Garen zonder bon Haarlem, 24 Maart N.V. de Groot 'M De moord op koopman W. MAANDAG 24 MAART 1941 MAKELAARDIJ MA(KAAÏ Begrafenis mr. J. B. Bomans AGENDA Farinacci aan het Grieksche front gesneuveld LEDEN-CONCERT H.O.V. EEN GROOT BOEKEN- LEGAAT Mooie aanwinst voor de Haarlemsche bibliotheek JONGEN TEGEN AUTO TERECHTGEKOMEN Hij liep ernstige hoofdwonde op WERKVERSCHAFFING IN VENLO 200 Haarlemmers vragen u iets JUBILEUM P. REEDEKKER De man, die 100.000 gasmeters schilderde Boter zonder bon ver- en gekocht Bloembollententoonstelling Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur Paard en wagen te water geraakt Opbrengst collecte Winterhulp Gunning Groote belangstelling uit vele kringen Uil DEN OMTREK BENNEBROEK ZAANDAM L - BURGERLIJKE STAND STADSSCHOUWBURG „Held tegen wil en dank" Aerdenhouts Kindertooneel HEEMSTEDE HILLEGOM 486ste STAATSLOTERIJ Wij ontvingen Handgaren en Machinegaren WIT en ZWART GROOTE HOUTSTRAAT 98 HAARLEM Bioscopen 25 Maart Bioscopen Apotheekdiensten Politie roept getuigen op STAD Solisten: José Candel, sopraan; Annie Hermes, alt; Jacques Molenijzer, hobo, en Aerdenhouts Vrouwenkoor. Een middag van groote verscheidenheid en velerlei indrukken. Voor de pauze leidde Toon Verhey het orkest bij de weergave en eerste auditie van een werk van v. d. Sigtenhorst Meyer en van twee symphonische schetsen uit La Mer van Debussy. Het werk van v. d. Sig tenhorst, een vijfdeelige Suite voor Strijkorkest, is programma-muziek van een zeer bepaald soort. Volgens het programma karakteriseert zi) een vijftal momenten uit de H. Schrift. De Aanbidding der Wijzen, De Vlucht naar Egypte, De Verdrijving uit den tempel, De Graflegging en de Engelen bij het Graf. Hiervan waren de drie eerste naar onzen smaak het best getrof fen. In compositie en rhythme benaderden deze althans het beste de stemming, welke men zich indenkt, wanneer sprake is van deze onderwer pen. In het eerste zat de Deweging van een Oosterschen stoet, al misten wij eenigermate de exotische sfeer: in het tweede was de woes tijnstemming goed getroffen door den ostinato flageolet-toon der strijkers met de klagende me lodie der altviool: en in het derde deel werd het druk gedoe en gezoem in den tempel bene vens het striemende jagen suggestief uitgebeeld. Of hiermede echter alle muzikale waarden uit geput waren, wagen we te betwijfelen: echte, diepgaande muziek mochten we ook in deze drie eerste deelen niet beluisteren: het waren meer handig in klanken en rhythmen gerealiseerde ideeën dan zuivere muziek: ongetwijfek het nadeel van programma-muziek. Wat den vorm betreft was er zeker evenwicht en logische the matische ontwikkeling. Hoe geheel anders klinkt i.an Debussy, De kleur is bij hem van grooter belang dan de tee- kening. In deze Symphonische schetsen bereikt Debussy een week, zacht klank-koloriet, ten gevolge der zeer bijzondere instrumentatie, ver- groote intervallen en harmonische melodiek. Ir- het eerste deel wordt het schouwspel der zee geschetst door voortdurend wisselende, kor te karakteristieke figuren in de strijkers. De rustige motieven der blazers, welke de componist daar tegenover stelt, drukken de gewaarwording uit van den toeschouwer in de boot: het geheel is als een groot en lichtend pointillistisch schil derij, ook in het tweede deel, waarin dezelfde motieven, maar dan ln vergrooten beweeglijker vorm en door toevoeging van sterkere gemoeds motieven worden onderstreept. Het was ettelijke jaren geleden nog onder directie van Ed. van Beinum, dat de H.O.V. dit werk in zijn geheel, dus ook het derde deel, voor het eerst uitvoerde. Toon Verhey heeft cns, en velen muzikalen fijnproevers, met deze auditie van de twee eerste deelen reeds groot genoegen gedaan. De musici reageerden ovei het algemeen uitstekend op zijn plastische aandui dingen en het werd een prachtige, uiterst sug gestieve toonschildering, waarvan alle détails scherp tot ons kwamen. Een groot deel der aanwezigen bleek nog niet _,eheel overtuitgd van de buitengewone waarde van het gehoorde en was traag met een applaus, dat toch zoo welverdiend was door de uitvoerenden en vooral door dirigent Verhey, die deze auditie zoo warm en muzikaal liet verzorgen. Na de pauze was de leiding in handen van Felix de Nobel, die een vrij jong werk van Brahms we meenen uit diens Hamburger tijd, te voorschijn had gehaald. Twee lie deren voor vrouwenkoor met begeleiding van harp en hoorns. Zooals men begrijpt, een vreemde begeleidings-combinatie, welke naar onzen smaak dan ook niet voldoet: de harp- klank ging zoo goed als totaal verloren; ook de koor-melodie van het 4e werkje uit Op. 17, be vredigde ons minder dan het le nummer. Jacques Beers, een tijdgenoot, schreef voor alt-solo-vrouwenkoor en orkestbegeleiding een werk op twee elkaar aanvullende religieuze teksten, dat hij den o.i. niet geheel verantwoor den naam gaf van: Quodlibet seria. Wat de mu zikale gedachten betreft, welke hieraan ten grondslag liggen, deze zijn stellig van iemand, die iets te zeggen heeft, al stoelt de wijze van bewerking zoowel op oude als op nieuwe scho len, en komt er aldus een zekere onevenwich tigheid en disparaatheid tot uiting, welke den totaal-indruk minder gunstig beïnvloedt. We houden het er voor, dat wanneer hij de hymne had geschreven voor alt-solo met orkestbege leiding alleen, het succes zeker zoo groot en welverdiend zou zijn geweest. Annie Hermes kweet zich overigens uitnemend van haar taak en beheerschte haar partij volkomen. Slechts haar uitspraak van net latijn dient herzien. Met La Damoiselle élue van Debussy werd deze middag van bonte indrukken besloten. Het werk ontstond omstreeks 1887/88 te Parijs en werd op 8 April 1893 voor t eerst aldaar uit gevoerd, met veel succes, wat men niet van alle eerste Debussy-uitvoeringen kan zeggen. Debussy betreedt hiermee nieuwe paden en schept een sfeer ét la Dante Gabriël Rosetti, zoetelijk maar vaak een beetje week. In de aanvullende koorpartij verraadt Debussy de snelheid, waarmee hij, die altijd vrij langzaam werkte, deze partituur neerschreef. Over het algemeen bevredigde deze interpre tatie ons het meest. Annie Hermes zong een fraaie partij in dit werk, en ook José Candel vervulde haar sopraan-partij met Intelligentie en zuivere aanvoeling van den tekst, zij het zuiver vocaal genomen wat zwak tegenover het orkest op enkele momenten. Veel succes en bloemen werden het deel der uitvoerenden, waarin Felix de Nobel het orkest staande liet deelen. J. S. turns ter een schuit aanzwemmend naar den overkant vervoerd, waar het op het droge gebracht kon worden. Van wijlen den heer Mr. H. J. D. D. En schedé ontving de Stads Bibliotheek en Lees zaal een groot legaat aan boeken, groo- tendeels van historischen, klassieken, ju- ridischen en Uterairen inhoud. Zeer veel keurig verzorgde en fraaie gebonden exemplaren telt deze geschonken collec tie. Zondagmiddag om 4.30 uur is een 6-jarig knaapje R., zonder op het verkeer te letten, spelenderwijs, van het trottoir aan den Kruis weg geloopen en terechtgekomen tegen een per sonenauto, bestuurd dcor een 35-jarigen heer uit Zeist. De jongen is met zijn hoofd op de straat ge vallen. Hij werd door den Ongevallendienst be handeld, waarna hij met een ziekenauto van Mathot naar het Groote Gasthuis is overge bracht. De toestand van den knaap is zeer ern stig. In Venlo werken thans ongeveer 200 Kaar lemmers. Het werken is geen probleem, maar het vullen van den vrijen tijd wel. De hoofdcontroleur der gemeentelijke Inkwar tiering aldaar, de heer F. Hoctin Boes, heeft reeds maatregelen getroffen om zijn menschen zoo goed mogelijk bezig te houden. Hij zorgde al voor plaatselijke nieuws- en weekbladen en hij ging ook verder op pad om lectuur te krijgen. Gezelschapsspelen of andere ontspanningsmid delen zijn echter vooral welkom en de vraag is dan ook: wie kan een spel voor deze 200 stad- genooten missen? Zendingen moeten geadresseerd worden aan den administrateur van Barak 1, Mgr. Nolens- plein te Venlo. Vandaag viert de heer P. Reedekker, schilder bij het Gemeentelijk Gasbedrijf, zijn zilveren ambtsjubileum. ln de St. Josephkerk aan de Jansstraat werd om 10.30 uur een H. Mis tot zijn intentie opge dragen. Daarna werd de jubilaris met vrouw en kinderen ontvangen in het gebouw van het Gasbedrijf aan de Kruiss'traat, waar ir. H. Hol laar, adj. directeur, mede namens den directeur, ir. J. Ochtman, den ijver en de plichtsbetrach ting van Reedekker roemde. Wij hebben uitgere kend, aldus spr., dat ge in die kwart eeuw meer dan 100.000 gasmeters geschilderd hebt. De hon derden lantaarnpalen moeten daar nog bij ge teld worden. Om 11 uur werd de Jubilaris ten stadhuize door den burgemeester ontvangen. Vanmiddag om 3 uur begaf een deputatie van het personeel zich naar de woning van den fees teling. De heer Hols Wilder, hoofdingenieur, bood met een toepasselijk woord een staande schemerlamp aan. Zaterdag werd door de Haarlemsche politie proces verbaal opgemaakt tegen 6 inwoners uit deze gemeente, die roomboter of margarine zon der bon hadden gekocht; ook tegen den ver- kooper werd procesverbaal opgemaakt. Onlangs hield de Ouüerconmussis van de St Lorentzschool een tentoonstelling van bol len, welke door de leerlingen zelf opgekweekt waren. Een groot aantal leerlingen en ouders hadden aan de tentoonstelling medegewerkt. De jury had een moeilijke taak om uit de vele inzendingen de beste voor een prijs in aanmerking te doen komen Na een woord van hartelijken dank aan de jury volgde uitdeellng der prijzen en met een opwekkend woord aan de ouders om het werk der commissie te steu nen sloot de voorzitter, de heer Van der Meer, dezen zeer goed geslaagden middag. De 194e algemeene vergadering der Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur wordt gehouden Dinsdag 15 April, 's morgens half U fn het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. Het scheidsgerecht vergaderde 15 (28' maal, er werden 48 (122) uitspraken gedaan. Zaterdagmorgen om 10 uur is ter hoogte van het Leger des Heils-gebouw een paard met een bespannen, leege wagen te water geraakt, door dat het paard achteruit liep. Het ros werd uit het tuig los gesneden en ach- De huis-aan-huiscollecte ten bate van WinterhulpNederland, welke van 17 Maart tot en m.et 22 Maart in Haarlem gehouden is, heeft vcorloopig f 4734.— opgebracht. Het bouwen van een riooiwaterpompstation voor de Gem. Velsem is opgedragen aan de la de Koo-te en Waleveld te Haarlem. VERZEKERINGEN 36 POTGIETERSTRAAT AMSTERDAM TELEFOON 86798 In de parochiekerk van den H. Bavo te Heem stede droeg de zeereerw. heer J. P. P. Bomans, pastoor te Krommenie, hedenmorgen 10 uur de H. Mis van Requiem op voor de zielerust van wijlen den heer mr. J. B. Bomans, ln leven lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland. De heerbroer van den overledene werd geassisteerd door kapelaan Th. van der Plaat als diaken en kapelaan R. Oud als subdiaken. Aan het zij altaar droeg pater Borromeus de Greeve even eens een H. Mis op. Na deze plechtigheid werd het stoffelijk over schot naar het R.K. Kerkhof St. Barbara te Haarlem overgebracht. De beaarding geschied de door den zeereerw. heer C van Mlerlo, pastoor der St. Bavoparochie te Heemstede, met assistentie van pater Borromeus de Greeve en pastoor Bomans. Van de zeer velen, die den overledene de laat ste eer bewezen, noemen wij mr. A. J. Backer, Commissaris der Provincie Noordholland, de leden van Ged. Staten, n.l. de heeren mr. dr. P. J. Witteman, mr. A. Bruch, mr. M. Slingenberg, A. W. Michels en F. van der Wall, verder waren er de griffier der Staten, de heer M. A. Stufkens, de directeur van het P.E.N., ir. J. A. Wijnmaker, de directeur van het P.W.N., ir. W. Mensert, de president van het P.G.E.M., de heer W. Lulofs, de hbofdingenieur-directeur van den Provincia len Waterstaat, C. Thomese. Verder zagen wij oud-minister prof. mr. C. P. M. Romme, verte genwoordigers van de Spaarkas voor R.K. Ker kelijke Leeningen en van de directie der Neder- lapdsqhe Heidemaatschappij, de burgemeesters van Heemstede, Zandvoort en Amsterdam, wet houder J. Rustige, van Amsterdam, de wethou ders C. A. M. Jonckbloedt, van Heemstede, W. J. B. van Liemt, van Haarlem, C. Verbeek, van Hilversum, N. J. Out, van Beverwijk, den ge meentesecretaris van Haarlem, mr. Th. Wesstra, oud-wethouder M. A. Reinalda, van Haarlem, de directie van de N.V. Drukkerij De Spaarne- stad, de heeren J. W. Lucas en C. P. Ooms, ver tegenwoordigers van het hoofdbestuur van St. Raphaël, de oude garde van propagandisten, die het bestuur vormden van de R-K. Propaganda- club te Haarlem, toen mr. Bomans nog voor zitter was, en het huidige bestuur, namens dc Kamercentrale te Haarlem den heer J. Brink man, mr. A. J. Honig, lid van den Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud-lid der Eerste Ka mer, jhr. ir. J A. Reigersman, oud-hoofdinge nieur-directeur van den Provincialen Water staat, mr. S A. Vening Meinesz, oud-griffier der Provinciale Staten, verschillende hoofdambte naren en ambtenaren der Provinciale Griffie, prof. dr. A. Steger, lid der Eerste Kamer, Th. Hooy, namens de Haarlemsche Middenstands centrale, H. van de Weijer, inspecteur van het Lager Onderwijs te Haarlem, H. Relth, inspec teur der R.K. Schoolvereeniging en vele anderen. Van de vele kransen noemen wij die van de Rijksinspectie voor de werkverruiming, van de directie en commissarissen der N.V. Spaarkas voor R.K. Kerkelijke Leeningen, van de Staten van Noordholland en van dé Provinciale bedrij ven. Pcnsioen f ormulieren bloemisten. Nu het eerste kwartaal van 1941 bijna verstreken is, wordt er de aandacht op gevestigd dat pen sioenformulieren voor werknemers in het bloe- mistenbedrijt, die bij aangesloten firma's wer ken, van heden af verkrijgbaar zijn bij den heer P. J. van Lierop, Schoollaan 22, alhier. Burgerlijke Stand. Geboren: Harmpje, dochter van J Jansen en J. van Looyengoed. Overleden: E. J. de Groot, 25 jaar; J. D. Cos- ter, 38 jaar. Uitbetaling inkwartieringsgelden. Zij die verzuimd hebben hun inkwartieringsbiljet tijdig aan het Raadhuis in te leveren kunnen dit als nog doen vóór Dinsdag 25 Maart as. De uitbetaling van nog niet afgehaalde in kwartieringsgelden geschiedt op Woensdag 26 Maart a.s. des middags van 2—2.30 uur. Gevonden cn verloren. Gevonden: een paar oorkleppen, langharig zwart hondje met hals band, zilveren damespolshorloge. Verloren: bruine vischtasch. Zaansche waterpolo-wlntercompetltie In het Sportfondsenbad „Zaanland" werden Zondagmiddag voor de Zaansche waterpolo- wintercompetitie de navolgende wedstrijden ge speeld: Neptunus ID. A. W. I 41 Kroosduikers INereus III 04 Nereus IIde Ham I 22 Neptunus IIde Ham II 10 Neptunus IIINereus IV 22 yt '.s-x- ..'V De Noord-Hollandsche Wandelsportbond organiseerde Zondag te Aalsmeer bonds- wandeltochten over 20 en 35 KM. De kas sen van het groote blocrnencentrum vorm den een passenden achtergrond voor de sportieve demonstratie der wandelsport- enthousiasten (foto Pax-Holland) 20 Maaut: M. J. Vallenduuk— Braak, d. 21 Maart: F. I. van DaalenTielcns, z. 23 Maart: M. E. Boskamp—Veldmeijer, z. 24 Maart: A. H. van Slotenvan Velthuijsen, z. 22 Maart: J. D. van Zonneveld—van Galen, z. 23 Maart: G. BosGiezen, d. 24 Maart: M. van GalenGaupp, d. 20 Maart: M. var Gooi—Bogaert, d. 22 Maart: A. BoereeSleu tel, d 20 Maart: J. van der SpekKolderie, d. 22 Maart: G. A. van VeenendaalJehles, z. 23 Maart: A. E. Moerbes*—Prins, z. 20 Maart: M. C. A. VierhoutRandoe, z. 21 Maart: M. M. Ruijgrok—Esswein, d. 23 Maarte B. H. de Zwartde Groot, z. 23 Maart: M. E. Verbeem—Spronk, z. J. Luiten—de Beus, d. 21 Maart: A van MunsterHesterman, d. 24 Maart: M. GrobbenGosman, d. Overleden: 21 Maart: J. Vreeken, 54 J„ iJdijk J. StieltjesVlastra, 73 j„ Weverstraat 22 Maart: J. C. Flinckler, 75 J„ Julianalaan M. van DuinVeldheer, 85 J., Ripperdapark A. J. KroesRuijsenaars, 74 j„ Zijlweg P. J. Hetem, 74 J., Saenredamstraat 23 Maart: A. E. Overdijkvtn Noort, 74 J., Jacob Geelstraat 21 Maart: M. C. VeltmanBroekman, 75 J. Tempeliersstraat 22 Maart: J. M. Korthals— Steenmets, 71 J„ Aelbertsbergstraat, Zóó'n titel voor een blijspel en dan Cor Ruys in de hoofdrol dat beteekent een paar uren hartelijk lachen. En als dan Cees Laseur de re- gie voert, waardoor de artistieke vrijbuiterij van Ruys, met zijn geestige invallen en koddige manieren, eenigszins aan banden wordt gelegd en de andere rollen óók den kans krijgen om tot Iets goeds te groeien, dan mag men rekenen op een voorstelling, die volkomen de moeite waard is. Zoo levert het blijspel van Sergio Pu- gliese een vermaak voor iedereen op, al wordt het in de uitvoering van het Centraal Töoneel een klucht. Natuurlijk beheerscht Cor Ruys ook nu het tooneel. En ook nu ontbreekt het grappige ma niertje niet, maar het is er alwéér een ander dan die we van hem kennen en dus wordt Vit- torio Abate, de s'oome boekhouder van middel baren leeftijd, toch nog tot een oorspronkelijk type, waar we voortdurend ons groot plezier in hebben. Van den inhoud van het stuk moet men te voren niet veel weten. En omdat we het gaarne aanbevelen aan ieder, die de bekommernissen van den dag eens met een avond vol pret ver drijven wil, vertellen we daar alleen dit van: Abate wordt op een goeden keer, onverwacht en onverdiend, tot held gebombardeerd, juist als hü op het randje van den ondergang kuiert Want zijn vrouw houdt 't niet langer bij hem uit, zijn patroon is van zijn onbeduidende pres taties niet meer gediend en zijn vermogende oom onterft hem, omdat de onbenullige huis- musch zich geen waardig nazaat van een roem rijk geslacht toont. Door een toevallige omstandigheid komt Abate als heldhaftige levensredder te boek te staan en onder den invloed van zijn practische zuster Giuditta aanvaardt hij al de voordeelen, die de nieuwe positie hem biedt. Tot zijn eer moet ge zegd worden, dat hij zich in die comedie na ja ren nog niet op zijn gemak voelt. We gunnen hem dan ook graag den goeden af'oop van het stuk, al pakt het laatste bedrijf ons vrij wat minder dan het levendige voorspel, waarmee Matthieu van Eijsden en Adrienne Canivez kos telijk de klucht inleidden. Van de twee belangrijke vrouwenrol'en, die den hoofdpersoon regelmatig gezelschap hou- 'en, kan gezegd worden, dat Péronne Hosang, de zuster, met meer overtuiging een type lever- -'e dan Elly van Steke'enburg, de e"htg»noote. maar ze droegen beiden haar deel bij tot het succes. Ze zorgden ook voor een goed gespeeld ernstig moment dat wel sterk afstak bij de vele onwaarschijnlijkheden van de he'denhistorie. Voorts vonden Pierre Myin, Anton Ruys en Ado'phe Hamburger gelegenheid eenige leuke personages uit te beelden, terwijl de jonge roUen van Diny Heijnes en Joke Wels nog meer kleur gaven aan het gezellige verloop. Het too neel zag er ln de verschillende bedrijven aardig uit en ook de verdere (T&nkleeding was naar den eisch. i Velen hebben Zaterdagavond genoten van de capriolen, die Cor Ruys met de zijnen als held tegen wil en dank uitvoert bij een volgende gelegenheid zullen vele anderen zich dit gezonde vermaak niet laten ontgaan. H. B. v. d. S. De Schouwburg was Zaterdagmiddag rot de nok gevuld met lachende en opgewekte kinde ren, die allen kwamen .genieten van Hans SchiOuwman's Klnderoperette „De stukgedanste Balschoentjes", welk verhaal een waar sprook je op muziek is. Het eerste bedrijf speelt op een dorpsplein, waar natuurlijk de onmisbare tooverheks op treedt, die reeds dadelijk begint met aan een gewonen volksjongen de macht te verschaffen ziclh onzichtbaar te maken. Dit nu zal hem goed te pas komen, daar hij zich laat overhalen om den koning te helpen met de oplossing van een vraagstuk, dat hem reeds jaren plaagt, nl. hoe het mogelijk is, dat zijn dochters eiken nacht wanneer zij behooren te slapen, een paar dans schoentjes verslijten. Reeds -ele prinsen heb ben hun kracht op dit raadsel beproefd, doch allen leden schipbreuk, zoodat nu de burger jongen 't maar eens zal probeeren, niet zoo zeer omdat de belooning, van een prinses met een half koninkrijk hem aanlokt, maar alleen om dat zijn moed en eerzucht worden geprikkeld. Het tweede bedrijf speelt in de kamer der prinsessen, waar de vreemdeling wordt voorge steld, waarna het verhaal direct voortgang vindt in het derde bedrijf, als 's nachts de koninklijke dochters denken, dat de nieuwe mededinger slaapt en zij stilletjes het paleis verlaten om zich naar een tooverbosch te begeven, waar hen acht prinsen wachten, waarmede zij tot hei ochtendgloren dansen, terwij. alle dieren van hJt woud mode feest vieren. De vreemdeling, die ondanks den slaapdrank wakker gebleven is, volgt her. onzichtbaar en vervult aldus zijn belofte om te ontdekken hoe het toch mogelijk is, dat de prinsessen lederen morgen geheel versleten schoentjes hebben. In het vierde bedrijf doet deze dan mededee- ling van alles wat hij gezien heeft, maar de belooning wil hij niet aannemen, ómdat de jongen weet, dat de dochters van den koning de prinsen uit het woud liefhebben. De goede tooverheks toovert op het eind zoomaar de be wuste adit prinsen te voorschijn, en de knaap zelf wordt tot ridder geslagen. Een kinder-operette dus zonder pretentie, maar goed in elkaar gezet en vlot gespeeld. Het is tenminste onbegrijpelijk, hoe het bestuur 't heeft kunnen klaarspelen, dat de kinderen, die uit den aard der zaak minder rolvast waren, zich toch zoo in de geschiedenis hebben weten in te leven. De costuimeering was verbluffend door afwer king en kleurenpracht, terwij1 de dansen, inge- sudeerd door mevr. Sylom gracietus en rhyth- misch zuiver werden uitgevoerd, op de muziek, verzorgd door den heer Hoeben. Het gehee! stond onder leiding van mevrouw van Kampen v. d. Brink, die dus ook dit jaar weer alle eer met haar kindertooneelvoorstelling heeft mo gen Inleggen. Vergadering H.B.G. Onder voorzitterschap van den heer Jos M. j. Braam hield de afd. Heemstede van het Hollandsche Bloembollen- kweekersgenootschap Zaterdagmiddag haar jaarvergadering. Met overgroote meerderheid werden als be stuurslid herkozen de heeren Nic. Roozen Jack G Goossens en B. Alkemade. Als afgevaardigden naar de algemeene verga dering werden benoemd de heeren Nic. Roozen en A. Prins en als p.v. de heer G Goos sens. Het financieel verslag van den penning meester gaf aan een klein voordeelig saldo. Hierna volgde de behandeling van den be schrijvingsbrief van de algemeene vergadering Zoowel de rekening en verantwoording over 1940 als de begrooting voor 1941 werden goed gekeurd. Na ampele bespreking kon de verga dering zich vereenigen met het voorstel van het H.B. om 't dagelijksch bestuur te machtigen datgene te doen, dat kan leiden tot centrali satie der vakorganisaties in een groote vak centrale. Een voorstel der afd. Lisse om te ko men tot de totstandkoming van een verplichte registratie van tulpen kon in deze vergadering geen steun vinden. Over een voorstel van Lisse om de narcissen- kweekers, wier gewassen in het teeltjaar 1939 1940 door vorst en waterschade getroffen waren te ontslaan van de verplichte inlevering, waren de meeningen nog al verdeeld en kregen de afgevaardigden opdracht ter vergadering naar omstandigheden te handelen. Een voorstel van Lisse, het H.B. te verzoeken alle pogingen in het werk te stellen om vrijstelling van heffin gen ten behoeve van het surplusfonds over 1940 te verkrijgen vond allen steun, evenals een verzoek aan het H.B. om al het mogelijke te doen om tot een belangrijke verhooging van den richtprijs voor zandaardappelen te komen. Bij de rondvraag kwamen nog ter sprake de toewijzingen van kunstmest voor aardappelen wat volgens enkele leden veel slechter in N. Holland is geregeld dan in Zuid Holland. Te bevoegder plaatse zou daarnaar geïnfor meerd worden. Kapelaan Bottelier vertrekt. Met groot leedwezen werd vernomen, dat de adviseur der St. Jozefgezellen, kapelaan Bottelier, vertrek ken gaat. In de paar jaar, dat hij hier was, heeft hij de St. Jozefgezellen Vereeniging en de congregaties tot grooten bloei gebracht. Voor de jongens was hij een oprechte vriend, die het vertrouwen van allen genoot. Ook de andere vereenigingen als de congregaties en de Volksbond verliezen in hem een ijverig adviseur. De promotie tot kapelaan van de St. Nicolaas- parochie te Rotterdam is hem van harte ge gund. Donderdagavond zal kapelaan Bottelier officieel afscheid nemen van de St. Jozefg»- zellen. (Niet officieel) Trekking van Maandag 24 Maart 1941 lste klasse, 1ste lijst Hooge Prijzen 1 1500.— 4923 f 1000.— 2047 5941 1 400.— 12983 f 200.10558 17364 f 100.— 12084 12805 19850 21063 Prijzen van f 20. 1015 1024 1049 1088 1003 1113 1179 1194 1197 1218 1844 1471 1493 1520 1547 1560 1587 1610 1813 1840 1844 1850 1899 1905 1912 1961 1988 2035 2069 2095 2097 2105 2153 2210 2221 2239 2276 2294 2353 2386 2450 2589 2729 2731 2791 2803 2884 2893 2944 2960 2989 2998 3000 3089 3141 3196 3333 3354 3371 3431 3433 3508 3521 3598 3603 3642 3663 3790 3800 3842 3876 3889 3895 3941 3953 3963 4001 4019 4023 4024 4037 4051 4067 4086 4091 4184 4188 4209 4241 4254 4258 4288 4341 4371 4382 4425 4454 4464 4474 4482 4516 4560 4588 4668 4694 4695 4794 4846 4915 4955 4990 5022 5037 5085 5096 5144 5172 5219 5231 5232 5236 5264 5330 5343 5350 5393 5403 5478 5486 5489 5520 5542 5544 5585 5603 5654 5723 5737 5753 5757 5792 5839 5854 5979 6056 6064 6096 6103 6121 6141 6164 6177 6190 6201 6202 6231 6251 6305 6334 6357 6414 6463 6524 6554 6645 6647 6671 6684 6774 6781 6829 6882 6939 6952 6953 6956 6965 6972 6985 7022 7028 7032 7097 7105 7154 7169 7198 7216 7243 7250 7281 7284 7286 7304 7324 7426 7428 7440 7473 7481 7485 7495 7532 7553 7578 7580 7620 7624 7639 7662 7674 7741 7749 7760 7843 7870 7937 7964 7969 7973 8172 8173 8175 8200 8205 8211 8244 8251 8296 8386 8414 8439 8464 8484 8516 8557 8611 8628 8661 8662 8663 8691 8697 8713 8770 8807 8820 8834 8855 8893 8910 8937 8938 9049 9074 9077 9108 9126 9132 9147 9159 9213 9260 9277 9280 9284 9289 930S 9323 9328 9334 9352 9377 9408 9419 9423 9487 9545 9566 9576 9695 9738 9779 9791 9802 9804 9871 9875 9904 9912 10021 10059 10069 10088 10102 10177 10191 10209 10239 10306 10334 10339 10351 10381 10382 10390 10460 10497 10519 10521 10539 10553 10589 10652 10688 10711 10734 10901 10916 10931 10949 10957 11006 11033 11091 11097 11129 11163 11167 11205 11228 11236 11241 11326 11415 11479 11517 11536 11612 11748 11768 11772 11773 11782 11794 11803 11830 11856 11858 11861 11896 11897 11899 11924 11957 11986 12023 12044 12075 12146 12147 12153 12155 12158 12168 12200 12207 12224 12279 12340 12350 12360 12366 12427 12475 12481 12488 12490 12556 12585 12592 12604 12630 12638 12644 12647 12686 12736 12749 12811 12829 12859 12875 12892 12991 12992 13007 13036 13055 13105 13121 13163 13159 13179 13192 13211 13236 13326 13331 13349 13361 13374 13395 13414 13427 13464 13518 13604 13647 13661 13688 13764 13791 13810 13812 13830 13842 13862 13863 13899 13912 14051 14106 14117 14130 14133 14145 14172 14180 14192 14212 14231 14277 14315 14335 14345 14357 14387 14390 14399 14412 14434 14505 14530 14579 14583 14586 14724 14747 14776 14802 14833 14858 14865 14834 14918 14919 14960 14973 14974 14978 14992 15046 15081 15093 15158 15162 15217 15220 15239 15290 15291 15301 15303 15309 15348 15356 15447 15588 15589 15602 15606 15616 15631 15663 -15682 15696 15700 15782 15800 15859 15868 15871 15892 15929 15941 15955 16010 16048 16116 16130 16163 16193 16194 16209 16220 16236 16278 16296 16320 16340 16355 16390 16393 16395 16410 16418 16466 16497 16530 16570 16588 16648 16651 16655 16668 16680 16684 16691 16710 16770 16777 16809 16813 16821 16890 16896 16913 16932 16953 16969 17000 17044 17051 17086 17166 17176 17191 17213 17268 17298 17305 17346 17371 17409 17459 17463 17484 17570 17600 17603 17634 17678 17680 17684 17770 17772 17793 17801 17804 17813 17874 17875 17899 17960 18001 18012 18055 18059 18104 18110 18137 18176 18193 18205 18233 18245 18247 18282 18288 18358 18377 18410 18438 18509 18519 18542 18E80 18643 18697 18710 18712 18759 18847 18880 18890 18930 18936 19012 19031 19061 19067 19082 19088 19200 19258 19278 19295 19307 19414 19430 19448 19451 19493 19524 19533 19574 19607 19615 19622 19641 19694 19695 19748 19795 19802 19821 19860 19861 19865 19870 19871 19896 19909 19914 19915 19933 19979 20019 20115 20126 20136 20174 20179 20183 20193 20266 20290 20293 20299 20335 20345 20360 20362 20423 20425 20476 20556 20631 20650 20658 20668 20720 20756 20818 20819 20834 20843 20879 20896 20934 20970 20976 21008 21014 21026 21131 21253 21259 21308 21309 21316 21326 21365 21414 21445 21446 21458 21510 21514 21536 21609 21621 21654 21670 21697 21704 21709 21717 21733 21740 21760 21761 21784 21851 21868 21869 21877 21889 21893 21901 21924 21929 21939 21940 21943 21950 21959 21960 Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg: Tentoon stelling van schilderijen, teekeningen en grafi sche werken door prof. W. van den Berg en door Géorgi Rueter, 10—5 uur. Rembrandt: „De roman van een dokter", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Cinema Palace: „Manja" 2 uur, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Vijf millioen zoeken naar een erf genaam", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Zonsopgang", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame": „De Jantjes", 8 uur. Gebouw St. Bavo: Ned. Vereenigng v. Spoor- en Tramwegpersoneel, 7.30; St. Caecilla, 8 uur; Bestuur Herwonnen Levenskracht, 8 uur; Be stuur Melkhandel St. Joseph, 4 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg: Tentoon stelling van schilderijen, teekeningen en grafi sche werken door prof. W. van den Berg en door Géorgi Rueter, 105 uur. Rembrandt: „De roman van een dokter", 2.30, 6,30 en. 8.45 uur. Cinema Palace: „Manja" 2 uur, 6.30 en 8.45 uur. Luxor: „Vijf millioen zoeken naar een erf genaam", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals: „Zonsopgang", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaame": „De Jantjes", 8 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apatheken: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers Zn., Kruisstraat 6, teL 10354; Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821; Heemsteedsche apotheek, Binnen weg 98, Heemstede, tel. 28197. In de moordzaak, die thans de Amsterdam- sche politie bezighoudt, is nog niet veel licht gekomen. Men Herinnert zich dat een koop man, S. de Winter geheeten en wonenac in de Deurloostraat, Donderdagavond vermist werd. Twee personen hadden zich aan zijn woning ge meld, met het verzoek nog even naar zjjn be drijf een oud-papierhandel aan den z,v anen- ourgwal te komen, daar er ingebroken zou zijn. De koopman is met deze mannen mee gegaan, maar niet teruggekeerd. Toen de polt* tie, die door de ongerust geworden hulsgenoo- ten was gewaarschuwd, een onderzoek instelde, vond men het lijk van den koopman me twee schotwonden in de rechterzijde in een sloot bU den Uitweg. De koopman, die 25 Jaar oud is, had vroeger in Rotterdam gewoond, maar bij de ramp zijn lompenhandel verloren. HU was in Amsterdam opnieuw een zaak begonnen. Heli motief van den moord is nog zeer duister, daar de man heelemaal niet bemiddeld was en heel weinig geld bU zich moet hebben gehaa, zoodat de moord niet uit roof kan zijn gepleegd. Men vermoedt meer dat hier een wraakneming 1° het spel kan zijn. Van de twee mannen, die den koopman ultnoodigden met hen mee tt gaan» is slechts een vaag signalement oexend. P® echtgenoote van den vermoorde is tijdens het gesprek in de vestibule naar beneden gekomen, doch heeft belden slechts zeer vaag kunnen zien, omdat de een zich ln de duisternis hield, terwijl de andere op een afstand van het hui® was blijven staan. De moord moei, dooi twee schoten uit een pistool van zwaar kaliber ge" schled zUn. De politie verzoekt al degenen, die inlich tingen -zouden kunnen verschaffen o» in relatie met den heer De Winter stonden, zich ouverwUld aan het politlebur vu Pie- ter Aertsstraat te melden. BELGRADO 22 Maart (AJ7.P.) vroegere algemeene secretaris van de fascis" tische partU, Farinacci, zou, volgens een bericht uit BitolJ, in de gevechten /oor Te- pelenl gesneuveld zUn. Farinacci stond »a° het hoofd van een bataljon rwarthemden en betoonde, naar Grieksche berichten uit Salonikl melden, groot» dapperheid. -<fa een strijd, die urenlang duurde, vonden de Ita' lianen bij htm terugtocht zijn ltft»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1941 | | pagina 2