Kellners ontvangen zes gulden minder per week m De nieuwe bonnen weer aangewezen Te Santander werden 721 huizen vermeld Verduistering r Het bezoek van Darlan aan Parijs Koopvaarders vernield en beschadigd ZATERDAGMORGEN A.S. 10 U. Koning Bienfait Prijsverhooging van hfeine consumpties CA.O. zal verhoudingen verbeteren Opdracht voor tunnelbouw in Velsen Britsch-Indische vrouwen leggen sluier af Amerikaansche troepen te Manilla aangekomen JV VEREENÏGDE KATHOLIEKE PERS VRIJDAG 21 FEBRUARI 1941 AVONDBLAD DACBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22866 De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents per regel. Ingezonden Mededeelirvgen 60 ets. per regel. Bij contract sterk geredu ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, iederen regel meer 16 cents. Ontwerp C.A.O. RADIODISTRIBUTIE. AANSLUITINGEN Bij opzegging wordt het kastje niet verzegeld GEORGE MINNE' OVERLEDEN MERCEDES-BENZ*^ Van 9 tot 16 Maart wordt de Weensche Voorjaar shears gehouden. Een kijkje in de expositieruimte (foto Wiener Messe) De Japansche lucht- en zeestrijdkrachten werken voortreffelijk satnen en houden de wacht in het Verre Oosten (foto Stapf) De strijd in het Verre Oosten. Japansche troepen bij de achtervolging van Chi- neesche soldaten in de Perl-delta Gegevens over den vreeselijken orkaan in Spanje Schade te Gibraltar Australische gezanten naar Tsjoengking, Singapore en Batavia De positie van Burma Ex-Koning Alfonso maakt het minder goed Belangrijke besluiten te Vichy verwacht Duitsch weermachtsbericht Havens en pakhuizen gebombardeerd HET IJS IN HET IJSSELMEER „Friesland" en Zuiderzeeon- verrichterzake terug naar Lemmer Lijk opgehaald Brood en gebak T arwebloem Boter en vetten Havermout, enz. Gort enz. Vermicelli enz. Maizena enz. Rijst enz. Eieren Kaas Peulvruchten DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT (Van onzen Haagschen redacteur) Zoo langzamerhand is het publiek gewend geraakt aan de geringe prijsverhooging van kleine consumpties in café's. Men weet nu, dat het ..opje koffie van twee dubbeltjes thans 21 cent kost en dat men voor een glas bier van een kwartje 26 centen moet be talen, of liever: zou moeten betalen. Want in vele gevallen betaalt 't publiek dien cent niet. Dien betaalt de ober dan voor hen, zoodat die eene cent prijsverhooging een loonsvermindering beteekent voor den kell- ner van ongeveer zes gulden per week. Dat kan de bedoeling niet zijn geweest van de overheid, toen zij besliste, dat de nieuwe omzetbelasting ten aanzien van café-verteringen verhaald kon worden door prijsverhooging van 5 pCt. met afrondingen naar beneden tot ge- heele centen. En ook niet van de werkgevers, en zeker niet van het publiek, dat tenslotte de oorzaak is van deze loonsvermindering. Maar een kwartje is nu eenmaal een rond getal en men betaalt in het algemeen gemakkelijker de tot op vijf cent afgeronde bedragen. En tegen over de tallooze menschen, die den kellner het zijne gunnen, en bovei: de gebruikelijke fooi nog den cent prijsverhooging betalen, staan tallooze anderen, die uit onachtzaamheid, uit gewoonte, of omdat iedere cent er een is, per consumptie een cent minder fooi betalen. De heer J. F. van Bijsterveld, secretaris van het hoofdbestuur van den R.K. Bond van Hotel-. Café- en Restaurant-geëmployeerden St. An- tonius. tot wien wij ons in deze aangelegenheid wendden, verzekerde ons, dat de kellner door de kleine prijsverhooging een salarisvermindering van zes gulden per we:'- heeft gekregen. Tot deze conclusie was St. Antonius gekomen na tal van informaties in den lande. Natuurlijk komen er ook gevallen voor, waarin de klanten in plaats van minder, meer betalen dan voorheen. Doch hun aantal is in verhouding tot de groote groep, die de prijsverhooging door den kellner laat betalen, zoo gering, dat het nadeel in doorsnee een gulden per dag bedraagt. Wat dit voor den kellner betekent, zal men duidelijker begrijpen, indien men be denkt, dat verreweg de meeste werknemers in het café-bedrijf geen salaris ontvangen, doch uitsluitend bestaan van de fooien. Zelfs bestaan er gevallen, waarin de kellner aan den café-houder moet betalen om zijn beroep te mogen -toefenen. Daarbij komt nog, dat de fooien niet meer even hoog zijn als vroeger: men is zuiniger ge worden. Een en ander is voor den R.K. Personeels- bond aanleiding geweest om zich tot den direc teur van het Rijksburet u voor het Hotel-, Café-, Restaurant- en Pensionbedrijf te wenden, met het verzoek om maatregelen te nemen, waardoor aan de ongewenschte en onbillijke inkomstenver mindering een einde komt. Of deze stappen ef fect zullen sorteeren blijft nog een open vraag. De groote druk der omzetbelasting maakte de verhooging dringend noodig. Ongetwijfeld heeit de prijsoommissaris voor zien dat door deze maatregelen de bedienings- geldén in het gedrang zouden kunnen komen. Ons lijkt het woord hier in de eerste plaats aan het publiek. Want als dat nu reeds aan de fooien knibbelt, hoe moet dat dan gaan, indien in de toekomst mogelijk een verhoo ging van de prijzen in verband met prijs stijging van grondstoffen tot stand komt? Of en in hoeverre zulk een prijsverhooging noo dig zal zijn, is in het algemeen nog niet be slist, maar uitgesloten is toch niet, dat zij tot stand komt. Cijferaars onder de café-bezoekers zullen be rekenen, dat zij bij een cent minder fooi op kleine consumpties toch nog belangrijk meer be talen dan de befaamde 10 pCt. En daarin heb ben zij gelijk. Maar door zoo te rekenen komt men tot een verkeerde conclusie. Het eenige uit gangspunt kan zijn: de gemiddelde verdienste voor de prijsverhooging en die daarna. En dat blijkt, zooals gezegd, ongeveer zes gulden per week te schelen. Bovendien betaalt de kellner in sommige ge vallen nog op andere wijze omzetbelasting. Vol gens artikel 2 van het eerste hoofdstuk van het omzetbelastingbesluit 1940 bedraagt de wegens de levering van aan omzetbelasting onderworpen spijzen en of dranken en wegens het verrichten van diensten verschuldigde bedrag 2% pCt. Dat wil dus zeggen, dat, wanneer de service op de rekening wordt gebracht, ook over het be drag van de bediening de fooi dus omzet belasting is verschuldigd. Deze omzetbelasting mag echter ook apart worden gecalculeerd, waardoor de schade voor de obers tot een mi nium kan worden beperkt. De kleine prijsverhooging van café-verte ringen heeft weer eens duidelijk naar voren ge bracht, welk een bijzonder soort werknemer de kellner eigenlijk is. Het aantal en de goede luim van zijn klanten bepalen zijn inkomsten. Een cent minder voor een kopje koffie kan hem be langrijk nadeel berokkenen. Daarom zullen de bedrijfsgenooten met vreugde hebben vernomen, dat een ontwerp regeling voor een collectieve arbeidsovereen komst kort geleden door het Rijksbureau aan de betrokken bonden ter bespreking is toe gezonden. Niet omdat het collectief contract de prijsverhooging zal teniet doen, daarvan is geen sprake, maar omdat er zonder twij fel waardiger sociale verhoudingen in het bedrijf zullen worden geschapen. Indien men weet, dat de kellner zijn beroeps- kleeding zelf moet betalen en hoe buitenissjg zien kellners er niet uit in de tallooze gelegen heden, waar een bepaalde aankleeding van zaal en personeel een eigen sfeer schept dat men, doordat hij geen grondloon ontvangt, dikwijls wettelijk in de onzekerheid verkeert met'n werk nemer te doen te hebben of niet, dat hij werk dagen maakt, die dikwijls het dubbele zijn van een kantoorbediende, en dat, door het fooistelsel er geen enkele andere inkomstenbasis bestaat, dan het steeds schommelend fooiengemiddelde, dan zal men begrijpen, dat er aan de uositia van den kellner nogal wat ontbrak. Jarenlang heeft de RK. Personeelsbond al zijn krachten ingespannen om aan den chaotiscUji toestand In het bedrijf een einde te maken. Reeds verleden jaar deponeerde hij bij den directeur-generaal van den arbeid een in samenwerking met de werkgeversorganisatie vervaardigde ontwerp-re- geling voor een collectieve overeenkomst. Het lijkt ons waarschijnlijk, dat men daaruit neeft geput bij het samenstellen van de ontwerp regeling, welke begin Maart in bespreking zal komen. Voor den kellnersstand is in ieder geval een - tijd van betere bedrijfsverhouding aan staande. Het Departement van Waterstaat heeft aan ir. C. Wolterbeek, hoofd-ingenieur van Rijkswaterstaat in het district tunnenlbouw Velsen, De Wetstraat no. 3, IJmuiden, op gedragen, het maken van een gedeelte van een auto- en en spoorwegtunnel te Velsen. De aanbesteding zal op een nader te be palen datum geschieden. Distributieluisteraars, die htm radio-aan sluiting willen opzeggen, hebben niet anders te doen dan hiervan zoowel aan de distri butie-centrale of -dienst, waarbij zij zijn aangesloten, als aan een postkantoor, post station of postagentschap kennis te geven. Het luidsprekerkastje bij deze distributie- abonné's thuis behoeft dus nooit verzegeld te worden. Hun, die onder voorwendsel het luidspre kerkastje te komen verzegelen bij een distributieluisteraar toegang tot de woning vragen, kan men derhalve zonder meer dien toegang weigeren en de deur wijzen. BRUSSEL, 21 Febr. (D.N.B.) Op 75- jarigen leeftijd is gisteren aan de gevol gen van een trombose de ver buiten de grenzen ven- België bekende beeldhouwer en teekenaar Joris Minne overleden. Minne Was een der belangrijkste Belgische kunstenaars. Hij werkte in een vergeestelijkten stijl, die „gothisch" van aard werd genoemd. Een zijner meest bekende werkstukken is de fontein met de vier jongelingen te Gent. Minne werd 30 Augustus 1866 te Gent geboren en heeft hoofd zakelijk gewerkt te St. Martens-Laetliem. v - (Foto Weltbild) MADRID, 21 Febr. (S.P.T.) Volgens de laatste berichten van het topografisch instituut van den Spaanschen generalen staf zijn in Santander 721 huizen door het vuur vernield. Een en twintig straten zijn geheel en negen gedeeltelijk door de vlammen verwoest. De gouverneur der stad heeft aan de bevolking ver boden vuur aan te maken, uit vrees voor nieu we branden. De Spaansche veiligheidspolitie heeft het bezoek aan Santander verboden. Bij zijn terugkeer uit de geteisterde stad heeft de Spaansche minister voor Handel en Industrie verklaard: „De wederopbouw van Santander zal onmiddellijk ter hand worden genomen. Allereerst zullen de industrieele bedrijven op gang moeten komen. De stad zal een geheel nieuw aanzien krijgen en opgebouwd worden volgens de meest moderne plannen. Het Spaansche nationale syndicaat van het ver zekeringswezen heeft reeds Woensdag besloten de schade zoo spoedig mogelijk te vergoeden." Verder heeft het meteorologisch instituut te Madrid een communiqué uitgegeven over den orkaan die op het Iberische schier eiland heeft gewoed en den brand van Santander heeft veroorzaakt. Een geweldige wervelstorm is over Spanje getrokken, die een doorsnede had van 500 km. en een snelheid van 140 km. per uur. Zulk een storm heeft het land sedert 100 jaar niet meer gekend. De orkaan is tusschen Portugal en de Azoren ontstaan en over de monding van de Dcuro Spanje binnengedrongen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, doch men vermoedt, dat het hoog is. Zooals verder wordt bericht, houden in de straat van Gibraltar regen en storm aan. Voor al Gibraltar heeft zeer geleden. In de marine haven, waar behalve de groote oorlogsschepen een aantal kleinere schepen voor anker lag, zouden verscheidene kleinere eenheden gezon ken zijn. Bovendien zijn in de haven twee bar kassen met munitie gezonken, die eerst kort geleden uit Londen gekomen waren. Twee wa tervliegtuigen zijn tegen elkaar geslingerd en zwaar beschadigd. Ook in de Spaansche kuststeden in de na bijheid van Gibraltar, vooral in La Linea en Algeciras, zijn schepen beschadigd. KABOEL, 21 Febr. (D.N.B.) Vijfduizend Britsch-Indische vrouwen, die een betooging te Ajmer bijwoonden, hebben in het openbaar den sluier afgelegd en verklaard, dat zij dien nooit meer zouden dragen. De presidente van de vrouwenconferentie, .mevrouw Satyavati, con stateerde. dat de sluierdwang een schandelijke zede is, handig door den man uitgevonden met het doel de vrouw steeds in den toestand van huisslavernii te houden. MANILLA, 21 Febr. (D. N. B.) Aan boord van het Amerikaansche militaire transportschip Grant zijn in de hoofdstad der Philippijnen ruim 500 soldaten aangekomen. Van officieele zijde is niet medegedeeld, of het hier gaat om versterkingen of om aflossing. In Manilla heeft het groot opzien gebaard, dat tegelijk niet minder dan 142 officieren in de haven aan land zijn gegaan. Volgens S. P. T. heeft de Australische mi nister van Marine, Hughes, de oprichting van een Australisch gezantschap te Tsjoenking aangekondigd. Het zenden van Australische diplomatieke vertegenwoordigers naar Singapore en Nederlandsch-Indië, werd eveneens in uit zicht gesteld. Verder wordt gemeld, dat voor het eerst se dert het uitbreken van den oorlog, in geheel Australië verduisteringsoefeningen zijn gehou den. De levering van complete „Bristol-Beaufort"- gevechtsvliegtuigen uit Australië aan Engeland zal in April a.s. een aanvang nemen. Dit werd bekend gemaakt door H. W. Clapp, directeur van de Australische vliegtuigproductieafdeeling. Naar D.N.B. uit Sjanghai bericht, heeft de gouverneur van Burma tegenover vertegenwoor digers van het parlement verklaard, dat Burma niet alleen zal staan, wanneer er gevaar op doemt. Burma is thans een integraal en actief deel van de verdedigingsorganisatie van het Britsche rijk in het Verre Oosten. ROME, 21 Febr. (Stefani). Het bulletin, dat is uitgegeven omtrent den toestand van ex- Koning Alfonso van Spanje meldt, dat zich gisteravond ernstige aanvallen van hart- en ademzwakte hebben voorgedaan, welke tijdens den nacht in hevigheid toenamen. Zonsondergang 21 Febr. 19.04 Zonsopgang 22 Febr. 8.43 Maanopkomst 5.32 ondergang 15.28 VICHY, 21 Febr. (D.N.B.). In politieke krin gen alhier zijn ook na den terugkeer van Dar lan uit Parijs geen inlichtingen omtrent doel en resultaat van deze reis te verkrijgen. Men neemt hier aan, dat Darlan zonder nauwkeu rig omlijnde opdracht naar Parijs is gereisd en men heeft ook na zijn terugkeer den indruk, dat hij geen welomlijnde resultaten heeft mee gebracht. In de onmiddellijke omgeving van den ad miraal werd hedenavond verklaard, dat om trent Darlan's reis naar Parijs noch een offi cieus communiqué, noch een officieus commen taar is gepubliceerd. Men kan slechts zeggen, dat admiraal Darlan ambassadeur de Brinon heeft ontmoet en dat hij ook met een aantal vakvereenigingsleiders in verbinding getre den is. Naar S.P.T. meldt, heeft maarschalk Pétain den ministerraad voor hedenmiddag bijeenge roepen, teneinde de regeering gelegenheid te geven, kennis 'te nemen van het rapport, door Darlan over zijn te Parijs gevoerde besprekingen uit te brengen. In welingelichte kringen te Vtcny wordt verwacht, dat de ministerraad enkele be langrijke besluiten zal nemen, in verband met de samenstelling van de regeering. Men verklaart niet te weten, dat de portefeuille van Binnenlandsche Zaken aan Laval zou zijn aangeboden. Verder bericht S. P. T. dat, terwijl de Parij- sche bladen tot nu toe een zeer gereserveerde houding ten opzichte van de besprekingen van admiraal Darlan hebben aangenomen en slechts aanduidden, dat deze aan de samenstelling van de Fransohe regeering gewijd waren, enkele bladen nu een onvriendelijken toon tegenover Vichy aanslaan. „Le Nouveau Temps" vergelijkt het werk van Darlan met de mythologische figuur van Penelope. Het blad schrijft o.a.: „Telkens als admiraal Darlan naar Vichy terugkeert, tornt hij 't kleed dat hij te Parijs geweven heeft, weer los". Het blad legt er den nadruk op, even als 'de „Matin" en „Le Petit Parisien", dat het land wil weten, in welke richting Vichy wil sturen. Het artikel besluit: „Frankrijk wacht niet op korte reizen van Vichy naar Parijs en terug, met teleurstellingen aan het eind, maar op constructieve daden op het gebied van de Buitenlandsche, sociale en handelspolitiek. Verder richten de Parjjsche bladen zich in hun commentaren thans meer en meer tegen maarschalk Pétain, waarbij de scherpe toon opvalt. In welingelichte kringen te Parijs wordt hieruit de conclusie getrokken, dat de onder handelingen van admiraal Darlan niet zoo vlot zijn verloopen en dat enkele der omstre den punten, zooals de kwestie van de volmach ten voor den minister-president, nog niet op bevredigende wijze zijn opgelost. BERLIJN, 21 Febr. (D.N.B.) Het opper bevel der weermacht deelt mede: Bij aanvallen op vijandelijke convooien in het zeegebied rond Engeland heeft de luchtmacht drie koopvaardijschepen van 11.500 b.r.t. in to taal vernield en vier groote schepen zwaar be schadigd. De vijand heeft in een luchtgevecht bij Dover twee jachtvliegtuigen van het type Spitfire verloren. In den nacht van 20 op 21 Februari zijn ge slaagde luchtaanvallen ondernomen op havens en pakhuizen in het gebied van de Theems en aan het Bristolkanaal. Eqn haven aan da Westkust werd met mijnen afgesloten. In het Middellandsche-Zee-gebied hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen Britsche troepen concentraties bij El Breda en een haven in Ll- bye met goed gevolg aangevallen. De vijand heeft in den afgeloopen nacht op een plaats in het bezette gebied bommen gewor pen zonder schade aan te richten. De stoombooten „Friesland" en „Zuiderzee" van de N.V. Reederij Koppe te Amsterdam, die Donderdagmorgen om half twaalf van Lemmer zijn vertrokken met bestemming Amsterdam, zijn Donderdagavond om acht uur te Lemmer teruggekeerd. Tot dicht onder Urk ging de reis naar wensch, doch daarna schoof het kruiende ijs zoo krachtig op, dat de booten dadelijk moes ten terugkeeren om niet in het kruiende ijs te worden meegesleurd en naar alle waarschijnlijk heid te worden plat gedrukt. Personeel van de rivierpolitie te Rotterdam heeft in de Coolhaven aldaar het lijk drijvende gevonden van den 56-jarigen C. G. Mooyman, van den Schiedamscheweg, die sinds 19 Decem ber j.l. werd vermist. Waarschijnlijk is het slachtoffer tengevolge van de duisternis te water geraakt en ver dronken. CBOOTE HOUTSTQRRT [no«T UB Mededeeling van The American Club, Tivoli worden aan het Concertgeb. de overgebleven entréekaarten van de Willie Lewis dansants verkocht! Wij reserveeren slechts 150 kaarten om 's avonds aan de zaal te verkoopen! Voor het thé-dansant zijn Zondag van 113 uur kaarten aan de zaal verkrijgbaar. De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij. maakt het volgende bekend: Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Fa- bruari tot en met Zondag 2 Maart, geeft eik der met „05" genumgmerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van ongeveer 100 gram brood. Voorts geeft elk der met „05" genummerde bonnen recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hierna genoemde, bakkersproducten telkens tenminste het daarachter geplaatste aantal grammen: be schuit 75 gram, biscuits en wafeis 90 gram, spe culaas 140 gram, andere koekjes 200 gram, koek 160 gram, cake 300 |ram, gevuld klein korst- gebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet ge noemd zijn, geldt, dait een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloeih is verwerkt. De op 2 Maart nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 3 tot en met 9 Maart, met dien verstande, dat zij gedurende laatstgenoemde week niet mogen worden gebruikt in hotels, restau rants e. d. Voorts geven de met „5" genummerde bonnen van de bloemkaart gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 23 Maart elk recht op het koopen van 50 gram brood óf een half rantsoen „gebak" als hierbo ven genoemd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de met „04" genummerde bannen van de broodkaart hiermede zijn vervallen en der halve kunnen worden vernietigd. De met „5" genummerde bonnen van de bloemkaart geven gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 23 Maart a.s. recht op het koopen van 35 gram tarwemeel of tarwebloem of roggemeel of rog gebloem of zelfrijzend bakmeel. De bon „5" geeft derhalve geen recht op het koopen van boékweitmeel. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 2 Maart geeft de met „05" genummerde bon van de boterkaart en va» de vetkaart recht op het koopen van 250 gram boter of 250 gram vet naar keuze en voorzoover voorradig. De met ,,05" genummerde bonnen, die 2 Maart nog niet zijn gebruikt, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 9 Maart. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de met „04" genummerde bon van de boter en vetkaart niet zal worden aangewezen en derhalve vernietigd kan worden. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 20 April as. geeft de met „07" genummerde bon van de „bon kaart algemeen" recht op het koopen van 250 gram havermout of havervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. De met „08" genummerde bon van de „ban kaart algemeen" geeft gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April as. recht op het koopen van 250 gram gort of gortmout af grutten. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 20 April as. geeft voorts de met „09" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 100 gram vermicelli of macaroni of spaghetti. De met „10" genummerde bon van de „bon kaart algemeen" geeft gedurende het tijdvak van Maandag 24 Februari tot en met Zondag 20 April as. recht op het koopen van 100 gram maizena of griesmeeel of sago of aardappel meel of rijststijfsel of kookstijfsel of glansstijf- sel, dan wel een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder, welke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingpoeder mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 50 gram zetmeel bevat, dan wel drie pakjes, waarvan elk ten hoogste 35 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspoeders, welke op één bon wordt gekocht, mag geacht* de sa menstelling over niét. meer dan zes pakjes verdeeld zijn. Zooals uit het voorgaande blijkt, mogen rijst stijfsel, kookstijfei en glansstijfsel dus uisluitend gekocht worden tegen afgifte van den voor maizena aangewezen bon. Ten slotte wordt er op gewezen, dat op twee bonnen een pakje maizena van 225 gram kan worden gekocht, doch slechts in verpakkingen, welke vóór 22 Juli 1940 zijn vervaardigd. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Febr. tot en met Zondag 23 Maart as. geeft de met „11" genummerde bon van de „bonkaart alge meen" recht op het koopen van 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of rijstgries of grut- temeel (gemengd meel) Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Febr. tot en met Zondag 2 Maart geeft de met „12" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van et De bonnen, welke 2 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zondag 9 Maart, met dien verstande, da zij gedurende de week van 3 tot en met 9 Maart niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants e.d. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, zullen met ingang van Maandag 24 Februari tot een nader te bepalen datum elke twee weken twee bonnen van de „bonkaart algemeen" wor den aangewezen voor het koopen van kaas. De bonnen, die na afloop van een veertiendaagsche periode nog niet gebruikt zijn blijven daarna nog twee weken geldig. Hierdoor blijft de mogelijk heid bestaan om voor vier bonnen tegelijk kaas te koopen. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 9 Maart geven de met „13" en „14" genummerde bonnen van de „bon kaart" algemeen" elk recht op het koopen van 100 gram kaas. De bonnen, welke 9 Maart nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog geldig tot en met Zondag 23 Maart a.s. Gedurende het tijdvak van Maandag 24 Fe bruari tot en met Zondag 30 Maart as. geeft de met „15" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 500 gram peulvruchten. Proefstation voor Bouwmaterialen en Bureau voor Chemisch Onderzoek Amsterdam, Da Costakade 104, Tel. 83047

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1