Profanatie 1 Drie woningen in de asch gelegd Flandin afgetreden ALPH.ELSENBURG Geen streekbeurs zonder vergunning Will® ONROERENDE GOEDEREN EN SCHEPEN Schadeloosstelling van Duitschers Gecostumeerde boeren- koolfuif De hulp der V.S. aan Engeland Drie jongens verdronken Felle brand te Spanbroek Verduisterim KINADRUPPELS VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS 1 't Zou met den dooi wel zoo'n vaart met loopen OMRUILEN VAN BO TER. EN VETKAARTEN LaVal weigert ambt Van minister van Staat J- V JACQUES AA MAANDAG 10 FEBRUARI 1941 - AVONDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22846 De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents per regel. Ingezonden Mededee'lingen 60 ets. per regel. Bij contract sterk geredu ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, iederen regel meer 16 cents. DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE TlXTIEL-GOEPlRfN Geen gebruik van naam „Jaar- beurs", tenzij de beurs uitgaat van de Ver. tot houden van Jaarbeurzen Te water geraakt en verdronken HEIP mm mmmmJgÊF® Besluit betreffende credieten voor opbouw of herstel Hypotheken Regeling ter zake schade aan goederen door oorlogsgeweld Universiteit Leiden en Technische Hoogeschool Huis van Afgevaardigden neemt wetsvoorstel met 260 tegen 165 stemmen aan Droevig ongeluk te Zaandijk Tot 15 Februari a.s. bestaat daartoe gelegenheid ■mmtm PRIJZEN INLANDSCH RONDHOUT NAALDHOUT Brandstichting te Berlicum? Een persoon in arrest gesteld Volkomen rust te Vichy De Fransch-Duitsche samen werking HOUTBLOKJES VOOR GASGENERATOREN Maximum-prijzen vastgesteld Aardschok in Californië DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Dr. H. NANNING'» GELD BELEGGEN? ^SCHILDERIJ RLEMSCHE N.Z. VOORBURGWAL 165-147 Tel. S2087-W5 - Telegi.-adre>: „PacU Cretonne» - Chintie» en alle andere lilden en katoenen fantasie-itotten Hebben wij eenige dagen geleden het „Volk" gelijk moeten geven, in zooverre dit blad zich ergerde over de wijze, waarop in een Amsterdamsche „Parochieklok" reclame voor een verze kering voor na den dood te lezen ziele- missen werd gemaakt, thans moeten wij, helaas, instemmen met de qualificatie „Profanatie", welke in N.S.B.-organen terecht wordt gegeven aan het volgende stukje uit de te 's-Gravenhage verschij nende „Onze Parochiebladen". „HALF UUR WEDSTRIJD Donderdag 23 Januari a.s. zullen de vrouwel. en mannel. Jeugdbeweging el kaar bekampen in de St. Antoniuskerk. Aantreden 7.45. 'n Typische wedstrijd. Alleen is noodig de noodige heilige ijver. Jongens en jongemannen plaats rechts in 't middenschip; meisjes en jongeda mes links: (we moeten nu eenmaal een plaats hebben, want overigens gaan na tuurlijk onze jonge dames voor). Iedere bank niet meer dan zes personen. Het is om te z:en, hoeveel banken meer worden bezet dan de meisjes. Wie er komen: Ja, om enkele vereeni- gingen en clubs te noemen: Welpen, Verkenners, Voortrekkers, Turners, R.C.D.-Juni., R.C.D.-Sen., Alle „Spirit"-isten, Jeugdluchtvaartclub, Alle Kerkklokluiders. Alle Congreganisten. etc. etc. Gidsen. Top-gidsen. alle cirkels, turnsters, de geheele Uitkijk. Congreganisten. alle zelatr. etc. etc. Dus de geheele parochie-jeugd. De Leider van dezen wedstrijd is O. L. Heer zelf. Doel van den wedstrijd is „de internationale bidweek". Wie tijdens de H. Mis meebidt, heeft een prijs; wie weter bidt dan anders, meer genade; vie 't beste bidtenfin dat maakt de groote Scheidsrechter wel uit. Startsein 7.45 uur. Finish 8.15 uur." De beide kapelaans, die als „De compe titie-leiders" dit stukje onderteekenden en er dus de verantwoordelijkheid voor aanvaarden, zijn zich blijkbaar niet be wust geweest, hoezeer zij met dergelijk geschrijf over zuiver geestelijke zaken dén goeden smaak en het gevoel van vele katholieken beleedigen. Indien wij, Ka tholieken zelf, en vooral priesters, op deze wijze, die wellicht hier en daar vergoelijkend „niet zoo erg" en „gemoe delijk" wordt gevonden, maar in werke lijkheid ongepast en profaneerend is, schrijven om aan te sporen tot een ge bedsactie, moeten wij er ons niet over verbazen, dat niet-katholieken geen hoo- gen dunk krijgen van ons cultureeie peil in het algemeen en van onzen eerbie. en ernst in zuiver geestelijke aangelegen heden in het bijzonder. In het Verordeningenblad is verschenen een besluit van den secretaris-generaal van het de partement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart betreffende jaarbeurzen en streekbeur- zen. Dit besluit verstaat onder: Beurs: de samenkomst van fabrikanten, groot handelaren, handelsagenten, handelsreizigers, kleinhandelaren en andere kooplieden, gehouden met het doel handelsrelaties te doen aanknoo- pen en handelstransacties tot stand te doen brengen; Streekbeurs: de in verband met de verkeers omstandigheden voor een bepaalde streek of etad, al dan niet periodiek georganiseerde beurs. Het is verboden eenige beurs, niet uit gaande van de te Utrecht gevestigde Veree- niging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland, aan te kondigen of te organi- seeren onder de aanduiding van „Jaar beurs". Het is voorts verboden zonder vergunning van den secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart een streekbeurs aan te kondigen, te orgar.iseeren of te houden. Aan een vergunning kunnen voorwaarden of beperkingen worden verbonden. De voor de uitvoering van dit besluit noodige voorschriften worden door den secretaris-gene raal van het departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart vastgesteld. Hij, die handelt in strijd met het voorgaan de of met eenig krachtens dit besluit vastge steld voorschrift, wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste zes maanden of met geld boete van ten hoogste vijfduizend gulden. Deze strafbaar gestelde feiten worden be schouwd als overtredingen. Indien het feit wordt begaan door of vanwege gesteld en de straf uitgesproken tegen de leden een rechtspersoon wordt de strafvervolging in- van het bestuur of tegen hen, die feitelijk de leiding hebben. Geen straf wordt uitgesproken tegen hen, van wien blijkt, dat de overtreding buiten zijn toedoen is geschied. Zondagmorgen omstreeks 6 uur is de 54-jan- ge L. 3., wonende te Schiedam, in den Schie- polder na-bij Delft, door de duisternis misleid, in een sloot geraakt en gestikt. S&llöSSIr mm. Zaterdagavond is in „Kasteel Oud-Wassenaer" de Keizerlijk Japansche militaire studiecommissie door den Weermachtsbevelhebber in Nederlandgeneraal der vlie gers Fr. Christiansen, ontvangen. Ook de Rijkscommissaris voor het bezette Neder- landsche gebied, dr. A. Seyss Inquart, was bij deze ontvangst tegenwoordig. Van links naar rechts: generaal der vliegers Fr. Christiansen, generaal-lt. Yamashita, leider der Japansche studiecommissie, Rijkscommissaris dr. Seyss Inquart en ge- neraal-majoor Schwabedissen (Foto Stapf) In het Verordeningenblad is verschenen een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Financiën en van Justitie betreffende credieten voor opbouw of herstel van onroerende goederen en schepen. Bepaald is daarin: Stichtingen, die uitsluitend of mede ten doel hebben oorlogsmolestcredieten te verstrekken, kunnen voor rekening en risico van het Rijk zoodanige credieten ook verstrekken: voor opbouw of herstel van tengevolge van defensiemaatregelen of oorlogsgeweld bescha digde boerderijen; voor opbouw of herstel van andere door oor logsgeweld getroffen onroerende goederen. Tot zekerheid van oorlogsmolestcredieten voor opbouw of herstel van oproerende goederen en voor herstel of aankoop van schepen kunnen inschrijving in de hypothecaire of scheeps registers worden bewerkstelligd. Hetzelfde geldt voor credieten, welke worden verstrekt voor op bouw of herstel van door defensiemaatregelen beschadigde boerderijen. De inschrijving geschiedt ten behoeve van het Rijk of van de stichting. Zij kan ook geschie den ten behoeve van een gemeente, indien deze het crediet in het belang der volkshuisvesting uit rijksvoorschotten verstrekt. Deze inschrijvingen hebben gelijke kracht als ingeschreven hypotheken. De inschrijving, als in dit besluit bedoeld, kan niet worden bewerkstelligd, indien de al gemeen gemachtigde voor den wederopbouw ten aanzien van het onroerend goed of het schip in verband met een plan tot herbouw een regeling heeft goedgekeurd of zelf heeft ge troffen. Verschenen is een besluit van de secretaris sen-generaal van de departementen van Justi tie en van Financiën betreffende hypotheken in verband met den wederopbouw. Bepaald is het volgende: De hypotheken, welke onmiddellijk rang nemen na een inschrijving als bedoeld in het vorige bericht, of welke ingevolge een door den algemeen gemachtigde voor den wederopbouw goedgekeurde of vastgestelde regeling onmid dellijk volgen op een eerste hypotheek, worden geacht perste hypotheken te zijn en alle be dingen te kunnen bevatten, welke het Burger lijk Wetboek toestaat aan eerste hypothecaire schuldeischers, met dien verstande echter, dat zij onmiddellijk na de boven hen gaande in schrijving of hypotheek gerangschikt worden. Omtrent deze hypotheken zijn in verschil lende artikelen van dit besluit nadere bepalin gen vastgesteld aangaande verkoop en beslag. Het Verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche gebied betreffende het schadeloos stellen van Duitschers ter zake van door oor logsgeweld veroorzaakte schade aan goederen. Hieraan wordt ontleend: Duitschers worden ter zake van door oorlogs geweld veroorzaakte schade aan goederen, wel ke zij in het bezette Nederlandsche gebied gele den hebben of lijden, onder overeenkomstige toepassing van de desbetreffende in het Duit- sche Rijk geldende bepalingen, schadeloos ge steld. Onderdanen van andere staten kunnen bij be schikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris- generaal voor financiën en economische zaken) met Duitschers worden gelijk gesteld. Deze be schikkingen kunnen zoowel afzonderlijke geval len als groepen van gevallen betreffen. Met het opnemen der schade, alsmede met het vaststellen en uitbetalen der schadeloosstel lingen, is belast het hulpcomité voor Duitschers in Nederland (Hilfsausschuss fuer die deutschen in den Niederlanden). Deze werkzaamheden worden verricht onder toezicht van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied (commissaris-generaal voor financiën en economische zaken), die tevens de controle op het gevoerde geldelijk beheer uitoefent en in overeenstemming met diens aanwijzingen. De bedragen der schadeloosstellingen en van de daarmede samenhangende kosten komen ten laste van het „Heïstelfonds 1940". Naar aanleiding van een bericht in een der bladen, dat de universiteit te Leiden en de Tech nische Hoogeschool te Delft reeds heropend zouden zijn, wordt ons van bevoegde zijde ver zocht, mede te willen deelen, dat de colleges aan deze instellingen vap hooger onderwijs nog niet hei-vat zijn. Wanneer dit wel het geval zal zijn, kan nog niet met zekerheid worden medegedeeld. IJsdooi.. sneeuwstorm! Koning Winter zelf viel bijna van zijn stokje. Het begqn hem te duizelen van al die ijzige grilligheden, die iedereen een stevige griep of een chronische verkoudheid op den hals joegen. In het wijde polderland van de Haarlem mermeer waren Zaterdagmiddag echter nog enkele optimisten, die niet wilden gelooven dat het „uit" was met de ijsjool. De plann.en voor een gecostumcerd ijs- feest waren trouwens al weken te voren in kannen en kruiken. Dus niemand dacht er over om thuis te blijven. Een eigenaardig gezelschap, dat uit alle windstreken scheen te komen, verzamelde zich in Hoofddorp om op de schaats een paar vroolijke uurtjes door te brengen. De cowbóys uit Amerika babbelden lustig met schoone Hongaarschen, de maharadja liet zich de ijzers onderbinden door een sievigen butler, terwijl een geharnaste rid der verwoede pogingen deed om een Zwit- scrsch meisje uit de bergen met zijn jodel- zang te behagen. Hoofddorp had in zijn heele historie nog nooit zoo'n internationaal gezelschap tus- sclien zijn muren gehad. Nauwelijks had ie ceremoniemeester na een breedvoerige toespraak het sein tot den scart gegeven of de cowboys, die direct den strijd aanbonden met de druivenplukkers NEW YORK, 9 Febr. (D. N. B.) Het Huis van Afgevaardigden heeft het wetsontwerp inzake de hulpverleening aan Engeland met 260 tegen 165 stemmen aangenomen. Het ontwerp zal thans aan den Senaat worden dijorgezonden. Kort voordat het wetsvoorstel werd aangeno men heeft het Huis met 263 tegen 160 stemmen het voorstel van den republikein Fish verworpen, dat behelsde het ontwerp naar de commissie van Buitenlandsche Zaken van het Huis van Afge vaardigden terug te zenden en in de plaats van de wet tot hulpverleening aan Engeland een ontwerp in te dienen, waarbij aan Engeland een crediet van twee milliard dollar ter beschik king wordt gesteld. De stemming werd in het Huis van Afgevaar digden steeds rumoeriger. De democraat Mc Cormack beweerde, dat de republikein Fish een zuiver opportunistische politiek voerde. Tal van protesten kwamen los. De voorzitter moest in grijpen. Om het woord te verkrijgen had Fish het pro forma-voorstel ingediend om de geheele wet tot hulpverleening te verwerpen. Dit voor stel werd met 163 tegen 0 afgestemd. Meer belangstelling trok het voorstel van republikeinsche zijde, dat de hulpverleenings- wet bepalingen zou bevatten, volgens welke Amerikaansche troepen niet buiten de terri toriale wateren van het Westelijk Halfrond ge zonden mogen worden. De verwerping van dit voorstel werd van de zijde der regeeringspartij gemotiveerd met de verklaring, dat in deze wet niets het recht geeft troepen buitenslands te zenden. De Senaatscommissie voor Buitenlandsche Zaken heeft met 10 tegen 5 stemmen het voor stel aangenomen, volgens hetwelk de openbare debatten over de wet tot hulpverleening aan Engeland Dinsdag a.s., nadat Willkie gehoord is, beëindigd moeten zijn. Drie kleine jongens zijn Zaterdagmiddag te Zaandijk op tragische wijze door verdrinking om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de vijf-jarige Hennie van Urk, diens zevenjarig broertje Dick van Urk en de acht-jarige Wim Bakker, allen wonende in de Parkstraat. Om half vijf waren de jonfens nog in ei kaars gezelschap gezien. Toen zij tegen etens tijd niet thuis kwamen werden de ouders on gerust. Na hier en daar gezocht te hebben wendden zij zich ten einde raad tot de politie. Deze stelde de omliggende gemeenten van de vermissing telefonisch in kennis, waarna de hoofdagent Siebesma er op uit trok om in de gemeente zelf eens te kijken of hij de jongens daar kon ontdekken. Met hulp van de leden van den luchtbeschermingsdienst werd het zoe ken den geheelen nacht voortgezet. De na speuringen bleven echter vruchteloos. Zondagmorgen om tien uur ontdekten bur gers In den sloot achter de cacaofabriek „de Zaan" het ontzielde lichaampje van den vijf jarigen Hennie. Vermoedend, dat de andere jongens niet ver van deze plaats gevonden zouden kunnen worden, ging men hier dreggen en na een kwartier was ook het lijkje van Dick gevonden nabij de plek, waar men zijn oroertje had opgemerkt. Eerst na den middag slaagde men erin den acht-jarigen Wim Bakker ui» het water te halen. Er was op deze plaats geen ijs meer De fabrieksloozing had het reeds doen smelten. Op korten afstand was echter nog wel ijs, zoodat het vermoeden bestaat, dat de jongens het slachtoffer zijn geworden van onvoorzich tigheid. De deelneming met de zwaargetroffen ouders is groot uit Champagne, verdwenen met maskerade pakje en al onder den toch al zóo onbe- trovwbaren ijsvloer. De vroolijke stemming der gasten werd er niet minder om, toén het ijsfeest werd afgelast want„er gens" wachtte een smakelijke boerenkool- en worsttafel. Hoe vroolijk 't cr Zaterdagmiddag op de bocrenkoolfuif aan toegegaan is, vertelt u deze foto wel en de gasten zien graag nog eens zoo'n uitnoodiging van de ijsclub Haarlemmermeertegemoet. IJs of geen ijs. Dat doet er niet toe. Als er maar jolijt in het polderland heerscht en de schalen gevuld zijn met boerenkool en echte Geldersche worst. Want dat gaat cr in als koek. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede: Het -is gebleken, dat het, niettegenstaande de mededeel: ngen in de dagbladen en de inlichtin gen, welke de distributiediensten ter zake heb ben verschaft, is voorgekomen, dat aan per sonen, doordat zij niet tijdig het desbetreffende formulier hebben ingeleverd, boterkaarten zijn uitgereikt, terwijl zij op grond van hun inko men vetkaarten hadden kunnen ontvangen. In verband hiermede kan worden goedge keurd, dat alsnog gedurende het tijdvak van Maandag 10 tot en met Zaterdag 15 Februari aan deze personen, tegen inlevering der uitge reikte boterkaarten, vetkaarten worden uitge reikt. Hiertoe dient tevoren een desbetreffend formulier te worden ingevuld, welke formulie ren bij den plaatselijken distributiedienst ver krijgbaar zijn. Nadrukkelijk wordt de aandacht er op ge vestigd, dat na 15 Februari as. geen gelegen heid tot inruiling meer bestaat. In den vroegen Zondagmorgen om onge veer half vier is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in den dicht- bebouwden kom van het dorp Spanbroek (N.H.), waardoor drie huizen in de asch zijn gelegd. Het zijn de woningen van de heeren M. Bode, S. Loos, expediteur, wiens vracht auto ook aan het vuur ten offer is gevallen en Th. Braakman, die in het perceel een Spar-winkel had. De families Loos en Bode ontwaakten eerst, toen beide woningen reeds in brand stonden. Men moest in nachtgewaad de huizen verlaten zonder ook maar iets te kunnen redden. De oude handspuit van Spanbroek bleek niet bij machte het vuur te blusschen of te beperken zoodat in allerijl telefonisch de motorspuiten van Hoogwoud en Wognum werden gerequi- reerd, die weldra met een zestal stralen water gaven. Intusschen was 't fel woedende vuur, dat ook de loods van den heer Loos had aangetast, overgeslagen naar het perceel met winkel van den heer Braakman, dat eveneens dra als een fakkel brandde en waartegen de beide spuiten weinig vermochten uit te richten. Men kon echter wel verdere uitbreiding van den brand voorkomen door het nathouden van de bran dende perceelen. De eerstgenoemde woningen zijn geheel uit gebrand; er staat niets meer van over. Van de woning van den heer Braakman staan alleen de muren nog overeind, vooral deze woning biedt een treurigen aanblik, daar de waren in de winkel of door het vuur of door waterschade waardeloos geworden zijn De inboedels der huizen zijn geheel verloren gegaan. De gedupeerde bewoners zijn onderge bracht bij familie en buren. De hier en daar nog oplaaiende brand en het nablusschen trok in den Zondagmorgen veel kykers. ook uit de omliggende dorpen. (Foto Kuiper, Hoogwoud) In de Staatscourant van 7 dezer is de „Wij- zigingsbeschikking inlandsch rondhout naald hout no. 1" afgekondigd, waarbij de prijzen voor palen zijn verlaagd. Zondagavond omstreeks elf uur brak brand uit in de landbouwersschuur van den heer S. Schouten te Berlicum. De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, wist de boerderij, die vlak naast de schuur staat, te behouden. Een a:ntal varkens kon nog worden gered. De landbouw werktuigen en een groote hoeveelheid hooi gingen in vlammen op. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk brandstichting, in ver band hiermede is een zoon van de familie B„ die naast den heer Schouten woont, gevankelijk naar ;s Hertogenbosch overgebracht De aan leiding tot het stichten van den brand schijnt een burenruzie te zijn. VICHY, 9 Febr. (D. N. B.) Officieel wordt medegedeeld, dat de minister van Buitenlandsche Zaken, Flandin, vandaag is afgetreden. Zijn portefeuille wordt over genomen door admiraal Darlan, die tevens lot vice-president is benoemd en ook het ministerie van Marine zal waarnemen. Met betrekking tot de besprekingen van Dar lan te Parijs heeft de pers Zondagmorgen het volgende officieele communiqué gepubliceerd; „Het Staatshoofd Maarschalk Pétain, die de politiek van Montoire volgt, heeft Laval voorge steld als minister van Staat en lid van een directorium tot de regeering toe te treden. La- val heeft het aanbod van den Maarschalk van de hand gewezen." In verband met de tegen Maandag of Dins dag verwachte regeeringswijziging hoort men zeggen, dat met uitzondering van admiraal Darlan, generaal Huntziger ey misschien den onlangs tot minister van Justitie benoemden Barthélémy, alle ministers waarschijnlijk zul len vervangen worden. Het nieuwe kabinet zou meer het karakter van een ambtenarenregee- ring dragen. In het buitenland zijn geruchten verspreid over vermeende in Vichy uitgebroken onlusten Deze geruchten zijn onjuist, aldus meldt D. N. B. uit Vichy. In Vichy heerscht volkomen rust. Maarschalk Pétain en generaal Huntziger hebben Zondagochtend een herdenkingsdienst bijgewoond, die werd gehouden voor leerlingen van de militaire school van St. Cyr. Daarna zag men maarschalk Pétain in de parken der stad een wandeling maken. Tijdens een massavergadering var. de organi saties van oudstrijders heeft de voorzitter van de nationale oudstrijdersorranisatie, afgevaar digde Jean Goy, in een toespraak verklaard, dat de oudstrijders riet mogen dulden, dat de politiek van Montoire wordt gesaboteerd. Maar schalk Pétain heeft de groote richtlijnen vast gelegd en getoond, wat men kan verwachten van een Franse' Duitsche overeenstemming Frankrijk kan niet om de twee maanden var houding veranderen. De medewerking van de oudstrijders en van geheel Frankrijk aan der wederopbouw van Europa is onontbeerlijk Deze medewerking moet geschieden zonder bijgedach ten, want dat is de eenige mogelijkheid om dr Europeesehe belangen te dienen en de rechten van Frankrijk te beschermen. In de Staatscourant van 7 dezer is een be schikking afgekondigd, volgens welke de maxi mum-prijzen voor houtblokjes, bestemd voor gasgeneratoren, met ingang van 7 dezer zijn gewijzigd. De nadere bijzonderheden, welke de be schikking vermeldt, zullen in de vakbladen worden gepubliceerd. NEW YORK, 10 Febr. (D. N. B.) Volgens een bericht uit Zureka in Californië fs daar Zon dagochtend een krachtige aardschok gevoeld. Deuren en vensters rammelden en een groot deel der bevolking werd .uit den slaap opge schikt. Schade is in het plaatsje niet aange richt. Het middelpunt der beving, die in het geheele land door de seismografen werd gere gistreerd, ligt vermoedelijk in den Stillen Oceaan. Zonsondergang 10 Febr. 18.43 Zonsopgang 11 Febr. 9.05 Maanopkomst 17.17 ondergang 922 Het aangewezen middel bij: BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA GEBREK AAN EETLUSTm. Men lette op den naam DcH. Nanning" buiten op de roode doos en op dc flacon. Prijs f 1*30 Dr. H. NANNINC's Pbar» Cbtm. fabriek, JUL DEN HAAG. maar., van bekende Meesters Vyzelstr. J05 Amsterdam Telef. 30 Ïj8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1