Betalingsverkeer met Frankrijk uitstekend! WE ZULLEN HET PERSOONLIJK PF- HflNDELEN OP DE JAARBEURS! New-Yorksche Bears ZATERDAG 8 MAART 1941 Binnen het kader der Neder- landsch-Duitsche en Duitsch-Fransche clearing ZICH UITGEGEVEN VOOR DUITSGH POLITIEMAN Vellen en vervoeren van hout Bijzondere omstandigheden laten zich gelden Poging tot oplichting te Groningen SLACHTOFFER BOMAAN- VAL BEGRAVEN FUSIE VAN BONDEN IN HET N.V.V. BEDRIJFSRAAD VOOR HET KAPPERSBEDRIJF Clandestien slachten Om te komen tot een meer doeltreffende be strijding van het clandestiene slachten en het m omloop brengen van ondeugdelijk vieesch 1 mbben Ged. Staten van Zuid-Holland beslo- Politie-agent wilde zonder bon koopen Machtsmisbruik zwaar gestraft Frauduleus geslacht Voor duizenden guldens vieesch in beslag genomen Opening prijshoudend; slot onregelmatig. Vingerafdrukken op het persoonsbewijs Onderricht in de dactyloscopie aan gemeente-ambtenaren en gemeente-politie OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERU De prijzen van de akkerbouwproducten voor den komenden oogst. 24,— 26,— 26,— 26,— 26,— 27,- 27,— 15,— 20,— ï?:- Omzet 350.000 shares NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKELO - WISSELKOERSEN -- AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT - Haver Winst 1.521.985 (1.212.659). Dividend 30 (28) pCt. 314 Gestruikeld en onder een auto geraakt Droevig ongeluk Glearingkoersen Godsdienstexamen FA ILLl SSEMEN TEN Spaansche Infante schenkt het leven aan een dochter Ex-koning Carol in Portugal Zomertijd in Zwitserland Het Nederlandsch Clearinginstituut deelt het volgende mede betreffende het betalingsver keer met Frankrijk: De afwikkeling van het betalingsverkeer met Frankrijk, zoowel wat betreft het bezette als het onbezette gebied, inclusief de Fransche ko loniën, protectoraten en mandaatsgebieden, ge schiedt voortaan binnen het kader der Neder- landsch-Duitsche en Duitsch-Fransche clearing Onder de regeling vallen, behoudens het hierna te vermelden, alle wederzij dsche ver plichtingen, onverschillig het tijdstip van ont staan daarvan, wegens: 1 den invoer van goederen van oorsprong uit de vorengenoemde Fransche gebieden in Nederland en van goederen van oorsprong uit Nederland in de vorengenoemde Fransche ge bieden; 2 nevenkosten in het Fransch-Nederland- sche goederen- en doorvoerverkeer; 3 betalingen voor dienstprestaties; 4 betalingen voor fmmaterieele prestaties bijv. octrooirechten, licenties, auteursrechten en fil inhuren; 5 sociale verzekeringen, ondersteuningen en andere betalingen voor zoover deze ter nood- leniging dringend noodzakelijk zijn; 6 loonbesparingen van arbeiders en krilgs- gevangenen; 7 betalingen in het verzekeringswezen, in- cluisef het herverzekeringsverkeer, voor zoover de verplichtingen luiden in rijksmarken, gul dens of Fransche francs. Particuliere compensaties zijn niet toegela ten. Opbrengsten van in Frankrijk belegd vermo gen, van welken aard ook, kunnen over de clearing ten gunste van ingezetenen in Neder land worden overgemaakt. Voor overmaking van kapitaalopbrengsten naar Frankrijk kan in gevallen, waarin zulks ter noodleniging noodzakelijk is, door het De- viezeninstituut vergunning worden verleend. Op verlangen van crediteuren kunnen voorts direct opvraagbare saldi bij banken en andere geldinstituten. welke op 10 Mei 1940 beston den, over de clearing worden verrekend. Vorderingen en schulden wegens goederen leveringen en dienstprestaties, welke hebben plaats gevonden tusschen 10 Mei en 24 Juni 1940, komen niet voor verrekening over de clearing in aanmerking. Voor storting in de clearing is een vergun ning van het Deviezenlnstituut te 's-Graven- hage vereischt, aan te vragen per formulier, met vermelding bovenaan het formulier „Frank rijk bezet gebied", respectievelijk „Frankrijk onbezet gebied". Een vergunning tot storting van het Devie zenlnstituut geldt behalve in geval van over making van kapitaalopbrengsten naar Frank rijk tevens als vergunning overeenkomstig arti kel 4 van de verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied betreffende de behandeling van vijande lijk vermogen van 24 Juni 1040. Nederlandsche debiteuren zijn verplicht tot storting op postrekening 2020 ten name van' het Nederlandsch Clearinginstituut „Duitsch- land" of op de rekening „Dultschland" van het Nederlandsch Clearinginstituut bij de Neder landsche Bank N.V. te Amsterdam onder ge lijktijdige inzending aan het clearinginstituut, afd. „Frankrijk" van het in de Duitsche clea ring gebruikelijke stortingsformulier „A", waar op in rood te vermelden „Frankrijk bezet ge bied", dan wel „Frankrijk onbezet gebied". Stor tingen ter uitbetaling in de Fransche koloniën, protectoraten en mandaatsgebieden dienen ge adviseerd onder „Frankrijk onbezet gebied". Met nadruk wodt er op gewezen, dat onder aan het formulier de schuld, waartegen gestort wordt, duidelijk en nauwkeurig dient te worden omschreven, bij schulden ontstaan uit invoer onder vermelding van het statistieknummer der goederen. Is de invulling onvolledig of ont breken bescheiden, dan wordt het formulier teruggezonden en de storting voorloopig aange houden. In Fransche francs en andere vreemde valuta luidende verplichtingen moeten bij storting op ba sis van de laatste gepubliceerde clearing- koersen in guldens worden omgerekend. Bij invoer uit Frankrijk moeten de gebrui kelijke clearingdocumenten aan de douane ambtenaren worden overgelegd. Nederlanrdsche crediteuren moeten hun vor deringen na ontvangst van het bericht van storting aan het Clearinginstituut indienen door middel van het in de Duitsche clearing gebruikelijke formulier „B", in te zenden aan de afd. „Frankrijk" van het Nederlandsch Clea- ïinginstituut. Voor den export naar Frankrijk is, voor zoo ver deze heeft plaats gevonden respectievelijk zal plaats vinden na 24 Juni 1940, een veref feningscertificaat vereischt. Verwezen wordt naar onderstaande mededeellng van het Crisis uitvoerbureau. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel, de banken en het Clearing instituut. De bepalingen der Deviezenverordening 1940 blijven van toepassing op handelingen, vallende buiten het kader van bovenstaande regeling Een leidraad voor het betalingsverkeer met Frankrijk is binnenkort bij het Nederlandsch Clearinginstituut, Anna Paulownastraat 6 's-Gravenhage, verkrijgbaar. Het Crisis-uitvoerbureau deelt in aansluiting aan het bovenstaande mede: Het vereffenlngscertlficaat kan bij het Crisis- uitvoerbureau worden aangevraagd op de voor Duitschland gebruikelijke wijze, d-1. door mid del van het gele aanvraagformulier, hetwelk bij den Economischen Voorlichtingsdienst en de Kamers van Koophandel en Fabrieken ver krijgbaar is. Bij deze instellingen zal binnen enkele dagen een handleiding voor de invulling van het genoemde aanvraagformulier beschik baar zijn. Voor producten, welke onder een uitvoermo- noplie Uit hoofde van de Landbouwcrisiswet vallen, is de afgifte van het vereffeningscerti ficaat door het Crisis-uitvoerbureau gedele geerd aan de desbetreffende centrale-monopo liehoudsters. Voor artikelen, welke ressorteeren onder het Rijks-textielbureau te Arnhem is de afgifte van dispensaties van uitvoerverboden en vereffe ningscertificaten gedelegeerd aan laatstge noemd bureau, alwaar de noodige aanvraag formulieren, zoomede de handleiding nopens de voor drie artikelen te vervullen formaliteiten kosteloos verkrijgbaar zijn. Bovenstaande regeling brengt geen wijziging in de verplichting tot het indienen van een verzoek om dispensatie, respectievelijk uitvoer - machtiging ingevolge de uitvoerverbodenwet en het Crisis-landbouw-ui tvoe rmonopollebeelul t 1939. De commissie inzake het gebruik en de ver werking van inlandsch hout in Nederland deelt het volgende mede: Nu ons land, doordat vrijwel geen hout uit het buitenland wordt aangevoerd, voor de houtvoor ziening zoo goed als geheel is aangewezen op de hier nog aanwezige voorraden en de eigen hout productie spreekt het vanzelf, dat veel meer hour, moet worden geveld dan in normale tijden. Intusschen doen zich bij het vellen van het hout in het bosch en het vervoer daarvan naai de zagerijen en opslagplaatsen moeilijkheden voor, waardoor deze werkzaamheden ernstig worden vertraagd. Door het op veel plaatsen heerschende gebrek aan geschoolde boomenrooiers Is het vellen in sommige streken zeer vertraagd, terwijl de moeilijkheden bij het vervoer in de afgeloopen maanden ten zeerste zijn verhoogd, o.m. door den langdurigen en wlselvalligen winter, waarin hoogwater, perioden van vorst, sneeuw en dooi elkaar gedurig afwisselden, tengevolge waarvan het vervoer van boomen over onverharde wo gen telkens onmogelijk was. Een en ander geeft bovengenoemde commis sie aanleiding, een ernstig beroep te doen op eigenaren van bosschen en andere houtopstan den, die bij den verkoop van boomen een termijn van ruiming hebben bedongen, om bij de ten uitvoerlegging van deze overeenkomst indien zich althans daartegen geen bijzondere bezwa ren doen gelden de noodige soepelheid te be trachten. Voor de rechtbank te Groningen stond Don derdag terecht de 38-Jar. H. Th. A. G., die zich in den herfst van 1940 heeft uitgegeven voor een lid van de Duitsche politie. Met de woorden: ..De Hoilandsche politie heeft afgedaan, de Duitsche politie -heeft alles te zeggen", wendde hij zich tot mevr. A. J. W. ter B„ bij wie hij kwam praten over een financieele aangelegen heid. Mevr. ter. B. had 'n oude schuld aan den vader van den verdachte, deze moest onmiddel lijk worden betaald, anders zou zij gearresteerd worden. Aangezien mevr. ter B. het gold niet in huis had, heeft zij verdachte, die tezamen met zijn zuster kwam, niet direct betaald. De verdachte G„ die zijn zuster voor een vreemde liet doorgaan, ontkende zich voor lid van de Duitsche politie te hebben uitgegeven. De off. van justitie, mr. J. N. Meindersma oor deelde deze zaak zoowel voor de Nederlandsche ais voor de Duitsche politie zeer ernstig. Meer malen komt het voor, dat menschen volkomen ten onrechte met de Duitsche politie dreigen, zonder eenig recht en in werkelijkheid zonder eenigen grond. Zoo heeft ook in deze zaak de verdachte de houding aangenomen van een Duitschen politiebeambte, hetgeen te meer bleek uit zijn vragen naar een identiteitsbewijs. Deze houding is strafbaar, waarom de officier een gevangenisstraf vroeg van 6 maanden. De verdediger, mr. Rademaker, achtte het bewijs in cc ze zaak niet geleverd. Op de algemeene begraafplaats aan de Kerk hoflaan te Den Haag. is Vrijdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van het slachtoffer van den Engelschen bomaanval van Zondagavond, B. H. van den Bergh, van het Kortenbosch. Er was vrij veel belangstelling. De heer L. Hoejenboe, directeur van Maat schappelijk Hulpbetoon, sprak namens het ge meentebestuur eenige woorden van deelneming. Als vertegenwoordiger van het college van se cretarissen-generaal was jhr. J. J. F. Sand- berg aanwezig. Een familielid dankte voor de belangstelling. Naar wij vernemen, zijn dezer dagen in op dracht van den commissaris van het N.V.V. de dagelijksche bestuurders van den Algemeenen Nederlandschen Bouwarbeidersbond, den Ne- c'erlandschen Schildersgezellenbond en den Alge meenen Nederlandschen Stukadoorsbond bij el kaar gekomen met het doel tot een aaneenslui- ing van deze drie bonden te geraken. Tot ver antwoordelijk leider dezer fusie heeft de com missaris van het N.V.V. benoemd den penning meester van den Nederlandschen Schildersgezel lenbond, den heer Kaub. Het resultaat dezer besprekingen is geweest, dat men is overeengekomen, dat de Algemeene Nederlandsche Bouwarbeidersbond juridisch in stand blijft en de leden van den Algemeenen Ne derlandschen Stukadoorsbond en van den Ne derlandschen Schildersgezellenbond in den Al gemeenen Nederlandschen Bouwarbeidersbond worden opgenomen. Eigenlijk Is dus meer sprake van een overgang van den eenen bond naar den anderen. De heer Kaub trekt zich definitief uit den N. S. G. B. terug. Behoudens goedkeuring van den commissaris van het N.V.V. hadden de gezamenlijke bonds- besturen zich de samenstelling van het nieuwe AJN.B.-bestuur als volgt gedacht: Klein, voorzit- er, Dooijes, 2e voorzitter (redacteur groep schil ders), Smit] algemeen secretaris, Leusink, 2e alg. secretaris (redacteur groep bouw), Ringersma, penningmeester, De Vries, 2e penningmeester, Poptie, secretaris en redacteur groep stukadoors, Veenstra, secretaris groep bouw, Mes, secretaris groep schilders en Stam, bondsbestuurder. De fusie Is 1 Maart JX ingegaan. De bedrijfsraad voor het kappersbedrjjf hield dezer dagen een vergadering te Utrecht. In liet bureau werden gekozen: J. Huis, Alb. Th(jm- slraat 5, Amsterdam, voorzitter; G. S. Peters, W. Kruiskade 33, Rotterdam, 2e voorzitter; Ph. E. Lewis, Alex. Numankade 7. Utrecht, secretaris. De bedrijfsraad besloot alle organisaties in liet kappersbedrjjf bijeen te roepen om tot een intensievere samenwerking te komen in het be lang van het bedrijf en zijn beoefenaren. Ien de provincie te verdeelen in een twintigtal keuringskringen, een verdeeling, die inmiddels een feit is geworden. De kringen Den Haag (waartoe Voorburg, Leidschendam en Rijswijk mede behooren), Gouda, Gorcum en Alphen aan den Rijn verdienen op het oogenblik de meeste aandacht, omdat binnen hun gebied het clan destiene slachten het meest veelvuldig voor kwam. Aan het hoofd van lederen kring staat een keuringsveearts. De uitvoering van de Vleeschkeuringswet berust bij B. en W. van de centrale gemeente in den keuringskring. De keuringsambtenaren van de centrale gemeente hebben bevoegdheid voor het geheele gebied van den kring. Het is de bedoeling, dat alle slachtdieren in het slachthuis van de centrale gemeente worden geslacht, waarvan echter voor loopig de slagers, die een slachtvergunning hebben, nog vrijgesteld worden. Voor den Rotterdamschen politierechter stond terecht de 31-jarige agent van pekitie le klasse A Th. Joh. N. te Hillegersberg, die dezer dagen door de rijksrecherche is gearresteerd, ver dacht van machtsmisbruik tegenover eenige winkeliers te Hillegersberg, die hjj onder dwang van zjjn positie had bewogen tot verkoop van koffie, thee en vet zonder afgifte van de noo dige distributiebonnen. Getuigen-winkeliers ver klaarden onder druk tot deze transactie te zijn gekomen. De officier, mr. Wilbrennink, hield een zeer scherp requisitoir en eischte tegen den ex-poli tieman 'n gevangenisstraf van zes maanden met bevel tot directe gevangenneming, met ontneming van de bevoegdheid om by de politie te dienen voor den tijd van 2% jaar. De politierechter, mr. Van Voltenhove, von niste conform den eisch. Alleen stelde hij den tijd, gedurende welken N. niet bij de politie zou mogen dienen op twee jaar. Rechercheurs, crisisambtenaren en politie te Barneveld hebben de hand gelegd op een par tij spek en vieesch, welke een waarde vertegen woordigde van enkele duizenden guldens en welke afkomstig was van frauduleus geslacht vee. Verschillende personen uit Barneveld en om geving zijn gearresteerd. NEW-YORK, 7 Maart Vandaag kon de handel op de New-Yorksche effectenbeurs op nieuw slechts met groote moeite op gang ko men. De koersontwikkeling was daarbij echter, in aansluiting op het Donderdag ingetreden her stel, verder prijshoudend. Reeds bij het begin van het beursverkeer konden fractioneele koerswinsten worden behaald, terwijl enkele fondsen als Johns Manville, Eastman Kodak en Westinghouse tot ongeveer een punt in koers stegen. Tijdens het verder verloop bleef deze gang van zaken echter niet algemeen gehand haafd. De factoren van onzekerheid ten aan zien der ontwikkeling van den toestand buiten het westelijk halfrond waren veeleer aanlei ding, dat de koopers een nog sterker terughou dendheid aan den dag gingen leggen. Men toonde ^veinig neiging de koersstijgingen door verdere aankoopen te doe nvoigen, doch gaf eer der de voorkeur aan de bestaande mogelijkheid tot kleine winstnemingen. De markt had over het algemeen een tamelijk verdeeld aanzien en de koersafbrokkelingen gingen op den duur een grooter aanvang aannemen. Ook de vaste stem ming der goederenmarkten bleek niet voldoende, om de ongerustheid ten aanzien van den terug slag van het wereldgebeuren op het eigen be drijfsleven te doen verdwijnen. De meeste fond sen moesten bij een zeer beperkten handel de aanvankelijk behaalde koersvoordeelen weder prijsgeven, terwijl automobielwaarden zelfs be- Uitgaande van het hoofd der Inspectie van de bevolkingsregisters te Den Haag wordt voor de gemeente-ambtenaren en dc gemeente-poli tie rond de hoofdstad momenteel een cursus in de dactyloscopie gegeven in verband met de komende invoering van de Persoonsbewijzen. De leiding van dezen cursus berust bij de af- deeling dactyloscopie van de Amsterdamsche politie. Het onderricht heeft plaats in de voor malige jeugdherberg „Vondelhof" aan de Fre- derikstraat te Amsterdam. Binnenkort zullen ook in andere steden deze cursussen worden ge organiseerd. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt be kend, dat voor den komenden oogst de navolgende prijzen voor akker bouwproducten zijn vastgesteld. GRANEN. PEULVRUCHTEN en ZADEN. De hieronder volgende prijzen voor granen, peulvruchten en zaden gelden by overname per 1 September voor het boarenschoon-produot van gemiddelde kwaliteit. Voor deze producten zal het bewaarloon bij afname later dan 1 September nog nader worden geregeld. Wel staat reeds vast, dat het tijdstip, waarop door de overheid over do producten wordt be schikt, beslissend zal zfln voor de vaststelling van het bewaarloon. De prijzen per 100 kg. zijn als volgt: Tarwe 13,25 Gron. stroo. of Frieocho Rogge 12,75 woudboontjes Haver 9,50 Walcnersche kogelboontjcs Zomergerst 11,90 N.-H Bruine boonen Wintergerst U.50 Cltroenboonen Walcherscbe witte boonen.. N.-H Krombekken Kievietsboonen .Ji, Waalsche boonen f 16,— Duiveboonen 13, Veldboonen 15,— Maïs 13,25 Lijnzaad Koolzaad Kanariezaad Zoete Lupinen 23,— Bittere lupinen 18,— Zomerwlkken 30,— Zandwikken 40, Groene erwten 13,— Schokkers 15,— Capucijners Blaauwpculen 18,— Maneholt of Hala 19,— Wijker vale 16, Platte vale 27, Grauwe erwten Rozijnerwten 27, N. H. langstroo-erwten 27,— Gruno rozijnerwten 22, Halflang stroo-erwten f 22, Stamboonên Gewone bruine boonen (Zeeuwsche lange) 22,50 SUIKERBIETEN. De prijs voor suikerbieten zal bedragen f 16. per 1000 kg, AARDAPPELEN. Voor de consumptie-aardappelen zullen tot half November de volgende prijzen voor geleverd af boerderij betaald worden: (de prijsverhoogingen na half November zullen nog nader worden bekend gqmaakt). Groep 1. Kleiaardappelen van de rassen Zeeuwsche bonte en blauwe, roode star, bonte roode star, Furore, Wostelnder bonto en blauwe, Koopman# blauwe, eigenheimers, bonte en blauwe eigenheimers. Beve lander, Noordeling, Duivelander, Iduna, Iris. Komeet Limosa Bato, Nationaal, Populair. Deva. West-Brabander, Wilpo, Present, Record, Souvenir, Robijn 3,75 per 100 xg. Groep 2Kleiaa rdappelon van de rassen Bintjo, Alpha, Industrie en andere in groep 1 niet genoemde rassen 3,50 per 100 Kg. Groep 3Zand- en veenaardappelen, alle van geel- en geelwit-viee- zige rassen 3,30 per 100 kg. De prijzen van de duinzandaardappelen zullen nog nader worden be kend gemaakt. In verband met den eventueelen verhouw van andere dan de boven genoemde rassen wordt er op gewezen, dat van te voren niet vaststaat of de witvleezige rassen aan het vee rullen mogen worden vervoederd. In hot algemeen zullen zij moeten worden afgeleverd voor den voor fabrieks aardappelen geldenden prijs, Voor zoover niettemin de vervoeilerlng van witvleezige rassen zal wor den toegestaan zal daarvoor een prtje gelden, welke ligt beneden die van *be prijs voor fabrieksaardappelen zal overeenkomen met een aard- appelmeeiprijs van 15.— por 100 kg. neden de koersen van Donderdag kwamen te lig gen. Daarentegen bleven chemische waarden een prijshoudende stemmi ngvertoonen, daar de bekend geworden hooge verbruikscijfers steun verleenden. Tijdens het laatste beursuur bleef de handel uiterst kalm en er kwamen slechts uiterst kleine koersschommelingen meer voor. De beurs sloot onregelmatig. Vandaag werden 631 fondsen verhandeld, daarvan zijn er 234 in koers gestegen en heb ben 203 een koersverlies geleden; de noteerin gen der 194 overige bleven onveranderd. Mrt. 7 6 5 Allied Chemical w w- Air Reduction 145 145 146* American Can Co. 84* 84J 83* Am. c a Foundry •p— American Radiatoi Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. 40 40* 39 Am. Sugar Refining Am. Tel. Tel. 162 161 160* Am. Tobacco B. 68» 68* 68* Am. Waterworks Anaconda Copper 24! 24 i 23{ Atchison Topcke 23 i 23 f 22» Baldwin Locomotive Baltimore Ohio 3* 3 i 3» Bethlehem Steel 78» 79-i 76» Canadian Pacific 3 i 3 i 3» Comm. Invest. Trust J. 1. Case Company Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor 66 67 64» Consolid. Edison Co. 21 I 21» 21 Deleware Huds. 19 f 20 i 19» Detroit Edison C. Dupont dc Nem. Eastman Kodak 129 128 i 126» General Electric 22 33| 32! General Foods General Motors 42| 43» 42 Good Year Hudson Motor 3! 3 S 3» Intern. Harvester Int. Merc. Marine Intern. Nickel 25 25 24» International Paper Intern. Tel. en Tel. 2 2» 2» Kennecott Copper Mack Trucks Incorp. Montgomery Ward National Biscuit Co. Nat. City Bank 12 f 12» 13! New York Central Norfolk Western North. Am. AVlat. Nord. Amcr. n. a. Northern Pacific Packard Paramount Pennsylvania 23* 23| 23» Proctor fit Chambie Publ. Serv. N. J. Pullman Incorporat. Pure Oil Company Radio Corporation 4 4 4 Reading Company Rep. Steel Reynolds Tobacco B. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. 34 i 34{ 33! Texas Gulf Sulphur Twent. C. Fox Film Union Carb. fit Carb. Union OU of Calif. Union Pacific 77 77» 77» United Aircraft United Corp A. United Fruit Comp. U. S. Ind. Alcohol U. S. Rubber 21 21» 20» U. S. Steel 57 i 58» 56! U. S. Steel pref. Western Union Westingh. Electric 94* 94 92» Wool worth Building 30 k 30 30» NEW YORK, 7 Maart Slotkoersen Mrt. 7 6 5 Londen 4.03» 4.03* 4.03* Parijs 2<22 2,20 2.19 Amsterdam 1"* BerUjn 40t07 40,07 40.07 Brussel f Rome 5.05 5.05 5.05 Madrid 9.25 9.25 9.25 Zwitserland 23.26 23.26 23.26 Weenen Stockholm 23M 23.84 23.84 Montreal 85.125 85.00 85.125 B. Aires Papier 29,78 29.78 29.78 BAires Markt 22.95 23.00 22.93 Yokohama 23.45—48 23.45-48 23.45—48 7 Mrt. Katoen Jan. 10,50 Mrt. 10.49 Mei 10.41.42 Koffie (Rlo - Nieuw Mrt. 568+ Mei 5.86+ Juli 6.01 j Sept. 6.09+ Dec. Sept. i - Suiker r\on Mrt' 0,75 Mel 0.78 Rubber Standaard Jan. 21.35 Mrt 21,30 Mel 20.70 NEW YORK, 7 Maart 7 Mrt. 6 Mrt. 6 Mrt. 10.46. 10.44 10.37 contract) Jull Oct. Deo. 10.21 10.18-19 10 16 10.12 10.10 10.08 (Santos) 5.65+- Sept. 5.82+- Mrt. 8.'2-+- 8.03-1 5.97+ Mei 8.3: 8 23- 605+ Jull 8.50 8.42- Sept. 8.65 8.58 Deo. 8.87+ 8,75 Juli 0.83 0,82 0.75 Sept. 0.87 0 86* 0.78* Dec. 0.90 0.90 Mrt. 0,94 0.94 21.70 Juli 20.30 20.65 21.65 Sept 20.23 20.55 20.99 Oct. 20.10 20.35 Dec. 19.90 20.15 Tin ■jOCO 51.35 51.35 96 JBih'll 7 Mrt. 6 Mrt. Tarwe Mel 83 4 i 82 Jull 79 —80 78 Sept. 79 j 80 78 J Mala Mel 61 - 61 Jull 6, 6l Sept 61 60 -- Reuzel Mrt 6.42 t" 6.32** Mei 6.62 6.50 7 Mrt. 8 Mrt. Tarwe Dec Jull 77 4 Mel 79 Rogge Dec. - Mel 50 Juli 50 Mel 3535 77 i 781 50* 50 i.nnyn 5 .12* 51.12* 50 75 50.75 CHICAGO, 7 Maart 7 Mrt. 6 Mrt. Haver Mei 35 351 JulJ 31 31 Sept 30 30* Rogge - Mei 43 - 43| - - Juli 45 i - 45 Sept. 46 45 Juli 6.77** 6,65 Sept 6.92 6.85 WINNIPEG, 7 Maart 7 Mrt. 6 Mrt. Gerst Dec Mel 49 49 Jull 44 44 Lijnzaad 167* 165 i59* Dec. 1.67 Mel 1.64 Oct 58 De Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrfe Boekelo behaalde in 1940 een winst van 1.521.985, tegenover 1.212.659 over 1939, het geen een stijging beteekent van bijna 310.000, hetgeen tot uitdrukking komt in een dividend- verhooging van 28 pCt. over 1939 tot 30 pCt. over 1940. Het saldo der exploitatierekeningen bedroeg ƒ2.108.941 (1.905.491). De rentebaten beliepen ƒ41.385 (12.698). Tezamen met diverse baten ad 5.377 (1.155) en onverdeeld ad 10.344 (29.574) bedroegen de totaJe baten 2.166.047 (1.948.918). In mindering hiervan komen af schrijvingen op terreinen, gebouwen en wonirf- gen, boringen en pijpleidingen, machinerieën en wterktuigen en inventarissen tot een totaal be drag van 633.718 (643330 v. j. bovendien ver lies op effecten 63.375). De resteerende netto winst ad 1.532329 (1542.233) wordt als volgt verdeeld: Aandeelhouders 30 (28) pCt. dividend 555.000 (518.000), Staat der Nederlanden 391.857 (354.857), uitbreidings- en vernieu wingsfonds (100.000), tantièmes 131.843 (111.937), fabrleks- en kantoorpersoneel 70.260 (71.187), winstbelasting 368.850 (v. J. dividend en tantièmebelasting 75.907), saldo onverdeeld 14.518 (10544). Jull 33 Deo. 31* 33 1 Bij een kalkzandsteenfabriek te Rhenen is een droevig ongeval gebeurd. Het zesjarigs dochtertje van schipper Sandtke struikelde op het oogenblik, dat een vrachtauto door de poort passeerde. Het meisje kwam onder de wielen en was op slag dood. Op de Oude Vest te Leiden Is Donderdag een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan een kind het slachtoffer is geworden. De achtjarige W. E. S., die b(j pleegouders aan de Oude Vest woont, kwam hard den hoek omloopen en botste tegen een twintigjarigen glazenmaker, die een ruit onder zijn arm ver voerde. Het kind liep met het hoofd tegen de punt van de ruit, waardoor een scherf het oor en vervolgens het hoofd binnendrong. De knaap verloor veel bloed en werd overgebracht naar het academisch ziekenhuis. Later werd het kind naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd, waar het kort na aankomst overleed. Koersen voor stortingen op 8 Maart 1941 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75,36, Belga's 30.1432, Zwltsersche francs 43.56, Lires 9.87, Deensche kronen 36.37, Noorsche kronen 42.82, Zweedsche kronen 44.85, Tsjechische kro nen (oude schulden) 6.42, Tsjechische kronen (nieuwe schulden) 7.54, Dinar (oude schulden)- 3.43, Dinar (nieuwe schulden) 4.23, Turksche ponden 1.4534, Lewa 2.30, Pengö (oude schul den) 36.519, Pengö (nieuwe scnuldcn 45.89, Zloty (oude schulden) 35.00, Zloty (nieuwe schulden) 37.68, Fransche francs 3.768. TILBURG. Kweekschool der Zusters van Liefde. Geslaagd voor het Üodsdienstex&men A: R. v. Bebber, Tilburg; R. v. d. Bergh, Ussel- stein; H. Bisschop, Zwolle; B. Bosman, Gorin- chem; K. Eidmann, Oss; T. de Groot, Gennep; B. v. d. Hoff, Roermond; J. van 't Hooft, Ros malen; A. v. d. Hoogen, Beuningen; O. Hoppen brouwers, Tilburg; H. Homikx, Roermond; J. Kr ij bolder, Den Bosch; F. Leenen, Asten; J. Sanders en T. Schampers, Helmond; B. Schrau- wers. Geertruidenberg; A. Stuifzand, Leiden; M. Tutert, Raalte; J. Vermeulen, Breda; T. Volle, Utrecht; R. Wisman, Zeist; Zr. Benedlctus (v. Wijk) en Zr. Benedictine (Zegwaard), Tilburg. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Oo. N.V. Amsterdam. Failliet verklaard: 5 Maart. A. G. Baak, kruidenier. Woerden, Brauwstraat 4. R.c. Mr. G. L. van Es, curator Mr A. F. v. d- Bosch, Woerden. 6 Maart. D. J. Netten, commlsslonnalr in effec ten, den Haag, Sportlaan 3. R.c. Mr. L. Vllegent- hart, curator Mr. J. Last. den Haag. 5 Maart. Stichting Onderlinge Spaar-Hypotheek Onopzegbaar en Renteloos (O.S.H.O.R.), gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, Oosterpark 23 boven. R.c. Mr. G. C. B. E. Surlngar, curator Mr. R, J Amoldl, Frederlkspleici 36, Amsterdam. M. Raben, weduwe Th. Kraayvanger, Raven- steln. R.c. Mr. J. W. M. Schröder. curator Mr. J. P. Pulles, Oss. - P. G. Versfeit, zaak Geldropschcweg 18 b: expediteur-onderneming, Eindhoven, Hertog van Brabantplein 4. R.c. Mr. J. W. M. Schröder. cu rator Mr. W. Overmars, Valkenswaard. Gedeponeerde uitdeellngslijsten 26 Febr. G. de Groot, vroeger te Middelkoop, thans te Leerdam. Geëindigd door het verbin dend worden der eenige ultdeellngsiyst. Ultk 100 pet. De N.V. Mema, Maatschappij tot Exploitatie van Merkartikelen, voorheen kantoorhoudend te Heemstede. Geëindigd door het verbindend wor den der 3e, tevens elotuRdeelingsHjst. Uitk. 10 pet. 1. P. Klompmaker, van beroep caféhouder cr> winkelier, Oosterhaule. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige ultdeellngslijst. Ultk. 5,125 pet. A. H. Wlersma, chauffeur, Pingjum. Idem. Ultk. nihil aan conc. crediteuren. 28 Febr. A. Schutter, caféhouder, Doetinchem. Geëindigd door het verbindend worden der uit- deellngslijst. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 1 Maart. Erwln Mittler te Amsterdam. Geëin digd door het verbindend worden der eenige uit- deelingslijst. Ultk. 10O pet. l pref. cred.; 46,241 pot. l pref. cred.; nihil aan cono. crediteuren. TURIJN, 7 Maart (D.N.B.) De tweede doch ter van wijlen Koning Alfonso, de In fante Maria Cristina, die met den Italiaanschen graaf Marone gehuwd is, heeft gisteren het leven ge schonken aan haar eerste dochter LISSABON, 7 Maart (D.NB,) De Portu- geesche bladen melden, dat de regeering aan ex-koning Carol en mevr. Loepescoe een vooi- looplge verblijfsvergunning heeft uitgereikt. BERN, 7 Maart (D.N.B.) De Zwltsersche Bondsraad heeft besloten dat in den nacht van 4 op 5 Me; in Zwitserland de zomertijd zal wor den Ingevoerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2