BEV Mr. J. B. BOMANS t Si Wijsheid... R&D BEHANGSELS r7 m m i Textielcomplot in de Haarlemmermeer VRIJDAG 21 MAART 1941 De Centrale Keuken functionneert UIT DE ZAANSTREEK} ar UIT OE BOLLENSTREEK UJi Uit de Haarlemmermeer Pi m i MARKTEN Vischaanvoer Scheveningen Menu van den eersten dag luidde: hutspot MONNIKENDAM WORMER ZAANDAM VELSEN-NOORD SPORTPR AATJE CASTR1CUM HILLEGOM HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN £en glimlach van 15 eeuwen Wie zegt dat de wereld oud is? Maar wie noemt haar jong? Noch is zij zoo wijs of zoo mooi, maar evenmin zoo dwaas of zoo leelijk als zij er wel uitziet. Waar dan in deze wankele wereld is zekerheid, waar het geluk? Deze oude, glimlachende Bodhisattva, brengt hij soms een boodschap van wijsheid uit de duizendjarige grotten van Kung Hsien naar de lichte woon huizen van onze Westersche wereld? LuisterHet geluk is waar ge zelf zijt. In uzelf. In uw huis. In uw werkkamer. Tusschen de wanden waar ge u bevindt. Geef dan uw geluk de schoone be huizing die het verdient. Richt het een waardige woonplaats in binnen wanden die zingen van uw vreugde en dankbaarheid. Wandenzang ....R&D Behang! Laat de nieuwe stalenboeken komen met 't R D-merk in cirkel op het kaft Vraag uw behanger vooral de R&D- Boeken No. 48, 49 of 50. Prachtige nieuwe behangsels - en zoo goedkoop Op elk Stalenboek van origineele R D-Behangsels staat drt bekende lettermerk. De Beverwijksche Conservenfabriek te Beverwijk heeft het gemeentebestuur aangeboden haar fabriek en -personeel geheel belangeloos beschikbaar te stellen van een Centrale Keuken. Dit aanbod is dankbaar aanvaard. De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens (midden) en zijn echtgenoote proeven het eten Dief en helers voor de Haar- letnsche rechtbank UITSPRAKEN VAN DE RECHTBANK Beverwijk heeft een Centrale Keuken! In de groote hal van de Beverwijksche Conservenfabriek dampten gisterenmorgen de kookketels onder het wakende oog van den kok en den „kookmeester", die er voor moesten zorgen, dat hun voedzame schep pingen straks den toets der critiek van vele huismoeders en nog meer gezinslede^ «ouden kunnen doorstaan. Er hing een pit tige geur in de hal en ieder rechtgeaard Hollander kon dien onmiddellijk definieeren als zr:nde afkomstig van een soliden hutspot. Het was gisteren de eerste dag. dat de Cen trale Heuxen funcuonneerae. Er behoefde weliswaar mets „geopend' of in hcürijt gesteld te worden, want men kon een voud:^ donk zij de bereidwillige medewerking der directie, over de Beverwijksche Conservènfa- briek beschikken, een geiukxige omstandigneid, die het mogelijk maakte, dat men in Beverwijk van een Centrale Keuken kan profiteeren. Het spreekt echter van zelf, dat een belangrijke ge beurtenis als deze niet zonder meer voorbij ging en zoo wajen autoriteiten en enkele be langstellenden gisterenmorgen in de faoriek aanwezig waar zij met interesse de toebereiding van de spijzen in o„genschouw namen. Daarbij waren de burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens en mevr. Scholtens, de wethouders, de heeren N. J. Out en W v. Dok, de gemeente-secretaris, de heer A. A. Post, terwijl ook overste De Jong, van het Centraal Bureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd en leider van de Centrale Keukens van zijn belangstelling blijk gal. Voorts waren aanwezig de directeuren van de Conservenfa briek. de hecren J. P. Nejjt en F. W. v. Loenen, de directeur van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken, mr. Spaan, de leden van het co mité en verder vertegenwoordigers van het Hoogovenbedrijf en Van Leer's Walsbedrijvcn Alvorens tot uitreiking van de maaltijden werd overgegaan, hield de wethouder van So ciale Zaken, de heer Out, een toespraak, waarin hij herinnerde aan t initiatief van de heeren J P. Melchers en M Vink, waa-ciour het comité voor de Centrale Keuken tot stand kwam. Zij meenden terecht, dat ook in Beverwijk waarvan het karakter door de vestiging in de onmiddel lijke nabijheid van belangrijke groot-industrieën zoo veranderd is, een centrale keuken op haar plaats zou zijn. Spr. herinnerde dan aan de verdere pogingen, die gedaan zijn door mr. Spaan en hemzelf. Aanvankelijk stuitte de zaak 'op financieel be zwaar, doch de omstandigheid, dat we een groote conservenfabriek in onze gemeente hebben, waar het eten, dank zij de medewerking der directie, tegen kostprijs bereid kan worden, maakte ten slotte, dat de zaak voor elkaar kwam. Hartelijk dank bracht spr. aan Overste de Jong en aan de directie van de Conservenfa briek, voor de wijze, waarop zij de tot stand ko- luing van de Centrale Keuken hielpen bevorde ren. Dank bracht spr. ook aan de initiatief nemers en hij hoopte, dat de burgerij een ruim gebruik zaï maken van de gelegenheid, welke hier geboden wordt. Het comité ten slotte behoeft zijn taak nog niet als geëindigd te beschouwen. Spr. meende, dat het door propagandistisch en voorlichtend werk nuttigen arbeid zal kunnen doen. Hierna bracht Overste de Jong namens den Directeur-Generaal dank en hulde aan het ge meentebestuur, voor hetgeen hier met zulk een groote voortvarendheid in het belang der voed selvoorziening binnen korten tijd is tot stand ge bracht. Hij hoopte dat de keuken zal beantwoor den aan het doel. Onmiddellijk hierna werd de hutspot geser veerd en konden autoriteiten en genoodigden zich zelf overtuigen van den smaak en de kwa liteit van de spijs. Ze smaakte uitstekend! Men kan tegelijkertijd vaststellen, dat de porties vol doende zijn. De samenstelling is zoodanig, dat de spijs alles bevat, wat een mensch noodig heeft. Om 11 uur werden de deuren geopend en ver schenen de eerste gegadigden, om hun pannen en emmers met den dampenden hutspot te la ten vullen De animo was op dezen eersten dag be vredigend. Er werden 220 porties afgenomen. De keuken bereidt tegelijkertijd de school- voeding, waardoor het mogelijk is, deze tot de Paaschvacantie voort te zetten. En verder wordt thans onderzocht of het mogelijk is ook de arbeiders in de werkverschaffing, die 's middags niet naar huis kunnen gaan, in te schakelen, zoodat zij ook door de keuken van een warmen maaltijd kunnen worden voor zien. worden ingeleverd, worden niet meer in behan deling genomen. Ten aanzien van vergoedingen voor leveringen of verrichtingen ten behoeve van bovenstaande organen van het DuRsche Rijk, weike na 1 Apru 1941 hebben plaats gevonden, zal nog een nadere regeling volgen. Die maakten de straat onveilig Wegens het verstoren van de openbare orde heeft de politfe tegen een drietal personen de Gebrs. B., proces-verbaal opgemaakt. Biljartvereen. „Onder Ons" Door de Bil- jartvereen. „Onder Ons" wordt in hotel Broks- ma een nPaasch-tourooi georganiseerd, dat veel belangstelling trekt Er wordt in vier par tijen gespeeld, die door loting werden samen gesteld. Rond Paschen hoopt men de wedstrij den uitgespeeld te hebben. Brandwaarborg Maatschappij De Onder linge Brand waarborgmaatschappij „Monniken dam en Katwoude" hield haar jaarvergadering in café „De Zwaan". De ontvangsten bedroegen f 8230.—, de uitgaven f 5839 88, winst derhalve f 2390.12. Aan brandschade behoeiae slechts f 133 37 te worden uitgekeerd. Het bezit der Mij. bedroeg op 31 December f 15.896.19. terwijl het verzekerd kapitaal steeg tot f 3 033.450.— In de vacature M. Middelbeek werd gekozen J. J. Doornenbal uit Katwoude. De periodiek aftredende bestuursleden J. Stam Dzn. en A Hakvoort werden herkozen. Botsing Woensdagmiddag reed een vracht auto, bestuurd door den eigenaar P A. Ver meulen, in volle vaart tegen de juist passes- rende tram bij de Noordeinder Poort. Ondanks de hevige botsing viel de schade nogal mee. Beide voertuigen hadden eenige deuken en verbogen platen, zoodat dit ongeluk nog goed is afgeloopen. Alarmsysteem Brandweer. Het is een en kele maal voorgekomen, dat het bovengrondsche net van het alarmsysteem door storm of kap pen van boomen ls afgebroken, waardoor de mo gelijkheid bestaat, dat bij onbekendheid een deel der brandweer niet aan een oproep gevolg- kan geven. Zooveel mogelijk wordt door controle op twee werkdagen per week nagegaan of het net in orde is, doch de Brandweer zal het zeer op prijs stellen op de voile medewerking der bur gerij ook in dit opzicht te kunnen rekenen, dat zij bij het ontdekken van een gebroken draad, zoo spoedig mogelijk mededeeling doet aan een der volgende adressen: Corn. Best, Dorpstraat 93; J. H. Piet, Dorp straat 2772; P. Bleeker. Dorpstraat 339; B. Ro- zemeijer, Dorpstraat 423: Jb. van het Kaar, Zandweg 72; K. van het Kaar, Zandweg 92. Vooral in de tegenwoordige tijdsomstandighe den is het van groot belang, dat het net, het welk ook voor Luchtbeschermingsdoeleinden wordt benut, altijd fuctionneert. R.K. E. H. B. O. Vereen. De E H.B,O,-cur sus zal hedenavond wederom doorgaan. Aan vang 8 uur. V. V. Z.-nieuws Het volledige programma voor de V. V. Z.-elftallen voor Zondag a.s. luidt ais volgt: VVZ 1—Zeeburgia, 2.30 uur: ZFC 4—VVZ 2 2.30 uur; VVZ 3—GVO 3, 12 uur; WSV 3—VVZ 5, 12.30 uur; SVA 3—VVZ 7, 12.30 uur; Volendam aVVZ a, 1 uur; VVZ b Vitesse b. 2 uur; SDE b—VVZ c, 1 uur; VVZ d— SVA a. 12.30 uur; WSV c—VVZ f, 1 uur. Simultaan-séance Dr. Max Euwe De na tionale kampioen dr. Max Euwe speelde simul taan te Zaandam, alwaar hü de gast was van de Zaandamsche Schaakclub. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer M. Plooyer, begon de strijd aan 30 borden. Het eindresultaat was, dat dr. Max Euwe 26 partijen won, 2 remise en 2 verloren. Van de heeren J. Schfpper en J. H. Smak werd ver loren, terwijl de heeren lr. P. M. Duyvis en J. Mordhorst remise wisten te verkrijgen. Drie uit- en drie thuiswe^suijaen vermeldt het programma van a.s. Zondag voor or ze R.K. voetballers. Eén van die uitwedstrijden oetreit I. E. V. I, dat te Vogelenzang tegen de ciuo van dien naam den strijd zal aanbinden. Dat kan zooals wij reeds eerder sonxeven een aar dig partijtje worden, omdat net voor de Rood- Blauwen de eerste plaats geldt en voor Vo gelenzang, om voor eigen publiek te laten zien. jvat zij kunnen. Wij vertrouwen, dat onze jongens zullen op passen en de kaas niet van hun boterham laten eten. want dat D. E. K. van D. E. M. 2 zal ver liezen gelooven wij niet; dus, er mag niets ge riskeerd worden. De beide andere uitwedstrijden zijn voor de Junioren a en b. Het eerste gaat naar Wijk aan Zee. waar V. V. E. zijn opwachting maakt, en het tweede zal Santpoort b bekampen. I. E. V. 2 ontvangt V. V. E. 2 op .Roosiwiicik" en zal natuurlijk probeeren om beide punten in Velsen te houden. Dit laatste zal I. E. V. 3 ook probeeren in den strijd tegen O. G. 3, en als de jongere Rood-Blauwen den smaak, Zondag opgedaan, behouden nebben, is Het niet onmogelijk. Ten slotte ontvangt I. E. V. c T. Y.B.B. c en aal trachten de 6—2-nederlaag, .11. Zonaag ge leden, ongedaan te maken door revanche te nemen. Of dit gelukken zal? Bekendmaking. De Burgemeester der ge meente Castricum maakt bekend, dat verzoeken om vergoeding voor leveringen sn verrichtingen ten behoeve van organen, die niet tot de Duit- sche weermacht behooren (Zollgrenzschutz on dergebracht in de Barak te Castricum aan Zee) over het tijdvak Juli 1940 tot en met 31 Maart 1941, vóór 1 April a.s. aan de Afd. Sociale Zaken moeten worden Ingeleverd. Verzoeken om ver goeding, die na 31 Maart over genoemd tijdvak H. B. G. Donderdagavond vergaderde het H. B. G., afdeeling Hillegom, in Hotel Flora, onder voorzitterschap van den heer D. Nieu- wenhuis. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. Bijzondere gebeurtenissen, het vak betref fende zijn er niet gebeurd, zegt de voorzit ter. Er ls niet veel vorstschade. De bespreking van vakbelangen zal onderling moeten geschie den, omdat de heer D. van Egmond als in leider verhinderd is. Onder de ingekomen stukken kwam de voordracht aan de orde van twee leden voor de Beurscommissie, n.d. de hreeen J. van Til en N. Heemskerk. Aftredend zijn de heeren P. Goemans Ant.z. en J. van Til, waarvan de laatste alleen her kiesbaar is. De voorzitter brengt lof aan den heer Goe mans voor zijn werk in deze commissie ver richt. De heeren J. van Til en N. Heemskerk wer- Het plotseling overlijden van Mr Bomans met wien wij nog eergisteren, zooals iederen Woensdag, vergaderden, doet ons de nietig heid van het aardsche leven wei zeer dui delijk bespeuren. Wel wisten zijn vrienden en collega's, dat in den iaatsten tijd zijn gestel ondermijnd was, maar niemand zou den nog altijd jeugdigen en xevenslustigen man een zoo kort leven hebben toegedacht De provincie Noördholland lijdt wel zware verliezen; na den Commissaris Roëll binnen enkele maanden den waarnemenden Com missaris Bomans. Over Bomans zou veel te senriiven zijn; zijn leven was vol en verscheiden en even als zijn oersoon levendig én interessant. Wij gedenken hem hier in zijn hoedanigheid van provinciaal bestuurder, waarin wij hem het beste kennen en waarin nij zijn beste kanten toonde En dan kan zonder aarzelen worden getuigd: Bomans was de primus inter pares. In kleinere vergaderingen zoo wel als in grootere blonk hij uit. door scherpzinnigheid en bijzondere welspre kendheid. Vijanden had hij niet, ook niet onder zijn tegenstanders. Beleidskwaliteiten had hij vele; zijn afdeelingen ae Water staat en de Werkverschaffing, droegen zijn persoonlijk stempel. Daarbij een toewijding als niemand onzer; hij voelde zich één met het gewest, waaraan hij zooveel jaren zijn zorgen gaf. De provincie Noordholland lijdt door zijn heengaan een verlies, dat niet licht te her stellen is. Zijn vrienden en collega's zullen hem steeds in dankbaarheid blijven geden ken. Mr. WITTEMAN. den daarna tot lid van de beurscommissie be noemd. De heer C. Joh. Bakker onderstreept de woorden van lof aan den heer Goemans. Spr. juichte het toe, dat de heer Heemskerk we derom herkozen is als lid in de beurscommis sie. Tot afgevaardigden voor de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren N. Tel- kamp en C. Kramer. De behandeling van de beschrijvingsbrief, bracht de volgende opmerkingen naar voren: De begrooting was wel zeer sober samenge steld, waarmede de vergadering zich kon ver eenigen. Het voorstel van het hoofdbestuur, om het dagelijksch bestuur te machtigen datgene te doen, dat kan leiden tot concentratie der vakorganisaties, gaf aanleiding tot eenige be spreking. De vergadering kon zich met dit voor stel vereenigen, mits de kweekersbelangen vei lig gesteld blijven. Ook voor de belangen van de andere groepen moet men open oog houden. Het algemeen belang moet richtsnoer zijn in de toekomst. Sommigen verklaarden zich voor handhaving van de bestaande kweekersvereeniging. Anderen zagen de noodzakelijkheid niet in. Met het prae-advies van het hoofdbestuur op de voorstellen van de afdeeling Lisse, kon de vergadering zich vereenigen. Daarna volgde sluiting. Extra-hulp aan werkloozen Het bestuur van het B-comité (extra-hulp aan werkloozen) maakt bekend, dat thans weer de gelegenheid kan worden opengesteld voor hen, die steun ge nieten of bij de werkverschaffing zijn geplaatst en voor gesteunde kleine grondgebruikers, be- hoorende tot groep B, om een steunaanvraag te doen. Opgemerkt wordt, dat deze steunverleening B een vorm is van extra-hulp, afhankelijk van de individueele behoeften, zoodat niet iedere werklooze daarvoor in aanmerking komt. Deze B-steun is in de allereerste plaats be doeld voor de gezinnen, waar ten gevolge van langdurige werkloosheid zoodanige achterstand, is ontstaan in de aanschaffing van kleeding en dekking en schoeisel, dat verstrekkig van extra hulp noodig is. Het indienen geschiedt: 1. Door de georganiseerde arbeiders bij het afdeelingsbestuur van hun organisatie vóór 29 Maart 1941. 2. Door de ongeorganiseerde arbeiders op Maandag 24 Maart 1941, des voormidadgs tus- schen 9 en 12 uur of des namiddags tusschen 2 en 5 uur, bij de Arbeidsbeurs te Hoofddorp. 3. Kleine grondbezitters, uitsluitend behooren- de tot groep B, kunnen hun aanvragen schrif telijk indienen vóór 27 Maart 1941 bij de Ar beidsbeurs te Hoofddorp. De afdelingsbesturen kunnen aanvraagfor mulieren en dienstenveloppen aanvragen bij den secretaris-penningmeester van het comité bureau Arbeidsbeurs te Hoofddorp. IJsclub „Ons Genoegen". Op initiatief van een tiental leden, die verschenen winter het gemis voelden van een goed georganiseerde ijsclub zal op Donderdag 27 Maart door de ijsclub „Ons Genoegen" een ledenvergadering worden ge houden. KN Ovtrptinzingm tt» 1300-farig Mij» *fl if grotten van Kung Hsien in bet Htmtlscbe Rijk. BEHANGSELPAPIERFABRIEK VAN RATH DOODEHEEPVER. (Foto Stevens). Gisterenmiddag stonden voor de Haar- lfctnsche rechtbank vijf verdachten terecht, die de hoofdpersonen waren van een uit gebreid textielcomplot in de Haarlemmer meer en goederen ter waarde van f 3000 op ongeoorloofde wijze gekocht en verkocht hadden. In den nacht van 27 op 28 September van het vorig jaar voer een 25-jarige koopman uit de Haarlemmermeer met een bootje naar Aals meer. In een der kledingmagazijnen ver schafte hij zich toegang door een der ruiten in te drukken en stal een partij textielgoederen ter waarde van f 300O.Onder bescheimmg van het duister sleepte hij zijn buit naar het ootje en koerste naar zijn woning terug. Eenige dagen later verkocht hij van de partij oen kleine hoeveelheid aan een onbekende voor f 200. De partjj goederen had echter zoodanig gioote afmetingen, dat hij er geen raad meer mee wist. Daarom nam hij zijn toevlucht tot een kennis van hem in de kunst. Deze kocht de goederen niet uit geldgebrek, maar nam ze in commissie. Hierij werd geconditionneerd, dat de koop man voor eiken meter, die verkocht zou worden minstens drie gulden moest ontvangen. Wat meer verdiend werd zou aan den „commission- nair" ten goede komen. De commissionnair, die eigenlijk van origine visscher was, verkocht op zijn beurt een deel van de partij aan een 42-jarigen bloembollen handelaar in de Haarlemmermeer voor f 700. Hij vertelde aan zijn afnemer, dat hij nog wel meer stof bezat, maar daar eigenlijk geen raad mee wist. Op advies van den bloembollenhandelaar to gen zij samen naar een kleermaker in Aals meer en vertelden hem, dat, zij onverwacht de beschikking hadden gekregen over een groote hoeveelheid costuumgoed .afkomstig van iemand die uit het kustgebied moest evacueeren. De kleermaker had geen geld ter beschikking om den voorraad ineens te koopen, maar zeide' wel iemand in Amsterdam te kennen, die er ongetwijfeld interesse voor zou hebben. Den volgenden morgen vertrokken de kleer maker en de confectionnair uit Amsterdam naar het „depót" in de Haarlemmermeer In goed vertrouwen kocht de Amsterdammer de geheele partij voor een bedrag van f 2200. Om zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan deze zaak te geven, werd dien zelfden dag een schillenboer gecharterd, die de heele partij naar Amsterdam vervoerde, waar zij in den winkel van den confectieman opgeslagen werd. Eenigen tijd later werd de voorraad hier door de po litie in beslag genomen. De dief bekende zijn schuld. De rechtbank had het vermoeden dat er dien nacht nog meerdere medeplichtigen in het spel waren ge weest, doch hierover hulde de koopman zich in een hardnekkig stilzwijgen. De bloembollenhandelaar had in het b.egin zeer groote belangstelling voor dit handeltje, doch daar hij later vermoe"' Hat er iets niet qluis was. trok hij zich term» w overwon ech ter zij nhuivering toen hij aen het voordeel dacht, dat hij kon maken door als tusschen- persoon te fungeeren. De kleermaker beweerde alleen maar goeder trouw gehandeld te hebben en niet te hebben geweten dat de goederen van diefstal afkom stig waren. Ook de confectionnair verklaarde dat hü bij den koop niet de minste argwaan koesterde, anders zou hij zeker niet zoo openlijk gehan deld hebben. De officier van Justitie brandmerkte het feit van den diefstal als buitengewoon ern stig. Hij nam hierbij in aanmerking, dat verdachte voor de politie pas zeer laat be kend had en achtte dan ook geen enkelen grond voor clementie aanwezig. Hij reoui- reerde tegen den hoofdpersoon van het textielcomplot twee jaar gevangenisstraf met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geld. De officier hechtte niet het minste ge loof aan de goede trouw van de overige koopers en verkoopers en achtte de heling dan ook bewezen. Tegen den commission nair eischte hij een jaar gevangenisstraf, tegen den bloembollenhandelaar en kleer maker 8 maanden. De confectionnair hoorde een half jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. Tevens eischte de officier de verbeurd verklaring van alle in beslag genomen gelden der verdachten. De verdediger van den koopman, mr. Van Haastert, was het niet eens met den officier, dat er in het gedrag van verdachte geen enkel lichtpunt was en vond het feit, dat verd. eerst zoo laat tot een bekentenis gekomen was zon der eventueele medewerkers te noemen een reden tot clementie. De verdediger van den visscher, mr Stomps verklaarde dat verdachte een zeer zwaar leven had en uitsluitend handelde uit geldgebrek. Op deze gronden vroeg spreker uiterste cle mentie. Mr. Van Layenhorst, pleiter voor den bloem bollenhandelaar, zeide dat verdachte reeds drie jaar in de gevangenis had dor :h'. Toer, hij bijna zijn straf had uitgezeten, werd hij krankzinnig en moest twaalf jaar in een ge sticht doorbrengen. Verdediger sprak het ver trouwen uit, dat deze man zeker nooit meer tegen de wet zou handelen. Mr. van Blerkom pleitte voor den kleerma ker en achtte opzet van verdachte niet bewe zen en vroeg daarom vrijspraak. Mr. Scheltema-Beduin achtte het verhaal van den geëvacueerden man lang niet onge loofwaardig .zoodat er geen opzet hij den con fectionnair in het spel was, en vroeg eveneens vrijspraak. Over veertien dagen zal de Haarlemsche Rechtbank uitspraak doen. LEEUWARDEN, 21 Maart. Veemarkt. Aaub. voerd 22 stieren, 394 vette koeien, 1108 melk- en kalikoeien 184.00-^430, llo pinken 95.00—230, 1722 nuchtere kalveren, 447 vette schapen, wel- deschapen en lammeren, 29 otachtlge varkens, magere en loopere: drachtige 120.00180, loopers 24.0060, biggen 14 0022. Totaal-aanvoer 3963 stuks. LEEUWARDEN. 21 Maart. Kipeleren aangevoerd 17000 kg. Prijs 57.4 ct. per stuk. Handelsprijs 1.071.09 per kg. Eendeneieren aangevoerd 60 kg. prijs 6.5—7 ct. per stuk. Pluimvee: Slachthanen- 1.502.75 per stuk. Slachtkippen 1.503.00 per stuk. Jonge Hanen 1.252.50 per stuk. Jonge Duiven 0.25 per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edam mer kaas 20 plus 44 per 100 kg. Idem kaas 40 plus 67.50 per 100 kg Goudsche kaas 20 plus 44 per 100 kg. Idem kaas 40 plus 67.50 per 100 kg. Broodkaas 40 plus 67.50 per- 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 21 Maart. 44900 kg- Roode kool 7.50. 21300 kg. Gele kool 6.40. 98500 kg. Deensche witte kool 5.50. 8800 kg. Uien 6.00- Grove uien 6.00. Drieling uien 6.00. Stek uien I.802.40. 3300 kg. Peen b 4.20, c. 3.90. MEDEMBLIS. 2o Maart. Veilingsver. „St. Jo zef". Roode kool 7 50, Gele kool 6.40, Deensche kool 5.50, uien 6.00. Peen 4.20, Bieten 3.40. HOOFDDORP, 2o Maart. Granen en Zaden- (Boerennoteeringen). B Witte Tarwe 12.15, Rogge II.15, Brouwgerst 11.65, Chevalier Gerst 11.05, Wintergerst 10.65, Haver 9.15, Duivenboonen 14.65, Paardenboonen 12.90, Bruine Booneö 23.15, Schokkers 15.65, Groene Erwten 13.15. Wi]ker Vale 15.65. Hale Erwten 19.65, Gele Mos terd 18.65. Kanariezaad 12.65, Karwijzaad 31.65. Blauwmaanzaad 43.0044, Koolzaad 17 15, alle® per 100 kg. zonder baal. SCHAGEN. 20 Maart 8 paarden 1300.00—2100. 127 vette geldekoeien voor de Centrale, 46 kalf" koeien 350.00450, 5 vaarzen 300.00360, 4 pin ken 200.00275 560 nuchtere kalveren voor Centrale, 28 vette schapen voor de Centrale, 102 overhouders 38.00—50, 4 bokken en geiten 1 20, 15 magere varkens 34.0042, 21 biggen 18—" 26.50, 29 konijnen 2—6.50. 43 kippen 1.00—3- OPPERDOES, 20 Maart. Kleine Bieten 3.40. Deensche Witte kool 5.50, Roode kool 7.50, G<de kool 6.40, Witlof I 17.7017.90, Wortelen A 4.20. B 4.20. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Maart. Aan gevoerd werd 9500 kg. roode kool 7.50, 75000 kg- gele kool f 6.40, 162.400 kg. Deensche witt® kool f 5.50, 8500 kg. uien 6.grove uien 6--"' drielinguien 6.—, 1500 kg. peen 4.20. IJMUIDEN, 21 Maart. Visch. Zetschol 60.00— kleine Schol 37.0064, Pufschol 15.5031, 8*°?. te Bot 35.0041, kleine Bot 26.0030, groo®" Griet 94.00—120, kleine Griet 46.00—69. groo^ Wijting 40.0044, kleine Wijting 30.5033, groo te Schar 59.00. kleine Schar 20.00—28, Ptn. schar 1012 50, Poontjes 21.0023, alles per kg. Tong 1.953.70. Snoekbaars 1.3o per kg. K® belja\iw 8.0019 per stuk. BESOMMING LOGGERS St E. W„ chauffeur, wonende te Haarlemmer meer: „Appél overtr. Motor- en Rijwielwet" 5,boete subs. 3 dagen hecht, en 10, boete subs. 6 dagen hecht. o.v. H. de J., sjouwerman, wonende te Den Hel der: „Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld" 30,boete subs. 18 dagen hecht, met toewijzing civiele vordering o.v. W. v. d. Z., machinist, wonende te Wormer- veer, thans ged. „Overtreding art. 247 W. Str." negen maanden gev. m. aftr. prev. hecht, o.v. K.W. 89 2923.—, K.W. 91 2670.—. K.W. 2407.—, Sch. 135 4645.—, Sch. 14 2943.—. SCHEVENINGEN, 20 Maart Van de visscherij kwamen hedenochtend aan de maf de kotters: K.W. 116, F. Haasnoot, met f 82. Sch. 37, C. de Jong, met f 309. 68 motorschokkers met te zamen f 3007 somming. De vischaanvoeren uit zee waren hedenoc- tend aanmerkelijk grooter dan de voorgaan dagen. Door enkele schepen werden enkele B ten wijting aangevoerd. De noteeringen war ^'j. Wijting f 32—55: Middeischol f 28.50—36; schol f 14.70—25.20; Schar f 8.30—17.90; aU per kist van 40 K.G. Van IJmuiden werden aangevoerd enkele P tijen schol. De prijzen hiervan waren: Groot f 37.50: Middel f 31.50; Kleine f 15— alles per kist van 25 K.G. Prijzen zoetwatervisch: Snoekbaars 150; Spiering f 0.75; per K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 10