Eden en Dill te Caïro 1 Spanning in Syrië HALF OM" FRANKEN CAeunpCg.HO.ni STOOP'S BAD r Verstopping Wat vergeten burgers soms vergeten ifHBtllilf Groote manoeuvres te Singapore begonnen Twee Ital. consulaten verzocht te sluiten Britsehe dierentuinen als provisiekamer? Verduistering Tijdstip van aanwijzing nieuwe bonnen Koning Bienfait VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Wit-Russische moerassen worden drooggelegd DR. WILLEM MENGELBERG BIJ DEN H. VADER 1 Het debat onrdr. Ortiz J' V Kathedraal van Bazas door bliksem beschadigd „HALF OM" 18 CENT p. 800 GRAM VRIJDAG 7 MAART 1941 - AVONDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARCANC No. 22890 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE De prijs der advertentiën bedraagt 35 cents per regel. Ingezonden Mededeelingen 60 ets. per regel. Bij contract sterk geredu ceerde prijzen. Kleine annonces (Vraag- en Aanbod-advertentiën) 13 regels 48 cents, ieder-en regel meer 16 cents. HULL DEELT MEDE. „Uit overwegingen der nationale politiek" OVEREENSTEMMING TE TOKIO Accoord ook ten aanzien van bijzonderheden Geen aanleiding meer tot geschillen Brandnetels en meidoornsla op het menu Japansche luchtraid op Ghineesch hoofdkwartier België gaat thans meer aardappels telen Castillo over de crisis Engelsche terugtocht van den Balkan naar Klein-Azië? Britsch luchtmaarschalk verongelukt Socialistische ministers blijven in Chileensch kabinet HET BOUWPROGRAM DER AMER. DEFENSIE Senaatsdebat over amendement van Ellenders Een dag later, omdat een deel van het publiek winkeliers tot overtreding tracht te bewegen Duitsche ambassadeur bij president Castillo DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN BIJ DACELIJKSCH GEBRUIK VAN 99 IS SMAKELIJK EN GOEDKOOP 99 99 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De status van bezet gebied brengt voor ons land en zijn bewoners vanzelfsprekend en onvermijdelijk tal van moeilijkheden met zich mee. Het zou dwaas zijn, dat te willen ont kennen. Maar moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden, zegt een moe dig Nederlandsch spreekwoord. Méér öan één Nederlander in het bezette ge bied verlangt evenwel onder de huidige omstandigheden niets liever dan als Vergeten burger zich achter de schermen terug te trekken om zoo min mogelijk gestoord te leven. Hoe benijdenswaardig de veiligheid en verzekerdheid van een dergelijke levenswijze aan menigeen ook hiogen toeschijnen, zij kunnen en mogen hiet door een ieder worden nagestreefd. Integendeel, het zou treurig met ons land en zijn toekomst gesteld zijn, indien alle oprechte Nederlanders zich als oesters in hun gesloten schelpen zouden terugtreKken totdat de oorlogsstorm over is. Oprechte Nederlanders, die zich bewust zijn van hun verantwoorde lijkheid en hun roeping voor de ge meenschap, moeten in het belang van land en volk voor het voetlicht s^aan «n blijven staan, zoo lang dat zonder Principieele concessie of gewetenscon flict mogelijk is. De mogelijkheid daar toe is breeder dan zij, die erop uit schij- nen te zijn om principieele bezwaren en gewetensconflicten te zoeken en te weëeren, soms willen aannemen. Gelukkig zijn er nog vele Nederlanders, die liever dan vergeten burgers te wor den de zwaarte van hun beroepsplicht met alle daaraan verbonden consequen ties moedig aanvaarden en met volle toewijding en trouw naar beste weten eh kunnen zich geven aan hun taak. Dat zij door persoonlijke eerzucht daar toe gedreven zouden worden, mag zeker liet verondersteld worden door hen, die beweren dat daaraan geen eer zou zijn te behalen. Hun motieven zijn echter Van beter en zuiverder gehalte dan de zbcht naar een eer, die onder de ver makelijkheden des levens misschien V'5! een der meest vergankelijke tt. Het pijnlijkste, dat die vaak onder omstandigheden, waarvan de ver geten burgers weinig of geen notie hebben noch kunnen hebben, werkende en hun plicht offervaardig vervullende Nederlanders helaas maar al te vaak moeten ervaren, is, dat zij door ver- Reten burgers, die zichzelf achter de schermen wenschen te houden, worden lastig gevallen met beleedigend wan trouwen, looze verdachtmakingen en beschuldigingen, tegenwerking en niet Regronde critiek. Om toch vooral maar v°rgeten te blijven beperken die ver- Reten burgers zich tot een oncontroleer bare activiteit met de praatgrage tong 6e binnenkamers of tot het schrij dt! van al of niet onderteekende brie- Ven aan de Nederlanders voor het voet jicht, brieven, waarin den geadresseerde niet zelden verzocht wordt ze na lezing vernietigen. Deze briefschrijvers e'schen van hen, tot wie zij zich rich- ^h. op soms nogal hoogen toon een ^med, dien zij zelve niet blijken te be- 1 ^tten. Zij wenschen zichzelf niet te wa- 6en aan een discussie in het openbaar vergeten, dat degenen, die zij „ver trouwelijk" meenen te moeten aanval- ieh en de les te lezen, niet zelden „ex btofesso" verplicht zijn discussies in bet openbaar te voeren en daaraan deel te nemen. Het is nooit goed een lichtvaardig oordeel over een ander te Uiten, maar het wordt een nationaal b^aad, wanneer onder de huidige om- standigheden oprechte Nederlanders alkander lichtvaardig gaan beoordeelen Cl1 veroordeelen. Het zou goed zijn, in dien sommige vergeten burgers achter schermen dit voortaan niet meer zou den willen vergeten. Berlijn, 7 Maart. (D.N.B.) De Engelsche richtendienst heeft gemeld, dat de minister Buitenlandsche Zaken, Anthony Eden, en de hef derd, «den van den generalen staf, sir John Dill Don- 'aB Weer te Caïro aangekomen zijn. Hier zal ïej. °P een nog niet bepaalden dag een con- entie met den Zuid-Afrikaanschen premier >,nuts hebben. ^OSKOU, 7 Maart (D.N.B.). De Raad van gevkSCOmmissarissen heeft een verordening uit- mo5arcligd betreffende het droogleggen van tej*rassen in de Wit-Russische Sovjetrepubliek gra uitbreiding van de voor het verbouwen van dP n beschikbare gronden. In den loop van thoe Vol®ende 15 jaar zullen 4 millioen H.A. ïw35 In de stroomgebieden van de westelijke a' van den Dnjepr, den Sosch, den Nje- hruij.,en den Bc'Pcl drooggelegd worden en Ook d aar vvorden gemaakt. Hiertoe behooren e moerassen van Pinsk. 6 I NEW YORK, 7 Maart (D. N. B.) Uit Singapore wordt gemeld, dat daar onder de persoonlijke leiding van den commandant van de Britsehe luchtmacht in het Verre Oosten, Brooke Popham, gisteren de grootste ma noeuvres zijn begonnen, die ooit in de Maiei- sche staten zijn gehouden. Leger, vloot en luchtmacht treden gemeenschappelijk op om de waarde van Singapore's verdediging tegen een magelijken aanval te beproeven. Het bur gerlijke verkeer zal gedurende de week der manoeuvres zeer beperkt worden. Bij de plechtige overbrenging van het stoffelijk overschot van den Spaanschen ex-Koning Alfonso XIII te Rome naar de basiliek Santa Maria degli Angeli waren ook de zoons van den overledene aanwezi g. Be foto toont v.l.n.r. don Juan, den kroonprins van Asturië en prins Jaime. Achter hen ziet men prins Torlonia (Foto Ass. Press) ROME, 7 Maart (D.N.B.) Dr. Willem Mengelberg is gisteren door Z. H. den Paus in audiëntie ontvangen. WASHINGTON, 7 Maart. (D.N.B.). Het ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft officieel medegedeeld, dat men „uit over wegingen der nationale politiek" besloten heeft tot het sluiten van buitenlandsche consulaten op bepaalde plaatsen. De Italiaansche regeering is uitgenoodigd haar consulaten te Detroit en Newark te sluiten en het personeel te doen vertrekken. Huil heeft in de persconferentie mededee- ling gedaan van een nota, die gisteren aan den Italiaanschen ambassadeur is overhandigd en die betrekking heeft op de mondelinge mede- deeling van den ambassadeur, gedaan op 12 Februari. Op dien dag verlangde de Italiaan sche regeering, dat de consulaten te Palermo en Napels zouden worden overgebracht naar een plaats minstens zoo noordelijk als Rome en niet aan de kust gelegen. Huil deelde mede, dat daarom een consulaat-generaal te Rome wordt ingericht. Hij maakte van de gelegen heid gebruik om te verlangen, dat alle ambte naren der Italiaansche regeering in de Ver- eenigde Staten hun reizen beperken tot het gebied, waarin zij hun functie uitoefenen. Dit verzoek geldt niet voor het diplomatieke per soneel van de ambassade te Washington. Dfe regeering zou het echter op prijs stellen, als de ambassadeur het departement van Buitenland sche Zaken voortdurend op de hoogte zou willen stellen van de reizen van heö militaire en marinepersoneel der ambassade. TOKIO. 7 Maart (D.N.B.) Minister Mat- soeoka en de Fransche ambassadeur Henry zijn, naar verluidt, bij hun onderhoud van gisteren ook ten aanzien van de bijzonderheden tot vol ledige overeenstemming gekomen. In welinge lichte kringen verklaart men, dat de conferen tie daarom als geslaagd kan worden beschouwd. In de komende dagen moeten nog technische bijzonderheden worden besproken. Omdat van daag de wapenstilstand tusschen Thailand en Indo-China afloopt zijn gisteren, naar men ver der verneemt, nog besprekingen gehouden over de maatregelen, welke noodig zijn tot de onder- teekening van het vredesverdrag. Te dezen aanzien is, zoo wordt medegedeeld, een „vriend schappelijk accoord" bereikt. Zooals D.NB. verder bericht, wordt de aanvaarding van het Japansche bemidde lingsvoorstel door Frankrijk en Thailand door de Parijsche bladen toegejuicht. De Petit Parisien noemt de overeenstemming van Tokio een overwinning van het gezonde menschenverstand en van den zin voor werke lijkheid. Het accoord is een felicitatie waard, hoe onaangenaam ook de concessies voor de Fransche eigenliefde mogen zijn. Vergeleken met hetgeen een mislukking der onderhande lingen met zich meegebracht zou hebben, zijn zij waarschijnlijk betrekkelijk. Dank zij den wijden blik van de Fransche regeering komt de in Augustus 1940 tusschen Frankrijk en Japan begonnen samenwerking ongeschonden uit deze netelige positie te voorschijn, en dat is een be langrijk punt. Naar Domei bericht heeft Koh Isjii, de plaatsvervangende woordvoerder van de afdee- ling perszaken, heden in de dageiyksche pers conferentie mededeeling gedaan van den ge slaagden afloop der conferentie tot regeling van het grensgeschil tusschen Thailand en Fransch Indo-China. De tweemaal verlengde wapen stilstand tusschen Frankrijk en Thailand, welke vandaag afliep, behoeft niet opnieuw verlengd te worden. Beide partijen hebben een accoord bereikt op de principieele punten van de Japansche bemiddelingsvoorstellen, terwijl zoowel de troepen van Thailand als van Fransch Indo-China nabij het betwiste grens gebied volledig van de overeenkomst op de hoogte gesteld zijn. De woorvoerder deelde voorts mede, dat de nieuwe grenslijn tusschen Thailand en Indo-China door een grenscom- missie zal worden afgebakend, hoewel pas later beslist zal worden in welke capaciteit Japan aan het commissiewerk zal deelnemen. Op de vraag, of alle mogelijke aanleidin gen tot geschillen tusschen Thailand en Indo-China als gevolg van het resultaat der conferentie zijn weggenomen, ant woordde de woordvoerder bevestigend. Een hekwerk in wording in de Centrale Werkplaatsen van het Amsterdamsch Centraal Comité voor Sociale Jeugd zorg, waar vaklieden worden gekweekt (foto Pax-Holland) NEW YORK, 7 Maart. (D.N.B.). Naar United Press uit Londen meldt, behoeven de Engelschen niet bang te zijn voor hongersnood, zoolang de dierentuinen in Groot-Brittannië gevuld zijn met allerlei wild, van pythonslangen tot leeu wen toe. De vertegenwoordiger van de Royal Empire Society heeft aan den verslaggever van United Press verzekerd, dat de bewoners van de dierentuinen vele lekkere hapjes zouden opleve ren, wanneer de bevolking werkelijk honger zou lijden. Leeuwenvleesch of gebraden gier zijn weliswaar gerechten met een vreemdsoortigen smaak, maar pythonslangen, mits goed klaar gemaakt, zijn niet te versmaden. Kikvorschen en slakken zijn smakelijker dan het vleesch van varkens. Londen is vol duiven en het is aan bevelenswaardig het aantel daarvan te vermin deren. Wanneer er menschen zijn die aarzelen om paardevleesch voor hun honden te koopen, dan moet hun aan het verstand gebracht wor den, dat paardevleesch in vele landen sinds ja ren een delicatesse is. Verder wedijveren de Engelsche dagbla den met elkaar volgens een bericht door den Londenschen correspondent van Göte- borgs Posten in het publiceeren van nieu we „eenheidsmenu's". Men heeft in Engeland, onder het motto „te rug naar de natuur", plotseling ontdekt dat brandnetels, die sinds vele jaren als lastig on kruid werden beschouwd, gegeten kunnen wor den. Nieuwe slarecepten duiken op, zooals van meidoom- en boterbloem bladeren. Ook zal dezen zomer de bloementeelt sterk worden beperkt. In de meeste parken worden groenten op de perken geteeld. Ook bezitters van tuinen zullen aan een strenge controle worden onderworpen, om hen desnoods te dwin gen tot het kweeken van groenten in plaats van bloemen. ERGENS IN CHINA, 7 Maart. (Domei). Het persbureau van de Japansche vloot in de Chi- r.eesche wateren meldt, dat formaties Japan sche marinevliegtuigen hedenochtend in sa menwerking met Japansche legerkrachten aan vallen gedaan hebben op het Chineesche hoofd kwartier gelegen ten Westen van Itsjang. De Japansche vliegtuigen hebben aan het hoofd kwartier en andere militaire inrichtingen zware schade toegebracht. Hoewel de Chineesche luchtafweer het vuur opende, zijn alle Japan sche machines behouden op haar basis terugge keerd. BRUSSEL, 7 Maart. (D.N.B.) De secretaris generaal van het ministerie van Landbouw en Voedselvoorziening heeft een circulaire aan de burgemeesters gezonden, waarin hij nauwkeurige voorschriften over de teelt van aardappelen in het komende voorjaar geeft. Daaruit blijkt, dat men dit jaar kan rekenen op grooteren verbouw van aardappelen- BUENOS AIRES, 7 Maart (D. N. B.) De Kamer heeft gisteren een levendig debat ge houden over een motie der radicale party, waarin een onderzoek naar den gezondheids toestand van den president der republiek door reen Senaatscommissie een overschrijding der grondwettelijke bevoegdheden wordt genoemd. Met 109 tot 12 stemmen werd besloten de motie te verwijzen nar dea commissie voor constitu- tioneele aangelegenheden. Verder heeft de waarnemende president Cas tillo in een persconferentie verklaringen af gelegd over de politieke en economische crisis in Argentinië. Hij deelde mede, dat in verband met de ontwikkeling der gebeurtenissen, die samenhangen met den gezondheidstoestand van den president, de vacante plaatsen in het kabi net waarschijnlijk nog voor het einde der week bezet zullen worden. Castillo gaf uiting aan de hoop, dat het Congres met het oog op den kritieken toestand van het land de politieke twisten eindelijk zou laten varen en zich zou wijden aan de oplossing der belangrijkste pro blemen. Ten aanzien van het gebrek aan scheepsruimte, dat een ernstig gevaar voor het Argentijnsche bedrijfsleven vormt, zeide Castillo, dat de regeering dit vraagstuk zeer grondig bestudeert. Men zal vrachtschepen koopen of charteren om den door de regeering aangekoch- ten oogst op de buitenlandsche markten te kun nen verkoopen. ionsondergang 7 Maart 19.28 ionsopgang 8 Maart 8.12 Maanopkomst 12.59 ondergang 4.49 De van verschillende zijden binnenkomende berichten over Syrië vinden in Rome een steeds toenemende belangstelling, daar zü naar Ita liaansche overtuiging bewijzen, dat er éen Engelsch plan bestaat om het, door de toetre ding van Sofia tot het drie-mogendheden-pact en het zenden van Duitsche troepen naar Bul garije, mislukte oorlogsfront in het Zuid-Oosten naar het Nabije Oosten te verleggen. Syrië schijnt hierbij als draaischijf te moeten fungee- ren van het strategisch systeem, dat Engeland op kosten en met behulp van de staten in het Nabije Oosten tracht te verwezenlijken, aldus lezen wü in de Westfalische Landeszeitung. Terwijl de concentratie van troepen aan de Eden-linie, welke men bezig is aan te leggen aan de Noordelijke grens van Palestina, de Syrische bevolking verontrust, laten in Syrië zelf de Britsehe geheime agenten niets na om de bevolking tegen de Fransche autoriteiten op te zetten. Te Rome worden deze Britsehe ma noeuvres in den Levant als een bewijs be schouwd, dat Londen Syrië onontbeerlijk acht voor de verwezenlijking van zijn plannen in het Nabije Oosten In dit verband hebben de onthullingen van het Joego-Slavische blad „Vreme" over de door Eden te Ankara ondernomen pogingen om Syrië te versjacheren groote belangstelling gewekt. De Italianen voorspellen, dat de Britsehe druk op Syrië zal toenemen. „Na de diplomatieke neder laag van Sofia, aldus constateert de „Popoio di Roma", verplaatst Engeland zijn front tegen Duitschland naar Klein-Azië". Het betreft hier dus in ieder geval een rechtstreekschen terug tocht, ook wanneer hij practisch zonder effect is. Interessant naar aanleiding yan het boven staande is ook hetgeen de Frankfurter Zeitung eenige dagen geleden schreef over de spanning in Syrië. Het blad schreef o.a.: De onrust neemt in Syrië toe, hoe meer de lente nadert, daar na den regentqd het weer het den Engelschen mo gelijk zou kunnen maken met gemotoriseerde troepen over Transjordanië, door óm de zwakke Syrische grensverdediging heen te trekken, Syrië binnen te vallen. De Syriërs maken zich be zorgd, dat het Fransche bestuur van het man- daatsgebied slechts symbolisch tegenstand zal bieden, wanneer de Britten met een vry groote troepenmacht het land zouden binnenmar- cheeren. STOCKHOLM, 7 Maart (D.NJ3.) De Brit sehe vice-luchtmaarschalk Breese is, naar Reu ter meldt, op een dienstreis door een ongeluk om het leven gekomen. SANTIAGO DE CHILE, 7 Maart. (D.N3.) De president heeft de ontslagaanvrage van de drie socialistische kabinetslieden afgewezen. De drie ministers blijven met goedvinden van de partij leiding op hun post. De sinds Februari bestaande kabinetscrisis is hiermee opgelost. De socialisten hebben intusschen verklaard, dat zij ondanks het aanblijven van de drie ministers niet met de radicalen en de communisten zouden samen gaan en dat voor hen geen Volksfront bestaat. WASHINGTON, 7 Maart (D.N.B.). De kwartiermeester-generaal van het Ameri- kaansche leger heeft medegedeeld, dat een bouwprogramma van het ministerie van Oorlog ten bedrage van een milliard doilar goede vorderingen maakt. Niettemin heeft de bouw van 23 pet. der artillerie-installa ties, munitiefabrieken en kampementen nog niet het stadium bereikt, waarin hy volgens het programma had moeten verkeeren Van de 129 projecten zijn er 18 voltooid, terwijl aan 13 nog niet begonnen is. Naar verder wordt gemeld, is de Senaat gis teren verder gegaan met de behandeling van Ellenders'-amendement, volgens hetwelk het optreden van leger en vloot tot het Westelijk Halfrond beperkt zou moeten biyven. De leider der democratische fractie, Barkley, sprak zic-f tegen dit amendement uit. Indien het zou wor den aangenomen, zeide hU, zou de indruk ge wekt worden, dat de Vereenigde Staten niet zouden optreden om hun burgers en belangen ergens te beschermen, zoolang niet andere mo gendheden de Philippijnen en andere Ameri- kaansche bezittingen op he^ Westelijk Halfrond zouden bedreigen. Het amendement zou door de weïeld worden opgevat als een verklaring van •het Congres over de buitenlandsche politiek der regeering. Taft interrumpeerde hier met de vraag, of een derkeiyke politieke verklaring eenig verschil zou maken met de verklaringen over de buitenland sche politiek, door Roosevelt vóór z«n herkie zing afgelegd. Indien er geen verschil bestaat an men'er ook geen bezwaar tegen hebben, dat 1 eze politiek in de wet tot hulpverleening aan j -ngeland bevestigd wordt. Barkley antwoordde, dat hij geen landen met 1 name wilde noemen, doch de minister van Buitenlandsche Zaken ls van oordeel, dat het amendement zijn vryheid van beweging aan zienlek zou belemmeren. Wheeler wees er op dat Roosevelt gedurende de verkiezingscam pagne heeft verklaard, geen Amerikaansche troepen naar het buitenland te zullen zenden. Indien de Japanners op de Philippünen of el ders Amerikaansche burgers zouden moles tee ren, aldus Wheeler, zou ik tot de eersten behooren, die ze er uit wenschten te dryven. De Japan ners moeten niet den indrurk krijgen, dat myn woorden beteekenen, dat Amerika in zoo'n geval niet zou vechten. Hierop antwoordde Barkley, niets in de wet te willen brengen, waardoor by een andere mogendheid de meening zou kun nen postvatten, dat de Vereenigde Staten wel iswaar belangen in de geheele wereld hebben, doch deze niet zouden verdedigen, wy kunnen niet verklaren, aldus Barkley, dat buiten het Westeiyk Halfrond andere mogendheden be- heerscher der zeven zeeën zullen zijn. De republikein Brooks zeide, dat de verhou dingen sedert den tijd van Theodore Roosevelt veranderd zyn en dat men de vloot niet meer de halve wereld rond kan zenden, zonder dat zy beschoten wordt. De voorstanders van het wetsontwerp werken nu aan een compromis-voorstel, dat het amendement van Ellender zou moeten vervangen en zou bepalen, dat het wets ontwerp geen verandering zal brengen in de reeds bestaande volmachten van den presi dent voor leger en vloot. Tenslotte wordt bericht dat de democratische senator Ellender thans een ander voorstel heeft ingediend in plaats van het oorspronkelijk door hem opgestelde amendement op de leen- en pachtwet. In dit nieuwe voorstel wordt ge- eischt, dat de wet op de hulp aan Engeland niet zal mogen worden beschouwd als een wy- ziging van de reeds bestaande wetten op het gebruik van de Amerikaansche strijdkrachten. Alleen de fabricage en de leverantie van be wapeningsmateriaal aan Engeland moet ver oorloofd worden in tegenstelling tot de tot dus ver bestaande bepalingen. De secretaris-generaal van het departe ment van Landbouw en Visscherü maakt bekend, dat in den vervolge de aanwijzing der nieuwe distributiebonnen niet meer in de avondbladen van Vrijdag, maar in die van Zaterdag gepubliceerd zal worden. Het is gebleken dat een belangrijk gedeel te van het publiek reeds op Zaterdag den winkelier tracht te bewegen distributiegoe deren te leveren tegen afgifte van de eerst op Maandag ingaande bonnen Teneinde dit euvel tegen te gaan is de bovengenoemde regeling getroffen. De nadeelen, welke hieruit voortvloeien voor personen, die aangewezen zyn op plaatseiyke bladen, welke niet dagelijks verschynen, wegen niet op tegen de voordeelen, welke de nieuwe regeling medebrengt. De plaatseiyke distributiediensten zullen zich evenwel in het algemeen tijdig in kennis kun nen stellen van de onderscheiden bormummers, zoodat de gegevens voor de bedoelde categorie van personen aldaar te verkrijgen zijn. PARIJS, 7 Maart (D.N.B.). Tydens een hevig onweer is de bliksem geslagen In de beroemde kathedraal van Bazas (Gironde), waarby het bovenste deel van den toren vernield werd. Er vielen groote brokken steen omlaag. Er bestaat voor een deel van de kathedraal gevaar van Instorten. De kathedraal van Bazas is een der oudste en mooiste bouwwerken in Romaan- schen styi van Frankrijk. BUENOS AIRES, 7 Maart. D.N.B.). De Duitsche ambassadeur von Thenr.ann, die van een reis naar Duitschland is ce>"uggekeera, ls gisteren ontvangen door den waarnea.enden pre sident, dr. Castillo. De beide heeren hebben de belangrijkste vraagstukken van wederzydsch be lang besproken. GAOOTEHOUTSTOQAJ [DOOST LUXOüj worden de zorgen voor den broodmaaltyd tot een minimum terugge bracht. „Half om" wordt dun gesneden'. Elk dun sneetj'e is voedzamer dan twee sneden ge woon wittebrood. alleen bakt het (vooral dun snyden) Dagelijks verse aanvoer RAMAKERS' FRUITPALEIS Gasthuisvest 45 - Tel. 16458 - Haarlem OVERVEEN Zaterdagmiddag wel geopend. Alleen Zondag a.s. gesloten. of moeilijke en on regelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Nlijnhardt's Laxeertablelten Prys per doos 60 cent. Bij Apoth. en Drogisten Proefstation voor Bouwmaterialen en Bureau voor Chemisch Onderzoek Amsterdam, Da Costakade 104, TeL 83047

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 1