mmM Rijkscommissaris inspecteert Grüne Polizei Berlijn volgt aandachtig den politieken strijd tusschen Vichy en Parijs De opvolging van maarschalk Pétain r Rectificatie De beschieting van Genua Défilé in Amsterdam I Verduistering Jv. E.N Avan MEVE R D E N Millioen kaastoewijzingen ontvreemd Ambtenaar was een willoos werktuig van een Evangelist ACHT DOODEN DOOR ENGELSCHE BOMMEN Vijftig woonhuizen beschadigd Geen Duitsche troepen in Bulgarije Ook Veel waarde gehecht aan de gebeurtenissen in Amerika De begrafenis van Admiraal Osoemi Mgr. Dr. Kaspar Klein t Kou - Griep - Pi ju. VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 11 FEBRUARI 1941 - AVONDBLAD BUR. VOOR REDAÖP1E EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 26 cent per week; per kwartaal 1/ 3.41. Bij onze Agenten 28y2 ct. per week, per kwartaal 3.75^ VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22848 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents per regel. Ingezonden Mededeelingen 60 ets. per regel. Bij contract sterk geredu ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, iederen regel meer "té cents. Zeventien jaar en 10 diploma's ii Bisschop van Paderborn Wanneer het grondwettelijk decreet in werking treedt Tekst van het decreet Darlans benoeming tot vice-president De organisatie der Fransche regeering DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN ACCOUNTANT, UD NED. UNIE V.ACC AMSTERDAM - TEL90361 JAN LUYKENSTR.8 na b uur 23723 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT In ons hoofdartikel „Profanatie" van Maandag 10 Febr. j.l. hebben wij een sma keloos en profaneerend stukje gesignaleerd, dat wij abusievelijk aan „De Parochieklok- ken" te 's-Gravenhage hebben toegeschre ven. Bedoeld stukje kwam echter voor in „De Parochieklokken" van Dordrecht. Voor dit pijnlijk abuis bieden wij den Haagschen Parochieklokken onze oprechte verontschuldigingen aan. (Van onzen Haagschen redacteur) Een in Soest wonende „evangelist" is de stichter van een zeer merkwaardige gods dienstige secte, waarvan de lidmaten over het geheele land zijn verspreid. Deze „evan gelist" en enkele zijner volgelingen zijn be trokken geweest in een zwendelaffaire van grootsche allure, die zonder ingrijpen van de Haagsche politie catastrophale gevolgen ge had kon hebben voor de kaasvoorziening in ons land. Men kan den volgelingen hun da den niiet ten volle aanrekenen, daar zij in zekere mate willooze werktuigen waren van den voorganger, die een grooten invloed op hen uitoefende. De „evangelist" echter is wel verantwoordelijk voor zijn practjjk, waaraan om in den trant te blijven een luchtje zat als van de om haar onaangenamen reuk beroemde Limburgsche kaas. Hij was niet alleen „evangelist" maar ook een geslepen zwendelaar, die de macht van zijn persoon lijkheid misbruikte en het op oneerlijke wijze verdiende geld niet besteedde voor uitbrei ding van zijn gemeente, maar er zelf een goed leven van nam. Zooals bekend, werd in October van het vorig jaar de kaas gedistribueerd. De verbruikers ont vangen op hun rantsoenenbonnen de hun toekomende rantsoenen en de winkeliers krijgen op hun beurt bjj inlevering van deze consumen tenbonnen bij het distributiekantoor de zooge naamde kaastoewijzmgen. Daarop kunnen zij bü de grossiers kaas koopen. De toewijzingen wor den weer door de grossiers ingeleverd bij de Ne- derlandsche Zuivelcentrale aan de Laan van Meerdervoort in Den Haag. Een van de volgelingen van den Soestschen „evangelist" was als tijdelijk ambtenaar bij deze centrale werkzaam en op handige wijzeupaakte de evangelist van deze omstandigheid gebruik. Evenals andere lidmaten van de secte stond ook deze man in belangrijke mate onder den invloed van zijn voorganger en er was voor hem dan ook weinig overredingskracht noodig om zijn volge ling er toe te bewegen de door grossiers ingele verde toewijzingen, die nog niet ongeschikt wa ren gemaakt voor hef gebruik, te verduisteren en aan hem te geven. De volgzame ambtenaar kweet zich op voorbeeldige wijze van zijn taak. Hij nam groote stapels toewijzingen van 10, 50, 200 en 1000 rantsoenen mee naar huis, zooveel zelfs, dat tot op den dag, dat de Haagsche politie ingreep, toewijzingen van 110.000 kg. kaas of voor 1.094.300 rantsoenen door hem aan de dis tributie waren onttrokken. Ten kantore van de Nederlandsche Zui velcentrale schatte men deze hoeveelheid voldoende voor een dag rantsoen voor de in het geheel acht millioen zielen omvattende Nederlandsche bevolking. De ambtenaar deed dit alles geheel belange loos. Voor al zijn mopite werd hij slechts beloond met de innige vriendschap van den evangelist. Deze laatste wist met de toewijzingen wel raad. Hij stelde een paar „commissionnairs" aan, ook volgelingen, die eenigermate onder zijn sug gestie stonden en die het land afreisden om aan de grossiers de toewijzingen te verkoopen. De prijs bedroeg gemiddeld tachtig cent voor een toewijzing van 1000 rantsoenen. Dat deze handelwijze in hooge mate onsociaal was, zal eenieder duidelijk zijn. De prijs voor de toewijzing moest in den kaasprijs worden verdisconteerd, hij werd er dus hooger door. De op deze wijze vrijgemaakte kaas werd aan de markt onttrokken en kon, doordat zij in den kettinghandel werd gebracht, slechts do beter gesitueerden worden betaald. De kleine man was dus de dupe van deze manipulaties. In totaal verdiende de evangelist op deze wijze ruim 1500.Onkosten behoefden door hem vrijwel niet te worden gemaakt. De amb tenaar bewees vriendschapsdiensten en de „commissionairs" waren met weinig tevreden. Een van de reizigers, een Haaêsohe reclame- teekenaar, verkocht voor bijna 1000.—. Zijn moeiten werden beloond met de hoogachting van den -„evangelist" en een Bedrag van 50.—. Eén grossier in Westzaan heeft deze onver kwikkelijke zaak aan het rollen gebracht. Ook bfj hem kwam een volgeling van den Soeste- naar, die hem toewijzingen te koop aanbood. De man wilde er echter niet van hooren en maakte bij zijn eerstvolgend bezoek aam de Zuivelcentrale de ambtenaren er op attent, dat er met toewijzingen gehandeld werd. De cen trale stelde een onderzoek in en bracht de kwestie ter kennis van de politie. Na een uitgebreid onderzoek grossiers over het geheele land moesten aan den tand worden gevoeld is de Haagsche politie er thans in geslaagd het door den „evangelist" geleide com plot op te sporen. Deze man en zijn werktuig, de 27-jarige ambtenaar, zijn in het Huis van Bewaring in gesloten en worden voor den Officier van Jus titie voorgeleid. Men vermoed, dat een groot gedeelte van de op deze wijze buiten de distri butie verhandelde kaas over de grens i« ge smokkeld Het Engelsche luchtwapen heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag eenige grootere acties tegen Nederlandsche plaatsen ondernomen. Tal rijke brisant- en brandbommen zijn in verschil lende deelen van het .and uitgeworpen, waarvan een belangrijk gedeelte op open terrein terecht kwam. Bij de slordige wijze van bombardeeren kor het niet uitblijven, dat ook talrijke woon huizen in verschillende plaatsen zijn getroffen en dat ook een groot aantal slachtoffers onder de burgerbevolking moest vallen. In totaal zijn in dezen nacht acht dooden en 25 gewonden, o.w. 8 zwaargewonden, te betreuren. Ongeveer 50 woonhuizen zijn min of meer zwaar beschadigd. Aan talrijke andere woonhuizen en gebouwen en aan broeikassen is glasschade aangericht. Verder is een school vernield. De brandbommen veroorzaakten een groot aantal brandhaarden, welke meerendeels tame lijk snel konden worden gebluscht. GENUA, 11 Febr. (Stefani). De schoten, die door het Britsche vlooteskader, onder dekking van 'n dikken mist/Zondag j.l. bij het aanbreken van den dag op de stad zijn gelost, hebben behalve talrijke woonhuizen ook den dom van St. Laurentlus, een la gere school, het paviljoen van een zieken huis en een pensionaat getroffen. Ter nagedachtenis van de slachtoffers van de beschieting van Oenua door een Engelsen vlooteskader hebben de stedelijke autoriteiten besloten, een marmeren gedenkteeken op te richten. Voorts zijn terstond maatregelen ge nomen om den nabestaanden der slachtoffers en den gezinnen, die dakloos geworden zijn, de noodige hulp te verleenen. In de plaatselijke pers wordt er op gewezen, dat de Engelsche oorlogsschepen als waan zinnig vuurden, zonder ook maar in het minst eenig militair doei te kiezen. Het doel der En- gelschen, het moreel der Genueesche bevolking te breken, is volkomen mislukt. De bewoners hebben zich door hun kalmte en discipline zeer onderscheiden. In het bijzonder wordt er hier op gewezen, dat alle slachtoffers der beschie ting tot de burgerbevolking behooren en dat geen enkele soldaat gewond is. De 17-jarige mej. J. Droppert te Delft slaagde dezer dagen voor exa men Fransche handelscorrespon dentie (Mercurius)waardoor zij nu haar vierde Mercurius-diploma heeft behaald en haar geheele diploma-bezit op 10 stuks heeft ge bracht. Zij behaalde in 1937 haar Mulo-diploma en was daarna ge durende drie jaar leerlinge van het instituut Pont" ie Schiedam, waar zij achtereenvolgens werd op geleid voor machineschrijven (snel heidsdiploma), stenografie in de Nederlandsche, Engelsche, Duit- sche en Fransche taal (alle vier voor het eerste klasse diploma) en voor de Mercurius-handelscorres- pondentie-diploma's voor de vier talen. Men zal niet velen kunnen aanwijzen, die op 17-jarigen leef tijd zoo'n fraaie reeks diploma's hun eigendom kunnen noemen. Stram in de houding stonden Maandagmiddag op het IJsclubterrein aan het Museumplein te Amsterdam drie bataljons grüne Polizei opge steld. Ze zijn in Nederland gekomen om drie hier aanwezige bataljons af te lossen en wer den nu door Rijkscommissaris, Rijksminister dr Seyss Inquart geïnspecteerd. Ze hadden daartoe een carré gevormd met het front naar de Kom- mandantur, aan welke zijde zich verschillende hooge officieren en autoriteiten hadden verza meld. O.m. bevonderi zich daar generaal Schu mann, commandant van de Ordnungspolizel, Brigadeführer Knoblaucfy die Brigadeführer Rauter, de chef der S.S. in Nederland, verte- Op den Dam te Amsterdam had Maan dagmiddag een défilé plaats van de Grüne Polizei voor den Rijkscommissa ris dr. Seyss Inquart. Foto boven: Tij dens het défilé. Hiernaast: De Rijkscom missaris begroet de officieren der Hollandsche marechaussee (Foto Pax-Holland) SOFIA, 11 Febr. (D.N.B.) Tegenover de be weringen van den Britschen premier in zijn radiorede van 9 Februari, dat de Duitschers Bulgarije zouden zijn binnengedrongen en dat Bulgaarsche vliegvelden door hen zouden ztfn bezet, is het Bulgaarsche telegraafagentschap (Bulga) gemachtigd tot de verklaring, dat ai deze beweringen niet in overeenstemming zijn met de waarheid. S /W-W' vi O: een V. P. B.-correspondent uit Berlijn) wat op politiek terrein voorvalt, (Van Alles, wordt in het Duitsche Rijk zorgvuldig, doch zwijgend en met groote terughoudendheid gadegeslagen. Op het oogenblik concen treert zich de belangstelling der politieke kringen van Duitschland op de binnenland- sche politiek van Frankrijk, alsmede op de meeningsverschillen tusschen isolationisten en interventionisten in de Vereenigde Sta ten. Wat zich op het oogenblik tusschen Pa rijs en Vichy afspeelt is naar Duitsche mee ning een zuiver binnenlandsche Fransche aangelegenheid, hoewel niet kan worden ontkend, dat het resultaat van de bespre kingen tusschen invloedrijke machthebbers niet zonder invloed zal blijven op de ver houding Duitschland-Frankrijk. Van offici- eele Duitsche zijde wordt er overigens aan herinnerd, dat de tegenwoordige verhouding tusschen het Duitsche-Rijk en Frankrijk steunt op twee punten: de wapenstilstands overeenkomst en het onderhoud tusschen Maarschalk Pétaln en Adolf Hitler in Mon- toire. Up grona van een o-^SKPflWVliSl liiésèken Duitschland en Frankrijk kunnen de in Zwitserland geïnterneerde Fransche troe pen naar 't onbezette gebied terugkeeren. Terugkeerende Spahi's bij het overschrijden van de grens (Foto Ass. Press) Men sluit échter niet de oogen voor het feit, dat de politiek in Vichy den laatsten tijd een andere richting inslaat, dan vóór 13 December van het vorige jaar; men herinnert zich, dat op dezen dag Laval onder zeer eigenaardige om standigheden uit het kabinet werd gezet. Wel is waar heeft Pétain weder toenaderingspo gingen tot Laval gedaan, doch de hinderpalen, die een terugkeer van Laval In het kabinet in den weg staan, zijn nog lang niet uit den weg geruimd. De politici in het bezette en het onbezette gebied in Frankrijk volgen nog lang niet een zelfde Hjn, hetgeen tot uitdrukking komt in 't ontstaan van een nieuwe beweging, den „Na tionale Volksbond". In het program van dezen bond staat in de eerste plaats: samenwerking van Frankrijk en Duitschland bij den weder opbouw van Europa. In Berlijn merkt men op, dat de bezettings-autoriteiten niet tegen het program van dezen bond konden opkomen, om dat dit tenslotte een kwestie Is, die het volk zelf aangaat. Misschien dat de door Admiraal Darlan ge voerde besprekingen invloed zullen uitoefenen op het verdere politieke lot van Frankrijk. In elk geval: Berlijn ziet toe en trekt zijn eigen conclusies. Niet minder gewicht hecht men aan de be richten uit Amerika, hoewel men in Duitsche politieke kringen van meening is, dat de debat den over Roosevelts wetsontwerp van weinig In vloed zullen ztjn op de aanvaarding. Dit neemt echter niet weg, dat hetgeen de isolationisten er over te vertellen hebben een groot deel van de Amerikaansche kiezers er van zal kunnen overtuigen, dat de wet een groot gevaar kan beteekenen voor de V.S., zonder dat Engeland er inderdaad door geholpen wordt. Die Amerikaan sche kringen, welke nog altijd de hoop koesteren, dat de oorlog in Europa zal worden beslist ten nadeele van de spilmogendheden, zullen wel niets ongedaan laten om tegen hen te ageeren en En geland eiken denkbaren steun te beloven, ook al staat het misschien niet in hun macht, dien te verleenen. Men houdt zich hier echter aan de door Hitier in zijn laatste rede gegeven verzekering, dat ook de tusschenkomst van Amerika niets kan ver anderen aan het resultaat van den oorlog. Deze verwachting deelt het gansche Duitsche volk. Daarom neemt het de tragische tegenslagen van den Italiaanschen bondgenoot in Noord-Afrika ook rustig en gelaten op, want men wéét, dat de beslissing in dezen oorlog niet op een slagveld van ondergeschikt belang zal vallen, doch op de Britsche eilanden. Ook een buitenstaander kan dit vertrouwen begrijpen, als hij nagaat hoe de Duitsche troepen in het begin van het vorige jaar in het Westen de overwinning hebben weten te behalen op een goed uitgerusten en dapper strijdenden vijand. Men is er hier van overtuigd dat het Duitsche leger ook den taaien Engelschman, dien men zeker niet onderschat, wel baas zal weten te worden. Dat Amerika Engeland steunt en dit ook ver der in steeds toenemende mate zal blijven doen wordt hier door niemand ontkend, maar men weet dat de Duitsche regeering, zooals Hitier het zelf heeft uitgedrukt, „met alle eventualiteiten rekening heeft gehouden en daarom ook op alle eventualiteiten voorbereid is". De TSJOENGKING, II Feb. (D.N.B.) plaatsvervangende chef van den generalen staf .van het Tsjoengking-leger, generaal Falni- hoengsji, heeft medegedeeld, dat de Japansche admiraal Osoemi, die de vorige week door het neerschieten van zijn vliegtuig om het leven gekomen is, met alle militaire eer zal worden bijgezet. De andere Japansche officieren, die zich in het neergestorte vliegtuig bevonden, zijn reeds begraven op de plaats, waar het toestel .Is neergekomen. Na een zeer lang en geduldig gedragen ziekbed overleed dezer dagen Mgr. Dr. Kas par Klein, Aartsbisschop van Paderborn, in den leeftijd van 75 jaar, aldus een bericht van V.P.B. Mgr. Klein werd 28 Augustus 1865 te Elben in het Aartsdiocees Paderborn geboren. 21 Maart 1891 werd hij priester gewijd en 19 Juni 1920 volgde zijn benoeming tot bisschop. Het stoffelijk overschot is in het bisschoppelijk graf van de kathedraal van Paderborn op plech tige wijze bijgezet. genwoordigende, Senator Boemcker, de Beauf- tragter voor de stad Amsterdam, Kreisleiter Paustian, leider van de Duitsche kolome in oe hoofdstad en eenige Nederlandsche marechaus see-officieren. Korte bevelen weerklonken toen dr. Seyss-Inquart het terrein betrad. Terwijl het muziekkorps van de Polizei een presenteer- marsch speelde, inspecteerde de Rijkscommissa ris de bataljons, waarna hij de troepen toesprak. De Rijkscommissaris begroette de manschap pen en sprak de verwachting uit, dat zij hun volle krachten zullen inzetten in een tijd, waar in iedere Duitsche man en iedere Duitsche vrouw het uiterste moeten geven om dezen grooten beslissenden strijd met succes ten einde te brengen, een strijd, die niet alleen beslist over eigen lot maar ook over dat van onze kin deren en over dat van de toekomstige genera ties. „Wij allen", zoo zeide hij verder, „hebben de zekerheid, dat het een goede strijd is. De Führer heeft in uiterste zelfoverwinning alles gedaan om hem te vermijden, maar de Engelschen hadden tot onze vernietiging besloten, omdat dit ver eenigde Duitsche volk een veel te sterke machts factor is. Wij zijn thans echter aangetreden om onze levensrechten eens en voor altijd vilig te stellen". In het verdere verloop van zijn toespraak wees de Rijkscommissaris er op, dat men tegenover de Nederlandsche bevolking niet als vijand moest optreden, maar dat tegen elke poging tot ongeregeldheden, die hier of daar mogelijk zou zjjn en die alleen zou kunnen berusten op een grenzelooze onwetendheid of een gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef, met volle sterkte en zoo scherp mogelijk zou moeten worden opgetre den. Ten slotte wees de Rijkscommissaris nog een* op de bijzondere taak. die de Duitsche politie hier te vervullen heeft. Het imposante militaire schouwspel werd be sloten met het spelen van het Deutschlanct- en Horst Wessellied, waarna de Rijkscommissaris met zijn gevolg per auto naar den Dam reed voor het défilé der troepen Ooi di' défilé were begunstigd door prachtig weer en door zeer vele toeschouwers gadegeslagen. Hun ge duld werd eenigszins op den proel gesteld want eerst tegen vijf uur arriveerde de Rijksconu. 's- saris met de hooge officieren op den Dam. waar voor hem een podium, belegd met tapijten en omringd door palmen was opgeslagen dat ge flankeerd werd door twee hooge Hakenkruis banieren. Ook de zwarte S.S.-vlag wapperde op het plein, waar de Duitsche en Amsterdams.-he politie, onder leiding van hoofdinspecteur Mod derman, voor de afzetting zorgde. Terwijl de tegenover het podiutn opgestelde stafmuziek korps marschen speelde, defileerde een half uur lang de auto's van de nieuwe bataljons der grüne Polizei voorbij, volledig uitgerust met keuken wagens en Roode Kruis auto's, met zware en lichte mitrailleurs, geschut en zelfs eenige pant serwagens. Het défilé verliep vlot en in uitste kende orde en gaf een breeden indruk van toe rusting en de paraatheid van de Duitsche grüne Polizei. (Reeds geplaatst in een deel der vorige oplaag) VICHY, 10 Febr. (D.N.B.) De bij grond wettelijk decreet bepaalde opvolging van het Fransche staatshoofd, maarschalk Pétain, treedt in werking, indien deze sterft of hem op andere wijze de uitoefening van zijn ambt belet wordt. Het grondwettelijk decreet nr. 4 van 10 Febr. luidt als volgt: „Wij, maarschalk van Frankrijk en hoofd van den Franschen staat, bepalen krachtens de wet van 10 Juli 1940: Art. 1. Indien wij om welke reden dan ook vöor de ratificatie van de nieuwe grondwet door de natie, verhinderd zijn de functie van staats hoofd uit te oefenen, zal vlootadmiraal Darlan deze functie rechtens overnemen. Art. 2Voor het geval, dat vlootadmiraal Dar lan om welke reden dan ook verhinderd zou zijn, zal hij zijnerzijds vervangen worden door den persoon, dien de ministerraad met meerder heid van stemmen zou aanwijzen. Tot het op treden van dezen persoon zouden de functies door den ministerraad uitgeoefend worden. Art. 3: De constitutioneele acte nr. 4 is. en blijft opgeheven. Het decreet, waarbij admiraal Darlan tot vice- president wordt benoemd, heeft den volgenden tekst: „Wij, maarschalk van Frankrijk en hoofd van den Franschen staat bepalen krachtens de grondwettelijke acte no. 2 van 11 Juli 1940 en krachtens de wet van 10 Februari 1941 ten aan zien van de organisatie der regeering: Art. 1 tot vice-president wordt vlootadmiraal en staatsecretaris voor Buitenlandsche Zaken en de Marine, Darlan, benoemd". Maarschalk Pétain heeft een decreet uitge vaardigd, waarin de opbouw en de organisatie van de regeering als volgt wordt vastgelegd: Art. 1. Een zeker aantal van bij decreet be paalde staatssecretarissen heeft de prerogatieven van minister. Ieder minister bij decreet heeft tot taak de werkzaamheid van een zeker aantal staatssecretarissen te coördineeren en te con troleeren ten aanzien van de toepassing der principieele beslissingen en der beslissingen ten opzichte van de algemeene politiek der regeering. Art. 2. Een der ministers wordt bij decreet be noemd tot vice-president, (reeds geschied). On der het hooge gezag van den maarschalk, chef van den staat en ohef ran de regeering, leidt en controleert hij de werkzaamheid der ministers en staatssecretarissen in alles, wat de toepassing betreft van de principieele beslissingen en de be slissingen ten opzichte van de algemeene politiek der regeering. Art. 3. De ministerraad komt bijeen onder voorzitterschap van den chef van den staat. De chef van den staat kan zich bij dit voorzitter schap doen vertegenwoordigen door den vice- president. In dit geval moet de vice-president den chef van den staat rapport uitbrengen over de beraadslagingen van den ministerraad. De staatssecretarissen kunnen opgenomen worden In den ministerraad, wanneer problemen, die hun staatssecretariaat interesseeren ter bestudeering aan den raad worden voorgelegd. Art. 4. De kabinetsraad, die ministers en staatssecretarissen omvat, wordt gepresideerd door den vice-president. Art. 5. Bjj het vice-presidentschap wordt het secretariaat-generaal voor voorlichting, pers en radio aangesloten. Art. 6. De artikelen 3 en 4 van de wet van 6 September 1940 betreffende de organisatie van de regeering worden opgeheven. Art. 7. De bovenstaande bepalingen worden in het „Journal Officiel" gepubliceerd en als staats wet ten uitvoer gelegd. Zonsondergang Zonsopgang Maanopkomst 18.1 11 Febr. 13.45 12 Febr. 9.03 ondergang 8.5t Door hun kou. koorts en pljnultdriiveode werking helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt s Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cacbets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1