VE N.V. De Kennemer Bankvereeniging 250.000 BOETE Perspectief voor de bloemenkweekers FRANKE OANSICIIOEMIE MARTIN moet een beroep op U doen! HALF OM FRANKEN'S KERKELIJKE LEENINGEN UIT DE ZAANSTREEK^) UIT DE BOLLENSTREEK Hoeveel Haarlemmers verdienen meer dan tien mille? Sleutel weg? Tel. 11493 De Sleutelspecialist, L. Veerstr. 10 Vischafslag Scheveningen WOENSDAG 5 MAART 1941 Nut van een monstertuin LEVERINGEN VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT HOOIKIST WAS KOUD GEWORDEN rr ff BROODFABRIEKEN Ter nagedachtenis aan de gesneuvelden Nieuwe straten zullen hun namen dragen Begrafenis van den heer P. J. Beentjes Sirenes bij de pont IJMUIDEN Inbraak De visscherij in Februari GASTRICUM Houtplein 8 Tel. 13829 (3 lijnen) KOOPT EN VERKOOPT OBLIGATIEN VAN HILLEGOM SASSENHEIM KROMMENIE ZAANDAM ZILK UIT DEN OMTREK NIEUWVEEN TER AAR UIT HAARLEM In 1939/40 totaal 409 met een inkomen van f 8.889.041 Swift doet alles om tijdig te leveren, maar handhaaft in ieder geval de Swift-kwaliteit. DE NATIONALE NAAM VOOR BETERE SCHOENEN! FAILLISSEMENTEN BURGERLIJKE STAND MARKTEN Winkelier-grossier te s-Graven hage wegens prijsopdrijving gestraft Vaste prijzen voor visch te wachten DE ALKMAARSCHE SMOKKELAFFAIRE De verdachte conform den eisch veroordeeld en in arrest gesteld BEV In de laatst gehouden vergadering van de Bloemkweekersvereeniging „Flora" heeft de bedrijfsleider van de bloemenveiling ,,'t Cen trum die door de vereengiing wordt geëxploi teerd, de aandacht eens gevestigd op de teelt van zomerbloemen voor de veiling. Nog steeds zijn aanzienlijke kwanti van deze bloemen door elders gevestigde kweekers op de Beverwijksche veiling aangevoerd. Deze aanvoer vertegenwoor digde een aanmerkelijk bedrag en men meende terecht, dat dit geld, zoo mogelijk, in eigen huis. dat wil dus zeggen in eigen omgeving ge houden moest worden. Verschillende soorten zomerbloemen vormen een gewild artikel op de veiling en men was er zeker van, dat op een behoorlijken afzet gere kend kan worden. Het is ons gebleken, dat voor deze aangele genheid belangstelling bestaat en bij eer. ge sprek, dat wij hieromtrent met een terzake kundige hadden, werd de wenschelijkneid van de teelt van zomerbloemen nog eens onder streept. Een belangrijke vraag is natuurlijk welke soorten voor de teelt voor de veiling in aan merking komen. Het zou onjuist zijn en wel licht ook onvoordeelig, om maar in het wilde weg wat plantenmateriaal te koopen, om daar mee een land of kas vol te zetten. Ter vergadering werden reeds verschillende soorten genoemd, maar zij, die hieromtrent na der ingelicht willen worden, kunnen daarvoor bij de veiling terecht, waar men over goede ge gevens beschikt, terwijl we in Beverwijk boven dien vereent; ingen hebben, zooals de Tuin- bouwstudiecLu'b en de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, die reeds vele interessante en leer zame voordrachten hebben georganiseerd en die hun studie op dit gebied onvermoeid voortzet ten. Bij het kiezer, van soorten moet natuurlijk rekening gehouden worden met den grond, waarop de kweeker zijn bedrijf uitoefent. Men za. zich in dit opzicht van te voren moeten oriënteeren. Hetzelfde geldt voor het toepassen van de juiste kweek vijzen, want dit laatste is eveneens een belangrijke factor. Lathyrus en Zir.nia's b.v. vormen een gewild product, maar slechts de juiste methode bij het kweeken zal een bevredigend resultaat opleveren. Men wees ons verder op de wenschelijkheid ■nieuwe soorten te kweeken b.v. van Chrysan ten. Er moet ook variatie zijn en van Chrysan ten nu zijn verschillende mooie soorten aange kweekt. Het Is van beteekenis om daarmede eens een proef te nemen. De aanschaffing van plaatmateriaal zal wat geld kosten, maar er meot bij bedacht worden, dat daarna, wanneer de proef bevredigend is uitgevallen, het voorttelen weinig kost. Voor de nieuwe leliesoorten ziet men veel perspectief, vooral in verband met exportmoge lijkheden In de toekomst. Voor de Vulgens. die hier veel geleden heb ben, zal waarschijnlijk in samenwerking met dc Tuinbouwstudieclub een poging worden ge daan, om weer goed en gezond plantmateriaai te krijgen, b.v. door proeven op een bescheiden monstertuin. Dit laatste moet als een gelukkige idee be schouwd worden. Een idee, welke oi. voor uit breiding vatbaar is. Want zou hët niet moge lijk zijn, dat veiling en vereeniijingen op dit gebied gingen samenwerken en een monster- Of proeftuin inrichtten, waarop verschillende scorten en nieuwe vondsten worden uitge- plant? Dat zou mooi studiemateriaal kunnen opleveren, terwijl de resultaten in de praktijk zouden kunnen worden geconstateerd en wel door alle belanghebbenden. Men zou ln dit ver band kunnen wijzen op den proeftuin voor aardbeien, waar de laatste jaren ook Interes sante ontdekkingen zijn gedaan. Het inrichten van een proeftuin is geer. eenvoudige zaak, maar met samenwerking zou wel iets bereikt kunnen warden. Men zou bescheiden kunnen beginnen. Wat tenslotte het kweeken van potplanten betreft, ook dit is een zaak. die voor deze streek waard is bestudeerd te worffen. Men verzoekt ons belanghebbenden er op te wijzen, dat de regeling, omtrent de betaling van leveringen en werkzaamheden ten behoeve aan de Duitsche Weermacht, grondig is gewij zigd. Tot heden moesten de rekeningen voor de Duitsche Weermacht bij den burgemeester van de woonplaats van belanghebbenden worden Ingediend, die voor betaling van de z.g. R-ver- richtingen zorg droeg. Thans is door den hoofdintendant, toege voegd aan den Weermachtsbevelhebber in Ne derland. bepaald, dat alle door troepenonder- deelen en militaire instanties gedane inkoopen en gevorderde leveringen en werkzaamheden contant worden betaald. Slechts bij zeer hooge uitzondering kan de tusschenkcirst van den burgemeester worden ingeroepen, b.v. in het geval, dat het troepenonderdeel door overhaast vertrek niet aan zijn verplichtingen kan vol doen. Bij de politie is aangifte gedaan van de navol gende gevonden en verloren voorwerpen; Gevonden; hondenhalsband met riem; rood blauw kapje met das; verzilverde dop; kiloge wicht; kosteloos rijwielplaatje; sleutel; etui; sokje; portemonnale met Inhoud; bruine dames handschoen; rijwielplaatje. Verloren; Identiteitsbewijs; belastingmerk; Identiteitsbewijs; portemonnaie met Inhoud; Zeeuwsche broche, portefeuille met inhoud; glacé dameshandschoen; deksel van hooikist; 2 boter- DE NIEUWE BROODSOORT VAN ff Het ideale brood in distributietijd, SMAKELIJK VOEDZAAM GOEDKOOP 18 CENT PER 800 GRAM (vooral dun snijden) en vetkaarten; schep; 5 boter- en vetkaarten; blauw kinderwantje; distributiestamkaart; por temonnaie met inhoud; blauwe damesporte- monnaie met inhoud; 2 textielkaarten; 2 zilver bons van f 1.damesmantel; pakje met flanel; identiteitsbewijs; portemonnaie met inhoud. De voorgenomen bebouwing op de terreinen, omsloten door den Arendsweg, den Galgenweg en de Oostertuinen maakt het noodzakelijk voor de lanen en straten, welke ter plaatse in over eenstemming met het uitbreidingsplan zullen ontstaan, namen vast te stellen. Het komt B. en W. passend voor deze gele genheid aan te wenden om blijvend de nage dachtenis te eeren van de zeven ingezetenen on zer gemeente, die in Mei 1940 bij de verdediging van onzen dierbaren vaderlandschen bodem zijn gevallen. Derhalve stelt de raad voor te noemen: 1. Berghuisstraat, de eerste stfaat, welke is ontworpen ten noordwesten van en evenwijdig aan den Galgenweg, tusschen de Oostertuinen en de H. Hartscholen (naar Jan Berghuis, geboren 25 December 1910, als dienstplichtig soldaat der genie gesneuveld te Valkenburg Z.H., op 12 Mei); 2. Elink Sterkstraat, de tweede straat welke is ontworpen ten noordwesten van den Galgenweg, evenwijdig aan de onder 1. bedoelde straat (naar August Henri Louis Elink Sterk, geboren 12 Augustus 1914, als dienstplichtig sergeant der grenadiers gesneuveld bij Delft op 12 Mei); 3. Wilgenhoflaande grootendeels beplante laan, die van den Galgenweg langs de H. Hartschool in N.W. richting zal loopen evenwijdig aan den Arendsweg (naar Johannes Wilgenhof, geboren 6 April 1910, als dienstplichtig soldaat van het corps motordienst gesneuveld te Rotterdam op 14 Mei); 4. Huiderlaan: den beplanten weg, die te rekenen van den Galgenweg, als derde straat zal uitkomen in de Oostertuinen en die gelegen zal zijn tusschen den Arendsweg en de Ooster tuinen nabij en evenwijdig aan de onder 2. be doelde straat (naar Johannes Wilhelm Mat thias Huider, geboren 23 Maart 1910, als dienst plichtig soldaat der infanterie gesneuveld te Ederveen op 12 Mei); 5. Rijvordtlaan: den ge deeltelijk beplanten weg, die is ontworpen ten Noordoosten van en parallel aan den Arendsweg, loopende van de onder 4. bedoelde laan in N.W. richting (naar Jan Dirk Rijvordt, geboren 1 Mei 1917, als marinier eerste klasse gesneuveld bij Rotterdam op 15 Mei j.l.); 6. Bergerslaan: den gedeeltelijk beplanten weg, die is ontworpen van den onder 5. bedoelden weg in N.O. richting evenwijdig aan de Huiderlaan en die, na de Oostertuinen te hebben gekruisd, doorloopt tot de grens van het partieel uitbreidingsplan (naar Pieter Steven Bergers, geboren 6 September 1920, als matroos tweede klasse gesneuveld voor de reede van Vlissingen op 14 Mei); 7. Dekker straat: de straat welke zal liggen even ten Z.W. van en parallel aan de Oostertuinen, tusschen de Florastraat en de Huiderlaan (naar Gerrit Dekker, geboren 24 October 1919, als dienstplich tig soldaat der infanterie gesneuveld te Den Helder op 15 Mei); 8. Florastraat: de straat, welke als verbinding tusschen de Oostertuinen en den Aiendsweg is ontworpen ten Z.W. van en evenwijdig aan een gedeelte van de Bergers laan (naar de oude benaming van de ter plaat se gelegen tuinderij). In de raadsvergadering van 20 December 1939 is ter nader onderzoek aangehouden een voor stel om, teneinde den ouden naam der ter plaatse gelegen perceelen niet verloren te doen gaan, de straat, welke is ontworpen evenwijdig aan en N.O. van de aan van Canaan, te noe men: Boelelanden. Inmiddels is B. en W. ge bleken, dat de betrokken terreinen reeds eeuwen lang dezen naam dragen, welke waarschijnlijk is afgeleid van „boedel". Zij stellen thans den raad voor dezen naam te handhaven. Bakkerijen te: Heemstede Haarlem 11 Eigen winkels Bloemendaal 140 bezorgers Onder zeer groote belangstelling is Dinsdag morgen het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. J. Beentjes, caféhouder aan den Wij- kerstraatweg, die op tragische wijze om het le ven is gekomen, ter aarde besteld. De gezongen H. Mis van Requiem werd door pastoor J. Schoenmaker opgedragen, die even eens de absoute verrichtte Kransen van enkele sportvereenigingen, alsmede van de Duitsche Weermacht, dekten de baar. Voorheen moesten degenen, die des nachts wilde overvaren de bel lulden, waarna de pont na korteren of langeren tijd de nachtelijke be zoekers overzette. Nu de afstand tusschen de beide steigers be langrijk vergroot is, wil men geen risico nemen, dat de pontwachters de bel des nachts tijdens stormgeloei niet zouden kunnen hooren en heeft men de traditioneele bel, welke vele tiental len jaren zijn dienst heeft verricht, thans ver vangen door een sirene. In de Centrale Bakkerij aan de' Vischstraat hebben onbekenden een bezoek gebracht aan 't kantoor dezer bakkerij. Daar geen sloten of deuren zijn beschadigd vermoedt men, dat de dieven aan den achterkant van de bakkerij via een ruit zijn binnengedrongen. Op het kantoor vermiste men èen hoeveel heid broodbonnen, terwijl uit de bakkerij lek kernijen verdwenen zijn. De omzet van het Staatsvisschershavenbe- drljf bedroeg over de afgeloopen maand f 339.000 tegen f 501.000 in dezelfde maand van het vo rig jaar. De omzet over de eerste twee maan den van dit jaar bedroeg f 463.000 tegen f 845.000 ln dezelfde periode van 1940. De om zetten van de consignatiezendingen vermeerder de in de afgeloopen maand van f 14000 tot f 21000, terwijl de motorkustvlsschers hun to taal zagen stijgen van f .101.000 tot f 284.000. De omzet van de treilers en loggers bedroeg f 24000 tegen f 338000 in Februari 1940. Alles weer normaal. Vanaf Maandag zijn hier ter plaatse de scholen weer op den nor- malen tijd begonnen, terwijl ook de Kerkdiensten weer gehouden worden zooals vroeger. Brigade-commandant Marechaussee. Met Ingang van 1 Maart j.l. is de heer B. Seldenthuis, majoor van de Rijksveldwacht, commandant der brigade Beverwijk, overgeplaatst naar Castricum. Hij treedt hier ter plaatse op als brigade-com mandant der marechaussee. R. K. Verkennerij Maandagavond had de inwijding plaats van de nfeuwe stamhut van de R. K. Voortrekkersstam „William Doijle" en tevens de installatie van oubaas en voortrek- kersgasten. Na het vlaghljschen opende hopman Adamse de bijeenkomst met gebed en een woord van welkom tot den Z. Eerw. heer pastoor B. van Tjeeuwen en den burgemeester mr. dr. ihr. A. van Nispen tot Pannerden. Daarna verzocht hij pastoor van Leeuwen de nieuwe stamhut in te zegenen. Nadat de inzegening was geschied, sprak pastoor van Leeuwen de aanwezigen toe. Spr. wees er vooral op, dat deze hut thans gewijd fs en een „nieuw huis" is voor de verkenners. Daarna installeerde hopman Adamse den nieuwen oubaas Franken door hem de onder scheidingsteekenen op te spelden en hem hoed en stok in handen te geven, nadat hij zijn be loften had afgelegd. Al dadelijk trad de nieuwe oubaas in func tie en installeerde zes voortrekkersgasten. De hopman vertolkte daarna de gelukwen- schen der aanwezigen. Daarna rfchtte de ou baas het woord tot den pastoor. V/at door u gezegend Is, mijnheer pastoor, aldus de oubaas. is ook door God gezegend. Hij dankte pastoor en burgemeester voor hun te genwoordigheid. De verkenners zullen trachten goede burgers te zijn, den burgemeester, als hun beschermheer, tot voorbeeld nemende. Hij spoorde tenslotte de verkenners aan man nen te worden, die dienaars van de gemeen schap zijn. Als katholieke verkenners moet men overtuigd zijn van het feit „dat men zijn kano zelf moet peddelen". Nadat de aalmoezenier kapelaan v. d. Vliet, nog had gesproken, was het woord aan den burgemeester. Spr. dacht werkelijk, toen hij over de vele kronkelpaadjes naar deze hut kwam, de rim boe te vfnden Nadat hij deze plechtigheden had bijgewoond, wist hij, dat hij te doen had met christen-verkenners. Spr. wenschte hun toe. dat de zegen van God rijkelijk mocht neerkomen over hun werk en dat de verken ners ln deze tijden zullen kunnen doorgaan met te werken aan hun voortrekkersideaal. Met het traditioneel kampvuur hetwelk door den burgemeester en kapelaan v. d. Heijden ten deele werd bijgewoond, werd deze plech tigheid besloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Jo hannes, z. van M. G. van Zoen en J. Goddijn; Catharina Maria, d. van W. J. van der Voorn en H. A. van der Zwaan. E.H.B.O. Door de vereen. E.H.B.O. zijn bij de navolgende adressen verbandkisten onderge bracht: J. P. Aafjes, Krommeniedijk 32 a; A. Baars, Uitweg 46; S. Jongeneel, Talmastraat 16; H. de Jong, N. Hoofdstraat 136; W. S. de Jong, N. Hoofdstraat 35; E. Penning, Parklaan 20; P. Zwart, Militairenweg 139; mej. R. Rouwendaal, P. H. straat 9; A. J. Bos, Z. Hoofdstraat 1 a; Jb. Wakker, Weiver 79 en Strieder, Weverstraat 43. De cursussen op Dinsdag en Vrijdag kunnen niet doorgaan, zoolang het uitgaansverbod na 21 uur van kracht blijft. Werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkloozen bedroeg op 28 Febr. j.l. 195, tegen 230 op 29 Febr. van het voorgaande jaar. Kolfwedstryden. Gedurende enkele jaren was het bij den Nederl. Kolfbond gewoonte ge worden om wedstrijden te houden om het Kei zers-, Konings- of Prinsschap. De P.P.C., welke deze wedstrijden organiseerde, heeft gemeend deze wedstrijden dit jaar niet te moeten hou den, in verband met de ongunstige tijden en de moeilijkheden met het reizen. Daarom zullen er thans handicap-wedstrijden plaats vinden, welke tevens gelden voor de corpsen en de corpsspelers. De aangesloten clubs zullen derhalve ir. 4 krin gen worden onderverdeeld, terwijl .voor deze omgeving zijn ingedeeld de clubs te Krommenie, Koog a. d. Zaan en Wormer. Van iedere club ktannen 6 a 7 personen deelnemen. Uit de deel nemers van iedere club mogen corpsen worden aangewezen. Uit iederen kring wordt voor de club met het hoogst aantal punten een medaille beschikbaar gesteld, terwijl 3 personeele prijzen worden uitgeloofd. Deze wedstrijden, die oor spronkelijk waren vastgesteld op Zaterdag 1 Maart en Zondag d.a.v., zijn uitgesteld moeten worden. Kordaat optreden redt het leven van een 5- jarig knaapje. Dinsdagmiddag 12 uur be merkte een knecht van de wasch- en strijkin- richting Duif, dat in de Zaan bij het Ruiterveer een kind op het water dreef. Na het reeds be- wustelooze 5-jarige knaapje op den wal te hebben gebracht, begon de redder aanstonds kunst matige ademhaling toe te passen. Een kwartier van ingespannen arbeid verliep, waarna zich levensteekenen openbaarden. Aangenomen wordt, dat het jongetje spelenderwijs te water is geraakt. Hulde aan den kordaten redder! Het Damverkeer in nieuwe banen, Nadat reeds eenigen tijd gearbeid was aan verlegging van trottoirs rondom het standbeeld van Czaar Peter, is de politie dezer dagen begonnen met het omleggen van het verkeer. Komende uit de Westzijde moet men nu om het standbeeld heenrijden alvorens de weg langs de Hema ver volgd kan worden. Ook in de Westzijde nabij de Stationsstraat zijn maatregelen voor veilig verkeer genomen. De trottoirs aldaar zjjn gewijzigd, terwijl ket- tingpalen zullen worden aangebracht, evenals een wit tegelpad voor het oversteken van den rijweg. Overleden: W. Q. v. der Krogt, 48 j., echtg. van H. C. van der Ploeg. Uitslag huisbroeiten toonstelling. Zaterdag en Zondag j.l. werd de jaarlijksche huisbroei- tentoonstelling, door de St. josephsgezellen en Kruisvaart georganiseerd, in het parochiehuls gehouden. Evenals andere jaren was ook nu weer de be langstelling zeer groot. De inzendingen waren keurig verzorgd, zoodat ook deze tentoonstelling een groot succes Is geworden. De jury, bestaande uit de heeren W. Zandbergen, Herm. Ruigrok, Ant. van Graven en Adr. Meskers, kende de volgende prijzen toe. Verplichte inzending huisbroei K.J.C.: 1. Her man de Groot, 2. Jan de Jong, 3. W. Ruigrok, 4. P. Nederstigt, 5. Arie Geerlings. 6. George Ruigrok, 7. B. Jonkheer. Verplichte inzending huisbroei St. Josephs gezellen: 1. Wim de Groot, 2. Jan van der Vossen, 3. Cas de Groot, 4. S. v. d. Vos, 5. Gijl Geerlings Gzn., 6. Hub Vreeburg, 7 Ger de Jong. Troostprijzen; Cor Geerlings, Bern. Neder stigt, P. de Groot Mzn., Jan Nederstigt, W. de Groot Mzn. Vrije inzending huisbroei K.J.C.: 1. Jan de Jong. Vrije inzending huisbroei St. Josephsgezellen; 1. Cas de Groot, 2. Ger de Jong. Kasbroei K.J.C. en St. Josephsgezellen: 1. George Ruigrok Whzn., 2. Wim Ruigrok Hzn., 3. Jan van der Vossen. Mooiste geheel kasbroei: Cas de Groot. Fiets ontvreemd. Bij het Parochiehuis werd Zondag een fiets van den heer de J. ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan. Winterhulp De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van Winterhulp Neder land heeft opgebracht de som van f 28. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Egberts Pz., slaagde te Den Haag voor het examen machineschrüven. Kerkschapen. De voor de R. K. Kerk ge weide schapen zijn dezer dagen uit de hand verkocht. Zij brachten ruim f 40 per stuk op. Zilveren jubileum. Dezer dagen herdacht de heer B. Jonker den dag, dat hij voor vijf en twintig jaar werd aangesteld als hoofd van de cpenbare school alhier. Mochten de tijdsomstandigheden aanleiding geven dit jubileum zonder uiterlijk vertoon te vieren, toch meende het gemeentebestuur goed te doen, een intieme bijeenkomst te orga- niseeren ten gemeentehuize. Hiervoor waren uitgenoodigd de hoer Jonker en diens echtge- noote, B. en W., oud-burgemeester jhr. K. de Muralt, het personeel van de secretarie en de heer Jasperse, als vertegenwoordiger van het N. O. G. Als eerste spreker trad burgemeester Hogen- boom naar voren om de gelukwenschen namens het gemeentebestuur aan te bieden, vergezeld gaande van den wensch, dat de heer Jonker nog vele jaren in goede gezondheid zijn ambt mag vervullen. Hierna werd de jubilaris nog toegesproken door den oud-burgemeester, jhr. de Muralt. Namens de ambtenaren voerde de heer Kelder het woord. In een gezellig samenzijn bleef men geruimen tijd bijeen. v Begrafenis J. A. Koeleman. Onder groote belangstelling had de uitvaart plaats van den heer J. A. Koeleman. De gezongen H. Mis van Requiem werd opgedragen door prof. P. A. Juffermans, neef van den overledene, die ook de absoute verrichtte. Hoeveel menschen verdienen in Haarlem meer dan 10.000? Dit is een vraag, die mo menteel actueel is, naar aanleiding van de gebeurtenissen in Amsterdam, Hilversum en Zaandam. In Amsterdam zijn 3032 aangeslagenen in de inkomstenbelasting 1939-1940, die een inkomen van meer dan 10.000 gulden hebben, hetgeen een totaal bedrag uitmaakt van rond 73 millioen. In Hilversum zullen ongeveer 430 belastingplichti gen pijn. 28 procent van hun inkomen moeten afstaan om aan de opgelegde boete te voldoen. Intusschen lijkt het ons wel interessant eens even na te gaan, hoeveel menschen er in Haar lem wonen die, wat hun inkomen betreft, de thans fatale grenzen overschrijden. Blijkens de statistische gegevens der Gemeen te Haarlem bedroeg in het belastingjaar 1937- 1938 het inkomen van 285 Haarlemmers tusschen 10.000 en 20.000 gulden (hiervan waren 54 onge huwd) Vier en vijftig aangeslagenen (16 ongehuwd) verdienden tusschen twintig en dertig duizend gulden; 27 (waarvan 8 ongehuwd) verdienden tusschen dertig en veertig duizend gulden en 24 (waarvan 1 ongehuwd) boven de veertig mille. Het totale inkomen van deze 390 burgers be droeg bijna 8 millioen gulden. Bekijken we het belastingjaar 1938-1939 dan zien we dat er 302 aangeslagenen waren (63 ongehuwd), die tusschen de ƒ10.000 en 20.000 verdienden. Negen en zestig (40 ongehuwd) tus- sihen de ƒ20.000 en 30.000, 28 (waarvan 8 onge huwd) tusschen de 30.000 en 40.000 en 21, (waar van 2 ongehuwd) boven de veertig duizend gul den. Deze 420burgers hadden gezamenlijk een Inkomen van even 8.5 millioen gulden. Binnenkort verschijnen de statistische gege vens over 1940 en daarin zal ook een lijst voor komen van het belastbaar inkomen over het belastingjaar 1939/40. Intusschen kunnen wij reeds mededeelen, dat DOOR BIJZONDERE OMSTANDIGHEDEN ZIJN ALLE LESSEN TOT NADER ORDER UITGESTELD. Het kan wel eens voorkomen, dat Uw schoenwinkelier U op een gegeven moment niet de Swift-schoenen kan leveren, die U voor Uw bon verlangt. Dit komt, omdat alle leersoorten slechts in beperkte mate aan de schoen industrie worden toegewezen. Het vereischt dan ook veel extra zorg, om kwaliteit en afwerking op het hooge peil van Swift te handhaven. Hierdoor kan vertraging in de aflevering ontstaan. Dit is bij de groote vraag naar Swift niet steeds te vermijden. Mogen wij daarom onder de huidige omstandigheden een beroep op U doen, om, wanneer noodig, eenig geduld te willen hebben. het aantal belastingplichtigen, dat meer dan 10.000 verdiende, daalde tot 409, terwijl het totaal inkomen steeg tot ƒ8.889.041. De Haarlemsdhe Rechtbank sprak gisteren de volgende faillissementen uit: Cornells van der Velden, veekoopman, wo nende te Haarlem, Lombokstraat 18. Curator Mr. F. van Blerkom te Heerlem. C. Baas, zonder beroep, wonende te Heem stede, Achterweg no. 5. Curator Mr. P. J. Prin sen Geerllgs te Haarlem. Maarten Kleyn, aannemer van bouwwerken, handelende onder den naam „Firma M. Kleyn Zoon" wonende te Assendelft, Dorpsweg no. 431. Curator Mr. L. S. Römelingh te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillissemen ten Mr. S. J. Pit te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgeheven de faillissementen van: W. van Amstel, banketbakker, wonende te Haarlem. Curator Mr. W. Veniet te Haarlem N. Hoogerwerf, markiezenmaker, wonende te IJmuiden, gem.. Velsen. Curator Mr. J. E. Goud smit te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer. Door het verbindend worden der uitdeelings- Ujst zijn geëindigd de faillissementen van: J. D. v. d. Wal, aannemer, wonende te Zand- voort, Haltestraat. Curator Mr. J. c Y. Nieu- wenhuys te Haarlem. De N.V Mema, Maatschappij tot Exploitatie van Merkartikelen, voorheen kantoorhoudende te Heemstede, v. d. Spiegellaan 12. Curator Mr H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Geboren: 28 Febr.: G. E. Stroovan Zwieten d. 3 Maart: M. H. K. Weltevredende Kort,, z. 4 Maart: G. Malefijtvan de Vlag, z. 2 Maart: A. C. AldersSchoorl, z. 3 Maart: M. GrootKoek, d. 2 Maart: V. C. Marlet Kruijswijk, d. 4 Maart: H. H. T. J. Zuelen— Stomphorst, d. Overleden: 2 Maart: J. C. StamEngelgeer. 84 j„ Wagenweg 3 Maart: S. Gaarkeuken. 71 j.. Oude Raamstraat 2 Maart: L. Zwlers Vonk. 85 j„ Papentorenvest 1 Maart: C. Wijk huizen—Hoek, 83 j., Riouwstraat 2 Maart: J. Wielinga, 58 j., Westerhoutpark P. Suren- donkBrandt, 46 j., Hieronymus van Alphen- straat. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart. 62500 kg. Roode kool 7.00, 64200 kg. Gele kool 6.00, 74500 kg. Deensche Witte kool 5.10, 18200 kg. Uien 6.00, grove 6.00, drielingen 6.00, 1000 kg. Peen 4.20, 8700 kg. Bieten 3.40. NOORDSCHARWOÏTDE5 Maart. 55200 kg. Roode kool 7.00. 22900 kg. Gele kool 6.00, 116300 kg Deensche Witte kool 5.10, 20200 kg. Uien 6.00, grove 6.00. drielingen 6.00, 110o kg. Peen A 1.80, B 4.20, C 4.20. MEDEMBLIK, 4 Maart. Veilingsver. „St. Jozef". Roode kool 7.00. Gele kool 6.00. Deensche kool 6.10 Uien 6.00, Peen 4.20, Bieten 3.40. AVENHORN. 4 Maart. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. 16600 kg. Roode kool 5.20—7, 31725 kg. Gele kool 4.596, 24850 kg. Deensche Witte kool 5.10, 16300 kg. Uiengroote maat 6.00. - gewone maat 6.00, drielingen 6.00, nep 1.701.80, 110350 kg. Bie ten: groote en kleine 3.40, 81375 kg. Wortelen: Flakkee, verbeterde 4.20, alles per 100 kg. ENKHUIZEN; 4 Maart. Gemeentelijke Vischaf- slag. Aan den Gemeentelijken Vischafslag werd aangevoerd door 12 vaartuigen 600 pond Snoek baars, prils 6674 cent per pond. De prijzen van poldervisch uit West-Friesland waren in de laatste dagen voor baars 3642 cent per pond, snoekbaars 7090 cent per pond, brasem 2935 cent per pond, zeelt 34 cent per pond, voorn 12 cent per pond BOVENKARSPEL, 4 Maart. „De Tuinbouw" 2500 kg. Bieten: middel 3.40, 42000 kg. Roode Bewaarkool 7.00, 27500 kg. Gele Bewaarkool 6.00, 25000 kg. Witte Bewaarkool 5.10 per 100 kg; 1000 baal Uien: grof 3.00, groote 3.00, drielingen 3.00, nep 3.00 per baal. OPPERDOES. 4 Maart. Groote Bieten 3.40 klei ne Bieten 3.40. Deensche Witte kool 5.10, Roo de kool 7.00, Gele kool 6.00, Wortelen A, B en C 4.20. De inspecteur voor de prijsbeheerschlng te 's-Gravenhage heeft op 4 Maart jJ. in openbare zitting uitspraak gedaan in een ernstig geval van prijsopdrijving. De over treder, een winkelier-grossier in textiel- goederen te 's-Gravenhage, werd bij tucht- beschikking veroordeeld tot betaling van een boete van 250.000. (Van onzen Haagschen redacteur) Naar wij vernemen kan thans spoedig de reeds door ons aangekondigde regeling van de detailprijzen voor zee- en zoetwater- visch worden verwacht. De prijzen zullen, naar men in bevoegde krfngen meen te te weten, belangrijk bene den het huidige prijs-peil liggen. Vermoedelijk zal deze regeling zich niet alleen uitstrekken tot versch gevangen visch maar ook tot die, welke nog in koelhuizen wordt bewaard of op andere wijze in voor raad wordt gehouden. De Alkmaarsche caféhouder Th. v. G„ die zich schuldig gemaakt had aar. het koopen van ge noemde goederen en zich daarbij als een Duitsch ambtenaar had voorgedaan en tegen wien voor de Alkmaarsche Rechtbank 10 maanden gevan genisstraf waren geëischt, werd heden conform dezen eisch veroordeeld. Tevens werd tegen hem een bevel tot onmiddellijke gevangenneming uit gevaardigd. Van G. is daarna door de Alkmaar sche politie in zijn woning gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. SCHEVENINGEN, 4 Maart. Aan de markt waren de kotter Sch. 37, C. de Jong, met f 49— en 41 motorschokkers met teamen f 1132.— be somming. Noteering voor schar: f 7.90 tot f 16.— per kist van 40 kg. Van elders kwamen nog aan de markt enkels partijtjes schar en wijting. De prijzen hiervoor wanen: schar f 10.80 tot f 11.80, wijting f 10. tot f 11— beide per kist van 20 kg. In de afgeloopen week was de kustvisscherij niet van grooten omvang. De aanvoeren waren gering als gevolg van het ongunstige weer, zoodat de besommingen der vaartuigen laag bleven 1 motorlogger besomde in 36 reizen f 3148.6 kotters ln 10 reizen f 666— en 186 motorschokkers besomden f 5600.—. In totaal werd de vorige week in 232 reizen voor f 9414— aan uit zee aangevoerde visch besomd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 8