfers behaalde Limburgia een wel zeer ver dienstelijke zege op M.V.V. Dat. zal P.S.V. wel leuk vinden! Het veld was zacht, maar toch behoorlijk be speelbaar. Een mooie wedstrijd is het niet ge- w'orden en met den uitslag konden beide ploe gen tevreden zijn. Weliswaar is Ajax iets meer in het offensief geweest, doch de voorhoede dreef het samenspel te ver door om gevaarlijk te zijn. Toch had Ajax kunnen winnen, als het maar een speler had gehad, die een flink schot had vermogen te lossen. In dit opzicht was het voor al van Wijngaarden, die zeer teleur heeftge steld. Hij heeft zeker drie opgelegde kansen ge had om te scoren, maar telkens joeg hij den bal langs den paal. Bij RF.C. was het al niet anders gesteld. De verdediging en middenlinie kweten zich be hoorlijk van hun taak, doch de voorhoede was al even slap als die van Ajax. Eerst tegen het einde, toen bij Ajax Broekman en Fischer van plaats verwisselden, kwam er wat lerven in. Ajax probeerde toen nog zijn slag te slaan, maar de hechte verdediging van R.F.C. met Spigt aan het hoofd hield dapper stand. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub. Het spel raakt echter allengs meer verdeeld. Het blijkt dat de aanvallen van Limburgia door hun grootere doortastendheid gevaarlijker zijn en na ongeveer 20 minuten spelens geeft Ibissen, die een goeden voorzet van v. d. Woude goed in schiet, Limburgia de leiding, 1—0. Na een half uur maakt Kerkoerle in de Maastrichtsche de- fentie .een fout, waarvan Bartens handig pro fiteert en voor Limburgia den stand op 20 brengt. Na de rust zijn de Maastrichtenaren het eerst aan het woord en Den Hoed lost een schot, dat Meurders prachtig stopt. De verdediging der thuisclub is ten volle voor haar taak berekend, doch zij kan niet verhinderen dat Den Hoed voor M.V.V. den achterstand verkleint.. Dit is voor de thuisclub het sein, om de zaken weer serieuzer op te vatten en nadat enkele aanval len zijn afgeslagen, ziet v. d. Woude kans voor Limburgia weer te doelpunten, 3—1. De eerste twintig minuten van den wedstrijd is NOAD in de meerderheid, het Willem II- doel wordt herhaaldelijk bekogeld. Eenmaal wordt de doelman gepasseerd door Weijters doch de scheidsrechter heeft buitenspel ge constateerd. Dan neemt Willem II het offen sief over. Enkele goede schoten van Schlangen worden door doelman Jansen onschadelijk ge maakt. Van Ierland en Engel hebben pech als hun schoten tegen paal en lat komen. Met blanken stand wordt gedraaid. Willem II, dat nu den straffen wind in het voordeel heeft, is direct in den aanval. Na drie minuten maakt van Ierland, na eerst gemist te hebben, het eerste doelpunt voor Willem II. De oud Nac-er de Swart, die linksbinnen stond opgesteld, verhoogde met een keihard schot van verren afstand de score. Na 25 minuten maakte Engel uit een voorzet van v. Ierland 't derde doelpunt (3—0). Zes minuten voor 't einde kan Engel (NOAD) de eer redden uit 'n scrimmage. Op een door regen en sneeuw doorweekt terrein heeft RFC Juliana partij gegeven. Het was Juliana niet aan te zien, dat ze een lange rustperiode achter den rug had. De spelers za ten fel op den bal en trokken het spel vrijwel geheel aan zich, zoodat RFC zich gedwongen zag tot een uitsluitend defensief spel. De rust kwam met 10 voor de gasten. Na de thee kreeg het spel een heel ander aanzien. Langzaam maar zeker kwamen de RFC-ers er in en drongen Juliana in de ver dediging. Aan spanning heeft het niet ontbro ken. Na 20 minuten slaagde RFC er in den gelijkmaker te forceeren. Maar verder kwamen ze ook niet. De partijen bleven tot het einde tegen elkaar optornen, zonder dat het Winnen de puntje viel. En deze verhouding was wel juist. AFDEELING I A. D. O. 11 7 3 1 17 32—20 D. H. C. 12 7 3 2 17 32—21 D. F. C. 12 5 4 3 14 24—19 Hermes-D.V.S. 11 5 3 3 13 28—16 D. W. S. 11 5 2 4 12 15—15 Stormvogels 12 5 2 5 12 21—22 Sparta 11 5 1 5 11 27—22 Feijenoord .12 5 1 6 11 23—26 't Gooi 12 2 3 7 7 15—25 K. F. C. 10 0 0 10 0 8—38 AFDEELING II V. S. V. 10 9 1 0 19 30—12 11 7 0 4 14 28—20 D. O. S. 10 6 1 3 13 28—26 Ajax 12 5 3 4 13 31—21 Blauw-Wit 11 3 4 '4 10 17—16 H. B. S. 11 3 3 5 9 31—27 Xerxes 9 3 2 4 8 19—17 V. U. C. 10 3 2 5 8 23—30 R. F. C. 11 2 2 7 6 18—37 C. V. V. 9 1 2 6 4 12—31 AFDEELING IV P. S. V. 14 10 2 2 22 46—18 Longa 14 7 4 3 18 34—22 Eindhoven 13 7 2 4 16 33—27 M. V. V. 14 6 4 4 16 27—19 Juliana 13 6 3 4 15 39—27 N. O. A. D 14 7 1 6 15 25—30 N. A. C. 11 5 4 2 14 19—13 B. V. V. 13 5 1 7 11 24—28 Willem 2 13 3 3 7 9 20—26 Limburgia 14 3 2 9 8 20—29 Roermond 12 2 3 7 7 17—44 13 2 3 8 7 12—33 Het tweede deel van den omnium stelde aan onze landgenooten de zwaarste eischen. De Belgen zijn nog altijd superieur in dit onderdeel, dat bestond uit tijdrijden over 1000 meter met af lossing op 500 meter. Als eerste koppel startte SchulteBoeyen. Zij maakten een tijd van 1 min. 4.4 sec. Tweede koppel, ClautierCools, maakte een tijd van 1 min. 3.3 sec., derde koppel van Vlietvan der Voort, 1 min. 3.8 sec., vierde koppel, ScherensDebruycker 1 min. 2.9 sec. In dit onderdeel beging van der Voort de fout te laat te starten, waardoor de aflossing te vroeg geschiedde, hetgeen van nadeeligen in vloed was op den tijd van dit koppel. Het derde deel van den omnium bracht de achtervolging over 3 K.M., waarin onze land genooten hun kracht toonden en in beide rit ten overtuigend wonnen. Van Vlietvan der Voort bonden den strijd aan met Scherens Debruycker. Na vijf ronden kreeg van Vliet bandenpech en moest opgeven. Van der Voort stond nu voor de onmenschelijke taak om alleen den strijd op te nemen tegen de keien Scherens en Debruycker. Het werd een extra krachtrace. Onder laaiend enthousiasme pres teerde van der Voort het deze race te winnen. Scherens probeerde nog even een sterke eind spurt in te zetten, doch van der Voort hield vol en wist 15 meter in te loopen. 1. Van der Voort 1000 m. in 3 min. 45.5 sec.; 2. Scherens-Debruycker 3 min. 46.6 sec. Vervolgens behaalden SchulteBoeyen een fraaie overwin ning op Cools-Clautier. Hier was het vooral Schulte, die zijn enorme kracht demonstreerde, waarbij het baanrecord 3 k.m. werd verbeterd en gebracht op 3 min. 42 sec.; het oude record stond met een tijd van 3 min. 50 sec. op naam van de gebroeders Bruneel en werd gemaakt op 3 December 1938. De laatste rit van dezen om nium moest de beslissing brengen. De stand was nu als volgt: 1. Cools-Clautier 11/ punt; 2. Van Vliet- Van der Voort 19 punten; 3. Scherens-De bruycker 20J4 punt; 4. Schulte-Boeyen 25 pnt. Van Vliet had zich in de achtervolging kun nen sparen, wilde hij in staat zijn Scherens in den eindstrijd te slaan. Inderdaad geschiedde dat. Schulte-Boeyen legden het jammer genoeg af tegen Cools-Clautier. Het resultaat van den eersten rit van de eerste sprint: 1. Cools; 2. Clautier; 3. Schulte; 4. Boeyen. Laatste 250 me ter in 13 sec. Het hierop volgend duel tusschen Van Vliet en Scherens leverde een goede over winning op voor onzen landgenoot. Wel trachtte Scherens op onreglementaire wijze Van Vliet op de laatste 100 meter in te halen, maar hij werd hiervoor gediskwalificeerd. De Belgen behaalden dus een goede overwin ning op de Nederlanders. De eindstand was: 1. België 40 punten; 2. Nederland 46 punten. Gedetailleerd: 1. Cools-Clautier 14punt; 2. Van Vliet-Van der Voort 24 punten; 3. Sche rens-Debruycker 25/ punt; 4. Schulte-Boeyen 32 punten. Onze landgenoot Pellenaars reed mee in den wedstrjjd achter handelsmotoren. Hij wist in het vrij sterke veld een goede tweede plaats te be zetten door in de eerste manche als derde ach ter Kaers (winnaar) en Michaux, in de tweede manche als tweede achter den winnaar en in de derde manche op de vierde plaats te eindi gen. Totaal klassement: 1. Kaers 5 punten; 2. Pel lenaars 9 punten; 3. Somers 10 punten; 4. Van den Acker 13 punten; 5. Bruneel 13 punten; 6. Michaux 13 punten. MUENCHEN, 25 Jan. (A.N.P.) De Duitsche kampioenschappen in het kunstrijden voor paren, welke in het Prinz Regentenstadion te Miinchen gehouden worden, leverden den eer sten dag een succes op voor het echtpaar Baier. In de verplichte figuren toonde het weer derge lijke staaltjes van rijtechnick, d't de „u y y en moeite had om Maxi en Ernst Baier de eerste plaats te geven. De Pausins konden teccr deze combinatie niet op en bezetten, zooals dit de laatste jaren telkens het geval geveeest is, de tweede plaats. Een verrassing was hot rijden van l:ct nieuwe paar StrauchNoack, dat de derde plaats v:r- overde voor Baran—FJack en de Retzenhofers.. Voor de derde ach ter et loonde maal is Wa- zulek er In geslaagd het Duitsche kampioen schap in het hardrijden te behalen. Nadat hu reeds d" 500 en 5000 M. had gewonnen, wist hij zich ook op de 1500 en 10.000 M. als eerste te plaatsen. De uitslagen luiden: 1500 M.: 1. Wazulr'; 2 min 31 sec.. 2. Bieser 2 min. 37.4 sec., 3. Spardel 2 min. 40.2 sec. 10.000 M.: 1. Wazulek 20 min. 32,2 sec.. 2. Bie ser 21 min. 5.5 sec. De totaaluitslag luidt als volgt: 1. Wazulek 213.12 p., 2. Bieser 221.792 p. 3. May 224.413 pnt. Bij de dames werd het kampioenschap behaald door Lucie Metz, die zoowel de 1000 als de 1500 M. won. In aansluiting aan het vorig bericht wordt vanwege de directie algemeenen dienst van den Rijkswaterstaat medegedeeld, dat de was van den Rijn nog sieeds doorgaat. Van den Boven- rijn en de Main wordt 70 a 80 c.M. was gemeld. Ook op de Moezel heeft de aanvankelijke val weer plaats gemaakt voor 58 c.M. was in de af ge loopen 24 uur. De stand te Coblenz is 652 met een was van 4 c.M. per uur. Nijmegen stijgt met rond 2 c.M. per uur. Koblenz 652 (4- 0.46) s'ijgt 4 c.M. per uur. Keulen 665 0.25) stijgt langzaam Ruhrort 535 0.39) Wesel 531 0.39) Lobith 1480 0.30) stijgt langzaam Nijmegen 1194 0.25) stijgt 2 c.M. per uur Voor de Nederlandsche Rijntakken zal de was in de komende 2 a 3 dagen wellicht nog 50 a 80 c.M. bedragen. De Zuid-Slavische spelers Puncec en Pallada zullen in Februari eén reis naar Spanje on dernemen om aldaar aan verschillende tour- nooien deel te nemen. AFDEELING I le klasse ADO—DHC 3—1 2e klasse B EDOW.gr.meer i_0 3e klasse C WADe Meteoor 8—0 3e klasse D A. Weerbaar- ypc 0—3 3e klasse E FortitudoZeist 3—0 Amersf. B.-HMS 1—4 SoplaZwaluwen Vooruit 14 Elinckwijk—WIJ 8— i ZNCBaarn 30 4e klasse G SNA—SCA 0—1 4e klasse J 's-Graveland Actif 6-C 4e klasse K UtrechtPVC 2—0 HollandDe Zebra's i 2 AFDEELING U le klasse RFC—Ajax 0-0 2e klasse B Excelsior Vrschaar 5 VDL—De Hollandiaan 1—1 O. p. van VDL SVV—UVS 3—2 3e klasse A Lugdunum RVC i-4 3e klasse B VOC—DHL 1—1. 3e klasse C VFC—Alphen '-0 3e klasse D Excelsior '20 The Ris. Hope 3—0 DDC—DCL —4 4e klasse B VVPTe Werve 2—4 AlphiaHDV 3—0 Roodenburg Or.-Blauw 8—i 4e klasse D Kranenburg BTC 3-7 Rijswijk— Quick 'Steps 2—4 4e klasse E Wït-Blauw Concordia 1—7 AFDEELING III 3e klasse C Gelria 's-Heerenb. 32 OAB Doetinchem 1—1 3e klasse D Silvolde Haaksbergen 7—1 3e klasse F Union BVC 1912 3—4 Brakkenst.SCE 1—1 4e klasse F RKHVV Plattenb. B. 3—0 4e klasse G MCO—Hatert 2-3 AFDEELING IV le klasse Limburgia—MVV 3-1 Roermond— Juliana 1— Willem IINOAD 3—1 2e klasse A Blefjerheide Groene Ster 9—B Waub. Boys Sportcl. Emma 6—8 Laura Waubach 4—8 2e klasse B Standaard Sitt. Boys 6—S 2e klasse C SVD—ESV 3—0 TOP—WSC 1-4 NEVELO Schijndel 00 Wilhelmina De Valk 4—3 2e klasse D De Baronie De Zeeuwen 2—2 AllianceGoes 3—3 3e klasse A MarsanaRapid 9—8 Berg—RKVVL - —2 3e klasse E Tegelen 2Tiglia 3—0 BelfeldiaFCV '—4 3e klasse G VSV 1934— Traplust 8—1 3e klasse I RWB Z altbommel 14—1 3e klasse K R AC—Breda 8—2 WVODongen 1 Gr.-Wit Roode Ster 12—2 3e klasse L DOSKOMOC 2—1 Eerste klasse Noordholland DEDW.kw .tier 3- De practische doelverdediger weet zich ook met slecht weer te behelpen. Het Westen Promotieklasse B LarenH'sum 2 12 PinokkioBe Fair 11 Tweedie klasse D H'sum 3Laren 2 93 Schaerweide Gooi 3 6—4 Be Fair 2 Amersfoort 51 Het Oosten Eerste klasse Nijmegen Deventer 4—4 Tweede klasse C Nijmegen 2— - Arnhem 1 3 Wageningen- Union 3 11—"" Het Zuiden Eerste klasse a BredaEMHC

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 8