De taak van Winterhulp Nederland - :.v;- Botsing tusschen twee goederentreinen Verduistering r 100.000 aan den fiscus verzwegen De sluwe schoenmakers jongen Gunstige inzamelingen in Februari JANROOZEN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 27 FEBRUARI 1941 - AVONDBLAD ST. WILLIBRORDUS DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE De komende collecte "V Hmm WINTERHULPEN EDERLAND Hongaarsch-Joego-Slavisch vriendschapsverdrag De aanvallen op Engeland PICCADILLY' HOTEL DES PAYS-BAS - UTRECHT Verschillende wagons in elkaar gedrukt Eden bracht ook een bezoek aan Cyprus Botsingen van communisten met troepen van Tsjoengking Nieuwe propellerfabriek in Amerika Merkwaardig spoorweg ongeluk De conferentie te Tokio DECOUX ROEPT SPOED VERGADERING BIJEEN Thailandsch minister naar Tokio Heemstedenaar veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en f 10.000 boete ACHTTIEN FIETSEN GE- HUURD EN VERKOCHT Gemakkelijke manier om in zijn levensonderhoud te voorzien HANDEL IN KUNSTMEST- ZEGELS Kantoorbediende door politie gearresteerd ■Hl Maar ten slotte liep hij tegen de lamp In Roemenië nog voortdurend nieuwe arrestaties Fransche schepen naar Britsche havens Hoogerhuis keurt gedrag van Lord Strabolgi af Canadeesch vliegtuig neergestort 64STE JAARGANG No. 22876 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN PRINS KA REL VAN ZWEDEN TACHTIG JAAR Overstrooming in Joego- Slavië breidt zich uit B ergv er schuiving bedreigt talrijke huizen De Mexicanen in het leger der V. S. N.V. NEDERL. VERZ.-M2J. LEVENSVERZ.-MIJ. CONFIDENTXA N.V. N.V. ASSURANTIE-MIJ. PRUDENTXA ALLE ASSURANTIËN ACTIEVE VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD OP GUNSTIGE VOORWAARDEN CATHARIJNESÏNGEL 48 - UTRECHT NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT OEAK JE-MARMELADE Vannacht omstreeks een uur is te Nunspeet een goederentrein, komende uit de richting Zwolle en getrokken door twee locomotieven, in volle vaart ingereden op een goederentrein, waarmede gerangeerd werd. De gevolgen van de botsing waren ernstig. Verschillende wagons werden in elkaar gedrukt Er ontstond voorts brand in een wagen met hooi, welke brand op enkele andere wagens oversloeg. De brandweer kon het vuur blusschen voor het ernstiger on heil had aangericht. Het verkeer op beide lijnen is gestremd. Een der machinisten werd aan het hoofd gewond. Het opruimingswerk is met kracht ter hand genomen. ANKARA, 27 Pebr. (D.Ni.). Naar eerst thans bekend wordt heeft de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken op zijn reis naar Turkije ook een kort bezoek gebracht aan Cyprus. - a." Pn het Museum Amstélkring aan den O-Z. Voorburgwal te Amsterdam, zal Zaterdag de aangekondigde Paaschtentoonstelling geopend worden. Een foto tijdens het in richten van de expositie. Een Piëta, afkomstig uit het Bisschoppelijk Museum te Haarlem (Foto Pax- .olland) Het A. N. P. meldt; Weer staat een collecte ten behoeve van Win terhulp Nederland voor de deur en in verband daarmede heeft een verslaggever van het A. N. P. zich opnieuw tot een der naaste medewer kers van den directeur-generaal gewend, ten einde nog eenige nadere bijzonderheden over dit mooie sociale werk te verkrijgen. Nu zoo langzamerhand het voorjaar nadert, is als vanzelfsprekend de vraag gerezen, welke taak in de nabije toekomst voor Winterhulp Nederland is weggelegd. In dit verband kan worden medegedeeld, dat het de bedoeling van de leiding is van 15 Mei tot ongeveer October de werkzaam heden naar buiten te staken, zoodat we thans voor de laatste werkperiode staan. Dit beteekent natuurlijk niet, dat in de ko mende zomermaanden het werk van Win terhulp geheel zal stilliggen. Integendeel, de verdere opbouw van de- organisatie zal' krachtig worden voortgezet, de band met de vele medewerkers moet nog verstevigd wor den, het contract met tal van personen en instellingen moet behouden blijven, de pro paganda mag niet verslappen, opdat ook in de zomermaanden de giften rijkelijk zullen blijven vloeien. Alleen de openbare collectes zullen tijdeljjfe worden stopgezet. Er resten ons dus nog vier collectes en wel voor het geheele land morgen en Zaterdag een huis- en straatcollecte, van 17 tot 22 Maart een huls-lijstencollecte, van 15 tot 19 April eveneens een huis-lijsteneollecte en tenslotte 2 en 3 Mei een huis- en straatcollecte. Alleen voor Amsterdam zijn de .termijnen voor de lijs- tencollectes ruimer genomen In verband met de uitgestrektheid der stad en mede met het oog op het aantal beschikbare collectanten. De hoop mag worden uitgesproken, dat de opbrengst dezer collectes het werk van Winter hulp Nederland zal bekronen. Want uit een ingesteld onderzoek is reeds gebleken, dat de menschen, die steun aanvragen, dien steun den geheelen winter absoluut noodig hebben. Dat wil zeggen, dat, daar over de eerste drie maanden een bedrag van drie mil- lioen is verdeeld, de komende maanden minstens een even groot bedrag moeten op brengen. Wij schrijven minstens, want helaas moet worden geconstateerd, dat met de ingezamelde gelden slechts in de drin gendste gevallen kan worden geholpen. Dit zal duidelijk zijn, als men weet, dat, over het geheele land gerekend, de ondersteunden ongeveer 1/3 gedeelte vormen van het aantal aanvragers, wier aanvragen volkomen gerecht vaardigd waren. De opgebrachte gelden stelden derhalve Winterhulp Nederland slechts in staat, aan het aantal aanvragen, welke beant woord hadden moeten worden, in zeer beschei den mate te voldoen. Van de reeds verdeelde 3 millioen konden ongeveer een millioen persoonsuitkeeringen worden gedaan, waarbij een deel der onder steunden slechts eenmaal een uitkeering ont ving en een ander gedeelte enkele malen. Zon der dat de juiste gegevens nog beschikbaar zijn, kan gevoeglijk worden aangenomen, dat van de ongeveer 700.000 gezinsaanvragen slechts aan 200.000 250.000 kon worden voldaan, waarbij nog komt, dat ook de uitkeering zelve niet tot de gewenschte hoogte kon worden opgevoerd, terwijl eveneens andere noodzakelijke voorzie ningen als kindervoeding, zorg voor schoeisel, kleeding en dekking niet konden worden ver wezenlijkt. Uit het voorgaande blijkt wel dui delijk, dat, ook wanneer de opbrengst van de nog komende collectes gelijk is aan de tot dus ver ingezamelde gelden, Winterhulp Nederland slechts voor een gering gedeelte haar taak heeft kunnen volbrengen. Dat is niet alleen teleurstellend, doch nog meer beschamend, wanneer men aan neemt, dat ook onder de huidige omstan digheden het Nederlandsche volk toch nog best in staat is, de behoeftige landgenoo- ten bij te staan. Dat dit niet te sterk is uitgedrukt, moge blijken uit het feit, dat Winterhulp Nederland de haar opgedragen taak zou kunnen volbrengen, wanneer het niet-noodlijdende deel van het Nederland sche volk per gezin en per maand gemid- geld één gulden zou bijdragen. Tot dusver hebben de Nederlanders bij lange na niet in die verhouding geschonken en he laas moet worden geconstateerd, dat vele Ne derlanders zich nog geen voldoende offer heb ben getroost voor hun behoeftige landgenooten. Er zijn natuurlijk oorzaken, welke tot dit gebrek aan offergezindheid hebben geleid, on bekende doch ook bekende oorzaken. Aan den eenen kant kan men laten gelden, dat een land, dat militair verslagen is en van zijn politieke leiding is beroofd, het evenwicht heeft verloren, daardoor de spontane animo om zich achter iets nieuws te scharen mist. Doch daartegenover staat, dat in vele opzich ten het Nederlandsche volk de kans heeft ge kregen, nieuwe wegen te bewandelen en daarbij zijn energie te toonen. Moge dit vooral Winterhulp Nederland ten goede komen, want juist in deze tijden heeft het Nederlandsche volk den plicht en niemand heeft het recht zich op welk argument dan ook te beroepen, om zich aan dezen plicht te onttrekken. Helaas gebeurt dit echter nog in te groote mate. Is het niet betreurenswaardig, te moeten constateeren, dat bij de laatste straatcollecte in de groote steden het meerendeel der voorbij gangers voorbij de collectebussen trok zonder iets te geven? Dat was een beschamende en be lachelijke demonstratie, waarvan de achter grond natuurlijk moét worden gezocht in den tegenzin in de huidige omstandigheden. Men bedenke echter, dat een dergelijke houding tweeërlei gevolgen heeft: in de eerste plaats, dat de behoeftige Nederlanders in den steek worden gelaten, hetgeen on-Nederlandsch is en voorts, dat daarin.een zeker optreden tegen over de Duitschers gezien kan worden; welk optreden als zoodanig een dwaasheid is. De Duitsdhe overheid heeft van dergelijke „demonstraties" niet den minsten last, doch vast staat, dat het aanzien van het Nederland sche volk er allerminst door stijgt, terwijl de gevolgen van die mindere waardeering nood zakelijk ook op andere gebieden hun uitwerking zullen hebben. Hier schaadt de Nederlander zijn volk, dat hij beweert lief te hebben. Het zijn harde woorden, doch er zijn helaas te veel feiten, welke öeae beweringen kunnen boekstaven. (Vervolg elders in dit blad) TOKIO. 27 Febr. (Domei). Uit Taijoean wordt gemeld, dat zich in Sjensi en Sjansi bloedige gevechten hebben voorgedaan tusschen com munistische troepen en de troepen van Tsjoeng king. Na een verbitterden strijd zijn 3000 man roode troepen ontwapend door strijdkrachten van Tsjoengking onder bevel van generaal Li Wen. Eerder in Februari is het ten Zuiden van Lin Hsien tot een botsing gekomen tusschen 6000 communisten en het 40ste leger van Tsjoengking. Tweeduizend communisten werden ontwapend, de anderen trachtten in Sjansi bin nen te dringen. Op 17 Februari zijn afdeelingen van generaal Tsjan Li Sjeng, commandant van de achtste oorlogszone, door communistische troepen te Toengtaitsjai in Sjensi op de vlucht gedreven. NEW YORK, 27 Febr. (D.N.B.) De Curtiss Wright Corp. deelt mede, dat de volgende maand in de nabijheid van Pittsburgh de groot ste propellerfabriek van Amerika zal worden opgericht. De fabriek zal een oppervlakte be slaan van 415.000 vlerkante voeten en om te beginnen ongeveer 4.000 arbeiders in dienst nemen. QUEBEC, 27 Febr. (S.P.T.). Woensdag morgen heeft zich op de spoorlijn Quebec- Montreal van de Canadian Pacific Railway Company, een merkwaardig ongeval voorge daan, dat wonder boven wonder slechts aan twee menschen het leven heeft gekost. Juist op een baanvak, waar de spoorlijn een steile helling afdaalt, brak plotseling de voor as van de locomotief van den sneltrein uit Quebec. De machine kantelde, doch door den geweldigen schok en de groote snelheid, die de trein op dat oogenblik ontwikkelde, brak tevens de koppeling tusschen de tender en het eerst volgende personenrijtuig. Hoewel de wagens hevig heen en weer schommelden, bleven zij toch op de rails en liepen in duizelingwekkende vaart zonder locomotief de helling af. Eerst 8 km. verder kwamen zij tot stilstand. In den trein, die overbezet was, zaten o.a. 400 kinderen, die van een schoolreisje terugkeer den. De locomotief was terstand na de ontsporing in een ravijn gestort. De machinist en één der stokers zijn can het leven gekomen. Zonsondergang 27 Febr. 19.14 Zonsopgang 28 Febr. 8.31 Maanopkomst 8.53 ondergang 22.02 HANOI. 27 Febr (Domei) D, gouverneur- generaal van Fransch Indo-China, vice-admi- raal Decoux, heeft gisteren een spoedconferen- tie bijeengeroepen van Indo-Chineesche mili taire en bestuursambtenaren ter bespreking van het Japansche compromisvoorstel, dat ingediend is in een informeele vergadering .van de Japan sche. Fransche en Thailandsche delegaties te Tokio op 24 Februari. Behalve de gouverneur- generaal namen generaal Mordant de opper bevelhebber van de Fransche strijdkrachten in Indo-China. Pierre Delsalle. chef van het bureau van den secretaris-generaal, de hoogste residen ten voor Tonkin en Cambodsja en Mantovini, directeur van het departement voor Politieke Zaken, aan de conferentie van gisteren deel. De Thailandsche minister Badatoaroe Is per vliegtuig op Formosa aangekomen vanwaar hij nar Tokio zal doorreizen. Naar verluidt zal Ba- dakaroe met bijzondere opdrachten zijner re geering aan de vredesconferentie alhier deel nemen. Voorts verluidt hier uit betrouwbare bron, dat Thailand bereid zou zijn. van verdere eischen af te zien en het Japansche voorstel aan te nemen. Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank een 73-jaiige heer uit Heemstede wegens overtreding van de Inkomsten- en Vermogensbelasting terecht. Naar een uitgebreid onderzoek van den Rijksaccountantsdienst uitwees had de direc teur van de z.g. N.V., die aandeel- en obli gatiehouder tegelijk was, voor ruim 100.000 aan den fiscus verzwegen. De geheele zaak was een berg van bluf en bedrog Aandeel houders en obligatiehouders waren allen fictief. Nadat de Officier van Justitie in zijn requi sitoir naar voren had gebracht, dat verdachte met bedrog en camouflage ruim een ton aan den fiscus had verzwegen en het nog steeds een duister geheim is, waar het fabelachtig vermo gen van den verdachte vandaan komt, requi- reerde hij tegen hem wegens overtreding van de Inkomstenwet de maximumstraf van zes maanden gevangenisstraf en voor het overtreden van de Vermogenswet een boete van f 10.000, subsidiair 180 dagen hechtenis. De verdediger, mr. van Löben Seis, wees er in zijn pleidooi op, dat deze heele zaak nog maar zeer vaag is en dat het nog steeds een groote puzzle bleef waar het geld vandaan kwam. Indien het geld werkelijk van een derde afkomstig zou zijn, dan had verdachte dit niet aan den fiscus behoeven te verantwoorden. Heden heeft de Haarlemsche Rechtbank den Heemtedenaar conform den eisch veroordeeld Dezer dagen werd te Utrecht aangehouden een 39-jarige boerenknecht, die er een eigen aardige manier op na hield om aan den kost te komen. Voor zoover bekend, heeft hij namelijk achttien maal op verschillende plaatsen als Alk maar, Zwolle, Zeist, Breda, Amersfoort, Velp enz. enz. een fiets gehuurd en deze later ver kocht. Sinds December 1939 heeft hij dit spel letje kunnen spelen. Thans is er door de Utrechtsche politie een einde aan gemaakt. Gisteren werd door de Utrechtsche politie gearresteerd een 20-jarige kantoorbediende uit Maartensdijk, (Me werkzaam is op het bureau van den voedselcommissaris voor de Provincie Utrecht. De jongeman had zich toegeëigend 200 kunstmestzegels, die de afdeeling Nun- 'dt m 'j- /'v P f: ::x.u speet toebehoorden. Deze zegels geven recht op 200.000 Kg. kunstmest. Met deze zegels is een ware kettinghandei gedreven want, nadat de kantoorbediende de zegels voor f 470 had verkocht aan een 48- jarigen handelaar te Bunnik, verkocht deze ze weer voor f 990 aan een Beusinchesnschen han delaar, die er op zijn beurt tweeduizend gulden voor maakte, toen hij ze verkocht aan twee andere handelaren. De politie heeft den kantoorbediende in ver zekerde bewaring eesteld en is verder bezig met het laatste onderzoek in deze zaak. Het was eigenlijk min of meer toevallig, dat hij tegen de lamp liep. Een kleine verkeers overtreding bracht hem op het politiebureau en daar trof hij een van de slachtoffers, die den eenvoudigen schoenmakersjongen als een bru talen oplichter ontmaskerde. Al eenigen tijd opereerde deze jongeman in de Haagsche stra ten en hij ging daarbij met groote kennis van zaken te werk. In de Diepenburchstraat had hij dezer dagen voor zijn baas een paar schoenen weg moeten brengen. Toen hij op geld stond te wachten, zag hij aan de overzijde uit een huis drie da mes komen; een harer droeg een fototoestel. Hij zag, dat de dames de straat verlieten, waar op hij eenigen tijd heen en weer reed en zich bij het adres vervoegde, dat de dames ver laten hadden. Toen geopend werd, vertelde hij, dat hij aan een der dames, die een fototoestel bij zich had gedragen, een rolfilm Verkocht had en dat zij hem gezegd had aan dit adres de verschuldigde 95 ct. maar te gaan halen. Men vertrouwde hem niet erg, maar hij wist zoo goed de beschrijving van de dames te geven, dat men hem tenslotte het geld maar gaf. Vervolgens heeft hij zijn slag weten te slaan in de Bronovolaan. Daar liet hij Van zijn fiets een der banden leegloopen en sprak met een meewarig gezicht een oude dame aan, aan wie hij vertelde, dat hij uit Rotterdam kwam en dat zijn fiets defect was geraakt. „Kunt u mij niet aan een paar kwartjes helpen", vroeg hij „anders moet ik naar Rotterdam loopen." De dame had medelijden met den jongen en hielp hem aan het geld. Hetzelfde verhaal heeft hij in dezelfde straat nog eens verteld aan een dienstbode, die hem een gulden toestopte. Maandag zag hij op den Bezuidenhoutsche- weg uit een huis een dame komen. Hij had niet precies gezien, uit welk huis zij kwam en daar om zei hij tegen haar: „Juffrouw, ik geloof, dat u geroepen wordt." De juffrouw keerde terug en toen wist hij dus, waar zij woonde. Kort daarop belde hij aan het huis aan de dame was intusschen weer vertrokken en tot de oude dame, die open deed vertelde hij, dat hij haar dochter zoo juist koffie zonder bon Ver kocht had. Deze koffie kostte f 1.50, doch de dochter had niet genoeg geld bij zich gehad en had hem gezegd, dat hij maar even bij moeder het geld moest gaan halen. De oude dame vertrouwde den jongen echter niet en zei, dat hij nog maar eens terug moest komen, wanneer haar dochter thuis was. Kort daarop kwam ook haaf zoon thuis, die het geval even min in den haak vond en bij de politie aan gifte deed van poging tot oplichting. Juist toen de zoon op het politiebureau Louise Henriëttestraat kwam, was daar ook de schoenmakersjongen binnengebracht, die zich schuldig had gemaakt aan een kleine verkeers overtreding. Een vaag signalement van hem was bekend en zoo werd de jongen nu gesnapt. Inmiddels hadden ook de dames van de Diepenburchstraat, waar hij 95 ct. had weten los te krijgen voor 'n rolfilm, hiervan aangifte bij de politie gedaan. De jongeman is voorloopig in verzekerde be waring gesteld. De Scheveningsche wandelpier wordt van een nieuw verfje voorzien, om straks bij de opening van het zomerseizoen weer gereed te zijn (Foto Schimmelpenningh) BOEKAREST, 27 Febr. (D.N.B.)In het officieele Roemeensche communiqué omtrent het onderzoek naar de gebeurtenissen van Ja nuari wordt medegedeeld, dat de arrestaties in het geheele land worden voortgezet. In de hoofd stad zijn de laatste 24 uur nog 38 deelnemers aan den opstand gearresteerd, in de provincie zijn 52 nieuwe arrestaties verricht. Op 25 Fe bruari heeft de krijgsraad te Boekarest vonnis gewezen tegen 22 personen, van wie 14 werden veroordeeld tot straffen, gaande tot 12 jaar dwangarbeid, terwijl 8 beklaagden werden vrij gesproken. VIOHY, 27 Febr. (D.N.B.). Nog twee Fran sche koopvaarders zijn door Britsche oorlogs schepen in volle zee aangehouden en naar En gelsche haverfs gesleept. Het waren het trans portschip Jean Louis Dreyfus, dat op weg was naar Madagascar, en de Sompay, die in Ma dagascar was binnengeloopen en nu op weg was naar Frankrijk. NEW YORK, 27 Febr. (D.N.B.) In het Engelsche Hoogerhuis is, naar uit Londen ge meld wordt, zonder stemming afkeuring uitge sproken over de houding van Lord Strabolgi, die verwikkeld is geweest in de terugbetaling dei Tsjechische schulden. In een resolutie betreurde het Hoogerhuis het, dat Strabolgi zich niet zoo had gedragen als dit een Hoogerhuislid past Lord Strabolgi is een prominent lid van de Labourpartij. In dezelfde aangelegenheid is, zoo- ais men weet, de conservatieve Boothby dooi het Lagerhuis ter verantwoording geroepen, waarop Boothby aftrad uit zjjn functie van staatssecretaris. NEW YORK, 27 Febr. (D.N.B.). Een vliegtuig van het Canadeesche luchtwapen is Woensdag, naar uit Ottawa gemeld wordt, op 200 mijl ten Westen van Winnipeg neergestort. De vier in zittenden kwamen om het leven. De voorloopige uitkomst van de straat- en huiscollecten in de maand Februari wijst een totaalopbrengst aan van f 592.979.96. Dit beteekent een aanmerkelijke verbetering ten opzichte van de collecte in Januari en zelfs ten aanzien van de December-collecte. In De cember 1940 brachten de huis- en straatcollecte f 481.952.40 op. Men mag dus wel aannemen, dat het sociale doel van Winterhulp Nederland steeds in bree- dere kringen van het Nederlandsche volk in gang begint te vinden. Vermelding verdient nog, dat de naast ge noemde collectes ontvangen regelmatige giften voor Winterhulp Nederland niet in bovenge melde bedragen zijn inbegrepen. BOEDAPEST, 27 Febr. (Stefani). In het mi- nisterpresidium hebben vanochtend de Hon- gaarsche minister van Buitenlandsche Zaken Bardossy en zijn Joego-Slavische collega Cinar Markowitsj op plechtige wijze de ratificatie- oorkonden van het eeuwigdurende vriendschaps verdrag tusschen Hongarije en Joego-Slavië uit gewisseld. BERLIJN, 27 Febr. (DUE). De Britsche berichtendienst meldt, dat de Duitsche lucht macht in den afgeloopen nacht in aanzienlij ken omvang aanvallen op Engeland heeft on dernomen. De aanvallen waren gericht op Oost-, Zuid- en West-Engeland en Zuid-Wales. in dit laatste gebied werden de aanvallen eedaan door opeenvolgende golven vliegtuigen, die brand en brisantbommen wierpen. In Londen is tweemaal alarm gemaakt. STOCKHOLM, 27 Februari. (Stefani). Prins Karei, broeder van den Zweedschen Koning en vader van wijlen Koningin Astrid van België, viert heden zijn tachtigsten verjaardag. Zijn ge zondheid is volkomen bevredigend. BELGRADO, 27 Febr. (D.N.B.) De over stroomingen in alle deelen van Joego-Slavië nemen voortdurend toe. De aan de Save gele gen wijken der Joego-Slavische noofdstad staan wederom onder Water, in Zuid-Servië heeft zich op de Pelagonische hoogvlakte rond Bitolj (Monastir) een geweldig meer gevormd, dat 30.000 H.A. land onder water heeft gezet. Door talrijke grondverzakkingen zijn spoorlijnen ver sperd. Voorts heeft zich bij Nisj een geheele berg in beweging gezet, als gevolg waarvan reeds talrijke huizen van het dorp Voekmanovo bedolven zijn. MEXICO, 27 Febr (D.NB.) Door de com missie voor Buitenlandsche Zaken van het Me- xicaansche Congres is medegedeeld, dat in de Ver. Staten geboren Mexicanen een speciale vergunning van de Mexicaansche regeering noodig hebben, wanneer zü in het leger van de Ver. Staten militairen dienst willen doen. In de motiveering van deze bepaling wordt, er op ge wezen. dat in de Ver, Staten geboren zoons van Mexicaansche ouders overeenkomstig de Mexicaansche wet Mexicaansche onderdanen zijn. Tevens zijn zij overeenkomstig de Ameri- kaan6che wet onderdanen der Ver. Staten en daarom in de Ver. Staten dienstplichtig. Vol gens de Mexicaansche wet verliezen echter Mexicanen, die vrijwillig dienst doen voor een vreemde regeering, hun nationaliteit. Om die reden is het noodig een speciale vergunning te vragen. DEN HAAG IfofNtr. -hoek-LanKc roli n Het mooiste zitje l*r. Keuken. Ciezelü^e sfeer VERGADERZALEN, LOUNGE EN BAR HAARLEM PRIJSCOURANT VAN BLOEM- EN GROENTENZADEN - BLOEMBOLLEN - VASTE PLANTEN EN HEESTERS GRATIS OP AANVRAAG!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1