Voor het eerst na vele weken.... D.H.C. weer op de bovenste plaats K.F.C.' s eerste winst is binnen! S Longa klopt zijn stadgenoot Noad V.S.V. speelt gelijk tegen Ajax Verrassende overwinning van A.G.O.V.V. bij Wageningen Arie van Vliet won al zijn ritten Er vielen op de voetbalvelden alweer interessante dingen te beleven r' 1 Helmond wint met 3-1 bij Eindhoven Flinke overwinningen van R.F.C. en Blauw Wit Tubantia klom naar de derde plaats MAANDAG 17 FEBRUARI 1941 Voor het eerst na vele weken zijn er weer heel wat ballen op de Nederlandsche voetbalvelden aan het rollen gebracht. Het was zoo hier en daar vanwege de vele plassen of moerassigheden dan nog wel niet goed mogelijk met fatsoen een wedstrijd te spelen, maar de meeste velden bleken zich alweer vrij behoorlijk van de wintersche gebeur lijkheden te hebben hersteld. In het Noorden werd nog niet gevoetbald, maar in West en Oost werd het geheele programma afgewerkt, ter wijl ook in het Zuiden de meeste wedstrijden werden gespeeld. Er waren alweer eenige interessante uitslagen, als de overwin ning van D.H.C. bij Stormvogels, het gelijke spel van A.D.O. bij Feyenoord en dat van Ajax tegen V.S.V., alsmede de overwinningen van A.G.O.V.V. en Helmond, respectievelijk bij Wageningen en Eindhoven. Feyenoord— -A.D.O. 1- 1 KF.G.D.W.S. 2—2 - - d4 Het ijshockey team, dat Nederland op de winterspelen te Garmisch Partenkinchen zal vertegenwoordigen, is Zondagochtend naar dit Duitsche wintersportcentrum ver trokken. Het vertrek van het Centraal Station te Amsterdam (Foto Pax-Holland) StormvogelsD.H.C. 12 D.F.C.'t Gooi 6—4 H.D.V.S.Sparta 35 In 'n meer spannenden dan fraaien wedstrijd AjaxV.S.V. 0-0 HaarlemH.B.S. 52 XerxesR.F.G. 05 Michel, de keeper van V.S.V., slaat op fraaie wijze een aanval op zijn heilig dom af in den wedstrijd tegen Ajax (Foto Pax-Holland) V.U.C.—D.O.S. 3—3 Blauw-Wit—C.V.V. 5—6 1 Go AheadTubantia 23 WageningenA.G.O.V.V. 14 2 EindhovenHelmond 13 LongaNoad 31 JulianaLimburgia 31 Puncec en Pallada in Spanje WIELRENNEN Maar toch sloeg België onze jongens in het Antwerpsche velodroom WALS—PELLENAERS WINNEN TE ZüRICH DAMMEN OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP Om het Clubkampioenschap van Nederland Competitie Nederlandsche Schaakbond Nauwelijks hebben we er op gewezen, dat de overwinning, welke A.D.O. in Den Haag op D.H.C. behaalde, nog lang niet beslissend, is Voor de definitieve bezetting van de eerste plaats, of reeds blijkt weer, dat de voetbalsport ook voor de belangstellenden in afdeeling I nog een en ander in petto heeft. Want ter wijl AD.O., zooals wel gevreesd moest worden, den zwaren strijd bij Feijenoord, door een 1—1 gelijk spel met een puntje verlies moest be- koopen, slaagde D.H.C. er in den zeer moei lijken beurt bij Stormvogels met 2—1 te win nen en daardoor voorloopig weer de leiding van zijn concurenten over te nemen. D.F.C.had er misschien wel op gerekend dat beide leiders een misstap zouden begaan en in het kader van dezen gedaehtengang gezorgd voor een vol doende 64 overwinning op 't Gooi. Deze zege hebben de Dordtenaren thans kunnen benut ten om hun derde plaats te verstevigen. Her mes D.V.S. immers Verloor met 5—3 van het bezoekende Sparta en D.W.S. moest er getuige en tevens slachtoffer van zijn, dat K.F.C. met 2—2 zijn eerste winstpuntje binnen haalde. D. H. C. 13 8 3 2 19 34—22 A. D. O. 12 7 4 1 18 33—21 D. F. C. 13 6 4 3 16 30—23 Hermes D. V. S. 12 5 3 4 13 31—21 Sparta 12 6 1 5 13 32—25 D. W. S. 12 5 3 4 13 17—17 Stormvogels 13 5 2 6 12 22—24 Feyenoord 13 5 2 6 12 24—27 't Gooi 13 2 3 8 7 19—31 K. F. c. 11 0 1 10 1 10—40 heeft Sparta van H.D.V.S. gewonnen, dank zij beter ploegverband en meer geluk. Sparta nam direct het initiatief. Een verrassende aanval van H. D. V. S., waaraan alle spelers der voorhoede aandeel hadden, stelde Langbeek 20 minuten na het begin in staat Pil te pas- seeren (01). Vijf minuten later constateerde de scheidsrechter een overtreding in het H.D.V.S. strafschopgebied. Den Boer maakte geen fout (11). Weer vijf minuten later hernam H.D.V.S de leiding, toen Borrani na een hoekschop een enorm hard schot loste, dat Pil niet kon stop pen (21). Na 35 minuten strafte Weber een fout van Beun af (22). Nog voor de rust nam Sparta de leiding, dank zij 'n goed schot van Dommering (23). In de tweede helft heeft H. D. V. S. eenige kansen gehad op den gelijkmaker. Drok echter wist Sparta's vierde doelpunt te maken. H. D. V. S. gaf het niet op. Borrani, die linksbinnen was gaan spelen, gaf L. Janse gelegenheid snel door te breken en den stand op 34 te bren gen. Dommering slaagde er in Sparta's voor sprong te vergrooten 35. In verband met de ongunstige positie welke K. F. C op de ranglijst inneemt, hadden de Koogers een paar oude, geroutineerde krach ten in hun elftal opgenomen. De belangstelling ging daarbij voornamelijk uit naar het weder optreden van Nieuwenhuizen als stopperspil. Ofschoon het zeker is, dat het werk van dezen speler van invloed op het moreel van de ploeg geweest is, kon hij toch niet voorkomen, dat D. W. S. een gelijk spel behaalde. De Amster dammers verdienden dit gelijk spel in elk op zicht en zij waren vooral in technisch opzicht de meerderen der Koogers, die het voornamelijk van hun groote enthousiasme moesten hebben. Geholpen door het windvoordeel was K. F. C. eenigen tijd in de meerderheid; spoedig zag Kok zijn doorzetten beloond en bezorgde de thuisclub de leiding 1—0. Wel trachtte D. W. S. het spel nu te verplaatsen, doch even voor de rust wist K. F. C. den voorsprong door Lamie te vergrooten 2—0. Na de rust waren de bezoe kers dadelijk in den aanval en K. F. C. moest haar volle aandacht aan de verdediging wij den. Na een kwartier hadden de Amsterdam mers met een goed schot van Grifhorst succes 21. Na 25 minuten werd een hoekschop K. F C. noodlottig, omdat Dijkstra den bal daar uit rechtstreeks in het Kooger doel plaatste (2—2). V 'r' -■ V v*U l?* V - - -v "A v In het Zuiden werd de belangrijke wedstrijd M.V.V.P.S.V. afgelast, maar Longa aarzelde niet en wist door een 31 overwinning op zijn stadgenoot Noad den achterstand op de Eind- hovenaren met twee punten te .verkleinen. N.A.C. In afdeeling H heeft V. S. V. ook zijn tweeden wedstrijd te Amsterdam in een gelijk spel zien eindigen. Blauw Wit had daarvoor den eersten keer gezorgd en thans was het Ajax, dat niet wilde onderdoen voor zijn stadgenoot en zoo waar een puntlooze verdeeling wist te bevech ten. Dat gaf Haarlem gelegenheid een puntje van zijn achterstand af te knabbelen, hetgeen de rood-blauwen dan ook deden door een goe de 52-zege op H.B.S. Blauw-Wit zorgde te gen C. V. V. voor een klinkende 50-overwin- ning, maar nog mooier vinden we de prestatie van R. F. C., dat bij Xerxes voor eenzelfde eindcijfer zorgde. D. O. S. speelde in de resi dentie met 33 gelijk tegen V. U. C. en wist aldus den afstand tot de leiders niet te ver kleinen. De ploegen waren voor het grootste deel van den strijd aan elkaar gewaagd. Nu eens had de een. dan weer toonde de ander een klein over wicht, doch door elkaar genomen waren beide elftallen even sterk. Het spel vóór de rust was vlot en stond zeker niet op laag peil. Bijzon der interessante momenten kwamen er even wel niet in voor. Na de rust werd het echter anders. Toen werd er, en in het bijzonder het laatste half uur, hard gestreden. Twintig mi nuten na de rust kwam het eerste doelpunt voor ADO. Tap had het leder keurig opge- bracht, gaf het daarna aan Vreken over, die Van de zijlijn een verren pas over de breedte van het veld naar links zond. Van der Tas, die een goeden wedstrijd heeft gespeeld, kwam daar bijtijds toegesneld en passeerde met een kort trapje doelman Vlietstra (01). Lang heeft ADO geen pleizier gehad van de zen voorsprong, want enkele minuten later bracht de Rotterdamsche linksbuiten Linssen, na zich handig vrijgespeeld te hebben, de par tijen op gelijken voet. Het was vooral den Stormvogels aan te zien, dat zij in een tijd niet gespeeld en ver moedelijk maar weinig geoefend hadden. Hun spel maakte aanvankelijk een rommeligen in druk, waartegenover het pittige, echter vaak te peuterige spel van DHC 'n prettigen indruk maakte. Na 20 minuten kwam de IJmuider aanval er wat beter in en moest de DHC- achterhoede alle zeilen bijzetten om doelpun ten te voorkomen. Doordat er nu wat opluch ting voor het IJmuider doel kwam, werden de aanvallen van DHC gevaarlijker. Vooral ae linkervleugel Ditmars-Vollebregt weerde zich geducht. Vijf minuten vóór de rust volgde een snelle Stormvogelsaanval, welken Van Pel met een fraai doelpunt besloot (10). Na de rust startte DHC zóó snel, dat de IJmuider defensie overrompeld werd. Reeds na drie minuten scoorde Ditmars den gelijkmaker en vijf minuten later kopte Schreuder den bal in het net (12). Schreuder verknoeide hierna nog een mooie kans en Van der Engel scoorde zijn tweede buitenspel- doelpunt. De gasten pakten de zaak direct geestdriftig aan en slaagden er in, ondanks 't zware veld, een tempo te bereiken. DFC werd hierdoor ern stig in het nauw gebracht en eerst na een kwartier kon de middenlinie zich wat loswer ken. Punt kreeg dicht op doel een vrijen schop te nemen, welken hij onberispelijk in een doel punt omzette (1—0). 't Gopi liet het hierbij ïïiet zien en N. Cohen maakte na tien minuten gelijk. Toen was het de beurt van Meinders om na snel doorgebroken te zijn DFC opnieuw de leiding te geven (21). Kort daarop gaf ^Wijnders Vlasblom een fraaie kans, waaruit laatstgenoemde opnieuw doelpuntte. Na een stormloop van de gasten had v. Vel- son in de tweede helft spoedig succes voor DFc (41). Na een half uur werd het Gooi Wat sterker en Willemse verkleinde den achter stand tot 42. Direct daarop maakte v. Vel- sen er 52 van, maar Kreuning verkleinde den achterstand weer tot 53. Aan den doel- Puntenregen was hiermee nog geen einde ge komen, want v. Williger had nog een keer suc ces voor DFC en Willemse voor 't Gooi, zoo dat het einde met 64 kwam. V.S.V. 11 9 2 0 20 30—12 Haarlem 13 8 0 4 16 33—22 D. O. S. 11 6 2 3 14 31—29 Ajax 13 5 4 4 14 31—21 Blauw-Wit 12 4 4 4 12 22—16 V. U. C. 11 3 3 5 9 26—33 H.B.S. 12 3 3 6 9 33—32 Xerxes 9 3 2 5 8 19—22 R.F.C. 12 3 2 7 8 23—37 C.V.V. 10 1 2 7 4 12—36 Het heeft niet veel gescheeld of V. S. V. had zijn eerste nederlaag geleden. Want had Ajax in de eerste helft beter van de geboden kansen geprofiteerd, dan had het er voor de Velsena- ren leelijk uitgezien. Het binnentrio van Ajax schoot echter zeer zwak en in laatste in stantie zorgde doelman Michel er op uitste kende wiize voor, dat Ajax in deze periode van veldoverwfcht geen doelpunten maakte. De V. S. V.-aanvallen waren voor de rust niet gevaarlijk. In de tweede helft echter gaf het open spel van de V. S. v.-voorhoede de Ajax-achterhoede handen vol werk. Vooral mid denvoor van der Lugt was zeer actief en in dien hü enkele malen niet zoo onbesuisd ge speeld had, dan had V. S. V. zeker enkele doel punten gemaakt. De Ajaxvoorhoede, waarin Fischer in de tweede helft uitviel, presteerde niet veel meer al kreeg Bijl nog enkele kansen, welke hü grandioos miste. Tegen het einde raakten vele spelers danig vermoeid, hetgeen op dit zware veld niet ver wonderlijk was. V. S. V. behield het beste van het spel, doch ondanks krachtige pogingen ontstonden er geen doelpunten. De Hagenaars hadden het voordeel van den wind en waren daardoor meer In den aanval. Toch nam Haarlem de leiding door toedoen van Bakker (10). H. B. S. vertoonde het bes te van h,et spel. De Haarlemsche verdediging was goed op dreef en onderbrak de vele Haag- sche aanvallen. Kort voor rust bracht van der Vegte met een kopbal de partijen op gelijken voet (11). In de tweede helft echter ging het spel ge lijk op, de roodbroeken maakten beter van de kansen gebruik. De Winter bracht den stand op 21 en uit een vrijen trap, van verren af stand genomen, vergrootte van Daalen den voorsprong (31). H. B ,S. kwam daarna flink opzetten en van der Vegte doelpuntte opnieuw (32). In het latste gedeelte van den strijd was Haarlem goed op dreef en Bakker en Boe ree drukten het overwicht fn doelpunten uit (5—2~> Voor de rust was Xerxes in de meerderheid, doch haar voorhoede speelde zoo doorzichtig, dat de verdediging van R. F. C. het niet moei lijk had. R. F. C. moest het van snelle uit vallen hebben en daarbij had het twee maal succes. Telkens was het Blaauboer. die gevaar lijk was en hü was ook de man. die de beide doelpunten voor zijn rekening nam (0—2). Na de rust had Xerxes de opstelling gewij zigd maar ook dat hielp niet. Gesteund door den wind kwam R. F. C. geducht opzetten en het duurde n$et lang pf van Walsum werd in de gelegenheid gesteld In z*n eentje nummer drie te maken (0—3). Blaauboer maakte er 04 van. toen de ver dediging van Xerxes een groven blunder maakte en tenslotte maakte Apon er met een schot van grooten afstand 05 van. De Utrechtenaren bleken niet alleen in theo rie sterker te zün, maar brachten dit wel de gelijk in de practjjk. Zü speelden over het al gemeen een solide en technische party voet bal, met de voorhoede wel als beste deel van de ploeg. Dumortier deed weer keurig werk en verdeelde het spel op zijn bekende wyze. De middenlinie behoefde dan ook geen steunend werk te verrichten en kon zich beperken Lot verdedigen. De rust ging In met een 01 voor sprong voor D. O. S. Dit doelpunt werd door Dumortier gemaakt, doordat Holzebach den bal liet glippen. Na rust voerden de bezoekers den stand nog op tot 03 door den rechtsbuiten van Leur en nog eens door Dumortier. Toen kwam voor V. U. C. een gelukkig kwartiertje, waarin zü den achterstand verkleinden en zelfs gelijk maak ten. De doelpunten werden gemaakt door Bon der, de Harder en Holleman. De wedstyd was voor de kleine groep be langstellenden een groote teleurstelling. Noch Blauw-Wit, noch C. V. V. demonstreerde een behoorlijk spel. Toch was Blauw-Wit in het veld iets sterker, hetgeen reeds dadelijk tot uiting kwam, toen Hannema terstond na den aftrap de kans kreeg met een kopbal keeper van den Oever te passeeren (10). Na een half uur loste van Nol van vraf een hard schot op het C. V. V.-doel. Keeper van den Oever greep naast den bal. Deze stuitte terug tegen de bovenlat, waarna de toegeloopen Hannema vrij gemakkelijk kon scoren. (2—0). Enkele minuten voor de rust zorgde Tigger- man met een goed schot den goal (30). In de tweede helft was het spel aan beide kanten al niet veel beter, hoewel Blauw Wit het kleine overwicht bleef behouden. Toch duurde bet ongeveer een half uur voordat Hannema opnieuw kans zag keeper van den Over te passeeren (40). De blauw-witte- voorhoede scoorde nog een doelpunt, dankbaar gebruik makend van een misverstand in de achterhoede van O. V. V. (50). In het Oositen is er verbazing en bewondering rond de prestaties van A. G. O. V. V, dat er tot op heden nog niet veel van maakte, doch het nu verstond, het toch heusch niet futlooze Wa geningen in eigen huis met 41 te kloppen Tubantia klom naar de derde plaats door een even goede, als nuttige 32-zege bij Go-Ahead. Hengelo liet zich zijn voorsprong op A.G.O.V.V. niet ontnemen en won thuis met 21 zeer ver- dienstelijk van Quick, zoodat. Go-Ahead nu op de voorlaatste plaats is beland. Heracles 12 8 3 19 38—U N. E. C. 12 8 3 1 19 40—19 Tubantia 12 6 4 2 16 30—21 Enschede 12 6 3 3 15 23—19 Quick 12 4 2 6 10 18—23 Hengelo 12 5 0 7 10 27—40 Wageningen 12 4 1 7 9 25—30 Enschd.Boys 12 4 1 7 9 19—34 Go-Ahead 12 4 0 8 8 22—28 A.G.O.V.V. 12 2 1 9 5 12—32 De lange rustperiode schünt den Go ahead- spelers geen goed te hebben gedaan. Den laat- sten tyd was er in het spel van de Deventena- ren beslist eenige opleving te bespeuren, maar hetgeen zij dezen middag demonstreerden, was weer het oude futlooze spe'letje van het begin der competitie! Nog steeds ligt de groote fout in het falen van de voorhoede. Een uitzonde ring willen wy hier maken voor den binnen- speler Bos. De wedstrijd vangt aan met een aanval van dg thuisclub, die dit maal in het groen speelt. Na eenige oogenblikken krügt Tubantia een vrijen schop te nemen, die door doelman Mik kers uitstekend gestopt wordt. Ongeveer tien minuten later weet Bos op uitstekende wijze te scoren van verren afstand. We zien daarna voor beide goals eenige gevaarlijke oogenblik ken, waar'cy zelfs eenmaal de Tubantia-keeper gepasseerd is, doch zonder succes. Aan de over- zyde komt plotseling de gelijkmaker, waarbij doelman Mikkers o. i. niet geheel vrijuit gaat. Tien minuten na rust weet de midvoor der gasten het net weer te vinden, terwül na twin tig minuten de linksbuiten voor de derde maal succes heeft. Door een handsgeval in het straf schopgebied, krügt de thuisclub een penalty toegewezen, welke door Roelofs onberispelijk wordt ingeschoten (23). Na eenige oogenblikken krijgt Dekkers de kans van den dag, a's hij op twee meter afstand den bal voor het inschieten heeft, maar hij mist hopeloos. Zoo breekt het einde aan met een verdiende overwinning voor Tubantia. Wageningen heeft een invaller voor Jansen, waarvoor v. d. Bom invalt. AGOVV zet eenige goede aanvallen op. doch van Eist weet, voor loopig onheil te voorkomen. Na vijf en veertig minuten als de Wageningsche backs te laat in grepen, doelpunt Beelen (01). Vijf minuten daarna doelpunt Gabriël met een mooi schot in den hoek. By Wageningen botert het niet in de voor hoede en even voor rust brengt Ribbers met 'n schot van de wing den stand op 03. Na rust zet Wageningen alles op den aanval, doch voorloopig weten Klok en Misgutier hun terrein schoon te houden. Na een half uur by een scrimmage voor het doel der blauwen schiet H. v. d. Meij in (1—3). Eenige minuten voor 't einde loopt, Gabriël door de Wageningsche achterhoede en doelpunt <1—4). behaalde in Breda een stevige 61 zege op Roermond; Juliana stelde zich in Spekholzer- heide tevreden met een 31 overwinning op Limburgia, maar Eindhoven wist het zoover niet te brengen en moest in eigen ctn geving met 31 de eer aan Helmond laten. De wedstrijd B.V.V —Willem II werd gestaakt toen de stand 20 oer de gastheeren was. P.S.V. 14 10 2 2 22 46—18 Longa 15 8 4 3 20 37—23 N.A.C. 12 6 4 2 16 25—14 M.V.V. 13 6 4 3 16 26—16 Juliana 13 7 4 16 41—27 Eindhoven 14 7 2 5 16 34—30 Noad 14 7 1 6 15 25—30 B.V.V. 13 S 1 7 11 24—28 Helmond 14 3 3 8 9 15—34 Willem II 12 2 3 7 7 17—25 Roermond 12 2 2 8 6 17—47 Limburgia 14 2 2 10 6 18-31 Na een langdurige rust hebben EVV en Hel mond Zondag te Eindhoven een zeer romme ligen en niet van onsportieve gedragingen ge speenden wedstryd gespeeld. In het, eerste kwartier werd er behoorlyk gevoetbald, doch nadien zakte deze wedstrijd af. Tot de rust werd er zelfs niet gescoord, ofschoon EVV en kele aardige kansen kreeg. Na de rust ging het eerste offensief van HVV uit. Daarna kwam EVV aan bod, doch old horse Marinus Janssen wist met gebruik making van ongepaste lichaamskracht twee doelpunten te voorkomen. EVV blijft iets in de meerderheid, doch de score-waag slaat door naar Helmonds zyde wanneer Dronen uit een vrijen trap via v Veghels handen inschiet. Eindhoven doet enkele fraaie aanvallen waarby De Zeeuw een voorzet van de Vorst prachtig gebruikt-en den gelykmaker scoort. Van Veghel fiatert vervolgens met het, gevolg dat een bal die door Schampers reeds wordt weggewerkt, door HVV's rechtsbinnen in gewerkt wordt (i2). Het spel wordt nog rommeliger. Tegen het einde scoort v. Waardenburg nog uit een off- side-voorzet van Dronen (1—3). Muilekom wordt dan wegens aanmerkingen op dit doel punt nog van het veld gestuurd In een spannenden wedstryd heeft Longa gewonnen van een enthousiast spelende Noad- ploeg. Longa is gedurende het grootste gedeelte van de,n wedstryd in de meerderheid geweest en heeft dit zeer fortuinlijk in doelpunten kun nen uitdrukken en een gelyk spel zou zeker niet onverdiend zijn geweest. Direct na den aftrap is Longa in den aanval en langs den uitgeloopen keeper ketst de hal tegen den paal. Als er goed tien minuten gespeeld is. geeft Sterke de thuis club de leiding als besluit van een fraaien centeraanval van Longa (10). NOAD komt nu geducht opzetten, maar de Longa-achterhoede en in laatste instantie keeper Luytelaar houden het doel schoon. De rust gaat in met 10. Na de rust is NOAD in den aanval en Longa wordt in de verdediging gedrongen. De beloo ning blyft niet uit als Engel na een scrimmage voor het doel den bal langs den uitgeloopen Luytelaar in de touwen jaagt (11). Dan is Longa weer geruimen tijd in Óen aanval. Als de heele Noad-verdediging plus de Longa-voor- hoede als gevolg van het door den regen natte veld op den grond liggen, is Jongmans 't eer ste op en geeft met een tam schot zijn club weer de leiding (21). Noad valt nu fel aan. Pellikaan schiet een strafschop in handen van keeper Jansen. Tien minuten voor het einde vergroot Simons Longa's voorsprong tot 31. Noad geeft zich niet gewonnen, maar blyft krachtig aanvallen, evenwel zonder resultaat, luytelaar is niet te passeeren. In een matigen wedstryd heeft Juliana van Limburgia gewonnen. Juliana was aanstonds sterker, doch verschillende mooie kansen wer den om zeep gebracht. Na ongeveer 15 minuten spelens gaf Vroomen Juliana met een tam schot de leiding, nadat de bal eerst tegen de lat was gekopt. Limburgia bepaalde zich hoofdzakelijk tot verdedigend spel met vlugge uitvallen afge wisseld, waarmee de Juliana-verdediging wel raad wist. Voor rust werd niet meer gedoel punt. In de tweede helft waren nauwelijks eenige minuten gespeeld, of Vroomen bracht met een schitterend schot den stand op 20, waarna Limburgia min of meer zyn verdedigend spel ging prys geven om meer aandacht aan den aanval te schenken. Niettemin wist de Juliana- verdediging meester van het terrein te blyven. Nadat scheidsrechter Vet Juliana een dubieus aan en drong Juliana geheel op eigen helft terug aen en drong Juliana geheel op eigen helft terug. Uit een penalty verkleinde Bartels den achter stand, nadat Stufe het schot van Lubeck on voldoende had gestopt 31. In dezen stand kwam geen verandering meer. De beide Zuid-Slavische spelers Puncec en Pallade zijn hun tournée door Spanje in Bar celona begonnen. Puncec won met de grootste moeite in vüf sets van Carles (57, 64, 62, 46, 64) De stryd tusschen Pallada en Blanc moest bij den stand 4—6 6—3 afgebroken worden. Het dubbelspel leverde een groote verrassing op, daar Puncec en Pallada het tegen Carles en Blanc moesten afleggen met 61, 1—6, 60, 7—5. In het sportpaleis te Antwerpen werd Zondagmiddag een internationaal program ma verreden, waaraan verschillende Neder landsche sprinters deelnamen. Verreweg de beste prestaties werden ver richt door onzen wereldkampioen van Vliet, die al zyn ritten wist te winnen. Toch kon dit niet voorkomen, dat de Bellen in het totaalklassement een overwir.ming behaal den op onze Nederlandsche jongens. Snelheid over 3 ronden met vliegenden start: le serie: 1. Haerbos; 2. v. d. Vijver op 1 wiel- lengte, tyd laatste 200 meter 115 sec. By het ingaan van de laatste 200 meter nam Haerbos de leiding en stond deze niet meer af, ondanks een geweldigen aanval van v. d. Vijver. 2e serie: 1. Cools; 2. Derksen op 14 wielleng- te, tijd laatste 200 meter 11.9 sec. Deze serie was een herhaling van de eerste. Cools nam bij het ineaan van de laatste 200 meter de lei ding om deze ook niet meer af te staan, on danks een energieke poging van Derksen om in te loopen. 3e serie; 1. Scherens; 2. v. d. Vijver op y, wiellengte. Tyd laatste 200 meter 12.1 sec. De Nederlander vertrok op de eerste plaats, doch op de laatste 200 meter versnelde Scherens zyn tempo en ging vrij gemakkelijk over v. d. Vy- ver heen. 4e serie: 1. Haerbos; 2. Derksen, gediskwali ficeerd. De Nederlander slaagde er niet in aan den kop te ryden. Hü werd door Haerbos ver plicht in diens schaduw te rijden. Ten slotte probeerde Derksen op de laatste 100 meter nog aan de linkerzüde voorbü te komen, waarvooT hij evenwel werd gediskwalificeerd. Haerbos legde de 200 meter af in 12.2 sec. 5e serie: 1. v. Vliet; 2. Cools op een kwart wiellengte. Tijd laatste 200 meter 12" .1 sec. De wereldkampioen nam vanaf den a ar vang de leiding en stond deze tot op het laatste oogen- blik niet meer af. De groote krachtsinspannin gen van zijn tegenstander waren tevergeefs. 6e serie: 1. Scherens, 2. Derksen op y3 wiel lengte. Tijd laatste 200 meter in 12 sec. Tot op de laatste 200 meter had de Nederlander de leiding, doch toen demonstreerde Scherens zün krachtigen eindsprint, waarbij hij zonder veel moeite over Derksen heenging. 7e serie: 1. Van Vliet, 2. Haerbos op 1 wiel lengte. Tijd laatste 200 meter 12.4 sec. Van Vliet was hier de situatie volkomen meester en won deze serie in kampicensstijl. 8e serie: 1. Cools, 2. Van der Vüver op 3 wiellengte. Tijd laatste 200 meter in 12 sec. De Antwerpenaar had met veel moeite om deze serie te winnen en verzekerde op deze wijze een Belgische overwinning 9e serie: 1. Van Vliet, 2. Scherens op wiel lengte. Tijd laatste 200 meter in 12.8 sec. De wereldkampioen nam reeds spoedig de leiding en ondanks een geweldige krachtsinspanning van Scherens gaf van Vliet den Belgischen sprinter geen kans en kwam als eerste over den eindstreep. De eindstand luidde: 1. België 12 punten 2 Nederland 15 punten. Van Vliet toonde zich op dezen middag ongetwüfeld den besten sprin ter. Zelfs Scherens gaf hij geen schijn van kans. De resultaten der overige Nederlandsche sprinters stemmen ongetwijfeld niet tot vreug de, doch uit de resultaten blijkt ondubbelzin nig hoezeer onze land genooten gehandicapt zün door hun onvoldoende training, waardoor zelfs jongere renners als Haerbos hen vrij gemakke lijk kunnen overweldigen. De rest van het programma bestond uit stay erswedstrijden in twee manches van resp. 40 en 60 K.M., waarin de stayer Meulemans zyn kracht toonde door o.a. zijn concurrent Kaers uit te schakelen. De uitslagen hiervan luiden: le manche over km.: 1. Micheaux in 36 min. 7.4 sec, 2. Meu lemans op 15 meter, 3. Lüssen op 205 meter. 4 Somers op 240 meter en 5 Kaers op 1950 meter. le manche: 60 km.: 1. Meulemans in 55 min 13,6 sec., 2. Lijssen op 250 meter, 3. Micheaux op 300 meter, 4. Somers op 2250 meter, Kaers staakte halverwege den strijd. Eindresultaat: 1. Meulemans 99.985 meter, 2. Micheaux 99.70 meter, 3. Lyssen 99-545 meter en 4. Somers 96.835 meter. Onze landgenooten Wals en Pellenaers be ginnen meer en meer hun ouden vorm te her winnen. Nauwelüks veertien dagen geleden be haalden zü hun eerste doch dan ook overtui gende zege van dit seizoen op de winterbaan te Brussel, of Zondagmiddag wisten zü te Zü- rach eveneens beslag te leggen op de eerste plaats, daarbij verschillende goede koppels ver achter zich latend. Zü startten in de 100 K.M. koppelwedstrüd en behaalden hierin een over tuigende zege. De uitslag luidde: 1. Wal»— Pellenaers in 2 uur 5 min. 8 sec. op 2 ronden: 2. Wagner—Lasilieri op 3 ronden: 3. Egli Kuebler. Op 4 ronden: 4. FavalliCinelli (Italië). 5. HeimanSuter. De uitslagen van den Zaterdagmiddag te Amsterdam gespeelde partijen om het persoon lijk damkampioenschap van Nederland luid den: R. C. Keller—J. Druif Jr. 20. E. Hart manv. d. Kraan 11. Ph. J. HamP. J. v. Dartelen 0—2. De Krijger—J. Bom 1—1. Dukel Blom: uitgesteld. De uitslag van de te IJmuiden gespeelde partijen om het clubkampioenschap van Ne derland luidt: Damclub IJmuidenResi dentie Damgenootschap (Den Haag) 911. De afgebroken partijen in den wedstrijd Spangen (Rotterdam) en het Haarlemsche Schaakgenootschap voor de le klasse-competitie van den K.N.S.B. zijn aldus beslist, dat de eind uitslag nu luidt 4—6 in het voordeel van het Haarlemsch Schaakgenootschap.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 7