Kikamoioe iDDen te Cortina d'Ampezzo begonnen JjuA w; Duitschland leidt na den eersten dag Weer een geslaagde Molen- en Merentocht V' Omnium wederom voor de Belgen MOEILIJKE TOCHT VAN DEN IJ.H.N. Er waren 2400 deelnemers MAANDAG 3 FEBRUARI 1941 De wedstrijden BOKSEN Joe Louis slaat Red Burman SCHAATSEN Thans 2359 deelnemers Groote Bannetocht te Jisp TOERISTENTOCHT TE KROMMENIE IJSHOCKEY OOSTELIJKE COMPETITIE OOK DE DRIEMERENTOCHT ZWAAR GEHANDICAPT Veel uitvallers VEEL TOCHTEN IN FRIESLAND De tweede ronde WOENSDAGAVOND A.S. A.IJ.H.C.—TILBURG GYMNASTIEK Jaarvergadering Kon. Ned. Gymnastiek-Verbond ZWEMMEN Recordverbetering van Lisl Weber DOOR CH. GARVICE SCHAKEN S. Landau speelt simultaan te Zaandam 485ste STAATSLOTERIJ erhoogi hei saamhoorigheidsgevoel. Geefi cpgeweki aan hei Winterhulp werk. WIELRENNEN inierhulp Nederland: brengl vreugde in veler leven. Wedstrijden in het Antwerpsche Sportpaleis VOETBAL Edu Snethlage f MARKTEN Zaterdag zijn de ski-wereldkampioen schappen. welke van 1 tot en met 9 Febr. te Cortina d'Ampezzo worden gehouden, offi cieel geopend. De plechtigheid geschiedde in het ski-stadion- en stond onder leiding van den president van het Italiaansch skistadion Comité, graaf Eiller Manganiello. Op de eere-tribune hadden bovendien nog plaats genomen de Duitsche sportleider Von Tschammer und Osten. de voorzitter van de Ski-federatie graaf Hamilton en graaf Nacossa van het Italiaansche comité van ontvangst, alsmede vertegenwoordigers der verschillende deelnemende landen en mili taire missies van twaalf landen. Een machtig défilé werd in het stadion ge houden, waarbij de deelnemers marcheerden op de muziek der nationale volksliederen, van res pectievelijk Bulgarije, Finland, Duitschland, Ja pan, Zuid-Slavië, Noorwegen. Slowakije. Span je. Zweden, Zwitserland, Hongarije en Italië. Graaf Manganiello verklaarde de wereld kampioenschappen officieel begonnen, waarna graaf Hamilton dank bracht voor de gastvrij heid. Heden vangen de wereldkampioenschappen aan met de afdeeling voor mannen en vrouwen. De wedstrijden begonnen met de afdaling voor mannen en vrouwen, waarbij reeds spoe dig twee Duitsche overwinningen werden be haald: Josef Jennewein was van de 26 deel nemers met 4 min. 3.97 sec. verreweg de snelste looper vóór den Italiaan Marcellin in 4 min. 6.66 sec. en Rudi Cranz in 4 min. 8.66 sec., ter wijl de titelverdediger Helmuth Lantschner met 4 min. 9.69 sec. zelfs nog den Italiaan Chierroni met 4 min. 9.46 sec. voorrang moest laten. Bij de vrouwen was de wereldkampioene Christel Cranz opnieuw niette verslaan. Zij legde den afstand af in 4 min. 10.30 sec. en werd gevolgd door Kaethe Grasegger in 4 min. 17.58 sec. en Anneliese Proxauf in 4 min. 25.33 sec. De Tafanabaan kenmerkt zich over een afstand van 4600 M. met een hoogteverschil van 985 M. Op het eerste gedeelte van de af- dalingsbaan waren zes verplichte doelen aan gebracht cm de snelheid te beperken. De botte sneeuw was oorzaak, dat de afdaling over het algemeen langzamer was dan verwacht was, hetgeen tot gevolg had dat de beslissing vrij wel steeds reeds in het eerste gedeelte van de afdaling werd verkregen. De baan stelde ove rigens geen al te groote moeilijkheden voor de deelnemers. Valpartijen behoorden dan ook tot de groote uitzonderingen. Voor de wouwen was de baan ingekort tot 4 K.M. De eerste wed strijd bood een feestelijk schouwspel. Duizen den toeschouwers waren getuige van den in teressanten strijd. De baan was vanaf de tribune geheel te zien, zoodat men de verrichtingen van de deelnemers uitstekend kon volgen. Het interessantste was ongetwijfeld de afdaling van den overwinnaar Josef Jennewein die bijna de geheele baan in hurkhouding met een adembeklemmende snel heid aflegde. Vlak voor de finish kreeg Jenne wein kramp in zijn rechterbeen, zoodat hij na zijn fraaie overwinning niet meer kon loopen en ondersteund moest worden. De Italaan Maca- delli kwam te vallen. Bij de vrouwen hadden Rosemarie Proxauf en ook de Zwitser- sche Boulaz veel tegenslag. Beiden verloren het evenwicht en vielen. In het landenklassement heeft Duitschland na dezen eersten wedstrijddag de leiding bij de mannen «net 9 punten; daarna volgen Italië met 17 pnt., 3. Zweden met 39 pnt. 4, Honga rije met 51 pnt. Nog duidelijker is de Duitsche voorsprong bij de wouwen: Duitschland heeft hier de leiding met 6 pnt.. daarna volgt Zwit serland met 18 pnt. De uitslagen luiden: Mannen: 1. Jesef Jennewein (Duitschland) 4 mm. 3.97 sec.; 2. Aïberto MarcelEn (Italië) 4 min. 6.66 sec.; 3. Rudi Cranz (Duitschland) 4 min. 8.66 sec.; 4. Vittorio Chierroni (Italië) 4 min. 9.46 sec.; 5. Helmuth Lantschner (Duitsch land) 4 min. 9.69 sec.; 6. Rudolf Reminger (Zwitserland) 4 min. 12.55 sec.: 7. Ramdmod Soerensen (Noorwegen) 4 min. 14.74 sec.; 8. Al- berti Pfeiffer (Duitschland) 4 min. 15.13 sec.; 9. Scheuring (Zweden) 4 min. 18.09 sec.; 10. Hans Hanssen (Zweden) 4 min. 19.09 sec.; 11. Stefani Sertorelli (Italië) 4 min. 20.75 sec.; 12. Roberto Lacedelli (Italië) 4 min. 22.13 sec.; 13. Sixten Isbexg (Zweden) 4 min. 32.75 sec.; 14. Antal Elmoedi (Hongarije) 4 min. 36.74 sec.; 15. Laszlo Szalay (Hongarije) 4 min. 39.71 sec.; De wereldkampioen Joe Louis verdedigde in Madison Square Garden voor de dertiende maai zijn wereldtitel. Hij fcfckste tegen den door zijn gewicht sterk benadeelden Red Burman, een door Jack Dempsey getrainden bokser. Huim 15000 toeschouwers woonden dezen wedstrijd bij, welke in een overtuigende zege eindigde voor den titelhouder, die zijn uitdager in de vijfde ronde k. o. sloeg 16. Gustav Larsson (Zweden) 4 min. 42.03 sec.; 17. Georg Persson (Zweden) 4 min. 42.03 sec.; 18. Elemer Tassonyi (Hongarije) 4 min. 56.73 sec.; 19. Erkki Penttilae (Finland) 4 min. 59.85 sec.; 20. Jonos Jobagi (Hongarije) 5 min. 20.07 sec.; 21. Nicola Dimitroff (Bulgarije) 5 min. 20.07 sec.; 22. Dimitri Markoff (Bulgarije) 5 min. 26.23 sec.; 23. Saburo -S-ugawara (Japar.) 5 min. 29.31 sec.; 24. Michael Dano (Slowakije) 5 min. 21.28. sec.; 25. Tibor Knalik (Slowakije) 6 min. 2 sec.; Soltes (Slowakije) opgegeven. Landenklassement: -1. Duitschland 9 punten; 2 Italië 17 punten; 3. Zweden 39 punten; 4 Hongarije 51 punten. Vrouwen: 1. Christl Cranz (Duitschland) 4 min. 10.30 sec.; 2. Kaethe Grasegger (Duitsch land) 4 mim. 17.58 sec.; 3. Anneliese Proxauf (Duitschland) 4 min. 25.33 sec.; 4. Vreni Fucns (Zwitserland) 4 min. 29.58 sec.; 5. Vreni Keiier (Zwitserland) 4 min. 36.38 sec.; 6. Cellma •Seghi (Italië) 4 min. 34.09 sec.; 7. Rosemarie Proxauf (Duitschland) 4 min. 37.63 sec.; 8. May Nilsson (Zweden) 4 min. 40.25 sec.; 9. Luiu Boulatz (Zwitserland) 4 min. 43.77 sec.; 10. Graffer (Italië) 5 min. 45.36 sec. Landenklassement: 1. Duitschland 6 punten; 2. Z-witserland 18 punten. Ook de vierde 52 K.M. lange Molen- en Merentocht (de tweede tijdens dezen winter) welke de Zaansche Vereeniging voor Vreem delingenverkeer had uitgeschreven, kan vol komen geslaagd genoemd worden. Welis waar was het een zwaar parcours tengevolge van de sneeuw, waardoor het ijs zacht was geworden, doch de Z.V.V.V. heeft gedaan wat in haar vermogen lag door de baan in de vroege Zondagochtenduren flink onder handen te nemen. Het bleef echter ook hier na nog geruimen tijd sneeuwen, waardoor van de krachten der deelnemers nog al wat gevergd werd. Uitgebreide maatregelen waren er weer ge nomen om de rijders zoo spoedig mogelijk te laten starten, en dit was weer geen overbodige luxe, want niet minder dan 2359 toeristen, af komstig uit ongeveer 100 verschillende ge meenten, kwamen zich aanmelden. Vrijwel alle deelnemers hebben met goed suc ces den tocht volbracht. De jongsten onder hen waren een tweetal jongens van 7 jaar. Doch ook de prestatie van twee broertjes uit Bever wijk van 10 en 12 jaar dient gememoreerd te worden. Deze knaapjes hadden n.l. uit gebrek aan reisgeld allereerst den tocht van hun woonplaats naar Zaandam per schaats gemaaki, waarna zonder startkaart aan den molen- en merentocht werd begonnen. Bij de controlepos ten lieten zij de stempels op hun voorhoofd aan brengen, waarna de tocht zonder oponthoud werd voortgezet. Onderweg was een der kerel tjes nog zoo onfortuinlijk te vallen, waarvan 'n it in de knie het gevolg was. Ook deze tegenslag werd op den koop toege nomen en wel eenigszins vermoeid en gehandi capt door de geblesseerde knie bereikten de Beverwijksche broertjes de finish. Het bestuur van de Z.V.V.V. had zooveel respect voor hun doorzettingsvermogen, dat zij nadat de knie ver bonden was, niet alleen de toezegging voor de herinneringsprijs kregen, doch bovendien werd het reisgeld voor den terugtocht per trein be taald. Van de firma Franz W. Schilling uit Amster dam had de organiseerende vereeniging een waardeerend schrijven ontvangen, begeleid dcor een fraai-zilveren molenlepel, bedoeld als prijs voor de eerstaankomende. Daar de molen- en merentocht echter geen wedstrijd is, heeft de Z.V.V.V. dit prachtige geschenk beschikbaar ge steld voor den deelnemer uit de verst van Zaandam afgelegen gemeente. De organisatie was weer prima in orde. Bij elke gemeente, die gepasseerd werd, was een bord geplaatst met den naam van het betref fende dorp, zoodat de deelnemers precies wisten waar zij waren. Deze maatregel viel zeer in den smaak van de rijders. Naast de 150 personen, die aan de organisatie medewerkten, verleenden ook de Rijksveldwacht de Reddingsbrigade en de E.H.B.O. de behulp zame hand. De deelnemers, die den tocht volbracht hebben, krijgen binnenkort een fraai uitgevoerd molen- distinctief toegezonden, dat geheel afwijkt van de vorige 3 modellen. Om in het bezit van de draagmedaille met wapen van Jisp te komen, moest dit traject binnen 3)4 uur afgelegd worden. Een 230 deelnemers verschenen aan den start, die vrijwel a'len den tocht met succes beëindigd he'cben. Een tiental van hen legde zelfs de 40 K M. af in 1 uur en 35 minuten. Ds oudste deel nemer was de 61-jarige mevrouw Kwadijk—Nol uit Jisp, terwijl een tweetal meisjes van 4 en 5 jaar te benjaminnen bleken te zijn. Het was jammer, dat de mist afbreuk deed aan den opzet om den deelnemers het fraaie polderlandschap in oogenschouw te laten nemen. Voor de eerste maal organiseerde de Jisper IJsclub Zondag den zjg. Grooten Bannetocht, welke zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. Deze 40 K.M. lange tocht, welke be doeld was als een prestatierit, ging vanuit Jisp tot Wormerveer, van hier naar Oost-Knol lendam, Spijkerboor en langs het N.-Holl. ka naal tot Nekkerhoek, waarna men langs het historische Jisper Raadhuis de finish bereikte De Ijsbond Hollandsch Noorderkwartier orga niseerde Zondag een prestatie- en toertocht met als startplaatsen Purmerend, Zaandam, Hoorn en Monnikendam, te Purmerend verschenen 900 personen aan den start, Zaandam 750, Hoorn 500 en Monnikendam 250, zoodat in totaal 2400 personen aan dezen tocht deelnamen. De weersomstandigheden hebben jammer ge noeg veel afbreuk gedaan aan dezen tocht. De sneeuwval van j.l. Zaterdag vormde op zichzelf reeds een ernstigen tegenslag. Gelukkig was deze sneeuwval niet zoo ernstig, dat de tocht geen doorgang kon hebben. De rijders wisten niet langs welke route zij zouden worden ge- 'eid, daar zij bij iedere controlepost de volgende controlepost als doel kregen aangewezen. Op zichzelf was dit zeer aantrekkelijk, doch het 'everde voor verschillende rijders tal van moei lijkheden op. Een beetje speurzin had men wel noodig en gelukkig bleken de meeste rijders in het bezit Irervan te zijn. De verschillende ijs- clubs hadden hun banen uitstekend geveegd, hetgeen den rijders ten goede kwam. Ook was er voor gezorgd, dat de verschillende overstap plaatsen geen speciale moeilijkheden opleverden voor de rijders. Voor hen die 100 K.M. aflegden kon men alle waardeering hebben, daar dit ge lijkwaardig kan worden geacht met een tocht over 140 K.M. onder gunstiger weersomstandig heden. Sterk kwam hierbij het sportieve element tot uiting. Ongeveer de helft van de deelnemers be reikte het voor oogen gestelde doel. De presta tietocht telde 230 deelnemers, waarvan 85 pro cent de finish bereikte. De officieuze uitslag luidt: 1. en 2. P. J. Trooster (Amsterdam) en G. Smit (Amsterdam) in 5 uur, 52 sec.; 3. en 4. M. Tessel (Broek in Waterland) en T. Seegers (Purmerend) in 5 uur 56 min.; 5. J. Bosman (Breukelen3 6 uur 4 min.; 6. Sj. Westra (War- menhuizen) 6 uur 7 min.; 7 en 8 N. H. Feen- stra (den Haag) en H. Keiler (Hilversum) in 6 uur 8 min.; 9. S. Brouwer (landsmeer) in 6 uur 16 min. en 10 J. Zegers (Amsterdam) in 6 uur 24 min. officieele Elfstedentocht wordt gehouden, zijn naar de Ffiesche hoofdstad gekomen en Zater dagochtend om halfzes vertrokken, om op eigen go'egenheid den tocht te maken. Ook gisteren zijn er nog tal van personen op weg gegaan om den Elfstedentocht te ondernemen. Door de bij den K.N.S.B. aangesloten vereeni ging „Nova-Zembla" te Krommenie werd Zondag een -toeristentocht georganiseerd, welke was opengesteld voor toeristen, gesplitst in 3 klas sen, t.w. beneden 15 jaar (waarvoor de afstand 22 K.M. bedroeg), van 15 tot 50 jaar en boven 50 jaar, terwijl bovendien de wedstrijdrijders een aparte klasse vormden. Behoudens voor de toeristen beneden 15 jaar bedroeg voor de overi ge deelnemers de afstand ruim 40 K.M. De route, welke ging vanaf Krommenie, via 't Woud naar de polder Uitgeest en van hier weer naar Krommenie, moest tweemaal worden afgelegd. Reeds in de vroege ochtenduren werden de banen flink onder handen genomen, waardoor eerst om kwart voor 11 uur gestart kon worden. In afwijking van het plan kon hierna door alle klassen gestart worden. De toeristenklasse van 15 tot 50 jaar was het best bezet, (eenige honderden deelnemers), doch ook de jeugd was flink vertegenwoordigd. In de wedstrijd-klasse verschenen 29 deelne mers aan den start, waarvan na feilen strijd de uitslag was: 1. K. Min uit Limmen in 1 uur en 5 minuten; 2. A. W. Krom, eveneens uit Limmen, die met 'n halven meter verschil ach ter zijn plaatsgenoot over de eindstreep ging. Bij de jeugd was een jongen, die in 40 minuten zijn 22 K.M. aflegde. Dat het ijs goed berijdbaar was, bleek uit de gemaakte tijden. De toeristen, die hun traject binnen den vastgestelden tijd hebben afgelegd, krijgen een fraaie herinneringsmedaille. Voor de wedstrijdrijders waren eenige fraaie prijzen be schikbaar gesteld. LEIDEN, 2 Febr. De weersomstandigheden wa ren ook dezen Driemerentocht van den Zuid- Holandschen Ijsbond niet gunstig gezind. De plotseling ingevallen dooi en ds sneeuwval heb ben begrijpelijk veel invloed uitgeoefend op de belangstelling. Toen omstreeks half negen de eerste deelnemers van de startplaatsen vertrok ken viel een lichte sneeuw. Toen het geleidelijk harder begon te sneeuwen, zagen vele rijders op het laatste oogenblik nog van den tocht af. Naar schating hebben ongeveer 400 personen aan dezen Driemerentocht deelgenomen. Onge veer 250 personen vingen den tocht in Leiden aan. Over het algemeen waren het inwoners van Leiden, Den Haag en Rotterdam en omgeving. Het ijs was over het algemen niet slecht, voor al op de meren was het zeer fraai. Door de voor een dergelijken tocht iets te zwaren sneeuwval waren er veel uitvallers te melden. Slechts 10 rijders volbrachten den langsten tocht over 90 K.M..terwijl 60 personen er in slaagden het kleinste parcours met een lengte van 40 K.M. af te leggen. De meeste rijders bperkten hun tocht tot een afstand van 20 K. M. Zaterdag is bij uitstekend winterweer de 16- dorpentocht vanuit Heerenveen gehouden, waar aan door ruim 2300 personen werd deelgeno men, waaronder uit Holland, Twente en Het Gooi. •De banen bevonden zich in een goeden toe stand. De eerste rijders kwamen reeds te half twee te Heerenveen terug, n.l. Hoekstra van Leeuwarden en Postma van Huizum, die al spoe dig gevolgd werden door de gebroeders G. en II. Gaastra van Heerenveen. Onder de eerst- aankomenden bevond zich ook de bekende elf- sted'enrijder A. Sj. de Vries uit Giethoorn. Voor den toeristentocht Franeker werd door ruim 1000 deelnemers gestart. Ook over deze routes was het ijs prima, terwijl de wind zeer zwak was. Voor den tocht over SneekWorkum, afstand 90 km., stonden ingeschreven 450 per sonen; voor den tocht over BolswardMakkum, afstand 60 km., 425 deelenmers en voor den tocht over Bolsward—Harlingen, afstand 35 km., 150 dames en heeren. Vijl jongelui van buiten de provincie, die het niet goed konden zetten, dat er dit jaar geen. De tweede ronde van de Oostelijke competitie van den Nederlandschen IJshockeybond werd gespeeld op de fraai gelegen baan van de Nij- meegsche ijsclub. De ploegen uit Deventer en Zutfen waren zwak opgekomen, zoodat een ploeg werd samengesteld uit spelers van beide plaat sen. De uitslagen luiden: Nijmegen 1Arnhem 1 62; Zutfen 1Arnhem 1 22; Nijmegen 2 Comb. Zutfen-Deventer 25; Nijmegen 1Nij megen 2 33. AMSTERDAM, 2 Februari Woensdagavond a s. wordt in de Apollohal te Amsterdam weder om een interessante ijshockey wedstrijd gespeeld tusschen A. IJ. H. C. en de jongste ploeg in Nederland, Tilburg. Het belooft een interessanten stryd te worden, daar de Tilburgsche ploeg met een drietal Haagsche spelers versterkt zal worden. De Haag- sche doelverdediger Fischer zal nu het Tilburg sche doel verdedigen, terwijl de beste Neder- landsche speler Van Hoeswijk, thans als back zal fungeeren. De derde Haagsche speler Ever- wijn, zal den aanval aanmerkelijk versterken. Ds Amsterdammers, die op dezen avond een nieuwe aanvalstaktiek zullen probeeren, zullen aan de versterkte Tilburgsche ploeg nog een zwaren dobber hebben. In de beide pauzes zal de trainer in het kunstrijden interessante demonstraties ten beste geven. Naar wij vernemen zal de jaarvergadering van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond op Zondag 13 April (eersten Paaschdag) te Utrecht in het gebouw Tivoli worden gehouden. De technische bondsvergadering is op den tweeden Paaschdag, eveneens te Utrecht. Op Zondag 16 Februari komt het Veteranen- Corps te Utrecht bijeen. Zaterdag slaagde de Duitsche recordhoudster Lisl Weber erin haar nationale record 100 meter rugslag op fraaie wijze te verbeteren. De 16- jarige zwemster, die in de toekomst nog veel belooft, bracht dit record op 1 min. 15.5 sec. De oude tijd was 1 min. 15.9 sec. 25 Behoedzaam, lettend op eiken voetstap, nam ze haar weg naar de hall. Uit de bibliotheek bereikte haar het geluid van stemmen. Lord Montacute en Barrington waren aan het praten. Nog altijd over haar en de geschiedenis van haar msoeder's sohapde! De nacht was donker. Ze keek nog eens ach ter zich naar de prachtige hall met de rijen familieportretten en halfvergane vlaggen; toen, met een rilling van angst en smart, sloot ze de deur achter zich en stond ze alleen in den kou den nacht. Zij, die als een koningin had geregeerd in dat groote huis, verliet het zonder geld en zonder naam, inderdaad 'als een uitgestooteneIris kende elke kromming van den weg hoe dik wijls had ze er zingend langs gereden! en ze bereikte de poorten zonder iemand ontmoet te hebben. Een 'knecht kwam- te voorschijn om de poorten voor haar te openen en keek haar ver wonderd na, toen ze wegijlde zonder zijn groet te beantwoorden. Op den grooten weg gekomen, haastte ze zich in de richting van het station. Ze hoorde het acht uur slaan. Er ging een trein om twintig minuten over achten. Ineens stond ze stil. Felice kon elk oogenblik naar haar kamer gaan en haar missen. Ze zou Lord Montacute en Bar rington waarschuwen, en het eerste wat ze zou den doen, was naar het station telefqneeren. Dan zou ze ontdekt worden. Neen, ze moest niet met den trein; en toch moest z~ Londen of een andere groote stad bereiken, want een groote stad wes de eenige veilige toevlucht voor een vluchteling, hetzij hij zich verbergen wilde voor smart of voor de gerechtigheid. Terwijl ze hierover stond te denken en te vergeefs een manier trachtte te verzinnen, Knighton te ontvluchten, hoorde ze geratel van wielen. Een zwaar voertuig naderde langzaam. Eindelijk zag ze een lantaarn en het langzaam rijdende voertuig bleek een vrachtwagen te zijn met twee paarden. Een bude man liep er naast en bij het licht van de lantaarn zag Iris dat hij een goedhartig gezicht had. Gehoorzamend aan de ingeving van het oogenblik, kwam ze naar voren uit de schaduw van -de heg en raakte zijn arm aan. De man schrok op. Lieve help, wat laat je me schrikken, Juf frouw, zei hij, wat is er? Iris aarzelde. Hij was een vreemde voor haar Hij zou allicht vragen stellen, en ze had geen antwoord klaar. Maar ze was in een wanhopi- gen toestand. Mag ik meerijden? vroeg ze zoo kalm mo gelijk, terwijl haar hart bonsde. Meerijden! zei de oude man, z'n paarden stilhoudend, goeie help, waarom? Ik ik heb m'n trein gemist, zei ze haas tig. Je trein gemist! Waarheen wou je gaan? Naar Londen. De oude man knikte. -r- Ik ga naar Londen, zei hl), dat treft; maar hij zweeg en keek haar nieuwsgierig, maar niet onvriendelijk aan waar kom je vandaan van dat groote huis daar? Ja, zei Iris hulpeloos. Hum! Hij keek naar haar kleeren én haar koffer. Een van de kameniers zeker? Wegge jaagd? ja, zei Iris met slecht verholen bitterheid. O! Juist! Nou, ze hadden je wel op een meer gelegen uur kunnen wegsturen. Kom vooruit maar. Hij maakte den wagen open en ze hoorde dat hij aan het scharrelen was met stroo. 't Is niet zoo fijn als een eerste klas coupé, lachte hij, maar 't is nog altijd beter dan loo pen, juffrouw. Er ligt een deken op die kist, als je 't soms koud hebt. Zit je goed? Terwijl Iris zich installeerde op 't schoone welriekende stroo, met een diepen zucht van verlichting en moeheid, zette de kar zich in beweging en na eenige minuten verdwenen de lichten van Knighton Revels uit het gezicht. Clarence en Barrington praatten tot negen uur. Clarence had Barrington verteld van zijn aanzoek en Iris' weigering; en de beide man nen trachtten te vergeefs tot een besluit te Voor leden van de Zaandamsche Schaakclub speelde de heer S. Landau Zaterdagmiddag te Zaandam simultaan-séance aan 36 borden. Na 4 uur spelen was de uitslag: 27 gewonnen, 7 remise, 2 verloren n.l. van dr. Kummer en P. Molenveld. Er was veel belangstelling. Als het een man was, zei de advocaat, zou er een bevredigende oplossing gevonden kunnen worden. Lord Coverdale zou graag een compro mis sluiten, en een man zou een deel van de bezitting accepteeren; maar juffrouw Iris hij zuchtte en zweeg even als ik het niet mis heb, zou geen enkele penny willen aanne men! Het zou niet noodig zijn, als ze met mij trouwen wilde! zei de arme Clarence met een zucht. Dat doet ze niet, milord, zei Barrington ernstig. Ik begrijp heel goed, waarom ze wei gerde! Clarence kreunde. Wat gaat u nu doen? vroeg hij. Wat blijft er anders over dan me met Lord Coverdale in verbinding te stellen? Er is geen testament, en hij is de erfgenaam. Ik ben zijn advocaat. Het testament moet ergens zijn, hield Clarence voL De wet eischt, dat het „ergens" nader aan geduid wordt, zei Barrington. Milord, ik ben er zeker van dat het door meneer Knighton werd vernietigd den avond vóór zijn dood. Waarom, weet ik niet. Misschien heeft hij een legaat, wil len toewijzen aan Coverdale; misschien heeft hij Iris het geheim van haar geboorte willen mededeelen. Maar er is geen testament. De deu? vloog open. Ademloos stormde Felice binnen. (Niet officieel) - 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 3 Februari 1941 Hooge Prijzen 1500.— 14182 1000.— 3496 13636 1962i 400.— 4277 12690 14514 18998 200.— 2858 3419 6980 9548 12454 12511 12615 14101 16449 100 8078 9428 12612 14397 15320 16912 17514 21266 Prijzen van f 70. 1147 1174 1285 1297 1376 1520 1576 1669 1822 1833 1957 2110 2247 2343 2488 2685 2854 3128 3147 3239 3261 3271 3276 3393 3426 3506 3667 4189 4270 4335 4432 4492 4710 4843 4854 4867 4876 4912 4990 5371 5412 5447 5452 5465 5532 5533 5697 5728 5808 6013 6096 6131 6136 6709 6823 6954 6962 7067 7076 7153 7186 7231 7268 7322 7392 7496 7524 7589 7629 7865 7877 8245 8294 8393 8429 8472 s-Wg 8514 8515 8593 8610 8614 8802 8926 9009 9128 9181 9223 9255 9286 9304 - 9378 9425 9569 9593 9680 9931 9971 10008 10016 10231 10236 10272 10346 10354 10578 10316 10708 10717 10771 10904 10955 10994 11030 11166 11176 11290 11393 11464 11466 11575 11707 12078 12093 12136 12319 12452 12462 12476 ii.000 I3Ü99 lüii.5 At,ÓOJ i-_ i>w05 13710 13724 13827 13908 14144 14247 14286 14474 14554 14584 14633 14817 14858 14940 14946 14984 15036 15058 15090 15122 15360 15435 15471 15563 15601 15830 15717 15795 15912 15936 13028 16122 16214 16501 16354 16632 16667 16389 16854 16973 17052 17284 17330 17394 17401 17489 17546 17550 17708 17725 17924 17926 17938 17944 17984 18015 18040 18083 18181 18472 18560 10341 18831 13976 19125 19176 19197 19211 19242 19450 19452 19579 19686 19781 19828 19910 19923 19945 20021 20178 20183 20217 20227 20238 20239 20321 20346 20387 20619 20705 20333 20871 20878 20953 20982 21269 21367 21466 21563 21646 21688 21742 21793 21810 21882 21931 21980 Nieten 1004 1016 1074 1105 1127 1136 1140 1159 1182 1216 1220 1228 1298 1319 1410 1429 1463 1475 1486 1533 1585 1641 1646 1680 1697 1713 1742 1758 1782 1803 1825 1864 1923 2026 2126 2133 2145 2149 2150 2155 2156 2157 2186 2199 2280 2284 2336 2340 2408 2424 2431 2476 2481 2484 2542 2603 2604 2615 2664 2693 2723 2791 2794 2811 2838 2846 2849 2865 2892 2960 2976 2980 3021 3026 3037 3041 3072 3110 3124 3125 3131 3154 3195 3200 3201 3202 3209 3229 3240 3241 3242 3289 3307 3344 3346 3347 3348 3355 3391 3394 3404 3425 3492 3495 3515 3533 3549 3581 3677 3705 3720 3742 3806 3819 3846 3876 3949 3950 4015 4022 4071 4106 4117 4131 4141 4144 4147 4155 4218 4220 4237 4264 4282 4302 4312 4320 4346 4381 4383 4386 4398 4407 4409 4410 4446 4500 4529 4568 4610 4658 4679 4692 4725 4756 4845 4866 4870 4871 4873 4892 4955 5110 5134 5186 5228 5241 5276 5296 5317 5341 5346 5352 5363 5407 5448 5457 5505 5531 5607 5650 5667 5726 5729 5744 5764 5766 5767 5771 5782 .5813 5820 5825 5848 5867 5943 5944 6059 6107 6291 6307 6425 6443 6465 6486 6509 6545 6565 6568 6582 6627 6631 6647 6656 6665 6863 6864 6923 6961 7026 7053 7057 7070 7077 7101 7117 7126 7130 7141 7169 7203 7216 7244 7273 7290 7319 7381 7427 7434 7439 7480 7510 7547 7550 7587 7622 7629 7665 7667 7685 7702 >705 7721 7748 7791 7838 7892 7935 7948 8031 8035 8120 8148 8161 8168 8185 8188 8309 8361 8384 8400 8454 8470 8518 8545 8556 8576 8600 8625 8649 8657 8673 8740 8793 8797 8859 8864 8865 8940 8945 8952 8954 8957 8977 8996 9012 9077 9165 9175 9186 9239 9243 9306 9336 9363 9365 9379 9385 9507 9512 9529 9563 9578 9620 9628 9651 9684 9694 9704 9741 9742 9773 9788 9796 9847 9864 9878 9950 9951 9961 10014 10015 10070 1C097 10114 10129 10167 10171 10197 10232 10292 10302 10316 10348 10406 10416 10517 10521 10540 10551 10534 10599 10611 10631 10657 10720 10732 10733 10843 10856 10897 10945 10957 11011 11022 11092' 11124 11129 11198 11258 11274 11275 11325 11397 11420 11469 11492 11501 11576 11632 11635 11684 11697 11704 11769 11781 11783 11806 11832 11847 11874 11882 11889 11933 11955 11980 11986 12132 12141 12143 12155 12176 12348 12369 12388 12426 12449 12464 12528 12555 12624 12625 12633 12642 12686 12743 12790 12883 12884 12892 12916 12949 13001 13021 13046 13051 13121 13177 13200 13233 13252 13269 13278 13308 13318 13377 13397 13419 13466 13517 13529 13554 13567 13597 13610 13661 13678 13726 13781 13786 13792 13812 13335 13845 13860 13876 13891 13899 13919 14008 14053 14059 14115 14186 14187 14200 14210 14237 14256 14257 14267 14296 14326 14331 14335 14353 14371 14461 14477 14543 14544 14557 14571 14602 14603 14681 14744 14772 14789 14838 14860 14873 14968 14969 15035 15084 15098 15105 15126 15161 15178 15254 15274 15300 15373 15499 15500 15526 15544 15585 15609 15648 15673 15698 15700 15712 15723 15771 15782 15785 15839 15921 15922 15941 16012 16014 16047 16088 16083 16129 16177 16189 16191 16208 16219 16268 16350 16471 16541 16542 16580 16595 16S43 16690 16706 16744 16785 16802 16829 16919 17015 17062 17096 17100 17106 17169 17205 17220 17224 17237 17239 17270 17279 17367 17408 17429 17449 17456 17478 17559 17589 17596 17618 17636 17707 17724 17731 17794 17824 17881 17893 17909 18011 18078 18084 18236 18267 18303 18359 18494-18512 18519 18602 18619 18644 18659 18674 18749 18759 18825 18836 18840 18845 18880 18887 18893 18910 18914 18932 19008 19021 19029 19055 19104 19105 19166 19218 19255 19285 19297 19328 19336 19337 19365 19384 19385 19388 19390 19395 19409 19433 19434 19485 19502 19516 1S526 19585 19649 19691 19715 19760 19765 19839 19841 19893 19896 19959 19962 19996 20001 20066 20172 20193 20199 20214 20224 20269 20275 20302 20325 20407 20414 20589 20625 20629 20641 20668 20689 20749 20796 20801 20809 20845 20850 20857 20938 20990 21026 21086 21095 21128 21168 21199 21291 21325 21341 21366 21396 21422 21427 21442 21472 21474 21523 21540 21574 21599 21608 21640 21675 21713 21715 21731 21910 21969 22000 Mijn meesteres is verdwenen! hijgde ze. Clarence uitte een kreet. Ze is wteg weg! riep Felice, en al haar stoïcijnsche kalmte was verdwenen. Ik ben zoo juist op haar kamer geweest. Met z'n drieën haastten ze zich naar boven; de onordelijke kleedkamer, de leege juwee- len-étui's verrieden het verhaal van de vlucht vlugger dan Felice gedaan kon hebben. Clarence scheen overstelpt door smart; maar de advocaat bleef zijn zelfbehesrsching behou den. Ze is naar Londen of Glossop, zei hu, ik vreesde het al, om haar vreemd gedrag. Er is geen tijd te verliezen. Wilt u naar 't station rijden en den chef laten telefoneeren? U kunt beter een beschrijving van haar geven dan ik. U kunt ook direct den eerstvolgenden trein nemen. Ik zal naar Glossop rijden en onderweg uitkijken. Ver kan ze nog niet zijn. Het arme meisje! Ja, ik was er al bang voor! Clarence rende naar de garage, binnen een paar minuten raasde hij al over den weg naar het station. De chef had niemand gezien, die aan juffrouw Knighton's signalement beant woordde. Clarence telefoneerde met de stations in Londen en nam toen den eersten trein. Barrington ontdekte op zijn weg geen spoor van Iris. In Glossop reed hij direct naar het politiebureau. Toen hij uitstapte, hoorde hij iemand zijn naam zeggen en het volgende mo ment voelde hij een hand op zijn schouder. Hé Barrington, wat ter wereld doe jij hier zoo laat in den avond. Barrington beet zich op de lippen. Ten bate van de Winterhulp België werd Zon dagmiddag in het Antwerpsche Sportpaleis een 'uteressant programma gegeven. Opnieuw ver meldde dit programma een lan den-omnium tus- -chen Nederland en België. Thans waren het de Nederlandsche renners v. d. Voort, v. d. Vij- ■er en Verschuren, die uitkwamen tegen de Belgische renners Cools, Clautier en Bruneel. Deze omnium leverde evenals verleden week een overwinning op voor de Belgen. De belang stelling voor den stayerwedstrijd daalde aan merkelijk, toen men vernam, dat de Nederlan der Schulte niet in de gelegenheid was te star ten in verband met een contract, dat hij reeds hadloopen met de directie van de winterbaan te Brussel. De uitslagen luiden. Sprints: le serie: 1. Verschuren (Nederland), tijd laat- 's 200 meter 13,6 sec.; 2. Bruneel; 2e serie: 1. 71autier, tijd laatste 200 meter 13,2 sec.; 2. v. d. Voort (Nederland); 3e serie: 1. Cools 12,4 see.; 2. v. d. Vijver (Nederland). Pun ten wedstrijd over 3 K.M. met 4 klasse menten le klassement: 1. Verschuren; 2. Clautier. 2e klassement: 1. Cools; 2. v. d. Voort. 3e klassement: 1. Bruneel; 2. Clautier 4e klassement: 1. Cools; 2. v. d. Vijver. Totaal klassement: 1. Cools, 4 min. 7,2 sec. met 9 punten; 2. v. d. Voort, 11 punten; 3. Clautier 12 punten; 4. Bruneel, 13 punten; 5. Verschuren, 19 punten en 6. v. d. Vijver, 21 punten. Tijdrace over 250 meter: 1. Cools 14,96 sec.; 2. v. d. Vijver 15,01 sec.; 3. Clautier 15,15 sec.; 4. v. d. Voort 15,40 sec.; 5. Bruneel 15,41 sec. en 3. Verschuren 15,50 sec. Australische achtervolging over 2 K.M.: 1. Clautier in 25,8 sec.; 2. Cools op 25 meter; 3. Verschuren ingehaald; 4. v. d.. Vijver ingehaald; 5. Bruneel en 6. v. d. Voort (beiden ingehaald). De eindstand was: 1. België 29 punten; 2. Nederland 43 punten. Gedetailleerde uitslag: 1. Cools 5 punten; 2. Clautier 12 punten; 3. v. d. Voort en v. d. Vij ver 14 punten; 5. Verschuren 15 punten en 6. Bruneel 15)4 punt. Stayerwedstrijd: le manche over 20 K.M.: 1. Michaux 17 min. 39,6 sec.; 2. Leijse; 3. Kaers op 400 M. en 4. Somers op 480 M. 2e manche 20 K.M.: 1. Leijse 17 min. 59,8 sec.; 2. Somers op 80 M.; 3. Michaux op 225 M. en 4. Kaers op 960 M. (bandbreuk). 3e manche over 35 KM.: 1. Kaers in 32 min. 19,4 sec.; 2. Michaux op 80 M.; 3. Leijse op 285 M en 4. Somers op 810 M. Totaal klassement: 1. Michaux 74,965 KM.; 2. Leijse 74,905 K.M.; 3. Kaers 74,640 K.M. en 4. Somers 74,630 K.M. Via het Roode Kruis is uit Nederlandsch-In- dië bericht ontvangen, dat Edu Snethlage te Medan overleden is. Met Edu Snethlage is een groot voetballer en een prettig menscb heengegaan. Édu was de be roemdste voorhoedespeler van het Haagsche Quick en vormde met Welcker, die hem in den dood vooraf is gegaan, een rechtervleugel, welke herhaaldelijk in het Nederlandsch elftal heeft geschitterd. Edu droeg elfmaal de oranjetrui en hielp het kampioenschap van Nederland voor zijn club veroveren in het seizoen 1907 1908. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Febr. Aanvoer 38500 Kg. roode kool f 6; 60200 Kg. gele kool f 4.80; 81200 Kg. Deensche witte kool f 4.30; 1700 Kg. uien f 5, idem grove f 5; 400 Kg. peen f 3.90; 500 Kg. bieten f 3.10. DELFT, 31 Jan. (Groentenveiling) Op de Delftsche groentenveiling werden Vrijdag de volgende prijzen genoteerd: andijvie 20.00 27.00 en spruiten 17.00 per 100 kg. LEIDEN, 1 Febr. Botermarkt. Geen noteering en geen aanvoer. LEIDEN. Turfmarkt van 27 Jan.1 Febr. Geen aanvoer. Prezen lange turf 16.00 per 1000 stuks. HONSELÉRSDIJK, 31 Jan. (Centr. West!. Bloemenveiling) Anjers 4.50—11.00; ca'.la 17—25; hyacinthen 3.70—4.20; amerilly 8—11 per 100; plumosa 23—42; sprengerie 14—23; freesia 11—31; geel 2238; Copland 2226 rose 2434; pit 4150; le notre 54—58; albino 50; muriilo 2529; teheroos 3234 per bos; azalea 40—1.50; primula 812 per pot. NOORDSCHARWOUDE, 3 Febr. 48700 kilo roode kool f 6, 16400 kilo gele kool f 4.80, 93.800 kilo Deensche witte kool f 4.30, 400 kilo uien f 5. Dit is een verrassing, Lord Coverdale, zei hij. Ik dacht dat u in St. Malo was. Daar ben ik geweest, zei Heron Coverdalè bijna schuldbewust. Maar nu ben ik terug. Ziet u ik heb een voorliefde voor deze plaats op gevat. Hij glimlachte verlegen, toen werden zijn trekken ernstig. Maar wat is er? Want ik zie wel, dat er iets is Heeft u niets gehoord? vroeg de ander. Wat gehoord? Ik ben sinds een uur aan waL Meneer Knighton, van de Revels, is ge storven, zei de advocaat plechtig. Gestorven! Wanneer? Bijna een week geleden, zei Barrington; hu stierf geheel plotseling, en en nu zoek ik zijn dochter! Zoekt u zijn dochter! herhaalde Coverdale, nog altijd met een verschrikte uitdrukking op zijn knap gezicht. Is ze verdwenen? Ja. Wat bedoelt u met verdwenen? Hoe kan de zoo welbekende erfgename van de Revels ver dwijnen? Ze is de erfgename niet, zei Barrington. Wat is dat? Er was geen testament. En dan wie is dan de erfgenaam? Lord Coverdale! zei de oude advocaat grimmig. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 6