Als er Swift in de zool staat.., 1 Haarlem, 5 Febr. DUITSGHE VORDERINGEN EN BELEGGINGEN Wijziging Advertentie-tarieven De Wintercompetitie Maatregelen tegen den smokkelhandel N.V. DE KENNEMER BANKVEREENIGING HEDEN Installatie der Kernen Nachtelijk avontuur van een kellner Nog geen verandering in de eerste klasse Sleutel weg? Tel 11493 De Sleutelspecialist, L. Veerstr. 10 WOENSDAG 5 FEBRUARI 1941 G. H. WEUSTINK 75 JAAR Een feest, dat niet gevierd had kunnen worden STADSSCHOUWBURG In verband me± de prijsstijging van grondstoffen en lasten (o.m. Omzet belasting), deelen wij hierbij mede, dat onze ADVERTENTIE-TARIEVEN mei ingang van heden, 4 Febr. 1941 EENIGSZINS ZUN HERZIEN De prijs voor losse advertenliën bedraagt 35 cents per regel Ingezonden Mededeelingendubbel tarief De prijzen bij contract zijn als volgt: 250 regels, ie verbruiken binnen 12 maanden 19 ct. per regel 500 >t n m f 12 16 Kleine Advertenliën (zgn. Vraag- en Aanbod-adverieniiën kosten mei ingang van heden: 13 regels 48 ci. bij vooruitbetaling. Iedere regel meer16 ci. 4 Februari 1941 DE DIRECTIE DES AVONDS HALF ACHT, IN HET GEBOUW ST. BAVO Peer Gynt, een spel vol rijke verbeelding R.K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING Vragen Omzet- en Loonbelasting Duisternis en ijs als bondgenooten en vijanden „GELOOF EN WETEN- SCHAP" Maatschappij tot bevordering der Toonkunst R.K. HARMONIE „ST. CAECILIA" DE LAWINE VAN CLAN- DESTIENE SLACHTINGEN HOUDT AAN Gevonden voorwerpen BURGERLIJKE STAND Kijk Uit Haarlemsche Damclub Een goed huismiddeltje tegen GRIEP. WATERPOLO Bioscopen Bioscopen Apotheekdiensten WEEKOVERZICHT HAAR- LEMSCHE DAMCLUBS Damclub Haarlem Oosterkwartier BILJARTEN InsulindeSarphati 84 Verbod van goederenvervoer van Vaals tot de Schelde HOUTPLEIN 8 TEL. 13829 (3 lijnen) BELAST ZICH GAARNE met de INDIENING van de VERPLICHTE AANGIFTE VAN STAD JWS v~\? t Is toch wat met die kolen! De heer G. H. Weustink, dien wij eens gingen op zoeken in verband met zijn 75-sten ver jaardag op 11 Februari as. kon ons niet eens in zijn eigen werkkamer ontvangen. In de groote huiskamer heeft mevrouw Weustink met Veel moeite een klein hoekje voor haar echtgenoot vrijgemaakt en daar heeft hij zoo lang een oud bureau mogen plaatsen. Maar dat is slechts een heel klein inconvenient door den oorlog ontstaan, want er zijn in het stevige heerenhuis aan den Wagenweg veel verschrikelijker dingen gebeurd. U zult zich herinneren, vertelde ons de aan staande jubilaris, dat ons huis bij het bom bardement Van 3 October op Haarlem midden in de gevaarlijke zóne stond. Toen de bom op de garage aan het Houtplein viel, bleef er geen ruit van mijn woning heel en we waren in dfen verschrikelijken nacht volkomen bereid om het ergste te aanvaarden. Vlak voor de ont ploffing lag ik nog op bed, want ik ben van mee" ning, dat er toch niet veel meer te doen is, als je huis getroffen wordt. Maar terwille van mijn vrouw ben ik me gaan kleeden en het verhaaltje, dat nog steeds de ronde doet, dat ik in pyama op straat gesignaleerd ben, is dan ook niet waar, maar te aardig om tegen te spreken. Inderdaad, de familie is er zeldzaam goed afgekomen, waardoor er dan ook meer nog dan anders reden is om den 75sten Verjaardag te herdenken. Nu kunnen we wel een beschrijving geven van de zeer verdienstelijke loopbaan van den oud-inspecteur van het Lager Onderwijs en het oud-raadslid van Haarlem, maar dat is al eenige malen gebeurd en de heer Weustink vertoeft nog te Veel in het openbare leven dan dat men deze levensgeschiedenis bij wijze van opfrissching zou moeten herhalen. De jubilaris is nog sterk en gezond. Om u een voorbeeld te noemen: toen onlangs de dag- openluchtschool tien jaar bestond, was ook de heer Weustink voor de herdenking uitgenco- digd. Het was bar koud en er lag zoowat een halve meter sneeuw. Hij ging met de tram tot aan het Soendaplein en van daaruit begon de moeilijke tocht te Voet naar het uiterste noor den van onze gemeente. Strenge winters weerhouden den heer Weus tink niet om zijn vele werkzaamheden naar behooren te vervullen. Wij schreven boven, dat hij oud-inspecteur van het L.O. en oud-raads lid is, maar dit beteekent niet, dat hij nu het grootste gedeelte van den dag in zijn gezelligen schommelstoel voor de dubbele ramen, die den prachtigen tuin afsluiten, doorbrengt. Nog steeds is de heer Weustink directeur van den R.K. Cursus voor de Hoofdakte te Haarlem, secretaris van den RJK. Schoolraad, alhier, be stuurslid van het R.K. Schoolmuseum te Am sterdam, voorzitter van de commissie Van woordkunst voor het R.K. Lager-, Mulo- en Kweekschool-onderwijs. Verder is hij kerk- en schoolbestuurder der Kathedrale Kerk en lid van de commissie van toezicht op het Frans Halsmuseum. Zijn pen, die in de dagen van het raadslid maatschap nog al eens heftig over het papier kraste, is wel wat rustiger geworden en schrijft thans minder fulmineerend uitsluitend over letterkunde en opvoedkunde. Laten we hopen, dat Haarlem dezen ver dienstelijken burger, die zooveel voor het bij zonder onderwijs gedaan heeft en nog doet en die voor zoovelen een vraagbaak en een Vrien delijke leidsman is, nog vele jaren zal mogen behouden De uitvoering brengt balletten mee en Yvonne Georgi leidde een dansgroep, die haar taak wel zóó goed verrichtte, dat het spel van den geest ook mede daardoor een lust voor het oog werd. Dit laatste werd ook verkregen door de vele mooie décors, uitgevoerd door Karei Brückmann, aangevuld door welgeslaagde projectie-ontwer penwaarna we nog zouden moeten wijzen op de voortreffelijke keuze der costuums, die in harmonische schikking bij menig tafereel een. verfijnde kleurenweelde gaven. Maar de uitvoering staat of valt me t spel van den hoofdpersoon, wiens gestalte van begin tot einde het tooneel overheerscht en die door het openbaren van een overweldigenden stroom menschelijke en dichterlijke emoties ons voort durend boeien moet. Johan Schmitz bleek tegen die moeilijke taak opgewassen, omdat hij over een groot uitbeeldingsvermogen beschikt en zich volkomen weet te geven, zonder de zelfbeheer- sching te verliezen, die de rol met haar uit bundigheid in toom moet houden. Zoo bracht hij een Peer Gynt, die ons met al zijn dwaas heid en zelfzucht lief is en waarin we kunnen gelooven als In het symbooj van een in het wereldgewoel steeds opgejaagden mensch. Saalborn gaf Ibsen niet als den eenigszins duisteren wijsgeer uit een verleden tijd, maar als den sterk beeldenden tooneelschrijver, wiens ideeën door levendige actie zoo verklaard wor den, dat de mensch van thans ze ook zonder groote inspanning in zich op kan nemen. „Deer Gynt" mag 'n zeventig jaren oud zijn, we her-' kennen zyn gestalte en zijn gedachtenwereld, misschien nu wel beter dan ooit. Van Johan Schmitz' uitbeelding hebben we voortdurend genoten. Hij was tegelijk de kin derlijke en levensdriftige fantast, dte te midden der gigantische bergen van het noorden zijn geest laat uitvliegen boven de vlakte van het dagelijksche le'ten, waarmee hij te weinig aan raking heeft. Met zijn verstand en zijn wil drijft hij op een waan, die de allures van het grootsche streven aanneemt en ten slotte toch niet meer is dan het voldoen aan de kleinste menschelijke eigenschap: de zelfzucht. Hij ver laat zijn moeder, die met den bandeloozien jon gen geen raad weet, die verbitterd is van ver driet om hém en die hem toch blijft verdedi gen tegen iederen aanslag, die zijn wilde droo- men beschimpt en er tóch in gelooft, tot op haar doodsbed toe. Peer verlaat onder denzelfden drang van zijn ongebreidelde zucht naar avontuur de trouwe Solvejg, die in haar hut tusschen *t naaldhout der bergen op hem blijft wachten en haar een zaamheid geen verlies noemt, als hij, oud, ge broken, ontgoocheld en berouwrel in haar ar men terugkeert. We hebben hem gevo'gd in de troonzaal van den Dovre-koning, waartos zijn fantasie hem heeft gevoerd, naar het Ma- rokkaansche land, waar we hem zagen in zijn machtswellust en zijn verdwazing, hij trekt ons mee door geheel zijn tragisch leven vol groote lijnen, waarvan niets overblijft dan de zucht naar het einde, dat den vrede brengen zal. Naast dezen sterk uitb'oeienden en in den levensstorm ontbladerden mensch staat aangrij pend de oude moeder Aase van Magda Jans- sens en de rustig-sterke bruid Solve.ig ran Ank van der Moer. De andere optredenden kunnen ook met hun beste spel maar vluchtige in drukken wekken, omdat zij spoedig achter de voornaamste figuren verdwijnen, maar onver getelijk, blijft de prachtige samenwerking, waar toe zooveel goede krachten hebben ge'eid. Louis van Gasteren houdt ons in enkele rollen met sterke typeering wat langer vast en vooral is het Frits van Dijk, die als de knoopengieter onverbeterlijk in de bezonken rust en klaarte van den wijze zich een eigen p'aats in de vertooning geeft. Vier uren achtereen heeft het spel ons bezig gehouden als een verheugenis voor geest en oog, nog verinnigd door de muziek, die, na een minder zuiveren inzet, de stemming van het geheel opvoerde. Meeslepend zong daarbij Cor- rie Bijster solvejg's lied. Dit is een zeldzaam genot geweest, door het samengaan van verschillende schoone kunsten ons bereid. H. B. v. d. S. Dan bent U zeker van een degelijk stuk werk, want Swift verstaat de kunst om een mooien schoen te maken, die tegelijk OERSOLIDE is. De naam Swift garandeert U extra sterk binnenwerk, waardoor Uw schoenen tot het laatst toe voortreffelijk in model blijven. En de stevige kernleeren zolen van Swift zijn haast onverslijtbaar. Dat is bekend! Het is op 't oogenblik zaak, om iets te koopen, waar U werkelijk lang plezier van hebt. Dus Swift! Elke scboenenbon h een Swift-bonl 1000 tr ,r ,r #r 12 15,,,,,, 2000 rr 12 14 5000 ,r n 12 13 rr rr ir 5 FEBRUARI van den Kath. Volksbond, door den ZeerEerw. Pater ALEXANDER Mocht men geen uitnoodiging ont vangen hebben, gelieve aan deze mededeeling als uitnoodiging te be schouwen. Andere belangstellenden zyn ook welkom. Dus allen present Woensdagavond. Bestuur v d. Kath. Volksbond „Peer Gynt" is naar Haarlem gekomen en door den schouwburg geheel te bezetten hebben onze kunstliefhebbers bewezen, dat zij deze „daad" van Het Nederlandsch Tooneel een prachtige reactie op een zooveel schoons "er- nietenden tijd naar waarde weten te schatten. Er is veel noodig om een opvoering van Ibsen's groote werk te doen slagen. Zij vraagt een sterk gezelschap en een regisseur met veel bekwaamheid en veel fantasie. Die waren aan wezig bij het Nederlandsch Tooneel, da: groo te werken aan kan, en by Louis Saalborn, die het artistieke inzicht, de rijke ervaring en den breeden zwier heeft om aan de verbeelding van den mysterieuaen Noor recht te doen. De opvoering is niet denkbaar zonder de in leidende, de vereischte sfeer in klanken oproe pende en het bewegingsspel begeleidende mu ziek. Deze werd verzorgd door de Haarlemschti Orkest' ereeniging onder aanvoering van L. M. G. Amtzenius, die in Amsterdam voor dit doel 't Concertgebouworkest onder zich had en ook met de musici uit de bloemenstad een mooi re sultaat bereikte. Op de jaarvergadering van de R.K. Midden- standsvereeniging, die Donderdagavond om half acht bij Brinkmann, Groote Markt, gehouden wordt en waar ree or dr. Olierook uit Amster dam komt spreken over „Geestelijke Oriëntee ring in den Nieuwen Tijd", zal ook nog gele genheid bestaan vragen te stellen over de nieu we Omzet- en Loonbelasting, die door deskun dige sprekers zullen worden beantwoord. Een Haarlemsche kellner heeft in den afge- loopen nacht een vreemd avontuur meegemaakt, dat hem nog wel eenigerr tijd zal heugen. Om half één vertrok hij met zijn fiets uit Bloemendaal en stevende in de richting van Haarlem. Door onbekende oorzaak raakte hij bij de Brouwersvaart even uit den koers en kwam met fiets en al °P het ijs terecht, dat ge lukkig nog zoo. sterk was, dat hij van een nat pak gespaard bleef. Met de fiets aan den hand wandelde hij vér der over het ijs en probeerde hier en daar om weer op den wal te komen. Dit lukte hem ech ter niet, hoe graag hij ook wilde. Tegenover een wasscherij op de Brouwers vaart, waar het ijs een zwakke plek vertoonde, die de kellner in het duister niet kon zien, verdween hij met fiets en al in een wak. De fiets bleef op den bodem, maar de kellner slaagde er in om weer op het ijs te krabbelen. Op zijn hulpgeroep kwam een der omwonenden uit zijn woning en bood den drenkeling een reddende hand, waardoor hij vasten grond on der zijn voeten kreeg. Nadat hij van droge kleeren was voorzien en weer op adem gekomen was, heeft de kellner zijn tocht te voet voortgezet. Het rijwiel is hedenmorgen uit de Brouwers vaart gehaald. vrouw van A. V. was er zeer op tegen. Daarom belden hij den accountant op of deze soms zin had in het vleesch. Deze was er wel voor te vinden. Het vleesch was gezouten, dus werd niet in beslag genomen. De Ambtenaar van het O. M. eischte van beide verdachten wegens overtreding van het Varkensbesluit f 60 boete of een maand hechte nis. De Kantonrechter maakte er voor ieder f 50 of 20 dagen van. Voor de leden van de vereeniging „Geloof efi Wetenschap", wordt Zondagmiddag 9 Fe bruari te 2 uur in den Stadsschouwburg door de N.V. Het Nederlandsch Tooneel opgevoerd: „Voor Zonsondergang", een tooneelspel in vier bedrijven, door Gerhart Hauptman. Zaterdag 8 Februari om 2 uur zullen de leer lingen van de Muziekschool afdeeling Haarlem van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, directeur A. de Vogel, in den Stads schouwburg een voordrachtmiddag geven. De R.K. Harmonie „St. Caecilia" geeft op Zondag 9 Februari haar uitvoering in de groote zaal van St. Bavo in de Smedestraat. Er staan, wat de muziek betreft, verschei dene mooie nummers op het programma, nJ. de Arlésienne Suite van Bizet en de Slavische Rhapsodi van L. Friedemann, arrangementen van den dirigent, den heer S. A. Noom. De onderafdeeling tooneel zal voor het voet licht brengen „Het spook van den Vrijburcht" van Mar. Janssen en Gerard Nielen. In verband met de verduisteringsbepalingen zal er om 4 uur begonnen worden; het pro gramma zal zoo worden afgewerkt, dat zjj, die op het bal wenschen te blijven, voor de duis- .temis thuis kunnen zijn. Hedenmorgen had zich voor den Haarlem- schen kantonrechter weer een serie frauduleuze slachters te verantwoorden. Allereerst stond terecht een 30-jarige grond werker G. B. uit Aalsmeer, aan wien ten laste was gelegd, dat hij in December van het vorig jaar een schaap had geslacht. Het bleef ech ter niet bij deze overtreding van het slachtver bod. Hij had bovendien het vleesch niet laten keuren, zoodat hij ook wegens overtreding van de vleeschkeuringswet zich te verantwoorden had. De Ambtenaar van het O. M. achtte de feiten overtuigend bewezen. Hij eischte twee geldboe ten elk van f 25 te vervangen door 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde ver dachte conform den eisch, plus verbeurdvekla- ring van het in beslag genomen vleescn. Hierna -kwam e enslachter aan de beurt, die zich meerdere malen aan deze clandestiene za ken had schuldig gemaakt. Het was de 89-jarige los-werkman J. A. uit de Haarlemmermeer. Get. v. G„ verbalisant, had bij verdachte aan getroffen het vleesch van drie geslachte varkens, dat deze in voorraad en voorhanden had. Het vleesch was niet voorzien van een keuringsstem- pel De Ambtenaar van het O. M. eischte, omdat verdachte een bekend overtreder is. drie geld boeten van elk f 100 te vervangen door een maand hechtenis. Voor het in voorraad hebben werd bovendien geëischt f 20 boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde den cnan met drie geldboeten van f 60 of 3 maal tien dagen hechtenis. De derde zaak was tegen een zekeren P. uit Aalsmeer, die verstek had la en gaan. Getuige in deze zaak was de verbalisant H., die bij dezen verdachte vleesch had aangetroffen, dat niet van de vereischte merken was voorzien. De Ambtenaar van het O. M. eischte wegens over treding van het varkensbesluit f 40 boete of zO dagen hechtenis met verbeurdverklaring van net vleesch. De Kantonrechter vonniste ver dachte conform den eisch. Deze verdachte P. had het vleesch gebracht naar V., koster te Aalsmeer, die eveneens con form den eisch van den Ambtenaar van het O. M. door den Kantonrechter tot f 40 boete of tol 2C dagen werd veroordeeld. Een accountant P. B., eveneens uit Aalsmeer werd ten laste gelegd, dat hij in begin Decem ber twee gedoodf varkens in voorraad h?d. Deze had hij gekocht van A. V., die in een schuurtje achter zün huis het vleesch opgeslagen had. De Inlichtingen aan het Bureau van Politie Sme destraat uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Armband, Tiggelman, Preangerstraat 17; au toped, Hess, Eikenstraat 14; busje met beeldje, v. d. Meij, Spaanschevaartstraat 21; tramkaart, v. d. Berg, Marnixstraat 1; nummerplaat Gron., Bureau van Politie Smedestraat; rijwielplaatje, Bruinsting, van Dortstraat 6; rozenkrans, Vel- linga, Westergracht 89; vulpotlood. Bureau van Politie Smedestraat; zak waschgoed, Wijnands, Schip Johanna, Emmakade. Geboren: 1 Febr.: L. Vught—Noll, z.; 3 Febr M. H. VosVisse, d.; A, F. van BalenLiesker, z.; S. M. A. SchreuderRolf, d.; 4 Febr.c. J. van PolenKrom, d.; 3 Febr.: M. G. Runhaar —van Straaten, z.; C. DorgeloVrugt, z.; 5 Febr.: M. C. van der Schaarvan Eskert, z. Ondertrouwd; 5 Febr E. C van Veenendaa! en H. Rottschafer; J. P. G. Wisker en P. C. v. d. Wiel; J. v. Troost en H. A. Brits; T. J. Vallenduuk en L. A. M. v. d. Burgt; H. I. Hen- nekam en W. M. de Groot- H. J. v. d. Berg en G. Zuidam; A. A. Stuur en W. M. A. Zijl mans; N. Pjjpstra en A. van Diejen; W. Heij- selaax en M. Halderman; C. Huel en M. J. Al ters; P. Mookhoek en H. M. Kok. Gehuwd: 5 Febr.: C. Balk en A. A. v. Hes teren; L. Leegwater en T P M v d Meer; C. Hijnsbereen en S. Visser; J. Lacourt en M. Disselhof; J. M. Adriaanse en M. J. E. Zwart; L. J. Klaver en A. M. G. Boelens; J. v. d. Nieu- wenhof en C. J. Smits; G. Fennis en J. E. van Koperen; G. Mleijer en Raams; P. van Doom en J. A. Sijmons; J. J. de Mooij en J. W. Baan; S. Klooster en C. M. W. Hulsbergen; B. van Frank en H. D. van Thijm; J. H. Hen- sen en E. T. Hendriks. Overleden: 4 Febr.: P. Zuidweg, 58 j., Es- schilderstraat; G. Deusser, 82 j., Kloppersmge'.; 3 Febr.: E. HuijkmanKnikker, 76 j., Anslijn- straat; 4 Febr.: J. J. Pieters, 42 j., Oranje boomstraat; T. van Geldorp, 82 j„ Lindenstraat KraayA. Wijker 20; J. NeeleK. Broersma 2—0; C. BerkhoutC. M. Beek 20; J. Neele C. M. Beek 20; J. Harwijnen—W. v Pelt 0—2; H, Beck—A. Bos 1—1. Donderdag a.s. zal de prijsuitreiking plaats hebben van, den Graafs wisselbeker, waaraan eer. gongwedstrijd is verbonden voor de Haarlem sche damspelers, die aan deze wedstrijden heb ben deelgenomen. De aanvang is bepaald op 7 uur Donderdag jj werd die winter-competit'e voortgezet; de uitslagen zijn; Mastenbroek— Attolini 02, SchaapRos 02. SohJv. Gar deren 20, BleijswijkHeemskerk 11, Honing Beers 02. Maandag JI. werden de onderlinge wedstrij den voortgezet,. De uitslagen eerste klasse wa ren: J. J. Koren—C. Vrolijk 20, J. J. Koren A. Smit 20; tweede klasse: P. v. DijkT. Akersloot 2—0, J. B. de LaatG. v. Es 20 A. J. VerwoerdtH. L. Phillioo 11; de beker wedstrijden: I. RavensbergenG. J. Steenkist 11, IJ. BoterbloemJ. W. v. Dartelen 02, J. H. Meure—G. de La Rle 2—0, K. Oly— G. Bak ker 11, A. MiedemaC. Vrolijk 11. Zondag a.s. zal de prijsuitreiking plaats heb ben in restaurant Munninks, Groote Markt 10, van de onderlinge 1939194Ó. De heer P. J. v. Dartelen zal dan een simultaan-séance geven; de aanvang is bepaald op 10 uur. Thuisdam- mers hebben bij dezen wedstrijd voorrang. Geen enkel middel brengt sneller ver lichting dan dit eenvoudig recept. Vraag aan Uw apotheker of drogist een 30-grams fleschje Vervus (dubbel geconcentreerd). Vermeng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker. Het resultaat is een flinke kwartliter-flesch doelmatige medicijn, ook zeer geschikt voor de kinderen. Dosis: 3 tot 8 jaar: een theelepel; 8 tot 12 jaar; een dessert lepel; volwassenen; een eetlepel; (telkens na de drie voornaamste maaltijden en voor 't naar bed gaan). Haal de 30 gram Vervus in huis (vast gestelde prijs: 76 cen.t) en maak het vandaag nog klaar. Knip dit receptje uit en bewaar het goed. Nereus blijft het den tegenstanders in de Wintercompetitie van Kring Haarlem lastig maken. Ondanks het gemis van Boot speelden de Zaandijkers gelijk tegen HVGB. Wel maak ten de HVGB-ers twee goede doelpunten en gaf doelman ten Cate aan Nereus twee goals cadeau, maar toch was het verschil in het veld zeer gering en hadden beide zeventallen hun deel bij een gelijk spel. Ketelaar opende de score voor de rood-witten met een listig boog schot. Koeman maakte even later gelijk, toen de bal langs den uitgezwbmmen HVGB-keeper in het doel verdween. In de tweede helft ver overde HVGB weer een voorsprong, nu door een hard schbt van Hogeland, maar wederom kon Koeman een* slecht door ten Cate uitge- gooiden bal opvangen en in het net plaatsen. Door dit gelijke spel is er in den stand van de eerste klasse geen verandering gekomen. Voor de eerste maal in deze wintercompetitie kwamen er Zondagavond twee zeventallen niet t>p. Haarlem 2 en Haarlem 4 werden hiervan de dupe, door zonder tegenpartij te zitten. Beide zeventallen benaalden nu een reglementaire 50 zege op resp. VZV 2 en KZ. De Hillegommers, die steeds met hetzelfde ze vental te water gaan, handhaafden hun gbede spel en wonnen verdiend van DWR 4. De ge- heele HZV-voorhoede maakte doelpunten. De Graaf en Scharpff scoorden leder tweemaal,- terwijl F. Möhlmann het vijfde doelpunt voor zijn rekening nam. Nog steeds staan de Hil legommers niet bovenaan, daar HVGB 4 nog slechts één verliespunt heeft en HZV twee. De stand in de vierde klasse is: Gebouw St. Bavo: Ledenvergadering R. K. Bakkers, 7 uur; College Kerkcollectanten van de Groenmarktparochie, 7 uur. Kunsthandel De Bois: Tentoonstelling schil derijen van Otto B. de Kat 104 uur. Stadbibliotheek en lecszaal: Tentoonstelling van boeken 25 uur en van 78 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van 104 uur. Rembrandt: „Het model"; op het tooneel de klucht „Lach dan Paljazzo" 2.30 6.30 en 8.45 uur. Cinema-Palace: „Hoera ik ben papa!" met Heinz Rühimann 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Liefde op ski's" met Anny Ondra 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Pompadour" 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaarne; „Lichte Cavalerie" 7.30 uur. Rembrandt: „Het model"; op het tooneel de klucht ,Lach dan Paljazzo' 230, 630 en 8.45 uur. Cinema-Palace: „Hoera ik ben papa!" met Heinz Rülhmann 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Liefde op Ski's" met Anny Ondra, 2.30, 630 en 8.45 uur. Frans Hals: „Pompadour" 2.30, 630 en 8.45 uur. Spaarne: Lichte Cavalerie", 7.30 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot «n met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: fa. C. G. Loomeyer Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Park-apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 11793; Teyler-apotheek, Teylerpletn 79, tel. 17946; C. Schotsman, Binnenweg 206, Heemstede, telefoon 48320. HVGB 4 3 2 1 0 5 10—3 HZV 4 3 0 1 6 15—7 Haarlem 4 5 2 1 2 5 15—12 DWR 4 6 2 1 3 5 6—17 K2 4 0 1 3 1 3—10 HPC 4 heeft zijn eerste plaats in de derde klasse door een 42-nederlaag tegen DWR 3 moeten afstaan. Aanvankelijk namen de Heem stedenaren met 21 <^e leiding door goede doelpunten van Bakker en van .-eunen, maar in de tweede helft konden de veteranen van DWR onder leiding van de Gebr. de Vries door grootere routine den achterstand inloopen. De Vries en Hennepe maakten de doelpunten. Vier zeventallen staan nu bijna gelijk met evenveel verliespunten aan den kop. Weber (240) 240 38 6,31 Gort (160) 160 47 3,40 Helsloot (240) 221 47 4,70 Uittenbogaard (96) 64 35 2,57 Niemans (90) SO 35 2,57 Scholten (110) 110 46 2.39 Citroen (104) 99 46 2,15 Eijkenaar (48) 48 42 1,13 Steenbrugge (40) 25 42 1,13 Overweten (64) 64 37 1,72 Lindenaar (40) 36 37 -.97 Zondag 9 Februari gaat Insulinde met 'n team van 12 spelers naar de hoofdstad om deze friendly-game voort te zetten. HVGB 3 HPC 4 Haarlem 3 DWR 3 Watertr. 5 4 4 6 5 2 2 1 2 3 15—12 15—9 4—7 18—10 7—21 Woensdagavond werden de wedstrijden om het clubkampioenschap 1940—'41 voortgezet; de uitslagen zijn; G. P. HeckJ. J. P. Kraaijer 11; H A. v AbsC. Souwens 20; H. J. Ro zijn—C. v. d. Werff 1—1; J. F. C. v. Abs—J Holm 0—2. Donderdagavond werden de onderlinge wed strijden voortgezet; de uitslagen zijn: C. P. De Haarlem-dames hadden in de beginne lingen een gewillig slachtoffer. Hoéwei de Haarlem-dames slechts op halve kracht speel den, konden zij toch toen doelpunten maken. NOg steeds is de stand in Ie damesklasse on gewijzigd en staan de HPC-dames bovenaan. Voor de komende week staan slechts twee wedstrijden op het programma. Te Velsen spe len de VZV-dames na afloop van de zwemcom- petitie tegen DWR 2 er op Dinsdagavond komt DWR 3 op bezoek by HVGB 3 In Stoops Bad. Deze wedstrijd is voor den stand in de derde klasse van groot belang. Alle wedstryden van Zondag 16 Februari zijn in verband met de vierstpden-zwemcompetitie verplaatst naar Zon dag 23 Februari. De B. V. Sarphati uit Amsterdam was Zon dag op bezoek by Insulinde met een zestal spe lers. Na een spannenden stryd wist de thuisclub 4 van de 6 partijen te winnen en daardoor een nuttigen voorsprong te nemen. Hieronder de volledige uitslagen: Hasselmeyer (200) Ins. Sarph. brt. gew. 129 38 3,33 By beschikking van den Secretaris-Generaal van het departement van Financiën is bepaald, dat in een strook van 1000 meter breedte langs de Zuideiyke rijksgrens van de Duitsche grens in de gemeente Vaals af tot aan den Westeoever van de Schelde het vervoer van alle goederen is verboden Voor de gemeente Baarle-Nassau is het verbod niet beperkt tot een strook van 1000 meter breedte, doch geldt dit voor het vervoer binnen de geheele gemeente. Het verbod geldt niet, voorzoover het vervoer kenneiyk als een voortgezette handeling van een toegelaten invoer of met bestemming tot ge- ooT/oofden uitvoer plaats heeft op een der land- spoor-, tram- of waterwegen, waaraan een kantoor der invoerrechten (een zoogenaamd hulpkantoor daaronder begrepen) is gevestigd, tydens de uren, waarop dat kantoor is open gesteld. De inspecteurs der invoerrechten en accyn- zen kunnen, ieder voorzoover betreft het gebied zijner inspectie, onder de door hen te stellen voorwaarden afwyking van de verbodsbepalin gen toestaan. Deze beschikking treedt met ingang van 15 Februari a.s. in werking.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2