P.S.V. blijft de baas in het Zuiden Quick ontneemt Heracles een kostbaar punt Zware taak voor de Nederlandsche Antwerpen renners m Hermes verrast D.H.C. in Delft V.S.V: s voorsprong weer vergroot AD.O. leidt weer in West I, NE.C. primus in het Oosten N.E.C. klopt Enschede met 5-0 Longa sneuvelt tegen Willem II Maar zij slaan zich er qoed doorheen A.D.O. wint en staat nu weer bovenaan Ajax kraakt Xerxes met 9-1 H.S.C. WINT MET 3-0 BIJ SNEEK MAANDAG 24 FEBRUARI 1941 Fraaie zege van Schulte- Boeyen op den tweeden dag In groote trekken de belangrijkste feiten weergevend, welke op de Nederlandsclie voetbalvelden te rapporteeren zijn, wijzen we allereerst op de verandering, welke er wederom aan het hoofd van de ranglijst in West I heeft plaats gehad. Nadat vorige week A.D.O. de leiding aan D.H.C. had moeten afstaan hebben de Hagenaars deze thans, doordat D.H.C. een punt verspeelde, her overd. In het Oosten heeft N.E.C., dank zij eenzelfden misstap van Heracles, eveneens de leiding genomen en in het Zuiden heeft PS.V. op vrij duidelijke wijze laten zien dat het zich van een Emdhovensch kampioenschap al te veel had voorgesteld, om nog te dulden, dat andere vereenigingen zijn eerste plaats door verras sende successen in gevaar zouden brengen. Het Noorden schijnt zich nog met geheel en al van koning Win ters terreur te hebben hersteld. Er ging hier nog slechts één wed strijd door. N.E.C.Enschede 50 A.G.O.V.V.—Hengelo 2—1 HeraclesQuick 11 P.S.V.—Nac 3-1 Willem II—Longa 20 WIELRENNEN D.H.G.—Hermes D.V.S. 3—3 A.D.O.Stormvogels 41 SpartaD.F.G. 21 K.F.C.Feyenoord 23 V.S.V.—H.B.S. 3—1 C.V.V.Haarlem 22 D.O.S.—Blauw Wit 2—5 AjaxXerxes 91 D.WJS.'t Gooi 2—1 B.V.V.Eindhoven 00 De tweede dag Elf leidende ploegen RUGBY A.A.C.R.C. 1940 24—0 A In het Oosten heeft Heracles onverwachts een misstap begaan, door het bezoekende Quick een kostbaar puntje van den buit af te staan. Dat was koren op den molen van het Nijmeegsche N.E.C., dat blijkbaar voelde welk een grooten dienst zijn stadgenoot het dezen middag aan het bewijzen was. De heeren rekenden ten minste tegelijkertijd op geduchte wijze af met Enschede, dat in de Keizer Karelstad met 50 werd geslagen. A.G.O.V.V. blijft het goede pad van herstel volgen, getuige de 21 overwinning, welke thans op Hengelo werd geboekt. De Apel- doorners boften echter in zooverre niet, dat hun onmiddellijke voorganger, Go Ahead, door een 21 overwinning bij Ensched Boys even eens twee dure punten kon behalen. Tuban- tia behaalde in Hengelo een normale 31 zege op Wageningen. N.E.C. 13 9 3 1 21 45—19 Heracles 13 8 4 1 20 39—12 Tubantia 13 7 4 2 18 33—22 Enschede 13 6 3 4 15 26—24 Quick 13 4 3 6 11 19—24 Go Ahead 13 5 0 8 10 24—29 Hengelo 13 5 0 8 10 28-42 Wageningen 13 4 1 8 9 26—33 Ensched. Boys 13 4 1 8 9 20—36 A.G.O.V.V. 13 3 1 9 7 14—33 De Nijmegenaren zijn door hun overwinning op Enschede weer een stapje nader tot het kam pioenschap gekomen. De Twentenaren troffen N.E.C. in een uitstekenden vorm e'n de Ensche- de'ers bleken niet opgewassen te zijn tegen het snelle, doortastende spel van de thuisclub. Direct ontwikkelt zich een snel en 'open spel en beider doelen zijn beurtelings in gevaar. Langzamerhand neemt N.E.C. het spel in han den, maar laat door buitenspel eenige mooie kansen verloren gaan. De Nijmegenaren blijven het doel der gasten bestoken en als ongeveer een kwartier is gespeeld, maakt ten Velde met een fraaien kopbal het eerste doelpunt (10). Na een half uur spelens wordt de eerste cor ner op het N.E.C.-doel genomen en een zeer ge vaarlijk moment ontstaat, wanneer ten Duis in kopt, doch Jansen nog juist het leder weet weg te stompen. Direct hierop volgt een snelle uit val der groen-rooden en het is weer Ten Velde, die den Enschedeschen keeper verrast en den stand op 20 brengt. Kort voor de rust neemt Lodensteyn een corner, een verwarring voor het doel ontstaat en Hagels werkt den bal in eigen doel (3—01. De tweede helft kenmerkt zich door een ge moedelijk spel der Nijmegenaren, die het nu kalm aan doen. Enschede maakt hiervan ge bruik door herhaaldelijk door te breken en het de N.E.C.-verdediging geducht lastig te maken. Er wordt gestreden om een tegenpunt, maar in deze periode hebben de Twentenaren wel erg met pech te kampen, want paal en lat brengen meer malen redding. Dan komt succes aan de andere zijde, als wederom Ten Velde de score weet te verhoogen (40). Nu spelen de gasten een ver loren wedstrijd en de resteerende tijd laat niet veel moois meer zien. Nog eenmaal weet Loden steyn het net te vinden (50), zoodat het einde komt met een verdiende overwinning voor de groen-rooden. In de eerste helft was A.G.O.V.V. vrijwel steeds een weinig in de meerderheid en de uitstekend spelende voorhoede, goed gesteund door de mid denlinie, bracht herhaaldelijk verwarring in de Hengelo-verdediging Reeds tien minuten na den aanvang liepen Kanselaar en de Jong gezamen lijk het leder in, nadat Gabriël den bal hoog voor het doel had geplaatst (10). Ook hierna bleef het tempo van de thuisclub steer's hooger. Tenslotte moest de doelverdediger zwichten voor een hernieuwden A.G.O.V.V-aanval, waarbij Ribbers het leder in het doel liep (20). Na de rust was de verhouding in het veld omgekeerd. Hengelo speelde een klasse beter dan in de eerste helft, terwijl de A.G.O.V.V.-ploeg naar zijn vorm liep te zoeken. Reeds vijf mi nuten na de hervatting boekten de gasten suc ces. Uit den hoekschop kopte Analbers het leder fraai in (21). Dit doelpunt bewoog A.G.O.V.V. zich in de verdediging terug te trekken, teneinde de overwinning te consolideeren. Het gevolg hiervan was echter dat Hengelo er in slaagde een sterken druk op het A.G.O.V.V.-doel uit te oefenen en meerdere keeren ontsnapte het ter nauwernood aan doorboring. Het einde kwam dan ook met een benauwde, niet geheel ver diende 21-overwinning voor A.G.O.V.V. Quick verschijnt met zes invallers. Terstond na den aftrap nemen de gastheeren het spel in handen; het Quick-doel ondergaat een vrij con stanten druk en het is dan ook geheel te wijten aan het hopeloos slechte spel der Heracies- voorhoede, dat doelpunten uitblijven; het korte spel dat de Almelosche aanvalslinie toepast is juist een kolfje naar de hand van de enthou siaste verdediging der gasten, die eenigsz ns geholpen door vrouwe Fortuna, alle gevaar weet te keeren. Bij een der sporadische aanval len van Quick denken wij van Tol te zien sco ren, doch diens harde schot belandt buiten be reik van Dekker tegen den paal. Een minuut voor half time hebben de Almeloërs eindelijk succes als Veldhuis een voorzet van Krabshuis hoog in het doel kopt. Na de rust een aanvankelijk ander spelbeeld. Quick is wat vaker in den aanval, terwijl de Almeloërs een meer open spel spelen, dat veel gevaarlijker is; de Nijmeegsche defensie geeft echter niet thuis, terwijl ook de voorhoede der gasten niet weet te scoren. Langzamerhand neemt Heracles het spel weer geheel in handen en vervalt daarbij in haar fout van voor de rust: te kort spel. Onverwachts maken de Nij megenaren gelijk, als de Heraclesverdediging bij een aanval der gasten bij vermeend buiten spel blijft staan en de rechtsbuiten practisch ongehinderd kan inschieten. 11. Verwoed komt Heracles opzetten, doch de tijd is te kort om nog op te halen, zoodat deze wed strijd in een draw eindigt. In het Zuiden heeft P.S.V. het bezoekende N.A.C. geen kans gegeven de situatie voor zich zelf of voor de andere concurrenten te verge makkelijken. De Philipsmenschen wonnen met 31 en handhaafden zich dus fraai op de eer ste plaats. Bovendien smaakten de Eindhovena- ren het genoegen Longa een nederlaag te zien lijden geen onverwachte overigens tegen zijn stadgenoot Willem II. terwijl M.V.V. met 30 bij Juliana sneefde en Eindhoven tegen B.V.V. met een gelijk spel genoegen moest ne men. Roermond en Limburgia deelden, op het terrein van eerstgenoemde, met 22 eveneens de eer en de punten. P.S.V. 15 11 2 2 24 49—19 Longa 16 8 4 4 20 37—25 Juliana 15 8 3 4 19 45—28 Eindhoven 15 7 3 5 17 34—30 N.A.C. 13 6 4 3 16 26—17 M.V.V. 15 6 4 5 16 27—22 Noad 15 7 1 7 15 26—33 B.V.V. 14 5 2 7 12 24—28 Willem 2 14 4 3 7 11 22—26 Helmond 14 3 3 8 9 15—34 Limburgia 16 3 3 10 9 23—34 Roermond 14 2 4 8 8 20—52 De wedstrijd PSVNAC was er geen van grootsche allure. Niettemin was de eerste helft zeer zeker het aanzien waard. Toen had P8V het spel nagenoeg geheei in handen. De vlugge voorhoede van kleine mannen kon door tal van geraffineerde aanvallen het sterke Bredasche verdedigingsbloc enkele keeren uit zijn posities verdrijven. Met het gevolg, dat eerst Roosen daal en vervolgens Schol te scoorde (20). Roo sendaal was in d»™ nsr'od" d° nutt'gste speler van het veld. In de tweede helft werkte PSV niet zoo am bitieus als verwacht werd. Bovendien had de snelheid waarmee gespeeld moest worden om NAC in tweede positie te krijgen veel van de reserve der Eindhovensche ploeg gevergd. N'ettemin kreeg NAC geen "elagenlvrii zich ge decideerd van jjiet offensief meester te maken. Daarvoor werkte de PSV-verdediging met spil Trinus te safe. Uit een der ongeregelde P.S.V.-aanvallen maakte v. Elderen bij een voorzet van Hun ting nog een prachtgoal. Van flinken afstand joeg hij het leer ineens in den uitersten hoek (3—0). Vijf minuten hierna redde NAC de eer. Bou- man sloeg een ingeschoten bal voor de voeten van v. Dijk, die niet weifelde en van de gemak kelijke kans profiteerde (31). Na vijf minuten had Strjjbosch reeds succes, toen hij uit een moeilijke positie onhoudbaar voor Luijtelaar inschoot. Longa viel snel aan, ü'X .'C ïi- 8 r 'i r 2; A Schulte was weer best op dreef en toonde zich vooral op den tweeden dag van de Antwerpsche Vierdaagsche een der strijdlustigste en beste renners uit de bent (Archief V.K.P.) maar Mes was niet te passeeren. Ieder oogenblik werd de gelijkmaker verwacht, want Longa zat inderdaad goed op den bal en kwam telkens als het even teruggedrongen werd weer voor het Willem II-doel. Na 18 minuten had Longa suc ces, maar het doelpunt werd wegens hands geannuleerd. Het succes komt weer het eerst voor Willem II, als Engel door de hechte verdediging heen dringt en voor Luijtelaar onhoudbaar in doel schiet (20). Longa probeert nog de eer te redden maar het lukt niet. Willem II is door deze zege ongeslagen kampioen van Tilburg. In het Noorden eindigde de eenige wedstrijd, tusschen Sneek en H.S.C., in een mooie 30 overwinning voor de bezoekende club uit Hoo- gezand. Be Quick Leeuwarden Velocitas H.S.C. Heerenveen Sneek W.V.V. G.V.A.V.- Achilles Veendam 10 7 3 0 17 25— 9 11 7 1 3 15 33—14 10 7 0 3 14 19—16 10 5 3 2 13 19—16 10 2 4 4 8 21—37 11 2 4 5 8 13—17 10 3 1 6 7 22—34 9 2 2 5 6 18—13 9 1 4 4 6 27—31 10 1 4 5 6 20—30 ANTWERPEN. 23 FEBRUARI. Op den eersten dag van de Antwerpsche wieler- vierdaagsche hebben onze Nederlandsche renners wel moeten ondervinden, dat ge brek aan voldoende training hun reeds bij voorbaat een achterstand gaf tegen hun wel uitgeruste tegenstanders. Zij konden dan ook geen grootsche resultaten boeken, al hebben zij zich alleszins verdienstelijk ge weerd. KeersDebruycker leidden aan het eind van den eersten dag, maar het koppel Schulte-^-Boeyen, dat zich ook Zaterdag reeds van een goede positie wist te verze keren, slaagde erin den tweeden dag met een fraaie eerste plaats te besluiten Reeds een kwartier na den start legde de Nederlandsche ploeg van Vlietvan der Voort op fraaie wijze beslag op de eerste premie van 200 francs, welke was uitgeloofd voor de ploeg die er het eerst in slaagde een ronde uit te loo- pen. Zij kwamen hierdoor tevens aan de leiding, doch werden terstond ernstig bedreigd door de Belgische ploegen Kaers—Debruycker en van de Meerschautde Backer. Het eerste uur wis selde de kopgroep herhaaldelijk waarbij ver schillende ploegen zich een kort oogenblik van de leiding wisten te verzekeren. Nu waren het SchulteBoeyen, die zich het best weerden. Het eerste uur werd 48 KM. afgelegd, waarbij bleek dat het tempo nog niet afzakte. Op dat oogen blik lag het koppel SchulteBoeyen alleen aan den kop gevolgd door het Belgische koppel KaersDebruycker. Na het eerte klassement wisten Kaers—De bruycker zich bij SchulteBoeyen aan den kop te voegen. Deze stand van de kopgroep bleef geruimen tijd ongewijzigd. Schulte—Boeyen deden hardnekkige pogingen om alleen aan den kop te komen, doch Kaers Debruycker zorgden er voor dat dit niet ge peurde. Toch bleven SchulteBoeyen^ doorzetten, hetgeen tenslotte te machtig werd voor het koppel Kaers—Debruycker, dat het Neder landsche koppel moest loslaten, zoodat dit alleen aan de leiding kwam te liggen. Nu achtten WalsPellenaars den tijd ge- In Delft is dus gebeurd wat vele D. H.C.- supporters misschien wel verwacht zullen heb ben. Hermes D. V.S. is erin geslaagd den groen zwarten een puntje afhandig te maken door in de Prinsenstad met 33 gelijk te spelen en heeft op deze wijze voor A. D. O. den weg naar de eerste plaats weer vrij gemaakt. De Hage naars hebben hiervan voorloopig dankbaar ge profiteerd, want, gelijk verwacht, wisten zij over Stormvogels een redelijke meerderheid te demonstreeren, welke ten slotte in een 41- zege tot uiting kwam. De verdere resultaten waren al evenmin sensationeel. D. W. S. won in Amsterdam met 21 van 't Gooi en Sparta slaagde erin D. F. C.'s kansen te millimeteren, door de Dordtenaren op Spancen met 21 te slaan. Ten slotte keerde Feijenoord met een magere 32-zege van haar bezoek bij K. F.C. terug. Maar hoe het ook zij, de Noordhollan ders hebben er weer een nederlaag bij! A.D. O. D. H. C. D. F. C. Sparta D. W. S. Hermes D. V. S. Feijenoord Stormvogels 't Gooi K. F. C. Ai spoedig na den aftrap bleek, dat Hermes de beste kansen had en nadat een kwartier ge speeld was, werd dan ook uit een voorzet van Borrani door Longbeek het eerste doelpunt ge maakt (01). Bjj het nemen van een corner werd daarna door een der Hermes-spelers hands gemaakt doch dit ontging den scheidsrechter. Nadat ongeveer een half uur was gespeeld, kwam de Hermes-middenvoor prachtig vrif te staan en wist den stand op 02 te brengen. Met DHC scheen het toen te zijn gedaan. Na dat de Delftsche back Kraus den bal met de hand had aangeraakt werd een strafschop toe gekend. welke door Borrani prachtig genomen werd (03. Het begon er toen voor DHC wel heel slecht uit te zien doch even voor de pau ze kreeg van de Engel een mooie kans. welke hij in een doelpunt omzette. Na de hervatting bleken de bordjes te zijn verhangen en leverde DHC het beste spel. Reed6 na twee minuten wist Schreuder den achterstand te verkleinen (2—3) en na acht en twintig mi- nuten snelep kreeg Brs de gelegenheid om uit een corner den gelijkmaker voort te brengen i3—3>. 13 8 4 1 20 37—22 14 8 4 2 20 37—25 14 6 4 4 16 31—25 13 7 1 5 15 34—26 13 6 3 4 15 19—18 13 5 4 4 14 33—24 14 6 2 6 14 27—29 14 5 2 7 12 23—28 14 2 3 9 7 20—33 13 0 1 11 1 12—43 Reeds spoedig na den aftrap worden beide doelen achtereenvolgens in gevaar gebracht, maar de doelverdedigers zijn op hun post en moeten af en toe waarlijk bravour-werk ver richten. Het Ado-doel is het meest in gevaar; eens schiet een der Stormvogels-mannen van nabij hoog over. In 't veld wordt er dikwijls technisch goed voetbal vertoond; in de nabijheid van de bestormde vesten echter schijnt bet wel een strijd in het wilde weg. Na een mooien voorzet van Recke trapt Heer bijvoorbeeld ver naast. Feller worden de aanvallen van Ado, Stormvogels toonen zich een moedige en gevaar lijke tegenpartij met meerderheid-perioden. Dan een uitval, snel en overrompelend. West hoven komt alleen voor Kraak te staan en de duizenden Ado-aanhangers kunnen juichen (1—0). Eén minuut later: Recke lost een hoog schot, dat naast dreigt te gaan. doch Oversteyn springt op en loopt den bal in het doel (20). De druk. op de Stormvogels geoefend, wordt nu zwaar. Kraak toont zich een keeper van klasse. Toch komt spoedig no. 3, door de Heer gescoord (3—0). Na rust is Adö over 't geheel in de meerder heid geweest. Af en toe een venijnige uitval van de IJmuidenaren; eens redt Koek op bijzonder knappe manier. Een der Stormvogels-aanvallen heeft resultaat, als van Pel een mooi schot in den hoek lost (31). Een minuut later is het 41. door toedoen van de Heer. Sparta liep heel hard van stapel en gedu rende de eerste tien minuten kreeg D. F. C. vrijwel geen voet aan den grond. Na acht mi nuten nam Sparta de leiding. Den Boer nam een vrijen schop, de bal bleef voor het D. F. C.- doel zweven, Weber snelde toe en joeg den bal hoog in het net 10. Na de hervatting gooide D. F. C. er 'n schep je op en toen kwam er een langdurige periode, dat de verdediging van Sparta het zeer hard te verantwoorden kreeg. Acht minuten voor tijd kwam de gelijkmaker, toen L. Verheul een strafschop veroorzaakte, dien Punt feilloos be nutte, 11. Het slot werd toen zeer interes sant. Schleicher veroorzaakte vijf minuten voor het einde ook een strafschop, dien Den Boer nam, maar Kasteel stopte zijn schot. Even la ter maakte Den Boer zijn fout goed door uit een hoekschop Sparta de leiding en de over winning te bezorgen, 21. De Koogers hadden stellig een gelijk spel verdiend en vooral in het laatste kwartier moest Feyenoord zich bijna voortdurend op verdedigen toeleggen. Nadat Feyenoord 'n paar malen de Kooger defensie op de proef gesteld had, ging K F C. er vandoor en uit een goe den voorzet van rechtsbuiten Lamie kogelde Kok onhoudbaar in, 10. Daarna namen de bezoekers spoedig het offensief over en wisten na 22 minuten door Sinke gelijk te maken 11. Dit gaf Feyenoord vertrouwen en uitstekend combineerend belaagde haar aanval regelmatig het K. F. C.-doel. Op goede wijze bracht Bens na een half uur den stand op 12, doch daar op kwam de thuisclub zoo geducht opzetten, dat het niemand verwonderde, dat zij ten slotte door Roggeveen voor de tweede maal ge lijk maakte, 2—2. Ook in de tweede helft gaf K. F. C. goed partij, doch de Rotterdammers hielden stand en namen zelfs na 12 minuten door Linsen de leiding, 23. In West II gaat V S. V. op volkomen rustige wijze voort met het winnen van wedstrijden, terwijl zijn concurrenten door het verspelen van punten zoo nu en dan den afstand tusschen hen en de leiders nog wat vererooten. Dit was ook gisteren weer het geval. Terwijl V.S.V. zelf in Velsen met 31 over H. B. S. zegevier de, kon Haarlem het by C.V.V. niet verder brengen dan een puntenverdeeling (22). D.O.S. deed het nog een haartje slechter en liet zich in de Domstad door Blauw-Wit met 52 de les lezen. Ajax trok weer eens ouder- wetsch van leer, hetgeen Xerxes aan den lijve moest ondervinden. De Rotterdammers liepen in de hoofdstad een 9I-nederlaag' op. De wedstrijd R. F. C.—V. U. C. werd uitgesteld. V.S.V. 12 10 2 0 22 33—13 Haarlem 13 8 1 4 17 35—24 Ajax 14 6 4 4 16 40—22 D. O.S. 12 6 2 4 14 33—34 Blauw Wit 13 5 4 4 14 27—18 V.U.C. 11 3 3 5 9 26—33 H. B. S. 13 3 3 7 9 3435 Xerxes 11 3 2 6 8 20—31 R. F. C. 12 3 2 7 8 23—37 C.V.V. 11 1 3 7 5 14—38 Pas was de bal aan het rollen gebracht, of een corner werd H.B.S. reeds noodlottig, daar van der Kuyl den bal netjes inkopte, 10. Deze tegenslag ontmoedigde H. B. S. niet. integen deel, de handige Nauwelaerts bracht den bal meermalen gevaarlijk op en uit een zijner voor zetten maakte van der Vegte op zeldzaam mooie wijze geiyk (1I). De vreugde was ech ter van korten duur, want een minuut later schoot Sterk den bal niet minder mooi in het H B. S.-doel. 2—1. Na de hervatting gaf H. B. S. aanstond; weer kranig partij. De aanvallen vonden we zelfs beter van opzet en gevaarlijker dan die van V. S. V. en als Langelaan fortuinlijker geschoten had, had de gelijkmaker niet lang op zich la ten wachten. Een kwartier voor het einde ver grootte van der Lugt, wel eenigszins tegen de verhouding In, den voorsprong (31). C. V. V. is er in geslaagd twee maal een voor sprong te veroveren. Enkele minuten voor de rust werd de bal voor het Haarlemsche doel gespeeld. Doelman Kluit viel en grabbelde het leder naast zich weg, doch de scheidsrechte" had geconstateerd, dat de bal de doel lijn was gepasseerd, 10. Direct nadat het spel voor de tweede helft was hervat, maakte Haarlem geiyk. Ninaber had den bal hoog voor het C. V. V.-doel gezet, de Winter sprong op en kopte goed hi, 11. Na twintig minuten scoorde C. V. V. wederom. Een der Haarlem- sche achterspelers maakte hands en v. d Hor den nam den strafschop goed. 2—1 Opnieuw mocht C. V. V. niet lang plezier van dezen voorsprong hebben, want enkele minuten latei scoorde Ninaber met een hard en goed gericht schot den gelijkmaker, 2—2. Het begin van dezen strijd werd in een zeer hoog tempo gespeeld Na een wederzijdsch ter- reinverkennen slaagde van Nol er in na acht minuten spelen met een hard ver schot de score te openen, 01. Nog geen minuut later liep v. d. Valk langs de lijn, passeerde Wflders, zwenkte naar binnen en maakte gelijk, 1—1. Een misverstand tusschen Siebes en van Bag- gum was oorzaak, dat van Nol weinig moeite had Blauw Wit de leiding te geven, 12. Er waren nog geen veertien minuten verloopen, toen van Leur een pass gaf naar Dumortier, die op fraaie wijze den gelijkmaker onhoud baar voor Ferwerda scoorde, 22. Enkele mi nuten voor de rust ondernam Hannema een rush, zette goed voor, waarna van Nol den bal hard inkopte. 23. In de tweede helft werd er minder fraai ge speeld. Blauw Wit was geruimen tyd sterker Al spoedig slaagde Hannema er In den stand op 24 te brengen. Bergman loste kort daarop een hard schot, dat van Baggum onvoldoende stopte, waarop de toesnellende Hannema wei nig moeite had de score tot 25 op te voeren. Over alle linies was Ajax de meerdere over zyn tegenstanders, die behoudens een korte periode in het.begin van den strijd vrywel geen voet aan den grond kregen. Nadat Ajax de leiding genomen had maakte Xerxes door rechtsbuiten Barzlly gelijk. Direct daarop was het weer de beurt aan de thuisclub toen Byi een vrüen schop van Loois langs van de Pep pel kopte. Nog voor de rust profiteerde Brok man van een fout van den Xerxes-doelverdedi- ger en scoorde Ajax' derde doelpunt. In de tweede helft was 't pleit al spoedig definitief beslist toen na 10 minuten Byl goed doorzette en den stand op 4—1 bracht. Xerxes zakte volledig in elkaar en de Ajax-aanvallen volgden elkaar in regelmaat op. Byl (2x), Hor dijk, van Stoffelen, en Hordijk voerden den stand tot 91 op. De D.W.S.'ers zonder Caldenhove die het in het vierde elftal weer eens probeerde en Drager, in verband met zijn vertrek opgesteld in het tweede, hadden hun handen aan de tegenstanders vol. D.W.S. had de leiding reeds kunnen nemen door een fraai doelpunt van midvoor T. Slot. Even later werd het 20 door denzelfden speler, die met den zwakken Dijk stra rustig op het doel van Mosterd af com bineerde, terwyi geen tegenstander zich tus schen hen en den doelman bevond. Een wel zeer duidelijk off-side geval. Belangrijk minder aantrekkelijk was het spel na de rust. Het zware terrein stelde aan de gasten, die een zandgrond gewend zijn, te groo te eischen. De uitvallen der bezoekers leverden slechts een doelpunt op, waarvoor midvoor Kreuning onverwacht zorgde. Bij een doorbraak stopte Klein den bal fraai, doch hy kon het leer niet in zijn bezit houden, zoodat de toe stormende Kreuning hem gemakkelijk kon pas seeren, 21. Wegens het missen van den trein door enkele Eindhoven-spelers begon de strijd in Den Bosch een half uur over tijd. Voor de rust viel er nu en dan van een vlot over en weer golvend spel iets te genieten. Aj spoedig bleek dat het tempo ten koste ging van een zuivere balbehandeling. In de weede helft legde Endhoven zich uitslui tend op verdedigen toe. Het bleef 00. komen zich eveneens tot het uiterste in te spannen; jacht op jacht werd ingezet, totdat tenslotte het gewenschte resultaat werd be reikt. zy voegden zich met het Belgisch kop pel Thijssen—Accou bij de leiders Schulte Boeyen. Op de helft van den wedstryd was de stand als volgt: 1. ThijssenAccou; 2. SchulteBoeyen; 3 Nayevan Simaeys; 4. WalsPellenaars. Op 1 ronde: 5. van der Maerschautde Bac ker; 6. CoolsClautier; 7. KaersDebruycker; 8. gebr. Maes. Het tempo bleef hoog en verminderde -ook het volgende uur niet noemenswaardig. De leidende ploegen gunden elkaar geen oogenblik rust. Wals Pellenaars zakten af, terwijl van Vliet met pech te kampen had. Doordat hij last van kramp kreeg kon hij het hooge tempo slechts met de grootste meite volgen. Daarna trokken de Bel gische koppels er eenigen tijd flink op los, met het gevolg, dat de zaak flink door elkaar ge rammeld werd. De stand van het einde van den eersten dag was: 1. KaersDebruycker 14 punten; 2. Naye van Simaeys 10 pt.; 3. SchulteBoeyen 8 pt. Op 1 ronde: 4. WalsPellenaars 4 pt.; 5. Gebr. Maes 0 pt. Op 2 ronden: 6. ThijssenAccou 3 pt. Op 3 ronden: 7. DefoordtKint 11 pt. Op 4 ronden: 8. van Maerschaut—de Backer 5 pt.; 9. CoolsClautier 0 pt. Op 7 ronden: 10. Wierinkx Putzeys 5 pt. Op 9 ronden: 11. Michauxvan der Broeck. Op 10 renden: 12. van HoutteRit- serveldt 4 pt. Op 13 ronden: 13. van Vlietvan der Voort 2 pt. Op 14 ronden: 14. van Caluwe van Mierlo 2 pt. Op 20 ronden: 15. Merschaert Bracke 0 pt.; 21 ronden: 16. Somers—Leysen 0 pt. Op 27 ronden: 17. Schf-e^sBruneel 4 pt. De inzet van den tweeden dag was nog zwaar der dan op den eersten. Terstond werden felle jachten ingezet, waaraan geen einde scheen te komen. Na een uur, waarin evenals den eersten dag, in een zeer hoog tempo gereden werd, lagen de koppels KaersDebruycker en SomersLeysen aan den kop. Scherens moest alleen rijden, daar Bruneel na een val den stryd had moeten sta ken. In het eerste uur werd ruim 48 K.M. af gelegd. De Belgische koppels KaersDebruycker en Nayevan Simaeys gaven in deze periode den toon en het tempo aan, dat zeker zoo snel was als gisteren. zy namen herhaaldelijk het initiatief voor hevige jachten. Omstreeks drie uur trokken Kaers en van Simaeys er tusschen uit, Schulte aan den kop van het peleton rijdend zette de vluchtelingen achterna, zette goed door en wist zich aan te sluiten bij de vluchtende Belgen, om ten slotte zelfs dezen achter zich te laten en met Boeyen samen de ronde, die zij inmid dels op de ieiders hadden verloren, in te loo- pen. KaersDebruycker hadden met hun jachten bereikt, dat zij nu alleen de leiding hadden. De renner Debie staakte den strijd en er werd een nieuw koppel Scherensvan den Acker gevormd. Dit nieuwe koppel ging ter stond met succes tot den aanval over. om den achterstand in te loopen, waarbij onze landgenoooten van Vlietvan der Voort zich aansloten. Na vijf minuten trokken van Vliet en van den Acker er op nieuw tusschen uit om nog een ronde in te loopen -hetgeen door de duizendkoppige menigte met grooten bijval werd begroet. Inmiddels weerden Wals en Pellenaars zich ook uitstekend. Zonder bepaald opvallend te rijden trokken zij er tusschen uit om zich bij de leiders te plaatsen. Kort daarop volgden SchulteBoeyen dit voorbeeld. Weer trokken SchulteBoeyen er vandoor en namen alleen ae leiding, doch niet lang bleven zy alleen. Spoedig hadden daar KaersDebruycker zich weer by hen gevoegd. De kleinere Belgische koppels begonnen de gevolgen van dezen zwaren strijd te onder vinden, Leysen en Braecke gaven op, zoodat een nieuw Belgisch koppel Meerschaert—So mers werd gevormd. Langen tijd bleef het veld hierna rustig. Van deze gelegenheid maakten verschillende koppels dankbaar gebruik om zich bij de leiders te voegen, zoodat er op een oogen blik liefst elf koppels aan de leiding lagen. Het koppel KaersDebruycker nam weder om het initiatief tot den aanval, hetgeen een aantal felle jachten inleidde. De Nederland sche ploegen lieten zich daardoor niet af schrikken en zorgden er voor, dat zij geen achterstand opliepen De sprint van half zes kwam te vervallen Het koppel SchulteBoeyen had zyn zinnen gezet op de premie van 2.000 franc, waarvoor iederen dag een sprint wordt gereden. EVenals gisteren legde het Nederland sche koppel beslag op de eerste plaats, zoodat deze premie hun waarschynlijk niet zal ont gaan. De felle jachten duurden voort, hetgeen in een half uur tot resultaat had, dat een uur voor het einde van dezen dag onze landgenoo- ten Schulte-Boeyen alleen de leiding hadden. Het laatste uur namen zij zes ronden, waardoor zy beslag legden op de daarvoor uitgeloofde premie van vijfhonderd francs. Schulte-Boeyen bewaakten him positie angstvallig. Hiermede was de koersleider het niet eens en het Nederlandsche koppel wd gestraft met één ronde. Schulte- Boeyen lieten zich dit niet welgevallen, zy glipten over de baan en elkaar keurig af lossend hernamen zy hun verloren ronde. Dit veroorzaakte in het laatste kwartier nog een wilde jacht, waardoor alle renners zich tot het uiterste moesten inspannen. Schulte-Boeyen behaalden dus een schitte rende overwinning op dezen dag. De stand aan het einde was als volgt: 1. Schulte-Boeyen 4 punten; op één ronde: Kaers- Debruycker 18 pnt.; Naye-Van Simaeys 13 pnt.; Wals-Pellenaars 6 pnt.; op vier ronden: Calu- we-Van Mierlo 10 pnt.; Scherens-Van den Acker 8 pnt.; Van Houtte-Ritserveldt 5 pnt.; Van Meerschaut-De Backer 0 pnt.; Van Vliet- Van der Voort 0 pnt.; Thijssen-Accou 0 pnt.; op vijf ronden: Cools-Clautier 4 pnt.; op zeven ronden: Michaux-Van der Broeck 0 pnt Kint- Defoordt 0 pnt.; op negen ronden: Somers- Meerschaert 0 pnt.; op tien ronden: gebrs. Maes 0 pnt.; op twaalf ronden: Wierinkx-Put- zeys 2 pnt. De rugbywedstrijd A. A. C - F C 1940 eind'g- de in een 240-overwinning voor A. A. C. De ruststand was 90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 7